خانه | ثبت نام | نظرسنجی | جستجو | موقعیت | قوانین   چت روم
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش /

Technology News | اخبار فناوری


صفحه  صفحه 50 از 55:  « پیشین  1  ...  49  50  51  ...  55  پسین »
pixy_666 مرد #491 | Posted: 17 Feb 2015 15:20
کاربر

 
آیا اپل، تسلا را تصاحب خواهد کرد؟


چندی است که اخبار و شایعات در خصوص تولید خودروهای هوشمند توسط کمپانی اپل تحت پروژه‌ی تایتان قوت گرفته است. حال آنکه یکی از کارشناسان عرصه‌ی فناوری احتمال جالب توجهی را مطرح کرده است؛ در ۱۸ ماه آینده اپل، تسلا را مال خود خواهد کرد.
اپل علاقه‌ای به خرید کمپانی‌های بزرگ ندارد و به همین دلیل است که تصاحب کمپانی بیتس توسط کوپرتینویی‌ها در سال گذشته، یکی از اقدامات عجیب اپل به شمار می‌رود. اخیرا شایعات و اخباری مطرح شده که حکایت از فعالیت اپل در حوزه‌ی خودروسازی و ساخت اتومبیل‌های هوشمند دارد. این اخبار با تصاویر و ویدئوهایی نیز همراه شده که نشان‌دهنده‌ی مینی‌وان‌هایی متعلق به اپل است که با انواع دوربین‌ها و سنسورها مجهز شده‌اند. هرچند برخی از گمانه‌ها حکایت از این دارند که اپل در حال راه‌اندازی سرویسی نظیر استریت‌ویو گوگل برای تقویت سرویس نقشه‌ی خود است، اما شایعات در مورد تولید خودروی هوشمند توسط این کمپانی قوت بیشتری گرفته است. براساس شنیده‌ها اپل در حال تشکیل تیمی متشکل از ۱۰۰۰ نفر است که روی پروژه‌ای با عنوان تایتان برای تولید خودروهای هوشمند کار می‌کنند.
جیسون کالاکانیس (Jason Calacanis) یکی از سرمایه‌گذاران و کارشناسان دنیای فناوری است که احتمال جالب توجهی را مطرح کرده است. از نظر وی شرایط برای خرید تسلا توسط اپل در حال مهیا شدن است. وی پیش‌بینی کرده که اپل بزرگ‌ترین خرید تاریخ خود را با پرداخت ۷۵ میلیارد دلار برای تسلا انجام خواهد داد. وی اعلام کرده که این خرید بزرگ در ۱۸ ماه آینده عملی خواهد شد.
کالاکانیس تایید کرده که هیچ اطلاعی از آنچه که درون این دو کمپانی می‌گذرد، ندارد. وی پیش‌بینی خود را براساس اخبار و شایعات اخیر مربوط به تولید خودروی هوشمند توسط اپل و همچنین علاقه‌ی تیم کوک به استفاده از انرژی سبز مطرح کرده است. با توجه به فعالیت‌های اخیر تسلا در مورد فروش باتری‌هایی که با فناوری‌های جدید تسلا تولید شده در جهت استفاده در مصارف خانگی، دیگر نمی‌توان تسلا را فقط به‌عنوان یک کمپانی که صرفا در حوزه‌ی خودروسازی فعالیت می‌کند، دید.
کالاکانیس، اپل را به دلیل اعتبار این کمپانی در تولید انواع محصولات پرطرفدار و با کیفیت، تنها کمپانی می‌داند که می‌تواند تسلا را تصاحب کند. وی در این خصوص می‌گوید:

کمپانی دیگری در جهان نمی‌تواند تسلا را مال خود کرده و آن را همچنان در مسیر پیشرفت هدایت کند، چراکه کمپانی دیگری سرمایه‌ی مورد نیاز برای چرخاندن تسلا را ندارد و ثانیا کمپانی دیگری نمی‌تواند ایلان ماسک را از این نظر که تسلا به سر منزل مقصود خواهد رسید، مطمئن کند. اپل با توجه به داشتن تیم طراحی، شبکه‌ی توزیع و همچنین قدرت نرم‌افزاری و سخت‌افزاری در زمینه‌ی هوشمند سازی خودروها، می‌تواند تسلا را وارد مرحله‌ی جدید کند.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #492 | Posted: 18 Feb 2015 15:36
کاربر

 
چاپگر سه بعدی و ساخت منقار مصنوعی برای توکانی مصدوم


هدف اصلی توسعه‌ی فناوری‌های روز دنیا، بهبود هر چه بیشتر شرایط زندگی انسان است. اما در کنار این هدف، کمک به بهبود زندگی دیگر موجودات این کره نیز، از جمله مزایای استفاده از تکنولوژی‌های مدرن امروزی است. توکانی زخمی، اولین پرنده‌ی نوع خود است که زندگیش با کمک چاپگر سه بعدی دوباره به روال عادی باز خواهد گشت.
توکان‌ها از جمله پرندگان بومی آمریکای مرکزی و جنوبی بوده و دارای گونه‌های متعددی هستند. منقار توکان بسیار بزرگ و بلند است، به طوری که تا دو سوم طول بدن او را شامل می‌شود و نقشی مهم در تغذیه و بالطبع ادامه‌ی حیات این پرنده دارد. به همین دلیل از دست دادن منقار یا دست کم بخشی از آن صدمه‌ی جبران ناپذیری به حیات این پرنده وارد می‌کند.
اما اکنون یک توکان به دلیل صدمات شدید وارده به منقارش، دچار مشکلات عدیده‌ای شده است. در طی این اتفاق که در ماه ژانویه رخ داد، بخش قابل توجهی از منقار فوقانی این پرنده دچار آسیب دیدگی شدید شده و از دست رفت. اما حالا 4 شرکت پا به میدان گذاشته و داوطلب پرداخت هزینه‌ی ساخت یک منقار مصنوعی برای این پرنده‌ی بینوا شده‌اند.چاپگرهای سه بعدی دیر زمانی نیست که وارد حوزه‌ی علم پزشکی شده‌اند، اما تا به امروز عملکرد خوبی از خود نشان داده‌اند. اکنون شواهد نشان می‌دهد که به زودی به کمک این پرنده‌ی آسیب دیده نیز خواهند آمد، چرا که قرار است این منقار جدید، توسط فناوری چاپگر سه بعدی ساخته شود.
این توکان زخمی که گرچیا (Grecia) نام دارد، ساکن کشور کاستاریکا است. متأسفانه گرچیا توسط عده‌ای نوجوان مورد حمله قرار گرفته و منقار خود را از دست داد، از این رو به ناچار تا به امروز به صورت دستی تغذیه می‌شود.
اما اکنون گروهی از ارائه دهندگان فناوری چاپگر سه بعدی در این کشور، داوطلب شده‌اند تا منقار جدید و سه بعدی برای او بسازند. پیش از این با استفاده از این تکنولوژی، برای عقاب و پنگوئن نیز منقار ساخته شده است، اما این نخستین بار است که یک توکان از این فناوری استفاده می‌کند.
تا کنون بیش از سه هزار دلار هزینه‌ی نگهداری و مراقبت از این پرنده‌ی زخمی شده است. انجمن‌های حمایتی قصد دارند طرح‌هایی برای محکومیت آزار و اذیت حیوانات و رفتار خشونت آمیز با آنها را ارائه دهند، تا بانیان این گونه حوداث دلخراش بدون مجازات باقی نمانند. این امید می‌رود که تغذیه گرچیا به محض دریافت نوک جدید، به حالت طبیعی بازگشته و پرنده بدون کمک انسان غذا بخورد.
امیدواریم دیگر هرگز شاهد چنین رفتارهای غیرمسئولانه از سوی بشر نباشیم، اما از سوی دیگر به نظر می‌رسد ظرفیت‌های فناوری چاپگر سه بعدی، بسیار بیشتر از آن چیزی است که تصور می‌شد.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #493 | Posted: 22 Feb 2015 10:53
کاربر

 
بلومبرگ: اپل خودرو الکتریکی خود را در سال ۲۰۲۰ عرضه می‌کند


بلومبرگ گزارش کرده که اپل قصد دارد خودرو الکتریکی خود را تا سال ۲۰۲۰ روانه‌ی بازار کند. طی هفته‌های اخیر شاهد شایعات بسیاری مبنی بر تلاش اپل نسبت به ساخت خودروی الکتریکی بودیم و حالا بلومبرگ نیز اطلاعات تازه‌ای را در این باره منتشر کرده است.
در شایعات آمده بود که تیم کوک از یک سال پیش پروژه‌ی خودرو الکتریکی اپل را کلید زده است و این پروژه بصورت کاملا محرمانه در حال پیشرفت است. گفته می‌شود که اپل برای تیم طراحی خودرو هوشمند خود، کارمندان شرکت‌ها تسلا موتورز و چند کمپانی فعال در زمینه‌ی فناوری‌های مرتبط با باتری را جذب کرده است. نام رمز خودروی اپل تایتان (Titan) است، اما هنوز مشخص نیست که محصول نهایی با چه نامی راهی بازار مصرف کننده خواهد شد.
امروز بلومبرگ گزارش کرد که خودرو الکتریکی اپل قرار است در سال ۲۰۲۰ راهی بازار شود. اپل ۶ سال زمان دارد تا بازار را به طور کامل تحلیل کند و هر آنچه برای ساخت یک خودرو نیاز است را مورد بررسی قرار دهد. اما بدون شک طی ۶ سال پیش‌رو اتفاقات بسیاری در حوزه‌ی خودروهای بدون راننده و الکتریکی اتفاق خواهد افتاد که پیش‌بینی آینده این صنعت را کمی مشکل می‌کند.
بلومبرگ در گزارش خود آورده است که کمپانی‌های فعال در حوزه‌ی خودروهای الکتریکی مانند تسلا تا سال ۲۰۱۷ محصولات زیر ۴۰ هزار دلار را تولید می‌کنند که قادر هستند تا ۳۲۰ کیلومتر را با هر بار شارژ طی کنند. این بدین معنا است که وقتی اپل بخواهد خودرو الکتریکی خود را وارد بازار کند، تسلا رهبر آن بازار خواهد بود.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #494 | Posted: 22 Feb 2015 10:56
کاربر

 
سونی از کارت‌حافظه جدید خود با بهترین کیفیت صدا رونمایی کرد


سونی در نمایشگاه CES یک واکمن جدید با قیمت ۱۲۰۰ دلار معرفی کرد که کیفیت بسیار خوبی داشت. حال این کمپانی کارت‌حافظه جدیدی را معرفی کرده که ادعا می‌کند صدا را با بهترین کیفیت، پخش می‌کند.
کارت حافظه جدید سونی دارای ظرفیت ۶۴ گیگابایتی است و با مدل SR-64HXA شناخته می‌شود. این کارت حافظه ۱۵۵ دلار قیمت دارد و از نوع microSDXC و کلاس ۱۰ است. این درحالی است که نمونه مشابه در ژاپن ۹۰ دلار قیمت دارد و مدلی شبیه به آن که توسط سامسونگ ساخته شده را می‌توان با قیمت ۶۰ دلار خریداری کرد، البته این رقم در آمریکا به 30 دلار کاهش می‌یابد.
این کارت حافظه از ویژگی‌های منحصر بفردی بهره می‌برد؛ SR-64HXA در مقابل با کارت‌های دیگر، نویز الکترونیکی کمتری را در حین پخش موسیقی تولید می‌کند. به همین دلیل قابلیت Premium Sound در این کارت حافظه ارائه شده است و این موضوع تفاوت عمده‌ی این کارت حافظه با نمونه‌ها معمولی را نمایش می‌دهد.
اگرچه سونی نیز از بازار فروش این محصول مطمئن نیست اما با این وجود، تصمیم دارد این کارت حافظه را روانه بازار کند تا کاربرانی که به کیفیت صدا اهمیت می‌دهند، بتوانند آن را خریداری کنند.


Mani39:
ممنون از شما بخاطر این اخبار

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #495 | Posted: 23 Feb 2015 15:50
کاربر

