تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
علم و دانش

مطالب پزشکی (آرشیو شماره ۲)

صفحه  صفحه 39 از 57:  « پیشین  1  ...  38  39  40  ...  56  57  پسین »  
#381 | Posted: 16 Feb 2012 15:12
دیابت ، خطر جدی در دوران بارداری

جام جم آنلاین: دیابت نوع اول و دوم هر دو بر مشکلات دوران بارداری می افزایند.
به گزارش بی بی سی ، متخصصان انگلیسی می گویند زنان دیابتی به لحاظ احتمال ناهنجاری ها ی مادرزادی و مرگ نوزادشان باید تحت کنترل قرار گیرند و لازم است اسید فولیک بیشتری دریافت کنند با افزایش دیابت زنان باردار باید از خطرات آن آگاه باشند.
محققان دریافته اند میزان مرگ و میر درمدت کوتاهی پس از تولد در میان نوزادانی که مادرانشان به یکی از دو نوع دیابت مبتلا بودند چهار برابر بود.
همچنین در هردو گروه احتمال وقوع ناهنجاری های مادرزادی بویژه نواقص قلبی و سیستم عصبی بیش از دوبرابر آن در جمعیت نرمال بود.
لذا به زنان مبتلا به دیابت توصیه می شود برای جلوگیری از چنین وقایعی حداقل دو هفته پیش از آغاز بارداری روزانه 5 میلی گرم اسید فولیک دریافت کنند.

======================

مديتيشن براي بيماران قلبي مفيد است

ايرنا- يك مطالعه نشان مي دهد مديتيشن در بيماران بزرگسال مبتلا به بيماري كرونر قلب CHD نه تنها فشار خون آنها را به طور چشمگيري كاهش مي دهد، بلكه اختلالات ضربان قلب و مقاومت سلولها به انسولين را نيز بهبود مي بخشد.
رويترز هلث از نيويورك به نقل از محققان گزارش داد: فوايد مديتيشن حتي بدون آن كه تغييري در وزن بدن، دارو يا متغيرهاي رواني ايجاد شود باز هم مشهود بود. تحقيقات قبلي نقش مديتيشن در كاهش فشار خون را به اثبات رسانده است، اما تاثير آن بر ساير عوامل موثر در بروز بيماري كرونر قلب هنوز به طور كامل مورد مطالعه قرار نگرفته است. در اين مطالعه ۵۳ فرد بزرگسال مبتلا به بيماري كرونر قلب تحت آموزش مديتيشن قرار گرفتند و۵۲ بيمار ديگر در گروه كنترل فقط آموزشهاي استاندارد پزشكي دريافت كردند. نتايج اين مطالعه نشان مي دهد مديتيشن واكنش رواني به تنش را تعديل و عوامل موثر در بروز بيماري قلبي را برطرف مي كند.
     
#382 | Posted: 16 Feb 2012 15:12
توصیه بهداشتی: جلوگیری از پوسیدگی دندان

جام جم آنلاین: توجه و مراقبت کافی از دندان ها راه اصلی حفظ سلامت آنهاست. چه دندان های شما پوسیده باشند و چه دهانی با دندانهای سالم داشته باشید ، باید به فکر جلوگیری از پوسیدگی آنها باشید.
انجمن دندانپزشکی آمریکا توصیه هایی را برای حفظ سلامت لثه و دندان ارائه کرده است که از این قراراست :
- پس از هر وعده غذایی یا لااقل روزی دو بار بویژه پس از خوردن مواد شیرین و چسبنده باید مسواک زد. - هر روز با نخ دندان لابلای دندانها را تمیز کنید. - رژیم غذایی سالم و سرشار از میوه و سبزی داشته باشید. تنقلات را به حداقل برسانید و در صورت مصرف مواد سالم تر را جایگزین کنید.
- هر شش ماه یک بار برای جرم گیری و بررسی وضعیت دندانها به دندانپزشک مراجعه کنید.

============================

دریافت کنندگان باتری قلبی بیشتر مراقب باشند

جام جم آنلاین: افرادی که دچار حمله قلبی شده باتری دریافت می کنند ممکن است بیشتر در معرض خطر نارسایی قلبی که اغلب به مرگ می انجامد قرار گیرند.
نارسایی قلبی کاهش توانایی قلب برای پمپاژ خون است. در این مطالعه تعدادی از بیمارانی که دچار حمله قلبی و شده و تحت دارو درمانی و یا همراه با کاشت دفیبریلاتور قرار گرفته بودند بررسی شدند.
دفیبریلاتور در واقع دستگاهی است که به هنگام نیاز با وارد کردن یک شوک ضربان قلب را به حالت عادی باز می گرداند.
دو نوع از این دستگاه در مطالعه فوق مورد استفاده قرار گرفت. یک نوع آن شوک را به یک حفره قلب و نوع دیگر شوک را به دو حفره قلب منتقل می کرد.
بطور کلی دفیبریلاتورها در افزایش احتمال زنده مانده بیماران موثر بودند اما این بیماران بیش از سایرین به نارسایی قلبی دچار شدند.
این یافته نشان می دهد که پزشکان باید به جلوگیری از نارسایی قلبی در افرادی که دچار حمله قلبی شده اند توجه بیشتری داشته باشند و بیماران دارای دفیبریلاتور نیز باید بدانند این وسیله تنها در باربر یک مشکل قلبی یعنی ایست قلبی اثر حفاظت بخش دارد و سایر ریسک فاکتورها مانند آترواسکلروزیس ، انسداد عروق ، به همان اندازه حائز اهمیت بوده و باید به آنها توجه شود.
     
#383 | Posted: 16 Feb 2012 15:13
برای حفظ سلامت عروق ، پیاده روی کنید

جام جم آنلاین: شرکت در برنامه های پیاده روی آهسته نیز به جوانتر ماندن عروق و عملکرد بهتر آنها کمک می کند. این ، توصیه محققان انجمن قلب آمریکا در هفتمین کنگره سالانه آترواسکلروزیس ، ترومبوز و بیولوژی عروقی بوده است.
پیش از این نیز مشخص شده بود که ورزش آئروبیک قابلیت اتساع سرخرگ ها در سالمندان افزایش می دهد.
در این مطالعه محققان تحقیق کردند که آیا ورزش پاسخ عروق خونی به مواد شیمیایی که بطور طبیعی از سلولها ها شده باعث تنگی آنها می شوند را بهبود می بخشد.
اتساع و انقباض عروق نقش مهمی در توانایی بدن برای تنظیم فشار خون دارد.
نکته جالب این بود که پس از سه ماه ورزش ، فشار خون افراد مسن نیز مانند جوانتر ها بود.
با بالا رفتن سن احتمال بیماری قلیب عروقی افزایش می یابد. عدم اتساع و انقباض مناسب عروق در ایجاد آترواسکلروزیس نقش دارد.
محققان واکنش افراد به یک ماده رها شده از سلول های دیواره عروق را مورد بررسی قرار داده اند.
تغییر فعالیت این ماده با ایجاد بسیاری از بیماری ها ی قلبی عروقی از جمله فشار خون بالا ، اسپاسم سرخرگی ، حمله قلبی و نارسایی قلبی ارتباط دارد.
عروق خونی جوان در پاسخ به مواد شیمیایی مختلف رها شده توسط سلول های دیواره عروق براحتی متسع و منقبض می شوند. با افزایش سن عملکرد عروق متفاوت می شود.
اما فعالیت بدنی و حرکات ورزشی آئروبیک حتی در سطح متوسط در افراد میانسال و سالمندان بهبود قابل ملاحظه ای را در عملکرد عروق سبب می شوند.
بنابراین توصیه محققان انجمن قلب آمریکا این است که برای شروع ورزش هیچ وقت دیر نیست. پیاده روی روزانه را فراموش نکنید.
     
#384 | Posted: 16 Feb 2012 15:16
داروهای کورتیکواستروئیدی و خطر افزایش بیماری قلبی

جام جم آنلاین: نتایج یک مطالعه نشان می دهد استفاده از دز های بالای داروهای کورتیکواستروئید با افزایش احتمال فیبریلاسیون دهلیزی (بی نظمی ضربان قلب که یک ریسک فاکتور اصلی برای سکته مغزی است) ارتباط دارد.
کورتیکواستروئید ها معمولا برای درمان آرتریت ، آسم ، بیماری انسدادی ریوی ، آلرژی و سرطان خون بکار می روند اما توصیه انجمن قلب آمریکا این است که اگر در حال حاضر به هر دلیلی از این داروها استفاده می کنید آن را قطع نکنید.
قطع ناگهانی مصرف آنها اثرات جانبی جدی را در پی خواهد داشت و در برخی موارد ممکن است خطر آفرین باشد بنابراین هرگونه تغییر در رژیم دارویی بویژه در مورد این داروها باید با مشورت پزشک صورت گیرد.
بر اساس این مطالعه کورتیکواستروئید ها صرف نظر از علت مصرفشان شامل بیماری ریوی ، آسم یا هر دلیل دیگر خطر ابتلا به فیبریلاسیون دهلیزی را افزایش می دهند.
بنابراین کنترل بیمارانی که تحت درمان با دزهای بالای داروهای فوق قرار دارند جدا توصیه می شود.

========================

لزوم استفاده از دارو پس از استنت گذاری عروق

بیمارانی که پس از حمله قلبی استنت آغشته به دارو دریافت می کنند اما داروهای خود را مصرف نمی کنند ، خود را در معرض خطر مرگ قرار می دهند.
به گزارش هلث دی ، در این مطالعه محققان 500 بیمار حمله قلبی با میانگین سنی 61 سال که تحت عمل دریافت استنت قرار گرفته بودند را مورد بررسی قرار دادند.
استنت لوله مشبک فلزی کوچکی است برای باز کردن عروق قلب در آن قرار داده می شود و دارویی که همراه با آن وارد عروق می شود به جلوگیری از انسداد مجدد رگ کمک می کند.
پس از بررسی مشخص شد گرچه به هنگام ترخیص این بیماران از بیمارستان داروهای ضد انعقاد برای آنها تجویز می شود ، بسیاری مصرف دارو را پس از چند روز متوقف می کنند و این امر باعث افزایش میزان مرگ ومیر در میان این بیماران می شود.
نتایج نشان می دهد آگاهی بیماران از ضرورت مصرف داروها به حفظ زندگی آنها کمک می کند.
     
#385 | Posted: 16 Feb 2012 15:16
تلويزيون عامل تغيير خواب كودكان

جام جم آنلاين: تحقيق نشان داد مشاهده بي رويه تلويزيون به وسيله كودكان ، تاثيرات بدي بر خواب آن ها مي گذارد.
به نوشته پايگاه اينترنتي لها آنلاين، محققان دانشگاه هلسينكي (فنلاند) گفتند: كودكان وقتي بدون مراقبت جدي والدين خود ، برنامه هاي بزرگسالان را مشاهده مي كنند كه در آن ها حوادث خشونت ها و مسايل روزمره بيان مي شود ، خواب هاي بد مي بينند.
محققان با بررسي كودكان پنج و شش ساله 321 خانواده از سه شهر فنلاند به اين نتيجه رسيدند كه 20 درصد خانواده ها در اتاق كودكان خود ، تلويزيون گذاشته و اين تلويزيون ها به طور متوسط چهار ساعت در روز روشن هستند.

=============================


خطر قند خون بالا پس از حمله قلبی

جام جم آنلاین: بیمارانی که به علت سکته مغزی یا حمله قلبی در بخش مراقبت های ویژه بستری می شوند باید از نظر قند خون نیز تحت کنترل قرار گیرند.
به گزارش هلث دی ، نتایج یک مطالعه نشان می دهد قند خون بالا با افزایش میزان مرگ و میر برخی بیماران همراه است.
مرگ مرتبط با هایپر گلیسمی (افزایش قند خون) در میان کسانی که در مورد آنها تشخیص دیابت داده نشده و نیز در افرادی که بعلت بیماری قلبی عروقی بستری شده بودند بالاترین میزان را داشت. و در بیماران سکته مغزی بیش از سایرین بود حتی کمترین افزایش در میزان قند خون بر این خطر می افزاید.
این یافته ها نشان می دهد بیماری های مختلف بطور متفاوتی تحت تاثیر هایپرگلیسمی قرار می گیرند و بیشترین ارتباط در مبتلایان به اختلالات قلبی دیده می شود.
گرچه مطالعات قبلی نیز ارتباط بین قند خون بالا و افزایش مرگ و میر بین بیماران بستری در بیمارستان را نشان داده اند ، تلاش برای کنترل قند خون با انسولین نتایج مختلفی را در پی داشته و برخی از بررسی ها تفاوت مشخصی را با انسولین درمانی نشان ندادند.
محققان بر این باورند که نتایج متفاوت آن مطالعات ممکن است مربوط به روش های منحصر به فرد ی باشد که قند خون بر میزان مرگ و میر در بیماری های مختلف تاثیر می گذارد.
     
#386 | Posted: 16 Feb 2012 15:16
تاثیر ورزش در درمان پا درد

جام جم آنلاین: حرکات ورزشی دست به کاهش درد ناشی از بیماری عروق محیطی (PVD) در پا کمک می کند.
PVD به عروقی که به دست و پا خون رسانی می کنند صدمه می زند و این معمولا بدلیل انسداد ایجاد شده توسط یک پلاک است.
کاهش جریان خون می تواند باعث درد شدید پا شود که عملا راه رفتن را دشوار می سازد. PVD و پادرد شدید در مبتلایان به دیابت و یا فشار خون بالا شایع است.
به گزارش هلث دی ، محققان انگلیسی دریافته اند این درد باعث کاهش توانائی راه رفتن مبتلایان می شود لذا ترکیبی از تغییرات فیزیولوژیک و افزایش در تحمل درد حرکات ورزشی به توان راه رفتن کمک می کنند.
مزیت ورزش دست ها برای بیماران PVD این است که آنها معمولا در این حالت درد احساس نمی کنند و این بر انگیزه و اشتیاقشان برای ورزش می افزاید.

=====================

چرا دندان ها تغییر رنگ می دهند؟


جام جم آنلاین: طبق گزارش انجمن دندانپزشکی شیکاگو ، رنگ روی دندان ها اغلب بواسطه غذاها و نوشیدنی ها ایجاد می شود. سیگار کشیدن ، مصرف نوشیدنی های رنگی ، قهوه و چای و میوه هایی مانند زغال اخته باعث تغییر رنگ دندان ها می شود.
بهترین راه جلوگیری از این تغییر رنگ مسواک مرتب و استفاده از نخ دندان بویژه پس از خوردن یا نوشیدن موادی است که به دندان رنگ می دهند.
خمیردندان های سفید کننده نیز به حذف ذرات غذایی که روی دندان رنگ ایجاد می کنند کمک می کنند اما غذاها و نوشیدنی ها تنها عامل موثر در این مورد نیستند.
داروها ، پرتودهی و شیمی درمانی نیز ممکن است باعث تغییر رنگ دندان ها شوند.
در صورتی که در اثر استفاده از داروی خاصی متوجه تغییر رنگ در دندان هایتان شدید با پزشک در باره انتخاب داروهای دیگر مشورت کنید.
     
#387 | Posted: 16 Feb 2012 15:17
اگر چین و چروک دارید سیگار نکشید

جام جم آنلاین: افراد سیگاری میانسالی که پوست چهره آنها چین و چروک دار است پنج برابر همسن و سالان دیگرشان که فاقد این چین و چروک ها هستند در معرض خطر ابتلا به بیماری ریوی قرار دارند.
به گزارش بی بی سی ، محققان می گویند داشتن چین و چروک با حالتی به نام بیماری ریوی انسدادی حاد ( COPD ) ارتباط دارد.
COPD واژه ای است که برای طیفی از بیماری های ریوی حاد پیشرونده مانند آمفیسم و برونشیت که در آن راههای تنفسی مسدود شده از ورود اکسیژن به بدن جلوگیری می شود ، بکار می رود.
بر اساس ارزیابی سازمان جهانی بهداشت تا سال 2020 ، COPD به سومین عامل مرگ و میر تبدیل خواهد شد.
پیش از این نیز سیگار کشیدن به عنوان عامل پیری زود رس پوست شناخته شده بود. این عادت عامل اکثر موارد COPD نیز محسوب می شود اما همه سیگاری ها را تحت تاثیر قرار نمی دهد و لذا دانشمندان تصور می کنند باید علتی وجود داشته باشد که بعضی افراد در معرض خطر بیشتر قرار می گیرند.
ددر این مطالعه مشخص شد با در نظر گرفتن سن و تعداد سال هایی که افراد سیگار کشیده بودند سیگاری هایی که چین و چروک بیشتری در پوست صورتشان وجود داشت 5 برابر دیگران درمعرض ابتلا به COPD قرار داشتند.
محققان می گیوند احتمالا یک حساسیت ژنتیکی به COPD در این افراد وجود دارد و به عبارتی کسانی که مستعد چین و چروک پوست هستند ، بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری های ریوی قرار دارند و لذا اگر ژنی وجود داشته باشد که حساسیت به بیماری فوق را افزایش دهد احتمال چین و چروک پوست را نیز بیشتر می کند.
     
#388 | Posted: 16 Feb 2012 15:17
ورزش کنید تا سالم تر بمانید

جام جم آنلاین: حتی حرکات ورزشی سبک نیز اثر مطلوبی بر سلامت دارد. مطالعات نشان میدهد مقادیر کم فعالیت بدنی مانند پیاده روی به میزان قابل ملاحظه ای بر سلامت افراد تاثیر می گذارد.
برخی افراد پارک کردن ماشین در قسمت های دور تر پارکینگ یا استفاده از پله به جای آسانسور را ترجیح می دهند.
به گزارش هلث دی ، دکتر جرالد فلچر یه کاردیولوژیست کلینیک مایو هرچه به طرق مختلف بر فعالیت بدنی افزوده شود بهتر است.
متخصصان تناسب اندام و پزشکان هر روز به فوائد بیشتر فعالیت بدنی پی می برند. آنها دریافته اند که ورزش هم مانند دارو بر اساس " پاسخ به دز " اثر می کند بطوری که حتی کمی از آن خوب است ، میزان متوسط آن بهتر است و افزایش آن نتایج مطلوب تری را بدنبال دارد حتی فعالیت های ورزشی که بصورت گروهی انجام می شود در کاهش علائم افسردگی موثر است.
افراد بر اساس توان بدنی و با توجه به وضعیت سلامتشان باید از تحرک برخوردار باشند. در صورتی که مشکلی وجود دارد باید در مورد آن با پزشک خود مشورت کنند و از میزان مناسب ورزش برای سلاکتشان آگاهی یابند.
به هر حال نکته مهم آغاز ورزش است که بهتر است با حرکات سبک تر صورت گیرد.
پیاده روی یا دوچرخه سواری فرقی نمی کند ، ا«چه اهمیت دارد این است که هر گونه فعالیت بدنی بهتر از عدم تحرک است.
     
#389 | Posted: 16 Feb 2012 15:18
مواظب مولتي ويتامين ها باشيم

مدتهاست از ويتامين ها به عنوان راه حلي براي سلامتي کامل ياد مي شود. به صورتي که در حدود 40درصد از مردم امريکا ويتامين مصرف مي کنند. کودکان قرصهاي ويتامين به شکل شخصيت هاي کارتوني مي خورند و افراد بالغ آنقدر از اين مواد استفاده مي کنند که جمله ويتامين هايت را فراموش نکن را نشنوند.
در واقع ويتامين ها بخش مهمي از سلامتي محسوب مي شوند. اما تحقيقات اخير نشان مي دهد، مصرف بيش از اندازه حتي يک ماده خوب هم مي تواند براي سلامتي مضر باشد.
بنابراين ديگر ويتامين ها را نمي توان به عنوان راه حل مناسبي براي درمان هر دردي شناخت. البته درست است که عده اي خاص به اين ويتامين هاي مکمل احتياج دارند، همانند خانمهاي يائسه که بايد ويتامين D و کلسيم را براي جلوگيري از پوکي استخوان مصرف کنند و يا زنان جوان که اسيد فوليک را به منظور جلوگيري از تولد نوزاداني با نقص سيستم عصبي استفاده مي کنند؛ اما هيچ بررسي و تحقيقي تاکنون نشان نداده است که استفاده از ويتامين ها به صورت دارو مي تواند باعث افزايش سلامتي شود.
به گفته دکتر مايکل مک گينس ، استاد دانشگاه کلمبيا بيش از نيمي از امريکايي ها حتي بدون آن که دليل اصلي خوردن ويتامين ها را بدانند، فقط از روي عادت و البته توصيه اطرافيان اين داروها را مصرف مي کنند.
رسانه ها هم مطالبي درخصوص آثار مثبت ويتامين E و اسيد فوليک در جلوگيري از بروز بيماري هاي مختلف و ازجمله بيماري هاي قلبي منتشر کردند.
به اين ترتيب ، يک صنعت جديد زاده شد. توليدکنندگان ويتامين ، مولتي ويتامين ها را عرضه کردند که تمام نيازهاي روزانه را در يک قرص فراهم مي کنند. اما وابستگي به مولتي ويتامين ها به بروز عادت هاي ناسالمي منجر شده است.
به گفته دکتر جفري بلامبرگ ، پروفسور دانشگاه تافتس در ايالت ماساچوست مردم از ميوه ، سبزي و دانه هاي گياهي استقبال چنداني نمي کنند و فکر مي کنند اين وضعيت را مي توان با خوردن مولتي ويتامين اصلاح کرد.
اما اين باور تا حد زيادي غلط است؛ چرا که مصرف مولتي ويتامين مطمئنا نمي تواند رژيم نامناسبي را که مملو از چربي و نمک و شکر است ، اصلاح کند.
در ضمن ، مطالعات و تحقيقات بيشتر و بيشتر در مورد ويتامين ها باعث نتيجه گيري هاي هشدار دهنده اي شده است که در برخي موارد قرص مکمل مورد علاقه اي را به يک قرص معمولي تبديل کرده است.
13عضو تحقيقاتي آخرين بررسي روي مکملهاي ويتاميني که از تخصص هاي مختلفي همچون تغذيه ، زيست شناسي ، بيموشيمي ، سم شناسي ، پزشک خانواده ، اطفال و سرطان شناسي هستند، معتقدند ويتامين ها در بسياري از افراد نه تنها مفيد و موثر نيستند، بلکه برخي از آنها مانند ويتامين Aو آهن در مقادير بالا مي توانند سمي باشند و البته اضافي بقيه ويتامين ها هم از طريق ادرار دفع مي شود.
در ضمن بتاکاروتن هم مي تواند احتمال ابتلا به سرطان ريه را در افراد سيگاري افزايش دهد و ويتامين هاي حاوي آنتي اکسيدان و روي اگرچه در افراد غيرسيگاري در سنين پايين مي تواند موثر باشد؛ اما در افراد مسن و سيگاري باعث کور شدن شخص مي شوند.
از آنجايي که موادغذايي که در طول روز از سوي هر فرد مصرف مي شود، خود حاوي مقادير قابل توجهي از انواع ويتامين هاست ، ميزان مکملهاي دارويي لازم هميشه مورد سوال بوده است.
بنابراين دانستن اين که مصرف کدام مکمل واقعا مي تواند به سلامتي افراد کمک کند، کار دشواري است. تنها عاملي که مي تواند در افرادي که ويتامين ها را استفاده مي کنند، مثبت ارزيابي شود، اين است که اين افراد همان طور که براي سالم تر بودن به اين مواد متوسل مي شوند، نسبت به افراد عادي به تغذيه ، ورزش و عادات زندگي خود اهميت بيشتري مي دهند و به همين دليل هم تصور مي شود ويتامين هاي مکمل توانسته است سلامت آنها را تضمين کنند.
     
#390 | Posted: 16 Feb 2012 15:18
بهترين راه عدم ابتلا به بيماري كبدي

جام‌جم‌آنلاين: محققان مي‌گويند قهوه ممكن است آثار سمي الكي را در كبد خنثي كند و مانع از بروز سيروز (تشمع) كبدي شود.
به گزارش آسوشيتدپرس ، در مطالعه روي 125 هزار نفر معلوم شد مصرف يك فنجان قهوه در هر روز خطر سيروز كبدي را 20 درصد كاهش مي‌دهد. مصرف 4 فنجان اين خطر را 80 درصد كمتر مي‌كند. تاثير قهوه در مردان و زنان با قوميت‌هاي متفاوت يكسان است.
دكتر آرتور كلاتسكي از بخش تحقيقات دائمي در اوكلند ، كاليفرنيا كه يكي از عوامل اين تحقيقات است ، گفت: معلوم نيست كافئين يا عاملي ديگر در قهوه اين تاثير را دارد.
كلاتسكي گفت قطعا راه بهتري براي مبتلا نشدن به تشمع كبدي وجود دارد: راه اجتناب از بيمار شدن اين نيست كه قهوه زياد بخوريم بلكه اين است كه مصرف الكل را كنار بگذاريم.

=====================================

اميدهاي تازه براي توليد واكسن آلزايمر

جام جم آنلاين: واكسن بالقوه DNA براي بيماري الزايمر نتايج دلگرم كننده اي در موش ها داشته است.
اين واكنش در آزمايش ها در كاهش ميزان پروتئين هاي اميلويد تا بيش از 50 درصد در بعضي از قسمت هاي مغز موثر واقع شد.
گفته مي شود پروتئين فوق عامل ايجاد آلزايمر است. اين واكسن برخلاف واكسن هاي ديگر در حال توليد كه از ويروس ها استفاده مي كنند ، عارضه جانبي نداشت.
به گزارش بي بي سي ، اين تحقيق به وسيله ژاپني ها انجام شده است. گفته مي شود توليد بيش از حد پروتئين هاي اميلويد با تشكيل توده هايي كه در مغز باقي مي مانند باعث بروز نشانه هاي آلزايمر مي شوند.
مطالعات قبلي نشان داده است امكان تحريك حمله سيستم دفاعي بدن موش ها براي حمله به اين پلاك ها وجود دارد مشروط بر اين كه آنها با پروتئين اميلويد ايمن شده باشند.
آزمايش هاي اوليه روي انسان نشان داد كه واكنش دفاعي بدن بسيار شديد است و باعث آسيب و تورم مغز و همچنين نابودي پلاك مي شود.
بررسي هاي جديد در انسان در حال اجراست و اين اميدواري وجود دارد كه نظام دفاعي بدن را به شيوه اي كمتر تهاجمي بسيج كند تا ضمن نابودي پلاگ ها از ورم كردن مغز جلوگيري شود.
     
صفحه  صفحه 39 از 57:  « پیشین  1  ...  38  39  40  ...  56  57  پسین » 
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش / مطالب پزشکی (آرشیو شماره ۲) بالا
این تاپیک بسته شده. شما نمیتوانید چیزی در اینجا ارسال نمائید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites