تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
مذهب

لطفا نظر خود را در مورد این عكس بگید

صفحه  صفحه 7 از 7:  « پیشین  1  2  3  4  5  6  7  
#61 | Posted: 7 Nov 2015 09:24
به نظر من این عکس معنیش اینکه ما چقدر دوست داریم بقیه رو تمسخر کنیم غافل از اینکه خودمون هم جزو همون بقیه هستیم.
     
#62 | Posted: 17 Nov 2015 20:50
حقیقت اینه که در دنیا عقاید زیادی بدون توجه به محتوای واقعی رواج یافته وکسانی هم هستند که بد جوری سنگ این عقاید رو به سینه میزنند وهمینها به خاطر همین اعتقادشان باید عقاید دیگر را منسوخ بدانند وآنرا بی اساس یا مسخره ویا خطرناک بدانند غافل از اینکه خودشان هم در دام یکی از همین اعتقادات پوچ مسخره و خطرناک هستند.
     
#63 | Posted: 4 Mar 2016 21:16
پیروان دین همیشه دیگران رو محکوم به جهالت میکنند در حالی که خودشان هم در جهل به سر می برند.

نه بسته ام به کس دل نه بسته کس به من دل
چو تخته پاره بر موج رها رها رها من
     
#64 | Posted: 5 Mar 2016 01:41 | Edited By: usernamexn
این عکس منو یاد این جمله استاد فرهنگ هلاکویی میندازه
اینکه ما عبادتگاه خود را محترم مقدس وآرامش بخش میدانیم و عبادتگاه دیگران را جاهلانه، تنها به این دلیل است که در عبادتگاه خود با ایمان و احساس وارد میشویم و در عبادتگاه دیگران با عقل .
(دکتر فرهنگ هلاکویی جامعه شناس، مشاور خانواده و روان درمانگر ایرانی)
معتقدان به مذهب اعمال عبادی و دستورات دین خود را عقلانی میدانند در صورتی که نگرش آنها نسبت به اعمال عبادی مذهب دیگر همراه با افسوس و تمسخر است ..مثلا یک مسلمان رسم مذهبی غذا دادن هندوها به موشها را جاهلانه می پندارد اما رسم سنگ زدن به نمادهای شیطان در مراسم حج را بر پایه عقل و منطق برمی شمارد.
یک مذهبی خاری که در چشم دیگران هست را میبیند ولی چوبی که در چشم خودش فرو رفته را درک نمیکند.
     
#65 | Posted: 23 Mar 2016 16:49
به نظر من این عکس نشون میده عقاید و مذاهب مختلف بر خلاف چیزی ک بیشتر آدما فکر میکنن،خیلی بهم شباهت دارن و اساسشون سمیه
     
#66 | Posted: 18 May 2016 10:43 | Edited By: usernamexn
مولوی:
وقت شستن لوح را باید شناخت
که مر آن را دفتری خواهند ساخت
چون اساس خانه‌ای می‌افکنند
اولین بنیاد را بر می‌کنند 

بیایید ببینیم آیا ما وجه مشترکی با گاو پرستها داریم .
شخص گاو پرست از احساسات و تجربه های شخصی و ربط دادن دانش و همه کهکشانها به گاو؛ خودش و دیگران رو متقاعد میکنه که بهترین وکاملترین اعتقاد رو داره اما در مواجهه با سایر ادیان و اعتقادات از عقل خودش استفاده میکنه برای همین اعتقادات دیگران در نظرش جهل و خرافه بنظر میان از طرفی وقتی به اعتقاد خودش شک میکنه خودش رو با این جمله دوباره به اعتقادش وصل  میکنه:
پناه میبرم به اعتقادم از شر شیطان گمراه کننده ،شخص گاو پرست بارها و بارها در زندگی به گاو مراجعه کرده اون میگه در خواب گاو میبینه که اونو راهنمایی میکنه و بچشم خودش دیده که گاو چقدر اثر مثبت در زندگیش داشته و دوری گزیدن از اعتقادش همیشه باعث بدبختی شده اینکه ما در خوابها و رویاها اعتقادات خودمون رو می بینیم و ذهن ما بین اعتقاد ما و رویدادهای زندگیمون ارتباط ایجاد میکنه کاملا طبیعی و بدیهی هست فیزیک کوانتوم هم در واقع علمی هست که به این گونه موارد تا  حدود زیادی اشاره داره البته قدرت ضمیر ناخودگاه رو در ورای ذهن خودمون نباید نادیده بگیریم.
یک سوال میپرسم صادقانه جواب بدیم؛
به خودمون :
وقتی میخواهیم از چاه تفکرات کهنه بیرون بیاییم چی میگیم:
پناه میبرم از شر شیطان به خدای خودم یا اعتقاد خودم یا  .. خدای تو به من عقل و شعور دادی  که ازش استفاده کنم پس چیزیکه با عقل همراه نیست(دین) رو به عقل ربط نمیدم و استدلال براش نمی تراشم.
اغلب مردم بعد از باز کردن  قفل و زنجیرهای درونی با آزادی مواجه میشن و هراسناک میشن و دوباره دنبال قفل و زنجیر هستن چون شرایطشون تغییر میکنه و اونها نمیتونن باشرایط جدید زندگی کنن حیوان دست آموز ممکنه هیچوقت زیستن در جنگل رو نیاموزه دست آموز بودن امنیت و آسایش بیشتری داره  بردگانی که دوست دارن برده بمونن مثل سیاه پوستان آمریکا بعد ازشورش و آزادی نمیدونستن باید غیر از خونه ارباب کجا برن!بعضی برگشتن و بعضی دیگه برای جنگیدن با شرایط جدید حاضر شدن  اونها زندگی بیخردانه و و در بند بودن رو تاب نیاوردن اینکه کسانی هستن که ادعای برتری و اربابی دارن رو قبول نکردن شما کدوم راه رو توی زندگی انتخاب کردی.
     
#67 | Posted: 12 Aug 2016 11:39
اقا هدف این عکس اینه که همه ادیان چه یکتا پرستی باشه یا بت پرستی باهم فرقی ندارن وهرکدوم فکرمیکنن اون یکی ها احمقن وعقیده خودشون درسته ومن با این حرف موافقم چون هیچ عقل سالمی نمیتونه وجودموجودات موهوم روقبول کنه چه برسه که اونا یا اون رو پرستش کنه !!!!!

d
     
#68 | Posted: 12 Aug 2016 13:05
دین یه چیزه من درآوردی هستش
     
صفحه  صفحه 7 از 7:  « پیشین  1  2  3  4  5  6  7 
مذهب انجمن لوتی / مذهب / لطفا نظر خود را در مورد این عكس بگید بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2019 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites