تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
علم و دانش

مسایل مربوط به زییایی

صفحه  صفحه 12 از 23:  « پیشین  1  ...  11  12  13  ...  22  23  پسین »  
#111 | Posted: 9 Aug 2011 06:56
چه راهکاری برای جوش نزدن صورت پس از اصلاح آقایان پیشنهاد می کنید؟
چون پس از اصلاح منافذ پوست کاملا باز شده و پوست آماده ی جوش زدن خواهد بود توصیه می شود حتما برای شستشو به جای صابون...

چون پس از اصلاح منافذ پوست کاملا باز شده و پوست آماده ی جوش زدن خواهد بود توصیه می شود حتما برای شستشو به جای صابون از ژل شستشوی صورت استفاده شده که کاملا خنثی بوده وقلیایی نیست که پوست را تحریک کند ، همچنین اگر دارای پوستی چرب هستید از کرمهایی که فاقد چربی زیاد بوده و متعادلند وسریعتر هم جذب خواهند شد بر روی پوست بزنید که بهترین آنها برای انواع پوست ، کرمهای ضد آفتاب هستند که بهتر است با نظر دکتر متخصص تهیه شوند .مرتبا پوستتان را با آب سرد بشویید و هر چند ماهی یکبار آن را پلینگ کرده و آبرسانی کنید .

هفته ای دو بار از اسکراب و ماسکهای مخصوص نوع پوستتان که بهترین آنها ماسکهای میوه ای هستند استفاده نمایید

من هم خدایی دارم
     
#112 | Posted: 9 Aug 2011 07:00
پلینگ یا پاکسازی پوست را با چه فاصله زمانی باید انجام داد؟از آنجایی که پس از هر پلینگ یا پاکسازی منافذ پوست کاملا باز شده و پوست آسیب پذیر تر خواهد شد بهتر است عمل پاکسازی پوست را هر....

از آنجایی که پس از هر پلینگ یا پاکسازی منافذ پوست کاملا باز شده و پوست آسیب پذیر تر خواهد شد بهتر است عمل پاکسازی پوست را هر دو سه ماهی یکبار انجام داد چرا که اگر این فاصله زمانی کوتاهتر از این مدت باشد به شل شدن و چروک زود هنگام پوست خواهد انجامید .

برای گرفتن نتیجه ی بهتر تا دو سه ساعت بعد از آن به جز ضد آفتاب مخصوص نوع پوست از هیچ کرم یا کرم پودری استفاده نشود . در حالت عادی برای پاک کردن پوست از لایه های مرده و قدیمی پوست بهتر است دو هفته ای یکبار در حمام بر روی پوست کاملا مرطوب شده و آماده از روشور یا سفیداب استفاده کرده و پس از آن بلافاصله با آب سرد شستشو نمایید.

علاوه بر این همیشه برای داشتن پوستی سالم وشاداب و تمیز به جز نوشیدن هشت لیوان آب در روز ،مرتب صورت خود را با آب سرد سرد بشویید وبگذارید در هوای آزاد خشک شود و با حوله آن را خشک نکنید

من هم خدایی دارم
     
#113 | Posted: 9 Aug 2011 07:01
رژیم غذایی 3 روزه ،مبارزه با چین‌وچروک‌های پوستمبارزه با چین‌وچروک‌های پوست زیبایی با سن‌وسال، میانه خوبی ندارد. سن که بالا می‌رود، پوست خراب می‌شود. این یک قانون است. با افزایش سن، پروتئین‌های پوست تحلیل می‌روند و خاصیت ارتجاعی پوست کم می‌شود. کم‌کم سروکله چیـن‌وچـروک‌ها هم پیدا می‌شود و زیبایی، هر روز بیشتر از دیروز،...

یک رژیم غذایی 3 روزه برای شروع مبارزه با چین‌وچروک‌های پوست صورت

زیبایی با سن‌وسال، میانه خوبی ندارد. سن که بالا می‌رود، پوست خراب می‌شود. این یک قانون است. با افزایش سن، پروتئین‌های پوست تحلیل می‌روند و خاصیت ارتجاعی پوست کم می‌شود. کم‌کم سروکله چیـن‌وچـروک‌ها هم پیدا می‌شود و زیبایی، هر روز بیشتر از دیروز، تهدید می‌شود.اگرچه نمی‌شود جلوی افزایش سن را گرفت، اما متخصصان تغذیه می‌گویند با رعایت یک برنامه غذاییِ سنجیده و حساب‌شده، می‌شود سرعت و شدت تخریب پوست را کاهش داد. به عقیده آن‌ها، این قفلِ زیبایی را فقط یک کلید باز می‌کند: رعـایت یک رژیـم غـذایی غنی از آنتی‌اکسیـدان، ویتـامین c، ویتـامین e، سلنـیوم، ویتـامین a، اسیـدهای چرب امگا- 3 و آب و ... رژیم 3 روزه زیر، نمونه‌ای از همان «کلیدهای تغذیه» است که می‌تواند «قفل زیبایی» را باز کند. به امتحانش می‌ارزد. قبول ندارید؟

روز اول
صبحانه: شیر به همراه بادام و توت
یک لیوان شیر کم‌چرب را با یـک پیمانه تـوت مخلوط کنید، سپـس 1 تا 2 قاشق سوپ‌خـوری خلال بادام یا گردوی خُردشده و 2 قاشـق سوپ‌خوری جوانه گندم به آن اضافه و میل کنید.360 کالری
ناهار: همبرگر به همراه قارچ و کلم بروکلی 140 گـرم همبرگر (گوشت کم‌چرب) را به همراه گــوجه‌فرنگی و کـمی قارچِ تفـت‌داده، به اضــافه یـک پیمانه کـلم بروکلی پخته یا خـام در یـک نـان همبـرگر (در انـدازه استـاندارد) بگذارید و میـل کنیـد. اگـر دلتان خواست، می‌توانیـد از یک قاشـق سوپ‌خوری سس گوجه‌فرنگی هم به عنـوان چاشنی استفاده کنید. 500 کالری

عصرانه: نصف یک انبه و یک لیوان شیر کم‌چرب
برای عصرانه‌تان می‌توانید به جای انبه، از نصف یک طالبی کوچک (گرمک) استفاده کنید و به جای یک لیوان شیر کم‌چرب هم می‌توانید بروید سراغ بستنی؛ البته به همان مقدار، نه بیشتر.180 كالريشام: ماهی کبابی به همراه اسفناج و سیب زمینی140 گــرم ماهی کبـاب‌شده (از هر نوع ماهی) را می‌توانید همـراه بــا نصـف یـک سیب‌زمینـی متوسـط پخته و یـک پیمـانه اسفناج پخته یـا کلم بروکلی یـا نخود فرنگی میل کنید. 560 کالری

روز دوم
صبحانه: املت با یک برش نان
نصف یک پیمـانه پیازِ خُــردشده را تفت بدهید و مقـداری هم فلفـل‌دلمه‌ای با کــمی گوجه‌فرنگی (به مقدار دلخواه) به آن اضافه کنید. یک قاشق چـای‌خوری روغن کلزا بریزید و منتظر شوید تا موادتان یک‌دست شود. بعدش تخم‌مرغ‌ها را اضافه کنید: یـک تخم‌مرغ کامل و دو سفیده تخم‌مرغ (ترجیحاً از تخم‌مرغ‌های غنی‌شـده بـا امگــا- 3). وقتـی تخم‌مرغ‌هــا سفت شـد، املتتان آمـاده است و می‌توانید آن را با یـک بـرش نـان میــل کنید.
350 کالری


ناهار: خوراک ماهی تن
یک کنسرو ماهی تن (180گرم) را پـوره کنید یـا به همـان شکل، روی دو تکه نـان تُست بگذارید. یک قاشـق سوپ‌خوری سـس مایونز کم‌چرب، پیازِ خُـردشده و کمی هم فلفـل سیاه به آن اضـافه کنید. روی هــر کدام، چنـد برش نازک گوجه‌فرنـگی و یک برش کوچـک پنیر کـم‌چـرب (از هر نوع پنیری که دوست دارید) بگذارید و سپس آن‌هـا را داخـل فر قرار دهید تا پنیرها آب شود. ناهارتان آماده است.
500 کالری


عصرانه: آب‌هویج بستنی
یک لیوان آب‌هویج را با یک پیمانه بستنی، مخلوط کنید و بخورید به حساب عصرانه!
180 کالری
شام: مرغ کبابی به همراه سیب‌زمینی و کلم بروکلی
140 گرم سینه مرغ (بدون پوست) را بپـزید یا در ماهی‌تابه به همراه دو قاشق سوپ‌خوری روغن کلزا یا روغن زیتون و سیرِ خردشده و سبزیجاتِ دلخواهتان سرخ کـنید. سپس آن را به همـراه یک عدد سیـب‌زمینی پخته و یک پیمانه کلم بروکلی (یا اسفناج یا کلم‌پیچ) میل کنید.
580 کالری


روز سوم
صبحانه: نان و پنیر و گردو یا گوجه‌فرنگی
یک پیمانه پنیـر کم‌چرب (1 درصد) را به همراه 2 قـاشق سوپ‌خوری گردوی خُــردشده یا خـلال بادام و 2 عــدد گوجه فرنگی (یا یک پیمانه توت یا نصف برش انبه) میل کنید.
350 کالری


ناهار: مرغ کباب‌شده به همراه سالاد
به 120 گرم مرغ کباب‌شده یا میگوی طبخ‌شده (یـا ماهــی) حدود 30 گرم پنیر پیتزا اضافه کنید و همـراه با سالاد کاهو میل کنید. بـرای چاشنی می‌توانید از 4 قاشـق سوپ‌خوری سـس مایــونـز کـم‌چـرب یـا 1 تا 2 قاشـق سوپ‌خوری سـس مایونـز معمولی استفاده کنید.
400 تا 500 کالری


عصرانه: یک پیمانه توت‌فرنگی و 20عدد بادام
220 کالری


شام : گوشت کم‌چرب سرخ‌شده با برنج
140 گـرم گوشت کـم‌چرب را به دو قسمت تقسیم کنید و آن را با 2 قاشق سوپ‌خوری روغن کلزا تفت بدهید. نصف پیمانه فلفل‌دلمه‌ای، نصف پیمانه نخودفرنگی و 2 عدد تره‌فرنگیِ خردشده هم به آن اضافه کنید و اگر دلتان خواست، سیرِ خردشده و فلفل و نمک هم توی غذایتان بریزید. بعد، آن را با نصف پیمانه بـرنج دم‌کـرده و یک پیمانه اسفناج‌پخته (کلم بروکلی یا کلم‌پیچ) میل کنید. غذای لذیذی است، مطمئن باشید. راستی، می‌توانید بــه جای گوشت، از مـرغ یا میگو هم استفاده کنید. دیگر چه می‌خواهید؟
590 کالری

توصیه‌ای که نباید یادتان برود
برای استفاده از هر نوع رژیم غذایی برای لاغری، بهتر است با یک متخصص تغذیه مشـورت کنید؛ چون تجربه نشان داده است که اگر کاهش وزنتان شدید و ناگهانی باشد، احتمال بروز چین‌وچروک در پوستتان زیاد می‌شود. علتش هم واضح است: لاغری نابهنگام باعث از بیـن رفتن لایـه‌های چربی زیر پوست می‌شود و این، پوست را در معرض چین‌وچروک قرار می‌دهد.
تا می‌توانید، از سیگار و مـواد مخدر بپـرهیـزید؛ چراکه این دو با از بیـن بردن چربی‌های زیر پوست، زمینه را برای بروز چین‌وچروک‌های پوستی فراهم می‌کنند.
به خودتان مسلط باشید و حتی‌المقدور عصبی نـشوید. آدم‌های عصبی به خاطر استفـاده بیش از حد از عضـلات صـورتشان، باعـث پیدایش تدریجی چین‌وچروک در چهره خود می‌شوند.
هر روز ترکیبی از مواد لبنی و میوه بخورید (مانند هویج‌بستنی، شیر توت‌فرنگی و ...). استفاده از مواد لبنی همراه با میوه‌های حاوی بتاکــاروتن (نظیر زردآلو، هلو، انبه و ...) باعث شـادابی می‌شود و ضمناً از چروک خوردن پوستتان نیز جلوگیری می‌کند

من هم خدایی دارم
     
#114 | Posted: 9 Aug 2011 07:02
فتاب زمستانی مضرتر است یا آفتاب تابستانی؟آیا می دانید آفتاب زمستانی برای پوست ، چشم مضرتر است یا آفتاب تابستانی ؟

به گزارش آکادمی آمریکایی چشم‌پزشکی (AAO) استفاده از عینک آفتابی به ویژه برای کودکان در روزهای برفی زمستان ضروری است زیرا انعکاس نور آفتاب بربرف، آب و حتی جاده می‌تواند میزان زیادی اشعه مضر آفتاب به چشم برگرداند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، محققان معتقدند استفاده همیشگی از عینک آفتابی به ویژه در ساعات اولیه بعد از ظهر که میزان UV بسیار شدید و زیاد است حتی در زمستان و به ویژه در مواقعی که برای برف‌بازی یا اسکی بیرون می‌رویم ضروری است.
در این میان محافظت از چشم کودکان اهمیت بالاتر، دارد زیرا تا قبل از 10 سالگی صدمات ناشی از نور آفتاب می‌تواند به چشم آسیب‌های غیرقابل تصوری زده و جلوی تکامل آن را بگیرد. نکته قابل توجه این است که در اکثر افراد، 90 درصد از صدمات ناشی از نور‌‌ آفتاب بر چشم، قبل از 18 سالگی پیش می‌آید.

من هم خدایی دارم
     
#115 | Posted: 9 Aug 2011 07:03
پوست در زمستان از تو چه می‌خواهد؟پوست، نقش مهمی در تنظیم حرارت بدن دارد. در واقع جریان خون گسترده پوست، باعث حفظ گرمای طبیعی بدن می‌شود.

با آمدن سرما، همه دلشان می‌خواهد بروند در بهترین مراکز خرید و انواع کت، کاپشن و پالتوها را زیر و رو کنند یا این که رفقا را جمع کنند بروند در ارتفاعات تا از طبیعت زیبا لذت ببرند. این جور مواقع در کیف و کوله همه، همه‌‌چیز از چسب زخم بگیر تا آدامس بادکنکی پیدا می‌شود؛ اما مرطوب‌کننده و ضدآفتاب چطور؟ دستکش‌تان را هم که جا گذاشته‌اید. یک جفت جوراب پشمی هم که نمی‌ارزید پول پایش بدهید! اگر این جوری بخواهید ادامه بدهید، پیش از میان سالی، پیری می‌آید سراغتان.

نقش پوست در تنظیم حرارت بدن
پوست، نقش مهمی در تنظیم حرارت بدن دارد. در واقع جریان خون گسترده پوست، باعث حفظ گرمای طبیعی بدن می‌شود. گسترش خونی پوست در برابر سرما به نحوی تغییر می‌یابد که بتواند در دمای ۱۵ تا ۵۰ درجه سانتی‌گراد محیط، دمای مرکزی بدن را در حدود ۳۷ درجه سانتی‌گراد حفظ کند. تغییر در جریان خون پوست، مکانیزم لرزیدن بدن در اثر سرما و تغییر رنگ پوست، همگی برای حفظ سلامت ارگان‌های داخلی بدن صورت می‌گیرند. با این‌که واکنش پوست درنوزادان، بزرگسالان و افراد مسن تا حدودی متفاوت است؛ اما پاسخ کلی پوست در جهت ثابت ماندن دمای مرکزی بدن یکسان است.

البته استعدادهای فردی مشخص نیز در انجام واکنش‌های سرمایی مهم‌اند، به‌نحوی که بعضی افراد نسبت به سرما حساس‌تر بوده و سرمای خفیف می‌تواند دراین افراد، علایم اختلالات سرمایی را بروز دهد. برعکس، افرادی که به مدت طولانی در معرض سرما بوده‌اند (به‌ویژه اگر در سال‌های اولیه زندگی در محیط های سرد زندگی کرده باشند)، توانایی بدنشان دربرابر با سرما بالاتر می‌رود. ژهمه مسائلی که به آن اشاره شد، نشان می‌دهند پوست در جهت حفظ منافع بدن، تغییراتی را در خود ایجاد می‌کند؛ اما در این میان ممکن است خود پوست نیز آسیب‌های خفیف یا جدی ببیند.

ضرورت مرطوب‌کننده و ضدآفتاب در زمستان
از جمله آسیب‌هایی که همه شما ممکن است در این فصل تجربه کنید، خشکی سطحی پوست و سرخ شدن پوست در اثر سرماست. این حالت چنانچه مدت تماس پوست با سرما کوتاه باشد، بعد از قرارگرفتن در محیط معمولی به‌تدریج رفع شده و رنگ پوست به حالت عادی باز می‌گردد؛ ولی چنانچه فرد ساعات طولانی و به طور متمادی درمعرض سرما باشد، این تغییر رنگ، خشکی و خشن شدن پوست، می‌تواند در پوست فرد باقی مانده و سطح پوست را دچار تغییر حالت دائمی کند.

بنابراین به همه افراد توصیه می‌شود در این فصل از کرم‌های مرطوب‌کننده و ضدآفتاب به مقدار کافی استفاده کنند. کرم‌های ضدآفتاب به‌ویژه در افرادی که درمعرض برف قرار می گیرند مانند کسانی که در ارتفاعات وکوهستان‌های برفی اسکی می‌کنند، بسیار بااهمیت‌تر است، زیرا علاوه برنیاز دائمی پوست به ضدآفتاب، سطوح برف و یخ که منعکس‌کننده نورآفتاب‌اند، می‌توانند فرد را درمعرض تماس مضاعف با اشعه UV قرارداده و آسیب‌های بیشتری به پوست وارد کنند.

پوست‌تان را به لذت آب داغ نفروشید!
با توجه به حساسیت و کاهش رطوبت پوست درفصل زمستان و متعاقبا خشک شدن پوست، توصیه می کنیم دراین فصل به منظور جلوگیری از خشک شدن مضاعف پوست و همچنین چروک افتادن آن، از گرفتن حمام‌های آب داغ خودداری کنید.

منظور ما این نیست که بروید زیر آب سرد و یخ بزنید و سرما بخورید و بیندازید گردن ما! قبل از رفتن زیر دوش، ساعد خود را زیر دوش ببرید و دمای نسبی آب را امتحان کنید، آب ولرم یا نسبتا گرم مناسب‌ترین حالت است، پوستتان نباید احساس سوزش کند.
بلافاصله پس از اتمام استحمام، پوست‌تان را با حوله خشک کنید و نقاط حساس‌تر پوستی از جمله دست و صورت‌تان را با کرم مرطوب‌کننده، مرطوب کنید.

مراقبت از اندام‌های حرکتی
توقف طولانی به‌صورت قرارگرفتن در حالت سکون و بدون تحرک یا آویزان ماندن اندام تحتانی به مدت طولانی، باعث آسیب‌های مهم به‌ویژه درافرادی که ورزش‌های زمستانی انجام می‌دهند، می‌شود. به‌علاوه احتمال آسیب و برخورد و تصادفات در ارتفاعات پوشیده از برف و یخ وجود دارد که باید به‌طوری جدی مدنظر جوانان و ورزشکاران قرار گیرد.

این آسیب‌ها چناچه فرد سیگاری بوده یا سابقه هرگونه بیماری عروق محیطی را داشته باشد، بسیار بااهمیت‌ترند و می‌توانند علاوه بر پوست، صدمات جدی نیز به اندام‌های تحتانی و فوقانی فرد وارد کنند.

چنانچه در برخورد با سرما دچار کهیر سرمایی می‌شوید یا اگر به‌طور موقت دچارکبودی یک یا چند انگشت دست شده یا هرنوع کبودی جلدی یا علایم خونریزی یا زخم غیرعادی در اندام‌هایتان دیده می‌شود، حتما با پزشک متخصص پوست مشورت کنید، زیرا هریک از علایم فوق، قابل بررسی بوده و ممکن است دلیل بر بیماری‌های مهم داخلی و عروقی باشد

سرمای سخت، سر بی‌گناه می‌دهد بر باد
پوست و موی سر هم در فصل زمستان، توجهات ویژه می‌طلبند. پوست سر در زمستان دچار خشکی می‌شود، به‌خصوص اگر در روزهای سرد زمستانی، سرخود را خوب نپوشانیم، بادهای سرد و دمای پایین هوا به‌خوبی خدمت پوست سر خواهند رسید.

تا به حال فکرکرده‌اید که چرا در زمستان موهایتان بیشتر وز می‌شوند؟ سرمای این فصل، الکتریسیته ساکن را به مدت بیشتری روی موها نگاه می‌دارد که این، باعث فاصله گرفتن موها یا به اصطلاح وز شدن آنها می‌شود.

این چند نکته را رعایت کنید:
هنگام خروج از منزل، حتما سر خود را با شال زمستانی یا کلاه به خوبی بپوشانید.
بیش‌ازحد از شامپو استفاده نکنید و حتما بعد از شستن موهایتان، نرم‌کننده بزنید.
بعد از حمام، ابتدا موهایتان را به خوبی با حوله آبگیری کنید، سپس سشوار بکشید.
اگر از آن دسته افراد هستید که هرروز از سشوار، اتوی صاف کننده و فرکننده و دیگر دستگاه‌هایی که با گرمای شدید موها را جزغاله می‌کنند، استفاده می‌کنید؛ لطفا در این فصل دست از سر خود بردارید.

من هم خدایی دارم
     
#116 | Posted: 9 Aug 2011 07:04
چرا ناخنهای دست ترک می‌خورند؟


دلیل اصلی بر می‌گردد به استفاده مداوم شخص از آب. مثلا شست و شوی ظرفها و یا شستن حمام و دستشویی و... البته استفاده از لاك پاک‌كن‌ها هم شدت آن را افزایش می‌دهد. ترک خوردن ناخن‌ها معمولاً نشانه‌ی کمبود ویتامین، مواد معدنی و دیگر مواد غذایی نیست. برای جلوگیری از ترک خوردن ناخنها با آنها به ملایمت رفتار کنید:

• وقتی كه به طور مداوم از آب استفاده می‌كنید یا از مواد شیمیایی استفاده می‌كنید، از دستكشهای پلاستیكی با رویه كتان استفاده كنید.

• از شست و شوی زیاد بپرهیزید.

• از چسب یا لاك ناخن برای ترمیم ناخنهای ترك خورده استفاده كنید.

• بیشتر از دو بار در ماه از لاك پاك‌كن استفاده نكنید. در صورت استفاده، از نوع بدون استون استفاده كنید.

• از آرایش زیاد دست و ناخن بپرهیزید.

• بعد از هر بار استفاده از آب یا لاك پاك‌كن از لوسیونهای نرم كننده دست و ناخن استفاده كنید.

• به طور مرتب و منظم ناخنهایتان را آراسته نگه دارید و با سوهان به ملایمت گوشه‌های ناخنها را به صورت هلال درآورید.

• اگر با روشهای پیشنهادی نتیجه نگرفتید، به پزشك متخصص مراجعه كنید

من هم خدایی دارم
     
#117 | Posted: 9 Aug 2011 07:05
مانيکور به 7 روش
در دنيا،‌ سالانه ميليون‌ها زن براي اينکه ناخن‌هايشان را مانيکور کنند، به سالن‌هاي زيبايي مراجعه مي‌کنند. بيشتر آنها نمي‌دانند که گاهي اوقات در نتيجه همين مانيکورها به بيماري‌‌هاي قارچي و باکتريايي خاصي مبتلا مي‌شوند. اين در حالي است که با رعايت نکات ساده‌اي قبل از مانيکور ناخن‌ها مي‌توان احتمال اين خطرات را کم کرد؛ هفت نکته زير، مشت نمونه خروار است؛ بخوانيد:


کيف مخصوص لوازم مانيکور و پديکور براي خودتان بخريد و آن را هنگامي که مي‌خواهيد به سالن زيبايي براي مانيکور برويد با خودتان ببريد. مطمئن شويد که کيف لوازم مانيکورتان بعد از هر بار استفاده تميز و ضدعفوني شده است، حتي اگر خودتان شخصا از آن لوازم استفاده مي‌کنيد.

لاک شخصي خودتان (لاکي که به عنوان پايه و لاک رويي که براي زيباسازي ناخن‌هايتان مي‌خواهيد به کار ببريد) را به همراه داشته باشيد. قبل از اينکه به سالن زيبايي برويد باقي‌مانده لاکي را که روي ناخن‌هايتان داريد در خانه پاک کنيد يا محلول و لاک‌پاک‌کن شخصي‌تان را به همراه خود به سالن ببريد.

سالن آرايشي را که براي مانيکور کردن ناخن‌هايتان انتخاب کرده‌ايد، بررسي کنيد که آيا تميز و بهداشتي است؟ آيا کيسه و کاور مناسب مخصوص ظرف آشغال دارد؟ آيا کف زمين تميز است؟ ميزهاي مانيکور به‌طور منظم و پاکيزه نگهداري مي‌شوند؟ سالن از روشنايي خوبي برخوردار است؟

به ظرف‌ داروهاي ضد عفوني و ظرف مخصوص مانيکور نگاه کنيد و مطمئن شويد که تميز و پاکيزه است و درونش ذرات ريز يا باقي‌مانده پوست ناخن مشتريان ديگر نيست.

اگر شما از کيف مخصوص لوازم مانيکور شخصي‌تان استفاده نمي‌کنيد، قبل از شروع مانيکور توسط آرايشگر اين مسايل را مد نظر قرار دهيد: آيا همه وسايل بعد از هر استفاده تميز و ضدعفوني مي‌شوند؟ آيا فرد مانيکور کننده از وسايل تازه و تميز براي هر مشتري استفاده مي‌کند؟ آيا مجري مانيکورتان وسايل را دور از چشمان شما ضدعفوني و تميز مي‌کند يا آنها را جلوي روي شما ضدعفوني و تميز مي‌کند؟ در ضمن مطمئن شويد که همه سوهان‌هاي ناخن و ضربه‌گيرها و هر چيز ديگري که شما به طريقي آن را لمس خواهيد کرد تميز و پاکيزه است؟

مطمئن شويد که وان پديکور بعد از استفاده هر مشتري به طور کلي شسته و ضدعفوني شده است. به زيرپايي‌هايي که مشتريان از آن استفاده مي‌کنند، توجه کنيد و خاطرجمع شويد که زيرپايي‌هايي که مشتريان پاهاي برهنه خود را روي آن مي‌گذارند بعد از استفاده هر مشتري تميز و ضدعفوني مي‌شود.

مطمئن شويد که آرايشگر قبل و بعد از هر مشتري دست‌هايش را مي‌شويد و آنها را ضدعفوني مي‌کند و شما هم قبل از اينکه روي ناخن‌هايتان کاري انجام شود آنها را بشوييد.

من هم خدایی دارم
     
#118 | Posted: 9 Aug 2011 07:06
ریزش مو با اثر انگشت ارتباط دارد!!


اثر انگشت هر شخص چه ارتباطی می تواند با ریزش مو داشته باشد؟

هدف این مطالعه بررسی وجود رابطه بین ریزش موی منطقه ای و نوع اثر انگشت در بیماران مبتلا در مقایسه با افراد سالم و بررسی استعداد ارثی ابتلای به این بیماری بود که توسط سعدالله شمس الدینی دکترای تخصصی پوست و استاد دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کرمان انجام شد.
برای تایید این موضوع مطالعه ای تحلیلی بر روی دو گروه به صورت مورد، شاهدی (Case control study) صورت گرفت. 100 بیمار مبتلا به ریزش موی منطقه ای با 100 نفر از کسانی که بیش از 50 سال سن داشتند (بالاتر از میانگین سن بروز بیماری) و از سایر جهات با گروه اول جور (Match) بودند ولی سابقه ای از ابتلای به ریزش موی منطقه ای را نداشتند مورد مطالعه قرار گرفتند.

اثر انگشتان دست دو گروه به طور غلطان گرفته شد. ملاک تشخیص بیماری در گروه آزمون پیدایش ناگهانی ریزش مو بصورت محدود یا کامل و مشاهده محل ریزش توسط متخصص پوست و مو در بیماران بود. میانگین فراوانی انواع اثر انگشت در گروه بیمار مورد مطالعه به ترتیب نوع پیچشی 47،3 درصد، نوع کیسه ای 39 ،6 درصد و نوع کمانی 13،1 درصد بدست آمد. این نتایج در گروه شاهد به ترتیب 56،1 درصد، 37،3 و 6،6 درصد بود.
تحلیل آماری مقایسه ای بین نتایج حاصل از مطالعه فوق نشان داد که بین نوع اثر انگشتان شست دست راست و انگشت نشانه و انگشت کوچک دست چپ افراد بیمار در مقایسه با گروه شاهد اختلاف معنی داری وجود دارد. نتیجه نهایی این مطالعه نقش بیشتر وراثت در پیدایش ریزش موی منطقه ای را تایید می نماید.

من هم خدایی دارم
     
#119 | Posted: 9 Aug 2011 07:07
7 نکته درباره لوازم آرايشي گياهي


اين روزها استفاده از محصولات آرايشي بيو در خيلي جاها باب شده و از آنجا که اين محصولات، تنوع بيشتري دارند و نماي زيباتري روي پوست ايجاد مي‌کنند و در عين حال، طبيعي‌ترند؛ علاقه‌مندان زيادي پيدا کرده‌اند. اين هفته در صفحه «زيبايي»، به 7 باور رايج درباره اين محصولات اشاره مي‌کنيم و صحت و سقم هر يک را مورد بررسي قرار مي‌دهيم.

فرمولاسيون آنها متفاوت از محصولات آرايشي کلاسيک است
درست است! در فرمولاسيون اين محصولات فنوکسي اتانول و سيليکون وجود ندارد و به جاي آنها، به ويژه در کِرِم‌پودرها، از کره حيواني و روغن‌هاي گياهي استفاده مي‌شود. در ضمن از آنجا که برخي رنگدانه‌هاي استفاده‌شده در سايه‌هاي کلاسيک مي‌توانستند سمي و آسيب‌رسان باشند، در سايه‌هاي بيو از پيگمنت‌هاي معدني بهره گرفته شده.

محصولات آرايشي بيو به اندازه محصولات آرايشي کلاسيک، جذاب و زيباکننده‌اند
اين هم درست است. طي سال‌هاي اخير محصولات بيو به ويژه در زمينه کِرِم‌پودر و سايه پيشرفت‌هاي شگرفي داشته‌اند؛ به طوري که محصولات بيو در حال حاضر مي‌تواند با مارک‌هاي معتبر محصولات آرايشي کلاسيک رقابت کند. کِرِم‌پودرهاي بيو بسيار سبک هستند و خاصيت پوشانندگي بسيار قوي دارند. در رابطه با سايه‌ها هم همين‌طور است اما در رابطه با ريمل‌هاي بيو بايد گفت کيفيت رنگ و قدرت حجم‌دهندگي آنها به خوبي ريمل‌هاي کلاسيک نيست ولي از آنجا که طبيعي‌اند، به مژه‌ها آسيبي نمي‌رسانند.

رنگ پنکک‌ها در محصولات آرايشي بيو و کلاسيک، يکسان است
درست نيست. در واقع پيگمنت‌هاي استفاده‌شده در محصولات آرايشي بيو چون از مواد معدني به دست آمده‌اند نمي‌توانند برخي از رنگ‌ها مثل قرمز جگري، قرمز ملايم، صورتي و بنفش را ايجاد کنند. براي ايجاد اين رنگ مي‌توان از نوعي ريشه کاکتوس آمريکاي جنوبي يا پيگمنت‌هاي گياهي استفاده کرد. مجوز استفاده از ريشه براي ايجاد اين رنگ‌ها هنوز صادر نشده است. در رابطه با پيگمنت‌هاي گياهي نيز بايد گفت که آنها قابل حل در چربي نيستند و نمي‌توان از آنها در فرمولاسيون رژلب‌ها استفاده کرد. در ضمن از آنجا که براق نيستند به پاي محصولات آرايشي کلاسيک نمي‌رسند. توليدکنندگان محصولات آرايشي بيو تلاش کرده‌اند اين مشکل را با استفاده از نوعي کاني براق حل کنند.

برخي از محصولات آرايشي‌بهداشتي نمي‌توانند فرمولاسيون بيو داشته باشند
درست است! لاک‌ها جزو اين دسته از محصولات هستند. لاک‌ها از رزين‌ها و حلال‌هايي ساخته شده‌اند که به رنگ اجازه مي‌دهد به ناخن چسبيده و روي آن دوام داشته باشند. برخي از توليدکنندگان سعي کرده‌اند با کمک گرفتن از پلي‌مرهاي گياهي که لايه‌‌اي را روي ناخن تشکيل داده و سريع خشک مي‌شوند، اين مشکل را برطرف کنند ولي هنوز کاملا موفق نشده‌اند.

محصولات آرايشي بيو براي پوست و محيط‌زيست، مناسب‌ترند
درست است! ترکيبات اصلي محصولات بيو، روغن‌هاي گياهي، عسل و موم، کره‌هاي گياهي و عصاره گل‌هاست. اين مواد مي‌توانند به پوست مواد مغذي مورد نياز را رسانده و از پوست در برابر آسيب‌هاي خارجي محافظت کرده و آنها را مرطوب نگه ‌دارند. محصولات آرايشي بيو براي پوست‌هاي حساس نيز بسيار مناسب‌ بوده و احتمال بروز آلرژي را به ويژه در چشم‌ها به حداقل مي‌رساند. به علاوه چون مواد طبيعي ساخته شده حاوي انواع آنتي‌اکسيدان‌ها و ويتامين‌هاي A، C و E است پايه فرمولاسيون محصولات آرايشي بيو مواد طبيعي است، پس محيط را آلوده نمي‌کنند

بسته‌بندي در محصولات آرايشي بيو و کلاسيک، يکسان است
درست نيست. استفاده از بسته‌بندي پلاستيکي براي محصولات بيو، ممنوع است. اين محصولات در بسته‌بندي‌هاي چرمي يا کاغذي قابل بازيافت عرضه مي‌شوند. البته اين موضوع مشکلاتي را در توليد برخي محصولات مثل خط‌چشم يا ريمل به وجود آورده و توليدکنندگان در پي توليد مواد پلاستيکي بيو هستند تا بتوانند بخشي از مشکلات را حل کنند.

بهاي محصولات آرايشي بيو بيشتر از محصولات آرايشي کلاسيک است
هم درست است، هم نادرست! اين محصولات در قيمت‌هاي مختلفي عرضه مي‌شوند و البته به طور کلي مي‌توان گفت قيمت آنها چندان تفاوتي با قيمت محصولات آرايشي کلاسيک ندارد.

من هم خدایی دارم
     
#120 | Posted: 9 Aug 2011 07:09
بارداری با پوست چه می‌کند؟گاهی این سوال را در ذهن خانم‌ها ایجاد کنند که آیا امکان عود این مشکلات در بارداری‌های بعدی هم هست یا نه؛ و ‌آیا این مساله روی جنین تاثیری خواهد داشت یا خیر؟

بارداری با برخی تغییرات هورمونی و متابولیک وسیع اما موقتی همراه است که طی آن، 90 درصد از زنان باردار متحمل تغییرات ظاهری و روانی خاصی می‌شوند. از جمله اندام‌هایی که در این دوران تغییر می‌کند، پوست بدن است. تمام تغییرات پوستی در دوران بارداری از اهمیت یکسانی برخوردار نیستند. برخی از ضایعات شایع هستند و تقریبا در تمام زنان باردار مشاهده می‌شود و برخی ضایعات اختصاص به دوران بارداری دارند و بعد از زایمان به کلی از بین می‌روند. بارداری می‌تواند بعضی بیماری‌های پوستی را که فرد قبلا به آنها مبتلا بوده، شدیدتر یا خفیف‌تر کند. برای آشنایی بیشتر با این مشکلات و راه‌حل آنها گفتگویی کرده‌ایم با دکتر اعظم‌السادات موسوی، دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران.

خانم دکتر! چرا پوست بیشتر خانم‌ها در دوران بارداری تیره می‌شود؟
در فاصله هفته‌های اول تا نیمه بارداری، به دلیل تغییرات هورمونی و افزایش تولید ملانین درجات مختلفی از تیره شدن منتشر پوست در بارداری ایجاد می‌شود. مناطقی از بدن که به طور طبیعی تیره‌تر هستند، بیشتر دچار این فرآیند می‌شوند (مثلا نوک سینه‌ها و نواحی تناسلی و خط میانی دیواره شکم) و البته این تغییرات بعد از دوران بارداری از بین می‌روند ولی ممکن است درجاتی از آن باقی بماند. همچنین خال‌های تیره ممکن است کمی بزرگ‌تر و تیره‌تر شوند. این تغییرات در خال‌ها به طور یکسان است و اگر تغییر خاصی در یک خال به وجود آید مانند بزرگ شدن - تیرگی شدید- و یا وجود علایمی مانند خارش - سوزش و یا خون‌ریزی باید به وسیله متخصص پوست بررسی شود.

ماسک بارداری چرا ایجاد می‌شود؟
در بیشتر از 70 درصد زنان باردار (به‌ خصوص در خانم‌های سبزه) این مساله در نیمه دوم بارداری به وجود می‌آید. این ماسک یا تیرگی در نواحی مختلف صورت ظاهر می‌شود و بیشتر در لب بالا، گونه‌ها، چانه، پیشانی و روی بینی دیده می‌شود و به دنبال تماس با آفتاب شدت می‌یابد. تیرگی معمولا به رنگ قهوه‌ای و به صورت قرینه می‌باشد. این تغییرات در زنان غیرباردار به دنبال استفاده از داروهای جلوگیری از بارداری و یا گاهی بدون مصرف این داروها و حتی در مردان نیز ممکن است دیده شود. ماسک بارداری بعد از زایمان از بین می‌رود و یا ممکن است با درجاتی از تیرگی باقی بماند.

آیا احتمال بروز آکنه هم در بارداری وجود دارد؟
بله، در اوایل بارداری در بعضی خانم‌ها آكنه یا جوش صورت بسیار آزاردهنده است خانم‌هایی كه در زمان قاعدگی دچار این مشکل می‌شوند در بارداری هم ممکن است آکنه در آنها دیده شود اما خانم‌هایی كه همیشه آکنه دارند معمولا در اویل حامگی آكنه‌های‌شان بهتر می‌شود.

چرا پوست برخی زنان باردار دچار بر افروختگی می‌شود؟
عروق ریز در سطح پوست به علت افزایش جریان خون در بارداری زیاد می‌شود. از طرفی هورمون‌های بارداری باعث آزاد شدن چربی از غدد پوست می‌شوند و این عوامل باعث قرمز و شفاف شدن پوست می‌شود.

خارش هم یکی از مشکلات بیشتر خانم‌های باردار است؛ چرا؟
به علت كشش پوست، بعضی خانم‌ها در سه ماهه دوم و سوم در ناحیه سینه و شكم خارش دارند. گروه كوچكی از خانم‌های باردار تنها مبتلا به یك خارش شدید هستند كه با هیچ ضایعه پوستی مشخصی همراه نیست كه به این حالت، خارش بارداری اطلاق می‌شود. این حالت، كه در سه ماهه سوم بارداری شروع می‌شود اغلب محدود به شكم است؛ اگرچه ممكن است كاملاً منتشر باشد. گاهی این خارش ناشی از اختلال در ترشح صفرا در كبد است. این خارش معمولاً بعد از زایمان از بین می‌رود ولیكن در بارداری‌های بعدی و یا هنگام مصرف قرص‌های ضدبارداری عود می‌كند. این حالت عموماً تأثیری بر سرنوشت بارداری و یا سلامت جنین نداشته و تنها فرق آن این است كه احتمال بروز سنگ‌های صفراوی در زنان مبتلا به این عارضه بیشتر است.

چرا صورت (به ویژه پلك‌ها) پف‌آلود می‌شود؟
این مشكل بیشتر در سه ماهه سوم و در صبح اتفاق می‌افتد كه به علت افزایش جریان خون است. اگر این پف آلودگی با علایم دیگر همراه نباشد معمولا بی‌ضرر است.

بثورات پوستی حاملگی به چه علت ایجاد می‌شود؟
باز هم به علت هورمون‌های بارداری غدد عرق تحریك شده و بعضی خانم‌ها زیاد عرق می‌كنند كه این باعث ایجاد راش در سطح پوست می‌شود. در اواخر بارداری در بعضی خانم‌ها برآمدگی‌های قرمز رنگ خارش دار در سطح شكم و باسن ایجاد می‌شود كه گاه تا شانه و پا هم منتشر می‌شود.

با توصیه پوستی به خانم‌های باردار
برای جلوگیری از آكنه، تمیز كردن مرتب پوست با یك پاك‌كننده ملایم یادتان نرود.

بدون تجویز پزشك از هیچ دارویی برای جوش صورت استفاده نكنید. بعضی از آنها مانند خانواده رتینویید عوارضی بسیار جدی و خطرناک در جنین ایجاد می‌كنند.

از ضد آفتاب مناسب و كلاه در خارج از منزل استفاده كنید.

آرایش كردن هم برای پوشاندن تیرگی پوست موثر است ولی به هیچ وجه سراغ استفاده از محصولاتی كه حاوی جیوه هستند، نروید.

برای جلوگیری از خارش و خشكی، سطح پوست‌تان را مرطوب كنید.

یادتان باشد که هوای گرم و حمام گرم هم خارش و دانه‌های پوستی را بدتر می‌كند.

در صورتی که خارش به همراه سایر علایم (زردی پوست، تهوع، استفراغ، ضعف و بی‌اشتهایی) باشد یا همراه با تیرگی پوست و علایمی چون خونریزی و درد، پف‌آلودگی و تاری دید و سر درد و افزایش ناگهانی وزن هم داشتید، حتما به پزشك مراجعه كنید.

خطوط پوستی در بارداری
1 خط تیره در شكم: یك خط تیره از ناف تا استخوان پوبیس است كه این نیز به علت افزایش هورمون‌ها است.

2 خطوط كشش یا استریا: چیزی كه بیشتر خانم‌ها نگران آن هستند! پیدایش استریا یافته‌ای شایع و مشخص در اكثر بارداری‌هاست. این خطوط در بیشتر زنان باردار در ماه‌های ششم و هفتم بارداری ابتدا در دیواره شكم ظاهر شده و بعداً به میزان كمتری روی سینه‌ها نیز نمایان می‌شوند و با شیوع و شدت كمتر ممكن است در سایر نواحی بدن نیز دیده شوند.
علت پیدایش این خطوط را به مجموعه‌ای از تغییرات هورمونی، كشش بیش از اندازه پوست و پارگی برخی الیاف بافت نگاهدارنده آن نسبت می‌دهند. رنگ این خطوط معمولاً مدتی پس از خاتمه بارداری تبدیل به رنگ پوست شده، مختصری فرورفته و سرانجام چروكیده می‌شوند. استریا معمولاً یك مشكل ظاهری است ولیكن در برخی موارد مخصوصاً اگر وسیع باشد ممكن است زخمی شده و یا در جریان حوادث به سادگی پاره شود. باید به یاد داشت كه استریا در دوران بلوغ و در ارتباط با افزایش سریع‌تر حجم بدن نسبت به رشد پوست، در هر دو جنس به طور عمده در نواحی ران‌ها، باسن، كمر و سینه ممكن است ایجاد شود. راه مطمئن و صددرصدی برای پیشگیری وجود ندارد و این خطوط معمولا بعد از زایمان كم‌رنگ‌تر شده و محو می‌شود. استفاده از مرطوب كننده‌ها، خوردن مایعات كافی، رژیم مناسب برای به دست آوردن وزن مناسب، استفاده از ماساژ برای افزایش خون‌گیری در قسمت‌های در معرض كشش و مصرف ویتامین‌ها می‌تواند تا حدودی كمك كننده باشد.
3 خطوط عنکبوتی: لكه‌های قرمز كوچكی هستند كه انشعاباتی از آن خارج شده است (مثل خورشید) و معمولا در سر و گردن، صورت، شانه و قسمت فوقانی شانه دیده می‌شود. این لكه‌ها عروق ریزی هستند كه به علت افزایش خون ظاهر می‌شود و بعد از بارداری هم محو می‌شود

من هم خدایی دارم
     
صفحه  صفحه 12 از 23:  « پیشین  1  ...  11  12  13  ...  22  23  پسین » 
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش / مسایل مربوط به زییایی بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites