خانه | ثبت نام | نظرسنجی | جستجو | موقعیت | قوانین   چت روم
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش /

Technology News | اخبار فناوری


صفحه  صفحه 4 از 55:  « پیشین  1  2  3  4  5  ...  52  53  54  55  پسین »
julien مرد #31 | Posted: 2 Jul 2012 12:24
کاربر
 
بدافزار فلیم 'به جز جاسوسی، خرابکاری هم می‌کند'

شرکت سیمانتک، از شرکت‌های فعال در زمینه امنیت رایانه اعلام کرده است که بدافزار فلیم نه تنها ظرفیت جاسوسی دارد، بلکه می‌تواند عملکرد سیستم‌های رایانه‌ای را مختل کند.

براساس گزارش‌ها، فلیم احتمالا در حمله سایبری به ایران در اردیبهشت ماه امسال مورد استفاده قرار گرفته است.

مقامات ایران پیش از این مدعی شده بودند که بدافزار فلیم در حمله سایبری به وزارت نفت ایران مورد استفاده قرار گرفته و باعث از بین رفتن بخش عمده‌ای از اطلاعات و داده‌های این وزارتخانه شده است.

در ماه‌های گذشته گزارش‌هایی نیز از حمله سایبری به بخش رایانه‌ای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران و سامانه مخابراتی ایران منتشر شد.

پیش از این، کارشناسان سایبری دریافته بودند که فلیم می‌تواند با جاسوسی در شبکه‌های کامپیوتری، به مکالمات آنلاین کاربران کامپیوترهای این شبکه‌ها دست یابد و اطلاعات آنها را بدزدد.

ویکرام تاکور، از کارشناسان سیمانتک، به خبرگزاری رویترز گفته است که این شرکت هم‌اکنون مشخصه‌ای را در فلیم شناسایی کرده است که به کاربران آن اجازه می‌دهد فایل‌هایی را در کامپیوترهای آلوده پاک کنند.

به گفته او، چنین مشخصه‌ای نشان می‌دهد که فلیم می‌تواند مانع اجرایی شدن برنامه‌های کامپیوتری و یا حتی غیرفعال شدن کامل سیستم‌های عملیاتی کامیپوتری شود.

سیمانتک فلیم را که از دست‌کم پنج سال پیش در فضای اینترنت وجود داشته، یکی از پیچیده‌ترین برنامه‌های جاسوسی سایبری خوانده که تاکنون کشف شده‌اند.

این شرکت پیش از این اعلام کرده بود که فلیم احتمالا با حمایت دولتی خلق شده است، چون ساختار و عملکرد آن به حدی پیشرفته است که ساختش نمی‌تواند کار هکرهای مستقل باشد.

ارزیابی‌های سیمانتک، در صورت تایید، به معنای آن است که فلیم می‌تواند به عنوان یک سلاح برای حمله به کامپیوترهایی استفاده شود که کنترل عملیاتی سیستم‌های بخش‌های زیرساختی کلیدی و مهمی همچون سدها، واحدهای شیمیایی و تاسیسات مراکز تولیدی را به عهده دارند.

شرکت امنیتی کسپرسکی لب که در روسیه مستقر است، ماه گذشته اعلام کرد که فلیم با آلودن کردن یک سیستم "مجموعه عملیات پیچیده‌ای را آغاز می‌کند که شامل مواردی همچون ثبت تردد شبکه، برداشتن عکس از صفحه، ضبط مکالمات صوتی و ثبت رکورد صفحه کلید می‌شود."

از آن زمان تاکنون پژوهشگران در تلاش بوده‌اند تا به درک بهتری از ظرفیت‌های فلیم برسند.

پژوهشگران کسپرسکی لب همچنین اعلام کرده‌اند که بخشی از کدهای نرم‌افزاری فلیم به ویروس استاکس نت ربط دارد.

حمله استاکس نت به تجهیزات غنی‌سازی اورانیوم ایران در نطنز در حدود دو سال پیش، اخلال در فعالیت‌های هسته‌ای ایران را به دنبال داشت.

رضا تقی‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران هم به تازگی اعلام کرد که ایران اعتراض به حمله‌های سایبری علیه خود را در مجامع جهانی از جمله در نشست اخیر فناوری اطلاعات در ژنو پیگیری کرده است.

او گفت که این حمله‌ها در گذشته بیشتر به "شکل هکر و انفرادی" بود، ولی به تازگی با پشتیبانی دولتی انجام می‌شود.

او دولت اسرائیل و "برخی کشورهای غربی" را مسئول حملات سایبری علیه ایران معرفی کرد.

حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات ایران، دیروز (پنجشنبه، اول تیرماه) اعلام کرد که قرار بوده است بعد از مذاکرات هسته‌ای ایران با نمایندگان گروه ۱+۵ در مسکو، "حمله عظیم سایبری علیه تاسیسات ایران" انجام شود.

مقامات ایران اعلام کرده‌اند که در هفته‌های اخیر حمله‌های سایبری علیه ایران افزایش یافته‌اند، ولی در مورد اخیر، وزیر اطلاعات ایران اعلام نکرده است که آیا حمله‌های سایبری مورد اشاره‌اش به فلیم مربوط می‌شود یا ویروس جدیدی مد نظرش بوده است.

ارزیابی‌های سیمانتک، در صورت تایید، به معنای آن است که فلیم می‌تواند به عنوان یک سلاح برای حمله به کامپیوترهایی استفاده شود که کنترل عملیاتی سیستم‌های بخش‌های زیرساختی کلیدی و مهمی همچون سدها، واحدهای شیمیایی و تاسیسات مراکز تولیدی را به عهده دارند.
      
julien مرد #32 | Posted: 2 Jul 2012 12:25
کاربر
 
فروش یک نوع از تبلت سامسونگ در آمریکا ممنوع شد

دادگاهی در آمریکا گفته است که فروش تبلت گالاکسی ۱۰.۱ شرکت سامسونگ در آمریکا تا زمان حل اختلاف میان شرکتهای اپل و سامسونگ ممنوع خواهد بود.

شرکت اپل مدعی است که شرکت سامسونگ در طراحی تبلت گالاکسی از طراحی و شکل ظاهر تبلت اپل، موسوم به آی پد، استفاده کرده است.

بسیاری از اهل فن می گویند که تبلت سامسونگ بزرگترین رقیب تجاری آی پد خواهد بود.

ممنوعیت اعمال شده توسط دادگاه شامل مدل جدید تبلت سامسونگ، یعنی گالاکسی ۱۰.۱ II نخواهد بود.

قرار است دادگاه برای رسیدگی ماهوی به شکایت شرکت اپل در ایالت کالیفورنیا در روز سی‌ام ماه ژوئیه تشکیل جلسه دهد.

اپل مبلغ دو میلیون و ششصد هزار دلار نزد دادگاه سپرده خواهد گذاشت تا در صورت عدم موفقیت دادخواست خود، خسارت سامسونگ در ممنوعیت فروش تبلت در این دوره، جبران شود.

قاضی لوسی کوه گفته است که هر چند شرکت سامسونگ حق رقابت دارد، اما رقابت باید با رعایت انصاف و عدم نقض حقوق معنوی ثبت شده انجام شود.

سامسونگ گفته است که برای مقابله با ادعای شرکت اپل در دادگاه "اقدامات لازم حقوقی" را انجام خواهد داد.

اپل پیش از این از شرکتهای موتورولا و HTC نیز شکایت کرده بود.
      
banoo زن #33 | Posted: 1 Jun 2013 18:10
کاربر

 
اپل و راه اندازی "مرکز طراحی گرافیک" با استخدام 20 مهندس AMD، و تعداد بیشتری در راهمنابع ناشناس به MacRumors خبر داده اند که اپل از ابتدای سال میلادی بیش از 20 مهندس AMD را به استخدام خود درآورده تا در مرکز طراحی GPU اورلاندو، فلوریدا، مشغول به کار شوند. اکثریت استخدام ها شامل معمار گرافیک و مهندس سخت افزار بوده.

آن طور که پیدا است اپل نه از بین مهندسین اسبق و جدا شده AMD بلکه به طور دقیق و بر اساس نیازهای خود، از بین مهندسین شاغل در AMD این انتخاب ها را انجام داده! کوپرتینو با پی بردن به اینکه تعداد زیادی از پتنت های گرافیک سه بعدی AMD از دفتر این شرکت در اورلاندو بیرون آمده، اعضای این گروه را هدف گرفته و جذب کرده. پیشنهادهای شغلی که AMD اخیرا منتشر کرده نیز نشان از تلاش این شرکت برای پر کردن جای خالی مهندسینی که به اپل رفته اند دارد.

اعضای گروه به طور موقت در دفتری که فاصله زیادی هم با مقر اصلی AMD در اورلاندو ندارد، جای گرفته اند ولی همزمان کار احداث دفتر دائمی نیز در جریان است. گویا اپل قصد دارد 20 مهندس دیگر را نیز استخدام کرده و گروه حاضر در "مرکز طراحی گرافیک" خود را به 40 مهندس برساند.

گروه جدید به تیم گرافیکی قبلی در آوستین، تگزاس، که بعد از تملک شرکت Intrinsity به اپل پیوستند، گزارش خواهد داد. فناری Intrinsity در چیپ A4 به کار رفته بود و از آن زمان این گروه متخصص در ساخت چیپ های اپل مشارکت داشته اند.

با جذب این متخصصین گرافیک سه بعدی، به نظر می رسد اپل می خواهد به توسعه مجدد توانایی های گرافیک سه بعدی در آیدیوایس های خود بپردازد. کوپرتینو در سال های اخیر چندین خرید برای بهبود توانایی طراحی چیپ خود داشته و این تیم جدید نیز به آن کوشش ها اضافه خواهند شد تا در سال های آینده، نتایج کارشان را ببینیم.

در حال حاضر اپل پردازنده چیپ های مجتمع خود را تحت لیسانس ARM می سازد و در گرافیک های خود نیز از Imagination Technologies کمک می گیرد.
      
banoo زن #34 | Posted: 1 Jun 2013 18:11
کاربر

 
شرکت شیپویز چاپ سه بعدی با پلاستیک منعطف را معرفی کرد
دیروز، سرویس چاپ سه بعدی Shapeways اعلام کرد ماده‌ی جدیدی را در خط تولید خود به کار گرفته که نوعی پلیمر پلاستیکی منعطف است. چاپ سه بعدی با استفاده از این «پلاستیک منعطف» در هر سانتی متر مکعب 1.75 دلار هزینه دارد، و مانند بسیاری از دیگر مواد، می‌بایست لایه به لایه طرح اصلی چاپ گردد.


اگر سری به وبلاگ آن‌ها بزنید و پست‌های آن‌ها را مطالعه نمایید به جزئیات و ترفندهای بیشتری پیرامون این نوع چاپ دست پیدا خواهید کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه سری به ویدئوی زیر بزنید تا نمونه‌ای از چاپ سه بعد‌ی با مواد منعطف را از نزدیک ببینید.

این در حالی است که پایگاه اطلاع رسانی iMaterial نیز هفته‌ی گذشته از ماده‌ی منعطف و پلاستیکی جدیدی پرده برداشت، که فعلاً امکان واردات یا فروش آن وجود ندارد.

با استفاده از این نوع از پلاستیک منعطف امکان ساخت ابزارهای گوناگون از جمله اسباب بازی‌ها و حتی لوازم مورد نیاز پزشکان و صنعت‌های مختلف میسر می‌شود. هر چه به جلو پیش می‌ریم کاربرد و قابلیت‌های چاپگرهای سه بعدی افزایش می‌باید.نظر شما در رابطه با آینده این نوع از چاپگرها چیست؟


منبع: zoomit
      
andishmand زن #35 | Posted: 10 May 2014 21:49


کشور چین قصد دارد قطاری سریع‌السیر راه‌اندازی کند که این کشور را به کانادا و آمریکای شمالی وصل می‌کند.

به گزارش روزنامه پکن تایمز در روز پنج‌شنبه، ۱۸ اردیبهشت، قرار است این خط آهن از شمال شرقی چین آغاز شده و پس از عبور از سیبری و تونلی که از زیر اقیانوس آرام عبور می‌کند و گذر از آلاسکا و کانادا به قاره آمریکا برسد.

روزنامه پکن تایمز از قول یک متخصص خطوط راه‌آهن می‌نویسد که این قطار برای آن که پکن را به قاره آمریکا پیوند دهد باید از تنگه برینگ بگذرد که بین روسیه و آلاسکا واقع شده، و برای این مسیر باید ۲۰۰ کیلیومتر تونل زیر‌آبی ساخته شود.

این متخصص که وَنگ مِنگ‌شو نام دارد به پکن تایمز می‌گوید: «در حال حاضر مشغول گفت‌وگو و رایزنی هستیم. روسیه سال‌هاست که دارد به این اتفاق و این خط راه آهن فکر می‌کند.»

به گزارش روزنامه گاردین، این پروژه که به نام «خط چین- روسیه- کانادا- آمریکا» شناخته می‌شود ۱۳ هزار کیلومتر طول خواهد داشت که سه هزار کیلومتر طولانی‌تر از راه‌آهن سراسری سیبری است.

قرار است این قطار با سرعت ۳۵۰ کیلومتر در ساعت حرکت کند و دو روز طول خواهد کشید تا مسافران از شمال شرقی چین به آمریکا برسند.

هنوز مشخص نیست که آیا دولت پکن برای عملی ساختن این پروژه با دولت‌های آمریکا و کانادا وارد مذاکره شده است یا نه. به گفته کارشناسان راه‌اندازی تونل زیرآبی در تنگه برینگ نیازمند کار مهندسی بسیاری است که اگر عملی شود طولانی‌ترین تونل زیر آبی جهان خواهد بود.

در حال حاضر تونل مانش که اروپا (شمال فرانسه) را به انگلستان (شهر کنت) متصل می‌کند، با حدود ۵۰ کیلومتر طول، طولانی‌ترین تونل زیر آبی جهان است.

روزنامه گاردین می‌نویسد که خبرنگاران به عملی بودن این گفته‌ها و راه‌اندازی این تونل مشکوک‌اند.

اما روزنامه دولتی پکن تایمز از قول متخصص خطوط‌ راه آهن نوشته است که تکنولوژی ساخت تونل زیرآبی در چین وجود دارد و قرار است در ساخت تونل زیرآبی فوجیان (جنوب شرقی چین) به تایوان مورد استفاده قرار گیرد.

گفته می‌شود چین جز پروژه «چین-روسیه-کانادا-آمریکا» سه پروژه دیگر را هم در دست دارد.

یکی از این پروژه‌ها قرار است غرب دور کشور چین را از طریق قزاقستان، ازبکستان، ترکمنستان، ایران و ترکیه به کشور آلمان وصل کند. پروژه دیگر از لندن آغاز شده و پس از عبور از پاریس و کی‌یف به مسکو می‌رسد و در آن‌جا دو شاخه می‌شود که یک شاخه به سیبری می‌رود و شاخه دیگر به چین. پروژه سوم نیز جنوب غربی چین را به سنگاپور وصل خواهد کرد.

روزنامه پکن تایمز می‌گوید تمام این پروژه‌ها در حال حاضر در دست بررسی‌اند.

ناگهان رسیدی و خوشبختی شیشه عطری بود
که از دستم افتاد و در تمام زندگیم پخش شد
      
pixy_666 مرد #36 | Posted: 21 Aug 2014 11:23
کاربر

 
گوگل حساب کاربری ویژه کودکان ارائه می‌کند


به گزارش رسانه‌های ‌آمریکایی، گوگل یک حساب کاربری‌ ارائه خواهد کرد که محتویات نامناسب برای کودکان و تبلیغات به آن راه ندارند. بدین ترتیب والدین روی وبگردی فرزندان و اطلاعاتی که به دست گوگل می‌رسد، کنترل بیشتری دارند.
کاربران – به صورت رسمی – برای ساختن حساب جی‌میل یا استفاده بدون محدودیت از محتویات یوتیوب باید دست‌کم ۱۳ سال داشته باشند. هر چند در عمل چنین مرزی وجود ندارد، زیرا ساز و کاری برای اطمینان از سن و سال کاربران موجود نیست.
حال، به نوشته پایگاه "The Information"، گوگل قصد دارد برای نخستین بار حساب‌هایی ویژه کاربران زیر ۱۳ سال ارائه کند.
وبلاگ فنی نشریه "وال استریت ژورنال" (Digits) هم به نقل از دست‌اندرکاران گوگل نوشته است که این غول تکنولوژی ایالات متحده در آینده ابزار کنترل کارآمدتری در اختیار والدین قرار می‌دهد.
بدین ترتیب در بخش تنظیمات حساب، یک مرکز کنترل در اختیار والدین قرار می‌گیرد. پدر و مادرها با استفاده از این مرکز تصمیم می‌گیرند که کودکان‌شان به چه بخش‌هایی از اینترنت دسترسی داشته باشند و از آن مهم‌تر گوگل چه اطلاعاتی از کودکان و نوجوانان جمع‌آوری می‌کند.
آن‌طور که وبلاگ فنی "وال استریت ژورنال" نوشته، گوگل ماه‌هاست که روی نسخه "کودک‌پسند" یوتیوب برای تبلت کار می‌کند. گوگل ظاهرا به این دلیل از تبلت‌ها شروع کرده چون کار کردن با این دستگاه‌های سبک به مراتب ساده‌تر است و به همین دلیل نخستین تماس کودکان با دنیای اینترنت به احتمال از طریق آن‌ها صورت می‌گیرد.
بر اساس نتایج یک پژوهش، ۴۰ درصد کودکان آمریکایی پیش از آن‌که زبان باز کنند، از دستگاه‌های الکترونیکی موبایل استفاده می‌کنند.


واکنش گوگل: نظری ندارم

از قرار معلوم گوگل داوطلبانه به سراغ ساخت چنین حسابی نرفته است. در ‌آمریکا قانونی برای حفاظت از حریم خصوصی کودکان در اینترنت وجود دارد. این قانون به‌عنوان مثال تعیین می‌کند که غول‌های دنیای مجازی مانند فیسبوک و گوگل مجازند کدام اطلاعات را برای اهداف تبلیغاتی از کودکان زیر ۱۳ سال جمع‌آوری کنند.
در آمریکا با توجه به قانون یادشده، باز کردن حساب کاربری برای کودکان بدون موافقت والدین غیرقانونی است.
هنوز مشخص نیست که آیا گوگل حساب ویژه کودکان را به حساب کاربری والدین‌شان متصل می‌کند یا راه‌حل دیگری ارائه خواهد کرد. یک سخنگوی این کنسرن به پایگاه اینترنتی "مشابل" گفته که گوگل در مورد اخبار منتشرشده نظری ندارد.


"یک سرویس دیگر" برای جوانان

گوگل در مورد خبر دیگری که این روزها در مورد این کنسرن شنیده می‌شود هم واکنش مشابهی نشان داده است. گفته می‌شود گوگل یک سرویس موسیقی‌ را آماده می‌کند که برای مخاطبان جوان در نظر گرفته شده است. این سرویس بر پایه خبرهای منتشرشده (و البته تأیید نشده) "YouTube Music Key" نام دارد. یکی از دامنه‌های اینترنتی‌ای که گوگل اخیرا آن را ثبت کرده، دلیل این مدعا برشمرده شده است.
منابع خبری‌ای که به این موضوع پرداخته‌اند می‌گویند کاربران سرویس یادشده با پرداخت ۹۹/ ۹ دلار در ماه به ۲۰ میلیون قطعه موسیقی و ویدیویی بدون تبلیغ دسترسی خواهند داشت.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #37 | Posted: 23 Aug 2014 11:48
کاربر

 
آیپد ایر جدید به ۲ گیگابایت حافظه‌ی رم مجهز خواهد شد


ظاهرا اپل بالاخره تصمیم گرفته است تا حافظه‌ی رم را حداقل در نسل بعدی آیپد خود افزایش دهد و از ۱ گیگابایت به ۲ گیگابایت ارتقاء دهد. این گزارش توسط رسانه‌ی تایوانی تک‌نیوز و از طریق منابع درون کارخانه‌های تولید کننده محصولات اپل منتشر شده است.
آیپد ایر و آیپد مینی رتینا از ۱ گیگابایت حافظه‌ی رم بهره می‌برند. اما ظاهرا اپل قصد دارد تا آیپد ایر بعدی را به ۲ گیگابایت حافظه‌ی رم مجهز کند. این در حالی است که اپل ۱ گیگابایت حافظه‌ی رم را برای نسل بعدی آیپد مینی رتینا حفظ خواهد کرد.
اپل اولین بار در نسل سوم آيپد حافظه‌ی رم را از ۵۱۲ مگابایت به ۱ گیگابایت ارتقا داد و پس از آن تمام آیپدها از همان حافظه‌ی رم ۱ گیگابایت بهره بردند. جالب اینجا است که هیچ وقت و در هیچ اپلیکیشنی نیز نیاز به حافظه‌ی رم بیشتر احساس نشد و تمام اپلیکیشن‌های تحت پلتفرم iOS به خوبی با ۱ گیگابایت حافظه‌ی رم کار می‌کنند. با این حال ظاهرا اپل قصد دارد تا حافظه‌ی رم آیپد ایر ۲ را به ۲ گیگابایت ارتقا دهد.
برخی از کارشناسان دلیل افزایش رم را در قابلیت‌های جدید iOS 8 می‌دانند که حافظه‌ رم بیشتری را طلب می‌کنند. اپل با بهینه‌سازی سیستم‌عامل iOS توانسته بود مدیریت بسیار خوبی بر روی حافظه‌ی رم داشته و به این ترتیب هزینه‌ تولید محصولات موبایل خود را کاهش داده و علاوه بر آن مصرف انرژی را نیز بهتر مدیریت کند.
پیش از این در زومیت نیز خواندید که اپل در تلاش است تا چندوظیفگی را در آیپد بهبود بخشد و امکان اجرای همزمان دو یا چند پنجره که پیش از این در تبلت‌های سری Pro سامسونگ معرفی شده بود را به آیپد اضافه کند. مالتی تسکینگ یا چندوظیفگی خود نیاز به حافظه‌ی بیشتر را طلب می‌کند.
تک‌نیوز همچنین گفته است که ساعت هوشمند iWatch اپل از ۵۱۲ مگابایت حافظه رم و ۸ گیگابایت حافظه‌ی ذخیره سازی بهره خواهد برد که با شایعاتی که پیش از این در باره‌ی آی‌واچ منتشر شده بود مغایرت دارد.
گفته می‌شود سنسور اثرانگشت خوان TouchID به آیپدهای بعدی نیز اضافه خواهد شد. انتظار می‌رود آیپدهای جدید اپل در اواخر سال جاری میلادی یا اوایل سال ۲۰۱۵ روانه بازار شوند.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #38 | Posted: 23 Aug 2014 11:49
کاربر

 
مایکروسافت پتنت دیگری را در رابطه با عینک‌های واقعیت مجازی ثبت کرد


اخیراً پتنت جدیدی از مایکروسافت با نام Wearable Display Device Calibration منتشر شده که نشان از راهکار مایکروسافت برای کالیبره کردن صفحه‌ی نمایش گجت‌های پوشیدنی دارد. همانطور که می‌دانید استفاده از صفحه‌ی نمایش مجزا برای دو چشم چالش‌های خاص خود را دارد.
استفاده از دو صفحه‌ی نمایش مجزا برای چشم راست و چپ، چالش‌هایی را برای گجت‌های پوشیدنی یا دیسپلی‌های واقعیت مجازی با بهره‌گیری از دو صفحه‌ی نمایش مجزا برای هر دوچشم ایجاد کرده است که پتنت مایکروسافت راه‌حلی برای تنظیم و تراز کردن این دو صفحه‌ی نمایش است. در هد‌آپ دیسپلی‌هایی که یک لنز برای هر چشم اختصاص می‌یابد، هر یک از این لنزها تصویر مستقلی را از یک منظره برای هر چشم کاربر ایجاد می‌کنند که در صورت عدم تطابق و تنظیم این دو تصویر، کاربر تصویری تار را مشاهده خواهد کرد. این مشکل در زمان عدم تطابق تصویر در حالت عمودی بیشتر به‌چشم می‌آید، چراکه در حالت افقی چشم می‌تواند تاحدودی مشکل ایجاد شده را پوشش دهد.
احتمالا این عینک بر پایه سیستم عامل ویندوز 8 ساخته خواهد شد و به راحتی با تلفن های ویندوز فون و تبلت و کامپیوترهای ویندوز 8 یکپارچه شود.
گجت‌های پوشیدنی روز به روز بیشتر مورد توجه تولیدکنندگان قرار می‌گیرند. گوگل با ارائه عینک خود و توسعه گسترده آن، جلوتر از دیگر رقبا است. اما این بار مایکروسافت قصد ندارد همچون بازار تلفن‌های هوشمند اشتباه خود را تکرار کند و با تاخیر وارد بازار شود. ظاهرا این کمپانی سخت در تلاش است تا یک عینک هوشمند را روانه بازار کند.
علاوه بر گوگل و مایکروسافت، سامسونگ نیز در تلاش است تا عینک هوشمند خود را تولید کند. به این ترتیب شرکت‌های مطرح در حوزه موبایل سعی می‌کنند تا از بازار در حال شکل‌گیری ابزارهای پوشیدنی سهمی را از آن خود کنند.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #39 | Posted: 23 Aug 2014 11:52
کاربر

 
آیفون 6 ممکن است در نسخه 128 گیگ نیزارائه شود


صحبت از حافظه‌های 128 گیگابایتی فلش NAND تولید شده توسط شرکت توشیبا در میان است. اسناد اولیه استفاده از این نسخه حافظه ذخیره سازی ابتدا در GeekBar و پس از آن و برای بار دوم در G for Games مطرح شد. حال به طرز عجیبی در یکی از اسناد فاش شده، ظرفیت‌های تولیدی آیفون 6 در حافظه‌های ذخیره سازی 16، 64 و 128 گیگابایتی مشاهده شده و هیچ صحبتی از نسخه‌ 32 گیگابایتی این گوشی وجود ندارد.
در آخرین نسل پرچم‌دار اپل، آیفون 5s با حافظه‌های ذخیره سازی 16، 32 و 64 گیگ عرضه شد که با دوبرابر شدن حجم ذخیره سازی هر مدل در این نسل، قیمت نیز 100 دلار افزایش پیدا می‌کرد. اکنون اگر اپل بخواهد دوباره آیفون‌ را در سه نسخه با تفاوت در حجم ذخیره سازی روانه بازار کند و قید نسخه 32 گیگابایت این گوشی هوشمند را بزند، این موضوع منجر به بالا رفتن قیمت و در نتیجه تشویق مشتری به تهیه مدل‌های گران قیمت‌تر خواهد شد.
با این حال، این احتمال هنوز وجود دارد که اپل آیفون را در چهار نسخه و متفاوت در مقدار ظرفیت ذخیره سازی تولید کند و مدل 32 گیگ را هنوز در رنج تنوع محصولات خودش حفظ کند. این شرکت در حال حاضر نیز آیپد‌های ایر و آیپد مینی با صفحه نمایش رتینا را در ظرفیت‌های ذخیره سازی 16 تا 64 گیگابایت عرضه می‌کند.
در سند فاش شده، مدل ساخت حافظه ذخیره سازی 16 گیگابایت توسط توشیبا و Hynix قید شده، در حالی که مدل 64 گیگ را با اجزای تولیدی NAND تنها شرکت Hynix می‌سازد و بالاترین ظرفیت ذخیره سازی در بین آیفون‌های آینده یعنی مدل 128 گیگابایتی شرکت توشیبا به تنهایی خواهد ساخت.
یکی از شایعاتی که در خرداد ماه منتشر شده بود، به این موضوع اشاره داشت که اپل حق انتخاب مدل ذخیره سازی 128 گیگ را محدود خواهد کرد و این حافظه ذخیره سازی بالا را تنها در آیفون 6 مدل 5.5 اینچی در اختیار مشتریان خود قرار خواهد داد. همانطور که حتما از سیل اخبار و شایعات آیفون 6 تا کنون با خبر شده‌اید، آیفون 6 قرار است در دو مدل و در دو اندازه متفاوت 4.7 و 5.5 اینچی معرفی و به بازار‌ها عرضه شود.
انتظار داریم تمام شایعات آیفون ۶ در ۱۸ شهریور ماه و در جریان یک مراسم رسمی خاتمه یابد و با تمام جزییات و ویژگی‌های این تلفن پر شایعه آشنا شویم. زمان شروع عرضه این گوشی هوشمند نیز ۱۰ روز پس از تاریخ رونمایی یعنی در ۲۸ شهریور برآورد می‌شود.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #40 | Posted: 23 Aug 2014 11:53
کاربر

 
سونی راکت‌های تنیس را نیز هوشمند می‌کند


Smart Tennis Sensor با راکت‌های تولیدشده توسط کمپانی‌های Wilson، Prince و Yonex قابلیت جفت شدن را دارد و اطلاعاتی از قبیل ضربات سرویس و غیره را از طریق اپلیکیشن توسعه داده شده در iOS و اندروید در اختیار ورزشکاران یا مربیان آن‌ها قرار می‌دهد. این سنسور قادر است تا با استفاده از حافظه‌ی همراه، اطلاعات بیش از 12,000 ضربه را در حافظه‌ی خود ذخیره نماید. سونی با اخذ گواهی IP65 برای این سنسور، مقاومت این سنسور را در برابر آب و گردوغبار بیمه کرده که موضوع غریبی برای تنیس و تجهیزات آن نیست.
این سنسور علاوه بر امکاناتی برای تشخیص حرکت و نواختن ضربات، قادر است تا درصورت خواست ورزشکار یا مربی اطلاعات به‌ دست آمده را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند. هنوز زمان دقیق و مشخصی برای عرضه‌ی این سنسور عنوان نشده است، اما براساس اطلاعاتی که سونی منتشر کرده، کمپانی Wilson از اواخر ژانویه ۲۰۱۵ آغاز به فروش این گجت ۲۰۰ دلاری به‌همراه راکت‌های خود خواهد کرد.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
صفحه  صفحه 4 از 55:  « پیشین  1  2  3  4  5  ...  52  53  54  55  پسین » 
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش / Technology News | اخبار فناوری

پاسخ شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که بازگفت کردید برگردید

رنگ ها Center  List   

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید.


 

 

Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti
Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites
↑ بالا