 
گفتگویی نزدیک با ایلان ماسک


ایلان ماسک یکی از پیشروان سرمایه‌گذاری‌‌های خطرپذیر در زمینه‌‌ی علوم مختلف پیشرو در عصر حاضر در گفتگویی از پروژه‌‌های اخیر خود در زمینه‌‌ی خودروهای الکتریکی و سفرهای فضایی می‌‌‌گوید.
ایلان ماسک از سن 12 سالگی برنامه نویسی حرفه‌‌ای را با نوشتن یک بازی ویدئویی آغاز کرد –اغلب کاربران به خصوص در کشورهای کمتر توسعه یافته در این سن شروع به بازی می‌‌‌کنند!- و از فروش آن درآمدی 500 دلاری به دست آورد. او سپس با مهاجرت به ایالات متحده پیش از اعزام به خدمت سربازی در آفریقای جنوبی شرایط را برای رسیدن به پیشرفت‌‌های بزرگتر در زندگی فراهم کرد. او با وجود پیگیری تحصیلات تکمیلی و دریافت دو مدرک کارشناسی در فیزیک و اقتصاد کم‌کم خود را به دنیای در حال رشد اینترنت و رایانه وارد کرد و با فروش شرکت پی پال به موفقیتی بزرگ در زندگی دست یافت. در این گفتگوی صمیمی ایلان ماسک از فناوری‌‌های به کار رفته در خودروی الکتریکی تولیدی در تسلا می‌‌‌گوید. او همچنین از علت پتنت نکردن فناوری‌‌های توسعه داده شده در اسپیس ایکس به دلیل رقابت ناسا –یک سازمان دولتی- می‌‌‌گوید که در نوع خود جالب و آموختنی است.
بسیاری ایلان ماسک را هوارد هیوز قرن حاضر می‌‌‌دادند، او به قدری خود را در عرصه‌‌های مختلف فناوری وارد کرده است که گاهی انسان از پشتکار و وسعت دید این فرد باز می‌‌‌ماند؛ پروژه‌‌هایی همچون هایپرلوپ و سولار سیتی خود گواهی بر این مدعاست. توجه داشته باشید که توسعه‌‌ی چنین پروژه‌‌های فوق العاده پیشرفته‌‌ای بدون وجود زیرساخت‌‌های کافی در کشور امکان پذیر نیست.
اگرچه این ویدیو مربوط به سال 2013 است ولی باید توجه داشت که هدف از ارائه‌‌ی بخش همگام با پیشروان معرفی دستاوردهای نوین نیست که این مورد در بخش‌‌های دیگر زومیت به قدر کفایت پوشش داده می‌‌‌شود، هدف از ارائه‌‌ی این بخش در زومیت آشنایی دوستداران دانش با پیشروان زمینه‌‌های علمی و الهام گیری از آن‌ها است.به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #496 | Posted: 24 Feb 2015 00:33 | Edited By: pixy_666
کاربر

 
مجیک لیپ از فناوری واقعیت مجازی Cinematic Reality رونمایی می‌کند


مجیک‌لیپ در حال توسعه‌ی نوع جدید از فناوری واقعیت مجازی است که تصاویر سه‌بعدی را روی شبکیه‌ی چشم تشکیل می‌دهد و نتیجه‌ی آن از نظر کاربر، تشکیل اشیا یا موجوداتی مجازی در پیش چشم وی است. برای مثال همانطور که در تصویر بالا ملاحظه می‌کنید، کاربر می‌تواند یک فیل غول‌آسا را پیش روی خود ببیند.
ریچل متز، با انتشار گزارشی توضیحاتی را در خصوص جزئیات و کاربرد این فناوری منتشر کرده است. براساس اطلاعات ارائه شده توسط متز، مجیک‌لیپ در پی آن است که با ارائه‌ی این فناوری به بازار، به رقیبی قدرتمند برای سایر محصولات موجود در بازار از قبیل آکیولس ریفت فیس‌بوک، هولولنز مایکروسافت و موفئوس سونی تبدیل شود.
وی در این خصوص می‌گوید:

مجیک‌لیپ در تلاش است تا فناوری جدیدی را در دنیای واقعیت مجازی ایجاد کند که نیاز به استفاده از انواع هدست‌های واقعیت مجازی را از بین می‌برد. مجیک‌لیپ در حال حاضر در دفتر خود قادر است تصاویر رندر شده‌ای از انواع موجودات از قبیل روبات‌ها و جانوران را به گونه‌ای نمایش دهد که گویی این اشیا در پیش چشم کاربر قرار دارند. می‌توان پیش‌بینی کرد که در سال‌های آتی، این فناوری راه خود را به سوی دنیای فناوری باز کرده و از آن در کاربردهایی نظیر برقراری ارتباط اشاره کرد. برای مثال فرض کنید که در حال چت ویدئویی با خانواده‌ی خود هستید، بطوریکه شما خانواده‌ی خود را روبروی خود می‌بینید و آن‌ها نیز شما را در پیش خود تصور می‌کنند. از کاربردهای دیگر این فناوری می‌توان به گشت و گذار و جهان‌گردی مجازی اشاره کرد که می‌توان بدون نیاز به سفر، شهرهای جهان را همچون یک تجربه‌ی واقعی، مشاهده کرد.

مجیک لیپ در صورتی که بتواند فناوری خود را در قالب تجاری روانه‌ی بازار کند، تحول شگرفی را در صنعت فناوری و مخصوص سرگرمی‌های دیجیتال ایجاد خواهد کرد.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #497 | Posted: 4 May 2015 16:33
کاربر

 
همکاری سامسونگ و سامسونیت جهت ساخت چمدان های هوشمند


این روزها از لوازم خانه و آشپزخانه گرفته تا اتومبیل همه هوشمند شده و قابلیت اتصال به اینترنت را دارند، اما برای افرادی که دائما در حال سفر و پروازند، چمدان با قابلیت اتصال به اینترنت بهترین گزینه است. به همین دلیل کمپانی سامسونگ با سامسونیت جهت ساخت چمدان‌های هوشمند همکاری‌ می‌کند.تقریبا همه‌ تجربه‌ی چک کردن و بررسی‌های امنیتی چمدان‌ها را در فرودگاه دارند، حتی برخی اوقات این پروسه و فرآیند زمان زیادی به طول می‌انجامد و به همین دلیل به خاطره‌ی ناخوشایندی برای مسافران تبدیل می‌شود. امروزه تقریبا همه‌ی لوازم و تجهیزات، هوشمند شده و این قابلیت به کارهای روزمره‌ی کاربران سهولت می‌بخشد.
به تازگی کمپانی سامسونگ و سامسونیت اقدام به همکاری جهت ساخت چمدان‌های هوشمند کرده‌اند. این چمدان به همراه چیپی که داخل آن تعبیه می‌شود، عرضه خواهد شد. از دیگر ویژگی‌های آن می‌توان به یافتن محل چمدان از طریق GPS اشاره کرد. اگرچه این قابلیت یکی از ابتدایی‌ترین ویژگی‌های چمدان‌های هوشمند است، اما در آینده‌ای نزدیک چمدان‌های هوشمند قابلیت‌های ارسال پیام را به صاحب خود خواهد داشت.
رامش تِین‌والا مدیر عامل سامسونیت در این خصوص گفت:

ما در حال همکاری با سامسونگ جهت ساخت محصولی فراتر از هوشمند بودن هستیم.

در حال حاضر تین‌والا از تاریخ عرضه‌ی این چمدان‌های هوشمند به بازار اطلاعاتی ارائه نکرده، اما به زودی شاهد هوشمند شدن و مجهز بودن چمدان‌های مسافرتی خواهیم بود.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #498 | Posted: 10 May 2015 22:19
کاربر

 
سیستم آبیاری هوشمند می‌ شود؛ حذف نیروی انسانی و کنترل با اینترنت


محققان ایرانی در یک شرکت دانش بنیان موفق شدند سیستمی طراحی و تولید کنند که قادر است به صورت هوشمند و با استفاده از سنسور قارچی، زمین‌های کشاورزی را آبیاری کند.محمد علی فراقیان، مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان اعلام کرد:

تلاش محققان این شرکت، منجر به تولید دستگاه آبیاری هوشمند با استفاده از سنسور قارچی شد که این محصول در رده محصولات دانش بنیان به صورت هایتک قرار گرفته است.

به گفته‌ی وی دستگاه آبیاری هوشمند امکان کنترل، مانیتورینگ و آبیاری قطره‌ای مزارع و زمین‌های کشاورزی را بصورت یکپارچه و هوشمند فراهم می‌کند.
سعید فراقیان از دیگر محققان این طرح با بیان اینکه سیستم مرکزی این دستگاه در محلی مانند ایستگاه پمپاژ نصب می‌شود، گفت:

تمامی ماژول‌های کنترلی دستگاه آبیاری هوشمند، بصورت بی‌سیم روی شیرهای برقی متصل شده و می‌توان تمامی سنسورها را به صورت قارچی در محل مشخصی از زمین نصب کرد.

وی افزود:

این سیستم از اوایل امسال وارد بازار شده که با استقبال خوبی نیز روبرو شده و در حال حاضر جز محصولات دانش بنیانِ تایید شده از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به شمار می‌رود.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان گفت:

این سنسورها دارای یک باطری و صفحه خورشیدی (دام سولار) است که اطلاعاتی مانند دما و رطوبت خاک و دمای محیط را بصورت بی سیم به دستگاه مرکزی ارسال می‌کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه این دستگاه آبیاری هوشمند با پردازش دقیق اطلاعات نسبت به شرایط محیطی بهترین تصمیم را برای آبیاری می‌گیرد، گفت:

این دستگاه، ضمن مانیتورینگ اطلاعات روی کامپیوتر و ثبت اطلاعات به صورت هوشمند عملیات آبیاری را انجام می‌دهد.

سید حسن میر حسینی، مدیر واحد بازرگانی این شرکت نیز گفت:

یکی از مزیت‌های اصلی این دستگاه حذف نیروی انسانی در زمان آبیاری مزارع و زمین‌های کشاورزی بزرگ است. همچنین به دلیل اینکه این دستگاه قابلیت کنترل از طریق اینترنت یا از طریق پیامک را دارد، صرفه جویی بسزایی در صرف زمان، نیروی انسانی و جلوگیری از به هدر رفتن آب می‌کند.

محسن بیات یکی از متخصصان این شرکت افزود:

این سیستم به دلیل داشتن برنامه تخصصی آبیاری را که قابل نصب روی سیستم عامل ویندوز و اندروید است می‌توان یکی از کامل‌ترین دستگاه‌های کنترلی در این زمینه دانست.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #499 | Posted: 29 May 2015 14:10
کاربر

 
نسل بعدی پردازشگرها؛ بسرعت نور، باریکتر از مو


مهندسان دانشگاه یوتا وسیله‌ای را طراحی کرده و ساخته‌اند که می‌تواند پژوهشگران را به تولید تراشه‌های نوری-سیلیکونی نزدیکتر کند. چنین تراشه‌هایی میتوانند اطلاعات را با سرعت نور پردازش یا منتقل کنند.
پرتوشکاف (Beam splitter) وسیله‌ای‌ است که پرتو نور را به دو کانال اطلاعات مجزا تقسیم می‌کند که هریک می‌توانند حاوی اطلاعات جداگانه‌ای باشند. راجش منون و همکارانش در بخش مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه یوتا می‌گویند کوچکترین پرتوشکاف را ساخته‌اند که ابعاد آن ۲.۴x۲.۴ میکرون، پنجاه برابر نازکتر از موی انسان است.
پیش از این کوچکترین وسیله‌ مشابه ابعادی بیش از ۱۰۰x ۱۰۰ میکرون داشته است.
پردازش نوری-سیلیکونی می‌تواند توان و سرعت پردازنده‌های کامپیوتری را میلیون‌ها برابر افزایش دهد. این فناوری می‌تواند باعث افزایش سرعت پردازش ابررایانه‌ها، سرورهای ذخیره اطلاعات، فناوری ضدتصادف در خودروها و هواپیماهای بدون سرنشین و نهایتا در کامپیوترهای خانگی شود.
راجش منون دانشیار دانشکده‌ مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه یوتا می‌گوید: "نور سریعترین چیزیست که می‌تواند اطلاعات را انتقال دهد برای استفاده از این اطلاعات در کامپیوتر باید نور به الکترون تبدیل شود. همین عمل تبدیل باعث افت سرعت انتقال اطلاعات می‌شود. هدف این است که تمام کار با نور انجام شود."
در شبکه‌ فیبرهای نوری، اطلاعات را فوتون‌های نور منتقل می‌کنند. اما پیش از آنکه جریان اطلاعات به کامپیوتر خانگی یا محل کار کاربر برسد، فوتون‌ها به الکترون‌ تبدیل می‌شوند تا برای مودم یا کامپیوتر قابل استفاده باشد. این محدودیت مانند قیف، سرعت رسیدن اطلاعات را کند می‌کند. اگر بتوان نور را بدون تبدیل به الکترون وارد تراشه‌های کامپیوتری کرد و همانجا پردازش کرد، سرعت پردازنده‌ها میلیون‌ها برابر سرعت فعلی خواهد شد.
پرتوشکاف روی تراشه‌های (chip) کامپیوتری نصب می‌شود تا پرتوهای حاوی اطلاعات را به داخل تراشه هدایت کند. کاهش اندازه این وسیله‌ به پژوهشگران این امکان را می‌دهد تعداد بیشتری از آن‌ها را روی یک تراشه قرار دهند.
البته این پرتوشکاف یکی از چند وسیله‌ای خواهد بود که روی یک تراشه سیلیکونی نصب می‌شود تا امواج نور را در جهت‌های مختلف هدایت کند و هر چه اندازه آنها کوچکتر شود، امکان قرار دادن میلیون‌ها وسیله روی یک تراشه ایجاد خواهد شد.
مزایای این وسیله‌ تنها به افزایش سرعت پردازش اطلاعات محدود نمی‌شود بلکه هزینه‌ تولید این محصول هم کم است. همچنین به این دلیل که انتقال اطلاعات به وسیله فوتون‌ها به جای الکترون‌ها انجام می‌شود، تلفن‌های هوشمند و تبلت‌هایی که با این فناوری ساخته شوند انرژی کمتری مصرف می‌کنند (بنابراین گرمای کمتری هم تولید می‌کنند) و عمر باطری بیشتری خواهند داشت.
فعلا اولین ابررایانه‌های نوری-سیلیکونی که کمپانی‌های Intel و IBM تولید می‌کنند هنوز تا حدی الکترونیک هستند و کاملا نوری نشده‌اند.
راجش منون معتقد است وسیله‌‌ای که او ساخته است تا سه سال آینده وارد ساختار اینگونه کامپیوتر‌ها خواهد شد.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #500 | Posted: 18 Jun 2015 22:33
کاربر

 
ساخت دوچرخه انعطاف پذیر با سیستم ویژه ضد سرقت


معمولا داشتن یک قفل ویژه به منظور حفاظت از دوچرخه برای دوچرخه سواران حرفه‌ای یا کسانی که در شهر از دوچرخه استفاده می‌کنند، بسیار ضروری و مهم است. از این‌رو به تازگی دوچرخه‌ی جدیدی ساخته شده که علاوه بر دارا بودن سیستم قفل ویژه، از قابلیت انعطاف پذیری هم برخوردار شده است.معمولا دوچرخه‌ها رایج‌ترین روش برای تردد در داخل شهر است اما احتمالا یکی از مواردی که در استفاده از این وسیله‌ها آزار دهنده باشد، حمل یک قفل برای محافظت دوچرخه است. اخیرا دوچرخه‌ای طراحی شده که علاوه بر انعطاف پذیر بودن، این مشکل را نیز برطرف کرده است. این دوچرخه توسط یکی از دانشجویان دانشگاه دمونتفورت انگلستان با نام کوین اسکات طراحی شده است. اسکات سعی کرده تا ساده‌ترين راه را برای قفل کردن و حفاظت آن در برابر دزد دوچرخه در پیش گيرد.
در این طرح دو ميله افقی که اسکلت بندی اصلی هر دوچرخه را می‌سازند، انعطاف پذير‌ند و می‌توانند به راحتی به دور میله‌ها و يا تیرک‌های موجود در امتداد خيابان‌ها حلقه شده و در هم قفل شوند. به نظر می‌رسد که دو میله افقی از چندین تکه لوله‌های کوچک تشکیل شده‌اند که با عبور کابل فلزی قوی از میان آن‌ها، به هم می‌چسبند و استحکام لازم را برای استفاده از دوچرخه فراهم می‌آورند. هنگامی هم که بخواهید آن را ببندید، کابل را شل می‌کنید تا لوله‌ها از هم جدا شده و حالت انعطاف پذیر پیدا کنند. این طرح در عين جذابیت که به نظر می‌رسد چندان از تکنولوژی روز بهره نبرده، راه ساده‌ای را به کارخانه‌های دوچرخه سازی نشان داده تا در زمان ساخت محصول، بيشتر به فکر حفاظت آن باشند.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
صفحه  صفحه 50 از 55:  « پیشین  1  ...  49  50  51  ...  55  پسین » 
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش / Technology News | اخبار فناوری

پاسخ شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که بازگفت کردید برگردید

رنگ ها Center  List   

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید.


 

 

Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti
Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites
↑ بالا