تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
مذهب

حوزه ی علمیه

صفحه  صفحه 5 از 6:  « پیشین  1  2  3  4  5  6  پسین »  
#41 | Posted: 10 Feb 2017 00:58
جای آدمهای مفت خور و راحت طلب که دوست ندارن کار کنن و کارشون یاد گرفتن مطالبی جهت خر کردن عوام و سوار شدن اینگونه افراد میباشد
     
#42 | Posted: 15 Feb 2017 14:17 | Edited By: nnasrin
اگر حوزه علمیه نباشه کجا میتونه چنین نابغه ای رو تربیت کنه!!!!


نه بسته ام به کس دل نه بسته کس به من دل
چو تخته پاره بر موج رها رها رها من
     
#43 | Posted: 15 Feb 2017 14:52
خوب و بد همه جا هست ، از همون حوزه علمیه مگه آیت الله منتظری بیرون نیومد ؟ مگه بهشتی ها و طالقانی ها و مطهری ها بیرون نیومدن ؟
................

پس از جنگ جهاني دوم تعداد بسيار كمي از زندانيان زندان آشويتس در لهستان موفق شدن كه از آن قتلگاه آدم سوزي جان سالم بدر ببرند و زنده بمانند.
يكي از آنها دكتر ويكتور فرانكل بود. ويكتور فرانكل پس از اتمام جنگ و آزادي از آن زندان مخوف و با توجه به خودكشيهاي و فجايع زيادي كه با چشم خودش ديده بود از نظر روانشناسي بسيار متبحر شده بود و چند وقتي هم در نظام آموزشي در آلمان به عنوان مدير مدرسه اي فعاليت كرد. او در آغاز هر سال تحصیلی برای معلمان مدرسه این نامه را می فرستاد :
کسی هستم که از یک اردوگاه اسیران جان سالم به در برده است. چشمانم چیز هایی دیده که چشم هیچ انسانی نباید می دیده، اتاق های گازی را ديدم كه توسط بهترين و ماهرترين مهندسين ساختمان ساخته شده بودند. بهـترين و متخصصترين پزشكاني را ديدم كه كودكان را به شكل ماهرانه اي مسموم ميكردند. نوزادانی که توسط آمپول های پرستار هایی مـُردند که بهـترين پرستاران بودند، انسان هایی که توسط فارغ التحصیلان دبیرستان ها و دانشگاه ها سوزانده شدند.

به آموزش به این دلیل مَشکوکم.
چیزی که از شما می خواهم این است که:
برای انسان شدن دانش آموزان تلاش کنید و تلاش شما موجب تربیت جانورانِ دانشمند و بیماران روانیِ ماهر نشود. خواندن، نوشتن، ریاضیات و... زمانی اهمیت پیدا میکند که به انسان شدن کودکان کمک کنيد و اين كليد انسان بودن اين كودكان در آينده ميباشد.

.............


وقتی انسانیت نادیده گرفته میشه فرقی نداره اون محیط حوزه علمیه باشه محیط تعلیم و تربیت.برعکسشم صدق می کنه
     
#44 | Posted: 15 Feb 2017 20:59 | Edited By: nnasrin
یکی از سخت ترین تخصصهای موجود در جهان تخصص عمامه پیچیه که با تخصص در زمینه فیزیک کوانتوم و ژنتیک و هسته ای و فضایی برابری میکنه

راستی اگر حوزه های علمیه نبودند کدوم مرکزی میتونست چنین متخصصانی تربیت کنه

واقعا که ما مردم مدیون این عزیزان زحمتکش هستیمنه بسته ام به کس دل نه بسته کس به من دل
چو تخته پاره بر موج رها رها رها من
     
#45 | Posted: 22 Feb 2017 20:16
اول به ذهنم رسید که ارزش هریک از این عمامه ها کمتر از ارزش یک حبه قنده . بهتر که فکر کردم دیدم ارزش تمامشون هم به اندازه ارزش یک حبه قند نیست.


و بعدش یاد این شعر افتادم که
مخور صائب فریب زهد از عمامه زاهد ........... که در گنبد ز بی مغزی صدا بسیار می پیچد

نه بسته ام به کس دل نه بسته کس به من دل
چو تخته پاره بر موج رها رها رها من
     
#46 | Posted: 5 Apr 2017 17:40
alinumber7:
درود بر هموطنان عزیز

میخوایم تو این تاپیك در مورد ابعا گوناگون حوزه ی علمیه صحبت كنیم. اصلا" آیا شما با فلسفه ی وجود حوزه ی علمیه موافقید؟

آیا با دروس تدریسی در حوزه ی علمیه آشنایی داری؟ با این دروس موافقید؟ آیا میدانید یكی از دروس تدریسی در آن، مغالطه میباشد؟

آیا با تاریخچه ی تشكیل و تاسیس آن آشنا هستید؟

نظرتون نسبت به اشخاص برخاسته از نظام حوزه ی علمیه چیه؟

فكر میكنید حوزه ی علمیه بر رو ی مسایل مختلف كشور عزیزمون، مثل سیاست و مذهب و اقتصاد و ... چه تاثیری گذاشته؟ این تاثیر مثبت بوده یا منفی؟

عقده یعنی کسی که اولین بار میره تو لیست، مدتش طبق قوانین باید سه روز باشه ولی یهو میشه دو ماه

آیا میدانید یكی از دروس تدریسی در آن، مغالطه میباشد؟
آخه درسی بنام مغالطه ندارند دروس منطق و فلسفه هست ولی مغلطه نیست
     
#47 | Posted: 5 Apr 2017 17:43
aryaa43:
جای آدمهای مفت خور و راحت طلب که دوست ندارن کار کنن و کارشون یاد گرفتن مطالبی جهت خر کردن عوام و سوار شدن اینگونه افراد میباشد

معلم ها و وکیلها چه طور
     
#48 | Posted: 5 Apr 2017 20:07
شخصا نظر همه دوستان واسم قابل احترامه ولی یادمون نره ما شخصیتی رو داشتیم به اسم آیت الله طالقانی که همه طیف های سیاسی مثل انقلابی ، سلطنت طلب و مجاهدین ، ملی گرا ها و .... ایشون رو قبول داشتن و دارند.چطور میشه از همون حوزه شخصیتی این چنین محبوب بیرون بیاد که در لباس روحانیت ملی گرایی عاشق، حامی مصدق هم باشه و از موسسین نهضت آزادی.
     
#49 | Posted: 2 Oct 2017 20:43
سلام حوزه علمیه نهادی است که وظیفه سنگین اجتهاد پرور طلبه هاشو داره که الان این وظیفه به مبلغ کردن ان ها تبدیل شده خب الان این وظیفه رو گردن حوزه است که از هر دو جهت خیلی کم دارن و حوزه هم باید برنامه هاشو جوری تنظیم بکنه که به هر دو برسه ولی قطعا نمی تونه پس فعلا دروس رو با تبلیغ گذاشته که گروه دیگر طلبه ها باید خودشون برنامه داشته باشند که به اجتهاد پویا(یا همون بروز)برسند خب برای همین مجبور می شند تعبدی راه هایی که هست رو برند و هین باعث می شه که دوباره اجتهاد در فقه اخص(همین چیزایی مه اسلام نظرش معلومه)رو بکنند و همین طور از جامعه هی عقب تر می افتند
     
#50 | Posted: 2 Oct 2017 20:45
دیگه دانشگاهو ول کن که اون دیگه پرته و هیچ هدفی نداره مثلا کونکور رو کسایی قبول می شن که کتاب رو کامل حفظ کرده باشن با این که در کتابا بیش از۸۵٪ اطلاعاتی است که تو زندگی روزمره کاربردی نداره
     
صفحه  صفحه 5 از 6:  « پیشین  1  2  3  4  5  6  پسین » 
مذهب انجمن لوتی / مذهب / حوزه ی علمیه بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2019 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites