تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
مذهب

اخبار مذهبی (خواندن پست اول الزامیست)

صفحه  صفحه 2 از 17:  « پیشین  1  2  3  4  5  ...  13  14  15  16  17  پسین »  
#11 | Posted: 20 Sep 2011 16:06
اقامه نماز در مدارس راهنمایی و متوسطه اجباری شد (با طالبان فرقی دارند؟)
یک امام جمعه : هر طرف یک دانش آموز باید دونفر باشند که وی از نماز فرار نکند

شرق : مدیرکل آموزش راهنمایی وزارت آموزش‌و‌پرورش از اجباری شدن برگزاری زنگ نماز در مدارس راهنمایی و متوسطه خبر داد.

این مقام مسوول هدف از این اجرای طرح اجباری شدن اقامه نماز در مدارس را «ترویج فرهنگ نماز در همه آحاد جامعه» عنوان می‌کند و در توضیح جزییات برگزاری این طرح می‌گوید: بر اساس دستورالعمل وزارت آموزش‌و‌پرورش همه مدیران به ویژه مدیرانی که برنامه هفتگی شان را پنج روزه بسته‌اند، باید 20 دقیقه از زمان اوقات شرعی را به نماز اختصاص دهند که این موضوع را جدی پیگیری می‌کنیم که حتما اجرا می‌شود.

اجرای برنامه‌های اقامه نماز در مدارس در جهت سیاست‌های وزارت آموزش‌و‌پرورش و در رابطه با طرح مدارس قرآنی است که به گفته وزیر آموزش‌و‌پرورش «بیش از 20هزار مدرسه قرآنی در حال حاضر در کشور دایر شده است و مدارس باید به سمت قرآنی شدن بروند.»

پیش از این نیز زکریا یازرلو معاون پرورشی و تربیت بدنی وزارت آموزش‌و‌پرورش با تاکید بر لزوم اقامه شکوهمند نماز جماعت در مدارس با هدف ارتقای مصونیت معنوی دانش‌آموزان عنوان کرده بود که برای گسترش اقامه نماز جماعت در مدارس ائمه جماعات نیز بیشتر از گذشته و با هماهنگی ستاد همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش‌و‌پرورش ساماندهی می‌شوند. علاوه بر آن، زنگ نماز در داخل مدارس باید قبل از تکمیل برنامه درسی گنجانده شود و هیچ مدرسه‌ای نباید زنگ پایان مدرسه را تا پیش از اجرای زنگ نماز به صدا درآورد.

یازرلو در ادامه با تاکید بر لزوم ارتقای سطح مصونیت معنوی و فکری دانش‌آموزان در سال تحصیلی جدید می‌گوید: نخستین اقدام در این خصوص، اقامه شکوهمند نماز جماعت در مدارس است که بر این اساس، امسال 20 هزار نمازخانه در سطح مدارس در دست احداث است. با این حال، اجباری بودن اقامه نماز در مدارس کشور از جمله بحث‌های دامنه‌داری در طول سال‌های اخیر است که به زعم خود منتقدانی نیز دارد.

به طوری‌که چندی قبل امام جمعه شهرستان اردستان با انتقاد از نحوه برگزاری نماز جماعت در برخی مدارس گفته بود: «در برخی مدارس اصلا معلمان در نماز جماعت شرکت نمی‌کنند و دانش‌آموزان هم به اجبار به نماز جماعت می‌آیند به‌ طوری‌که دو نفر باید اطراف آنها بایستند تا فرار نکنند.»

همچنین اقامه نماز در مدارس کشور در حال حاضر با نگرانی‌هایی از سوی مروجان فرهنگ نماز همراه شده است. در این رابطه، حجت‌الاسلام قرائتی رییس ستاد اقامه نماز کشور روز گذشته در حاشیه مراسم تقدیر از برنامه‌های غیرنمایشی سازمان صدا و سیما با اعلام این مطلب که «نسل نو نماز نمی‌خوانند» اظهار کرد: باید ما نگرانی‌های خود را به نسل جوان منتقل کنیم و باید با خضوع و خشوع این مساله را به جوانان انتقال دهیم.

از سوی دیگر، اقامه نماز جماعت در مدارس کل کشور از جمله اهدافی است که در سند همکاری‌های حوزه‌های علمیه و آموزش‌و‌پرورش نیز دیده شده است. به طوری‌که مسوولان آموزش‌و‌پرورش سعی دارند با تداوم و دایمی‌شدن حضور روحانیون در مدارس نماز جماعت در مدارس اجرایی و بتوانند اقامه نماز در مدارس را به صورت جماعت و با حضور روحانیون برگزار کنند.
اسلام راستین

اصل ولایت فقیه یعنی‌ توهین به شعور یک ملت
     
#12 | Posted: 29 Sep 2011 20:00 | Edited By: bilbilak
نگرانی بریتانیا و آمریکا از 'اعدام قریب الوقوع' یک مسیحی در ایران


ویلیام هیگ وزیر خارجه بریتانیا روز چهارشنبه گفت که نگران گزارش هایی است که حاکی از طرح ایران برای اعدام قریب الوقوع یوسف ندرخانی یک کشیش مسیحی پس از خودداری از "بازگشت به اسلام" است.

ویلیام هیگ دولت ایران را ترغیب کرد به تعهدات بین المللی اش در زمینه حقوق بشر پایبند باشد و این حکم را لغو کند.
او در بیانیه ای گفت: "من گزارش هایی که می گوید یوسف ندرخانی، سرپرست کلیسایی در ایران، پس از خودداری از دستور دیوان عالی ایران برای بازگشت از دینش با احتمال اعدام قریب الوقوع روبروست را تقبیح می کند."
او گفت که این گزارش ها نشان دهنده "ادامه بی میلی ایران برای پیروی از تعهدات قانونی و بین المللی اش برای احترام به آزادی مذهب" است.
او افزود: "من نسبت به شجاعت کشیش ندرخانی که دلیلی برای پاسخگویی ندارد ادای احترام می کنم و از مقام های ایران درخواست می کنم حکم او را لغو کنند."
جان بینر رئیس مجلس نمایندگان آمریکا نیز گفت: "من ایران را ترغیب می کنم این راه تیره را رها کند، از جان یوسف ندرخانی بگذرد و دستور آزادی کامل و نامشروط او را صادر کند."
به گزارش خبرگزاری فرانسه آقای ندرخانی که اکنون بیش از ۳۰ سال دارد، در سن ۱۹ سالگی از اسلام به مسیحیت گروید و کشیش یک گروه کوچک از مسیحیان تبشیری به نام "کلیسای ایران" شد.
او اکتبر ۲۰۰۹ بازداشت شد و براساس قوانین شریعت اسلامی به جرم ارتداد به اعدام محکوم شد. این قانون اجازه می دهد در صورت ندامت محکوم حکم لغو شود.
بعد از تایید حکم او توسط دادگاه تجدید نظر در سپتامبر ۲۰۱۰ در استان گیلان، یوسف ندرخانی از دیوان عالی تجدید نظر خواست. همسر او که ابتدا به حبس ابد محکوم شده بود با حکم دادگاه تجدید نظر آزاد شد.
وکیل یوسف ندرخانی در ماه ژوئیه به خبرگزاری فرانسه گفت که دیوان عالی ایران حکم اعدام را لغو کرده و پرونده را بار دیگر به دادگاه رشت فرستاده است اما گزارش های تازه رسانه ای در این هفته حاکی از صدور مجدد حکم اعدام برای او در دادگاه استانی بود.
وزارت امور خارجه آمریکا در ماه ژوئیه - پیش از لغو حکم اعدام توسط دیوان عالی - گفته بود که چنانچه آقای ندرخانی به جرم ارتداد اعدام شود، این اقدام در طی بیش از بیست سال گذشته بی سابقه خواهد بود.
مسیحیان تبشیری که فعالیتشان در ایران غیرقانونی است تایید کرده بودند که یوسف ندرخانی در رشت به اعدام محکوم شده است.
مرتضی تمدن، استاندار تهران چندی پیش مسیحیان تبشیری را جریانی "فاسد و منحرف" خوانده بود.

منبع : بی بی سی

این كاربر به درخواست خودش بن شد
مدیریت انجمن پرنس و پرنسس
     
#13 | Posted: 29 Sep 2011 20:40
moon45
بنده هم به شما توصیه میكنم قبل از نوشتن حرفاتون قوانین تاپیك رو بررسی كنید بد نیست.
میتونید انتقادتون رو در بخش مربوطه مطرح بفرمایید.

این كاربر به درخواست خودش بن شد
مدیریت انجمن پرنس و پرنسس
     
#14 | Posted: 7 Oct 2011 09:40
نمونه ای از استادان حوزه علمیه قم : یک آجر حوزه به میلیون‌ها دانشگاه غربی می‌ارزد/ دانشگاه های جهان فاقد هر نوع افتخاری واقعی هستند


حوزه‌نیوز : حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن عرفان نقش روحانیت در حفظ کیان ایران اسلامی برجسته دانسته و گفت: اگر روحانیت نبود، کشوری به نام ایران باقی نمی‌ماند.

به گزارش مر کز خبر حوزه، استاد حوزه علمیه قم امروز در جمع طلاب مدرسه علمیه حقانی قم، با تشریح شیوه های تربیتی، گفت: امروز جوامع غربی که قوی ترین ابزار را در اختیار دارند، بحرانی ترین انسان ها را دارد.

وی با بیان این که دانشگاه های جهان فاقد هر نوع افتخاری واقعی هستند؛ چون به جای ساختن انسان، ابزار می‌سازند، افزود:‌ اگر ابزار بسازیم، اما به تربیت انسانها توجه نداشته باشیم هیچ ارزشی نخواهد داشت.

این محقق و پژوهشگر حوزوی با بیان این که کسانی که از روحانیت جدا هستند، ارزشی برای انسان قائل نیستند، اظهار داشت: افرادی که به فکر مادیات بوده و از ارزش‌های انسانی فاصله گرفته اند، اصرار دارند که روحانیت را تخریب کنند.

وی با اشاره به تفاوت های حوزه و دانشگاه، یاد آور شد: حوزه انسان می سازد و دانشگاه ابزار ودر جایی که انسان تربیت نشود، فاجعه است.

حجت الاسلام والمسلمین عرفان با بیان این که انسانی که ابزارش ساخته شود، اما از تربیت او غفلت شود خطرناک است گفت: نتیجه توجه به مادیات وتهیه وسایل رفاهی برای بشر و فراموش شدن تربیت او، بیماری های روانی، مشکلات خانوادگی، افسردگی و... به بار می آورد که دنیای امروز گریبان گیر آن است.

*یک آجر حوزه به میلیون‌ها دانشگاه غربی می‌ارزد

وی افزود: امروز تنها جایی که به فکر تربیت صحیح انسان است حوزه های علمیه است که یک آجر آن نباید با میلیون ها دانشگاه های غربی عوض کرد.

این محقق و پژوهشگر حوزوی با بیان این که تنها چیزی که سود عظیم دارد، تربیت انسان است، خاطرنشان کرد: در سراسر اروپا، دانشگاه ها دانش را از ارزش جدا کرده واخلاق انسانی را ازبین برده اند.

حجت الاسلام والمسلمین عرفان، طلبگی را ادامه راه انبیا بیان کرده و گفت: اگر روحانیون در تاریخ ایران نبودند، امروز کشور ی به نام ایران باقی نمی‌ماند؛ نمونه آن مرحوم مدرس‌ها و امام خمینی است که کشور را از دست روسها نجات داد.

اصل ولایت فقیه یعنی‌ توهین به شعور یک ملت
     
#15 | Posted: 12 Oct 2011 18:34
سایت اطلاع‌رسانی سفر خامنه ای به کرمانشاه:
نگران وقوع زلزله در تهران در غیاب خامنه‌ای هستیم
دیگربان : سایت جامع اطلاع‌رسانی سفر علی خامنه‌ای به کرمانشاه با انتشار یادداشت کوتاهی از احتمال وقوع زلزله در تهران در غیاب رهبر جمهوری اسلامی ابراز نگرانی کرد.
این سایت که همزمان با آغاز سفر ۱۰ روزه علی خامنه‌ای به کرمانشاه فعالیت خود را آغاز کرده٬ نوشته است: «تهرانی‌ها نگرانند، می‌ترسند که با رفتن آقا زمین فرصت را غنیمت بشمارد و کار خودش را بکند.»

در این یادداشت کوتاه آمده که «ماشاء الله اینقدر مردم تهران زیادند و به همین میزان هم وفور گناه است که دفع خطر همه این گناهان، تنها با حضور آقا ممکن است.»

نویسنده این یادداشت که «یک تهرانی» معرفی شده در پایان نوشته است: «می‌ترسم، زلزله یک ۱۰ روزی بی‌زحمت امان بده تا دوباره آقا بیایند.»

سایت جامع اطلاع‌رسانی سفر علی خامنه‌ای به کرمانشاه از سوی «بسیج سایبری» این استان راه‌اندازی شده و قرار است برنامه‌های رهبر جمهوری اسلامی در این سفر را پوشش دهد.

با متزلزل شدن پایه‌های مشروعیت جایگاه خامنه‌ای در میان مردم ایران٬ هواداران وی تلاش می‌کنند با ارائه تعاریف اغراق‌آمیز٬ چهره و موقعیت وی را در داخل ایران بازسازی کنند.

طی دو سال گذشته تعاریف و تمجید‌های فراوانی از رهبر جمهوری اسلامی در رسانه‌های ایران مطرح شده که بازتاب‌های منفی گسترده‌ای در افکار عمومی مردم ایران داشته است.

با وجود این٬ رسانه‌ها و نزدیکان به علی خامنه‌ای همچنان به تعاریف خود از وی ادامه می‌دهند و بار‌ها ادعا کرده‌اند که رهبری وی مورد تائید امام دوازدهم شیعیان است.

اصل ولایت فقیه یعنی‌ توهین به شعور یک ملت
     
#16 | Posted: 12 Oct 2011 18:38
پوتین: زرتشت در روسیه متولد شده است!

قانون : "ولادیمیر پوتین"، نخست‌وزیر روسیه در مصاحبه‌ای که متن اصلی آن در شبکه یوتیوب منتشر شده است، گفته که زرتشت، پیامبر ایران باستان در جنوب روسیه متولد شده است.
به گزارش قانون به نقل از وب‌سایت پراودا، ولادیمیر پوتین که گفته شده با یک خبرنگار ایرانی مصاحبه کرده است، با اشاره به تاریخ مشترک ایران و روسیه گفته است که اکنون مدارکی وجود دارد که نشان می‌دهد زرتشت در جنوب روسیه، جایی در جنوب کوه‌های اورال، متولد شده است.
نخست‌وزیر روسیه گفته است: "ایران کشور مادر دین‌ها یعنی‌ دین زرتشت است. برخی از کارشناسان دین زرتشت را پایه و اساس دین‌های اسلام، مسیحیت و یهودیت می‌‌دانند. اما بر پایه‌ برخی از پژوهش‌ها، دین زرتشت در خطه‌ روسیه و در جنوب اورال زاده شده و پیروان این آیین بزرگ در هنگام مهاجرت عظیم به خطه‌ ایران، این آیین را با خود به آنجا بردند."
پوتین گفته است" :منظور آن است که تاریخ دو کشور و ریشه‌های دادوستدهای فرهنگی‌شان ژرف‌تر از آن است که بشود در آغاز تصور کرد."
متن کامل سخنان پوتین را می‌توانید از اینجا بخوانید.

اصل ولایت فقیه یعنی‌ توهین به شعور یک ملت
     
#17 | Posted: 18 Oct 2011 09:32
پاسخ یک مرجع تقلید به ده سؤال در خصوص روابط دختر و پسر

حوزه نیوز: آیت الله االعظمی مظاهری در پاسخ به پرسش های ده گانه در خصوص دوستی و روابط دختر و پسر نظر خود را در این خصوص اعلام کردند.

متن سؤالات ده گانه وی شرح است.

* مستدعي‌ است‌ نظر مبارك‌ را در موارد ذيل‌ عنايت‌ فرماييد:

1) آيا قدم‌ زدن‌ دختر و پسري‌ كه‌ هيچ‌ نسبت‌ سببي‌ و نسبي‌ با هم‌ ندارند جايز است‌؟ و چه‌ حكمي‌ دارد؟

2) پارك‌ رفتن‌ و سينما رفتن‌ دختر و پسر با شرط‌ مذكور چه‌ حكمي‌ دارد؟ و تا حد امكان‌ اين‌ رفتار است‌؟

3) درس‌ خواندن‌ دختر و پسر با شرط‌ مذكور چه‌ حكمي‌ دارد؟

4) بوسيدن‌ و دست‌ به‌ دست‌ هم‌ دادن‌ دختر و پسر با شرط‌ مذكور چگونه‌ است‌؟

5) حرف‌ زدن‌ و اختلاط‌ دختر و پسر با شرط‌ مذكور تا چه‌ حدّي‌ مجاز است‌ و چه‌ حكمي‌ دارد؟

6) شوخي‌ كردن‌ و متلك‌ گفتن‌ دختر و پسر با شرط‌ مذكور چه‌ حكمي‌ دارد؟

7) اگر رابطه‌ و دوستي‌هاي‌ دختر و پسر براي‌ علم‌ و مقدّمه‌اي‌ براي‌ ازدواج‌ باشد تا چه‌ حدّ مجاز است‌؟

8) سلام‌ كردن‌ و لبخند زدن‌ دختر و پسر با شرط‌ مذكور چه‌ حكمي‌ دارد؟

9) تنه‌ زدن‌ و كنار هم‌ نشستن‌ دختر و پسر با شرط‌ مذكور چه‌ حكمي‌ دارد؟

10) در صورت‌ امكان‌ حدّ و مرز رابطه‌ و معاشرت‌ دختر و پسر با شرط‌ مذكور را توضيح‌ دهيد.

جواب : دوست‌ يابي‌ دختر و پسر كه‌ در قرآن‌ با كلمه «اخدان‌» آمده‌ است‌ حرام‌ و گناه‌ آن‌ در قرآن،‌ بزرگ‌ است،‌ بنا بر اين‌ كليه فروض‌ بالا حرام‌ است‌ و گناه‌ آن‌ بزرگ‌ است‌.

[تاريخ مطلب: بيست و پنجم مهر ۱۳۹۰

اصل ولایت فقیه یعنی‌ توهین به شعور یک ملت
     
#18 | Posted: 23 Oct 2011 09:25
تیو جابز از نسل رسول گرامی(ص) است"


آتی نیوز: "دانیه الجندلی" یکی از نزدیکان استیو جابز موسس شرکت آمریکایی اپل که چندی پیش درگذشت، می گوید که جابز از نسل رسول گرامی است و اسم واقعی او "مصعب عبد الفتاح الجندلی " است.
روزنامه " الدستور المصریه" به نقل از دانیه اعلام می کند که شجره نامه استیو جابز نشان می دهد که نسل وی به پیامبر اکرم و امام حسین بر می گردد.

این زن سوری می گوید که پدر جوبز پسر عموی پدرش است و نسب پدر آنها به رسول گرامی اسلام می رسد و این شجره نامه در منزل آل الجندلی الرفاعی در شهر حمص سوریه موجود است.

دانیه درباره ازدواج پدر جابز می گوید که عبد الفتاح الجندلی پدر جابز در دانشگاه آمریکایی بیروت درس خواند و سپس از از آنجا به دانشگاه هاروارد امریکا رفت، اما پس از اتمام تحصیلاتش به همراه همسر آمریکایی اش یعنی مادر استیو جابز و منی اسمبسون به شهرش حمص بازگشت.

وی در ادامه افزود: اما اقامت وی در این شهر دو ماه بیشتر طول نکشید و به دلیل ناسازگاری با جامعه خود بار دیگر به امریکا بازگشت و پس از آن دیگر به سوریه بازنگشت.

دانیه تاکید کرد که منی اسمبسون خواهر جوبز دو سال گذشته از شهر حمص بازدید کرد و با خانواده و همه خاندان آل الجندلی- الرفاعی دیدار کرد.

اصل ولایت فقیه یعنی‌ توهین به شعور یک ملت
     
#19 | Posted: 3 Nov 2011 10:37
استقرار بانوان طلبه در ایستگاه‌های متروی تهران

رئیس شورای فرهنگی شرکت بهره‌برداری متروی تهران از ایجاد پایگاه پاسخ به سوالات بانوان در برخی ایستگاه‌های مترو تهران توسط بانوان طلبه خبرداد.

حجت‌الاسلام سیدمحمد حسینی در گفتگو با سرویس استان های مرکز خبر حوزه، با اشاره به برگزاری طرح پاسخ به سوالات شرعی، در ماه مبارک رمضان در مترو با استفاده از برادران طلبه، گفت: تجربه برگزاری این طرح به ما ثابت کرد که مردم نیازمند ارتباط با روحانیون هستند و باید احکام سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را در حوزه شرعی جویا شوند.

وی با اشاره به بازخوردهای برگزاری این طرح، گفت: احساس کردیم بانوان دغدغه های ویژه‌ای دارند و برخی حرف‌ها و سوالاتی دارند که نمی‌توانند با برادران طلبه مطرح کنند، به همین دلیل شورای فرهنگی شرکت بهره برداری مترو تصمیم گرفت تا در 10 ایستگاه مترو خواهران طلبه را به عنوان مشاوران مذهبی مستقر کند.

وی با اشاره به این که مردم مسلمان ایران، شهروندانی فرهنگ دوست، باشخصیت و فرهیخته هستند، یادآور شد: در طول مدتی که این خواهران در ایستگاه ها مستقر هستند و پس از مدتی با مشاهده بازخورد برگزاری این طرح، با توجه به استقبال مردم، این پایگاه‌ها به صورت دائم در مترو ایجاد می شود.

اصل ولایت فقیه یعنی‌ توهین به شعور یک ملت
     
#20 | Posted: 6 Nov 2011 09:47
اعزام بیش از سه هزار مبلغ دینی به کشورهای مختلف جهان


خبرگزاری رسا ـ رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی از اعزام بیش از سه هزار مبلغ دینی به کشورهای مختلف جهان به منظور نشر و ترویج آموزه‌های اسلام و اهل بیت خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، محمدباقر خرمشاد، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به همراه شماری از معاونان و مدیران این سازمان ظهر پنج‌شنبه با حضور در دفتر آیت الله نوری همدانی با این مرجع تقلید دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

خرمشاد با اشاره به موج بیداری اسلامی تاکید کرد: این موج به نحو بسیار شایسته در حال شکل‌گیری است و یکی از دلایل عصبانیت استکبار و دشمنان نیز این است که بر خلاف تصورشان این تحولات شکل می گیرد.

خرمشاد تاکید کرد: هیات‌های مختلفی از کشورهای اسلامی بپا خاسته به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده‌اند و هیات‌هایی نیز از ایران به این کشورها اعزام شده‌اند و سازمان فرهنگ و ارتباط نیز در فضاسازی داخلی و خارجی در حد توان نقش خود را ایفا کرده و توفیقات خوبی را کسب کرده ست.

خرمشاد از آمادگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برای اعزام طلاب به نقاط مختلف دنیا خبر داد و خاطرنشان کرد:‌ امروز جهان از ما مطالبات بسیاری دارد و ما برای پاسخگویی به این انتظارات کم کاری کرده ایم و باید با برنامه ریزی مناسب آموزه های اهل بیت را به زبان های مختلف عرضه کنیم.

اصل ولایت فقیه یعنی‌ توهین به شعور یک ملت
     
صفحه  صفحه 2 از 17:  « پیشین  1  2  3  4  5  ...  13  14  15  16  17  پسین » 
مذهب انجمن لوتی / مذهب / اخبار مذهبی (خواندن پست اول الزامیست) بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2019 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites