تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
علم و دانش

آيا ميدانيد كه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

صفحه  صفحه 69 از 91:  « پیشین  1  ...  68  69  70  ...  90  91  پسین »  
#681 | Posted: 28 Feb 2012 12:38
ماهي هاي عجيب وقريب :

ـ طوطي ماهي رنگين كمان : طوطي ماهي رنگين كمان هنگام استراحت شبانه نوعي تار بنام لباس شب بدور خود مي بندد.
ـ ماهي تيرانداز ميتواند با پرتاب قطرات آب بسوي حشرات، آنها را بداخل آب انداخته وبخورد.
ـ باله هاي عقرب ماهي ، داراي شعاعهاي باله بلند وجدا از يكديگرست كه بعضي از آنها سمي مي باشند.
ـ ماهي دمنده مثل جوجه تيغي مي تواند شكم خود را باد كرده وخارهاي روي بدنش را بصورت گسترده نگهدارد تا دشمنان نتوانند آن را ببلعند.
ـ ماهي ديسكوس داراي بدن پهن است ولي بدن آن پهلو به پهلو پهن و فشرده مي باشد

نوزادان اين ماهي بطريق غير عادي از مخاط روي بدن والدين تغذيه ميكند.

Signature
     
#682 | Posted: 28 Feb 2012 12:38
خوردنیهای مناسب در شبهای امتحان

يك متخصص تغذيه، با بيان اين كه مواد حاوي كافئين نظير قهوه و انواع كولاها محرك مغز بوده و بايد از مصرف بي*رويه آن در ايام امتحانات خودداري شود، گفت: در مقابل زنجبيل با افزايش خون*رساني آثار مثبتي در افزايش مقاومت در قبال تنش*هاي عصبي و خستگي و نيز افزايش قدرت تمركز ذهني و كاهش خواب آلودگي دارد.


دكتر سيدضياء*الدين مظهري، ويتامين E را در اكسيژن*رساني به مغز و خنثي*سازي راديكال*هاي آزاد مهاجم به مغز و اعصاب موثر برشمرد و افزود: از اين رو استفاده از جوانه گندم و افزودن آن به سالاد، ماست و يا سوپ و خوراكي*هاي مختلف توصيه مي*شود.

وي با بيان اين كه سلنيوم از مواد معدني ضدسرطان و خنثي*كننده آثار سمي فلزات سنگين از جمله سرب و جيوه است، يادآور شد: اين دو فلز از طريق هواي تنفسي، آب آشاميدني، سبزي و انواع ميوه* وارد چرخه تغذيه*اي بشر شده كه تجمع آن آثار سويي را بر عملكرد مغز و اعصاب مي*گذارد.

مظهري، در ادامه توضيح داد: سرب حتي به ميزان ناچيز عامل اختلال در امر يادگيري، ايجاد بيش فعالي و كاهش بهره هوشي است و جيوه هم به علت تمايل خاص به بافت مغز، عامل مهمي در بروز افسردگي، خستگي، سردرد، فراموشي واختلال در تمركز به شمار مي*رود.

اين متخصص تغذيه، جوانه گندم، محصولات تهيه شده از غلات كامل بويژه نان*هاي تهيه شده از گندم و جو و حبوباتي نظير لوبيا، نخود، عدس، ماش و منابع حيواني نظير ساردين، ماهي تن، زرده تخم مرغ، جگر حيوانات جوان، سبزيجات داراي برگ سبز تيره و گوجه فرنگي را حاوي سلنيوم دانست و يادآور شد: سلنيوم از طريق اتصال به فلزات سنگين سرب و جيوه و فلزات سمي نظير آرسنيك و كادميم اين فلزات را از بدن دفع مي*كند.

وي گروه ويتامين*هاي B را در افزايش يادگيري موثر دانست و افزود: گنجانيدن مواد غذايي حاوي اين ويتامين*ها در تغذيه روزمره به علت نقش آن در كاهش عصبانيت، پيشگيري و درمان افسردگي و خستگي توصيه مي*شود.
دكتر مظهري، مخمر آبجو، جگر، گوشت گوساله، ماهي، مرغ، تخمه آفتابگردان، تخمه كدو، جوانه گندم، حبوبات، غلات، شير و لبنيات، گوجه فرنگي، كاهو، هويج، قارچ، انواع ميوه و دانه*ها و مغزهاي روغني را به عنوان منابع ويتامين B ياد كرد.

اين متخصص تغذيه، با تاكيد بر ضرورت وجود 16 ماده معدني ضروري در رژيم غذايي روزمره گفت: اما مواد معدني چون كلسيم، منيزيم، آهن، روي و سلنيوم نقش كليدي*تري دارند. از اثرات مفيد آنها افزايش توان يادگيري و تقويت نيروي دفاعي و سرعت بخشيدن به روند رشد قوي است. به گفته وي، گردو، ماهي، مرغ، جگر، گوشت، گندم جوانه*زده و محصولات تهيه شده از آردهاي سبوس*دار حاوي اين مواد معدني هستند.

دكتر مظهري، با توصيه به دانش آموزان و داوطلبان كنكور مبني بركاهش مصرف همبرگر، سوسيس، كالباس، كله*پاچه و مواد غذايي حاوي چربي*هاي اشباع نشده داراي فرم ترانس گفت: استفاده مناسب مصرف غذاهاي حاوي امگا 3 نظير ماهي، روغن*هاي سويا، كنجد، تخم كتان يا بذرك و گردو يا خود آنها الزامي است.

Signature
     
#683 | Posted: 28 Feb 2012 12:39
سخنی از جنس جواهر: می گویند الماس از دل زمین و فاصله ای معادل صد کیلو متر بیرون آورده می شود. بله، صد کیلو متر زیر زمین! از دو هزار سال پیش به این طرف آن را سلطان نگین های جهان دانسته اند، سلطانی که به صورت تراشیده و نتراشیده در زیور الات مورد استفاده قرار می گیرد.
... اما در میان این همه سلطان جواهر نشان ،ده الماس در سطح جهان وجود دارند که در نوع خود یگانه و منحصر به فرد هستند. ده الماسی که هر کدام برای خودشان داستانی دارند، داستانی شکل گرفته از دل تاریخ همراه با درد و رنج وخون و خنده.

کولینان یک
این برلیان (الماس تراش داده شده) بیش از 530 قیراط وزن دارد. در واقع "کولینان یک" سنگین ترین الماس جهان است که آن هم خودش از یک قطعه الماس که که بزرگترین الماس کشف شده است، تراشیده شده.
بلور الماس اولیه "کولینان یک" وزنی معادل 2106 قیراط داشته که به یاد مدیر عامل معدن کیمبرلی "کولینان" نامگذاری شده است.
این سنگ همراه با 104 قطعه برلیان ریز و درشت دیگر از همان الماس دو هزار قیراطی اولیه در آمستردام هلند تراشیده شده و در سال 1908میلادی به ادوارد هفتم، پادشاه انگلستان تقدیم گردیده.
"کولینان یک" قریب به صد سال است که در برج لندن نگهداری می شود و به دلایلی که معلوم نیست به آن" ستاره آفریقا" هم می گویند.


کوه نور
الماس" کوه نور" که ابتدا 186 قیراط وزن داشته، توسط نادر شاه افشار از هندوستان به ایران آورده شد، اما بعدها به دست کمپانی هند شرقی افتاد و در سال 1850 میلادی به ملکه ویکتوریا هدیه داده شد. کوه نور در اوایل قرن بیستم پس از تراش مجدد در تاج ملکه "مارلی" همسر "جرج پنجم" پادشاه انگلستان قرار گرفت و فعلا نیز جزو جواهرات سلطنتی انگلستان محسوب می شود و در تاج ملکه "الیزابت" در برج لندن نگهداری می گردد.

فلورتین
این برلیان 27/137 قیراط وزن دارد و از قدیم به عنوان اسطوره از آن یاد شده است. فلورتین در سال 1657 در مالکیت خانواده ای ایتالیایی در فلورانس قرار داشت، اما در قرن هیجدهم در تاج سلطنتی خاندان "هابزبورگ" دیده شد و پس از جنگ جهانی اول تا به امروز نیز مفقود شده است.

تیفانی
الماس" تیفانی" 129 قیراط وزن دارد و در سال 1878 میلادی در معدن کیمبرلی درآفریقای جنوبی کشف شده است. الماس یاد شده ابتدا 287 قیراط وزن داشت، ولی وقتی توسط تیفانی، جواهر فروش معروف نیویورکی خریداری شد، دوباره تراشیده شد. جواهر فروشی تیفانی اعلام کرده که این الماس فروشی نیست و قرار است در خانواده تیفانی نگهداری شود.

ناسک
این برلیان با وزن تقریبی 90 قیراط ابتدا در معبد شیوانا قرار داشت، اما در سال 1818 میلادی توسط انگلیسی ها به سرقت رفت و در سال 1927 مجددا در نیویورک تراشیده شد. وزن فعلی آن 44 قیراط است و در حال حاضر در اختیار مالکین خصوصی جواهر در ایالات متحده آمریکا قرار دارد.

شاه
این الماس 70/88 قیراط وزن دارد و از هندوستان به ایران آورده شد. الماس شاه به طور طبیعی تراشیده شده و دارای سه سطح حکاکی است که اسامی سلاطین صاحب آن بر روی آن سطوح نوشته شده است. این الماس در سال 1829 از طرف محمد شاه قاجار به تزار نیکلای اول هدیه شد و از آن به بعد در کاخ کرملین نگهداری می شود.

کولینان چهار
این برلیان 60/63 قیراط وزن دارد و یکی از 105 الماس بریده شده از بزرگترین قطعه الماس کشف شده در جهان (کولینان یک) می باشد.
"کولینان چهار" پیش از این در تاج مله "ماری" قرار داشت، اما اکنون در برج لندن نگهداری می شود.

سانسی
"سانسی" با وزن معادل 55 قیراط سر گذشت عجیبی دارد. این الماس در سال 1470 در مالکیت "چارلز شیر دل" بود، اما صد سال بعد یعنی در سال 1570 توسط شخصی به نام سانسی از سفیر فرانسه در ترکیه خریداری شد. الماس "سانسی" صد سال است که (از سال 1907 میلادی به بعد) در اختیار خانواده "آستار" در لندن قرار دارد.

هوپ
یک برلیان 5/44 قیراطی که در سال 1830 میلادی توسط بانکداری به نام "هوپ" در لندن خریداری شد. احتمالا در جریان انقلاب کبیر فرانسه از صاحب اصلی آن دزدیده شد و دوباره تراشیده شده است.
در حال حاضر این برلیان تاریخی در موزه "اسمیت سونین" در آمریکا قرار دارد.

درسدن
این الماس 41 قیراطی در حال حاضر در تالار سبز شهر "درسدرن" نگهداری می شود. از تاریخچه اولیه این الماس اطلاعات دقیقی در دست نیست، اما کارشناسان عقیده دارند که این برلیان در حدود 1700 میلادی در اختیار "آگوست شیر پنجه" دوک ساکسون قرار داشته است.

Signature
     
#684 | Posted: 28 Feb 2012 12:39
جوان ترین دانشجوی جهان

یک کودک 9ساله نابغه هنگ کنگی توانسته است وارد دانشگاه شود و نام خود را به عنوان جوان ترین دانشجوی دنیا به ثبت برساند.این کودک که نامش "مارچ بودبهارو" است،او چند روز بعد از ورود به دانشگاه گفت:از استادان خود چیز جدیدی یاد نگرفته ام و تمام این درس ها بسیار آسان هستند و من تمام این مطالب را یکی دو سال قبل یاد گرفته ام.

بیشترین جایز اسکار

والت دیسنی،هنرپیشه و تهیه کننده امریکایی در طول زندگی خود موفق شد 25 بار جایز اسکار دریافت کند و رکورد دار تصاحب بیشترین جایز اسکار است.

بلندترین سوزن

سوزن هایی از جنس استخوان متعلق به دوران پارینه سنگی در مناطقی از فرانسه به دست آمده است.طول آن 5/185 سانتیمتر است که در انگلستان ساخته شده و برای دوختن دکمه برروی تشک به صورت طولی مورد استفاده قرار می گیرد.یکی از این سوزن های غول پیکر در شهر فورج میل به نمایش گذاشته شده است.

Signature
     
#685 | Posted: 28 Feb 2012 12:39
ریز بافت ترین قالیچه

یک قالیچه ابریشمی به ابعاد 53/5/55×8 سانتیمتر با 655 گره در هر سانتیمتر مربع،ریز بافت ترین قالیچه به شمار می رود.این قالیچه توسط موسسه قالیبافی کاپور راک هند،طی مدت 22 ماه بافته و در سال 1992 آماده شد.

گرانقیمت ترین کفش

گرانقیمت ترین کفش جهان موسوم به کفش های سیندرلا از 565 قطعه الماس به وزن 55 قیراط استفاده شده است.قیمت آن بالغ بر دو میلیون دلار است.

بزرگترین سوسمار

بزرگترین سوسمار،اژدها سوسمار است.این جانور در اندونزی زندگی می کند.در ازای آن ممکن است از سه متر تجاوز کند و وزنش به حدود 110 کیلوگرم برسد. اژدها سوسمار می تواند یک خوک وحشی را شکار کند و همه آن را بخورد.

Signature
     
#686 | Posted: 28 Feb 2012 12:40
آماری عجیب در مورد انسان ها

بشر پر حرف ترين موجود روي زمين است. اين آمار را اخيرا از سوي پزشکان روسيه منتشر شده.

اين محققان حد متوسط عمر بشر را هفتاد سال گرفته اند که در اين مدت انسان 13 سال حرف مي زند، 6 سال غذا مي خورد و 23 سال نيز مي خوابد.

هر نفر به طور متوسط صدها تن غذا مي خورد. اگر وزن افراد را 75 تا 80 کيلو گرم بگيريم بايد گفت هر فرد در عمر خود 1250 تا 1335 برابر وزنش غذا مي خورد. در مدت يک روز يا 24 ساعت 1000 ليتر هوا تنفس مي کند وقلبش در هر 1 دقيقه 80 تا 100 بار مي زند. با اين شرايط قلب انسان در طول زندگيش دو ميليارد و58 ميليون بار بدون وقفه واغلب بدون کوچکترين مشکلي مي زند.

انسان تنها موجودي است که راست قامت است و روي دو پا راه مي رود ودر طول روز به طور متوسط 20 هزار قدم بر مي دارد يعني 7 ميليون قدم در سال. در 70 سالگي تعداد اين قدمها به 500 ميليون مي رسد يعني 500 هزار کيلومتر راه رفته. با اين محاسبات مي توان نتيجه گرفت که هر فرد در طول زندگيش مي تواند 9 بار کره ي زمين را دور بزند و با پاي پياده به کره ي ماه برود با توجه به اينکه فاصله زمين تا ماه 390 هزار کيلومتر است .....

بدن انسان به وسيله ي پوشش شگفت انگيزي محافظت مي شود. اين پوشش پوست بدن است که در هر ساعت 30 ميليون ميکروب روي آن مي نشيند و 29 ميليون آن کشته مي شود و پس از 2 ساعت از اين 30 ميليون فقط 7 هزار تاي آن باقي مي ماند.

در بدن انسان بين 2 تا 4 ميليون نقطه ي درد و جود دارد که حساسيت آن نسبت به موقعيت پوست بدن فرق دارد. بدن انسان قدرت مقاومت شگفت انگيزي دارد و مي تواند گرماي 44 تا 45 درجه را تحمل کند و حتي اگر به تدريج گرم شود در فضاي خشک مي تواند 150 تا 160 درجه حرارت را تحمل کند و بالاترين ميزان برودت که بدن قادر به ايستادگي در برابر آن است 27 درجه زير صفر است.

انسان مي تواند 52 روز تنها با خوردن آب زنده بماند. حساسترين عضو بدن چشم است که مي تواند 10 هزار رنگ را تشخيص دهد وبالاخره اينکه نوزادان تا 8 ماهگي دنيا را سياه وسفيد مي بينند

Signature
     
#687 | Posted: 28 Feb 2012 12:40
حقیقت خواندنی جهان::
[/SIZE]


1- گذاشتن گوشی هدفون در گوش به مدت یک ساعت باعث می شود باکتری های

گوش شما 700 برابر شود.

2- مردان بهتر از زنان می توانند نوشته های ریز را بخوانند ولی شنوایی خانم ها

بهتر از آقایان است.

3- قلب یک زن تندتر از قلب یک مرد می تپد.

4- اگر تخم مرغ در آبی که محلول شکر در آن وجود دارد قرار بدهیم ، تخم مرغ در

آب شناور می شود.

5- اگر کسی بخواهد یک بار دور ساختمان پنتاگون ( وزارت دفاع آمریکا ) بزند

باید حدود 15 دقیقه زمان بگذارد.

6-خوک ها به دلیل شرایط فیزیکی بدن نمی توانندبه آسمان نگاه کنند.

7- کار گذاشتن تله موش در ایالت کالیفورنیای آمریکا برای داشتن مجوز شکار

ممنوع است.

8- روز 22 ماه می در آمریکا شاهد کمترین میزان تولد در این کشور است.

9- یک عطسه می تواند با سرعتی حدود 1000 مایل در ساعت حرکت کند.

10- پرنس چارلرز و پرنس ویلیام ( جانشینان احتمالی ملکه انگلیس ) برای
رعایت جوانب احتیاط در صورت سقوط هواپیما ، هرگز در یک هواپیما سفر
نمی کنند.

11- چتر نجات قبل از هواپیما اختراع شده است.

12-تعداد فیلم های تولید شده در سینمای هند از فیلم های تولیدی در هالیوود

بیشتر است.

13- مشهورترین و پر تعداد ترین اسم در جهان « محمد» است.

14- اولین تلفن همراه در سال 1924 اختراع شد.

15- « ولوو» مارک معروف کامیون ها و ماشین های سواری به زبان ایتالیایی به

معنی « در حال حرکت هستیم»

16- زبان قوی ترین ماهیچه در بدن انسان است.

17- مطابق قوانین آمریکا در آگهی های تبلیغاتی مشروبات الکلی ، کسی حق

ندارد یک فرد را در حال نوشیدن این مشروبات نشان می دهد.

18- مصریان باستان روی بالش هایی که از سنگ درست شده بود می خوابیدند.

19- تا سال 1960 مردهایی که موی سر بلندی داشتند اجازه ورود به منطقه «

دیزنی لند » ( استودوی والت دیزنی ) در آمریکا را نداشتند.

20- چربی بدن انسان برای ساخت 7 قالب صابون کافی است.

Signature
     
#688 | Posted: 28 Feb 2012 12:42
ادرار گربه زير نور سياه ميدرخشد.
تعداد چينيهايي که انگليسي بلدند از تعداد امريکايي هايي که انگليسي بلدند بيشتر است.
دوئل کردن در پاراگوئه آزاد است به شرط اينکه طرفين خون خود را به گردن بگيرند .
فيلها تنها حيواناتي هستند که نميتوانند بپرند .
هر بار که يک تمبر را ميليسيد 1/15 کالري انرژي مصرف ميکنيد .
فوريه سال 1865 تنها زماني بود که ماه کامل نشد .
کوتاهترين جمله کامل در انگليسي am است .
اگر عروسک باربي رازنده تصور کنيد سايزش 33-23-39 . قدش 2متر و 15 سانتيمتر خواهد بود با گردني 2 برابر بلندتر از يک انسان نرمال.

Signature
     
#689 | Posted: 28 Feb 2012 12:42
تمام خرسهاي قطبي چب دست هستند .
اگر يک ماهي قرمز را در يک اتاق تاريک قرار دهيد کم کم رنگش سفيد ميشود.
اگر به طور مداوم 8سال و 7 ماه و 6 روز فرياد بزنيد انرژي صوتي لازم براي گرم کردن يک فنجان قهوه را توليد کرده ايد .
در مصر باستان افراد روحاني تمام موهاي بدن خود را ميکنند حتي مژه و ابرو .
کوتاهترين جنگ در تاريخ در سال 1896 زانزيبارو انگلستان رخ داد که 38 دقيقه طول کشيد .
در 4000 سال گذشته هيچ حيواني رام نشده بود .
هيچ وقت نميتواني با چشمان باز عطسه کني .
تعداد انسانهايي که به وسيله خر کشته ميشوند از تعداد انسانهايي که در سانحه هواپيمايي ميميرند بيشتر است .
چشمهاي ما از بدو تولد همين اندازه بوده اند اما رشد دماغ و گوش ما هيچ وقت متوقف نميشود .
هر تکه کاغذ را نميتوان بيش از 9 بار تا کرد .
در هرم خئوپوس در مصر که 2600 سال قبل از ميلاد ساخته شده است به اندازه اي سنگ به کار رفته که ميتوان با آن ديوار آجري به ارتفاع 50 سانتيمتر دور دنيا ساخت .

Signature
     
#690 | Posted: 28 Feb 2012 12:43
اگر تمام رگهاي خوني را در يک خط بگذارند تقريبا 97000 کيلومتر ميشود (در يک انسان ) .
وقتي مگس روي يک ميله فولادي مينشيند ميله فولادي به اندازه دو ميليونيم ميليمتر خم ميشود .
امريکا تا 50 ميليون سال ديگر دو نيم خواهد شد .
عدد2520 را ميتوان به اعداد 1 تا 10 تقسيم نمود بدون آنکه خارج قسمت کسري داشته باشد .
رودخانه گنگ براي هندوها مقدس است و هر سال مردم زيادي براي پاک شدن وتطهير خود را در آن ميشويند در حاليکه فاضلاب صد شهر و روستا و ميليونها تن مواد سمي و زايد کارخانه ها وارد اين رودخانه ميشود .
انسان در روز به طور متوسط 15 هزار بار پلک ميزند.
آقايون در روز 40 تار مو و خانمها 70 تار مو از دست ميدهند البته بيشتر آنها دوباره جايگزين ميشود .
30 برابر جمعيتي که امروز بر سطح کره زمين زندگي ميکنند در زير خاک مدفون شده اند .
تنها قسمت بدن که در آن خون جريان ندارد قرنيه چشم است

Signature
     
صفحه  صفحه 69 از 91:  « پیشین  1  ...  68  69  70  ...  90  91  پسین » 
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش / آيا ميدانيد كه؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بالا
این تاپیک بسته شده. شما نمیتوانید چیزی در اینجا ارسال نمائید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2017 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites