خانه | ثبت نام | نظرسنجی | جستجو | موقعیت | قوانین   چت روم
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش /

پزشکی سلامت (آرشیو شماره یک)


صفحه  صفحه 58 از 64:  « پیشین  1  ...  57  58  59  ...  63  64  پسین »
leaderlover #571 | Posted: 10 Jul 2011 06:28
کاربر
 
بهره گیری از گیاه اوکالیپتوس برای درمان دیابت

پژوهشگران کشورمان از گیاه اوکالیپتوس برای درمان دیابت استفاده کردند.

پژوهشگران مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی‌ رازی پس از بررسی ۴۳ گونه مختلف اوکالیپتوس، موفق شدند ماده مؤثر این گیاه را برای درمان دیابت ، شناسایی و جداسازی کنند.
دکتر سید محمود فرش‌پور در این خصوص می گوید ، با تزریق عضلانی ماده مؤثر اوکالیپتوس به موش‌های مبتلا به دیابت موفق شدیم قند خون آنها را تا حدود ۸۰ ‌درصد کاهش دهیم.
محققان امیدوارند: با بهره گیری از نتایج این بررسی به داروی جدیدی برای درمان دیابت دست یابند.
دیابت شایع ترین بیماری متابولیک در جهان است که مبتلایان به آن به افزایش قند خون و عوارض ناشی از آن دچار می شوند.
بهترین راه پیشگیری از این بیماری رعایت رژیم غذایی مناسب ، ورزش و داشت سبک زندگی سالم است.


============================

درمان میگرن با ریحان

ریحان، یکی از انواع سبزی خوردن‌هاست که افزون بر معطر بودن و بوی خوش، در درمان سردردهای میگرنی هم موثر است.
ریحان اثر ضدتشنج دارد و برای درمان قولنج و رفع اسهال مفید است. این سبزی معطر غذا را گوارا می‌کند و اشتها به غذا را افزایش می‌دهد. همچنین نوشیدن دم‌کرده شیرین ریحان برای درمان قولنج و رفع اسهال مفید است.
نوشیدن دم‌کرده سرد ۲۰ گرم ریحان، تب را قطع کرده و داروی موثری برای معالجه گریپ است. دم‌کرده ۵۰ گرم ریحان که با عسل شیرین شده باشد، برای برطرف کردن تورم گلو و گلودرد و آنژین موثر است. نوشیدن یک فنجان دم‌کرده ریحان که شیرین شده باشد، بعد از هر غذا برای معالجه سردردهای میگرنی و سردردهای عصبی مفید است.
ریحان در افزایش شیر زنان شیرده نقش مهمی دارد.
دانه ریحان به علت داشتن لعاب فراوان، نرم‌کننده است و در رفع ورم کلیه مفید است. ضمنا اگر گلدان ریحان را جلوی پنجره بگذارید، حشرات و مگس را فراری می‌دهد و مانع از ورود این حشرات به خانه می‌شود.
hi dr!
      
leaderlover #572 | Posted: 10 Jul 2011 06:29
کاربر
 
خواص قارچ به عنوان غذا

به نظر مى رسد که انسان قبل از تاریخ به خواص قارچ پى برده و آن را به عنوان غذا مصرف کرده است و حتما کشف این ماده غذایى خالى از خطر نبوده و انسانهایى در آن دوران قربانى قارچهاى مسموم شده اند زیرا انواع قارچهاى مسموم هنوز هم وجود دارد و در سراسر جهان گاهى مصرف کنندگان را دچار مسمومیت و مرگ مى کند و اگر ذهن خوانندگان یارى کند همین امسال در روزنامه ها خواندیم که در آذربایجان غربی عده اى دچار مسمومیت قارچهاى سمى شده و مرده اند؟!
وقتى تاریخ را ورق مى زنیم به زندگى رومیان برمى خوریم که به قارچ علاقه زیادى داشتند و آن را در صورت اغذیه خود وارد کرده بودند و عقیده داشتند قارچ در اثر رعد و برق آسمان در کوهها و جنگلها پیدا مى شود.
از قرون وسطى توانستند قارچ را بکارند و نوعى از قارچ غیر سمى را به نام ((قارچ پاریسى )) به عمل آوردند. این نوع قارچ امروز هم به عمل مى آید و کشتزارهاى وسیعى براى کشت این نوع قارچ به وجود آمده است که تاریک و مرطوب است .
کشاورزان عصر حاضر تعجب مى کنند وقتى مى بینند مکتشفین و جویندگان عصر جدید موفق شده اند به فراوانى قارچ را روى ((پوست گلابى )) و سر ((مارچوبه )) کشت کنند و آن را افزایش دهند.
طبق آزمایشهاى علمى که به عمل آمده است در آزمایشگاههاى گیاه شناسى توانسته اند با بیست گرم قارچ هر روز چهارصد گرم گوشت قارچ به عمل آورند که از جهت مزه و طعم و خواص قارچ خوراکى را داشته باشد.

ارزش غذایى قارچ
قارچها از گیاهانى هستند که به طور استثنایى کلروفیل ندارند و داراى مقدار سرشارى پروتئین هستند که پروتئین آنها از لحاظ مقدار نزدیک به گوشت است و در نتیجه قارچها سبزى منحصر به فردى از این لحاظ مى باشند که بیشتر از سبزى به گوشت شباهت دارند.
قارچهاى خوردنى سرشار از ویتامین مخصوصا ویتامینهاى ((ب ۱)) و ((ب ۲)) و ((پ پ )) و ((د)) مى باشند.
قارچها داراى چهار تا پنج درصد مواد نشاسته اى هستند. موشها و خوکچه هاى هندى در آزمایشگاه توانسته اند با خوردن قارچ به جاى مواد پروتئین تغذیه کنند و کمترین کمبود از نظر پروتئین در آنها پیدا نشده است .
قارچها هیچگونه مواد قندى ندارند و همچنین فاقد چربى هستند و از این جهت داراى ارزش غذایى زیاد هستند. متاءسفانه سللوز گوشت قارچ که (در دم بیشتر از کلاهک آن است ) غیر قابل هضم است به همین جهت است که مصرف این ماده غذایى را که ((عموى گوشت ))است براى کسانى که هضم مشکلى دارند به ندرت تجویز مى کنند.
ولى در هر حال براى هر غذا شصت تا صد گرم قارچ را مى توان مصرف کرد بدون این که عوارض سوء هضم آن ما را ناراحت کند. مقدار مصرف قارچ در هر غذا از صد و پنجاه گرم تا دویست گرم که تجاوز کرد هضم آن به علت سللوزها مشکل مى شود.

چه کسانى نباید قارچ بخورند؟
مصرف قارچ به علت این که دیر هضم مى شود براى پیران ، زنان حامله و کسانى که بچه شیر مى دهند مناسب نیست .
کسانى که مبتلا به اختلال کلیه هستند باید مثل تمام مواد پروتئینى از مصرف زیاد قارچ خوددارى کنند.
کسانى که اختلال هاضمه دارند و یا از کبد علیل و رنجورند و یا کولیت روده دارند و یا به ورم مفاصل مبتلا هستند و یا به علت اسیداوریک موجود در خون مبتلا به نقرس شده اند نباید قارچ مصرف کنند.

چه کسانى باید قارچ بخورند؟
کسانى که دیابت دارند باید قارچ بخورند زیرا قارچ هیچگونه ماده قندى ندارد.
قارچ براى کسانى که یبوست دارند مفید است زیرا سللوزهاى آن به رفع یبوست آنان کمک مى کند.
اشخاصى که چاق هستند باید قارچ را با سرکه یا آب لیمو بخورند زیرا قارچ هیچگونه ماده چربى ندارد و در نتیجه آنها را چاق نمى کند.
کسانى که مسلول هستند اگر قارچ بخورند موجب باز شدن اشتهاى آنها مى شود و در نتیجه با اشتها غذا مى خورند و حال عمومى آنها بهبود مى یابد.

چگونه باید قارچ را انتخاب کرد؟
توصیه ما در مورد مصرف قارچ به شما این است که هیچ وقت قارچى را که کاملا نمى شناسید مصرف نکنید. وقتى خودتان نمى دانید قارچى را که پیدا کرده اید سمى یا غیر سمى است از مصرف آن صرفنظر کنید. اگر به خوردن قارچ علاقه دارید بهتر است آن را از فروشنده مطمئنى بخرید و یا از قوطیهاى کنسرو قارچ استفاده کنید.
از انواع قارچها، نوعى از آن که معروف به ((آمانیت فالوئید)) است کشنده و مرگبار است و بقیه اقسام سمى قارچ مسمومیت هاى شدید به بار مى آورد که اگر زود به پزشک مراجعه نشود موجب هلاکت مى گردد، بنابراین در مورد انتخاب و مصرف قارچ باید احتیاط کامل را رعایت کرد.
hi dr!
      
leaderlover #573 | Posted: 10 Jul 2011 06:30
کاربر
 
تلخ اما شیرین

شکلات‌های تیره و تلخ به علت داشتن آنتی‌اکسیدان و فلاوونیدها برای درمان بیماری‌های قلبی – عروقی و افزایش مقاومت بدن مؤثر شناخته شده است. تحقیقات اخیر نشان می‌دهد شکلات‌های خالص و تصفیه‌نشده علاوه بر خواص ذکرشده از تشکیل لخته خون نیز جلوگیری می‌کند، با وجود این خواص و خواص دیگری که برای شکلات تلخ عنوان شده است، توصیه متخصصان به مصرف آن در حد تعادل است. دکتر کوروش جعفریان، متخصص تغذیه و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در باره آخرین یافته‌های متخصصان در مورد کاکائو و انواع شکلات توضیحاتی را داده است
▪ شکلات‌ها را بر اساس خواص آنها به چند دسته می‌توان تقسیم کرد؟
در ابتدا بهتر است شکلات‌ها را مطابق با خواص آنها دسته‌بندی کنم. شکلات‌های تیره که پایه اصلی آنها از کاکائو تشکیل شده است، دارای خواص گوناگون و متعددی است و روز به روز، بر تعداد این خواص اضافه می‌شود. شکلات‌های تیره را می‌توان به دو نوع شیرین و تلخ تقسیم‌بندی کرد که اکثر مطالعات و تحقیقات انجام‌شده، انواع تلخ آن را برای سلامتی بدن مفید می‌دانند. ترکیبات آنتی‌اکسیدانی موجود در کاکائو، مهمترین ویژگی مؤثر این ماده غذایی در سلامتی افراد است.
اپی کاتکین که یک نوع فلاوونید حاوی مقادیر زیادی گالیک اسید است در کاکائو یافت می‌شود. این ترکیب نوعی آنتی‌اکسیدان مفید برای سلامتی افراد محسوب می‌شود که مصرف آن در پیشگیری از ابتلا به انواع بیماری‌ها نظیر بیماری‌های قلبی و عروقی و افزایش مقاومت بدن در مقابل عوامل بیماری‌زا مؤثر است.
▪‌ ارتباط میان مصرف شکلات و کاهش بیماری‌های قلبی و عروقی چیست؟
مصرف منظم شکلات‌های تلخ خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی را کاهش می‌دهد. مطابق با تحقیقات انجام شده، ترکیبات موجود در شکلات، مانع از اکسید شدن کلسترول شده و میزان کلسترول بد (LDL) را در خون کاهش می‌دهند. از طرف دیگر این ماده غذایی باعث افزایش اکسید نیتریک که ترکیب تعیین‌کننده میزان فشار خون است، می‌شود و به دنبال افزایش خاصیت کشانی رگ‌ها، فشار خون کاهش پیدا می‌کند. محققان وجود مواد معدنی نظیر منیزیم و پتاسیم را عامل اصلی کاهش فشار خون می‌دانند. در خصوص میزان مصرف روزانه شکلات باید گفت اندازه خاصی را نمی‌توان برای آن در نظر گرفت اما مانند دیگر رژیم‌ها از مصرف بیش از اندازه آن باید خودداری شود.
▪‌ در خصوص دیگر خواص مفید شکلات‌های تلخ توضیح دهید.
از دیگر خواص مصرف شکلات‌ها می‌توان به کاهش احتمال تشکیل لخته خون اشاره کرد. ترکیبات موجود در شکلات تلخ احتمال چسبندگی پلاکت‌های خون را به میزان قابل توجهی کاهش داده و مانع از تشکیل لخته خون می‌شود. مطابق با تحقیقات اخیر، وجود ترکیبی به نام تئوبرومین در درمان سرفه مؤثر است. این ترکیب نقش مهمی در متوقف کردن سرفه‌های مداوم دارد.
▪‌ گفته شده است شکلات خاصیت شادی‌بخشی هم دارد.
خواص شادی‌بخش شکلات از زمان‌های گذشته در میان برخی فرهنگ‌ها رواج داشته است. امروز نیز محققان با انجام تحقیقات گسترده‌ای، دریافته‌اند ترکیب فلاوانولز موجود در شکلات، سبب افزایش بازده کاری و رفع خستگی می‌شود. این ترکیب سبب افزایش جریان خون در مغز انسان و افزایش هوشیاری می‌شود. علاوه بر این، این ماده غذایی خوش‌طعم باعث پیشگیری از کاهش توانایی مغز در اثر کهولت سن می‌شود.
▪‌ می‌توان گفت مصرف روزانه شکلات از ابتلا به بیماری آلزایمر پیشگیری می‌کند؟
تاکنون تحقیقاتی پیرامون این موضوع گزارش نشده است اما افزایش قدرت محاسبات ذهنی از آخرین تحقیقاتی است که دانشمندان روی این ماده غذایی انجام داده‌اند که این مسئله می‌تواند در کاهش ایجاد علائم ابتلا به آلزایمر در سنین بالا مؤثر باشد.
▪‌ آیا مصرف شکلات با ایجاد جوش‌ها و آکنه‌های پوستی ارتباط دارد؟
مصرف کاکائوی خالص نه تنها باعث ایجاد جوش‌های پوستی نمی‌شود، بلکه ثابت شده است زنانی که روزانه یک لیوان شکلات تلخ خالص مصرف می‌کنند، دارای پوستی شاداب بوده و پوست آنها در مقابل تأثیرات منفی نور خورشید در مقایسه با سایرین مقاوم‌تر است. از طرف دیگر، مطابق با تحقیقات، مصرف شکلات به صورت روزانه از پیری زودرس پوست جلوگیری می‌کند اما درخصوص مصرف شکلات‌های شیرین بویژه آن دسته از شکلات‌ها که شیر در مواد اولیه آنها به کار رفته است، ممکن است احتمال ایجاد آکنه را افزایش دهد. بطور کلی هر ماده غذایی که مصرف آن باعث افزایش قند خون شود، در بروز جوش‌های پوستی نقش دارند.
▪‌ مضرات مصرف شکلات چیست؟
همانطور که گفته شد، شکلات‌هایی که در ساخت آنها از شکر و چربی استفاده می‌شود، انرژی بالایی داشته و خطر چاقی را افزایش می‌دهد. بطور کلی مصرف شکلات‌های شیرین و چرب، بویژه آن دسته از شکلات‌ها که از چربی‌های اشباع‌شده و غیرطبیعی در ساخت آنها استفاده می‌شود، توصیه نمی‌شود. کره کاکائو یک چربی طبیعی است که از دانه کاکائو گرفته می‌شود و در صورت مشاهده آن در مواد سازنده شکلات، مصرف آن منعی ندارد اما باید توجه داشت مصرف زیاد شکلات بویژه در کودکان احتمال خطر ابتلا به بیماری‌هایی نظیر دیابت را افزایش داده و با رفع احساس گرسنگی در کودکان باعث ایجاد اختلالات تغذیه‌ای و رشد نامناسب کودک می‌شود. یکی دیگر از مضرات شکلات وجود مقادیر اندکی سرب در کاکائوی خالص است. سرب از جمله عناصر سنگین محسوب شده و مصرف بیش از حد آن در کودکان ممکن است خطرناک باشد.
▪‌ هنگام خرید شکلات به چه نکاتی باید توجه کرد؟
در بسیاری از کارخانجات، خواص مثبت کاکائو در هنگام تهیه شکلات در جریان تصفیه کاکائو از بین رفته و ترکیبات فلاوونیدی در این فرایند از بین می‌رود. باید توجه داشت کاکائوی به کار رفته در ساخت شکلات، تصفیه‌نشده و خام باشد. متأسفانه در شکلات‌هایی که در کارخانجات داخل کشور تولید می‌شوند، اطلاعات دقیقی مبنی بر نوع کاکائوی مصرفی و فرایند تولید به متقاضیان داده نمی‌شود و این مسئله را می‌توان به نوعی ضعف در سیستم صنایع غذایی دانست که بهتر است به آن توجه شود.
▪‌ مصرف برخی تنقلات که در ساخت آنها از کاکائو استفاده می‌شود، در کودکان چه عوارضی را به دنبال دارد؟
به عقیده من مصرف هرگونه تنقلات حاوی شکر و افزودنی، عوارض جانبی گوناگونی را از جمله خطر ابتلا به بیماری‌هایی نظیر چاقی، دیابت و بیماری‌های قلبی و عروقی را در آینده به دنبال دارد. از طرف دیگر رنگ‌ها و افزودنی‌های خوراکی که تحت عنوان رنگ‌ها و افزودنی‌های مجاز روی بسته‌بندی‌ها درج می‌شوند، به هیچ وجه مجاز نبوده و ممکن است خطرات زیادی از جمله اختلال در رشد حرکتی و ذهنی را متوجه کودک سازد. مصرف شکلات در صورتی که جایگزین وعده‌های غذای اصلی شود، اگرچه سبب تأمین انرژی می‌شود اما کودک را با فقر ویتامین‌ها، مواد معدنی و پروتئین‌های لازم مواجه خواهد کرد.
▪‌ آیا مصرف شکلات داغ را به عنوان نوشیدنی مفید، توصیه می‌کنید؟
در صورتی که در ساخت شکلات داغ از افزودنی‌‌هایی نظیر شیر و شکر استفاده نشود، این ماده غذایی حاوی ترکیبات مفید کاکائوی خالص بوده و تمام خواص نامبرده در آن حفظ می‌شود.
▪‌ مصرف شکلات تلخ در کودکان، بهتر است از چه سنی آغاز شود؟
استفاده از کربوهیدرات‌های ساده، حریره بادام و پس از آن گوشت و حبوبات تا سن یک‌سالگی توصیه می‌شود و پس از آن می‌توان از مقادیر اندک شکلات‌های تلخ در وعده ‌های غذایی استفاده کرد تا ذائقه کودک به آن گرایش پیدا کند.
▪‌ آیا مصرف کاکائو با دیگر مواد غذایی نظیر شیر، باعث از بین رفتن خواص آن می‌شود؟
همان‌طور که گفته شد هر اندازه که ماده غذایی خالص‌تر مصرف شود، ارزش‌های غذایی آن بیشتر حفظ می‌شود اما مصرف همزمان شکلات و شیر باعث از بین رفتن خواص این دو ماده غذایی نمی‌شود. استفاده از شکلات‌های غنی‌شده با برخی مواد معدنی و ویتامین‌ها نظیر کلسیم به افرادی که دچار فقر ویتامین‌ها هستند، توصیه می‌‌شود.

مریم بهریان
hi dr!
      
leaderlover #574 | Posted: 10 Jul 2011 06:34
کاربر
 
کشمش، سستی و رخوت را از بدن دور می‌کند

یک متخصص تغذیه گفت: کشمش تقویت کننده بدن است و سستی و رخوت را از بدن دور می‌کند.
مرتضی صفوی افزود: عناصر و ویتامین‌هایی مانند آهن، پتاسیم، کلسیم و ویتامین‌های گروه B در کشمش موجود است.
وی گفت: کشمش برای سلامت استخوان‌ها و برای جلوگیری از پوکی استخوان نقش مهمی را بر عهده دارد. مصرف آن برای زنان قبل از یائسگی بسیار مفید است و ۱۰۰ گرم از کشمش حدود ۶۰۰ کالری دارد.
این متخصص تغذیه اضافه کرد: فیبر موجود در کشمش از سرطان کولون و از رشد غیر معمول سلول‌ها جلوگیری می‌کند و موجب کنترل قند خون در بدن می‌شود.
صفوی افزود: کشمش برای درمان بی نظمی معده و یبوست مفید است. سستی و رخوت را از بدن دور می‌کند. موجب از بین رفتن آب اضافی بدن می‌‌شود. دهان را خوشبو می‌کند. منبع خوب فیبر، آنتی اکسیدان و منبع خوب انرژی در بدن است.
این متخصص تغذیه گفت: کشمش تقویت کننده بدن است و دم کرده آن برای نرم کردن سینه و درد گلو می‌تواند مفید باشد. افراد دیابتی می‌توانند از کشمش به جای قند استفاده کنند

========================================


درمان بوی بد دهان با خوردن کرفس

یک متخصص تغذیه گفت: کرفس ضدالتهاب مفاصل است و یک وعده غذای آن، بوی بد دهان را از بین می‌برد.
مسعود کیمیاگر افزود: کرفس سرشار از ویتامین A و C است و می‌تواند تامین‌کننده بخشی از نیازهای بدن به این دو ویتامین باشد. کرفس بسیار کم‌کالری است و حجم آن در معده زیاد می‌شود. یک لیوان آب کرفس، ۲۰ کالری و یک لیوان آب پرتقال ۱۵۰‌کالری دارد.
وی گفت: در بین مردم رایج شده است که کرفس یا آب آن، انسان را لاغر می‌کند ولی اشتباه است. در کرفس ترکیبی وجود ندارد که لاغرکننده باشد.
این متخصص تغذیه اضافه کرد: کرفس سبزی زیبا، خوش‌عطر و پرخاصیتی است و در تغذیه مردم می‌تواند جا داشته باشد. یک وعده غذای کرفس‌دار بوی بد دهان را از بین می‌برد. احتمالا موادی که در معده تولید می‌شوند، با مواد معطر کرفس ترکیب شده و از بوی بد دهان جلوگیری می‌کند. کرفس ۲ تا ۳ درصد اسانس یا عطر دارد.
کیمیاگر گفت: کرفس تقویت‌کننده معده، تقویت‌کننده اعصاب، ضدالتهاب مفاصل، ضدباکتری، ضدافسردگی، ضدنفخ، هضم‌کننده، کاهش‌دهنده فشار خون، کاهش‌دهنده چربی خون و ادرارآور است.
وی افزود: کرفس گیاهی است علفی به ارتفاع ۲۰ تا ۶۰ سانتی‌متر که ساقه‌ای منشعب دارد. برگ‌های آن شفابخش، ضخیم، گل‌های آن کوچک و به رنگ سفید یا سفید مایل به سبز است. قسمت مورد استفاده این سبزی، قسمت‌های مختلف آن بویژه ریشه و برگ آن است.
hi dr!
      
leaderlover #575 | Posted: 10 Jul 2011 06:36
کاربر
 
ذغال‌اخته ضد عفونت‌های مجاری ادراری است

یک متخصص تغذیه گفت: ذغال اخته ضد عفونت‌های مجاری ادراری است. از رشد و تکثیر باکتری و ایجاد عفونت جلوگیری می‌کند.
مرتضی صفوی افزود: ذغال اخته بسیار ترش است ولی میوه رسیده آن به رنگ قرمز روشن و خوش مزه و شیرین است. دارای ویتامین C و B است.
وی گفت: قند فروکتوز و گلوگز زغال اخته کم است. مصرف آن برای افراد چاق و بیماران دیابتی مشکلی ایجاد نمی‌کند. پوست زغال اخته تب‌بر ‌و در رفع اسهال مؤثر است. حتی میوه آن نیز اثر قابض دارد. خوردن آن در رفع اسهال و ورم معده مؤثر است.
این متخصص تغذیه اضافه کرد: زغال اخته از چسبیدن باکتری Ecoli به دیواره مجرای ادرار جلوگیری می‌کند و از ادرار دفع می‌شود. به عبارت دیگر زغال اخته به خروج باکتری‌ها از بدن کمک و از رشد و تکثیر باکتری و ایجاد عفونت جلوگیری می‌کند. باکتری اشرشیاکلی عامل ۹۰ درصد عفونت‌های مجاری ادراری است.
صفوی گفت: آب زغال اخته برای افراد مبتلا به سنگ‌های کلیه مؤثر است. اگر سنگ کلیه از جنس کلسیمی باشد، آب زغال اخته در رفع آن اثر چشمگیری دارد‌. سنگ‌های کلسیمی یون فسفات را از بین می‌برد. آب ذغال اخته می‌تواند ۵۰ درصد کلسیوم یونیزه شده ‌در ادرار را کاهش دهد.‌
وی اضافه کرد: در قدیم از ذغال اخته به عنوان منبع رنگ قرمز و مرهمی برای جلوگیری از زخم‌ها استفاده می‌کردند‌. پلی فنول‌های موجود در ذغال اخته باعث کاهش کلسترول خون می‌شود و برای سلامتی قلب مفید است.
صفوی افزود: در صورتی که‌ ذغال اخته به خوبی شسته نشود بیماری عفونی مانند حصبه و سایر مسمومیت‌های مواد‌ غذایی ‌ایجاد می‌شود. این میوه سرد است و مصرف بیش از اندازه آن باعث تهوع، اسهال، دل به هم خوردگی و سردرد می‌شود.
این متخصص تغذیه گفت: ‌ذغال اخته ‌می‌تواند باعث کاهش آب و املاح بدن ‌‌شود تا مرحله زخم یا سوراخ شدن روده‌ها پیش رود و سبب خونریزی ‌‌شود. ‌
ذغال اخته ‌شسته نشده عفونت‌های استخوانی و هپاتیت و زردی ایجاد می‌کند.

=============================

کاهو هوشیاری مغز را حفظ می‌کند

کاهو کالری چندانی ندارد، اما از لحاظ درمانی فوق‌العاده است و مملو از نمک‌های معدنی است که خاصیت قلیایی دارند بنابراین، سبب تصفیه خون می‌شود و به حفظ هوشیاری مغز و سلامت بدن کمک می‌کند.
برگ‌های بیرونی کاهو ارزش خوراکی بسیار دارند. این برگ‌ها بیشتر در معرض نور آفتاب قرار می‌گیرند و نسبت به برگ‌های داخلی که فشرده‌ترند ویتامین بیشتری دارند. هرچه کاهو سبزتر باشد ویتامین بیشتری دارد. کاهو محتوی چند ماده مهم و شفابخش است. برای بدن مفید است. به مغز، دستگاه عصبی و ریه‌ها کمک می‌کند. آب کاهو، خنک و شادابی بخش است. میزان فراوانی منیزیم در آب آن وجود دارد که سبب تقویت بافت عضلانی، اعصاب و مغز می‌شود. آب کاهو جنبه درمانی دارد.
بهتر است، برگ‌های سبز تیره آن مصرف شوند. برگ‌های سبز محتوی کلروفیل و مواد مغذی هستند در حالی که مغز کاهو این مواد را ندارد.
کاهو مملو از سلولز است که حجم مواد داخل روده و حرکات روده را افزایش می‌دهد، بنابراین، در درمان یبوست بسیار مفید است.
کاهو در درمان بی خوابی مؤثر است. چرا که ماده خواب‌آوری به نام لکتوکاریوم دارد که ۳ درصد یا کمتر کربوهیدرات دارد. ماده غذایی مناسب برای درمان دیابت است. افراد دیابتی می‌توانند به‌راحتی از آن استفاده کنند.
کاهو میزان قابل توجهی آهن دارد و بنابراین هموگلوبین‌ساز است. برای درمان کم خونی مفید است، میزان آهن قابل جذب از این طریق بسیار بیشتر از جذب آهن غیر آلی است
hi dr!
      
leaderlover #576 | Posted: 10 Jul 2011 06:37
کاربر
 
افزایش مصرف میوه و سبزیجات در رژیم غذایی می تواند به مبارزه با آرتریت استخوان کمک کنددانشمندان دریافته اند که عدم مصرف کافی میوه و سبزیجات بخصوص سبزیجات حاوی ویتامین ث به افزایش خطر ابتلا به آرتریت های التهابی کمک می کند.


پژوهشگران بنیاد تحقیقات آرتریت در دانشگاه منچستر و موسسه بهداشت عمومی در دانشگاه کمبریج به منظور بررسی تاثیر رژیم غذایی در افزایش خطر ابتلا به آرتریت ۲۵ هزار تن را طی مدت ۸ سال مورد مطالعه قرار دادند.


محققان در این افراد ۷۳ مورد ابتلا به انواع آرتریت های التهابی یافتند و وقتی به رژیم غذایی آنها نگاه کردند متوجه شدند مصرف میوه و سبزیجات در این افراد بسیار پایین بوده است.


پروفسور دیوید اسکات رییس انجمن روماتولوژی انگلستان گفت, به نظر می رسد ارتباط بسیار نیرومندی بین خطر ابتلا به برخی انواع آرتریت و مصرف پایین ویتامین ث وجود دارد.
دکتر مادلین دوی از بنیاد تحقیقات آرتریت می گوید نتایج این مطالعه قبل نشان داده بود که استعمال دخانیات و انتقال خون دو عامل مهم خطر در بروز آرتریت روماتوئید است.
hi dr!
      
leaderlover #577 | Posted: 10 Jul 2011 06:38
کاربر
 
عصاره چای درمان موثری برای بیمارانی است که از آسیب پوستی ناشی از پرتودهی برای سرطان رنج می‌برند

عصاره چای درمان موثری برای بیمارانی است که از آسیب پوستی ناشی از پرتودهی برای سرطان رنج می‌برند.
به گزارش ساینس دیلی ، محققان می‌گویند این اثر تا حدی مربوط به خواص ضدالتهابی چای است. براساس این مطالعه چای با ممانعت از راههای التهابی ، در یک سطح سلولی برای جلوگیری از التهاب عمل می‌کند.

همچنین مشخص شده عصاره‌های چای طول مدت آسیب وارده به پوست در اثر پرتو را در بیمارانی که تحت پرتو درمانی قرار دارند تا ۱۰ روز کاهش می‌دهد.
اثر عصاره‌های چای سبز در این خصوص بیش از چای سیاه است. همچنین عصاره چای رها شدن سایتوکاین‌های پیش التهابی مانند IL-1beta، IL-6، IL-8، TNFα و PGE2 در گلبول‌های سفید خون در محیط کشت را کاهش می‌دهد و در این مورد هم چای سبز اثر بیشتری دارد.
گفته می‌شود احتمالا محتوای بالای پلی فنل‌ها در چای مسوول فعالیت زیاد ضدالتهابی آنهاست اما احتمالا روش‌های دیگری نیز در این اثر دخالت دارند

===============================

پوست سیب برای درمان چروک پوست مفید است

پوست سیب برای درمان چین و چروک صورت مفید است و همچنین باعث می‌شود پوست طراوت و شادابی خود را از دست ندهد.


به نقل از روزنامه زمان چاپ ترکیه پروفسور دکتر اوزیراکتای رئیس بیمارستان کودکان استانبول با بیان اینکه اسیدهای طبیعی، فسفر و ویتامین‌های A، B2، B1 و C در سیب موجود است، گفت: <پوست سیب برای شفافیت و طراوت پوست می‌تواند بسیار مفید واقع شود و خود سیب هم که دارای فسفر و اسیدهای طبیعی است برای بهتر کارکردن مغز، معده و جگر مفید است.


دکتر اکتای بیان داشت: <اشخاصی که با آب سیب صورت خود را می شویند به پیری پوست و چین و چروک صورت خیلی کم دچار می‌شوند. همچنین سیب برای بهبود بیماری‌های کبد، اگزما، رماتیسم و کندی حرکت خون در رگ‌ها بسیار خوب
hi dr!
      
leaderlover #578 | Posted: 10 Jul 2011 06:39
کاربر
 
گیاهان افسردگی را درمان می‌کنند

مشکلات دنیای ماشینی باعث شده که روزبه‌روز افسردگی بیشتر شود.
متاسفانه این پدیده به صورت خفیف، متوسط یا شدید، نه‌تنها در افراد مسن و میانسال بلکه در بسیاری از جوانان نیز دیده می‌شود. برای درمان انواع افسردگی، سالیان درازی است که از انواع داروهای ضدافسردگی شیمیایی استفاده می‌شود ولی چون درمان افسردگی گاهی چندین ماه یا چندین سال طول می‌کشد، مصرف‌کنندگان این داروها همیشه از عوارض جانبی آن ناراضی و نگران هستند؛ به همین دلیل، به‌تازگی تحقیقات وسیعی روی گیاهان دارویی ضدافسردگی و آرام‌بخش صورت گرفته و تعدادی داروی گیاهی مؤثر و دارای حداقل اثرات جانبی به بازارهای جهانی عرضه شده است؛ البته مصرف این گیاهان هم بدون عارضه نیست و خواندن این مطلب نباید باعث شود داروهایی را که پزشک برایتان تجویز کرده، به طور ناگهانی قطع کنید اما شاید با مشورت و تحت‌نظر پزشکتان بتوانید کم‌کم آنها را جایگزین داروهای شیمیایی کنید. در این مطلب به معرفی تعدادی از این گیاهان می‌پردازیم:
● سنبل الطیب
یکی از قدیمی‌ترین گیاهان دارویی است که در ایران و جهان از آن برای مصارف گوناگون دارویی، غذایی و بهداشتی استفاده می‌شود.
این گیاه به صورت وحشی در جنگل‌های کم‌درخت در حاشیه جویبار‌ها و گودال‌ها می‌روید.
قسمت مورد استفاده این گیاه، ریشه آن است و معمولا از ریشه گیاهی که بیش از ۳سال عمر دارد، استفاده می‌شود. سنبل الطیب پس از خشک شدن به رنگ قهوه‌ای درمی‌آید و طعم آن تلخ ولی خوشبو و معطر است و عطر آن پس از خشک شدن، بیشتر می‌شود.
بوی مطبوع این گیاه به قدری است که گربه آن را از فواصل دور هم تشخیص می‌دهد و به طرف آن می‌رود؛ به همین علت، به این گیاه علف گربه نیز می‌گویند.
تاثیر دارویی ریشه تازه این گیاه، ۳برابر خشک شده آن است. سنبل الطیب باید در حرارت کم خشک شود زیرا حرارت بالا تمام اثر دارویی آن را از بین می‌برد. یکی از مهم‌ترین خواص دارویی این گیاه خاصیت آرام‌بخش بودن آن است.
سنبل الطیب با داشتن خاصیت ضدتشنج در رفع ناراحتی‌های عصبی و کاهش صرع نیز مفید است.
دلهره، تشویش و نگرانی را تا حد زیادی از بین می‌برد و جایگزین خوبی برای قرص‌ها و داروهای آرام‌بخش است.
مقدار ۲تا۴ گرم سنبل‌‌الطیب را- که قبلا کوبیده شده باشد- در یک لیوان آب جوش ریخته به مدت نیم ساعت باقی بگذارید تا دم بکشد سپس آن را صاف کرده و روزی ۳ بار، هر بار یک فنجان میل کنید. این نوشیدنی معالج تمام حالات عصبی،سرگیجه ، ناآرامی‌های عصبی، ضدترس شبانه اطفال و آرام‌بخش بسیار خوبی برای کارهای فکری زیاد است.
● زعفران
بومی ‌نواحی مختلف آسیا، به‌ویژه جنوب غرب آسیا، جنوب اروپا و جنوب اسپانیاست. قسمت مورد استفاده این گیاه- که به نام زعفران در بازار تجارت موجود است- انتهای خامه و کلاله گل است.
زعفران حاوی مواد چرب، املاح معدنی، موسیلاژ و اسانس‌های فراوانی است. رنگ زعفران مربوط به ماده‌ای به نام کرویسن است.
مهم‌ترین خاصیت زعفران- که از قدیم مورد توجه بوده- درمان افسردگی است.
زعفران بویی قوی و طعمی‌ تلخ دارد، باعث تحریک اعصاب شده، اثر مسکن دارد و دارای خاصیت آرام‌بخشی و خواب‌آوری است و بالاخره اگر می‌خواهید همیشه شاد و خندان باشید، زعفران بخورید.
زعفران را باید در شیشه‌های دربسته و دور از نور نگهداری کنید زیرا عطر و رنگ خود را در اثر نور از دست می‌دهد. اسانس زعفران تبخیرشدنی است و در صورت نگهداری نامناسب به مرور زمان اسانس آن تبخیر، از اثرات دارویی و طعم و مزه آن کاسته شده و مرغوبیت خود را نیز از دست می‌دهد.
با توجه به اینکه مواد معطر گیاه در حالت پودر شده، بسیار سریع‌تر از پودر نشده آن تبخیر می‌شود پس بهتر است زعفران را تا موقع مصرف پودر نکنید یا در صورت پودر کردن، در ظرف دربسته نگهداری کنید.
از مضرات زعفران این است که روی سیستم تولید مثل اثر دارد؛ بنابراین زنان حامله باید از خوردن زیاد آن اجتناب کنند.
در ضمن خوردن زیاد زعفران برای کلیه‌ها مضر است و اشتها را نیز کم می‌کند.
● علف چای
در حال حاضر، یکی از بهترین داروهای گیاهی ضدافسردگی- که خاصیت دارویی و خواص ارزنده دیگری نیز دارد- علف چای است.
قدمت مصرف این گیاه، بیش از ۲ هزار سال است و نزد بیشتر اقوام و ملل جهان به عنوان بهترین داروی بیماری‌های عصبی مورد استفاده بوده است.
اکنون بیش از ۵۰کارخانه داروسازی جهان از گیاه علف چای، داروهای مختلف ضدافسردگی تهیه می‌کنند. این گیاه در ایران با نام‌های دیگری نظیر گل‌راعی، علف هزارچشم و هوفاریقون شناخته می‌شود.
قسمت مورد استفاده این گیاه، سرشاخه گلدار گیاه تازه یا گیاه خشک‌شده و نیز گل‌های تازه گیاه است.
علف چای در درمان افسردگی‌های خفیف عصبی همچون افسردگی‌های دوران یائسگی و درمان خستگی‌های عصبی مؤثر است. خاصیت این گیاه در درمان افسردگی به اثبات رسیده است.
ماده مؤثر این گیاه هایپریسین است.این گیاه را نیز می‌توانید به صورت چای، دم ‌کرده و نوش‌جان کنید.
hi dr!
      
leaderlover #579 | Posted: 10 Jul 2011 06:40
کاربر
 
معجزه «زردچوبه» و «آسپیرین» در درمان آلزایمر

کارشناسان می گویند، رواج بیماری «آلزایمر» در دهه های آینده احتمالا گسترده تر از آن خواهد بود که تاکنون تصور می شده است. در آینده میانگین سنی تعداد بسیار بیشتری از مردم به ۸۰یا۹۰ سالگی خواهد رسید و به همین دلیل ابتلا به آلزایمر روند صعودی خواهد داشت. پس از عبور از مرز ۸۰ سالگی یک پنجم از مردم به نوعی اختلال مغزی دچار می شوند.
● آسپیرین و آلزایمر:
دانشمندان شواهد تازه ای به دست آورده اند که نشان می دهد مصرف آسپیرین می تواند به حفاظت از بدن در برابر خطرات جدی کمک کند. این داروی اعجاب انگیز که بیش از ۱۰۰سال قبل ساخته شده است، می تواند بیماری آلزایمر را به تاخیر انداخته و یا حتی مانع ابتلا به آن شود. آسپیرین می تواند از جمله به مبارزه با سرطان، بیماری قلبی، فشارخون و آرتروز کمک کند.
با این حال پزشکان هشدار داده اند که نتایج آخرین مطالعه در زمینه آسپیرین به این معنی نیست که مردم می توانند بدون مشاوره پزشکان به مصرف منظم آن روی بیاورند.
در یک پژوهش بیش از ۵۰۰۰ نفر که بیش از ۶۵ سال سن داشتند، برای تشخیص آلزایمر مورد ارزیابی قرار گرفتند. آنها همچنین این مساله که آیا آنها به طور منظم آسپیرین، داروهای حاوی آسپیرین یا داروهای ضدالتهاب غیرکورتونی مانند ایبوپروفن مصرف کرده اند یا نه را مورد بررسی قرار دادند.
آنها دریافتند که از ۳۲۲۷ نفر از افرادی هنوز زنده هستند، ۱۰۴ نفر مبتلا به آلزایمر هستند. این مطالعه نشان داد بیمارانی که برای بیش از دو سال از آسپیرین یا داروهای ضدالتهاب غیرکورتونی استفاده کرده اند، ۵۰درصد کمتر از سایرین با احتمال ابتلا به آلزایمر مواجه هستند.
با این حال به نظر می رسد، تنها کسانیکه به طور منظم و در دوره ای طولانی از این داروها استفاده کرده اند، از فواید آن بهره مند شده اند. اگر مصرف این داروها مدت ها پیش از پیدایش هرگونه علائم آلزایمر(ضعف توانایی های مغزی) آغاز شود، موثر است.
در پایان باید توجه داشت که محققان نسبت به مصرف آسپیرین بدون مشورت پزشک هشدار می دهند. زیرا عوارض جانبی مرتبط با استفاده بلندمدت از این داروها، از جمله خونریزی معده، زخم معده و ناراحتی های کلیوی می تواند خطرناک باشد.
● درمان آلزایمر با استفاده از سم مارمولک:
دانشمندان از بزاق مارمولکی به نام «هیولای هیلا» برای ساخت دارویی که به بهبود حافظه و قدرت یادگیری کمک می کند، استفاده کرده اند. این مارمولک سمی در نواحی خشک جنوب غربی آمریکا و غرب مکزیک زندگی می کند. شرکتی که این دارو را تولید کرده است امیدوار است از آن برای آزمایش های انسانی استفاده کند.
نیش این مارمولک می تواند مرگبار باشد، اما بزاق آن محتوی ماده شیمیایی است که بر برخی دریافت کننده های مغز انسان و حافظه اثر می گذارد. مدیر پژوهشی این تحقیق می گوید: البته نباید در این مورد زیاد هیجان زده شویم، زیرا بیش از ۹۵ درصد دارو هایی که ابتدا به این ترتیب ساخته می شوند، در نهایت از دستیابی به نتیجه باز می مانند.
● نوعی ادویه رشد آلزایمر را کند می کند:
پژوهشگران می گویند، زردچوبه که از اجزای بسیاری از انواع «کاری» است، می تواند معالجه موثری برای بیماری آلزایمر باشد. بر اساس نظر آنان زردچوبه احتمالا سرعت گسترش این بیماری، که سبب از کار افتادن سلول های عصبی می شود، را کند می کند. این اکتشاف احتمالا علت این پدیده را که چرا نرخ ابتلا به آلزایمر در میان افراد مسن هند بسیار کمتر از همتایان آمریکایی آن ها ست، توضیح می دهد. تحقیقات قبلی نشان می دهد که آلزایمر تنها ۱ درصد از ساکنان بالای ۶۵ سال برخی روستاهای هند را مبتلا می کند. عنصر اصلی زردچوبه که در بسیاری از گیاهان یافت می شود، ماده ای شیمیایی به نام «کرکومین» است.
● منشا» آلزایمر:
تصور می شود، آلزایمر ناشی از تشکیل گره هایی در مغز باشد. بررسی ها نشان داده اند که زردچوبه شمار این گره ها را به نصف کاهش می دهد. محققان همچنین دریافته اند که زردچوبه دارای فواید دیگری نیز هست.
این ادویه همچنین به هضم غذا، مقابله با عفونت و به عنوان سپری در برابر سکته قلبی کمک می کند. همچنین به نظر می رسد که «کرکومین» از التهاب بافت های مغزی که ناشی از آلزایمر است، می کاهد. این ماده هم خاصیت ضد اکسیدی و هم خاصیت ضد التهاب دارد. دارو هایی با خواص مشابه می تواند به طور بالقوه برای پیشگیری از بیماری آلزایمر بکار رود. با این حال ممکن است سال ها طول بکشد تا این دارو ها در دسترس همگان قرار گیرد.
● کاهش خطر ابتلا به آلزایمر با ورزش:
ورزش به طور منظم خطر تحلیل قوای مغزی و بیماری آلزایمر را گاه تا ۴۰ درصد کاهش می دهد. این جامع ترین پژوهش درباره تاثیر ورزش در تحلیل قوای مغزی است. این مطالعه نشان می دهد که فرد هر چه نحیف تر باشد، فواید ورزش احتمالا بیشتر خواهد بود. محقق اصلی این مطالعه گفت: سه بار پیاده روی در هفته و هر بار ۱۵ دقیقه، کافی است تا خطر ابتلا به آلزایمر کاهش پیدا کند.
ورزش منظم نه تنها خطر تحلیل قوای مغزی را می کاهد، بلکه ممکن است پیشرفت بیماری در افرادی که نخستین علائم آن در آن ها ظاهر شده است را به تاخیر بیندازد. ورزش ممکن است عملکرد مغز را از طریق افزایش جریان خون به بخش هایی از مغز که مسئول حافظه است، بهبود بخشد. تحقیقات قبلی نشان داده بود که ضعف جریان خون ممکن است باعث آسیب دیدن این بخش های مغز شود.
دکتر لارسون، محقق این مطالعه می گوید: حتی اگر ۷۵ ساله باشید و هرگز ورزش نکرده باشید، اگر همین امروز شروع کنید، می توانید از فواید آن بهره مند شوید. بسیاری از پژوهشگران بر این باورند که آن چه برای قلب خوب باشد،

برای مغز هم خوب است. البته این مطالعه از این جهت مهم است که نشان می دهد ورزش حتی پس از ۶۵ سالگی و حتی برای افراد شکننده مفید است.
hi dr!
      
leaderlover #580 | Posted: 10 Jul 2011 06:42
کاربر
 
فلفل دارویی برای بسیاری از دردها

گرچه فلفل دلمه‌ای را تقریبا می‌توان در همه فصول یافت، اما ماه‌های تیر و مرداد اوج به میوه نشستن این گیاه زیبا با رنگ‌های متنوع است که علاوه بر زیبایی سفره ها، خواص درمانی زیادی هم دارد.
رنگ‌های شفاف فلفل دلمه‌ای سرشار از بهترین مواد مغذی است. فلفل دلمه‌ای منبعی غنی از ویتامین آ و ویتامین سی است که هر دوی آنها از آنتی‌اکسیدان‌هایی قوی هستند. هر دوی این آنتی‌اکسیدان‌ها بر روی رادیکال‌های آزاد که اثر تخریبی روی سلول‌ها دارند، تاثیر می‌گذارند.
آیا می‌دانید رادیکال‌های آزاد بازیگران اصلی در جمع کردن کلسترول در رگ‌ها هستند و باعث گرفتگی رگ‌ها و بیماری‌های قلبی، تخریب عصب و رگ‌ها می‌شوند.فلفل دلمه‌ای با تشکیل این دو ماده روی رادیکال‌های آزاد تاثیر می‌گذارد و باعث کاهش ریسک ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی می‌شود.
همچنین فلفل دلمه‌ای حاوی ویتامین ب ۶ و فولیک اسید است که در پیشگیری از گرفتگی رگ‌ها وایجاد بیماری قلبی در افراد دیابتی تاثیر می‌گذارد. هر دوی این ویتامین‌ها که از خانواده ویتامین‌های ب هستند، باعث کاهش هموسستئین می‌شوند. هموسستئین بالا باعث تخریب رگ‌های خونی شده و باعث افزایش حمله قلبی و سکته می‌شود.
با تهیه ویتامین‌هایی که هموسستئین را به مولکول‌های مورد نیاز تبدیل می‌کنند، فیبر موجود در فلفل دلمه‌ای می‌تواند کلسترول را که عامل دیگری برای ابتلا به حمله قلبی و سکته است، کاهش دهد.
فلفل قرمز یکی از اندک غذاهایی است که حاوی لیکوپن است. لیکوپن ماده ای است که مصرف آن رابطه‌ای عکس با سرطان‌هایی نظیر، سرطان پروستات، ‌مثانه و لوزالمعده دارد. تحقیقات نشان داده‌اند، افرادی که از غذاهایی با لیکوپن کمتر استفاده می‌کنند، بیشتر در معرض ابتلا به سرطان هستند.ماده ای در فلفل وجود دارد که سبب گرم بودن این گیاه میشود. هر چند که فلفل خود گیاهی گرم است، اما خوردن آن سبب کاهش درجه حرارت بدن می شود که این مساله یکی از دلایل اصلی تمایل مردم مناطق آب و هوایی گرم به مصرف زیاد فلفل محسوب می شود.این ماده همچنین به بسیاری از خواص درمانی فلفل کمک می کند تا سیستم قلبی – عروقی را تحریک کرده، سیستم هاضمه را تقویت نموده، درد موجود روی پوست یا مفاصل بدن را تسکین بخشد، و به مثابه “داروی ضد احتقاق و ضد باکتری” عمل می کند.
فلفل میزان کلسترول خون را پایین می آورد. که این امر باعث پایین آمدن فشارخون میشود. این گیاه همچنین از انعقاد خون در رگهای خونی جلوگیری می کند، این خواص فلفل به پیشگیری از بیماریهای قلبی نظیر آترواسکلروز (سخت شدن رگها) کمک می کند.
هر چند فلفل سبب سوزش زبان میشود، اما این گیاه واقعاً مسکنی قوی است. این گیاه ابتدا سبب تحریک درد میشود، اما سپس شدت علایم درد را در بدن کاهش می دهد. این حالت، آنرا برای افرادی که از درد مزمن رنج می برند به طرز خاصی مؤثر کرده است چون چندین روز طول می کشد که نتایج قابل توجه آن معلوم گردد.
آنهایی که از زونا، درد ناشی از دیابت، و سایر دردهای پس از عمل جراحی رنج می برند، می توانند به ویژه از چندین نوع فلفل یا انواع “کرمهای کپساسین” که قابل دسترسی است، بهره ببرند.
کپساسین موجود درفلفل نه تنها درد آرتروز و آرتریت روماتیسمی را تسکین می دهد، بلکه به کاهش میزان ورم ناشی از این حالات وقتی که به عنوان پماد موضعی مورد استفاده قرار گیرد، کمک می کند.
فلفل با تحریک تولید مایعات هاضمه در معده و نابودی باکتریهایی که می توانند عامل عفونت باشند، قدرت هضم را تقویت می کند. خاصیت ضد باکتری فلفل همچنین از اسهال ناشی از عفونت جلوگیری می کند.
این گیاه به عنوان داروی ضد احتقان، سبب رقیق و نازک شدن خلط و خارج شدن آن از ریه ها می شود. از آنجا که این گیاه بافت ریه را تقویت می کند، در نتیجه برای آنهایی که مبتلا به آمفیزم هستند نیز مفید است.
hi dr!
      
صفحه  صفحه 58 از 64:  « پیشین  1  ...  57  58  59  ...  63  64  پسین » 
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش / پزشکی سلامت (آرشیو شماره یک)

این تاپیک بسته شده. شما نمیتوانید چیزی در اینجا ارسال نمائید.


 

 

Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti
Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites
↑ بالا