تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
Sexology - سکسولوژی

خودارضایی در دختران و پسران (همه چیز در مورد خود ارضایی)

صفحه  صفحه 4 از 7:  « پیشین  1  2  3  4  5  6  7  پسین »  
#31 | Posted: 30 Aug 2011 10:31
چگونه خود ارضايي را ترك كنم؟

روشهای ترک عادت خود ارضائی :


۱- سعي كنيد به هنگام خواب شكم شما بيش از حد معمول پر نباشد.

2- از پوشيدن لباس هاي تنگ و چسبان اجتناب كنيد.

3- از نگاه كردن به مناظر، فيلم ها و تصاوير تحريك كننده جدا" خودداري كنيد و به محض مواجه شدن با اين امور چشم خود را بسته و يا به زمين و يا آسمان نگاه كنيددوستان انقدر اينترنت مطالب خوبی داردکه لزومی ندارد تصاوير منحرف را نگاه کنيد.

4- از شنيدن و خواندن مباحث و مطالب جنسي و حتي شوخي هاي جنسي وتحريك كننده و فكر كردن در اين امور جدا" پرهيز كنيد.

5- از خوردن موادغذايي كه محرك است مانند : خرما، پياز، فلفل ، تخم مرغ ، گوشت قرمز،غذاهاي پرچرب ، حتي المقدور اجتناب و به ميزان ضرورت اكتفا كنيد.

6-قبل از خواب حتما" مثانه خود را تخليه نماييد.

7- از نوشيدن افراطگونه آب و مايعات پرهيز كنيد ( به خصوص شب ها و قبل از خوابيدن ) .

8- هيچ گاه بدن عريان خود را در آينه نگاه نكنيد .

9- از دست ورزي اندام جنسي خود اجتناب كنيد و به هيچ عنوان و تحت هيچ شرايطي دست ورزي نكنيد مخصوصا هنگامی که در رختخواب هستيد.

10- هرگز به رونخوابيد.

11- به منظور تخليه انرژي زايد بدن به طور منظم و زياد ورزش كنيد.

12- هيچ گاه بيكار نباشيد و براي اوقات فراغت خود برنامه داشته باشيدو آن را با مطالعه ، ورزش ، زيادت عبادت کتاب و ...پر كنيد .

13- هرگز در مكاني خلوت و تنها و دور از نظر ديگران نباشيد.

۱۴. هرگاه مورد هجوم افكار جنسي واقع شديد، در مكان خلوت و دور از نظر ديگران بسر نبريد بلكه در مجالس عمومي وارد شويد و در آنجا به سر بريد بهترين روش پيشنهادی در اين حالت اين است که به دوستانتان تلفن زده وبا انها مدتی صحبت کنيد.

15- هفته اي يكي دو روز روزه مستحبي بگيريد و اگر توان آن را نداريد روزه اخلاقي بگيريد؛ يعني ، ميزان صرف غذا را كاهش و فاصله هر وعده غذا را افزايش و تعداد دفعات غذا راكاهش دهيد و به حداقل خوراك اكتفا كنيد .

16- با نامحرم رفتار متكبرانه داشته باشيد و از سخنان ملايمت آميز با آنها خودداري كرده واز نرمي و لينت در كلام با آنها اجتناب ورزيد.

۱۷. هيچ گاه با نامحرم و جنس مخالف در مكان خلوت و دور از نگاه ديگران باقي نمانيد، حتي براي آموزش و ..

۱۸.قرآن زياد بخوانيد و درباره معاني آيات آن فكر كنيد وازهمه مهمتر.

۱۹.تا قبل از اينکه شما را خواب نگرفته به رختخواب نرويد (سعی کنيدزمانيکه ميخواهيد به رختخواب برويد با خواندن کتاب يا تماشای تلويزيون افکارجنسی را از خوددور کنيد).

۲۰.به محض بيدار شدن رختخواب را ترک کنيد.

۲۱.اگر قصد استحمام داريدو مورد حجوم افکار جنسی واقع هستيداز استحمام خودداری کنيد.

۲۲.زمانی انسان استمناء ميکند که تحريک شده باشد پس بار ديگر ميگويم از فکرهای بدچه صحنه هايی که قبلا ديده ايد و چه مواردی که به اقتضاء جوانی خود دوست داريد جدا خودداری کنيد بار ديگر تاکيد می کنم تا قبل از اينکه شما را خواب نگرفته به رختخواب نرويد.

منم فرزند ایران از نسل کوروش و داریوش بزرگ نه از نسل دروغ و فریب
     
#32 | Posted: 30 Aug 2011 10:56
علل ضعف قواي جنسي

علل ضعف قواي جنسي مي تواند موارد زير باشد:

الف- تغذيه كم كالري و فقر ويتامينها و مينرالها : به ويژه ويتامينهاي c و e كه نقش بسيار مهمي در سلامت دستگاه جنسي ايفا مي كنند. لازم است بدانيد كه 90 درصد مايع مني مرد شمامل ترشحات پروستات و مابقي اسپرم و اسيد اسكوربيك ( ويتامين c) و قند ميوه ( فروكتوز ) مي باشد فلذا ويتامين c نقش بسيار ويژه اي دارد. در مورد تغذيه به نداي بدنتان گوش فرا دهيد كه چه چيزي از شما مي طلبد. همان نياز بدن شماست. اما موادي كه در اين مورد توصيه ميشود عبارتند از :

 • تخم مرغ
 • خرما
 • ميوه هاي ترشي همچون : پرتقال-گوجه-كيوي كه سرشار از ويتامين سي هستند.

و اما معجون ويژه من( معجون 9 جادو) كه معتقدم واقعا معجزه مي كند به قرار زير است :

1- ابتدا يك مخلوط كن آماده نموده و مواد زير را در آن ريخته و بگذاريد خود هم بخورد تا حالت نه سفت نه رقيق به خود بگيرد:

 • شير ( نه خيلي زياد)
 • خرما بدون هسته
 • پسته
 • گردو
 • بادام شيرين
 • پودر نارگيل
 • موز
 • شكلات خالص
 • عسل

مواد فوق را به مدت كافي در مخلوط كن هم زده و سپس نوش جان نماييد. نتيجه اش را براي من گزارش كنيد!
( فقط مراقب باشيد زيرا اين معجون شتاب موتور شما را بسيار افزايش ميدهد!)

اتفاقا به تازگي معجونهايي به سوپر كاركتها آمده كه تركيبي از عسل و پسته و گرد و ... غيره است كه بسيار مقوي است . خامه عسلي و شير عسل هاي هلندي نيز توصيه مي شود.

اين كه جنوبيها خيلي شهوتيند به غير از نژاد آنها تغذيه آنها در ايجاد اين حالت موثرند. فلافل و سمبوسه كه در تهران هم زياد شده نيز بسيار موثر است.
روزانه يك ليوان از آن كافي ست.

ب- خستگي بيش از حد : استراحت كافي امر بسيار مهمي در نيرو گرفتن قواي جنسي ست. سعي شود همراه همسر خود به مسافرت برويد .

ورزش سنگين و منظم مثل بدنسازي و شنا و .... را نيز فراموش ننماييد كه در افزايش قواي بدني و بالنتيجه قواي جنسي موثر است.

لازم به ذكر است اين فرمول براي كساني ست كه از ضعف هنگام و پس از رابطه رنج ميبرند. انزال زودرس و سريع ارضا شدن البته مقوله اي جداگانه است كه در يادداشت بعدي مورد بررسي قرار مي گيرد.
البته اين را هم بگويم كه موارد فوق در رفع اين معضل بسيار موثرند.

منم فرزند ایران از نسل کوروش و داریوش بزرگ نه از نسل دروغ و فریب
     
#33 | Posted: 4 Sep 2011 06:49
zahra235:
از مدیر این سایت خواهش میكنم اگه میشه بهم كمك كنه

درود بر شما

zahra235:
آیا حافظه من تا ابد ضعیف خواهد بود؟

خود ارضایی ربطی به كم شدن حافظه ندارد.
zahra235:
آیابا وجود ترك كردن عوارض خود ارضایی وجود داره؟

بستگی به تعداد و زمانهایی كه صرف این عمل كردین بستگی دارد.
zahra235:
آیا من در آینده با ناتوانی جنسی روبرو هستم؟

نه به احتمال زیاد..بازم بستگی داره در چه حدی خود ارضایی میكنید.
zahra235:
آیا دردهای كمر تا همیشه با من خواهند بود؟

نخیر.
بازم شما صفحات قبلی را مطالعه كنید اگه سوال دیگه ای داشتید بپرسید.

منم فرزند ایران از نسل کوروش و داریوش بزرگ نه از نسل دروغ و فریب
     
#34 | Posted: 25 Sep 2011 19:58
درود...

هیج جای استمنا نمیكنن چون شریك جنسی دارن.توی هر سنی.ولی ما چكار كنیم؟ سكس باشه خوبه. ولی نباشه مجبوریم خودارضای كنیم.بجای اینكه بگید اصلا نباشه بگید چطوری باشه بهتره تا كمتر عوارض باشه .مرسی


واقعا بزرگترین مشکلی که خود ارضایی دار ـه صرفا همین مشغله های ذهنی ایـه که ایجاد می کنه. هی یه نفر می گه من جلقی ام پس حافظم ضعیفه، تمرکز حواس ندارم. فلان و بهمان. والا آدم سالم هم ازین حرف ها بزنه خوب تمرکزش رو از دست می ده دیگه.

به جای این کارها، اگه با خودارضایی کردن کنار بیاییم، مسئله حل ـه. من پنج ساله که خود ارضایی می کنم. نه مشکل جنسی دارم نه زود انزالی نه اختلال حواس نه موهام می ریزه نه مشکل حافظه دارم. خیلی هم طبیعی ام. چون بهش فکر نمی کنم. اگر یه موقع حشر ـه زد بالا خود ارضایی می کنم. نه عذاب وژدان می گیرم بعدش نه دو دستی می زنم تو سرم. بعد خود ارضایی هم اتفاقا خیلی حال می ده. چون آرامش خاصی می ده وقتی عذاب وژدان نداری.

منم به نظرم به جای این چیزها سعی کنیم با خودارضایی مون کنار بیاییم.

بعدم کی گفته هیچ جای دنیا خود ارضایی نمی کنن؟ کسی از زیر شورت یک پسر یا یک دختر تو یک شهر تو پاریس خبر داره؟ این حرفا چیه بابا! دمتون گرم به خدا

گذشته ها را فراموش میکنم .
     
#35 | Posted: 29 Oct 2011 20:09
kambis:
سلام
من از سن 14 سالگی تا حالا که 22 سالمه خود ارضایی می کنم.اما حالا کمی کمتر.از انواعی که گذاشته بودید نوع من از نوع اعتیادیس بود منظورم این که بهش اعتیاد پیدا کردم.معدلم از19 به 12 رسیده .حدود دو سه سالی که از آلت تناسلیم منی خارج میشه با کوچکترین تحریک چه دیدن چه شنیدن.آیا راهی برای درمان این بیماری هستش. به من جواب بدهید

خواهشا منو راهنمایی کنیید

mansour14606:
سلام به دوستان عزیز.من بعد از چند سال با خواندن این تاپیك ترسیدم و خودارضایی رو ترك كردم.الن حدود یك ماه میشه.ولی از طرف دیگه شدید داره بهم فشار میاد و همش وسوسه میشم برم سراغش.باز بیخیال میشم.من جایی زندگی میكنم كه شرایط برای سكس بسیار مناسبه اما چون تا حالا سمتش نرفتم اصلا نمیدونم چیكار كنم و از كجا شروع كنم.لطفا منو ببخشید اگه جاش اینجا نبود.اگه دوستی با پ.خ هم راهنماییم كنه ممنونش میشم.

درود
بهتون تبریک میگم به خاطر صبر و حوصله ایی که دارید سعی کنید زیاد به این موضوع فکر نکنید..خودتون رو مشغول ورزش کردن و کارهای دیگه کنید...و برابر گفته های شما اگر در جایی زندگی میکنید که شرایط مناسب هستش همیشه بهترین روش این هستش که سکس را به جای خودارضایی در نظر بگیرید..با کمک گرفتن از دوستان خود این مشکل حل میشود..حتی صحبت با جی اف خودتون کار را ساده تر میکند..
موفق باشید

aslan59:
ایا وارکوسل با استمنا به وجود میاد؟

به اینجا مراجعه كنید
واریکوسل چیه ؟

منم فرزند ایران از نسل کوروش و داریوش بزرگ نه از نسل دروغ و فریب
     
#36 | Posted: 27 Dec 2011 07:59
volves:
سلام به همه دوستان
اول بگم این اولین پست من هست و راهنمایی میخوام پس لطفا بعد اینکه مطلب رو خوندین لطفا تیکه نندازین چون مشکلم برام یه جورایی هم بد هست هم اکثر وقتها لذت بخش.بریم سر اصل مطلب.

من بعضی وقتها خود ارضایی میکنم اما به نوعی با بقیه دوستان فکر میکنم فرق داشته باشه.من وقتی که میخوام خودارضایی کنم یه نواربهداشتی لای پام میزارم و دستمون از پشت میبرم و نوارو رو تخمام و مخصوصا کونم میمالم به من خیلی حال میده وقتی نوار چون نو هست و یه خورده سفت هست به رونهام میخوره واقعا برام شهوت برانگیزه بعضی وقتها اگه حالشو داشته باشم(یعنی هر دو یا سه ماه یکبار) هنگام خودارضایی یک خیار هم داخل کونم میکنم شدیدا حال میده و ابم زودتر میاد اما با نوار رو دوست دارم.

من دوست دختر هم دارم سکس هم باهاش میکنم و اون در جریان هست و این قضیه رو درک کرده و بعضی وقتها خودش برام این کار رو میکنه اینو هم بگم شورت خودشو پام میکنه و نوارو میزاره برای میماله من خیلی حال میکنم شورتش بهم حال میده من اصلا دوست ندارم با مرد سکس داشته باشم همیشه بعد ارضا شدن یه خورده احساس بدی دارم نه بخاطر خودارضایی بلکه بخاطر نحوه اش هست اینو بگم بعضی وقتها پیش آمده خودارضایی نکردم اما شورت زنونه پوشیدم و نوار گذاشتم و کارهای روزمره مو انجام دادم وقتی نوار رو لای پام احساس میکنم خیلی راحتتر کارهامو انجام میدم الان نمیدونم این رفتار رو چه جوری میتونم توجیه کنم آیا خوبه ایا بده؟ وقعا نمیدونم.از دوستان درخواست دارم راهنماییم کنید ضمنا اگه راهکار بهتری سراغ دارید که بیشتر بهم حال میده خوشحال میشم بگید.بازم میگم زیاد با کونم ور نمیرم یعنی چیزی توش نمیکنم اما هر دفعه کردم بهم حال داده. منتظر راهنمایی هاتون هستم مرسی

سلام دوست عزیز
احساسات کاملا طبیعیه!
همونطور که از بچه ها خواستی که مسخرت نکنن ، باید خودت هم سعی کنی این فکر رو از سرت بیرون کنی که این کار بده و ...

شما اون نوار رو که میذاری و ماجرای خیار و اینا واسه این واست لذت بخشه که که باعث تحریک پروستاتت میشه و خوب خیلی لذت بخش هست ، و لذت بردن از پروستات به معنای گی بودن یا زن بودن یا مرد نبودن یا .... نیست!!!
لذت از شورت زنونه هم کاملا طبیعیه! به ۲ دلیل یکی فکر و تصور این که این شرت قبلا پای یه دختر بوده و الان پای منه خودش خیلی باعث تحریک شدن یه مرد میشه ، هم اینکه شرت های خانوما خیلی نرم تر و لطیف تر از شرت های مردونه هست و علاوه بر اون ، انواع مختلفی دارن ، قیطونی ، کشی ، نخی ، ابریشمی و ...

بر خلاف شرت های مردونه که بیشتر زبر و خشن و یک دست هستن و تو نوع پارچه مصرفی تفاوت چندانی ندارن و وقتی شما یه عمر اون شرت ها رو بپوشی و یکدفعه بری تو یه چیز خیلی راحت تر معلومه که خوشت میاد!!

اگه هم دنبال چیزای لذت بخش تر و هیجان انگیز تری هستی که با پارتنرت انجام بدی ، این تاپیک برو بخون :

https://www.looti.net/13_6361_1.html

موفق باشید
     
#37 | Posted: 11 Jan 2012 13:05
خودارضایی یک رابطه سالم جنسی بدون خطرسازمان جهانی بهداشت (WHO ) خود ارضایی را یک روش بدون ضرر جسمی و روانی برای تخلیه انرژی جسمی و روحی و جنسی معرفی کرد

چون یک روش ایمن هست (۱) و تا کنون هیچ ضرری برای خود ارضایی ثابت نشده است (۲)

-------------------------------------------
پا نوشت :

۱- بسیاری از خطرات روابط جنسی دوطرفه و بیماری‌های مقاربتی را دربر ندارد.

۲- از لحاظ پزشکی هیچ مدرکی وجود ندارد که خودارضایی چه از لحاظ جسمی یا روحی روانی مضر باشد.

+++


عدم پاسخ درست و بی دلیل از یک بزرگ دینی :

سوال : میخواستم بدانم بر چه اساسی استمنا ممنوع است؟آیا به نظر شما نمی تواند راهی مناسب برای تخلیه فشارهای جنسی آن دسته از جوانانی باشد که فعلا امکان ازدواج را ندارند

جواب مکارم شیرازی : دلیل حرمت استمنا روایات متعدد و ضررهای فراوان جسمی و روحی ناشی از آن است که مشروح آن را در کتاب مشکلات جنسی جوانان نوشته ایم.

-------------------------------------------------------------
منبع : استفتاات مکارم شیرازی : http://www.makaremshirazi.org/persian/estefta/?mit=209

لطفا با عقل خود بسنجید !

مرد=زن
     
#38 | Posted: 28 Mar 2012 06:39
stocklover
حال كردم با نوشته هات ايول داري والا،در هر كاري زياده رويش بده حتي آب خوردن كه همه ميدونن حياتي ترين نياز انسانه،حالا هرچيم مقاله بزاري كه بخاي بگي بي ضرره من زيادش نميكنم،هرچيم فتوا و مقاله بزاري كه بگي خطر داره من تركش نميكنم،هفته اي يك تا سه بار ميزنم حالشو ميبرم تا بحالم هيچ مشكلي واسم ايجاد نشده،نه دور چشمم كبوده نه آبم كم شده نه زود انزالي دارم.

ولي كسي كه روزي ۵-۶ بار ميزنه مطمينن ضرر داره هر كي ميگه ضرر نداره چه دكتر چه بيسواد شكر خورده

این كاربر به علت تخلف در قوانین انجمن بن شد
مدیریت انجمن پرنس و پرنسس
     
#39 | Posted: 24 Apr 2012 12:47
در علم کشاورزی می خوانیم که اگر اولین برداشت پیش از رسیدن کامل میوه ها باشد، و کشاورز میوه های نارس را از درخت بچیند، عمر درخت کم شده، و توانایی باروری آن نیز به شدت کاهش پیدا می کند. این امر در مورد حیوانات نیز صدق می کند به همین دلیل هم هست که دامپزشکان اهمیت بسیار زیادی برای این امر قائل هستند. باید بدانید که مطلب فوق در مورد انسان ها نیز صحت پیدا می کند.

اگر آقایون پیش از رسیدن به 21 سالگی شروع به برقراری روابط زیاد جنسی و یا خود ارضایی را تجربه کرده باشند -یعنی زمانی که اسپرم ها به بلوغ کامل نرسیده اند- این امر خلل جبران ناپذیری را به قوای جنسی شان وارد می کند و بعدها عواقبی را در زندگی جنسی شان به وجود خواهد آورد. زمانی که مرکز فعالیت های جنسی به دلیل وجود مزاحمت هایی نظیر خود ارضایی و یا آزار و اذیت های جنسی نتواند به درستی رشد پیدا کند، اندوخته قوای جنسی از سن 35 سالگی به بعد رو به تحلیل می رود و این مورد نه تنها تاثیر نامطلوبی بر روی دستگاه تناسلی می گذارد بلکه عملکرد کلیه سیستم های بدن را نیز تحت الشعاع قرار می دهد: دستگاه هاظمه، گردش خون، عملکرد غدد مترشحه، سیستم عصبی و ...

این افراد به سرعت از سن 35 سالگی به بعد شاهد فرایند سالخورده شدن خواهند بود. خیلی زودتر از حالت طبیعی توانایی هایشان را از دست می دهند در چنین شرایطی ارگان های جنسیشان نیز دچار اختلالات مختلفی شده و انواع بیماری های گوناگون جنسی به همراه بیماری هایی نظیر اختلال سیستم عصبی و دگرگونی سیستم سمپاتیک و پاراسمپاتیک و غدد درون ریز می شوند.

از سوی دیگر نباید از این امر غافل شد که "ملاتونین" هورمون بی چون و چرای جوانی است. خود ارضایی، به ویژه در زمان جوانی، باعث از دست رفتن میزان بسیار زیادی ملاتونین در بدن می شود. این امر غده ی کاجی شکلی که در بدن ملاتونین ترشح می کند را ضعیف کرده، خاصیت مغناطیسی موجود در این غده را کاهش می دهد و بطور کلی سبب کاهش طول عمر آن می گردد.

نوجوانانی که مبتلا به این انحراف بوده اند، متناسب به جنس و سن، مدت ابتلا و برخی موارد دیگر، آثارنامطلوبی را بر جسم و روح خود احساس کرده اند.

«افرادی که مبتلا به استمنا ( خودارضایی ) می باشند، موارد زیر را به عنوان تأثیر استمنا در سلامتی خود ذکر کرده اند.

شایان ذکر است که این افراد ناراحتیهای زیر را ناشی از ابتلا به استمنا می دانند:

 • ضعیف شدن چشم
 • لاغر شدن صورت
 • ضعف اعصاب
 • لاغر شدن بدن
 • سرگیجه
 • زود به زود زکام شدن
 • کم خونی
 • سست شدن زانو
 • سیاه شدن دور چشم
 • ضعیف شدن حافظه
 • زرد شدن صورت
 • ضعیف شدن حس شنوایی
 • جوش زدن صورت
 • شنیدن صدای زنگ در گوش
 • گوشه گیری
 • ظاهر نشدن در اجتماع
 • ضعف ایمان
 • بیمار شدن از نظر جسمی و روحی
 • ناراحتیهای بسیار دیگر

موارد عمده دراختلال سلامتی این افراد به نقل از آنها به ترتیب عبارتند از:ضعیف شدن چشم، لاغرشدن صورت، ضعف اعصاب (افزایش تحریک پذیری)، ضعیف شدن بدن، ضعف حافظه و گوشه گیری.»

پدر و مادر وظایف مشابهی نسبت به فرزندان همجنس خود دارند. در این زمینه والدین می توانند در فضایی دوستانه و آکنده از اعتماد متقابل، پیرامون برخی از علایم بلوغ، اهمیت دوستان در سلامت و یا انحراف اخلاقی، پیامدهای معاشرتهای آلوده و مسایلی از این دست، با فرزندان نوجوان خویش به گفت و شنود بپردازند

آثار دیگر خودارضایی :

این کار، جوان را بسیار خسته می کند و در طبایع حساس تولید و وسواس و تردید عجیبی می نماید، به طوری که همواره خجل و شرمسار است و خود را مجرم می پندارد. ابتلا به استمنا به سلامت روانی فرد ضربه ی شدیدی می زند. ضعف اراده در ترک استمنا که فرد، خود را اسیر و ناتوان در برابر ترک آن می بیند، ضربه ی مهم دیگری است.این ضعف اراده ی باعث می شود که شخص خود را مریض روحی بداند، دایم ناراحت باشد و گوشه گیری کند، خود را نسبت به جامعه عقب مانده احساس کند و عصبی یا تحریک پذیرباشد و اعتماد به نفس خود را از دست بدهد.این نمونه های ذکر شده، مواردی است که به عنوان ضربات روحی و روانی بر فرد وارد می شود و آسایش و آرامش فکری را از او سلب می کند؛به نحوی که فرد مبتلا به استمنا قادر نیست مثل دیگر افراد همسن و سال خود به زندگی عادی بپردازد.


روشهای پیشگیری از انحرافات جنسی (به ویژه خودارضایی) :

با شرح عواملی که گذشت، اینک سؤالی که مطرح می شود این است که چگونه می توان از ابتلای نوجوانان به انحرافات جنسی و به ویژه خودارضایی پیشگیری نمود؟

پاسخ به این سؤال را به ترتیب زیر می آوریم:

نوجوان- نصیحت کردن

آموزش کافی به والدین :

والدین بالاترین نقش را در پرورش حیات جنسی فرزندان خود دارند.ضروری است که با والدین در سه زمینه گفتگو و آموزشهای منظم و سودمندی به آنان ارائه شود:

ایجاد روابط گرم و محکم: ابتدا به والدین باید بیاموزیم که با فرزندان و به ویژه نوجوانان خود، روابط صمیمانه و ثمربخشی از حیث عاطفی برقرار کنند و همدلی با نوجوانان را به هر قیمتی فراهم آورند و رشته ی الفت را محکم کنند.در اثر این برخورد سازنده، پل عاطفی بین آنان برقرار می شود و اعتماد و اطمینان بر این روابط حاکم می گردد.
حفاظت امور زناشویی: والدین باید به خوبی نسبت به روابط جنسی خود با یکدیگر و چگونگی برقراری آن، توجیه شوند و بخصوص در زمینه ی حفاظت مسایل خاصی که فقط بین آنان برقرار می شود، دقت و رعایت کامل بنمایند.
گفتگوهای ضروری و ثمربخش: پدر و مادر وظایف مشابهی نسبت به فرزندان همجنس خود دارند. در این زمینه والدین می توانند در فضایی دوستانه و آکنده از اعتماد متقابل، پیرامون برخی از علایم بلوغ، اهمیت دوستان در سلامت و یا انحراف اخلاقی، پیامدهای معاشرتهای آلوده و مسایلی از این دست، با فرزندان نوجوان خویش به گفت و شنود بپردازند.

تکریم شخصیت :

همان گونه که تضعیف شخصیت نوجوانان، آنها را در مواردی به عقب نشینی وادار کرده ومنزوی می سازد، در مقابل، تکریم شخصیت، ایشان را به میدان گسترده ی روابط اجتماعی و حضور مؤثر و فعالانه در صحنه های جامعه سوق می دهد.نوجوان، اگر احترام ببیند و مورد تکریم واقع شود، اعتماد می کند ونیروها و انرژیهایش را در مسیر سالم و سازنده ای به کار می اندازد.اما اگر از صحنه های فعال جامعه عقب رانده شود، نیرویش را در خود مصرف می کند.

کار مداوم، زندگی سالم :

اگر نوجوانان را به کار مداوم و زندگی سالم عادت دهیم و جوهر زندگی را در کار به آنان بنمایانیم، موفق شده ایم که از ابتلای خودارضایی آنان، جلوگیری کنیم.

تنظیم خواب :

نوجوانان را باید عادت دهیم که شبها زمانی به رختخواب بروند که کاملاً خسته و آماده ی خواب هستند. طبیعی است اگر نوجوان با خستگی به رختخواب نرود، به ناچار مدت زمانی را در بستر بیدارخواهد ماند تا به تدریج به خواب رود و چون افکار و اندیشه های شهوانی و تحریک آمیز معمولاً در این مواقع به سراغ نوجوان می آیند، نوعی تنظیم ساعات خواب برای نوجوان، ضرورت خاصی پیدا می کند. از سوی دیگر می توان نوجوانان را ترغیب نمود که هر بامداد، به محض بیدار شدن، از بستر برخیزد و این لحظات را در بستر نمانند.

آسیب زدایی از محیط :

همزمان با سلامت اخلاقی محیط خانواده، در ابعاد اجتماعی نیز دقت عمل وجود داشته باشد. مسایلی از قبیل بدحجابی،بی حجابی، روابط ناسالم و آزادانه ی دختر و پسر در برخی از محیطهای عمومی (از قبیل پارکها، سینماها و سایر اماکن مشابه). سریالهای تلویزیونی و فیلمهای خارجی و همچنین عرضه و فروش عکسهای هنرپیشه ها و خوانندگان خارجی به گونه های مختلف در تحریک زایی نوجوان مؤثر است..هم اکنون شبکه های نامرئی فساد در تلاشند تا به طرق مختلف ریشه ی حمیّت و غیرت را در نسل جوان جامعه ی ما بخشکانند.

تغذیه ی صحیح :

کیفیت تغذیه در دوران بلوغ، در شکل گیری مسایل انحرافی می تواند مؤثر باشد.به طور طبیعی غذای مناسب نوجوان، غذایی است که توان لازم و مورد نیاز بدن او را تأمین کند.بخصوص که نوجوانان در حال رشد سریع و چشمگیری هستند.لذا مواد غذای محرک و حارّه اگر مکرر استفاده شود، برای این سنین به هیچ وجه مطلوب نیست.چون شهوات و تمایلات خاص نوجوان را تحریک می کند. همچنین احتلام بیشترین هنگام، نزد کسانی دیده می شود که با معده ی سنگین می خوابند. بهترین روش جلوگیری از این امر و خواب سنگین بامداد آن است که شب، معده را از خوراکیهای گوناگون دیر هضم پرنکنند و به همان اندازه که به کیفیت غذا اهمیت می دهید به کمیت آن نیز دقت کنند.

اوقات فراغت :

مسئله ی اوقات فراغت گرچه به لحاظ طرح مکررآن در جامعه، چندان تازگی ندارد، ولی همچنان مسئله آفرین است.
دستگاه تعلیم و تربیت ما یکی از طولانی ترین تعطیلات را اعم از تابستان و تعطیلات نوروز، داراست. این تعطیلات در ازای کمترین امکانات برای پرکردن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان، به شدت مسئله آفرین است. نوجوانان را می توان به فنرهای فشرده ای که آماده ی پرتاب هستند، تشبیه کرد.اگر خانواده ها و اولیا بتوانند با برنامه ریزیهای مناسبی این انرژی متراکم را در قالبهای جامعه پسند، مطلوب و خلاق بریزند، بخشی از انحرافات و مشکلات اخلاقی، کاهش خواهد یافت.

در اوقات فراغت تابستان و نیز فرصتهای بیکاری نوجوانان در طول سال تحصیلی، ازطریق توسعه ی کانونهای فرهنگی تربیتی دانش آموزان، محیطهای ورزشی، فعالیتهای اردویی (به ویژه اردوهای کار)، فعالیتهای فرهنگی و هنری، مسابقات هشتگانه ی مدارس، فعالیتهای ادبی و نویسندگی می توان به آنان جهت داد و خلأهای بزرگ و دشوار زندگی آنان را پر نمود.
     
#40 | Posted: 2 Jun 2012 05:57
سلام

تو این چهار صفحه همه از مضرات خود ارضایی گفتم اما با توجه به ضررهای زیادی که داره چند تا خوبی هم داره.

خود ارضایی تنها زنان انگشت شماری قادرند بدون پرده پوشی و احساس شرم درباره این بخش از زندگی جنسیشان سخن بگویند. دلیل آن از سویی بر می گردد به فشار اخلاق جنسی تعریف شده از سوی کلیسا (به طور کلی مذهب-شبنم) ، و سنتهای چند صد ساله که زنان را از بهره مندی مستقل از سکسوالیته پر لذت منع می کنند، از سوی دیگر زیگموند فروید (Sigmund Freud) نیز با تئوری خود بر میزان نااطمینانی افزود. با اینکه او خود ارضایی را در سنین کودکی به عنوان قدم مهمی برای رسیدن به تکامل جنسی عنوان کرد، اما عقیده داشت که همراه با فرارسیدن سن بلوغ این کاربرد از بین می رود.

از نظر فروید سکسوالیته به تکامل رسیده زنان، تنها به رابطه جنسی واژنی مرتبط است و کلیتوریس در طی دوران رشد و تکامل ، نقش و اهمیت خود را از دست می دهد.ما در چهار چوب یک عمل تحقیقاتی، با ۳۰ زن در سنین بین ۲۰ تا ۶۰ سال مصاحبه کردیم، و پیش از هر چیز به دنبال پاسخ این سوال بودیم که آیازنان خود ارضایی را به عنوان جانشینی برای ارتباط جنسی به کار می برند، یا اینکه این عمل شیوه مستقلی برای بهره مندی از لذت جنسی محسوب می شود.در پاسخ به این سوال که زنان بالغ، خود ارضایی را چگونه تجربه و ارزش گذاری می کنند، تحقیقات ما به این نتیجه رسید: در آغاز همراه با احساس شدید گناه، ولی با گذشت زمان تقریبا برای همه آنها نقش مثبتی پیدا کرده است. خود ارضایی به بسیاری از زنان برای رسیدن به آرامش و از بین بردن استرس کمک می کند.

آنها از لذت حاصل از این عمل بهره می برند، خستگی خود را به در می کنند، و برای مدتی از دنیای واقعیت و روزمره فاصله می گیرند. در عین حال دریافت حسی و شناخت بهتری از بدن خود پیدا می کنند، که در نهایت نقش مثبتی نیز در ارتباط جنسی آنها با پارتنرشان دارد. برای بسیاری از زنان این عمل ، جدا از شرایط زندگی آنها و داشتن یا نداشتن ارتباط جنسی با دیگری، شکل خاص و مستقلی در کسب لذت جنسی شمرده می شود. همینطور به خاطر انتخاب آزاد رویای جنسی، می توانند بخشی از خواسته های جنسی خود را آنگونه که علاقه و آرزو دارند، تجربه کنند. بیشتر زنانی که ما مورد سوال قرار دادیم، رویاها و فانتزیهای بسیار دقیقی داشتند که تنها در بین یک سوم آنها، پارتنر آنان نیز در رویاها دیده می شد. در بیشتر موارد، رویاهای آنان مربوط به افراد ناشناس و خیالی می شد، یا مربوط به بدنهای بدون صورت یا سر، و یا اجزایی از بدن زنانه یا مردانه.

جالب اینکه تعدادی از آنان، اغلب در رویای خود رابطه جنسی با زنان دیگر دارند و یا خود را در نقش مفعولی می بینند. تقریبا نیمی از آنان گفتند که بخشی از رویاهای جنسی خود را به مرحله عمل نیز در می آورند. در رسیدن به لذت جنسی از راه خود ارضایی ، بعضی از آنان کمبود حس آمیخته و یکی شدن و تعلق داشتن به دیگری را احساس می کنند، در عوض رسیدن به اوج لذت جنسی (ارگاسم) از این راه تقریبا تضمین شده است. تقریبا تمام زنان مورد سوال ما، برای اینکار از دست خود و از راه تحریک کلیتوریس استفاده می کردند.بسیاری از زنان عقیده دارند که دیگران با این موضوع مشکل دارند، و جامعه و خود زنان را مسئول این می دانند که هنوز در این باره اینقدر کم صحبت می شود. همینطور سوال این است که مردان تا چه اندازه با این مساله کنار می آیند که زنان می توانند بدون آنان نیز از لذت جنسی بهره مند شوند.

با وجود نظرهای کلیشه ای در این مورد، کم کم تغییری در این زمینه به وجود می آید:

زنان دیگر حاضر نیستند به خاطر نفع مردان، از لذت جنسی خود صرف نظر کنند. آنان نه تنها آنرا در رابطه جنسی خود طلب می کنند، بلکه خود نیز لذت جنسی خود را فراهم می سازند.
     
صفحه  صفحه 4 از 7:  « پیشین  1  2  3  4  5  6  7  پسین » 
Sexology - سکسولوژی انجمن لوتی / Sexology - سکسولوژی / خودارضایی در دختران و پسران (همه چیز در مورد خود ارضایی) بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2019 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites