تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
Sexology - سکسولوژی

خودارضایی در دختران و پسران (همه چیز در مورد خود ارضایی)

صفحه  صفحه 6 از 7:  « پیشین  1  2  3  4  5  6  7  پسین »  
#51 | Posted: 24 Jan 2016 11:03
خود ارضایی واقعا بده و من خودم اسیرش شدم
     
#52 | Posted: 24 Feb 2016 16:26
جق زدن خیلیم خوبه بزنید و حالشو ببرید کم خرج خوب و عالی،روزی یکبار یا یه روز در میون یبار بیشترش خستتون میکنه توصیه نمیشود
     
#53 | Posted: 18 Apr 2016 02:15
سلام
دوستی دارم بدلیل خود ارضایی بیش از حد در جوانی حالا که ازدواج کرده دچار مشکل شده و متوجه شدم برای دیر تر ارضا شدن داره از داروهایی مثل متادون و ترامادول از این قبیل استفاده میکنه هر چی هم بهش میگم تو کتش نمیره عوارض استفاده از این داروها میترسم به این داروها اعتیاد پیدا کنه.
بهترین راه برای دیر تر ارضا شدن چی میتونه باشه لطفا کمک کنید تا جوان مردم از دست نرفته؟

ای ساربان آهسته را ،کارام جانم میرود
وان دل که با خود داشتم با دل ستانم می رود

من مانده ام مهجور ازو،درمانده و رنجور ازو
گویی که نیشی دور از او در استخوانم می رود
     
#54 | Posted: 27 Apr 2016 14:19
آیا خودارضایی مرا کور می کند؟برای بسیاری از ما خودارضایی موضوع دشواری برای گفتگو است. این دشواری جنبه‌های گوناگونی دارد، اولی شاید انبوهی از جک‌ها و گفته‌های دهان به دهان در مورد خودارضایی است که فرهنگی را حول آن شکل داده است. دومی افسانه‌های آزاردهنده‌ای است که در مورد خودارضایی وجود دارد، افسانه‌هایی که صحبت کردن و فکر کردن در مورد آن را سخت میکند. این افسانه‌ها می‌تواند در ما شرم، احساس گناه یا ترس ایجاد کند. سومی مسئله مذهب و فرهنگ رسمی هر جامعه است که ممکن است خودارضایی را به شدت یا به طور رسمی ممنوع اعلام کند. در این نوشته قصد نداریم برای انتخاب مذهبی یا شخصی شما تصمیم بگیریم، یا شما را تشویق یا منع کنیم. می‌خواهیم بسیار سرراست و مستقیم در مورد خودارضایی و واقعیت‌های مرتبط با آن صحبت کنیم تا دید روشن‌تری نسبت به این رفتار جنسی داشته باشیم.

خودارضایی چیست؟

خودارضایی را این طور تعریف می‌کنیم: لمس بدن خود (از جمله اندام‌های جنسی) برای رسیدن به لذت جنسی. خود ارضایی در بیشتر موارد به ارگاسم ختم می‌شود ولی نه همیشه.در هرزبانی برای خودارضایی لغات مختلفی وجود دارد در فارسی به علاوه بر خودارضایی به این رفتار جنسی استمناء و جلق‌زدن هم می‌گویند.

خودارضایی چقدر رایج است؟

خودارضایی یک رفتار جنسی بسیار رایج است. مطالعات نشان می‌دهد که از هر ده مرد بالغ حداقل هفت نفر و از هر ده زن بالغ بیش از پنج نفر خودارضایی می‌کنند. این رفتار میان نوجوانان نیز شایع است. البته مطالعات زیادی در این زمینه هست که از آمارهایی نزدیک به صد در صد برای مردان و حدود هفتاد درصد برای زنان صحبت می‌کند، ولی ما در این نوشته به محافظه‌کارانه‌ترین آمارها اتکا می‌کنیم.

مردم معمولا از چه زمانی آغاز به خودارضایی می‌کنند؟

آدمها در هرسنی ممکن است خودارضایی را آغاز کنند. بسیاری از کودکان در جریان رشد و کشف تغییرات بدنشان کشف می‌کنند که حس خوبی در لمس اندام‌های جنسی است. کودکان معمولا پیش از بلوغ خودارضایی را آغاز می‌کنند، اما فانتزی یا رویای جنسی ندارند. به مرور با بزرگ شدن و رسیدن به دوران بلوغ خودارضایی نیز در آنها بیشتر حالت جنسی می‌گیرد.

بسیار مهم است که برای بچه‌ها توضیح دهید که خودارضایی رفتاری طبیعی است، صدمه‌زننده نیست و به بدن آنها آسیب نمی‌رساند. بچه‌ها باید بدانند که خودارضایی باید در خلوت اتفاق بیفتد. اگر بچه دارید،بخوانید و یاد بگیرید که چطور باید در این زمینه‌ با بچه‌ها صحبت کنید، داشتن یک مکالمه راحت در یک فضای امن بسیار مهم است.

چرا آدمها خودارضایی می‌کنند؟

دلایلی که آدم‌های بالغ برای خودارضایی دارند معمولا اینها هستند :

  • از بین بردن فشار جنسی
  • دست یافتن به لذت جنسی
  • وقتی رابطه جنسی با شریک جنسی امکان‌پذیر نباشد
  • آرامش پیدا کردن

اغلب فکر می‌کنند که خودراضایی مخصوص کسانی‌ است که شریک جنسی ندارند، اما این باور درست نیست. در واقع به نظر می‌رسد کسانی که شریک جنسی دارند بیشتر اقدام به خودارضایی می‌کنند تا کسانی که شریک جنسی یا رابطه جنسی منظم ندارند.

آیا خودارضایی سودمند است؟

خودارضایی می‌تواند به سلامت فیزیکی و ذهنی کمک کند. کسانی که در مورد بدن خود، رابطه جنسی و خودارضایی احساس خوبی دارند، احتمال بسیار بیشتری دارد که خود را از عفونت‌های آمیزشی و بارداری‌های ناخواسته محافظت کنند.علاوه بر این خودارضایی یکی از بهترین و امن‌ترین راه‌ها برای آموختن در مورد بدن و نیازهای جنسی آن است.خودارضایی به ما کمک می‌کند که انواع لمس و جاهایی از بدنمان را که بیشتر دوست داریم و از آن لذت می‌بریم کشف کنیم، کمک می‌کند یاد بگیریم که بدنمان چطور برانگیخته می‌شود و به ارگاسم می‌رسد.

آموختن در مورد آنچه برای بدنمان لذتبخش است شانس ما را برای اینکه به لذت جنسی با شریک خود برسیم افزایش خواهد داد. زمانیکه شما می‌دانید چه چیزی را دوست دارید در زمان برقراری رابطه جنسی راحتی بیشتری احساس می‌کنید و زمانی‌که راحت باشید و اعتماد به نفس داشته باشید راحت‌تر می‌توانید به شریک جنسی خود بگویید که چه می‌خواهید.اما خودارضایی همه سودمندی‌هایی که رابطه جنسی با شریک جنسی دارد را برای بدن به همراه ندارد. رابطه جنسی منجر به ترشح هورمون‌هایی می‌شود که به سلامتی بدن کمک می‌کنند، اما خودارضایی همه آن منافع را برای بدن به همراه ندارد.

در دوران بلوغ خودارضایی می‌تواند از آغاز زودهنگام رابطه جنسی جلوگیری کند در حالیکه سرکوب میل جنسی در آن سن اتفاق نمی‌افتد.خودارضایی نیز مانند هر رفتار جنسی دیگری باید بر اساس انتخاب آزادانه و آگاهانه آدم‌ها باشد. هرکسی باید اطلاعات درست و واقعی داشته باشد و تصمیم بگیرد که آیا علاقمند به این رفتار جنسی خاص هست یا نیست.

آیا خودارضایی اعتیاد آور است؟

خیر. این سوال مانند آن است که شما بپرسید آیا «شستن دست و صورت» اعتیادآور است؟ پاسخ این سوال خیر است. اما پاسخ این سوال که «آیا افرادی هستند که نسبت به شستن دست و صورت وسواس داشته باشند؟» مثبت است. هر رفتاری که شما را از زندگی روزمره بازدارد حکم اعتیاد و وسواس را دارد. این رفتار می‌تواند خودارضایی باشد یا هر رفتار معمول دیگری مانند شستن دست و صورت. از این نظر خودارضایی با دیگر رفتارها تفاوتی ندارد.
     
#55 | Posted: 1 May 2016 14:39
هشت دلیل برای توصیه‌ی خودارضایی منظم به زنانخودارضایی یکی از راه‌های سالم و ایمن سکس است. شما در هنگام خودارضایی دچار بیماری‌های قابل انتقال از راه تماس جنسی هم‌چون ایدز و هپاتیت نمی‌شوید. هم‌چونین لازم نیست ترسی درباره‌ی احتمال بارداری داشته باشید. بااین‌وجود، این‌ها تنها دلایل سالم‌بودن خودارضایی محسوب نمی‌شوند. هرچند مذاهب و اغلب فرهنگ‌ها تلاش دارند که خودارضایی را یه‌عنوان عملی ناپسند و ناسالم معرفی کنند، ولی علم پزشکی و روانشناسی مدرن این عمل را راهی سالم برای تخلیه‌ی تنش و ارضای میل جنسی در نظر می‌گیرند.

«حدود هشت‌درصد از زنان بیست‌وپنج تا بیست‌ونه‌ساله، دو تا سه‌بار در هفته خودارضایی می‌کنند. این آمار در مردان در همین سن، بیست‌وچهار درصد است. بنابراین، زنان نیز بایستی در این زمینه فعال‌تر عمل کنند».


دکتر اشترایشر استاد دانشگاه وسترن شمالی در رشته‌ی زنان و باروری، ضمن بیان این مطلب به تعدادی از فایده‌های خودارضایی منظم برای زنان اشاره کرده است. در ادامه آن‌ها را باهم مرور می‌کنیم:

۱ ) بهبود خواب :

اغلب اتفاق می‌افتد که پس از به‌ارگاسم‌رسیدن بیشتر افراد خواب‌آلوده می‌شوند. این به‌دلیل ترشح اندورفین‌هاست که نوعی مخدر طبیعی هستند و به ارامش و خواب راحت کمک می‌کنند. خودارضایی درست همانند یک مسکن طبیعی یا مانند یک کتاب‌خوانی لذت‌بخش پیش از خواب، شما را به آرامش می‌رساند و شما با احساس رضایت، به خواب می‌روید.

۲ ) تسکین تنش‌ها و استرس‌های روزمره :

یکی از بهترین راه‌ها برای رسیدن به آرامش جسمی و روانی، خودارضایی است. البته باید توجه داشت که این امر در صورتی آرامش‌بخش خواهد بود که بدون احساس گناه انجام شود و فرد ذهنش را از قید تابوهای اجتماعی و مذهبی غلطی که طی سالیان دراز به او تحمیل شده‌اند رها کند.

۳ ) ارضای میل جنسی :

اگر در رابطه‌ای هستید که برای شما رضایت‌بخش نیست یا از نظر عاطفی شما را ارضا نمی‌کند، لزومی ندارد تنها به‌خاطر سکس، در رابطه بمانید و به شرایطی که دوست ندارید تن بدهید. خودارضایی یک راهکار عالی برای کمک به افرادی است که میل جنسی‌شان گاهی آن‌ها را وادار می‌کند، در روابطی بمانند که از جهت‌های دیگر برای آن‌ها آسیب‌زاست. به‌این‌ترتیب، شما کم‌تر از نظر عاطفی دچار آسیب می‌شوید. حتا وقتی هیچ رابطه‌ای ندارید و به دلایلی تنها مانده‌اید و یا شریک جنسی‌تان در دسترس نیست، خودارضایی یک راهکار سالم و بدون دردسر است. درواقع در طول تکامل، توانایی انسان برای ایجاد لذت جنسی در خود، باعث شده است تا او بتواند در مواقع حساس، تسلیم نیاز جنسی خود نشود و بیشتر عقلانی و کمتر غریزی رفتار کند و به‌این‌ترتیب، شانس بقای خود را افزایش دهد.

۴ ) تسکین دردهای قاعدگی و کاهش خلق منفی :

همان‌گونه که در بالا گفته شد، خودارضایی باعث ترشح اندورفین‌ها (مخدرهای طبیعی) بدن می‌شود. این مخدرها به تسکین دردها در زمان خون‌ریزی ماهیانه کمک می‌کنند. به‌علاوه، خودارضایی با تحریک مدار پاداش مغز و ترشح دوپامین، به بهبود خلق و روحیه‌ی زنان در دوران قاعدگی کمک می‌رساند و علایم سندرم پیش از قاعدگی مانند افسردگی، تحریک‌پذیری و گرفتگی‌های شکمی دردناک را کاهش می‌دهد. هم‌چونین خودارضایی می‌تواند به تسریع جریان خون کمک کند. افزودن این نکته ضرورت دارد که هیچ دلیل علمی تاکنون زنان را از خودارضایی در زمان قاعدگی منع نکرده است.

۵ ) کمک به شناخت بهتر بدن :

خودارضایی سبب می‌شود تا زنان بدن خودشان را بهتر بشناسند و با نقطه‌های حساس بدن خود بیشتر آشنا شوند. همین امر به آن‌ها کمک می‌کند، در زمان رابطه با شریک جنسی‌شان بتوانند بهتر او را راهنمایی کنند تا بدنشان را لمس کند. به‌علاوه این‌که شناخت بهتر بدن، به اعتمادبه‌نفس جنسی آن‌ها کمک می‌کند. کسی که بدنش را می‌شناسد، می‌تواند شریک جنسی جذاب‌تری باشد.

۶ ) جذاب‌نگه‌داشتن بدن :

خودارضایی منظم به زن‌ها کمک می‌کند حتا آن‌زمان‌که رابطه‌ی جنسی با دیگری هم ندارند، از نظر جنسی، سالم و جذاب بمانند. این امر نه‌تنها به‌دلیل کشش بافت‌ها و عضله‌ها در زمان خودارضایی است، بلکه به‌دلیل تغییرهایی مانند افزایش فشار خون و تغییرهای شیمیایی در بدن هم‌چون افزایش پرولاکتین، دوپامین و اندورفین است. بر کسی پوشیده نیست که لذت جنسی درواقع در مغز رخ می‌دهد. وقتی شما خودارضایی می‌کنید، به‌واقع خودتان را برای ادامه‌ی زندگی جنسی‌تان آماده نگه می‌دارید. زیرا ارگان‌های جنسی ما تابع یک اصل ساده رفتار می‌کنند: «اگر از آن‌ها استفاده نکنید، آن‌ها را از دست می‌دهید. هرقدر بیشتر از آن‌ها استفاده کنید، بیشتر کار می‌کنند».

۷ ) شاد و سالم نگه‌داشتن بدن :

خودارضایی با بالابردن سطح کلی ایمنی بدن به شما کمک می‌کند که سالم‌تر بمانید. به‌علاوه، با افزایش ترشح دوپامین، شما را سرحال و سرزنده نگه می‌دارد. دوپامین مسوول ایجاد لذت و سرخوشی در مغز است و ترشح آن، درست تاثیر یک فعالیت مفرح را بر روی بدن و ذهن شما می‌گذارد.

۸ ) پاکیزه‌نگه‌داشتن سیستم تناسلی و افزایش قدرت عضله‌های لگنی :

خودارضایی در زنان با افزایش گردش مخاط دهانه‌ی رحم، منجر به پاکیزگی دهانه رحم در برابر هجوم باکتری‌ها می‌شود و به بهداشت این ناحیه کمک می‌کند. این درست شبیه به همان فرآیندی است که ترشح بزاق در دهان یا ترشح غدد اشکی در چشم انجام می‌دهند. هم‌چونین عضله‌های لگنی در اثر خودارضایی و انقباض‌های مکرر، قوی‌تر می‌شوند.

برگردان به فارسی : دادبه مدبر
     
#56 | Posted: 3 May 2016 00:33
پیرامون خودارضایی در مردان
>> پنج واقعیت درباره‌ی خودارضایی مردان که نمی‌دانستید. <<درباره‌ی ضررها و منفعت‌های خودارضایی بحث‌های زیادی وجود دارد. یکی از بحث‌برانگیزترین فعالیت‌های جنسی بشر که در جامعه‌های سنتی کمتر مورد بحث قرار می‌گیرد و به‌ندرت مردم پیرامون فایده‌های آن برای سلامتشان اطلاعات کسب می‌کنند، هم‌چونین یکی از شایع‌ترین فعالیت‌های جنسی بشر محسوب می‌شود.در این مقاله سعی داریم شما را با تعدادی از حقایقی آشنا کنیم که به‌احتمال زیاد در مورد خودارضایی نمی‌دانسته‌اید.

  • خودارضایی منفعت‌های قابل‌توجهی برای سلامت شما دارد :

خودارضایی سیستم ایمنی بدن را ارتقا می‌دهد. پروستات و قلب دو عضوی هستند که از این فعالیت سود می‌برند و این عمل هم‌چونین فشار خون را در حد طبیعی نگه می‌دارد. از دیگر سو، تحقیقات نشان داده است که احتمال ابتلا به دیابت نوع دو در افرادی که به‌طور منظم خودارضایی می‌کنند کمتر است. هم‌چونین در مردان، خودارضایی با کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات همراه است. به تمام موارد بالا باید این نکته‌ی مهم را هم افزود که افزایش جریان خون در رگ‌ها و تغییراتی که در اثر خودتحریکی در مغز و بدن فرد ایجاد می‌شود، می‌تواند او را در برابر افسردگی و استرس ایمن کند.

  • خودارضایی برای مردان مفید است اما نه به اندازه‌ی آمیزش جنسی :

تا مدت‌ها تصور می‌شد که خودارضایی و نعوظی که در اثر خودتحریکی در مردان به وجود می‌آید، می‌تواند همان اثرات نعوظ در رابطه‌ی جنسی را شبیه‌سازی کند، اما مطالعات جدیدتر نشان داده است که چونین نیست. خودارضایی منفعت‌های زیادی دارد، ولی نمی‌تواند از نظر فایده‌هایی که برای سلامتی دارد، با رابطه‌ی جنسی مقایسه شود. حجم مایع منی و حتا ترکیبات شیمیایی آن در انزالی که در اثر خودارضایی ایجاد می‌شود با انزال منتج از آمیزش جنسی متفاوت است.

  • خودارضایی لزومن به معنای بودن در یک رابطه‌ی نارضایت‌بخش نیست :

خودارضایی برای مردان می‌تواند یک عادت روزمره مانند گوش‌دادن به اخبار یا نگاه‌کردن به تیتر روزنامه‌ها باشد که صرفن جنبه‌ی جنسی ندارد بلکه نوعی روش برای تخلیه‌ی تنش محسوب می‌شود. این یک افسانه است که خودارضایی ممکن است رابطه‌ی شما را تخریب کند یا اگر مردی خودارضایی می‌کند، به این معنی نیست که از رابطه‌ی جنسی‌اش رضایت ندارد. خودارضایی به‌طور معمول باعث نمی‌شود که شما نسبت به همسر یا شریک جنسی‌تان بی‌میل شوید. ممکن است این اتفاق‌ها با هم و در یک زمان روی دهند، ولی به‌ندرت بین آن‌ها رابطه‌ی علی وجود دارد. همه‌ی مردانی که خودارضایی می‌کنند از رابطه‌شان ناراضی نیستند و همه‌ی مردان ناراضی از رابطه هم خودارضایی را به‌عنوان راه‌حل جبرانی انتخاب نمی‌کنند.

  • خودارضایی خالی از خطر هم نیست :

درست است که خودارضایی جزو کم‌خطر‌ترین‌ها و شاید هم ایمن‌ترین نوع فعالیت جنسی محسوب شود. همین‌طور این مساله هم در میان است که خطر بارداری یا انتقال بیماری از طریق خودارضایی وجود ندارد. بااین‌حال مسایلی مانند پارگی پوست ناحیه‌ی تناسلی، شکستگی یا دررفتگی آلت و تحریک پوستی ناشی از خودارضایی شدید که می‌تواند منجر به کبودی و خون‌مردگی شودر از خطرهایی محسوب می‌شوند که در اثر خودارضایی می‌توانند به وجود آیند.

  • چیزی به نام «تعداد دفعات طبیعی» را نمی‌توان در مورد خودارضایی تعیین کرد :

نیاز جنسی افراد با هم متفاوت است و در نتیجه هر فرد انسانی زمینه‌ی ذهنی و سطح انگیزش جنسی متفاوتی دارد. به‌همین‌دلیل، نمی‌توان با قاطعیت عددی را تعیین کرد و گفت که برای نمونه، بیشتر از این مقدار خودارضایی در روز یا هفته غیرطبیعی است. ممکن است برای کسی روزی یک‌بار خودارضایی لازم باشد و کس دیگری با هفته‌ای دوبار خودارضایی احساس کند نیازش برطرف شده است. به‌همین‌دلیل است که به‌طور معمول از نظر پزشکی نمی‌توان هیچ نقظه‌ی برش یا مرز عددی خاصی را برای این موضوع تعیین کرد. بااین‌حال از دیدگاه روانشناسی، زمانی‌که فرد به‌طور دایم اشتغال ذهنی با خودارضایی یا سکس به‌طور پیدا می‌کند که دیگر نمی‌تواند بر کارها و وظیفه‌های روزمره‌اش تمرکز کند، مصداق اعتیاد جنسی یا وسواس تلقی می‌شود. در این زمان است که فرد باید به‌دنبال رفع مشکل برآید.

برگردان به فارسی : دادبه مدبر
     
#57 | Posted: 21 May 2016 00:28
سلام ، من هر چهار روز یک بار خود یک ساعت با فیلم سوپر با کیرم ور میرم و بعد از یک ساعت تصمیم میگیرم آبم بیاد ولی زیر چشمام گود میره و پوستم زرد میشه ، چه کار کنم ؟
     
#58 | Posted: 29 Nov 2016 00:33
arash_master:
سلام ، من هر چهار روز یک بار خود یک ساعت با فیلم سوپر با کیرم ور میرم و بعد از یک ساعت تصمیم میگیرم آبم بیاد ولی زیر چشمام گود میره و پوستم زرد میشه ، چه کار کنم ؟

خواب کافی،تغذیه مناسب و ورزش
نگران هم نباش

با محیط زیست مهربان باشیم
     
#59 | Posted: 28 Mar 2018 02:16
يه سوال خود ارضايي در دختران باعث ضخيم شدن بكارت يا عقب رفتن پرده ميشه؟؟
     
#60 | Posted: 28 Mar 2018 02:38
در مورد دخترا اطلاعي ندارم ولي در مردا باعث ناتواني ميشه در درازمدت
     
صفحه  صفحه 6 از 7:  « پیشین  1  2  3  4  5  6  7  پسین » 
Sexology - سکسولوژی انجمن لوتی / Sexology - سکسولوژی / خودارضایی در دختران و پسران (همه چیز در مورد خود ارضایی) بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2019 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites