تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
مذهب

امام زمان ، واقعیت یا دروغ / اکبر گنجی

صفحه  صفحه 13 از 13:  « پیشین  1  2  3  ...  11  12  13  
#121 | Posted: 20 Nov 2018 01:12
rostam91:
این درسته

ولی سوال من این بود که چرا صداقت و درستی در ایران جاشو به دروغ و فحشا و فساد داده؟
مشکل مردمه ؟ حکومته؟ دینه؟ مذهبه؟....
مشکلدر کجاست که همه منتظرن یکی بیاد درست بشه؟ کی خرابش کرده؟

ملت بیسواد زاده نمیشود و بلکه بیسواد تربیت میشود .
بنظر بنده دین مذهب نیس . بلکه حاکمان و مردم مشکل دار هستن . ملتیکه بدو بدو میرود تو صف دلار و پراید از این بهتر نمیشود .حال چرا ملت اینوطوری شده خب حاکمان بد تربیت کردن . یعنی وقتی خودشون احتکار و انبار میکنن و یدفعه پولدار میشن و از بیت المال کش میرن . چی میخاد بشه ؟
اما شما میگویید منتظرن تا بیاد ؟ کی بیاد ؟ شما امام رمان رو فقط به ۱ نفر اختصاص میدید ؟ عرض کردم امامیکه در آینده یا در حال باشد . حالا اگه ملت خسته شده باشه از سرمایه داری ؟؟ تکلیف چیه ؟ زورش نرسه ؟ بهرحال یکی باید جلودار باشه و بقیه پشت سرس و باهاش هماهنگ باشن ؟

.......
     
#122 | Posted: 20 Nov 2018 09:24
خیلی خوبه هر کسی بتونه دنبال چرا های ذهنش بگرده این چراها هستن که حقیقت رو برا انسان روشن میکنند . در مورد دین اسلام هم چرا های بیشماریست که جواب متطقی ندارن مثلا مگه ما مسلمونا نمیگیم قران کلام خداست و اینو هم قبول داریم که خداوند مهربان افرینتده تمام جهان هستیست خب حالا این چرا پیش میاد که چرا در زمان پیامبر و بعد از ان همه به تختی زمین و اینکه دلیل شب و روز حرکت وضعی خورشید به دور زمین معتقد بودن . اینو تو قران هم گفته سوره زمر ایه 5. پس یا خداوند مهربان بیسواد است یا قران کلام خدا نیست و البته هزارن چراهای دیگه که اینجا نمیشه گفت . اگه کسی میتونه جواب چراهای منو بده خداوکیلی دارم هنگ. میکنم البته خواهشا جواب منطقی و عقلانی باشه

big cock
     
#123 | Posted: 6 Dec 2018 11:20
dorcel:
اما شما میگویید منتظرن تا بیاد ؟ کی بیاد ؟ شما امام رمان رو فقط به ۱ نفر اختصاص میدید ؟ عرض کردم امامیکه در آینده یا در حال باشد . حالا اگه ملت خسته شده باشه از سرمایه داری ؟؟ تکلیف چیه ؟ زورش نرسه ؟ بهرحال یکی باید جلودار باشه و بقیه پشت سرس و باهاش هماهنگ باشن ؟

دوست گرامی من امام زمان رو کلا قبول ندارم من دارم میپرسم که مشکل در کجاست که مردم چنین تربیت شدن ، بهتر بگم حاکمان باعث شدن این وضع برای جامعه پیش بیاد یا مردم خودشون باعث شدن؟ تاثیر کدام بیشتره در باورهاف مردم یا حکومت
افت فرهنگی ما نسبت به چند دهه گذشته نتیجه مردمه یا حکومت//؟
     
#124 | Posted: 19 Apr 2019 23:37 | Edited By: dorcel
بابا دیگر نان ندارد! تمام!یادتان هست در همان روزهای اول به ما آموختند بابا نان داد! از همان روز اول غیرمستقیم به ما گفتند کس دیگری هست که باید بیاید و نیاز شما را برطرف کند. چیزی از اراده، خواستن و توانستن در این جمله نیست. حالا نمی خواهم بگویم اگر فقط این جمله از کتاب ها حذف شود، همه چیز حل می شود، نه! ولی باید از همین چیزهای ساده شروع کرد. نه تنها باید جملات این چنینی از کتاب ها و کلاس های ما حذف شود. بلکه باید دقیقا جملاتی که نشان از اراده و خواستن است جایگزین شود.

این تفکر «بابا آب داد» در عمق روح و فکر ما رسوخ کرده است. قبول ندارید؟ کمی به رفتار خودمان و اطرافیان مان دقت کنید. به خاطر همین تفکر است که همیشه منتظریم کسی بیاید و مشکلات ما را حل کند. به همین خاطر هست که همیشه می گوییم مسوولین فکری بکنند. به همین خاطر است که همیشه فکر می کنیم مدیر ساختمان باید بیشتر به فکر ساختمان باشد و به همین خاطر است که می گوییم این ها را باید بگذاریم بعد از ظهور حل شود. می بینید، این تفکر بابا نان داد را گرفته ایم و کمتر به این فکر کرده ایم که خودمان نان پخت کنیم.هر کدام از ما می تواند یک منجی کوچک باشد. هر کدام از ما می تواند زندگی امروز خودش، خانواده اش، محله اش را زیباتر، دلپذیرتر و دوست داشتنی تر کند. قرار نیست ما کارهای بزرگ انجام دهیم. فقط کافیست:

از امروز کمی فرهنگ به خرج دهیم و ته سیگارمان را از ماشین بیرون نیاندازیم.
از امروز اگر رفتیم رستوران، یک غذا بیشتر بگیریم و در راه برگشت آن را به نیازمندی بدهیم که تا کمر در سطل زباله شهرداری خم شده است.
از امروز یک سبقت بی جا کمتر بگیریم و یک بوق نابجا کمتر بزنیم.
از امروز برای زنان سرزمین مان احترام و حرمت بیشتری قائل شویم.
از امروز کمی بیشتر کتاب بخوانیم و کمی بیشتر در مورد جهان بدانیم.
از امروز بیشتر تلاش کنیم تا کارمان توسعه پیدا کند و ده نفر بیشتر استخدام کنیم.
از امروز کنار فرزندانمان بنشینیم و داستانی برایش تعریف کنیم کاملا برخلاف بابا نان داد! داستانی باشد که خواستن و توانستن را معنا کند.
از امروز بنشینیم و به جای اینکه حرف های پراکنده بی سر و ته بزنیم، یک طرح عملی مکتوب تدوین کنیم و نترسیم از اینکه پذیرفته نشود و ناراحت نشویم اگر کنار گذاشته شود.
از امروز عملکرد صاحبان قدرت را محترمانه و بر اساس داده ها و آمار (و نه شایعه ها) نقد کنیم.

آری خداوند بشارت قطعی داده به ظهور یک منجی. نام این منجی در ادیان و مذاهب مختلف چنین است: مهدی، ماشیح، سوشیانت و بهرام ورجاوند و یا ویشنو، بودای پنجم. اما هیچگاه و هیچ کجا نگفته که منتظر بمانید تا بیاید. برعکس همیشه ما را به بهبود خویشتن و بهبود جهان دعوت کرده است: در کتاب عهد عتیق در فصل «اشعیاء نبی» آماده است: اما آنانی که منتظر خداوندند قوت تازه خواهند یافت و مانند عقاب پرواز خواهند کرد، خواهند دوید و خسته نخواهند شد. آن اتفاق خوب می افتد. دیر یا زود. اما آن اتفاق خوب اول باید درون تو بیفتد. آن اتفاق خوب تویی! اتفاق خوب درون تو آغاز اتفاق بزرگ نهایی است.

.......
     
صفحه  صفحه 13 از 13:  « پیشین  1  2  3  ...  11  12  13 
مذهب انجمن لوتی / مذهب / امام زمان ، واقعیت یا دروغ / اکبر گنجی بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2019 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites