تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
علم و دانش

پزشکی سلامت (آرشیو شماره یک)

صفحه  صفحه 17 از 64:  « پیشین  1  ...  16  17  18  ...  63  64  پسین »  
#161 | Posted: 8 Jul 2011 05:01
مکمل های طبیعی کاهنده کلسترول

اگر به دنبال روشی کاملا طبیعی برای کاستن کلسترول هستید بایدگفت که تعداد قابل توجهی مکمل های غذایی در این زمینه وجود دارد و هر سال نیز درمان جایگزین جدیدی برای این موضوع وارد بازار می شود.

به نظر می رسد که هر کدام از این اقلام جدید بهتر از موارد قبلی عمل می کند.اما باید بدانید که اگر یک نوع از این مکمل ها برای فردی تاثیر گذار است ممکن است برای دیگری چنین نتیجه دلخواهی در پی نداشته باشد.در حقیقت می توان گفت که موفقیت وی در این زمینه می تواند ناشی از تاثیر تلقین و یا تغییر در نوع رژیم غذایی باشد که به آن توجهی نمی گردد.
ما در ادامه به بعضی از این روش های درمان طبیعی برای کاهش کلسترول اشاره می کنیم.

۱-عصاره برگ کنگر فرنگی (آرتیشو)
۲- شنبلیله
۳- فیبر
۴- روغن ماهی
۵- سیر
۶- عشقه
۷- گوگول: گیاهی ناشناخته در ایران و بومی کشورهند می باشد که در کاهش چربی بدن و به دنبال آن کاهش وزن تاثیر به سزایی دارد.
۸- نیاسین یا ویتامین B
9- کپک قرمز برنج
۱۰ – پروتئین سویا

هر کدام از این مواد طببیعی ذکر شده بنا به تحقیقات متعدد ثابت کرده است که می تواند در کاهش کلسترول خون مفید باشد . شما هم می توانید با مشورت پزشک اقدام به مصرف کنید.

hi dr!
     
#162 | Posted: 8 Jul 2011 05:01
کفش تنگ موجب میخچه می‌شود

یک متخصص پوست گفت: تنگ بودن کفش و وارد آمدن فشار بیش از حد به پا و ساییدگی انگشت پا موجب ابتلا به میخچه شده و با برطرف کردن این شرایط میخچه نیز درمان می‌شود.

دکتر محمد امیدیان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار داشت: میخچه برآمدگی مخروطی شکل و دردناکی است که در اثر سایش و فشار به وجود می‌آید. میخچه معمولا در سطح کناری انگشت کوچک پا به وجود می‌آید و در افراد چاق که فشار بیشتری به انگشت پا وارد می‌آید، بیشتر بروز می‌کند.

وی افزود: در صورت ابتلا به میخچه باید از کفش مناسب و اندازه پا استفاده شود. ضمن آن که استفاده از چسب میخچه و یا بالشتک میخچه نیز برای درمان موقت موثر است

==================================

ویروس تب خال از راه تنفس وارد بدن می‌شود

یک متخصص پوست با اشاره به این که بیماری تب خال به وسیله ویروس «هرپس سیمپلکس» ایجاد می‌شود،

اظهار کرد: این ویروس در جوامع پرجمعیت و غالبا هنگام طفولیت از راه تنفس وارد بدن می‌شود و بعد از ورود و ایجاد علایم اولیه، به طور دائم از بین نرفته و در بدن فرد باقی می‌ماند.

دکتر فرانک احسانی در گفت وگو با ایسنا، با تاکید بر این که ضعف سیستم دفاعی بدن سبب بروز مجدد تب خال می‌شود، افزود: این بیماری به صورت تاول‌های سوزش دار در اطراف دهان، نوک انگشتان دست، اطراف چشم یا هر جای دیگری نمایان می‌شود.

وی، استفاده از پمادها از جمله آسایکلوویر با نظر پزشک و یا داروهای خوراکی در مواقع شدت بیماری را از جمله راه‌های درمان بیماری تب خال برشمرد و افزود: تب خال می‌تواند همزمان با بیماری‌های تب دار، رژیم‌های غذایی سخت و یا استرس‌های شدید که سبب ضعف سیستم دفاعی بدن می‌شوند بروز کند.

وی با اشاره به این که ورود ویروس تب خال به بدن نوزادان به صورت یک بیماری تب دار شدید با تاول‌های بسیار در اطراف دهان نمایان می‌شود، تصریح کرد: تب خال در دوران بالینی بسیار خفیف‌تر است.

دکتر احسانی در پایان با تاکید بر این که مصرف بی‌رویه هر نوع دارویی ممکن است سبب ایجاد مقاومت یا حساسیت شود، توصیه کرد: در صورت ابتلا به تب خال از درمان‌های خودسرانه پرهیز شود.

hi dr!
     
#163 | Posted: 8 Jul 2011 05:02
مصرف خود سرانه گیاهان دارویی خطرناک است

جمعی از محققان دانشگاه علوم پزشکی تهران بر این باورند هرچند گیاهان دارویی در درمان برخی بیماری ها می توانند به تنهایی یا به همراه داروهای شیمیایی نوین موثر باشند، اما در بسیاری از بیماری ها نمی توانند جایگزین داروهای متداول گردند.

مصرف داروهای گیاهی مانند داروهای شیمیایی، باید با تایید و تجویز پزشک و زیر نظر وی انجام پذیرد و این تصور که چون این مواد طبیعی هستند و خوردن هر مقدار از آنها بی ضرر است، اشتباه است.

استفاده بیش از حد (درصورتیکه دوز متفاوت آن مفید باشد) می تواند موجب مسمومیت و در مواردی حتی منجر به مرگ شود، مثلاً استفاده بی رویه از گیاهی بنام انگشتانه، ممکن است باعث خستگی، ضعف عمومی، گیجی، توهم، سردرد، بی حالی، سرگیجه، غش، نامنظمی حرکات قلب، تاری دید، دو بینی، بی اشتهایی، تهوع، استفراغ و… شود.

همچنین یک مشکل به ظاهر ساده ممکن است نشانه بیماری خطرناک باشد. مثلاً سرفه می تواند نشانگر سل یا حتی سرطان ریه باشد، که درصورت عدم مراجعه در زمان مناسب به پزشک موجب پیشرفته تر شدن بیماری می شود.

بنابراین توصیه می شود درصورت بروز علائم خاص بیمارگونه با مراجعه به پزشک نسبت به رفع مشکل اقدام کنید و در صورت تمایل به استفاده از داروهای گیاهی، با اجازه پزشک متخصص و زیر نظر وی اقدام به مصرف آن شود.

همچنین گاهی داروهای گیاهی تأثیر اندکی بر درمان بیماری داشته و همراهی آن با داروهای شیمیایی رایج می تواند به نتایج بسیار امیدوار کننده بینجامد.

hi dr!
     
#164 | Posted: 8 Jul 2011 05:03
استفاده از شیشه شیر موجب پوسیدگی دندان کودکان می‌شود

علی رغم تمام توصیه‌ها و هشدارهای پزشکان و حتی آگاهی بسیاری از مادران از فواید تغذیه کودک از شیر مادر و مضرات استفاده از شیشه شیر و پستانک، مادران زیادی هستند که برای تغذیه کودک خود آن هم به مدت طولانی از شیشه شیر استفاده می‌کنند که این مسئله ممکن است خطرات زیادی برای کودک به همراه داشته باشد.

دکتر ناصر کلانتری متخصص کودکان در گفت وگو با ایسنا، افزود: استفاده از شیشه شیر برای تغذیه کودکان در طولانی مدت باعث ایجاد یک عادت برای کودک می‌شود که در آینده نیز باعث پس زدن یا عدم دست گرفتن لیوان، فنجان یا قاشق در آنها می‌شود.

دکتر کلانتری افزود: همچنین با توجه به اینکه نحوه و مدل مکیدن شیشه شیر و پستانک با مکیدن سینه مادر متفاوت است، بنابراین بعد از مدتی ۹۰ درصد کودکان اصطلاحا دچار گیجی سر پستانک می‌شوند و در ۵۰ درصد موارد تنها مهارت مکیدن شیشه شیر را کسب کرده و سینه مادر را پس زده و رها می‌کنند.

وی اشاره به اینکه استفاده از فنجان به دلیل کمتر بودن خطر آلودگی آن و در دسترس بودن به مراتب بهتر از شیشه شیر است، افزود: متاسفانه اغلب مادران علاوه بر استفاده از شیشه شیر برای تغذیه کودک از آن به عنوان آرام کردن کودک استفاده می‌کنند و حتی آب را نیز در شیشه آن هم به مدت طولانی در دهان کودک قرار می‌دهند و اغلب نیز با ریختن چند قند در آب آن را شیرین کرده به کودک می‌دهند و حتی این شیشه آب قند در زمان خواب کودک نیز در دهان وی قرار دارد که همین امر موجب تاثیر گذاری آن بر دندان‌های کودک می‌شود.

به گفته این متخصص؛ این شیرینی که مدت زیادی در تماس با دهان قرار می‌گیرد باعث پوسیدگی و سیاه شدن دندانها در وی می‌شود.

دکتر کلانتری در پایان تاکید کرد: همواره به مادران توصیه می‌شود با شیر خود کودکانشان را تغذیه کرده و یا حتی‌الامکان از فنجان یا قاشق برای دادن مایعات به آنها استفاده کنند؛ چرا که کودک تازه به دنیا آمده نیز قادر به خوردن از طریق فنجان است.

hi dr!
     
#165 | Posted: 8 Jul 2011 05:03
بی توجهی به وضعیت روحی بیماران پس از عمل ماستکتومی، کاهش کیفیت زندگی آنها را در پی دارد

محققان معتقدند بی توجهی به وضعیت روحی – روانی بیماران مبتلا به سرطان پستان بعد از عمل ماستکتومی می‌تواند زمینه ساز بروز تغییرات خلقی و در نهایت کاهش کیفیت زندگی این افراد شود.

این تحقیق با هدف تعیین ارتباط ماستکتومی (عمل جراحی برداشت سینه و بافت درگیر با سرطان) با خلق و خو و کیفیت زندگی در مبتلایان به سرطان پستان توسط بتول تیرگری، کارشناس ارشد پرستاری و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمان و جمعی از همکارانش انجام شده است.

سرطان پستان، شایع ترین سرطان در زنان ایرانی است که ۸۱ درصد جراحی ها برای درمان آن در ایران از نوع ماستکتومی می باشد.

ماستکتومی می تواند موجب احساس نقص و ناتوانی، اختلال در تصویر ذهنی از بدن، کاهش جذابیت و عملکرد جنسی شده و زمینه را برای ایجاد اختلالات خلق فراهم کند.

از آنجایی که هدف روش های درمانی سرطان پستان در چند دهه اخیر ایجاد زندگی با کیفیت مطلوب برای بیمار می باشد، در راستای تحقق این هدف مهم نگرانی ها در مورد تأثیر درمان های جراحی سرطان پستان خصوصاً ماستکتومی بر کیفیت زندگی مبتلایان در حال افزایش است.

این مطالعه توصیفی تحلیلی بر روی ۵۰ زن ماستکتومی شده مراجعه کننده به کلینیک های خصوصی انکولوژی به عنوان گروه مورد و۵۰ زن کاندید ماموگرافی مراجعه کننده به کلینیک های زنان بیمارستان های امام رضا (ع) و قائم (عج) مشهد به عنوان گروه شاهد و به روش نمونه گیری غیر احتمالی و مبتنی بر هدف انجام شد.

جمع آوری اطلاعات با استفاده از فرم های مصاحبه شامل مشخصات فردی، اطلاعات مربوط به بیماری و وضعیت عمومی در هر دو گروه و پرسشنامه‌های خلق، کیفیت زندگی و حمایت اجتماعی صورت گرفت.

طبق نتایج بررسی زنانی که مورد عمل جراحی ماستکتومی قرارگرفته بودند، نمرات خلق و کیفیت زندگی شان ضعیف تر از زنان کاندید ماموگرافی بود.

یافته های این پژوهش حاکی از آن است که عدم توجه به وضعیت روحی – روانی بیماران بعد از عمل ماستکتومی می تواند زمینه را برای ایجاد تغییرات خلقی فراهم کرده و در نهایت کیفیت زندگی این افراد را مختل کند ولیکن پرستاران می توانند با شناسایی و ارجاع بیماران با تنش های روانی به مراکز مشاوره در جهت پیشگیری از ایجاد اختلالات خلق در این بیماران گام مؤثری برداشته و راه را برای ارتقا کیفیت زندگی آنان هموار کنند.

خلاصه این مقاله در مجله دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی – درمانی شهید صدوقی یزد به چاپ رسیده است.

hi dr!
     
#166 | Posted: 8 Jul 2011 05:04
روزه داری با استفاده از قرص‌های جلوگیری ممنوع

بسیاری از زنان در طول ماه رمضان از قرص های ضدبارداری برای تعویق زمان عادت ماهانه خود جهت روزه داری استفاده می کنند این درحالی است که یک فوق تخصص زنان استفاده از این قرص ها را در طول ماه رمضان برای روزه داری جایز نمی داند.دکتر مریم غفارنژاد فوق متخصص زنان و زایمان با بیان این که زنان به خاطر نگاه های اعتقادی و دینی خود اقدام به مصرف چنین قرص هایی می کنند، گفت: زنان باید درنظر بگیرند که اعتدال در دین توصیه شده است و نباید به خاطر فرار از این حرکت طبیعی که در خلقت زنان است مبادرت به مصرف قرص های جلوگیری کنند.وی در ادامه لکه بینی، سردرد، حالت تهوع، افزایش فشارخون را از عوارض مصرف خودسرانه داروی LD عنوان کرد و گفت: عوارض گفته شده باعث کاهش توانایی های جسمی فرد و کم طاقت شدن افراد می‌شود.به گفته دکتر غفارنژاد مصرف قرص های جلوگیری شناخته شده با نام LD حتی با دوز کم نیز توصیه نمی شود چراکه ممکن است عوارض بدی به همراه داشته باشد.

hi dr!
     
#167 | Posted: 8 Jul 2011 05:04
روزه داری با استفاده از قرص‌های جلوگیری ممنوع

بسیاری از زنان در طول ماه رمضان از قرص های ضدبارداری برای تعویق زمان عادت ماهانه خود جهت روزه داری استفاده می کنند این درحالی است که یک فوق تخصص زنان استفاده از این قرص ها را در طول ماه رمضان برای روزه داری جایز نمی داند.

دکتر مریم غفارنژاد فوق متخصص زنان و زایمان با بیان این که زنان به خاطر نگاه های اعتقادی و دینی خود اقدام به مصرف چنین قرص هایی می کنند، گفت: زنان باید درنظر بگیرند که اعتدال در دین توصیه شده است و نباید به خاطر فرار از این حرکت طبیعی که در خلقت زنان است مبادرت به مصرف قرص های جلوگیری کنند.

وی در ادامه لکه بینی، سردرد، حالت تهوع، افزایش فشارخون را از عوارض مصرف خودسرانه داروی LD عنوان کرد و گفت: عوارض گفته شده باعث کاهش توانایی های جسمی فرد و کم طاقت شدن افراد می‌شود.

به گفته دکتر غفارنژاد مصرف قرص های جلوگیری شناخته شده با نام LD حتی با دوز کم نیز توصیه نمی شود چراکه ممکن است عوارض بدی به همراه داشته باشد.

=================================

شیر خشت در درمان یبوست دوران بارداری موثر است

۸

بر اساس یک پژوهش: , شیر خشت در درمان یبوست دوران بارداری موثر است
نتایج یک مطالعه نشان می دهد، شیرخشت به عنوان یک داروی گیاهی در درمان یبوست دوران بارداری قابلیت استفاده در کنار سایر روش های درمانی این عارضه را دارد.

به گزارش سرویس پژوهشی ایسنا منطقه علوم پزشکی تهران، سهیلا اکبری متخصص زنان و زایمان به اتفاق جمعی از همکارانش در دانشگاه علوم پزشکی لرستان بر اساس یافته های مطالعاتشان بر این باورند که استفاده از شیر خشت در درمان یبوست دوران بارداری بسیار موثر است.

استفاده از شیر خشت به عنوان یک گیاه دارویی مورد پذیرش بیماران و زنان مبتلا به یبوست بارداری قرار گرفته است.

یبوست، یکی از مشکلات شایع زنان در دوران بارداری است.

امروزه جهت درمان یبوست، از روش های مختلف درمانی استفاده می شود که بعضی از آنها در بارداری ممنوع و یا مورد پذیرش زنان باردار نبوده و از مصرف آنها امتناع می ورزند. شیرخشت ترکیبی از چند قند ساده است و یک ماده موثر در درمان یبوست می باشد.

گفتنی است این مقاله در فصلنامه علمی – پژوهشی افلاک متعلق به دانشکده پرستاری و مامایی خرم آباد منتشر شده است.

hi dr!
     
#168 | Posted: 8 Jul 2011 05:05
فشار عصبی ایمنی بدن را می کاهد

دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که فشار عصبی طولا نی مدت به افزایش تولید موادی در بدن می پردازد که بر عملکرد سیستم ایمنی بدن موثرند.

یکی از این مواد که اینترلوکین ۶ نام دارد به صورت طبیعی با بالا رفتن سن در بدن افزایش می یابد و با بیماری قلبی، بیماری قند نوع دوم، پوکی استخوان و دیگر ناهنجاری های مرتبط با سالخوردگی ارتباطی دارد.


گروهی از پژوهشگران به سرپرستی رونالد کلیزر در دانشکده پزشکی دانشگاه ایالتی اوهایو آمریکا میزان این ماده را در یکصد و نوزده مرد و زن سالخورده اندازه گرفته است که همگی شان از همسری مراقبت می کنند که مبتلا به اختلا ل حواس است.
میزان ماده اینترلوکین ۶ در بدن این افراد ظرف شش سال گذشته چهار برابر تندتر از یکصد و شش فرد دیگر افزایش یافته است که از همسر مبتلا به اختلا ل حواس مراقبت نمی کنند. حتی پس از مرگ همسر مبتلا به اختلا ل حواس، میزان اینترلوکین ۶ در افرادی که مورد آزمایش قرار گرفته اند به مدت سه سال همچنان رو به افزایش بوده است.
پژوهش های قبلی نشان داده بود که مراقبت کنندگان از همسر مبتلا به اختلا ل حواس عموما ناخوش احوالترند و واکنش سیستم ایمنی بدنشان به بیماری آنفلوآنزا ضعیف تر از دیگران است. فشار خون این افراد نیز از افراد عادی بیشتر است و زخم هایشان دیرتر بهبود می یابد. پژوهشگران با انتشار نتایج تحقیقات خود در این زمینه در نشریه انجمن ملی علوم اعلا م کرده اند که قرار داشتن در معرض فشار عصبی مداوم به بالا رفتن احتمال بیماری های مرتبط با سالخوردگی می انجامد.
استیون بلوم استاد امپریال کالج لندن در گفت وگو با بی بی سی گفته است که بچه هایی که در معرض فشار عصبی باشند نیز رشدشان تقریبا به صورت کامل متوقف می شود.

hi dr!
     
#169 | Posted: 8 Jul 2011 05:05
آموزش صحیح معاینه در اجرای مستمر و منظم برنامه غربالگری سرطان سینه موثر است

براساس نتایج یک پژوهش: , آموزش صحیح معاینه در اجرای مستمر و منظم برنامه غربالگری سرطان سینه موثر است

مطالعات نشان می دهد که پیشگیری ازسرطان پستان و تشخیص زودرس از جمله فاکتورهای حیاتی در کنترل بیماری هستند.

به گزارش سرویس پژوهشی ایسنا علوم پزشکی تهران، در یک بررسی که توسط زینت محبی نوبندگانی، عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با هدف تأثیر آموزش در زمینه اهمیت معاینات پیشگیری و استفاده از غربالگری انجام شد، نشان داده شد در صورت افزایش آگاهی عمومی، تشخیص به موقع و درمان مؤثر بیش از ۵۰ درصد مبتلایان به سرطان می توانند از عمری طولانی برخوردار شوند.

این مطالعه به منظور تعیین تأثیر آموزش معاینات کلینیکی پستان بر مراجعه معلمین مدارس ابتدایی دخترانه شهر یاسوج به مراکز درمانی تعیین شده جهت انجام معاینه در دوگروه کنترل و مورد انجام گردید.

در کل ۲۰۰ نفر از معلمان مدارس ابتدایی دخترانه شهر یاسوج انتخاب شده که بر حسب متغیرهایی از قبیل میزان تحصیلات، سن، وضعیت تأهل، سابقه مشکل بهداشتی یا سرطان پستان در خانواده مورد سنجش قرار گرفتند.

یک جزوه آموزشی در ارتباط با سرطان پستان، اهمیت پیشگیری ثانویه، تشخیص زودرس، شرکت در غربالگری و مراجعه جهت معاینات کلینیکی پستان در اختیار گروه مورد قرار داده شد. ضمناً طی اطلاعیه ای زمان و مکان انجام معاینات کلینیکی به اطلاع هر دو گروه رسانده شد.

سپس میزان مراجعه معلمان به مراکز از قببل تعیین شده بعد از مدت دو ماه اندازه گیری گردید. در ضمن مراجعه کنندگان طی این دو ماه توسط پزشک از نظر وجود توده، اندازه و تقارن پستانها، رنگ، الگوی وریدی و ضخامت یا وجود ادم، ظاهر پرتقالی در پوست، فرو رفتگی در نیپل وآرئولها، تورفتگی سینه و پستان و بزرگی غدد لنفاوی به طور کامل مورد معاینه کلنیکی پستان قرار می گرفتند؛ بنابراین با توجه به نتیجه تحقیق حاضر و پژوهش های قبلی به عمل آمده در این زمینه، به نظر می رسد با آموزش صحیح در مورد معاینه پستان می توان در افزایش آگاهی زنان و ارتقاء رفتار های بهداشتی آنها در جامعه گامی مثبت برداشته، در اجرای مستمر و منظم برنامه غربالگری سرطان پستان نیز موفق شویم.

با توجه به نتایج حاصله می توان با برنامه ریزی صحیح آموزشی در سطح وسیع، مشکلات پستان را به موقع تشخیص داده و از پیشرفت بیماری جلوگیری کنیم.

مطالعات نشان می دهد که میزان بقای زنانی که سرطان پستان آنان به موقع تشخیص داده شود ۹۰ درصد بوده در حالیکه این میزان در مورد زنانی که بیماری در آنها گسترش پیدا کرده بود، ۶۰ درصد کاهش می یابد.

بر این اساس اطلاع رسانی به زنان در زمینه احتمال ابتلاء به سرطان به صورتی که نگرانی شدید در آنها ایجاد نکند، درصد مشارکت را افزایش خواهد داد.

آمارهای جدید نشان می دهد که از هر هشت زن یک نفر به این سرطان دچار می شوند و سالانه بیش از ۲۰۳هزار و پانصد مورد جدید سرطان پستان تشخیص داده می شود.

طبق توصیه انجمن سرطان آمریکا معاینات کلینیکی پستان یکی از روشهای مؤثر در پیشگیری ثانویه برای سرطان پستان است. همچنین کمبود دانش وآگاهی از دلایل عدم جذب افراد برای شرکت در آزمایشات غربالگری است.

به علت نبودن برنامه آموزشی و کمبود امکانات بیش از ۳۰ تا ۸۰ درصد بیماران در کشورهای در حال توسعه، بیماری آنها تا مرحله پیشرفته قابل تشخیص نیست ولی در کشورهای صنعتی ۵۰ درصد از سرطانهای پستان در زمانی که محدود است تشخیص داده می شود.

گفتنی است سرطان پستان شایع ترین سرطان زنان و دومین علت مرگ و میر ناشی از سرطان در میان زنان ۴۰ تا ۴۴ ساله است. به نظر می رسد این بیماری از گذشته دور در کشور ما نیز شیوع فراوان داشته است.

وجود اشارات متعدد به سرطان پستان در کتب قدیمی پزشکی ایران و توجه ابوعلی سینا به درمان این بیماری توسط جراحی ، نشانه ای از سابقه تاریخی آن در کشور ما دارد.

نتایج این مطالعه در مجله علمی پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی همدان منتشر شده است.

hi dr!
     
#170 | Posted: 8 Jul 2011 05:38
درمان میگرن با بوتاکس

تزریق بوتاکس در عضلات صورت جدیدترین درمان میگرن است که در حال حاضر در کشور کانادا اجرا می شود.

دکتر خسروی نیا متخصص رادیولوژی به ایسنا، گفت: تزریق بوتاکس در عضلات سر و پیشانی حالت فلج به این عضلات می دهد و با شروع درد این ماده از انقباضات مداوم این عضلات که باعث تشدید درد میگرنی می شود ، جلوگیری می کند.

وی ادامه داد: تزریق بوتاکس هر ۲ تا ۳ ماه یک بار و به مدت یک سال تکرار می شود و در صورت مشاهده تغییر در تعداد حملات میگرن این درمان تا دو سال نیز ادامه می یابد.

خسروی نیا همچنین گفت: بوتاکس کوتاه اثر است و هر بار تزریقات متعددی (۱۰ تا ۲۰) صورت می‌گیرد. این تزریقات صرفا عضلانی است و وارد جریان خون نمی شود.

hi dr!
     
صفحه  صفحه 17 از 64:  « پیشین  1  ...  16  17  18  ...  63  64  پسین » 
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش / پزشکی سلامت (آرشیو شماره یک) بالا
این تاپیک بسته شده. شما نمیتوانید چیزی در اینجا ارسال نمائید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites