تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
Sexology - سکسولوژی

دانستنیهای مهیج سكسی

صفحه  صفحه 8 از 19:  « پیشین  1  ...  7  8  9  ...  18  19  پسین »  
#71 | Posted: 24 Aug 2011 07:12
آيا روابط جنسي زياد براي زوجين زيانبار است؟

عوامل متعددي در پايداري زندگي مشترک، حفظ بنيان خانواده و گرما بخشيدن به زندگي زوجين تاثير دارند و بدون شک روابط جنسي يکي از مهم‌ترين آنها محسوب مي‌شود. اهميت روابط جنسي زن و شوهر در پايداري زندگي مشترک تا بدانجاست که اگر نگوييم اصل زندگي است، دست کم مي‌توانيم آن را مايه استحکام زندگي توصيف کنيم.

بسياري از مناقشه‌هاي بين زن و شوهر ريشه در ارتباط سست جنسي آنها دارد. حتي بسياري از بهانه‌گيري‌ها و بگومگوهاي بي‌مورد در صورت وجود ارتباط جنسي گرم و صميمي همسران فروکش مي‌کند. زن و شوهري که با هم ارتباط جنسي خوبي ندارند، ممکن است به تدريج به هم بدبين شوند و مرتب از هم ايراد بگيرند و حتي ارتباط آنان با فرزندان و در محيط کار با همکاران بد و نامناسب مي‌شود. فقدان روابط و رفتار مطلوب جنسي منشأ بسياري از پرخاشگري‌هاي به ظاهر بي‌دليل زناشويي عامل بروز برخي از دردهاي مزمن با منشأ ناشناخته است. البته هنگامي که از رفتار و روابط جنسي همسران سخن مي‌گوييم، منظور فقط بستر خواب و اتاق خواب نيست بلکه زن و شوهر بايد از هر موقعيت مناسبي براي ابراز احساسات به يکديگر استفاده کنند.

به عبارت دقيق‌تر، روابط جنسي زن و شوهر برنامه‌اي است که نزديکي و آميزش اوج آن محسوب مي‌شود بنابراين منظور يک معاشقه و آميزش کوتاه‌مدت که به صورت کليشه‌اي و براي رفع تکليف انجام مي‌گيرد و با ارضا شدن يکي از دو طرف و در بيشتر موارد معمولا مردان، پايان مي‌يابد نيست.

علاوه بر اين، رابطه جنسي زن و شوهر هنگامي مناسب توصيف مي‌شود که منظم و پيوسته و براساس آمادگي جسمي و رواني طرفين باشد و در بيشتر موارد به ارضاي جنسي هر دو طرف بينجامد بنابراين بيش از دفعات روابط جنسي، کيفيت اين روابط مهم است. درباره زمان، مکان و تعداد روابط جنسي زوجين در هفته فرمول معين و ثابتي وجود ندارد و و در زوج‌ها متغير است و در اين خصوص زوج‌ها به هيچ‌وجه نبايد با هم مقايسه شوند بلکه مهم اين است که با توجه به متغيرهاي متعددي که در زندگي آنها وجود دارد، درباره دفعات روابط جنسي به تفاهم و هماهنگي برسند.

بايد بدانيم بسياري از باورها و سنت‌هايي که باعث محدوديت روابط جنسي زوجين مي‌شوند، منشأ ديني، علمي و عقلي ندارند و صرفا براساس سليقه شخصي يا نگرش‌هايي شکل گرفته‌اند که هيچ‌گونه خاستگاه معتبري براي آنها وجود ندارد. به‌ طور معمول توصيه‌هايي درباره روابط جنسي زوجين وجود دارد از جمله اينکه زن و شوهر در شرايط معمول زندگي بايد حداقل هفته‌اي يک بار رابطه جنسي داشته باشند.

در هرحال نکته مهم اين است که درنهايت خود زوج درباره دفعات روابط جنسي خود تصميم مي‌گيرند و بر اين اساس هر زمان که نياز جنسي وجود داشت و شرايط ايجاب مي‌کرد، وقت رابطه جنسي است و مادامي که هر دو از کميت و کيفيت زندگي جنسي خود راضي‌اند، نبايد هيچ‌ اقدامي براي تغيير آن صورت گيرد و فقط بايد مراقب بود که رابطه جنسي به صورت يک اعتياد درنيايد. ضمن اينکه تمايل مرد به افزايش دفعات رابطه جنسي بدون ارضاي همسر پيامدهاي ناگواري براي رفتارهاي زناشويي آنها در پي دارد.

منم فرزند ایران از نسل کوروش و داریوش بزرگ نه از نسل دروغ و فریب
     
#72 | Posted: 24 Aug 2011 07:14
در نگاه مرد لاغری زن جذاب نیست

از دیر باز همواره محققین علوم جنسی و علوم رفتاری بر آن بوده اند تا جاذبه های جنسی در دو جنس را کشف و از فاکتورهای دخیل بر آن ها آگاهی یابند. از نقطه نظر روان شناسی تکاملی که عمدتاً جاذبه های جنسی و نهایتاً رفتارجنسی مرد را رنگ گرفته از اهداف تکاملی و تولید مثل توجیه میکند،ً زن در نقش زایشگری نقش اسپرم پروری داشته لذا برای متحقق شدن این رسالت میبایست از سلامتی و تندرستی کامل فیزیکی برخوردارباشد. به عبارت دیگر بقا ء نسل به عنوان اصلی ترین رسالت ارتباط جنسی ، ناهوشیارانه در سیستم ارزش یابی جنسی دو جنس نهادینه گشته و هر فاکتوری که در کیفیت فرایند ازدیاد نسل مداخله گر باشد از سوی دو جنس غیر جذ اب و یا نا زیبا قلمداد میگردد.

از این رو " رویت بدن " به عنوان اولین گام در تشخیص احتمال باروری در جنس مخالف ، اطلاعات مهمی به مرکز ارزشیابی جنسی مغز مخابره کرده فرد با نگاه کردن به بدن جنس مخالف بر اساس میزان باروری اورا جذاب یا سکسی قلمداد میکند لذا در گذشته های دور که هنوز سنت شناسنامه گرفتن همه گیر نمیبوده است چشم مرد و انچه در بدن زن رویت میکند شاخص تعیین کننده سن تقریبی آن زن محسوب میگشته است . زن جذاب زن بالقوه مادری است که دارای جذ ابیت های چون جوانی باشد ( بتواند بچه دار شود ، دختر بچه یا پیر زن فاقد قدرت باروری است)، سینه های درشت داشته باشد ( بتواند بچه شیر دهد ، سینه کوچک یعنی دختر بچگی و یا پیر زنی ) کمر باریک داشته باشد ( فاقد چربی اضافی درمحل کمر به عنوان سلامتی کل بدن در مادر باشد ، کمر بدون قوس یعنی بدن بچه یا پیر زن که فاقد انحنا میباشد ) باسن تقریباً فربه داشته باشد ( استخوان بندی لگنی بزرگ برای زایمان راحتر و حجم چربی مناسب در این ناحیه به منظورتحمل بهتر وزن جنین ).

با این وصف میبینیم که در نگاه مرد زنانی جذ اب و خوش هیکل ارزیابی میگردند که دارای بدنی به شکل ساعت های شنی باشند سینه های درشت ، کمر باریک و باسن بزرگ . لیکن تجسم این پیکرهً جذاب از نگاه مرد با آنچه امروزه در رسانه های گروهی و وسایل تبلیغاتی به عنوان الگوی جذابیت بدنی ارائه میگردد بسیار متفاوت است . سود سالیانه 40 میلیون دلاری حاصل از فروش فراورده های لاغری چنان اغوا کننده است که هدف کمپانی های تجاری تشویق زنان به کاهش هر چه شدید تر وزن را سبب گشته است لیکن از نگاه تخصصی کاهش چربی های کلیه بدن و رسیدن به لاغری در کل قسمت های بدن زن چیزی نیست که مرد آنرا جذاب یا سکسی قلمداد کند.

در نگاه ارزش گذاری جنسی مرد که ناخودآگاهانه همواره در حال تخمین میزان جذابیت جنسی در زن است " لاغری" یعنی کاهش احتمال باروری علی الخصوص لاغری در ناحیه سینه و باسن . تناسب اندازه دور کمر و اندازه دور باسن که در زنان جامعه غربی0.7 رغم زده شده است نشانگر سلامتی هورمونی و بالا بودن میزان باروری درایندسته از زنان به شمار رفته است . این رغم در زنان آسیایی 0.6 و در زنان افریقایی 0.8 گزارش گردیده است . شاخص " جرم بدن " یکی از معتبر ترین متدهایی است که تناسب وزن بوسیله آن تعیین میگردد و آن عبارت است از تقسیم وزن ( به کیلو ) بر مجذور قد ( به سانتیمتر ) ضربدر 10000

بنابر این آنچه در نگاه مرد بدن یک زن را جذاب نامگذاری میکند نه لاغری بلکه سلامتی است که شاخص این سلامتی در کمی فربهی در بخش سینه و باسن خلاصه میگردد. در مقالی دیگر به بررسی جاذبه های بدنی مرد و اینکه چگونه مردانی را زنان جذاب قلمداد میکنند خواهیم پرداخت . شاد و پیروز باشید و شعار همیشگی را در گوش که :" سکس بهتر ، زندگی بهتر "

منم فرزند ایران از نسل کوروش و داریوش بزرگ نه از نسل دروغ و فریب
     
#73 | Posted: 24 Aug 2011 07:22
مزیت حیرت آور رابطه جنسی سالم

مزایای رابطه جنسی سالم، فراتر از اتاق خواب است. رابطه جنسی خوب به نتایجی منجر میشود که هرگز تصورش را نمیکردید. توسط Kathleen Doheny بررسی توسط دکتر Louise Chang به بطور یقین هنگامی که سرکیف هستید ، آخرین تفکر موجود در ذهن تان، سیستم ایمنی بدن شما را تقویت میکند و یا اثر مطلوبی باقی میگذارد. رابطه جنسی خوب نیز این مزیت را دارد، حتی بیشتر.

دکتر Joy Davidson روانشناس و درمانگر مسائل جنسی نیویورک می گوید ، این مسایل برای بسیاری از مردم جای تعجب دارد، "البته ، مسائل جنسی در همه جای رسانه ها موجود است،" این عقیده که، اصل انسانیت است، اعمال جنسی هنوز هم در نگاه برخی، با بی میلی و یا در موارد دیگر با کمی خجالت صورت میگیرد. برای اینکه یک نگاه واقعی بیاندازیم به اینکه چگونه تمایلات جنسی به زندگی ما افزوده شود و زندگی و سلامت ما را از نظر جسمی و روانی بهبود ببخشد، برای بسیاری از مردم ترس آور است ".

طبق نظر دیویدسون و کارشناسان دیگر، رابطه جنسی مجموعه محاسنی دارد که به چند روش انجام میشود. مزایای آن فقط حکایت یا شایعه نیست -- هر یک از این 10 مزیت مسائل جنسی، توسط موشکافی های علمی تائید شده است.

از جمله، مزایای دوست داشتن سالم در یک رابطه :

1_ رابطه جنسی، استرس را تسکین میدهد :

با توجه به گزارش پژوهشگران اسکاتلندی که یافته های خود را در مجله زیست روانشناسی به چاپ رسانده اند، یک مزیت بزرگ رابطه جنسی سالم، پائین آوردن فشار خون و بطورکلی کاهش استرس است . آنها 24 زن و 22 مرد که سوابق فعالیت جنسی خود را محفوظ نگه داشته بودند، مورد مطالعه قرار دادند. سپس محققان آنها را در وضعیت پر استرس قرار دادند مانند صحبت کردن در ملاء عام و استنطاق شفاهی مسائل جنسی – و متوجه شدند که فشار خون آنها، به استرس واکنش نشان میدهد.

کسانی که مقاربت داشته اند، بهتراز کسانی که درگیرنوعی دیگراز رفتارهای جنسی بوده اند ویا از این کار امتناع داشته اند، واکنش نشان میدهند.

تحقیقات دیگری که در همان نشریه انتشار یافته، نشان داده است که مقاربت مکرر در بین زوجها با کاهش فشار خون دیاستولیک همراه بوده است. حتی تحقیقات دیگری، مشخص کرده است که بین درآغوش گرفتن شریک جنسی و کاهش فشار خون در زنان، رابطه وجود دارد.

2_ رابطه جنسی، سیستم ایمنی بدن را تقویت میکند :

ممکن است منظور ازرابطه جنسی سالم همان سلامت جسمی بهتر باشد. یک یا دو بار رابطه جنسی در هفته با سطوح بالاتری از یک نوع آنتی بادی به نام ایمونوگلوبولین IgA یا A ارتباط دارد، که می تواند شما را از سرماخوردگی و عفونت های دیگر محافظت کند. دانشمندان دانشگاه Wilkes در Pa Wilkes-Barre ، نمونه های بزاق 112 دانشجو که مکررا رابطه جنسی داشته اند را مورد آزمایش قرار دادند و متوجه شدند که حاوی IgA است.

کسانی که در گروه "مکرر" رابطه جنسی بودند یعنی یک یا دو بار در هفته، نسبت به سه گروه دیگر که در گزارش به آن اشاره شده بود(آندسته که رابطه جنسی را ترک کرده بودند، آندسته که رابطه جنسی کمتر از یک بار در هفته داشتند و آندسته که اکثر اوقات یعنی سه یا چند بار در هفته رابطه داشته اند) از سطح IgA بالا تری برخوردار بودند.

3 _ رابطه جنسی کالری می سوزاند :

سی دقیقه رابطه جنسی 85 کالری یا بیشتر می سوزاند. این مقدار ممکن است زیاد تاثیر نداشته باشد، اما با افزودن 42 جلسه نیم ساعته، 3،570 کالری خواهد سوخت یعنی بیش از اندازه لازم برای کم کردن یک پوند. با دو برابر کردن مدت زمان آن، میتوانید یک پوند را در 21جلسه کم کنید.

"دکتر Patti Britton متخصص روابط جنسی در لس آنجلس و رئيس انجمن تمایلات جنسی مربیان و درمانگران آمریکا میگوید، رابطه جنسی مقیاس بزرگتری از ورزش است ،" و از دو منظر فیزیکی و روانی ، برای این کار مفید است.

4_ رابطه جنسی افزایش دهنده سلامت قلب و عروق :

در حالی که ممکن است برخی از مسن ترها نگران سکته مغزی درهنگام فعالیت زیاد رابطه جنسی باشند، محققان انگلیسی به این مسئله معتقد نیستند. در یک تحقیق منتشر شده در مجله اپیدمیولوژی و بهداشت اجتماعی ، دانشمندان دریافتند که رابطه جنسی مکرر با سکته مغزی در 914 مرد به مدت 20 سال، ارتباطی نداشته است.

و فواید سلامت قلبی رابطه جنسی در آنها پایان نگرفته است. محققان همچنین متوجه شدند که رابطه جنسی دو بار یا بیشتر در هفته در مقایسه با کسانی که رابطه جنسی کمتر از یک بار در ماه دارند، خطر ابتلا به حمله قلبی منجر به مرگ را در مردان به نصف کاهش میدهد.

5_ رابطه جنسی، عزت نفس را تقویت میکند :

طبق جمع آوری محققان دانشگاه تگزاس و قرار دادن آن در آرشیو رفتارهای جنسی، بالا رفتن عزت نفس یکی از 237 دلیلی است که افراد رابطه جنسی دارند.

این یافته ها،حسی را در دکتر Gina Ogden ، درمانگر جنسی و ازدواج و روانکاو خانوادگی در کمبریج، ماساچوست به وجود آورده است. اگر چه او متوجه شده است کسانی که در حال حاضر دارای اعتماد به نفس هستند نیز می گویند هنگامی که رابطه جنسی دارند، حس بهتری پیدا میکنند. او به سایت WebMDمیگوید "یکی از دلایلی که مردم رابطه جنسی دارند این است که احساس خوبی بدست میاورند. رابطه جنسی طولانی، با اعتماد به نفس آغاز می شود، و آن را افزایش میدهد و اگر رابطه جنسی توام با عشق باشد، موفق است ، و آنچه را که می خواهید، محقق خواهد کرد."

6 _ رابطه جنسی، صمیمیت را افزایش میدهد :

داشتن رابطه جنسی و اورگاسم، سطح هورمون اوکسی توسین موسوم به هورمون عشق که به ما کمک می کند تا یکی باشیم و اعتماد کنیم را افزایش میدهد. محققان دانشگاه پیتزبورگ و دانشگاه کارولینای شمالی 59 زن یائسه را قبل و پس از تماس با همسران خود که رابطه گرم داشته اند و در پایان در آغوش آنها بوده اند را ارزیابی کردند. آنها دریافتند که تماس بیشتر برابر است با سطح اوکسی توسین بالاتر. Britton میگوید اوکسی توسین به ما اجازه می دهد تا میل به تغذیه ورابطه داشته باشیم.

همچنین اوکسی توسین بالاتر با احساس سخاوت نیزمرتبط است. بنابراین اگر ناگهان نسبت به معمول احساس سخاوت بیشتری به شریک زندگی خود داشتید، زائیده هورمون عشق است.

7 _ رابطه جنسی، درد را کاهش می دهد :

به خاطر جریان هورمون اوکسی توسین، اندورفین افزایش و درد کاهش می یابد. بنابراین اگر سر درد ، درد مفصل ، و یا علائم PMS ، پس از رابطه جنسی بهبود پیدا کرد، می توانید از سطح بالای اوکسی توسین تشکر کنید.

در یک تحقیق منتشر شده در بولتن تجربی زیست شناسی و پزشکی ، 48 نفر داوطلب که در معرض استنشاق بخار اوکسی توسین قرار گرفته بودند و سپس انگشتان خود را خراش داده بودند، آستانه درد آنها بیش از نصف کاهش یافته بود.

8 _ رابطه جنسی خطر سرطان پروستات را کاهش می دهد :

محققان استرالیایی در مجله بریتانیایی اورولوژی بین المللی گزارشی را به چاپ رساندند که، انزالهای مکرر به خصوص در مردان 20 ساله، ممکن است خطر ابتلا به سرطان پروستات را در مراحل بعدی زندگی کاهش دهد. هنگامی که آنها به دنبال مردان مبتلا به سرطان پروستات و افراد بدون ابتلا بودند، هیچ ارتباطی بین سرطان پروستات ومردانی در سن دهه 30 ، 40 و 50 بودند، پیدا نکردند.

اما ، آنها دریافتند مردانی که در دهه سن 20، پنج بار یا بیشتر در هفته انزال داشته اند، خطر ابتلا به سرطان پروستات را بعد از مرحله سوم زندگی، در خود کاهش داده اند.

تحقیق دیگری که در مجله انجمن پزشکی آمریکا به چاپ رسیده بود، آشکار کرد که انزالهای مکرریعنی 21 بار درماه یا بیشتر در مقایسه با انزالهای مکرر کمتر از چهار تا هفت بار در ماه ، با کم شدن خطر سرطان پروستات در مردان مسن مرتبط است.

9 _ رابطه جنسی عضلات کف لگن را تحت کشش قرار میدهد :

برای زنان ، انجام چند تمرین ماهیچه لگنی به نام Kegel در هنگام رابطه جنسی، چند مزیت را در بردارد. لذت شما بیشتر میشود، و همچنین این ناحیه تقویت میشود و کمک میکند خطر ابتلا به بی اختیاری در مراحل بعدی زندگی به حداقل برسد.

برای انجام ورزش ابتدایی Kegel ، ماهیچه های کف لگن خود را منقبض کنید ، آنگونه که برای متوقف کردن جریان ادرار تلاش میکنید. تا سه شماره بشمارید، و سپس رها کنید.

10 _ رابطه جنسی کمک می کند تا خواب بهتری داشته باشید :

با توجه به تحقیقات، اوکسی توسین منتشر شده در طول ارگاسم نیز خواب آور است. و مدت زمان خواب برای خیلی چیزهای دیگر خوب است ، مانند حفظ یک وزن و فشار خون مناسب. به یک چیزی باید فکر کرد، به خصوص اگر تعجب کرده اید و آن این است که چرا می توانید یک دقیقه فعال باشد و سپس خرناس بکشد.

منم فرزند ایران از نسل کوروش و داریوش بزرگ نه از نسل دروغ و فریب
     
#74 | Posted: 24 Aug 2011 07:25
شش فایده سکس برای سلامتی

با دانستن این شش مورد آقایان می توانند به خانمهایشان بگویند سکس فقط برای لذت بردن نیست بلکه زندگی آنها ممکن است به آن وابسته باشد !

این شش مورد موارد مختلفی هستند که بیان می کنند چرا سکس و فعالیت جنسی ممکن است به شما کمک کنند تا زندگی طولانی تر و شاد تری داشته باشید:

۱- سکس می تواند سردرد را درمان کند.

همه آن وقتهایی که به شما گفته شد " امشب نه عزیزم چون سردرد دارم " می توانستید به خانم خود بگویید که یکی از فایده های سکس اینست که درد را برطرف می کند.این به دلیل ترشح هورمونی به نام اکسی توسین است که باعث برطرف شدن انواع دردها و گرفتگی های عضلانی می شود.

۲- استرس را کاهش می دهد و خواب خوبی به شما هدیه می دهد.

یک مطالعه جدید نشان می دهد افرادی که سکس بیشتری داشته اند بیشتر احساس شادی و راحتی داشته اند و یاد گرفته اند چگونه بهتر با استرس کنار بیایند. بعد از یک ارگاسم امواج شدید آرامش و آسودگی انسان را فرا می گیرد ( به همین خاطر است که مردان معمولا بعد از سکس به خواب می روند).مردمی که سکس منظمی داشته اند خواب بهتری در طول شب و سرزندگی و شادابی بیشتری در طول روز را گزارش کرده اند.

۳-جریان خون را افزایش می دهد.

وقتی ما برانگیخته می شویم سرعت ضربان قلب بالاتر می رود و در نتیجه خون رسانی به مغز و بقیه اندامها بیشتر می شود و این یعنی اکسیژن رسانی بیشتر به اندامها و پاکسازی سریعتر آنها از مواد زاید و همه اینها باعث پاکی بیشتر بدن می شود.

۴- بدن را نگهداری و حفظ می کند.

یکی از فایده های سکس اینست که به شما کمک می کند بدن خود را متناسب نگه دارید و همیشه از شکل بدن خود آگاهی داشته باشید. هر کسی دوست دارد که بداند بدنش از نظر فیزیکی شکل مناسبی دارد و لخت شدن در برابر یک فرد دیگر می تواند محرک خوبی باشد تا ما همیشه بدن خود را در شکلی مناسب حفظ کنیم.

نزدیکی جنسی هر ۳۰ دقیقه ۱۵۰ کالری می سوزاند و با توجه به اینکه متوسط این زمان ۲۵ دقیقه در بین زوجها گزارش شده است سه بار سکس در هفته حدود ۴۵۰ کالری می سوزاند.

۵- چشمه جوانی است.

حداقل دو ارگاسم در هفته می تواند عمر شما را افزایش دهد.این به دلیل آزاد شدن هورمون دهیدرواپی اندروسترون است که فعالیت سیستم ایمنی را افزایش می دهد، بافتها را تعمیر می کند، قدرت درک را بالاتر می برد، پوست را سالم نگه می دارد و حتی اثر ضد افسردگی دارد.

۶- هورمونهایی را افزایش می دهد که برای بدن خوب است.

در مردان ترشح تستوسترون بیشتر می شود که کمک می کند به استحکام بیشتر استخوانها و عضلات و کارکرد بهتر قلب. در زنان استروژن زیادتر می شود که در برابر بیماری های قلبی اثر حفاظتی دارد.تا به حال فکر کرده بودید که چرا زنان لمس شدن را دوست دارند ؟ چون در اثر این عمل استروژن در بدن انها بیشتر ترشح می شود. این هورمون همچنین نقش مهمی در بوی بدن زنان دارد. در حالیکه استروژن زنان را رومانتیک می کند افزایش تستوسترون باعث می شود آنها تمایل به دخول پیدا کنند.

مردان هم استروژن ترشح می کنند و با افزایش سن میزان آن بالاتر می رود و میزان تستوسترون کمتر می شود و به این خاطر است که مردان در سنین بالاتر آرام تر می شوند.

دیگر فواید سکس :

قدرت مغز و ضربان قلب را افزایش می دهد. باعث دوری بیماریها و دردها می شود.باعث می شود مردم نسبت به خودشان احساس بهتری داشته باشند.

زندگی شاد فقط سکس نیست ولی سکس نقش مهمی در یک زندگی شاد بازی می کند.

منم فرزند ایران از نسل کوروش و داریوش بزرگ نه از نسل دروغ و فریب
     
#75 | Posted: 24 Aug 2011 07:26
براستی سکس چه فایده ای دارد ؟

پزشکی تعریف میکرد که پیرمرد 100 ساله ای را که مدتی در بیمارستان بستری و حال در شرف ترخیص میبوده ویزیت میکرده است . آنچه نام و خاطره این پیر مرد را در ذهن پزشک ماندنی کرده نه فقط سن زیاد او بلکه روحیه بسیار بالا و بشاش پیر مرد و همچنین سوالی بوده است که درلحظه خروچ از بیمارستان از پزشک خود میپرسد " دکتر به من بگو چند روز دیگر میتوانم با همسرم سکس داشته باشم ؟! "

در این لحظه پیر مرد سرش را به گوش دکتر نزدیک میکند و آهسته میگوید :" مگر تو نمیخواهی راز صد ساله شدن من را بدانی ؟!" پزشک بلا فاصله پاسخ میدهد که مسلماً دوست دارم بدانم چه کردی که به 100 سالگی رسیدی . پیر مرد میگوید رمز طول عمر این است : " از هیچ فرصتی برای برقراری رابطه جنسی با همسرت غافل مشو ! "

این نمونه عملی این فرضیه میباشد که افرادی که زندگی جنسی فعالی دارند از تندرستی جسمانی و روانی بالاتری بهره مند هستند . تحقیقات بسیاری انجام پذیرفته تا کم و کیف احتمال تاثیر رابطه جنسی بر طول عمر و یا به عبارتی فواید تناوب دررفتار جنسی را به بوته امتحان یا آزمایش گذارند . در این راستا آنچه توجه محققین را به خود جلب کرده است این است که اگر تا به امروز به سکس به عنوان رفتاری صرفاً لذت بخش که بقاء نسل را گارانتی گر است ، نگریسته میشده ، امروزه باید به دید " درمان " به آن نگاه شود .

از جمله مواردی که تاثیر مثبت برقراری رابطه جنسی را نمایانگرند عبارتند از :

 • افزایش توانمندی سیستم دفاعی بدن و مقابله آن با ویروس ها و باکتری ها خصوصاً ویروس سرما خوردگی
 • تنظیم دوره قاعدگی و کاهش دردهای هنگام قاعدگی
 • بهبود کارکرد پروستات و کاهش عفونت پروستات و سرطان پروستات در مردان
 • خواب بهتر و عمیقتر بواسطه افزایش میزان جریان خون و جریان اکسیژن در بدن
 • کاهش درد و افزایش توانایی بدن در تحمل آن بواسطه افزایش میزان اندورفین در بدن ، خصوصاً کاهش سردردهای مزمن و میگرنی
 • بهبود افسردگی های خفیف و قابلیت عملکرد جانشینی سکس با داروهای ضد افسردگی !
 • کاهش وزن و از دست دادن کالری ، متعاقب هر رابطه جنسی چیزی معادل پانزده دقیقه پیاده روی بر روی دستگاه ترید میل کالری سوزانده میشود
 • بهبود سلامت دهان و دندان بواسطه افزایش میزان بزاق و آنزیمهای مفیدی که از پوسیدگی دندان جلوگیری میکنند
 • افزایش کیفیبت روابط زنا شویی بواسطه عمیق تر شدن رابطه عاطفی متعاقب هر رابطه جنسی
 • افزایش اعتماد به نفس به لحاظ عملی شدن این باور که فرد توانایی لذت بردن ولذت بخشیدن را داراست
 • افزایش احساس تجربه خوشبختی ، افراد خوشبختی را در تجربه جنسی موفق میدانند ونه در بیزینس موفق ، به عبارتی آنهایی که به جای حساب بانکی های فعال ، اتاق خواب هایشان فعال است خود را بیشتر خوشبخت ارزیابی مینمایند .

لازم به ذکر است که آنچه از فواید برقراری رابطه جنسی گفته شد تنها منوط به رعایت استاندارهای رفتار جنسی مطلوب قابل حصول میباشد و در مواردی که فرد از ضوابط تعریف رفتار جنسی سالم و نرمال تخطی ورزد و به افراط در انجام رفتار جنسی کشیده شده و این رفتار به شکل اعتیاد درآمده باشد بهره مندی از فوائد رابطه جنسی در چنین افرادی مورد تردید است .

منم فرزند ایران از نسل کوروش و داریوش بزرگ نه از نسل دروغ و فریب
     
#76 | Posted: 24 Aug 2011 07:27
سکس بیشتر ، مغز سالمتر

امروزه بیش از پیش به وجود رابطه بین رفتار جنسی و سلامت روانی و بدنی انسانها و تاثیر مثبت سکس بر تندرستی تاکید میگردد و آنچه اعتبار این مدعا را افزونی میبخشد نتایج تحقیقات گسترده ایست که هرروزه از سوی گروه عظیم پژوهشگران علوم بهداشتی در حال انجام است . یکی از زمینه های پژوهشی که تحت نظر دو تن از اندیشمندان بنام های تری هورن ( روان شناس ) و سیمون ووتون (بیوشیمیست ) مدتهای مدید درحال تحقیق و تفحص بوده است ، بررسی عوامل موثر بر کارکرد بهینه مغز است . این دو محقق ضمن مطالعات وسیع و عمیق خود ذکر چند عامل را در ارتقاء سطح عملکرد مغز انسانها و پیشگیری از نقصان یادگیری ، مبارزه با فراموشی و افزایش قدرت حل مسائل ، برجسته نموده اند .

این محققین شدیداً با این تئوری که کنش فکری انسان بعد از 17 سالگی رو به نقصان میگذارد مخالفت میورزند و معتقدند بشر اسیر دست ژنهایی که به ارث میبرد نیست و با تغییرات تغذیه ای ، رفتاری و محیطی میتوان بر تاثیرات منفی ژنها غلبه نمود . در این راستا این دو محقق ، راهکارهای زیر را به عنوان فاکتورهایی مهم در امر توانمندی مغزی ارائه نموده اند .

این شاخص ها عبارتند از :

برقراری مکرر ارتباط جنسی : از آنجایی که ضمن برقراری هر رابطه جنسی هفت تغییر شیمایی در مغز صورت میگیرد ، ما حصل این فعل و انفعالات شیمایی در مغز منجر به عملکرد صحیح تر مغزی میگردد. یکی از هورمون های مترشحه متعاقب برقراری رابطه جنسی ، هورمون اکسی توسین یا هورمون اطمینان و تعلق است که افزایش میزان آن در بدن افرادی که مکرراً رابطه جنسی برقرار میکنند آنان را در تصمیم گیری و حل مسئله و همچنین توانایی در ارزیابی صحیح اموری که نیاز به تحمل ریسک دارند ، یاریگر میتواند باشد در کنار این نکته که افزایش حس تعلق در بین زوجین به سلامت زندگی زناشویی آنان نیز کمک میکند.


مصرف شکلات تیره : بنا بر تحقیقات انجام شده مواد موجود در شکلات تیره از خستگی مغزی جلوگیری میکند. ماده شیمایی موجود در شکلات تیره موسوم به فلاوانول این امکان را برای مغز فراهم میاورد که فرایند حل مسئله با سهولت بیشتری انجام پذیرد ( از این روست که به دانش آموزان و دانشجویان توصیه میگردد که نیم ساعت قبل از امتحاناتی دشواری چون ریاضیات شکلات تیره میل نمایند ) بطور کلی شکلات تیره حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان بوده و با افزایش سهولت در انجام گردش خون و اکسیژن در مغز به کارکرد آن بهبود بخشیده از زوال عقل و فراموشی جلوگیری مینماید.

ورزش مغزی : بنا بر نتایج تحقیقات انجام شده بر روی مغز ، هر اندازه فرد درگیری ذهنی را تجربه گر باشد ، مغز گویی به مانند ماهیچه ای ورزیده تر میگردد. حل کردن جدول یا درست کردن پازل نوعی تمرکز ذهنی را مطالبه میکند که بدنبال آن مغز مجبور میگردد تا چندین کارآیی ذهنی را بایکدیگر بکار گیرد . لذا از افراد خواسته میشود حدالمقدور ذهن خود را به فعالیت مشغول سازند ودر این راستا کم کردن میزان تماشای تلویزیون و افزایش میزان مطالعه یا بازی با کلمات و اعداد توصیه میگردد. به نظر کارشناسان در هنگام حل مسائل یا فراگیری مطلبی گاه میتوان با صدای بلند آنرا با خود مطرح نمود و دنبال راه حل برای آن گشت .در بسیاری موارد به دانش آموزانی که در فصل امتحانات قراردارند توصیه شده است تا به جای مطالعه زمزمه وار و انفرادی ، با دوستان خود مطالب درسی را مرور کنند تا در این راستا مجبور به صحبت کردن ، شنیدن صدای خود و همچنین تبادل افکار گردند.

سایرشاخص های توصیه شده از سوی این پژوهشگران عبارتند از :

 • مصرف ماهی و گوشت های سرد برای صبحانه
 • معاشرت با افراد خوش خلق و شرکت در مجامعی که لبخند بر لبان شما میاورند
 • خواب کافی و عمیق
 • ورزش بدنی


منم فرزند ایران از نسل کوروش و داریوش بزرگ نه از نسل دروغ و فریب
     
#77 | Posted: 25 Aug 2011 10:38
نکاتی درباره خیالپردازی های جنسی

اگر می خواهید به مهمانی شامی که در پیش دارید، کمی رنگ و جلا بدهید، این سوال را در جمع مطرح کنید: آخرین خیالپردازی جنسی که داشتید درمورد چه بوده است؟

ممکن است از این سوال همه آنقدر تعجب کنند که صدای افتادن قاشق چنگال ها را بشنوید اما این فقط به خاطر این است که تقریباً همه کسانیکه در مجلس حضور دارند، آخرین خیالپردازی جنسی خود را در ذهنشان بازآفرینی می کنند یا خیلی از آنها ادعا می کنند که به هیچ وجه درمورد مسائل جنسی خیالپردازی نمی کنند و خیلی های دیگر هم ادعا می کنند که این خیالپردازی ها فقط درمورد همسر خودشان است. اما، به احتمال خیلی زیاد، همه کسانی که پشت میز نشسته اند، خیالپردازی های ممنوعه جنسی داشته اند و حتی اینکار را به طور عادت همیشه انجام می دهند. اما به ندرت پیش می آید که کسی دوست داشته باشد درمورد این خیالپردازی ها با دیگران صحبت کند.

خیالپردازیهای ممنوع :


خیالپردازی های جنسی مسئله ای است که ما ندرتاً درمورد آن با کسی صحبت می کنیم، حتی با دوستان خیلی صمیمیمان. عمیق ترین افکار جنسی ما آنقدر عجیب هستند که درست نیست در مجالس رسمی درمورد آنها صحبت شود. این خیالپردازی ها ممکن است نشاندهنده این باشد که اشکالی در روابط جنسی ما یا بدتر در خود ما وجود دارد اما تحقیقات نشان داده است که داشتن خیالپردازی های جنسی، اگر برای همه لازم نباشد، مسئله ای کاملاً نرمال است و درکل بخشی از انسان بودن ما را تشکیل می دهد و با داشتن آنها به هیچ عنوان نباید برچسب گمراه یا فاسد به خودتان بزنید.

تحقیقات گسترده ای که در این زمینه انجام شده است نشان میدهد که تقریباً همه انسانها درمورد مسائل جنسی خیالپردازی می کنند اما هیچکدام درمورد آن حرفی نمی زنند. برت کار، روانشناس، برای نوشتن کتاب خود "دنیای اسرارآآمیز خیالپردازی های جنسی"، روی 18،000 مرد و زن تحقیق کرده است. او درمورد تعدد و تکرار و همچنین محتوای خیالپردازی های آنها سوال کرده و دریافته است که نه نفر از هر 10 نفر آنها، خیالپردازی جنسی داشته اند. باور او بر این است که افراد باقیمانده هم این خیالپردازی ها را داشته اند اما جرات پذیرفتن آن را نداشته اند.

حتی آندسته از ما که قبول می کنند که خیالپردازی جنسی دارند، تمایلی برای حرف زدن درمورد آن ندارند. 95% از شرکت کننده های تحقیق هیچوقت خیالپردازی های خود را با کسی درمیان نگذاشته اند. باابنکه بعضی خیالپردازی های بهتر است همان ناگفته باقی بماند—مثل اینکه به همسرتان بگویید وقتی با او سکس می کرده اید در خیالتان به همسر قبلیتان فکر می کرده اید—اما ما هیچوقت هم درمورد فرارهای جنسیمان در این خیالپردازی ها با دوستانمان صحبت نمی کنیم. خیالپردازی جنسی جزء مسائل ممنوعه است.

خیلی از افراد از طبیعت منحرف و هرزه خیالپردازی هایشان احساس خجالت و گناه می کنند، بااینحال آنچه ما ممکن است "منحرف" یا "هرزه" بدانیم، ممکن است کاملاً طبیعی و متداول باشد.

احساس خجالت ناشی از خیالپردازی های جنسی ممکن است به خاطر تصور نقش خیالپردازی در زندگی ما باشد. در دهه نود، خیلی از روانکاوان خیالپردازی های جنسی پیچیده را به خاطر امیال و شهوت های پیچیده دانسته است. خیالپردازی های عجیب و غریب معمولا به عنوان یک آسیب مورد درمان قرار می گرفتند.

اما امروز می دانیم که خیالپردازی ها دیگر یک آسیب شناخته نمی شوند. این خیالپردازی ها به ما این امکان را می دهد به چیزهایی فکر کنیم که درواقعیت انجام نمی دهیم یا چیزهایی که قبلاً انجام دادیم و دوست داریم را دوباره انجام دهیم. علاوه بر این، خیالپردازی با بالا بردن میل و تحریک جنسی، می توانند برای روابط جنسی ما هم مفید باشند. آنهایی که معمولاً خیالپردازی جنسی دارند، معمولاً سکس بیشتری هم در زندگی زناشویی خود دارند.

سکس مطمئن :

دکتر کار همچنین دریافته است که گاهی اوقات خیالپردازی ها راهی برای برگرداندن یک خاطره منفی دوران کودکی به مثبت است. برای مثال، او درمورد زن بسیار خوشبختی صحبت می کند که خیالپردازی هایش به او کمک کرده سوءاستفاده های جنسی که در کودکی توسط برادر بزرگش از او می شده را به تجربه ای تحریک کننده تبدیل کند. به این ترتیب، خیالپردازی می تواند یک مکانیزم عادت کردن و کنار آمدن باشد. اما حتی اگر درمورد سوءاستفاده های جنسی هم خیالپردازی کنید، لزوماً به این معنی نیست که دوست دارید آن سوءاستفاده ها دوباره اتفاق بیفتد. خانم ها ممکن است خیالپردازی کنند که مردی غریبه با آنها عشق بازی می کند اما ما می توانیم کوچکترین حرکت طرف مقابل را هم در خیالپردازی هایمان کنترل کنیم. ذهن ما مکانی بسیار امن و مطمئن برای امتحان کردن کارهای جدید بدون آسیب دیدین از آن است. مایکل بادر، در کتاب خود "تحریک جنسی" منطق اسرارآمیز خیالپردازی های جنسی" می نویسد: "امنیت و اطمینان مسئله ای کلیدی در باز کردن مفهوم خیالپردازی های ماست. " بسته شدن به تخت توسط یک شریک جنسی ممکن است کار سالم و بی خطری نباشد اما جایی در ناخودآگاه ما این کار هیچ صدمه ای وارد نمی کند.

این حرفها شاید حس اطمینان بیشتری به شما داده باشد. به جای اینکه از تصور سکس با فرد دیگری غیر از همسرمان، احساس گناه کنیم می توانیم از آن بعنوان راهی برای تحریک بیشتر روابط جنسی خود استفاده کنیم. اما یادتان باشد هیچ وقت این افکار را بازگو نکنید.

منم فرزند ایران از نسل کوروش و داریوش بزرگ نه از نسل دروغ و فریب
     
#78 | Posted: 25 Aug 2011 11:07
با رفتاردرماني، انحراف جنسي هم درمان مي‌شود

کلينيک روان - دکتر سيدمهدي صميمي‌اردستاني/ متخصص روان‌‌پزشکي و عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي : با رفتاردرماني، انحراف جنسي هم درمان مي‌شود.

آقاي شعبان‌زاده از تهران برايمان نوشته‌اند که: «چندي پيش، نکاتي درباره تاثير رفتاردرماني بر بهبود بيماري‌ها و مشکلات روان‌پزشکي در اينترنت خواندم و از پزشکم خواستم مرا با مشکل افسردگي که دست به گريبان هستم، با همين شيوه درمان کند اما ايشان گفتند اين روش‌ها تبليغاتي است و فايده‌اي ندارد. واقعا همين‌طور است؟» در پاسخ بايد بگويم که رفتاردرماني يک روش علمي غيردارويي است و در خيلي موارد با روش شناخت درماني تلفيق شده و رفتار درماني شناختي مي‌شود. اصل شيوه درماني اين است که فرد با تغيير شيوه رفتاري مشکلش را حل مي‌کند...

چون خيلي از موضوعات روان‌پزشکي خود را به صورت رفتارهايي غلظ يا عادت‌هاي نامناسب بروز مي‌دهد. البته در پشت اين رفتار بد يک نگرش و فکر غلط وجود دارد و همه تصور مي‌کنند تا آن فکر اصلاح نشود، رفتار اصلاح نمي‌شود. اما در رفتاردرماني برعکس عمل مي‌شود و معتقديم تغيير شيوه رفتار مي‌تواند حتي به تغيير نوع تفکر منجر شود. براي مثال، در يک بيمار مبتلا به وسواس، فکر وسواسي به يک رفتار جبري يا وسواسي منجر مي‌شود. در رفتار درماني، هدف ما اين است که رفتار فرد را اصلاح کنيم و به مرور زمان مي‌بينيم که فکر وسواسي هم اصلاح مي‌شود. هنر پزشک رفتار‌درمانگر، اين است که با شيوه‌هاي عملي، مشکل را اصلاح کند. آن روان‌پزشکي که رفتاردرماني مي‌کند به شما توصيه‌هاي پزشکي نخواهد کرد؛ مثلا نمي‌گويد شما اين کار را نکن يا مثلا چربي نخور. اين شيوه درماني در واقع يک طراحي رفتار است که قابل اجرا است و به وسيله پزشک طراحي مي‌شود. وسواس، اختلالات ترس غيرطبيعي (فوبيا) به خوبي با تلفيقي از دارودرماني و رفتاردرماني اصلاح مي‌شود. در اختلالات جنسي نيز رفتاردرماني کاربرد دارد. در هم‌جنس‌گرايي، اختلال هويت جنسي و انحرافات جنسي با اين درمان موفق بوده‌ايم. دو مساله در درمان اين بيماران حايز اهميت است:

1) همه اين بيماران با رفتاردرماني بهبودي صددرصد پيدا نخواهند کرد.

2) فقط رفتاردرماني به تنهايي کمک کننده نيست. قسمتي از مشکلات بيمار بايد با دارو حل شود و قسمتي با رفتاردرماني. براي مثال در وسواس ممکن است بيمار فقط با مصرف دارو بهبود يابد ولي گاهي در افراد رفتاردرماني سودمندتر از داروست مانند درمان فوبيا. گاهي رفتار درماني به هيچ‌وجه کاربرد ندارد. براي مثال در اسکيزوفرنيا و بسياري از افسردگي‌ها، در هر کدام از بيماري‌ها شيوه رفتاردرماني خاص آن درمان است.

در ضمن هر بيماري با ديگري متفاوت است و با يک طراحي کلي همه بيماران را درمان نمي‌کنند. قسمتي از درمان در فرد مبتلا به وسواس مواجهه و جلوگيري از پاسخ است. فرد تمرين مي‌کند که بي‌پاسخ گذاشتن آن حس دروني که دايم مي‌گويد دستت را بشوي، چطور است. طراحي رفتاردرماني به وسيله افراد غيرمتبحر موجب مي‌شود نتيجه معکوس بگيريد.

منم فرزند ایران از نسل کوروش و داریوش بزرگ نه از نسل دروغ و فریب
     
#79 | Posted: 25 Aug 2011 11:10
برخی علل انحراف جنسی

۱. خانواده: خانواده‌های متعصب. فاقد معلومات كافی در تحلیل مسائل جنسی برای فرزندانشان زمینه‌های ارتكاب بزه را فراهم می‌كنند.

۲. ضعف مالی

۳.عوامل فرهنگی و تربیتی : فساد اخلاق و زیر بنای اخلاقی نادرست یكی از عوامل انحراف جنسی است.

۴.كمبود عاطفی : روابط آشفته خانواده و طرد از خانواده زمینه مناسبی برای احساس تنهایی و تسلیم به افراد شهوت طلب را فراهم می‌آورد.

۵. جنگ :موجبات سست شدن بنیان خانواده و بدبینی به مقررات اجتماعی را فراهم می آورد و عامل زمینه ساز است.

۶. نقص عقل : نقص عقل مانع از آن است كه شخص از ارزشهای انسانی خود آگاه شود و در نتیجه در موقع مقتضی نمی‌تواند تصمیم مطلوب و پسندیده آغاز كند و تحت تاثیر عوامل نامساعد محیطی قرار می‌گیرد.

۷.عوامل تربیتی: پس از خانواده، مدرسه از عوامل مهم برای باور ارزشها و معیارهای ذهنی وتفكر و راه و روش كودكان در جامعه بشمار می‌رود.

۸. گروه همسالان : كه نقش بسیار مهمی در یادگیری و تلقین و تقلید نوجوانان دارد.

۹. رسانه‌های گروهی : از قبیل رادیو، تلویزیون و سینما می‌توانند در جهت بهبود و یا انحراف اخلاق اجتماعی نوجوانان موثر باشند.

عوامل موثری كه در مدرسه می‌توانند باعث انحراف شوند:

الف) نقش معلم

ب)عدم هماهنگی و انطباق برنامه های آموزشی

ج) عدم راهنمایی صحیح

د) عدم تماس دائم بین مربیان با خانواده

ه) نداشتن امكانات كافی.

منم فرزند ایران از نسل کوروش و داریوش بزرگ نه از نسل دروغ و فریب
     
#80 | Posted: 25 Aug 2011 11:12
الفبای سلامت واژن برای خانم‌ ها

در زیر به مسائل مربوط به سلامت واژن و دستگاه جنسی در خانم‌ها می‌پردازیم. دقت کنید که هیچ چیز جایگزین توصیه‌های یک متخصص پزشک نمی‌شود و این اطلاعات فقط جنبه آموزشی دارند.

عفونت‌های واژن انواع مختلفی دارند که در اینجا به دو نوع متداول آن اشاره می‌کنیم:

 • عفونت قارچی
 • عفونت باکتریایی

عفونت قارچی چیست؟

همه در بدن خود قارچ طبیعی دارند. قارچ بدن گیاهی ریز و میکروسکوپی است که در داخل بدن زندگی و رشد می‌کند. شما در گوش‌ها، دهان، گلو، شکم، روده‌ها و دستگاه تناسلی خود قارچ دارید. داشتن یک مقدار مشخص از قارچ طبیعی در بدن مفید است. اما زمانیکه مقدار آن بیش از حد می‌شود یا زمانیکه کلونی قارچ‌ها زیاد رشد می‌کنند و غیرقابل‌کنترل می‌شوند، فرد دچار عفونت قارچی می شود. این عفونت‌ها می‌تواند در هر قسمت از بدن که قارچ طبیعی دارد ایجاد شود.

عفونت باکتریایی چیست؟

باکتری یک موجود زنده میکروسکوپی در بدن است. باکتری نوع خوب و بد دارد. باکتری بد موجب عفونت شده و شما را بیمار می‌کند. باکتری‌های خوب باکتری‌های بد را می‌خورند تا به بهبود شما کمک کنند. همچنین بعضی از قارچ‌های طبیعی بدن شما را نیز می‌خورند تا سطح آن را در حد نرمال نگه دارند و از بروز عفونت قارچی جلوگیری کنند.

یک واژن سالم باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

یک واژن سالم واژنی است که سطح pH آن نرمال باشد. این یعنی به اندازه کافی از قارچ‌ها و باکتری‌های خوب در آن وجود داشته و این دو مکمل همدیگر باشند و در داخل واژن هماهنگ باشند. اگر چیزی این توازن را به طریقی بر هم بزند، درنتیجه آن عفونت ایجاد می‌شود.

علل عفونت قارچی :

هر چیزی که بر سطح pH اثر بگذارد می‌تواند موحب عفونت قارچی شود. عوامل زیر می‌تواند موجب وخیم‌تر شدن عفونت قارچی شده و در سایر قسمت‌های بدن نیز مشکلات قارچی ایجاد کند:

 • دوش واژینال (حتی با آب زیرا باکتری‌های خوب را شسته و از بین می‌برد)
 • صابون در واژن (باکتری‌های خوب را می‌کشد)
 • لوسیون‌های بدن، محصولات روغن‌دار و هر چیزی که روی آن برچسب "مخصوص مصرف خارجی" زده شده باشد و وارد واژن شود
 • دست یا هر چیز آلوده‌ای که وارد واژن شود
 • روان‌سازهای جنسی که روغن یا گلیسرین داشته باشند (گلیسرین قندی است که می‌تواند موجب ایجاد یا تشدید عفونت قارچی شود)
 • رژیم‌غذایی نامناسب (که سرشار از قندیجات، نشاسته، مواد اسیدی، قارچ، آجیل و پنیر باشد)
 • پوشیدن شلوارها یا لباس‌های زیر تنگ، لباس‌هایی که مانع جریان هوا شود
 • لباس خیس
 • تماس پیدا کردن قند با واژن (استفاده از خامه، شیره، شکلات و امثال آن در رابطه‌ جنسی)
 • شریک جنسی که به عفونت قارچی مبتلا باشد
 • تمیز کردن واژن از عقب به جلو (دستگاه جنسی باید از جلو به عقب تمیز شود درغیراینصورت میکروب‌های موجود در مقعد به سمت واژن کشیده می‌شوند)
 • هر چیزی که ابتدا با مقعد تماس یافته یا وارد آن شود و سپس با واژن تماس پیدا کرده و وارد آن شود
 • برخی از انواع روش‌های جلوگیری از بارداری (مثل اسپرم‌کُش‌ها)
 • شروع یک رژیم‌غذایی جدید (به خاطر تاثیر گذاشتن بر سطح pH)
 • حساسیت به چیزی که با واژن تماس یافته یا وارد آن شود
 • ضعف بهداشت
 • عادت‌ماهیانه
 • بارداری
 • رابطه ‌جنسی از راه واژن که قبل از آن آلت شریک جنسی وارد مقعد شده باشد

علل عفونت باکتریایی :

هم کشته شدن باکتری‌های خوب بدن و هم اضافه شدن به باکتری‌های بد. عفونت‌های باکتریایی بسیار متداول‌تر از عفونت‌های قارچی هستند و می‌توانند واقعاً خطرناک شوند. وقتی کاری کنید که باکتری‌های خوب بدن کشته شوند، دو اتفاق ممکن است روی دهد: اول اینکه باعث می‌شود قارچ‌های طبیعی بدن بیش از اندازه رشد کنند و از کنترل خارج شوند و عفونت قارچی ایجاد شود و دوم اینکه باکتری‌های بد بر باکتری‌های خوب غلبه کرده و عفونت باکتریایی پدید می‌آید.

آنچه باعث خطرناک شدن عفونت باکتریایی می‌شود: 1- بیشتر افراد تازمانیکه علائم به مرحله شدید نرسیده‌اند متوجه چیزی نمی‌شوند. درواقع، عفونت‌های باکتریایی به طور اتفاقی طی معاینات منظم واژن یا تست PAP تشخیص داده می‌شوند. 2- زنان بسیاری آن را با عفونت قارچی اشتباه می‌گیرند و چون نمی خواهند پیش دکتر بروند خود به درمان خود می‌پردازند. این فکر بسیار اشتباه است، مگراینکه 100% مطمئن باشید که آن مشکل چیست.

برخی از عواملی که موجب عفونت قارچی می‌شوند، عفونت باکتریایی نیز پدید می‌آورند:

 • لوسیون‌های بدن، محصولات روغن‌دار و هر چیزی که روی آن برچسب "مخصوص مصرف خارجی" زده شده باشد و وارد واژن شود
 • دست یا هر چیز آلوده‌ای که وارد واژن شود
 • دوش واژینال (حتی با آب زیرا باکتری‌های خوب را شسته و از بین می‌برد)
 • شریک جنسی که به خوبی آلت تناسلی خود را شستشو نداده باشد
 • زخم یا خراشیدگی داخل واژن
 • استفاده از داروهای مخصوص عفونت‌های قارچی زمانیکه به آن مبتلا نباشید
 • تمیز کردن واژن از عقب به جلو (دستگاه جنسی باید از جلو به عقب تمیز شود درغیراینصورت میکروب‌های موجود در مقعد به سمت واژن کشیده می‌شوند)
 • بهداشت ضعیف
 • لباس‌زیر بند دار (زیرا بند بسیار نزدیک به مقعد قرار می‌گیرد و میکروب‌ها و رطوبت مقعد از پارچه لباس وارد واژن می‌شود)
 • رابطه‌جنسی از راه واژن که قبل از آن آلت شریک جنسی وارد مقعد شده باشد

این عفونت‌ها چه علائمی دارند؟

ابتدا باید دقت کنید که بدن همه افراد به یک طریق عمل نمی‌کند. دانستن این علائم به این معنی نیست که برای تشخیص بیماری خودتان آماده می‌شوید. گاهی‌اوقات، این عفونت‌ها می‌توانند علائم مشابهی داشته باشند و گاهی اوقات خیر. گاهی‌اوقات مشکلتان نه عفونت باکتریایی است و نه قارچی؛ سایر انواع عفونت و بیماری‌های مقاربتی هم همین علائم را دارند. به همین دلیل رفتن پیش متخصص اهمیت زیادی دارد.

با اینکه در بسیاری از موارد، متخصصین پزشکی علائم زیر را برای این مشکلات تشخیص داده‌اند:

عفونت قارچی واژن:

 • ترشحاتی که سفیدرنگ و توده‌ای شبیه پنیر باشند
 • بوی مخمر در واژن، بویی مثل آبجو یا نان
 • خارش و سوزش واژن، لب بیرونی و کشاله ران
 • قرمز شدن و ناراحتی اطراف واژن، لب بیرونی و کشاله ران
 • نداشتن عادت‌ماهیانه (بدون احتمال بارداری)

عفونت باکتریایی واژن:

 • بوی قوی و ماهی‌مانند در واژن
 • ترشحاتی که شیری‌رنگ، زردرنگ یا سبزرنگ باشند
 • ترشحاتی بیشتر از حد معمول
 • نداشتن عادت‌ماهیانه (بدون احتمال بارداری)
 • درد زیرشکم (در موارد حاد)

مراقب باشید که یک عفونت باکتریایی اگر تحت درمان قرار نگیرد می‌تواند به گردنه‌رحم، رحم و حتی تخمدان‌ها سرایت کرده و موجب بیماری التهابی لگن شود. همچنین می‌تواند اندام‌های تناسلی شما را تخریب کرده و توانایی باروری شما را از بین ببرد. در برخی موارد، این اندام‌ها می‌بایست برداشته شوند. همچنین خطر سرطان در این ناحیه را نیز بالا می‌برد.

در سایر موارد حاد، حتی می‌تواند حالت‌تهوع و تب در ناحیه لگن و سایر قسمت‌های بدن، استفراغ و سرگیجه نیز ایجاد کند.

برای پیشگیری و مقابله با این عفونت‌ها چه باید کرد؟

قبل از هر چیز باید به طور مرتب نزد پزشک زنان بروید. همچنین نباید سعی کنید که مشکلات خود را خودتان تشخیص داده و اقدام به درمان آنها کنید. عفونت‌های مختلف نیاز به درمان متفاوتی دارند و استفاده از روش درمانی اشتباه می‌تواند موجب بدتر شدن وضعیتتان یا شروع یک مشکل جدید شود.

پزشک شما را معاینه کرده و داروهایی برایتان تجویز می‌کند اما این روش فقط این بار این مشکل را برطرف می‌کند. متاسفانه، به دلیلی عجیب، بعد از مرتبه اول ابتلا به عفونت واژن، مبتلا شدن دوباره به آن آسان‌تر می‌شود. به همین دلیل باید برای سالم و متوازن نگه داشت سطح pH و میزان باکتری‌های خوب و قارچ‌های طبیعی واژن خود تغییراتی ایجاد نمایید.

برخلاف باور عموم، داروهای عادی فقط ظاهر بیماری را برطرف می‌کند. آنچه باید انجام دهید این است که مشکل را از داخل درمان کنید. در زیر به نکاتی اشاره می‌کنیم که می‌تواند در کنار نسخه پزشک در خانه انجام دهید:

عفونت‌های قارچی واژن:

 • برای قسمت داخلی اندام تناسلی از صابون استفاده نکنید.
 • مصرف برخی موادغذایی مثل الکل، نشاسته (نان، برنج، پاستا، ذرت و سیب‌زمینی—همه اینها در بدن تبدیل به قند شده و موجب وخیم‌تر شدن عفونت قارچی می‌شوند)، موادغذایی اسیدی (مرکبات، سرکه و امثال آن)، پنیر و قارچ (هر دو آنها به رشد قارچ مربوط هستند و عفونت‌های قارچی را بدتر می‌کنند) و قند را قطع یا محدود کنید.

 • هیچوقت چیزهایی که از تمیز بودن آن مطمئن هستید را وارد واژن خود نکنید.
 • از روان‌سازهای روغنی یا آنهایی که حاوی گلیسرین هستند استفاده نکنید
 • از پوشیدن لباس زیر خیس یا مرطوب برای مدت طولاتی اجتناب کنید
 • از پوشیدن شلوار یا لباس زیر تنگ یا لباس‌هایی که جلو جریان هوا را می‌گیرند خودداری کنید
 • اگر طی عادت‌ماهیانه از نواربهداشتی استفاده می‌کنید، آنها را تند تند عوض کنید و خود را تا حد ممکن خشک نگه دارید
 • بعد از حمام اطراف ناحیه واژن و مقعد را با دستمال توالت تمیز کنید. قارچ عاشق رطوبت است اما از جاهای خشک و پر از اکسیژن بیزار است. بنابراین هرچه ناحیه واژن خود را خشک‌تر نگه دارید بهتر می‌توانید از رشد قارچ جلوگیری کنید.
 • ماست بخورید
 • برای شستشوی لباس زیر خود از شوینده‌ها یا نرم‌کننده‌های خشن استفاده نکنید.

عفونت‌های باکتریایی واژن:

لطفاً دقت کنید که درصورت وجود عفونت باکتریایی، دکترها معمولاً از آنتی‌بیوتیک برای درمان استفاده می‌کنند تا باکتری‌های بد را از بین ببرد. مشکل اینجاست که آنتی‌بیوتیک‌ها باکتری‌های خوب را هم می‌کشند و شما را در معرض عفونت قارچ قرار می‌دهند. بنابراین لازم است اقداماتی انجام دهید تا از رشد قارچ جلوگیری کرده و رشد دوباره باکتری‌های خوب را تسریع کنید.

 • کلیه نکاتی که درمورد عفونت قارچی ذکر شد برای مقابله با اثر منفی آنتی‌بیوتیک‌ها رعایت کنید.

 • هر روز از مکمل سیر استفاده کنید. سیر واقعاً یک ماده‌غذایی معجزه‌آسا است. نه‌تنها با پایین آوردن سطح کلسترول خون برای سلامت قلب مفید است بلکه حاوی ترکیبی به نام آلیسین است که یک آنتی‌بیوتیک طبیعی بسیار قوی است. اما آلیسین فقط باکتری‌های بد را از بین می برد بنابراین باکتری‌های خوب شما امن می‌مانند. برخی متخصصین پزشکی قدرت سیر را با پنیسیلین مقایسه می‌کنند. در بسیاری از فرهنگ‌ها از سیر تازه برای درمان زخم‌های عفونی استفاده می‌کردند. از اینرو نیاز به مکمل سیر دارید زیرا اگر بخواهید از سیر تازه استفاده کنید مجبور خواهید شد مقدار زیادی از آن را مصرف کنید (پختن سیر آلیسین موجود در آن را از بین می‌برد). مکمل شما باید مقدار آلیسینی برابر با 5000-3000 در هر وعده داشته باشد.

 • برای تمیز کردن بدن از مقدار کافی مایعات (بدون قند) استفاده کنید.


منم فرزند ایران از نسل کوروش و داریوش بزرگ نه از نسل دروغ و فریب
     
صفحه  صفحه 8 از 19:  « پیشین  1  ...  7  8  9  ...  18  19  پسین » 
Sexology - سکسولوژی انجمن لوتی / Sexology - سکسولوژی / دانستنیهای مهیج سكسی بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2019 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites