خانه | ثبت نام | نظرسنجی | جستجو | موقعیت | قوانین   چت روم
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش /

پزشکی سلامت (آرشیو شماره سه)


صفحه  صفحه 9 از 57:  « پیشین  1  ...  8  9  10  ...  56  57  پسین »
leaderlover #81 | Posted: 20 Jul 2011 05:02
کاربر
 
پای پرانتزی، احتمال بروز آرتروز را افزایش می دهد

به طور طبیعی محور مکانیکی زانو از وسط مفصل لگن شروع شده، از زانو می گذرد و پس از گذر از مچ، نیروهای وزن بدن را به قسمت های مختلف زانو منتقل می کند و هرگونه اختلال در این عملکرد باعث ایجاد پای پرانتزی در افراد می شود.

دکتر سهیل مهدی پور در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) واحد علوم پزشکی ایران، ضمن بیان مطلب فوق گفت: اگر مکانیک و محور توزیع نیرو در زانو به هم خورده به جای گذر از وسط زانو از داخل آن رد شود، زانو بیشتر تحت فشار قرار می گیرد و در نتیجه زانوی پرانتزی با درجات مختلف به وجود می آید که به مروز زمان با افزایش سن و وزن تشدید یافته و حتی در سنین ۴۵ تا ۵۰ سال علائم آرتروز زانو ایجاد می کند.

وی ضمن اشاره به اینکه زانوی پرانتزی بیشتر در ورزشکاران به خصوص فوتبالیست ها دیده می شود، افزود: درجات خفیف آن ممکن است مشکل خاصی ایجاد نکند اما نوع شدید آن به مرور زمان ساییدگی زانو ایجاد کرده و مشکل ساز خواهد بود.

البته ذکر این نکته ضروری است که نوع خفیف آن هم نیاز به رسیدگی و معاینه پزشک دارد؛ چرا که امکان تشدید آن و ایجاد مشکلات بعدی وجود خواهد داشت.

این متخصص ارتوپدی در خصوص تشخیص وجود این اختلال گفت: وقتی فرد ایستاده و دو پای خود را به هم می چسباند، سطح داخلی ران ها به هم چسبیده است و اگر بین آنها و میان دو زانو فاصله بیفتد، پای پرانتزی محسوب می شود که شدت آن از خفیف تا شدید و حدود ۱۰ سانتی متر متغیر است.
isna
hi dr!
      
leaderlover #82 | Posted: 20 Jul 2011 05:02
کاربر
 
بررسی دیابت پنهان در افراد چاق بالای ۲۰ سال ضروریست

با انجام آزمایش قند خون دو ساعته اگر میزان قند خون فرد بین ۱۴۰ تا ۲۰۰ میلی گرم باشد، فرد در مرحله دیابت پنهان قرار دارد. در این افراد میزان قند خون ناشتا بین ۱۱۰ تا ۱۲۶ میلی گرم درصد است.

دکتر ایرج ایران زاد فوق تخصص غدد و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) واحد علوم پزشکی ایران، با بیان این که تشخیص دیابت پنهان براساس آزمایش قند خون ناشتا و یا آزمایش تست تحمل قند امکان پذیر است؛ گفت: ارزش تشخیصی هر دو تست یکسان است.

وی در خصوص میزان قند خون ناشتا در افراد مختلف گفت: قند خون ناشتا در افراد غیر دیابتی کمتر از ۱۱۰ میلی گرم درصد است. در صورتی که قند خون ناشتا مساوی یا بالاتر از ۱۲۶ میلی گرم درصد باشد، تشخیص دیابت قطعی می شود.

دکتر ایران زاد با اشاره به اینکه در افرادی که در مرحله دیابت پنهان قرار دارند، قند خون ناشتا بین ۱۱۰ تا ۱۲۶ میلی گرم است؛ گفت: در این افراد با انجام آزمایش قند خون ناشتا و اندازه گیری قند خون پس از دو ساعت (با توجه به اینکه در حالت طبیعی میزان قند خون با انجام آزمایش ۲ ساعته، از ۱۴۰ میلی گرم افزایش نیابد) چنانچه قند خون فرد ۲ ساعت پس از مصرف محلول و انجام آزمایش مساوی یا بیشتر از ۲۰۰ میلی گرم درصد باشد، تشخیص دیابت نوع ۲ قطعی است ولی با انجام این آزمایش اگر میزان قند خون بین ۱۴۰ تا ۲۰۰ میلی گرم باشد، فرد در مرحله دیابت پنهان قرار دارد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران جهت بررسی دیابت پنهان توصیه کرد: تمام افراد چاق بالای ۲۰ سال باید از نظر دیابت پنهان بررسی شوند.

وی در خصوص عوامل خطر ابتلا به دیابت در افراد خاطرنشان کرد: افراد بالغی که سن آنها کمتر از ۴۵ سال است ولی اضافه وزن دارند، در صورت وجود حداقل یکی از عوامل خطر مانند سابقه خانوادگی دیابت، اختلال چربی خون (HDL پایین) و تری گلیسرید بالا، فشار خون بالا و سابقه دیابت حاملگی یا به دنیا آوردن نوزاد با وزن بیشتر از ۴ کیلوگرم بایستی با پزشک خود در مورد انجام آزمایش قند خون مشورت کنند.

این فوق تخصص غدد به کلیه افراد در سنین مختلف یادآور شد: اگر میزان قند خون شما طبیعی باشد، بایستی حداقل هر سه سال یک بار آزمایش مجدد قند خون انجام شود ولی در صورتی که براساس آزمایش قند خون مبتلا به دیابت پنهان هستید، باید حداقل سالی یک بار از نظر ابتلا به دیابت نوع ۲ تحت بررسی مجدد قند خون قرار گیرید.
isna
hi dr!
      
leaderlover #83 | Posted: 20 Jul 2011 05:03
کاربر
 
مصرف شیر زیاد خطر ابتلا به سرطان پروستات را تشدید می کند

کارشناسان در یک پژوهش جدید دریافته اند که مصرف بیش از حد شیر می تواند سبب بروز سرطان پروستات در مردان شود.

یک تحقیق کانادایی که در مجله پزشکی پروستات به چاپ رسیده حاکیست؛ مردانی که روزانه چهار لیوان ۲۰۰ میلی لیتری شیر می نوشند، دو برابر بیشتر در معرض ابتلا به سرطان پروستات هستند.

به گزارش روزنامه دیلی میل، شیر حاوی هورمون های گاوی شامل فاکتور رشد ۱ شبه انسولینی است که رشد را تقویت می کند و در نتیجه سبب تشدید احتمال بروز سرطان پروستات و یا حتی به میزان کمتری سبب بروز سرطان تخمدان می شود.

محققان دانشگاه کالج لندن خاطرنشان کردند که هزاران سال پیش، مردم اروپا از خوردن شیر پرهیز می کردند؛ چون سبب بروز دردهای شکمی و بهم خوردگی معده آنها می شد.

علت این تاثیرات فقدان ژن تولید کننده آنزیم لاکتوز در اروپایی ها بود. این هورمون قند شیر را که لاکتوز نام دارد، تجزیه می کند.

از سوی دیگر، اخیرا محققان دانشکده بهداشت عمومی هاروارد در یک پژوهش جدید تاکید کردند: بسیاری از مطالعات نشان داده است بین مصرف زیاد از حد شیر و بروز سرطان کشنده پروستات ارتباط وجود دارد و این تحقیق یافته های قبلی را نیز مورد تایید قرار داده است.

سرطان پروستات نوعی بیماری است که در آن سلول های بدخیم از بافت های پروستات منشا می گیرند و به طور نامنظم و فزاینده ای تکثیر شده و منجر به افزایش حجم در هر یک از اجزای سلولی غده پروستات می شوند.

سرطان پروستات دومین سرطان شایع بعد از سرطان ریه در بین مردان است. به گفته متخصصان علائم هشدار دهنده سرطان پروستات عبارت از ادرار پی درپی یا دشواری در ادرار کردن، جاری شدن ضعیف ادرار، عدم توانایی در ادرار، بی اختیاری ادراری، جریان منقطع و ضعف ادرار، وجود خون در ادرار، احساس درد مداوم در قسمت پائین کمر، سوزش و ناتوانی جنسی هستند.

علت دقیق بروز این سرطان مشخص نیست اما زمینه ژنتیکی، عوامل هورمونی و رژیم غذایی خطر بروز سرطان را افزایش می دهند.

مصرف سبزیجات یا رنگدانه های سبز و زرد اثر حفاظتی در برابر بروز سرطان پروستات دارد.

بعلاوه عوامل شیمیایی سرطان زا و عوامل شغلی و محیطی خطر ابتلا به این سرطان را تشدید می کنند.

سرطان پروستات اغلب در افراد سالمند دیده می شود و افراد زیر ۵۰ سال به ندرت به آن مبتلا می شوند.

مردان بالای ۶۰ سال بیشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان پروستات هستند و باید بیشتر متوجه علائم هشدار دهنده این بیماری باشند.
isna
hi dr!
      
leaderlover #84 | Posted: 20 Jul 2011 05:04
کاربر
 
حل کامل مشکل نیترات آب جنوب تهران ۲۰ ماه طول می‌کشد

مدیر کل سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: فقط آب منطقه ۶ آبفای تهران نیترات بیش از حد مجاز دارد و غرب و سایر مناطق تهران از این نظر مشکلی ندارد، برای کاهش نیترات آب این منطقه نیز قرار است از سد ماملو آب به این منطقه داده شود که حدود ۲۰ ماه طول می‌کشد.

کاظم ندافی در گفت‌و‌گو با فارس، ا‌فزود: حد مجاز نیترات در آب شرب ۵۰ میلی گرم در لیتر است که بر اساس گزارش وزارت بهداشت اکنون این میزان در آب منطقه ۶ آبفای تهران بین ۵۰ تا ۹۰ میلی گرم در لیتر و بیش از حد مجاز است. استاندارد ملی ایران است که البته در جاهای مختلف فرق با توجه به چاهی که از آن با گرفته می شود متفاوت است.

وی گفت: بر اساس این گزارش فقط آب منطقه ۶ آبفا که بخشی از جنوب تهران است از این نظر مشکل دارد و غرب تهران و سایر مناطق تهران از این نظر هیچ مشکلی ندارند.

مدیر کل سلامت محیط و کار وزارت بهداشت اضافه کرد: اولویت اول برای رفع این مشکل این است که با انتقال آب از سد ماملو به منطقه ۶ آبقای تهران که حدود ۲۰ ماه طول می‌کشد طی این برنامه بلند مدت به طور کلی میزان نیترات آب این منطقه به زیر ۵۰ میلی گرم در لیتر و حد مجاز برسد و به طور کلی مشکل حل شود.

ندافی گفت: برنامه میان مدت نیز این است که با مخلوط کردن آب این منطقه با آب سایر مناطق میزان نیترات آب را به حد مجاز برسانیم و برنامه کوتاه مدت نیز همان طور که اعلام شده این است که کودکان و زنان باردار ساکن منطقه ۶ آبفا فعلاً از آبهای بطری بسته بندی شده استاندارد استفاده کنند.

وی درباره عوارض استفاده از آب این منطقه در زمان حاضر گفت: بر اساس تعاریف موجود میزان بالای نیترات در آب زمانی عوارضی برای سلامت مردم به دنبال دارد که آب دارای آلودگی میکروبی هم باشد و چون آب تهران آلودگی میکروبی ندارد، عوارض حاد و چندانی سلامت مردم را تهدید نمی‌کند اما به هر حال وزارت بهداشت وظیفه دارد، توصیه های لازم را برای حفظ سلامت مردم بدهد.


=======================

نیترات آب موجب بروز علائم کم‌خونی در افراد می‌شود


عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: وجود نیترات در غذاها موجب بروز بیماری مت هموگلوبین می‌شود. در این بیماری هموگولوبین توانایی خود را از دست می‌دهد و فرد دچار علائم کم‌خونی می‌شود.
به گزارش سلامت نیوز احمد رضا درستی مطلق در گفت‌و‌گو با فارس، افزود: اگر نیترات از طریق غذا وارد بدن شود در دستگاه گوارش به نیتروزامین تبدیل و موجب بروز سرطان کبد می‌شود.
وی گفت: وجود نیترات در غذاها موجب بروز بیماری مت هموگلوبین می‌شود که در این بیماری هموگلوبین نمی‌تواند با اکسیژن خون ترکیب شود و هموگولوبین توانایی خود را از دست می‌دهد و فرد دچار علائم کم‌خونی می‌شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: وجود نیترات در غذاها به کبد فشار می‌آورد و موجب مسمومیت می‌شود. ولی ما مطمئن نیستیم که نیترات به چه میزان از طریق آب وارد بدن شود که بیماری بروز پیدا کند.
hi dr!
      
leaderlover #85 | Posted: 20 Jul 2011 05:04
کاربر
 
افتتاح بزرگترین کارخانه تولید فرآورده های پودری / تقدیر از حامیان بزرگترین کارخانه تولید فرآورده های پودری جنوب کشور

با حضور وزیر رفاه و تامین اجتماعی طرح ملی بزرگترین کارخانه تولید فرآورده های پودری شیر جنوب کشور در شیراز به بهره برداری رسید .

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت صنایع شیر ایران (پگاه) ، برای ساخت این کارخانه ۵۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری و با راه اندازی آن برای ۴۰ نفر به طور مستقیم و برای ۴۰۰ نفر به طور غیرمستقیم اشتغال ایجاد شده است . این کارخانه به عنوان شرکت های سرمایه گذاری زیر مجموعه صندوق بازنشستگی کشوری ، در کمتر از دو سال برای تأمین نیازهای مصرفی صنایع لبنی کشور شامل بستنی ، شکلات ، بیسکویت ، صنایع نانوایی ، خمیر ماکارونی و صنایع داروسازی ساخته شده است .

در این مراسم همچنین از آقایان مهندس خرد رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان – مهندس حقایقی مدیرکل کار و امور اجتماعی استان – دکتر شهپری رئیس سازمان صنایع و معادن استان – دکتر سرشار سرپرست دفتر تحقیقات مهندس جهاد کشاورزی استان – مهندس الفومه رئیس بانک صنعت و معدن استان و دکتر باروتکوب مدیرعامل شرکت صنایع شیر ایران « پگاه » بعنوان مدیران حامی پروژه افتتاح بزرگترین کارخانه تولید فرآودره های پودری جنوب کشور در شرکت شیر پاستوریزه پگاه فارس توسط وزیر محترم رفاه و تأمین اجتماعی و سرپرست سازمان بازنشستگی کشوری تقدیر بعمل آمد .
hi dr!
      
leaderlover #86 | Posted: 20 Jul 2011 05:06
کاربر
 
مصرف نوشابه های انرژی زا برای کودکان خطرناک است

مصرف نوشابه های انرژی زا که حاوی مقادیر زیادی کافئین هستند، سلامت کودکان را به طور جدی به خطر می اندازند.

این محققان خاطرنشان کردند: دسترسی روزافزون به این نوع نوشیدنی ها، خطری جدی و بالقوه برای سلامت کودکانی است که نسبت به عوارض مصرف زیاد کافئین آسیب پذیر هستند.

به گزارش گلاب اند میل، فونی مک دونالد نویسنده اصلی این مقاله در بخش جمعیت و بهداشت عمومی مجله انجمن پزشکی کانادا در این باره متذکر شد: زمان آن فرا رسیده که مقامات رسمی بهداشت نسبت به خطرات فروش این نوشیدنی ها به کودکان مطلع شده و نسبت به مضرات احتمالی مصرف آنها برای افراد کم سن و سال هشدار دهند.

وی تاکید کرد: در صورتی که اقدامات تجاری و روند مصرف این محصول محدود شود، قوانین و مقررات محدود کننده ای برای مصرف نوشابه های انرژی زا باید اعمال شود.

در سالهای اخیر فروش این نوشابه ها به میزان قابل توجهی افزایش یافته است و ویژگی آنها این است که کافئین زیادی را به بدن مصرف کننده می رساند.

شرح این مطالعات در مجله انجمن پزشکی کانادا منتشر شده است.
isna
hi dr!
      
leaderlover #87 | Posted: 20 Jul 2011 05:06
کاربر
 
مصرف کمتر گوشت قرمز موجب کاهش وزن می شودمحققان می گویند مصرف کمتر گوشت قرمز می تواند راز حفظ وزن سالم باشد.

پژوهشگران با بررسی ۴۰۰ هزار فرد بزرگسال در ۱۰ کشور اروپایی دریافتند مصرف گوشت قرمز با افزایش وزن مرتبط است؛ حتی در افرادی که به همین میزان کالری دریافت می کنند.

محققان دانشگاه سلطنتی لندن می گویند: قوی ترین ارتباط در مورد گوشت فرآوری شده مانند سوسیس و همبرگر گزارش شده است.

این تحقیق حاکی از آن است که رژیم غذایی پر پروتئین نمی تواند در بلند مدت به لاغری کمک کند.

نتایج این تحقیقات در نشریه آمریکایی تغذیه بالینی منتشر شده است.

این یافته ها همچنین از پیام های بهداشت عمومی در تایید کاهش مصرف گوشت حمایت می کند.

محققان دریافتند مصرف گوشت با افزایش وزن در زنان و مردان مرتبط است.

تحلیل های بیشتر نشان داد این ارتباط پس از در نظر گرفتن میزان جذب کالری، فعالیت بدنی و دیگر عواملی که می تواند بر نتایج تحقیق تاثیر بگذارد، هنوز چشمگیر بود.

به گفته این پژوهشگران در افرادی که روزانه ۲۵۰ گرم گوشت قرمز اضافی مصرف می کنند طی پنج سال دو کیلوگرم افزایش وزن خواهند داشت.

نتایج این بررسی با تئوری مطرح شده مبنی بر اینکه رژیم غذایی حاوی پروتئین زیاد و کربوهیدرات اندک موجب کاهش وزن می شود، در تناقض است.

اگر چه مشخص نیست چرا گوشت موجب افزایش وزن در افرادی می شود که به همین میزان کالری می گیرند؛ اما یک فرضیه حاکی از آن است که غذاهای پرانرژی مانند گوشت نحوه تنظیم کنترل اشتها را تغییر می دهد.
irna
hi dr!
      
leaderlover #88 | Posted: 20 Jul 2011 05:07
کاربر
 
تخم مرغ، عدس، پسته، سیب و موزدر پیشگیری از ابتلا به بیماری کم خونی موثرند

کم خونی از بیماری های شایع در مناطق مرتفع است.

دکتر فریبا بشیری در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، افزود: با توجه به ارتباط مستقیم نوع تغذیه با افزایش ارتفاع، بیماری کم خونی در مناطق مرتفع بیشتر از مناطق دیگر رایج است که به علت شرایط خاص فیزیولوژیکی بانوان، این بیماری در بین آنها مشهودتر است.

این استاد دانشگاه گفت: تامین نشدن چهار گروه اصلی غذایی (کربوهیدرات، پروتئین، چربی و املاح ویتامین)، بدلیل عدم استفاده از مواد غذایی مغذی و یا ناهماهنگی در مصرف مواد غذایی به طور ترکیبی علت اصلی ابتلا به آنمی است.

وی، عدم وجود نان سبوس دار و مکمل در برنامه غذایی را علت اصلی بروز کم خونی دانست.

وی افزود: در صورت مصرف مواد غذایی خونساز همراه با مواد کافئین دار، آهن همراه کافئین دفع و بدن بدلیل کمبود آهن و کاهش هموگلوبین با کمبود خون مواجه می شود.

بشیری با بیان اینکه اگر قرص آهن و مواد غذایی حاوی کلسیم با هم مصرف شوند، کلسیم و آهن اثر یکدیگر را خنثی می کنند، افزود: چون خونسازی در افراد بزرگسال در استخوان ها صورت می گیرد، استخوان ها برای تولید خون فعالیت بیشتری انجام داده، فرد دچار استخوان درد می شود.

بشیری در ادامه با اشاره به اینکه بخشی از افراد مبتلا به آنمی، به طور مادرزادی دارای این مشکل هستند، اظهار کرد: آنمی مادرزادی بدلیل تغییرات و کمبودهای ژنی، ناتوانی روده در جذب آهن و مشکلات گوارشی ظاهر می شود.

وی افزود: هموفیلی و تالاسمی از جمله بیماری های کم خونی با منشا ژنتیکی هستند.

این استاد دانشگاه ادامه داد: این بیماری در افراد با هموگلوبین زیر ۱۲ مشاهده شده و دارای عوارضی مثل ضعف و کم توانی است و در صورت شدید بودن سرگیجه، عرق سرد و رنگ کاهی پوست نیز مشاهده می شود.

وی گفت: بهترین روش پیشگیری و درمان این بیماری، تصحیح روش تغذیه با جایگزین کردن تخم مرغ، عدس، پسته و دانه ها، میوه هایی مثل سیب و موز( به طور کلی میوه هایی که در تماس با هوا تغییر رنگ می دهند) و به ویژه عسل سیاه در برنامه غذایی است.

دکتر بشیری با تاکید بر اینکه هیچ بیماری به طور کامل قابل درمان نیست و پزشکان تنها راه های کاهش عوارض بیماری و کند کردن روند آن را به بیماران می آموزند، افزود: باید قبل از ابتلا به بیماری، برای پیشگیری از آن تلاش کرد.


isna
hi dr!
      
leaderlover #89 | Posted: 20 Jul 2011 05:07
کاربر
 
ذائقه افراد بعد از دو هفته با غذای کم نمک هماهنگ می شود

با وجود این که چاقی تجمع بیش از حد چربی در بدن است، ترازوهایی که در حال حاضر استفاده می شوند قادر به نشان دادن آب و چربی به طور مجزا نیستند.

بنابراین با ورود بیش از حد نمک به بدن از طریق مواد غذایی، آب در بدن محبوس شده و وزن را بالا می برد.

دکتر منصور ریسمانچیان در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، اظهار داشت: بسیاری از افرادی که در حال کاهش وزن از طریق کاهش کالری مصرفی با رژیم های غذایی اصولی و افزایش کالری دفعی از طریق تحرک هستند و کاهش وزن مطلوبی را تجربه نمی کنند از این نکته غافلند که آب می تواند جایگزین چربی دفع شده باشد و مصرف زیاد نمک علت مهم مقاومت بدن آنها در برابر کاهش وزن است.

وی افزود: از سوی دیگر طبق تحقیقات مشخص شده است که دریافت زیاد نمک، اثرات مضری بر سلامتی دارد که شامل فشار خون، سکته قلبی، پوکی استخوان، سرطان معده، آسم و بیماری کلیوی است.

دکتر ریسمانچیان اظهار داشت: مصرف نمک به مقدار کم در برنامه غذایی لازم و ضروری است، اما معمولاً۱۰ تا ۲۰ برابر مقدار مورد نیاز بدن، نمک مصرف می کنیم. البته سه چهارم نمکی که در طی روز مصرف می کنیم به صورت نهفته در غذاها فرآیند شده و آماده است. فقط یک چهارم آن را در سر سفره یا هنگام پخت غذا، اضافه می کنیم.

این پزشک تغذیه افزود: شوری یا بی نمکی غذا، علاوه بر مقدار نمک موجود در آن به حساسیت گیرنده های چشایی در دهان نیز بستگی دارد.

وی تصریح کرد: با کاهش مصرف نمک، در ابتدا ممکن است غذا بی نمک به نظر بیاید، ولی بعد از گذشت ۲ یا ۳ هفته، حساسیت گیرنده های چشایی دهان افزایش می یابد و طعم واقعی غذا احساس می شود.

isna
hi dr!
      
leaderlover #90 | Posted: 20 Jul 2011 05:08
کاربر
 
شستن مرغ خام، خطر مسمویت غذایی را تشدید می کندکسانی که قبل از طبخ، تمام قسمت های بدن مرغ را کامل می شویند بیشتر خود و اعضای خانواده را در معرض مسمومیت غذایی قرار می دهند.

تحقیقات نشان می دهد که تقریبا سه چهارم از مصرف کنندگانی که مرغ کامل خریداری می کنند تمام قسمت های آن را آب کشی می کنند و با این کار باعث پخش شدن باکتری های مختلف در سطوح آشپزخانه می شوند.

بر اساس آخرین آمار آژانس استانداردهای غذایی در انگلیس، ۶۵ درصد از مرغ های خامی که در فروشگاه های مواد غذایی این کشور عرضه می شوند آلوده به میکروب «کامپیلوباکتر» هستند که شایعترین عامل شناخته شده مسمومیت غذایی در انگلیس بوده و شایعترین علائم آن شامل اسهال و انقباضات معده ای هستند.

به گزارش روزنامه تلگراف چاپ انگلیس، این آژانس در حال حاضر به دنبال راهی برای کاهش میزان این آلودگی در تمام فروشگاه های زنجیره ای غذایی است.

سخنگوی این ناظر تغذیه ای تصریح کرد: شستشوی مرغ های خام یک اشتباه معمول آشپزی است و ضروری به انجام آن نیست.

آب شیر میکروبهایی را که سبب مسمومیت غذایی می شوند را از بین نمی برد اما این میکروب ها در فرآیند پختن کشته می شوند.

بنابراین بهترین روش، جدا کردن قسمت های سالم و قابل مصرف گوشت مرغ و پختن آنها است.

isna
hi dr!
      
صفحه  صفحه 9 از 57:  « پیشین  1  ...  8  9  10  ...  56  57  پسین » 
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش / پزشکی سلامت (آرشیو شماره سه)

این تاپیک بسته شده. شما نمیتوانید چیزی در اینجا ارسال نمائید.


 

 

Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti
Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites
↑ بالا