تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
مذهب

اخبار مذهبی (خواندن پست اول الزامیست)

صفحه  صفحه 16 از 17:  « پیشین  1  ...  14  15  16  17  پسین »  
#151 | Posted: 11 Sep 2015 12:01 | Edited By: andishmand
۴۶۰۰ گروه «تذکر زبانی امر به معروف» تشکیل می‌شود

عاون سازمانی به نام «تشکل‌های مردمی» ستاد مرکزی امر به معروف و نهی از منکر در ایران، می‌گوید «۴۶۰۰ گروه تذکر زبانی» شکل می‌گیرد که هر یک از گروه‌ها «۱۰ نفر عضو» دارند.

مهدی امینی، معاون این تشکل، ۱۹ شهریور ماه به خبرنگاران گفت «با تصویب قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر، جذب و سازماندهی گروه‌های ۱۰ نفره امر به معروف و نهی از منکر برای تذکر زبانی آغاز شده است.»

اشاره آقای امینی به طرح «حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر» است که طی ماه‌های گذشته بخش‌های آن تصویب شده است.

با این حال حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران، در نامه‌ای به آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، خواستار توقف اجرای آن برای بررسی «ایرادهای مد نظر دولت» شده است.

رئیس‌جمهوری ایران پیشتر نیز از ابلاغ این قانون خودداری کرده بود. آنچه در نهایت از سوی علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، در اردیبهشت ماه، صورت پذیرفت.

معاون «تشکل‌های مردمی» گفته است «نیروهای جذب‌شده» برای انجام این طرح، در مسجدها، هیئت‌های مذهبی و اصناف، پس از «آموزش‌های لازم»، فعالیت «زبانی» خود را آغاز می‌کنند.

آقای امینی می‌گوید آنچه او «فریضه مغفول‌مانده امر به معروف» می‌نامد، برای مقابله با آنچه «توطئه‌های دشمن» توصیف کرده، لازم است.

اجرای طرح «امر به معروف و نهی از منکر» که نیروهای بسیج و سپاه، «ضابطان» آن به شمار می‌روند، با واکنش‌هایی روبه‌رو است.

علاوه بر نامه حسن روحانی و ابلاغ نشدن آن از سوی دولت، تشکیل ستادی برای انجام این کار حتی با انتقاد رئیس قوه قضائیه ایران نیز روبه‌رو شده بود.

صادق آملی لاریجانی، رئیس این قوه، گفته است تشکیل ستادی که وظایف دستگاه‌های مختلف به آن محول شود، با «قانون اساسی مغایر است».

منبع خبر رادیو فردا

بی تو اینجا همه در حبس ابد تبعیدند
سالها، هجری و شمسی، همه بی خورشیدند
     
#152 | Posted: 12 Sep 2015 15:28
سقوط جرثقیل در مسجدالحرام مکه ده‌ها کشته برجای گذاشت


مقام‌های عربستانی اعلام کردند که روز جمعه ۲۰ شهریور در جریان سقوط یک دستگاه جرثقیل در مسجدالحرام مکه ده‌ها نفر کشته و زخمی شدند.


خبرگزاری‌های بین المللی تعداد کشته‌ها را دستکم ۸۷ اعلام کرده‌اند.

تاکنون مجروح شدن ۱۵۴نفر نیز گزارش شده است.

خبرگزاری ایرنا به نقل از رییس سازمان حج و زیارت ایران گزارش داده که ۱۵ نفر از حجاج ایرانی نیز در بین مجروحان این حادثه هستند که اکثر آن‌ها به صورت سرپایی مداوا شدند و سه نفر از آنان دچار شکستگی دست و پا شده‌اند.

خبرگزاری فارس نیز از کشته شدن یک ایرانی خبر داد. این خبرگزاری افزوده که «گزارش‌های رسیده حکایت از افزایش مصدومان ایرانی و غیر ایرانی دارد که هم اینک در حال انتقال به بیمارستان‌ها و مراکز پزشکی هستند».

ملیت اکثر کشته و مجروح شدگان هندی و پاکستانی اعلام شده است.

این اتفاق یک ماه پیش از برگزاری مراسم سالانه حج تمتع برگزار می‌شود که صدها هزار برای انجام آن به مکه و مدینه می‌روند. به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان سعودی، تاکنون ۸۰۰ هزار نفر برای انجام مناسک حج وارد خاک این کشور شده‌اند.

عکس‌ها و ویدئوهای منتشره در شبکه‌های اجتماعی، اجساد غرق در خون را نشان می‌دهد که در گوشه‌ای از مسجد پخش شده‌اند و یک جرثقیل قرمز رنگ نیز سقوط کرده است.دست کم یک زائر ایرانی در حادثه سقوط جرثقیل کشته شده است

شبکه الجزیره نیز فیلمی نشان داده که می‌گوید پس از حادثه گرفته شده است. در این فیلم صحن مسجدالحرام دیده می شود که خرابی‌های ناشی از سقوط جرثقیل و خون فراوان در اطراف پخش شده است.

ویدئویی نیز در توئیتر پخش شده است که ظاهرا همزمان با سقوط جرثقیل گرفته شده و در آن صدای مهیبی به گوش می‌رسد.

شبکه تلویزیونی «العربیه» علت این حادثه را وقوع باد و طوفان شدید و بارش باران در شهر مکه اعلام کرده است.

مسجدالحرام معمولا در روزهای جمعه به دلیل برگزاری مراسم نمازجمعه بسیار شلوغ است. کعبه در این مسجد قرار دارد که قبله‌گاه مسلمانان سراسر جهان است.

خبرگزاری فرانسه گزارش داده که به دنبال بروز این حادثه، شاهزاده خالد الفیصل، امیر مکه، خواستار تحقیقات در این زمینه شده است.

فعالان توئیتری با درست کردن هشتگ‌هایی از مردم مکه خواسته‌اند که با مراجعه به مراکز درمانی و بیمارستانی، خون اهداء کنند.

مکه مقدس‌ترین شهر برای مسلمانان جهان است که در سال‌های گذشته شاهد ساخت و سازهای بسیاری بوده است. عکس‌های منتشره از فراز کعبه نشان دهنده جرثقیل‌های زیادی است که در اطراف مسجدالحرام مستقر شده‌اند.

بااجرای پروژه‌های ساخت و ساز در اطراف مسجد الحرام قرار است که مساحت آن به ۴۰۰ هزار متر برسد که همزمان پذیرای دو میلیون و ۲۰۰ هزار زائر خواهد بود.

منبع خبر + گزارش ویدیویی رادیو فردابی تو اینجا همه در حبس ابد تبعیدند
سالها، هجری و شمسی، همه بی خورشیدند
     
#153 | Posted: 25 Sep 2015 15:38 | Edited By: andishmand
باز هم حادثه در مراسم حج۷۱۷ نفر هنگام «رمی جمرات» در منا زیر دست و پا کشته شدند

سازمان دفاع مدنی عربستان سعودی، آخرین آمار قربانیان مراسم «رمی جمرات» در منا در روز پنجشنبه دوم مهر را ۷۱۷ نفر کشته و ۸۶۳ نفر زخمی اعلام کرد. این افراد بر اثر ازدحام جمعیت و زیر دست و پا کشته شده‌اند.


مراسم «رمی جمرات» که در آن حجاج به سوی استوانه‌های سنگی به عنوان «نماد شیطان» سنگ پرتاب می‌کنند مرحله ماقبل قربانی کردن گوسفند و پایان رسمی مراسم حج است.

رسانه‌های عربستانی گزارش داده‌اند که در مراسم روز پنجشنبه صدها هزار زائر حضور داشته‌اند. خبرگزاری آلمان این تعداد را نزدیک به دو میلیون نفر اعلام کرده است.

سعید اوحدی، رییس سازمان حج و زیارت ایران، تا لحظه تنظیم این خبر، مرگ ۴۳ ایرانی و مجروح شدن ۶۰ تن دیگر در این حادثه خبر داده است.

آقای اوحدی به ایسنا گفته که «زائران از تمام کشور‌ها به سوی محل برگزاری مناسک می‌روند، امروز در ساعت ۹ صبح اعلام شد که دو مسیر را بسته‌اند و زائران تنها از سه مسیر می‌توانند به رمی جمرات بروند، به همین دلیل و با توجه به ازدحام زیاد و تحت فشار قرار گرفتن مردم، شاهد فاجعه‌ای تلخ و ناگوار بودیم».

رییس سازمان حج و زیارت ایران با انتقاد از عربستان سعودی افزود: «امکان تردد حتی برای آمبولانس‌ها در رمی جمرات وجود ندارد که این نشان می‌دهد عربستان خود را برای چنین اتفاقی آماده نکرده است».

حسین امیرعبداللهیان، معاون وزارت امور خارجه ایران نیز «مقامات عربستان سعودی» را مسئول این حادثه دانست و گفت که «آن‌ها باید فورا اقدامات موثری را برای مدیریت بحران موجود و تامین امنیت کامل زوار به عمل آورند».

آقای امیرعبداللهیان افزود: «بی‌تدبیری در تامین امنیت حجاج از سوی مقامات ذیربط سعودی غیر قابل اغماض است».

حسن قشقاوی، معاون پارلمانی و حقوقی وزارت امور خارجه نیز از تشکیل ستاد ویژه‌ای در این وزارتخانه برای پیگیری حادثه خبر داد.

عکس‌هایی از حادثه از صفحه توییتر «دفاع مدنی» عربستان سعودی:


حادثه منا که در روز عید قربان رخ داده، دومین حادثه عمده برای زائران مراسم حج است که ظرف کمتر از دو هفته در عربستان سعودی رخ می‌دهد.

روز ۲۰ شهریور نیز در جریان سقوط یک دستگاه جرثقیل در مسجدالحرام مکه ۱۰۷ نفر کشته و ده‌ها نفر زخمی شدند. ۱۱ نفر از این تعداد ایرانی بودند.

کشته شدن حجاج در مسجدالحرام انتقاد مقام‌های ایرانی را برانگیخت و از جمله آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، روز اول مهر در پیامی به مناسبت «مراسم حج» گفت که «تامین امنیت سنگین» حجاج «خواسته‌ قطعی ماست».

در سال ۲۰۰۶ نیز در مراسم منا ۳۵۰ زائر زیر دست و پا کشته شدند.


منبع خبر رادیو فردا


بی تو اینجا همه در حبس ابد تبعیدند
سالها، هجری و شمسی، همه بی خورشیدند
     
#154 | Posted: 25 Sep 2015 15:43
تازه‌ترین آمار قربانیان ایرانی حادثه منا؛ ۱۳۱ کشته و ۶۰ مجروح

در تازه‌ترین گزارش در ارتباط با حادثه مرگبار رمی جمرات در عربستان، سعید اوحدی، رئیس سازمان حج و زیارت ایران، تعداد کشته‌شدگان ایرانی این حادثه را ۱۳۱ نفر اعلام کرده است.
خبرگزاری دولتی جمهوری اسلامی، ایرنا، با مخابره این خبر به نقل از این مقام ایرانی، از زخمی شدن ۶۰ زائر ایرانی در این حادثه خبر داده، و نوشته است که ۵۵ تن از مجروحان حادثه در درمانگاه‌های ایرانی مستقر در مکه و منا، و پنج تن در بیمارستان‌های سعودی بستری هستند.

به گفته سعید اوحدی، از میان ۱۳۱ زائر ایرانی که در این حادثه کشته شده‌اند، شش نفر هنوز شناسایی نشده‌اند.​

در همین حال خبرگزاری دولتی ایرنا نوشته است که اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور پس از اطلاع از حادثه امروز در تماس با سرپرست حجاج ایرانی، رئیس سازمان حج و زیارت، و سفیر ایران در عربستان سعودی، دستور لازم برای به‌کارگیری تمامی امکانات برای رسیدگی به آسیب‌دیدگان ایرانی را صادر کرده است.

آقای جهانگیری، همچنین دستور داده است که با فوریت ستادی ویژه در وزارت امور خارجه «برای تسریع در انجام هماهنگی‌های لازم و امدادرسانی مؤثرتر» تشکیل شود.

روز پنجشنبه، در جریان برگزاری مراسم رمی جمرات در منا که میلیون‌ها زائر در آن شرکت کردند، صد‌ها تن به دلیل ازدحام جمعیت، زیر دست و پا ماندند و کشته و زخمی شدند.

سازمان دفاع مدنی عربستان سعودی، آخرین آمار قربانیان مراسم «رمی جمرات» در منا در روز پنجشنبه دوم مهر را بیش از ۷۰۰ نفر کشته و ۸۶۳ نفر زخمی اعلام کرده است و اعلام شده که بیشتر این قربانیان، افراد مسن هستند.

منبع خبر رادیو فردا

بی تو اینجا همه در حبس ابد تبعیدند
سالها، هجری و شمسی، همه بی خورشیدند
     
#155 | Posted: 15 Oct 2015 22:08
یک نسخه خطی قرآن رکورد حراج کریستی لندن را شکست


حراجی «کریستی» هنرهای اسلامی در لندن توانست با فروش یک نسخه خطی قرآنی با قیمتی بسیار بالا، بالاترین ارزش مزایده را ثبت کند.
حراجی «کریستی» هنرهای اسلامی در لندن توانست یک نسخه خطی قرآن را که متعلق به دوره عثمانی بود، با قیمتی بسیار بالا به فروش برساند و بالاترین ارزش مزایده را ثبت کند.

این نسخه دست‌نویس قرآن متعلق به دولت عثمانی در نیمه دوم قرن هجدهم میلادی است که به ارزش 540 هزار پوند انگلیس به فروش رسید.

سارا پلامبلی، رئیس بخش هنرهای اسلامی حراجی کریستی لندن در این باره گفت: وجود هنر و آثار اسلامی در حراجی‌ها به‌ طور کلی در سال‌های اخیر بسیار اهمیت و توسعه یافته است.

وی افزود: ما شاهد حضور شخصیت‌های اسلامی در حراجی کریستی لندن برای خرید این نسخه‌ خطی قرآنی بودیم.

این نسخه‌ خطی قرآن کریم موجود در حراجی کریستی هنرهای اسلامی لندن به عهد «سلطان عبدالعزیز اول» از سلاطین عثمانی برمی‌گردد و توسط «محمود سیلالیدین»، از برجسته‌ترین خطاطان دولت عثمانی نگاشته شده که در کتابخانه «نظیم» دختر این سلطان عثمانی یافت شد.

نگهداری از نسخه‌‌‌های خطی قدیمی پیوسته امری مورد توجه و اهتمام پیروان ادیان و فرهنگ‌های مختلف از جمله مسلمانان بوده است، این در حالی است که مسلمانان اهمیت و ارزش خاصی برای نسخه‌های دست‌نویس قرآن قائل هستند و مخطوطات قرآنی از مهم‌ترین نسخه‌های دست‌نویس نزد امت اسلام محسوب می‌شود.


منبع خبر hamshahrionline

بی تو اینجا همه در حبس ابد تبعیدند
سالها، هجری و شمسی، همه بی خورشیدند
     
#156 | Posted: 25 Oct 2015 20:48
بیانیه معاون صدراعظم آلمان به مناسبت عاشورا


زیگمار گابریل (Sigmar Gabriel) قائم مقام صدراعظم آلمان، رهبر حزب سوسیال دموکرات (SPD) و وزیر اقتصاد این کشور بیانیه مهمی را به مناسبت روز عاشورا منتشر کرد.

امسال، نخستین بار است که سیاستمداری در این سطح از یک کشور غیراسلامی، بیانیه‌ای مکتوب به مناسبت شهادت سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) خطاب به شیعیان صادر می‌کند.

در متن این پیام که خطاب به رئیس فدراسیون شیعیان آلمان (IGS) نوشته شده، آمده است: اینجانب به نمایندگی از حزب سوسیال دموکرات آلمان، فرا رسیدن روز عاشورا را به شما و تمامی شیعیان در آلمان تسلیت می‌گویم.

امسال، یادآوریِ هجرت و سپس شهادت امام حسین‌ابن‌علی به طور ویژه‌ای با وقایع دنیای امروزمان پیوند خورده است. صدها هزار انسان از مناطق جنگ‌زده در خاورمیانه و آفریقا به اروپا می‌آیند. آنان نیز وطن خود را ترک کرده‌اند تا بلکه نزد ما بتوانند مکانی امن و آینده‌ای روشن برای خود و خانواده‌شان بیابند. با کمال احترام دریافتیم که در این میان، فدراسیون شیعیان آلمان نیز دروازه‌های قلب‌ها و خانه‌های خود را به روی پناهجویان گشوده است.

گابریل در ادامه با تشکر ویژه از شیعیان آلمان بابت ابتکاری که این فدراسیون، کمتر از یک ماه پیش در عید سعید قربان و در راستای حمایت از پناهجویان به خرج داد، افزود: پدیده مهاجرت، جامعه را دستخوش تغییراتی خواهد کرد. لازم است میان آنان که تازه می‌آیند و آنان که سال‌هاست مقیم آلمان هستند، همبستگی برقرار کنیم. اگر هر یک از ما دیگری را، فارغ از ملّیت، زبان مادری و عقایدش، به دیده همسایه و شهروند خود بنگرد، یقیناً به آن همزیستی مطلوب دست خواهیم یافت.

در ادامه بیانیه رهبر بزرگ‌ترین حزب سیاسیِ آلمان آمده است: آنچه در روز عاشورا برای امام حسین و خاندان ایشان اتفاق افتاد، به همه ما آموخت که استقامتِ راستین بر آزادی و انسانیت، سرانجام بر جنگ و ظلم پیروز خواهد شد.

گابریل در ادامه این بیانیه می‌نویسد: شما به عنوان شیعیان آلمان، تجربیات ارزشمند فراوانی در اختیار دارید که این تجربیات، دیگران را در انس گرفتن به محیط جدید یاری خواهد کرد. شیعیان آلمان، اجتماعی متنوّع هستند و ما خوشحالیم که به تازگی سه شبکه مختصّ جوانان نیز در این فدراسیون تشکیل شده است.

وزیر اقتصاد آلمان در پایان ابراز امیدواری کرد: بیایید به کمک یکدیگر از آلمان کشوری بسازیم که در آن هر انسانی بتواند براساس قوانین حقوقی آزادانه، بدون ترس متفاوت باشد؛ همان گونه که رئیس جمهور سابق و سوسیال دموکرات آلمان، روزی این جمله را به عنوان هدف ذکر کرده بود. من برای همه شما شیعیان، خانواده‌ها و دوستانتان در آلمان و همچنین سراسر جهان، عاشورایی سرشار از تعمّق و تفکّر آرزومندم.

گفتنی است فدراسیون شیعیان آلمان IGS در بیش از ۱۵۰ مسجد و مرکز منسجم در سراسر این کشور فعالیت می‌کند. مشارکتِ شیعیانی از کشورهای ترکیه، افغانستان، لبنان، بحرین، ایران، عراق، پاکستان و غیره در این فدراسیون، به مراکزِ IGS وجهه‌ای بین‌المللی بخشیده است. یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های IGS برگزاری جشن باشکوه غدیر خم و همچنین ضیافت افطار در ماه مبارک رمضان است که هر ساله پذیرای مدعوینِ بسیاری از سراسر آلمان به همراه چهره‌های سرشناس به عنوان میهمانان ویژه است.منبع خبر HAMSHAHRIONLINE

بی تو اینجا همه در حبس ابد تبعیدند
سالها، هجری و شمسی، همه بی خورشیدند
     
#157 | Posted: 25 Oct 2015 20:52
حکم اعدام شیخ نمر النمر تایید شد
خانواده روحانی شیعه برجسته عربستان اعلام کردند که دادگاه عالی ریاض حکم اعدام شیخ نمر باقر النمر را تایید کرد.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت ایلاف، خانواده شیخ نمر باقر النمر، رهبر شیعیان عربستان اعلام کردند که دادگاه عالی ریاض و دادگاه تجدیدنظر حکم اعدام وی را تایید و آن را به وزارت کشور و دفتر پادشاهی فرستادند تا ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان آن را امضا کند.

نمر النمر از سوی مقامات ریاض به "تلاش برای ایجاد فتنه طائفه‌ای، حمایت از شورش در بحرین، حمل سلاح، و اطاعت نکردن از ولی امر" متهم شده است.

نمر النمر ژوئیه 2012 و در پی تایید تظاهرات شیعیان در استان القطیف که در فوریه 2011 برگزار شد، بازداشت شد.

دادگاه تجدیدنظر پیشتر اتهامات مطرح شده علیه شیخ نمر با حکم صادر شده از سوی دادگاه پیشین وی که "محاربه" بود را متناسب ندانست و اعلام کرد که "قتل تعزیری" یا همان اعدام با "جرم‌های ارتکابی از سوی متهم متناسب است."

دادگاه کیفری عربستان پیشتر حکم صادر شده برای شیخ نمر باقر النمر، روحانی برجسته شیعه عربستان را که به اتهامات مذکور به اعدام محکوم شده بود، تایید کرده بود.

شیخ نمر که در سال 2012 توسط نیروهای امنیتی عربستان دستگیر و به مکانی نامعلوم منتقل شده بود، توسط دادگاه بدوی به اتهام محاربه به "اعدام با شمشیر و به صلیب کشیده شدن در انظار عمومی" محکوم شده بود.

شیخ نمر باقر النمر که برای بیداری شیعیان عربستان و احقاق حقوق آنها تلاش می‌کند، فعالیت‌های انتقادی خود علیه آل سعود را پس از آغاز "بهار عربی" شدت بخشید و از دولت ریاض خواست تا حقوق شیعیان را راعایت کند که با پاسخ منفی سعودی‌ها و به ناچار شیعیان را به تظاهرات علیه خاندان پادشاهی فراخواند.


منبع خبر HAMSHAHRIONLINE

بی تو اینجا همه در حبس ابد تبعیدند
سالها، هجری و شمسی، همه بی خورشیدند
     
#158 | Posted: 1 Nov 2015 16:16
andishmand:
بیانیه معاون صدراعظم آلمان به مناسبت عاشورا

چه جالب ! اگه یه بار قمه زنی دیده بود باز هم چنین پیامی میداد؟

نه بسته ام به کس دل نه بسته کس به من دل
چو تخته پاره بر موج رها رها رها من
     
#159 | Posted: 1 Nov 2015 16:32
nnasrin:
چه جالب ! اگه یه بار قمه زنی دیده بود باز هم چنین پیامی میداد؟

هدف ایشون از صدور این بیانیه بهر حال نشون دادن ارزش و حرمتی ست که کشوری مثل آلمان میتونه برای ادیان مختلف قائل بشه . قمه زنی یه مسئله خرافی و مسخره ست که حتی در خود ایران هم مدت هاست باهاش برخورد میشه .

بی تو اینجا همه در حبس ابد تبعیدند
سالها، هجری و شمسی، همه بی خورشیدند
     
#160 | Posted: 2 Nov 2015 04:19
andishmand:
هدف ایشون از صدور این بیانیه بهر حال نشون دادن ارزش و حرمتی ست که کشوری مثل آلمان میتونه برای ادیان مختلف قائل بشه . قمه زنی یه مسئله خرافی و مسخره ست که حتی در خود ایران هم مدت هاست باهاش برخورد میشه .

البته که منطور ایشون احترام به ادیان مختلف بوده و کارشون درخور احترامه ولی عاشورایی که اونها می بینند با عاشورایی که ما می بینیم تفاوت ریادی داره. قمه زنی هم همچنان برپاست و متاسفانه رواج بیشتری هم پیدا کرده. ذبح ظالمانه حیوانات بی گناه ، ریخت و پاش های بی اندازه در جایی که اکثریت جامعه زیر خط فقر هستن سوئ استفاده های ابزاری و تبلیغاتی مزاحمتهای بسیار برای شهروندان اهانت فراوان به اهل سنت و .... اینها عاشورای واقعیست .

نه بسته ام به کس دل نه بسته کس به من دل
چو تخته پاره بر موج رها رها رها من
     
صفحه  صفحه 16 از 17:  « پیشین  1  ...  14  15  16  17  پسین » 
مذهب انجمن لوتی / مذهب / اخبار مذهبی (خواندن پست اول الزامیست) بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2019 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites