تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
Sexology - سکسولوژی

دانستنیهای مهیج سكسی

صفحه  صفحه 6 از 19:  « پیشین  1  ...  5  6  7  ...  18  19  پسین »  
#51 | Posted: 11 Aug 2011 06:57
تبلیغ محصولات جنسی ؛ غیر اخلاقی یا لازم؟

افزایش این گونه تبلیغات به دلیل عدم آگاهی عمومی مردم ما از مسایل جنسی به طور قطع باعث سو مصرف و مشکلات دیگری خواهد شد که به طور قطع از ناتوانی های جنسی پر خطر تر است در همین رابطه به نظر می رسد که نه برای کنترل واردات بلکه برای کنترل تبلیغات این محصولات تلاشهایی در جریان است.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی با اعلام اینکه روزانه بالغ بر 50 هزار آگهی در حوزه سلامت کشور منتشر می‌شود، در نامه‌ای از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست قوانین و مقررات مربوط به این حوزه را ابلاغ کند.

شهاب‌الدین صدر در نامه خود به سید محمد حسینی، آورده است: چندی است که تبلیغات حوزه پزشکی در پایگاه‌های مختلف رسانه‌ای شامل مجلات و روزنامه‌ها، صدا و سیما، پیک‌های تبلیغاتی، سایت‌های اینترنتی، شبکه‌های مختلف ماهواره‌ای، سینما، تولیدات ویدیویی، تابلوهای تبلیغاتی سطح شهر، بیلبوردها و سایر رسانه‌های دیداری و شنیداری فزونی یافته و در حال حاضر بالغ بر 50 هزار آگهی در روز می‌شود.

در این نامه درخواست شده که نظر به اینکه اینگونه تبلیغات مستقیماً سلامت آحاد جامعه را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد و با توجه به تأکید نمایندگان مجلس شورای اسلامی مبنی بر ساماندهی تبلیغات حوزه سلامت و جلسات متعدد که در دفتر تبلیغات و اطلاع رسانی آن وزارتخانه با حضور نمایندگان وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مختلف از جمله سازمان نظام پزشکی برگزار شده و پیش‌نویس قوانین و مقررات تبلیغاتی کشور تهیه و تدوین شده است، ضروری است برای ابلاغ این مقررات به همه رسانه‌ها، جراید، کانون آگهی‌ و در همین رابطه مدیرکل دفتر تبلیغات و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ارسال نامه‌ای به وزارت بهداشت برای جلوگیری از انجام "تبلیغات غیراخلاقی،‌ جنسی و شنیع " در داروخانه‌های سطح کشور خبر داد.

علیرضا کریمی با اعلام این مطلب اظهار داشت: با وجودی که داروخانه‌ها، یک مکان عمومی محسوب می‌شوند و براساس قانون تبلیغات کشوری انجام تبلیغات غیراخلاقی که حریم‌های شرعی و عرفی جامعه را رعایت نکند، ممنوع است اما متأسفانه شاهد انواع و اقسام "تبلیغات شنیع و غیر‌اخلاقی " به‌صورت کاملا آزاد و بدون قید و شرط در داروخانه‌ها هستیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر انواع تبلیغات رنگی و بی‌شرمانه برای تبلیغ کالاهای "جنسی " به‌صورت علنی و آزادانه در سطح داروخانه‌های کشور انجام می‌شود و اگر جلوی این رویه غیراخلاقی گرفته نشود، مشخص نیست که در آینده بانیان این‌گونه از تبلیغات به چه سبک و شیوه‌های جدیدی برای تبلیغ این قبیل لوازم آرایشی و زیبایی روی خواهند آورد.

مدیرکل دفتر تبلیغات و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به قانون تبلیغات کشوری خاطر‌نشان کرد: شیوه‌های غیراخلاقی فعلی تبلیغات در داروخانه‌ها براساس نص صریح قانون تبلیغات، غیرقانونی است و خلاف شرع و عرف نیز محسوب می‌شود.

کریمی تصریح کرد: براین اساس، نامه‌ای از سوی دفتر تبلیغات خطاب به وزارت بهداشت ارسال شده که طی این نامه از آن وزارتخانه خواستار جلوگیری از انجام چنین شیوه‌های تبلیغات غیراخلاقی‌، خلاف قانون و خلاف شرع در داروخانه‌های سطح کشور شده‌ایم.

مدیرکل دفتر تبلیغات و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به این نکته که لوازم آرایشی و زیبایی که با این شیوه‌های غیراخلاقی در داروخانه‌ها تبلیغ می‌شوند به هیچ عنوان جنبه حیاتی ندارند، متذکر شد: در صورتی که وزارت بهداشت با این رویه‌ غیرقانونی و غیراخلاقی داروخانه‌ها برخورد لازم و قانونی را نکند، دفتر تبلیغات مجبور خواهد شد از طریق مراجع قضایی و انتظامی این تخلف را پیگیری کند و در صورت تکرار، امکان پلمب شدن اماکنی که مرتکب این شیوه تبلیغات غیرقانونی شده‌اند، وجود دارد.

البته به نظر می رسد در این گونه موارد وظیفه نظام پزشکی و وزارت بهداشت سنگین تر است چرا که باید نیاز جامعه به چنین محصولاتی از طریق معمول و توام با آگاهی بخشی از مبادی رسمی ونیمه رسمی بر آورده کرد چرا که کالای قاچاق آن هم از نوع چینی وخطر ناک آن به طور معمول همیشه در بازار هست و تجربه نشان داده که کالای قاچاق راه تبلیغ خود را بالاخره پیدا می کند.

منم فرزند ایران از نسل کوروش و داریوش بزرگ نه از نسل دروغ و فریب
     
#52 | Posted: 11 Aug 2011 06:59
تغيير رويکرد در درمان اختلالات جنسي

دکتر غلامحسين قائدي/ روان‌پزشک و عضو هيات علمي دانشگاه شاهد ،تغيير رويکرد در درمان اختلالات جنسی

آقاي «علي‌س» در ايميل خودش به يکي از شيوه‌هاي جديد درمان اختلالات جنسي که چند هفته قبل در «سلامت» چاپ شده بود، اشاره کرده و پرسيده است: «همکارانتان اختلالات جنسي را ناشي از تجارب اوليه دوران کودکي، به خصوص اختلالات مربوط به رفتارهاي جنسي در دوران کودکي و همچنين روابط کودک و والدينش مي‌دانند و مي‌گويند راه‌حل درماني آن روانکاوري است که البته ما نتيجه درماني از آن نگرفتيم. آيا درمان‌هاي شناختي و رفتاري که توضيح داديد واقعا کمک‌کننده‌اند؟» ...

در پاسخ بايد گفت که چون قبلا در بين کارشناسان اين تصور رواج داشته که اين اختلالات ناشي از دوران کودکي است، رويکرد اصلي درمان را اختلالات روانکاوري مي‌دانستند. هدف نيز ايجاد بصيرت درباره رفتارهاي ناخودآگاهي بوده که فرد به صورت هوشيارانه به آن واقف نبوده و تصور مي‌شد که آگاهي او به اين مسايل موجب تغيير رفتار فرد شده و اختلال او بهبود مي‌يابد.

در دهه 1950 رويکردهاي رفتاري جاي خود را در درمان اصلي اين مشکلات باز کردند و رفتار درمانگرايان متوجه شدند که اکثر مسايل جنسي اکتسابي هستند و در مراحل زندگي طي فرآيندي يادگيري صورت مي‌پذيرد. بنابراين با جايگزين کردن رفتارهاي تصحيح شده، بيمار رفتارهاي معيوب خود را به کناري قرار داده و به بهبودي خود کمک مي‌کند.

امروزه اغلب پزشکان به اين نتيجه رسيده‌اند که تلفيقي از روان‌درماني‌ها با رويکرد التقاطي مي‌تواند به درمان اختلالات جنسي بيانجامد بنابراين توصيه ما مراجعه براي مشاوره و شروع درمان به موقع است چرا که اختلالات جنسي در چهار گروه طبقه‌بندي مي‌شوند و بايد مشکل شما شناسايي شود.

بايد ديد مشکل شما جزء کدام‌يک از گروه‌هاي اختلالات ميل جنسي، اختلالات برانگيختگي جنسي، اختلال در اوج لذت جنسي و... است، بسته به شدت و ضعف و فراگير بودن مي‌تواند در روند درمان شناختي جزء گروه‌هاي مختلفي قرار گيرد.

ضمنا ما افرادي را دچار اختلال کارکرد جنسي مي‌دانيم که مشکل آنها به صورت طولاني‌ و پايدار وجود داشته باشد که در حيطه رفتار شناختي علاوه بر سنجش و ارزيابي علل ايجاد اين‌گونه مشکلات، مدلي که فرد رفتار خودش يا طرف متقابل را تفسير کند و مورد کنکاش قرار دهد، بررسي مي‌شود. سپس با جايگزين شدن رفتار مثبت، نه تنها عملکرد جنسي بلکه روابط زناشويي در وضعيت مطلوب‌تري قرار خواهد گرفت. توصيه اکيد ما اين است که براي درمان افسردگي در ابتدا بايد حتما به دنبال تشخيص و درمان اختلال جنسي‌تان باشيد.

منم فرزند ایران از نسل کوروش و داریوش بزرگ نه از نسل دروغ و فریب
     
#53 | Posted: 11 Aug 2011 13:32
شخصیت شناسی از روی باسن

طبق آخرین نظریه پژوهشگر بریتانیایی "سام آموس" (Sam Amos)، شکل و اندازه باسن تنها سایز شلوار جین را معین نمی کند. بلکه بیانگر شخصیت شما (یا دوست دخترتان) نیز می تواند باشد.

به گفته "سام آموس" باسن ها را از لحاظ شکل ظاهر و تشابه آن با میوه ها، می توان به شش دسته تقسیم بندی کرد که توضیح هر یک نیز به همراه آن می آید:

1. سیب (کروی، مدور) :

زنانی خوشحال، علاقه مند به ورزش و پایبند به رژیم غذایی.

2. هلو (محدب، کپل ها به سمت خارج) :

قابل اطمینان و صادق! همچنین زنانی بسیار گشاده رو هستند.

3. گیلاس ( کوچک، کم گوشت) :

ظاهر دخترانه توأم با تجربه های زنانه. توسط هر کس دوست داشته می شود. شرکای خوبی نیز هستند.

4. بادام (پهن در قسمت کمر اما پایین تر باریک به نظر می آید) :

مطمئن، بي پروا، رازدار، صاحب شغلهای مهم، اغلب ارشد و صاحب سبک.

5. توت فرنگی (بالا و قلمبه) :

این زنان مهربان و از کمک کردن به دیگران لذت می برند. اما بسیار هم حساس هستند و به سرعت دلشان می شکند.

6. گلابی (باریک در بالا، پهن تر در پایین) :

برخی از این زنان افسرده هستند. از تنها بودن لذت می برند، خجالتی هستند. از اعتماد به نفس نسبتاً کمتری برخورداند.

منم فرزند ایران از نسل کوروش و داریوش بزرگ نه از نسل دروغ و فریب
     
#54 | Posted: 13 Aug 2011 06:48
در مورد حالتی از آمیزش جنسی ِ عاشقانه که مرد روی زن قرار میگیرد

میشنری پوزیشن که در آن مرد روی زن قرار دارد، عادی ترین وضعیت در سکس برای زن و شوهر ها است.در این وضعیت، زن به پشت میخوابد و مرد روی او دراز میکشید، به طوریکه صورت هایشان در مقابل هم قرار میگیرد، پاهای زن باز است و پاهای مرد بین دوپای زن می باشد، در این حالت مرد آلتش را در آلت جنسی زن فرو میکند.

زن میتواند با حلقه کردن یا قفل کردن پاهایش دور پاهای مرد، ضمن ایجاد تنوع، انگیزش خود را نیز نشان دهد.

  • عیب: کلیتوریس یا چوچوله ی زن کمتر تحریک می شود.
  • مزیت: زمان ارگاسم در مرد بیشتر می شود، این مزیت برای مردهایی که زودارضایی دارند قابل توجه است.

اما مهمترین ویژگی این پوزیشن آن است که به دلایل زیر جزء پوزیشن های عاشقانه و رمانتیک محسوب می گردد:

  • چهره در مقابل چهره است و زن و مرد می توانند چشمان همدیگر را ببینند.
  • زن و مرد می توانند با بازوانشان یکدیگر را در آغوش بگیرند.
  • سطح تماس بدن زن و مرد نسبتا زیاد است.
  • زن و مرد می توانند از هم لب گرفته و گردن یگدیگر را بلیسند


منم فرزند ایران از نسل کوروش و داریوش بزرگ نه از نسل دروغ و فریب
     
#55 | Posted: 13 Aug 2011 07:09
خود ارضایی در آقایان متاهل

مسئله دیگری که اغلب افراد در مورد آن ناراحتند مسئله خودارضایی در آقایان متاهل است. این مسئله برای خانم ها بسیار ناراحت کننده و در واقع باعث کسر شان آنهاست.

به همین دلیل بسیاری از آقایان درصورت اقدام به خودارضایی سعی میکنند این موضوع کاملا از دید همسرشان پنهان بماند. خود ارضایی در آقایان متاهل سبب آسیب کانون خانواده شده و محبت زوجین را کم می کند .

وقتی مرد در دوران مجردی به عمل ناپسند خودارضایی عادت و در واقع اعتیاد پیدا می کند از نظر روحی و روانی در دوران ازدواج نیز لذت خروج منی با خودارضایی برایش از رابطه سالم جنسی با همسر بیشتر است و همین مسئله سبب می شود زن این برداشت را داشته باشد که مرد او توجه و علاقه ای به او ندارد . اگر چه عدم علاقه و وجود مشکلات حانوادگی می تواند خود سبب این مسئله شود .

در هر حال به خانم ها توصیه می کنیم با این مشکل بزرگ شوهر خود عاقلانه برخورد کنند و از روحی احساسات سبب نشوند که این گره زندگی گره کوری شود که باز کردنش امکان پذیر نباشد .

در شرایطی مناسب و بدور از تنش در یک موقعیت روحی و عاطفی ایده آل با شوهر خود صحبت کنید و این مشکل را به او متذکر شوید و از او بخواهید اگر مشکلی در شما می بیند مطرح کند تا شما آن مشکل را رفع کنید و یا اینکه در جهت رفع مشکل خود باشد .

قطعا با آرامش و صبر و تامل می توانید همسر خود را قانع کنید که این عمل او سبب ضربه روحی برای شماست . به او متذکر شوید انجام این عمل در خلوت و پنهان سبب می شود محبت و عاطفه بین زوج کم شود و زندگی زیبای شما که به سفیدی برف باید باشد تیره و تار می گردد .

منم فرزند ایران از نسل کوروش و داریوش بزرگ نه از نسل دروغ و فریب
     
#56 | Posted: 14 Aug 2011 05:01
یاد بگیرید تا کمک کنید تا همسرتان بیشترین لذت را ببرد

ماساژ آلت تناسلی زندگی بسیاری از زنان و مردان را منقلب كرده و روابط آنان را مستحكمتر و زیباتر نموده است. ماساژ بابهشت مردان را وادار به یادگیری طبیعت بدن زن و سر فرود آوردن در برابر زیبائی و قدرت آن می كند، ضرورتی كه ایجاد آ‌ن در جمع ما جای تأمّل ندارد. زوجینی كه كه به علت بیماری و یا معلولیتهای فیزیكی قادر به انجام آمیزش نیستند، ماساژ آلت تناسلی، لذت جنسی را برای آنان به ارمغان باز می آورد. زنان بارداری كه با وجود ازدیاد خواهشهای جنسی در طول مدت حاملگی خود را قادر به آمیزش نمی بینند، می توانند نهایت استفاده را از این روش بی خطر برای رسیدن به لذت و آرامش ببرند و از شریك خود بخواهند كه راه و روش ماساژ بابهشت را به خوبی بیاموزند.

مردانی كه به هر دلیل از نعوذ آلت خویش عاجزند ولی مایل به ارضاء همسر و یا شریك خود هستند نیز ماساژ بابهشت همسرشان را یكی از بهترین راه های لذت جوئی خواهند یافت. ماساژ آلت تناسلی قدمی مناسب در جهت فراگیری دنیای پر رمز و راز آمیزش و سکس برای نوجوانان و بزرگسالانی است كه هنوز آمادگی لازم را برای آمیزش در خود نمی یابند. بسیار مهم است كه در یابیم «آمیزش و عشق بازی بدون دخول و یا نعوذ آلت مرد هم امكان پذیر است و شاید بسی لذتبخش تر.»

منم فرزند ایران از نسل کوروش و داریوش بزرگ نه از نسل دروغ و فریب
     
#57 | Posted: 14 Aug 2011 05:03
اهمیت لامسه | آموزش , مسایل جنسی , آیین همسر داری

بودا در یکی از جلسات برای شاگردان خویش چنین گفت: من هیچ شکل،رایحه ، صدا ویا تماسی را مانند وجود یک زن سراغ ندارم که بتواند اینچنین در یک مرد ایجاد هیجان کند.درواقع زمانی که ما چیزی را میبوئیم فقط بینی ما آن را حس میکند.این وضعیت برای در کلام و سایر حواس نیز صادق است بجز حس لامسه...در تمام سطح پوست ما مراکز لامسه وجود دارند.وقتی می گوییم که کسی را با تمام وجود دوست داریم اغراق نکرده ایم چون در عشق هر نقطه از سطح بدن ما مرکزی برای احساس لذت میباشد.دلیلی که پیرمرد و پیرزنها اینهمه با علاقه یکدیگر را نوازش میکنند این است که آنها ضعف قدرت جنسی را براحتی با لامسه جبران میکنند...حال با این مقدمه می خواهم مطلبی را برایتان روشن کنم...

بعضی از آقایا ن متاسفانه بدلیل عدم تربیت جنسی فکر میکنند که کشش جنسی یک مرحله دارد و آن هم دوای دردش رابطه جسمی میباشد!!..آقایان بمحض اینکه گرایشی از همسرشان به سمت خود احساس کنند میگویند: ..خب دیگه، الان وقتشه که من نقش یک شوهر ایدآل رو بازی کنم!!!و شروع به رابطه جنسی میکنند و بعد هم فکر میکنند که عجب شوهران کار درستی هستند که این همه به همسرانشان رسیدگی میکنند!!نتیجه اینکه بدلیل عدم استفاده درست از رابطه جنسی زن دچار یک نارضایتی پنهان می شود.زیرا که مانند کسی میماند که آب میخورد ولی هنوز تشنه میباشد..باید بدانید که کشش جنسی مراحل دارد..مثلاً اگر آن را به 10 قسمت تقسیم کنیم از درجه 1 تا 6 یا 7 لازم نیست شما را رابطه جنسی داشته باشید چون خواست زن نیست...ولی شما هر مرحله ای رو 10 تعبییر میکنید و میگویید :...خانم ، برو تا بریم!!!!!

چیزی که باید بدانید این است که حس لامسه یکی از عواملیست که براحتی نیاز جنسی زن را بدون ایجاد رابطه در مراحل ابتدایی پاسخگو میباشد...متاسفانه آقایان فکر میکنند که رابطه مانند چراغ برق است که تا کلید آن را بزنی همه جا روشن و غرق شادی شود و به محض خاموشی همواره برای روشن شدن آماده باشد!!..آقایان باید بدانند که اهمیت لامسه برای همسرانتان خیلی بیشتر از میکانیسم اقتران میباشد.حتماً باید کشش را در مراحل ابتدایی شناسایی کنید و از تکنیک های مختلف برای ارضای روحی و جسمی وی استفاده کنید...از آن جمله من به تکنیک ماساژ دادن اشاره میکنم...

ماساژ دادن اندام های بدن ضمن اینکه باعث بهتر بحرکت در آمدن خون در بدن شده و خستگی را دفع میکند از نظر روحی یک نوع قدردانی مرد را برای زن تداعی میکند. و نیز امکان ارضا جسمی و روحی را در مراحل پایین که منظور زن ایجاد رابطه نمیباشد را داراست....زن به محض تماس دست یک مرد با خود احساس لذت و شعفی را در تمام بدن خود حس میکند.ماساژ دادن و لمس کمر و نقاط بدن عموماً یک حالت خلصه روحی برای زن بوجود می آورد که این حالت براحتی ارضا کننده روح وی میباشد و دیگر نیازی نیست که شما از رابطه فیزیکی استفاده کنید و پدر خود و همسرتان را در آورید...آخرش هم خسته و کوفته یواشکی فکر کنید چرا دیگه لذتی نداره؟؟..انگار یه چیزی کمه؟؟!!

پس در لحظاتی که در همسرتان احساس سبک کشش جنسی میکنید با ماساژ دادن وی را به آرامش برسانید وانرژی خود را حفظ کنید ضمن اینکه از بی اثر کردن رابطه جنسی با همسرتان جلوگیری کرده اید...... این کار لذت سکس را در شما و همسرتان بیشتر می کند.

منم فرزند ایران از نسل کوروش و داریوش بزرگ نه از نسل دروغ و فریب
     
#58 | Posted: 15 Aug 2011 07:35
والدین از چه زمانی و چگونه تربیت جنسی فرزند خود را آغاز کنند؟

والدین بایستی از دوران کودکی تربیت جنسی فرزند خود را آغاز کنند و ...

یک روانشناس و مشاوره اختلالات جنسی با تاکید بر اینکه «والدین بایستی از دوران کودکی تربیت جنسی فرزند خود را آغاز کنند»، گفت:« اگر والدین با برنامه‌ریزی درست و بلند مدت اطلاعاتی در خصوص بلوغ و مسائل جنسی در اختیار فرزندان خود قرار دهند و آرام و آرام و به تناسب سنشان این اطلاعات را در اختیار وی قرار دهند از بروز بسیاری از مشکلات رفتاری و اختلالات جنسی در فرزندانشان جلوگیری خواهند کرد.»

دکتر لیلا حیدری نسب در گفتگو با خبرنگار سلامت‌نیوز، اظهار داشت:«تربیت جنسی فرزندان به صورت ناگهانی شروع نمی‌شود بلکه والدین بایستی از دوران کودکی، تربیت جنسی فرزند خود را آغاز کنند و بدانند که چگونه به تناسب سن فرزند خود به سئوالات جنسی وی پاسخ دهند و این آگاهی بخشی و تربیت فرزند در هر سنی متفاوت است.»

وی افزود:« به عنوان مثال ممکن است والدین کودک 2 یا 3 ساله‌ای داشته باشند که مراقبت‌های خاص خود را لازم دارد . کودک در این سن متوجه بدن خود و تفاوت‌های جنسیتی می‌شود و این توجه باعث می‌شود که کودک راجع به بدن خود کنجکاوی هایی داشته باشد والدین بایستی مراقب کنجکاوی های بیش از حد او باشند. گاهی کودک سوالاتی درباره نحوه متولد شدن خود می‌پرسد که پاسخ والدین نباید بیشتر از نیاز کودک و آنچه که می‌داند باشد و برای پاسخ دهی به سوال او ابتدا باید دانست که این سوال چرا و چگونه در ذهن کودک شکل گرفته است و کودک چه اطلاعاتی در این زمینه دارد سپس بر اساس دانسته های کودک به او جواب می‌دهیم.»

این مشاور اختلالات جنسی تصریح کرد:« البته این قضیه فرهنگی است و بسته به فرهنگ هر جامعه و خانواده نحوه پاسخ دهی و آشنایی کودک و نوجوان با مسائل جنسی متفاوت است.معمولا در فرهنگ جامعه ما نوجوانان اطلاعات خود را در خصوص بلوغ و مسائل جنسی از طریق منابع غیر والدینی نظیر دوستان ورسانه ها نظیر اینترنت و ... کسب می کنند و متاسفانه منابع رسمی برای اطلاع رسانی در این خصوص غفلت کرده‌اند.»

دکتر حیدری‌نسب ادامه داد:« اگر فرض بر را بر این بگذاریم که نوجوانی در مورد این مسائل از والدین خود پرسش‌هایی را می پرسد والدین بایستی با ظرافت با این مسئله کنار بیایند و نباید به انکار سوالاتی که برای وی بوجود آمده بپردازند و نه به آن دامن بزنند. گاهی والدین ترجیح می‌دهند تمام مسائل را در زمان ازدواج فرزندشان مطرح کنند اما باید بدانند اگر با برنامه‌ریزی درست و بلند مدت اطلاعاتی در خصوص بلوغ و مسائل جنسی در اختیار فرزندان خود قرار دهند و آرام و آرام و به تناسب سنشان این اطلاعات را در اختیار وی قرار دهند از بروز بسیاری از مشکلات رفتاری و اختلالات جنسی در فرزندانشان جلوگیری خواهند کرد.»

وی گفت:«در جامعه مسئله محارم و ارتباط با محارم مسئله ای جدی است که این مشکل به ندرت در میان خانواده‌ها اتفاق می‌افتد و در صورتی که این ارتباط صورت گیرد نشان دهنده سطح فرهنگی خانواده و مشکلات عمیق شخصیتی دختر یا پسر تازه به بلوغ رسیده است و ممکن است بیماری های روانی پشت این قضیه وجود داشته باشد.

نکته بسیار مهم در این میان این است که والدین و معلمان باید گام به گام با بچه ها بزرگ شوند و اطلاعاتی که در خصوص مسائل جنسی در اختیار کودک 3 ساله قرار داده می شود بسیار متفاوت با دختر 13 ساله است از طرفی عدم آگاهی دادن و طفره رفتن از پاسخ به مسائل بلوغ و سوالات جنسی باعث می شود به کنجکاوی های نوجوان تازه بالغ شده دامن زده شود، بنابراین خانواده مهمترین موقعیتی است که بایستی اطلاعات لازم و کافی را به نوجوانش بدهد و آرام آرام به راهنمایی وی بپردازد.»

این عضو گروه خانواده و سلامت جنسی کلینیک سلامت خانواده در ادامه تصریح کرد:«نوجوان زمانی که می‌خواهد مسائلی در این خصوص را با والدینش در میان بگذارد بایستی احساس امنیت کند از طرفی خانواده باید با او صحبت کرده و به او بگویند اگر احساساتی وجود دارد برای من هم در زمان نوجوانی وجود داشته و نباید ذهن خودت رو زیاد درگیر این مسئله کنی و اطلاعاتی که در اختیار نوجوان خود قرار می دهد نباید به گونه‌ای باشد که باعث کنجکاوی های شدید او شود تا جایی که تحریک شده و به سمت تجربه کردن و فهمیدن مسائل بیان شده روی بیاورد.»

وی تاکید کرد:«نحوه پوشش در هر خانواده‌ای بسته به فرهنگ آن دارد گاهی برخی پوشش راحتی در حضور فرزند خود دارند و وی به دیدن این گونه پوشش و لباس عادت دارد اما تغییر ناگهانی پوشش و نحوه لباس پوشیدن در حضور فرزندی و یا برادری که تا به حال با این موضوع برخورد نداشته است کار درستی نیست و تشخیص در خصوص این موضوع به عهده والدین است و گاهی ممکن است والدین به دلیل اینکه شخصیت فردی را می شناسند و می دانند که وی فردی است که سوء نیت دارد پوشش فرزند خود را در حضور وی کنترل می کنند.»

دکتر لیلا حیدری نسب خاطر نشان کرد:«نوجوانی سن شروع صفات ثانویه جنسی و سن رشد تحولات شناختی گسترده در فرد است و نوجوان ناگهان از نظر توانائی شناختی توانمند می شود و گاهی برخی از نوجوانان تازه بالغ شده با دیدن برخی فیلم‌ها و یا پوشش نامناسب تحریک شده و خیال پردازی می‌کنند گرچه همین توانائی‌های شناختی و توانائی خیالپردازی در نوجوان می‌تواند به شرایط غیر تحریک کننده هم تسری یابد . بهترین روش برای کنترل این موقعیت‌های ناخواسته سرمایه گذاری ورزشی – تحصیلی – شرکت در فعالیت های گروهی و ارائه آزادی های مجاز فردی در حد چهارچوب خانواده می باشد و به هرحال انضباط و انعطاف پذیری در روند آموزش و تربیت جنسی مولفه‌های اصلی هستند.»

منم فرزند ایران از نسل کوروش و داریوش بزرگ نه از نسل دروغ و فریب
     
#59 | Posted: 16 Aug 2011 06:13
ازدواج‌هاي به وصال نرسيده يعني چه؟

دکتر غلامحسين قائدي/روان‌پزشک کلينيک سلامت خانواده /عضو هيات علمي دانشگاه شاهد ،ازدواج‌هاي به وصال نرسيده يعني چه؟

يکي از مواردي که از جانب خوانندگان مطرح شده و از نظر آنها به غلط در دسته عدم تمايلات جنسي گنجانده مي‌شود، ازدواج به وصال نرسيده است...

خانمي که مخفيانه و با ترس به پزشک مي‌گويد شش ماه است ازدواج کرده و هنوز باکره است، شايد فکر کند همسرش با کاهش ميل جنسي روبروست اما آيا واقعا همين‌طور است؟

گاهي در اين حالت زوجين درباره روابط جنسي اطلاعات کمي دارند و به همين خاطر دچار احساس گناه، شرم يا بي‌کفايتي مي‌شوند. اين زوج ممکن است ماه‌ها يا سال‌ها پس از ازدواج به صرافت کمک خواستن بيفتند. بيشتر زوج‌ها به طور مستقيم کمک نمي‌خواهند. زن ممکن است به صورت اتفاقي براي بررسي مشکلات رحم به متخصص زنان مراجعه کند و سالم بودن بکارت اش مشخص شود. عمل جراحي براي رفع اين مشکل مي‌تواند بر وخامت موضوع بيفزايد، چرا که احساس بي‌کفايتي در زوجين را تشديد مي‌کند و احساس مغبون‌شدگي زن و نگراني مرد درباره مردانگي‌اش افزايش مي‌يابد. وقتي مساله روشن شد، اغلب با موفقيت درمان مي‌شود. طول مدت مشکل، تاثير چنداني در پيش‌آگهي يا درمان اختلال ندارد. نکته آخر اينکه اگر زوج، همراه هم به ملاقات درمانگر مشکل جنسي بروند، مشکل آنها بهتر درمان مي‌شود.

بيشتر اوقات همسران در اين روابط معتقدند با کاهش ميل جنسي مواجه‌اند اما لازم است حتي بررسي کنيم اين کاهش از نوع اوليه است يا ثانويه. عوامل ثانويه بيشتر به بيماري‌ها، مصرف داروهاي خاص و تنظيم نشدن هورمون‌ها برمي‌گردد. معمولا علت اينکه بعد از گذشت مدتي از ازدواج، راجع به مشکلات صحبت نشده و چنين ازدواجي به وصال نرسيده، شايد بيشتر به عوامل فرهنگي و اجتماعي مرتبط باشد، ممکن است حس نگراني درباره مردانگي، مانع تلاش آنها براي تشخيص يا درمان ‌شود. بهتر است بدانيد يک کارشناس مسائل جنسي مي‌تواند با معاينه هر دو نفر، اظهارنظر مفصل‌تر و در صورت تشخيص مشکل، براي هر دو نفر راه‌هاي درماني خاصي پيشنهاد کند.

منم فرزند ایران از نسل کوروش و داریوش بزرگ نه از نسل دروغ و فریب
     
#60 | Posted: 16 Aug 2011 06:18
عواقب محرومیت جنسی از دیدگاه ویلهلم رایش

کتاب " روانشناسی فاشیسم توده ای" که در سال 1933 توسط "ویلهلم رایش" به زبان آلمانی نوشته و منتشر شده است، ضمن توضیح چگونگی روی کار آمدن فاشیسم در آلمان، عقده های جنسی را یکی از عوامل بروز فاشیسم معرفی می کند.

ویلهلم رایش، متولد گالیسیا در امپراتوری سابق اتریش- مجارستان به عنوان روانشناس در شهر وین مشغول به کار بود و در سال 1928 به حزب سوسیال- دمکراتیک اتریش به نام "س.پ.او" پیوست. او در سال 1930 ضمن انتقال مطب روانشناسی خود به برلین وارد حزب کمونیست آلمان به نام "ک.پ.د" شد. ویلهلم رایش در کتاب " روانشناسی فاشیسم توده ای" همانطور که نازیسم آلمانی را مورد انتقاد قرار داده است، حکومت شوروی سابق را نیز مورد انتقاد قرار داده است و به همین دلیل حزب "ک.پ.د" ویلهلم رایش را از آن حزب اخراج کرد. سؤآل مهمی که در کتاب " روانشناسی فاشیسم توده ای" مطرح می شود این است که چرا توده های مردم آلمان حامی نازیها شدند در حالیکه کاملأ واضح بود که نازیها دشمنان منافع آنان بودند؟

رایش در کتاب خود ضمن تجزیه و تحلیل بنیادهای اقتصادی و ایدئولژیکی آلمان در سالهای 1928-1933 او کمونیسم را " فاشیسم سرخ" می نامد و کمونیستها را دارای ماهیتی مشابه نازیها معرفی می کند ( ویلهلم رایش ضد کمونیست نبوده است و منظور او از کمونیسم در اینجا شوروی سابق و هواداران آن است. تمام کتاب های ویلهلم رایش در آلمان نازی ممنوع بوده است- مترجم) و به همین دلیل بود که او را از حزب "ک.پ.د" اخراج کردند. به نظر ویلهلم رایش دلیل اصلی بروز نازیسم در آلمان، محرومیت های جنسی در بین طبقه کارگر و توده های مردم آلمان بوده است. او می گوید که توده های کارگر در دوران کودکی از اولیاء خود دستور می گیرند تا نیازهای جنسی خود را سرکوب کنند که در نتیجه این سرکوب جنسی در دوران بزرگسالی عواقب ناگواری را ببار می آورد. ترس از سکس به عنوان بخشی از شخصیت جامعه، موجب رفتارهای نامتعارف می شود و ترس جامعه از سکس منجر به ترس جامعه از طغیان می شود. رایش در ادامه می نویسد:

سرکوب تمایلات جنسی طبیعی در کودکان ، بخصوص در مورد تمایلات جنسی اندام تناسلی خود ، باعث می شود کودک مضطرب ، خجالتی ، حرف شنو ، مطیع اقتدار ، خوب و خاضع در برابر نیروهای اقتدارگرا ؛ ببار آید. سرکوب تمایلات جنسی طبیعی در کودکان باعث فلج شدن نیروهای طغیانگر می شود زیرا این موضوع باعث نگرانی و شرمندگی می شود. بطور خلاصه هدف از سرکوب جنسی، پرورش انسانهایی است که علیرغم تمام وضعیت اسفباری که دارند، مطیع نظم حاکم باشند و خود را با آن منطبق کنند. در مرحله اول کودک باید نظم دیکتاتوری حاکم بر خانواده به مثابه یک دولت کوچک را مطیع شود و این انطباق او را برای تطبیق و پذیرش مناسبات دیکتاتوری حاکم بر جامعه آماده می سازد. شکل گیری ساختار اقتدارگرا در جامعه از طریق تلفیق و ترویج سرکوب جنسی و ممنوعیت های جنسی اعمال می شود.

رایش می نویسد که علامت صلیب شکسته (سواستیکا) سمبل تصورات کودک از رابطه جنسی پدر و مادرش است و توضیح می دهد که چگونه نازی ها ضمیر ناخودآگاه توده ها را دست کاری می کرده اند. یک خانواده سرکوبگر، یک مذهب آسیب رسان، یک سیستم آموزشی سادیستی، تروریسم حزبی و خشونت های اقتصادی که از طریق روان و رفتار افراد تأثیر خود را برجای می گذارند، خاطرات ناگوار، نیازهای جنسی و مانند آنها، عواملی بودند تا حزب نازی از طریق تمایلات ایدئولژیک و پراتیک، از تمامی این خصوصیات در جهت پیشبرد منافع خود بهره ببرد. برای ویلهلم رایش، مبارزه با فاشیسم به مفهوم مطالعه علمی آن از طریق روانشناسی بود تا بتوان عوامل رفتارهای ناهنجار اجتماعی و راه خلاصی از تقدسگرایی را و همچنین شرایط ایجاد یک رفتار سیاسی بر اساس احترام عمیق برای زندگی انسانها و تشویق یک راه حل برای هدایت و ارضاء نیازهای جنسی آنها را درک کرد.

ویلهلم رایش، مدافع آن نوع "دمکراسی مردمی" بود که یک نوع سیستم خودمدیریتی است که ضامن آزادی و استقلال افراد و خود مسئولیت پذیری باشد.

بعد از آنکه ویلهلم رایش کتاب "روانشناسی فاشیسم توده ای" را منتشر کرد او را از "حزب کمونیست آلمان" بیرون انداختند و وقتی که نازیها در آلمان قدرت را در دست گرفتند آنها نیز این کتاب را ممنوع اعلام کردند. او احساس کرد که جانش در خطر است و به عنوان یک توریست اسکی به اتریش رفت. به دلیل نظرات رادیکال سیاسی اش، ویلهلم رایش در سال 1934 از کنگره بین المللی روانشناسان اخراج شد و او در فصل پنج کتاب خود "خانواده" را اولین عامل بروز فاشیسم معرفی می کند. از نقطه نظر تحولات اجتماعی، نمی توان "خانواده" را تنها مبنای ایجاد دولت دیکتاتور دانست بلکه یکی از سنگ بناهای بسیار مهم و هسته مرکزی و مهمترین محل تولد آن و تولید شخصیت محافظه کار است. نزاع برای بقا که سیستم های دیکتاتوری موجب آن هستند، "خانواده" را به مهمترین سازمان اجتماعی حفظ دولت دیکتاتورتبدیل می کند و یافته های "انگلس" و "مورگان" هنوز در این مورد صادق هستند.


مایکل فوکالت نیز در سال 1961 در کتاب خودش به نام "تاریخ دیوانگی" ضمن تأیید تحلیل های ویلهلم رایش، زندگی در مراکز روانشناسی را سمبل واکنش یک جامعه دیکتاتور ارزیابی می کند. در ابتدا او از "دادگاه خانواده در سال 1970" به عنوان هسته اولیه توجیه بی عدالتی صحبت می کند و آنگاه از "زوج دیوانه- دکتر" حرف می زند که او آن را علت العلل تمام نابسامانی ها می داند.

مترجم: نادر احمدی

منم فرزند ایران از نسل کوروش و داریوش بزرگ نه از نسل دروغ و فریب
     
صفحه  صفحه 6 از 19:  « پیشین  1  ...  5  6  7  ...  18  19  پسین » 
Sexology - سکسولوژی انجمن لوتی / Sexology - سکسولوژی / دانستنیهای مهیج سكسی بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2019 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites