تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
علم و دانش

Medical News | اخبار پزشکی

صفحه  صفحه 19 از 62:  « پیشین  1  ...  18  19  20  ...  61  62  پسین »  
#181 | Posted: 29 Mar 2012 11:57
احتمال پخش آنفولانزا توسط پدیده اقیانوسی لا نينا


پژوهشها نشان می دهد که ممکن است بین پدیده اقیانوسی لانينا که آبهای سرد اعماق را در شرق اقیانوس آرام به سطح می آورد، با شیوع آنفولانزا ارتباطی وجود داشته باشد.
پدیده لا نینا در قسمت مرکزی و شرق استوایی اقیانوس آرام اتفاق می افتد و در اثر آن آب دریا سردتر از حالت طبیعی می شود.

طبق این پژوهشها، در زمان وقوع لا نینا، پرندگان مهاجر، مسیر خود را تغییر می دهند و آنهایی که آنفولانزا دارند بیماری را به نقاط دیگر پخش می کنند.
چهار آنفولانزای حیوانی در دنیا در زمان وقوع لا نینا پخش شده است.
آنفولانزای اسپانیایی در سال ۱۹۱۸، آنفولانزای آسیایی در سال ۱۹۵۷، آنفولانزای هنگ کنگی در سال ۱۹۵۸ و آنفولانزای خوکی در سال ۲۰۰۹ از موارد اخیر هستند.
اما همه گیری آنفولانزا و یا هر نوع بیماری واگیردار دیگر در الزاما زمان همه لا نیناها اتفاق نمی افتد.


===========================
محققين دانشگاه آکسفورد: آسپرين از سرطان جلوگيری می کند

تحقیقهای جدید محققان دانشگاه آکسفورد نشان می دهد که مصرف روزانه آسپرین می تواند از ابتلا به برخی سرطانها جلوگیری و حتی انواعی از این بیماری را درمان کند.
مردم زیادی روزانه آسپرین مصرف می کنند تا از سکته قلبی و مغزی جلوگیری کنند.
پیتر راتول، از دانشگاه آکسفورد و مدیر این تحقیقات، می گوید که شواهد نشان می دهد خوردن مقدار کم این داروی مسکن می تواند از پخش شدن برخی از سرطانها جلوگیری می کند.
پژوهشهای قبلی بر موثر بودن آسپیرین در پیشگیری از انواعی از سرطان، از جمله سرطان روده اشاره کرده بودند، اما اعتقاد بر این بود که برای اثر بخشی این دارو، باید از آن حداقل ده سال استفاده کرد. اما بر اساس نتایج این پژوهش جدید، حتی ۵ سال استفاده مستمر از آسپیرین می تواند این اثر پیشگیرانه را ایجاد کند.
این پژوهش در مجله معتبر علمی لانست به چاپ رسیده است.
     
#182 | Posted: 29 Mar 2012 12:01
رابطه مصرف گوشت فرآوری شده با سرطان لوزالمعده


محققان در سوئد می گویند که مصرف گوشت فرآوری شده مثل سوسیس و کالباس می تواند با سرطان لوزالمعده رابطه مستقیمی داشته باشد.
این محققان می گویند که مصرف پنجاه گرم گوشت فرآوری شده اضافه تر در روز (معادل یک سوسیس) می تواند خطر ابتلا به سرطان لوزالمعده را ۱۹ درصد افزایش دهد.
با این حال سرطان لوزالمعده نسبت به برخی دیگر از سرطانها بسیار نادرتر است.
صندوق جهانی تحقیقات سرطان می گوید که رابطه مستقیم میان مصرف گوشت فرآوری شده با سرطان لوزالمعده می تواند در افراد "چاق مفرط" پدیدار شود.
پیشتر رابطه مصرف کوشت قرمز و گوشت فراوری شده با سرطان روده بزرگ مورد توجه محققان قرار گرفته بود و در نتیجه آن دولت بریتانیا رسما توصیه کرده است که مصرف روزانه گوشت قرمز یا گوشت فرآوری شده به حد اکثر ۷۰ گرم در روز محدود شود.
توصیه صندوق جهانی تحقیقات سرطان این است که مردم از مصرف گوشتهای فرآوری شده مثل سوسیس و کالباس کلا خودداری کنند.
دکتر ریچل تامپسون، معاون علمی صندوق جهانی تحقیقات سرطان، می گوید که این صندوق همچنین توصیه می کند که مصرف گوشت قرمز پخته شده نیز از ۵۰۰ گرم (نیم کیلو) در هفته تجاوز نکند.
سوزانا لارسون، استاد و محقق موسسه کارولینسکا سوئد، می گوید که رابطه مصرف گوشت و سرطانهای روده بزرگ از قبل مشخص بوده است، آنچه که دانشمندان کمتر نسبت به آن آگاهی دارند چگونگی رابطه مصرف گوشتهای فرآوری شده با دیگر سرطانها است.
نتیجه تحقیقات انجام شده در موسسه کارولینسکا سوئد، در مجله علمی موسوم به نشریه بریتانیایی سرطان (British Journal of Cancer) منتشر شده و حاوی نتایج یازده مطالعه عملی و ۶۶۴۳ بیمار مبتلا به سرطان لوزالمعده بوده است.


============================


بافت مغزی "معتادان" به اینترنت تغییر می کند


بنا به نتایج اولیه تحقیقات گروهی از محققان چینی، افرادی که به اینترنت "معتاد" شده اند دچار تغییرات مغزی شبیه معتادان به مواد مخدر یا مشروبات الکلی می شوند.
این محققان در مطالعه مغز هفده جوان "معتاد" به اینترنت، آثار اختلال در اعصاب مغزی مشاهده کردند. آنها می گویند که این کشف می تواند به یافتن درمانهای جدید برای اعتیاد بیانجامد.
اعتیاد به اینترنت یک اختلال بالینی است که نشانه بارز آن استفاده مداوم و غیر قابل کنترل از اینترنت است.
محققان چینی از سی و پنج زن و مرد چینی چهارده تا بیست و یک سال اسکن مغزی گرفتند. هفده نفر از آنان، بر اثر پاسخ مثبت به این سوال که "آیا شما مکررا به طور ناموفق تلاش کرده اید که استفاده از اینترنت را کنترل کنید، کاهش دهید یا متوقف کنید؟" و سوالهای مشابه آن، دارای "اختلال اعتیاد به اینترنت" تشخیص داده شدند.
اسکن های مغناطیسی از مغزهای این افراد تغییراتی در بافت سفید مغز - قسمتی که دارای اعصاب مغزی است - نسبت به بافت مغزی افراد غیر معتاد نشان می داد.
محققان تحت سرپرستی دکتر هائو لی، یکی از اعضای آکادمی علوم چین، گفته اند که اختلالات در اعصاب بخشهایی از مغز که در احساسات، تصمیم گیری و اراده دخیل هستند مشاهده می شد.
گانتر شومان، استاد روانپزشکی در موسسه روانپزشکی کالج کینگز (بخشی از دانشگاه لندن)، می گوید که مشاهدات مشابهی در معتادان به بازیهای ویدیویی نیز دیده شده است.
دکتر هنرییتا بودن-جونز، روانپزشک و استاد افتخاری امپریال کالج در لندن، می گوید که نتیجه تحقیقات انجام شده در چین بسیار مثمر ثمر بوده است.
او گفت که اکنون مشخص شده که اختلالات در بافت سفید مغز فقط به افراد معتاد به الکل و مواد مخدر یا روانگردان محدود نمی شود و در اعتیادهای "رفتاری" مثل اعتیاد به اینترنت نیز دیده می شود. یا این حال، به انجام مطالعات بیشتری برای کسب اطمینان کامل از نتیجه تحقیقات وجود دارد.
     
#183 | Posted: 29 Mar 2012 12:03
چگونه بعد از درگذشت عزیزانتان مراقب حمله قلبی باشید


پژوهشگران آمریکایی می گویند افرادی که به تازگی مصیبت دیده اند، بیشتر در معرض خطر حمله قلبی قرار دارند.
این تحقیق که روی حدود ۲ هزار نفر انجام شده، نشان می دهد که خطرحملات قلبی در اولین روز پس از فوت یکی ازعزیران بیش از بیست برابر است.
براساس این تحقیق، در اولین هفته بعد از مرگ یکی از عزیزان حملات قلبی به نحو چشمگیری افزایش یافته است.
از جمله علائمی که باید به آن توجه کرد احساس درد در ناحیه قفسه سینه و تنگی نفس است.
این پژوهشگران می گویند اندوه بسیار زیاد؛ فشار زیادی بر قلب وارد می کند.
براساس این تحقیق، استرس و فشارهای روانی ناشی از فقدان عزیزان باعث افزایش ضربان قلب، فشار خون و لخته شدن خون می شود که این به نوبه خود باعث افزایش حملات قلبی می شود.
در این پژوهش همچنین گفته شده که خواب و اشتهای فرد هم احتمالا تحت تاثیر قرار می گیرد.
این محققان می گویند بسیار مهم است که بستگان و دوستان از این خطرات آگاه شوند وبه آن توجه کنند.
دکتر موری میتلمن، سرپرست این تیم تحقیقاتی از دانشکده پزشکی هاروارد می گوید:" در شرایط غم و اندوه و ناراحتی های روانی، باید از خودتان مراقبت کنید و به علائمی که مرتبط با حملات قلبی است توجه کنید."
به گفته دکتر میتلمن افرادی که عزیزی از دست داده اند، خود باید توجه داشته باشند که در دوره ای قرار دارند که احتمال بروز حملات قلبی در آنها زیاد است.
پروفسور پیتر ویسبرگ از مرکز قلب بریتانیا، گفته است:" ما این مساله را می دانیم که تحت شرایطی استثنایی فشارهای احساسی و روانی می تواند باعث حمله قلبی شود."
اما او تاکید می کند که ما نباید این حقیقت را نادیده بگیریم که حملات قلبی ناشی از استرس به طور طبیعی تنها در افرادی اتفاق می افتد که سابقه بیماری قلبی دارند.
"نکته مهم دیگر آن است که اگر از دارو استفاده می کنید، نباید مصرف دارو را به دنبال از دست دادن عزیزی فراموش کنید."
     
#184 | Posted: 29 Mar 2012 12:05
محققان: مصرف روزمره آسپرین شاید به بدن صدمه بزند

محققان هشدار داد‌ه‌اند افراد سالمی که از آسپرین برای جلوگیری از سکته قلبی و مغزی استفاده می‌کنند، احتمال دارد بیش از این که به سلامتشان کمک کنند، به خود آسیب وارد سازند.
بنا به گزارشی که در مجله "آرشیو طب داخلی" منتشر شده، بیش از یک صد هزار بیمار در این پژوهش مورد بررسی قرار گرفتند که نشان می‌دهد با مصرف این دارو احتمال خونریزی داخلی به شدت افزایش می‌یابد.
مسئول تیم تحقیق بریتانیا گفته افرادی که سابقه مشکل قلبی و یا مغزی‌ دارند می‌توانند از قرص آسپرین استفاده کنند.
متخصصان می‌گویند پزشکان باید در خصوص مصرف این دارو برای بیماران تصمیم بگیرند و بیماران نباید خودسرانه آسپرین مصرف کنند.
در عین حال نظر دیگری هم مطرح است که آسپرین می‌تواند از ابتلا به برخی از سرطان‌ها جلوگیری کند، در حالی که این دارو احتمال خونریزی داخلی را افزایش می‌دهد که شامل خونریزی مغزی نیز می‌شود.
همچنان بحث بر سر مصرف آسپرین در میان افراد سالم یا افرادی که در خطر هستند، وجود دارد.
در گزارشی که مراکز پزشکی بریتانیا در سال ۲۰۰۵ منتشر کردند، به افراد بالای ۵۰ سال یا افرادی که در معرض خطر سکته هستند، پیشنهاد شد که روزانه ۷۵ میلی‌گرم آسپرین استفاده کنند.
در عین حال در بولتن دارو و درمان که در سال ۲۰۰۸ منتشر شد برخی از متخصصان خواستار ممنوع شدن مصرف آسپرین شدند، مگر در مواردی که علائمی از عوارض بیماری و قلبی در مصرف کننده مشاهده شود.
خوب یا بد؟
آنها می‎‌گویند در افرادی که آسپرین استفاده کردند خطر سکته منجر به مرگ، ۲۰ درصد کاهش یافته است، در عین حال هیچ کاهشی در سکته مغزی، قلبی و یا سرطان وجود نداشت.
درهمین حال احتمال خطر خونریزی داخلی ۳۰ درصد افزایش یافت.
پروفسور کائوسیک رای، مسئول تیم تحقیق از دانشگاه سنت جورجز به بی بی سی گفت : "اگر شما ۷۳ بیمار را ظرف شش سال تحت این درمان قرار دهید، احتمال دارد یکی از آنها دچار خونریزی مختصری شود."
او افزود:"در همین حال اگر شما ۱۶۰ نفر را در همین دوره زمانی مورد درمان قرار دهید، می توانید از یک حمله قلبی جلوگیری کنید."
در تحقیقاتی که به رهبری پرفسور پیتر روث‌ویل از دانشگاه آکسفورد به مدت شش سال انجام شده است، این احتمال مطرح شده که استفاده از آسپرین خطر ابتلا به سرطان را کاهش می‌دهد.
پروفسور ریث‌ویل با اشاره به اینکه "تحقیق جدید به بهترین نحو انجام شده است گفته فکر نمی‌کند این تحقیق بیش از این جلو برود."
همچنین ناتاشا استوارت، پرستار ارشد از بنیاد قلب بریتانیا گفته اگر فردی از داروی آسپرین استفاده می‌کند بدون مشورت با دکتر نباید مصرف آن را متوقف نکند.
     
#185 | Posted: 29 Mar 2012 12:05
دارو های تقلبی مالاريا جان ميليونها نفر را تهدید می کند


داروهای تقلبی و بدون کيفيت ضد مالاريا می تواند جان ميليونها نفر، به خصوص زنان باردار و کودکان را به خطر بياندازد.
بنا به يک پژوهش جديد از بنیاد پژوهشی بریتانیایی ولکام تراست (Wellcome Trust)، داروهای تقلبی ضد مالاريا می تواند به بيماران صدمه بزند و مقاومت بدن آنها را در برابر داروهای اصلی اين بيماری بالا ببرد.
مواد شیمیایی بکار رفته در ترکیب برخی از این داروها می تواند موقتا علائم مالاريا را کاهش دهد، اما خود بیماری را کاملا از بين نمی برد.
سالانه حدود هشتصد هزار نفر در اثر ابتلا به مالاريا جان خود را از دست می دهند.
طبق اين تحقيق، داروهای تقلبی ضد مالاريا در يازده کشور آفريقايی به فروش می رسند.
بر اساس گزارشها، برخی از اين داورها محصول کشور چين هستند.


=====================

تاثیر رشد نامناسب جنین در احتمال سقط شدن آن


محققین دانشگاه ناتینگهام در انگلستان می گویند که میزان رشد یک جنین در طول چند هفته اول بارداری در احتمال سقط شدن یا نشدن آن موثر است.
بنا به نتایج تحقیقات آنان، ۷۷.۸ در صد بارداریهایی که به سقط جنین منجر می شود مربوط به کوچکترین (کمتر رشد یافته) جنین ها است، در حالی که ۹۸.۱ در صد جنین هایی که رشد مناسب داشتند سقط نشدند.
این آمار برای جنین های "دو قلو" متفاوت بود. در مورد دو قلو ها، تنها ۲۸.۶ در صد حاملگی های منجر به سقط، شامل جنین های کمتر رشد یافته بودند.
محققان در طول انجام این پژوهش ۵۰۰ جنین را در طول سه ماه اول بارداری اندازه گیری کردند و با استفاده از نتایج به دست آمده از این اندازه گیری ها کشف کردند که رشد کم جنین در طول ۱۲ هفته اول بارداری نشانه موثری از احتمال سقط است.
دکتر شیامالی سور که سرپرست گروه محققان بوده است، گفته است که دلایل مختلفی برای عدم رشد مناسب جنین ها در مراحل اولیه بارداری وجود دارد. این دلایل می توانند مربوط به خود جنین و یا محیط رحم باشند.
محققان اکنون توجه خود را به نقش خون رسی مناسب به جداره رحم و همچنین "کیفیت" جنین ها معطوف کرده اند تا تاثیر این دو عامل را بر احتمال سقط شدن جنین ارزیابی کنند.
دکتر راج متور، متخصص زنان در بیمارستان ادنبروک در شهر کمبریج، می گوید که عوامل مهم دیگری نیز باید مورد توجه قرار گیرند، از جمله ژنهایی که از طرف پدر به جنین منتقل می شوند.
     
#186 | Posted: 29 Mar 2012 12:07
پژوهشگران: ضعف حافظه از چهل و پنج سالگی شروع می‌شود

تحقیقات جدید نشان می دهد که روند کاهش فعالیت های مغزی، از جمله از دست دادن حافظه، از سنین چهل و پنچ سالگی و به مراتب زودتر از آنچه که قبلا تصور می شد آغاز می شود.
در این تحقیقات که ده سال به طول انجامیده و نتیجه آن اخیرا در نشریه پزشکی بریتانیا (British Medical Journal) منتشر شده است، بیش از هفت هزار کارمند دولت بریتانیا در سنین چهل و پنج تا هفتاد سالگی شرکت داشتند.
در تحقیقات پزشکی از سال ۱۹۹۷ تا سال ۲۰۰۷، در مجموع ۵۱۹۸ نفر کارمند دولت مرد و ۲۱۹۲ نفر کارمند زن (مجموعا ۷۳۹۰ نفر) مورد پژوهش محققان دانشگاه لندن (UCL) قرار گرفتند.
آزمایشات انجام گرفته شامل حافظه، دامنه لغت و درک مطلب دیداری و شنیداری می شد. اختلاف در سطح تحصیلات این افراد نیز در رسیدن به نتایج تحقیق مورد توجه محققان گرفته است.
نتیجه به دست آمده نشان می دهد که حافظه، قدرت استدلال و مهارت درک مطلب افراد بین سنین چهل و پنج و چهل و نه سالگی کاهشی مشخص و حدود ۳.۶ درصد بروز می کند در حالیکه تا پیش از این، توجه پژوهشگران عارضه از دست دادن حافظه عمدتا معطوف به افراد شصت سال به بالا بود.
در میان مردان شصت و پنج تا هفتاد ساله، این کاهش ۹.۶ در صد بود و در میان زنان در همان سن، ۷.۴ در صد.
بدین ترتیب، کاهش فعالیت مغزی روندی تدریجی دارد که به موجب نتیجه این تحقیقات، در طول دو یا سه دهه نمایان می شود.
دکتر سایمون ریدلی، مسوول واحد تحقیقات در بنیاد تحقیقات آلزایمر بریتانیا می گوید که تغییر شیوه زندگی در کاستن ریسک ابتلای آثار کاهش فعالیتهای مغزی بسیار موثر است.
محققان می گویند که سیگار نکشیدن، کنترل فشار خون و کلسترول، افزایش فعالیت بدنی و خوردن غذاهای سالم به جای غذاهای چرب و یا غذاهای فرآوری شده همگی در کاهش ریسک ابتلا به آثار از دست دادن حافظه موثر هستند.
     
#187 | Posted: 29 Mar 2012 12:09
رای‌گیری برای استفاده از کاندوم در فیلم‌های پورنوگرافی

رای‌دهندگان در شهر لس‌آنجلس، هم‌زمان با شرکت در رای‌گیری مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه ژوئن، درباره یک موضوع دیگر هم تصمیم‌گیری خواهند کرد: استفاده از کاندوم برای هنرپیشگان فیلم‌های پورنوگرافی.
لس آنجلس، دومین شهر بزرگ آمریکا، مرکز تجارت چند میلیارد دلاری صنعت پورنوگرافی است و فعالان در زمینه بهداشت عمومی می‌گویند این صنعت با "بیماری‌های مقاربتی" عجین شده است.
"بنیاد خدمات بهداشتی ایدز" سال‌هاست که تلاش می‌کند از طریق لابی و مذاکره با مسئولان شهری و ایالتی، قانونی را به تصویب برساند که بر اساس آن بازیگران فیلم های مخصوص بزرگ‌سالان با صحنه‌های بی پرده جنسی، مجبور به استفاده از کاندوم شوند و صاحبان این صنعت هم مالیات اضافه‌ای برای بازرسی‌ها در این زمینه بدهند.
اکنون این بنیاد اعلام کرده است که برای به رای گذاشتن این موضوع بیش از ۷۱ هزار امضا جمع کرده که بسیار بیشتر از حد نصاب ۴۱ هزار امضا برای به رای گذاشتن رسمی یک موضوع است.
مایکل واینستین، رئیس بنیاد خدمات بهداشتی ایدز به خبرگزاری رویترز گفت: "هزاران مورد از بیماری‌های مقاربتی در این صنعت وجود دارد... آنها نمی‌خواهند با این موضو ع روبه‌رو شوند، چون پای سکس در میان است، پای پورن در میان است."
به گفته آقای واینستین مقام‌های شهری و ایالتی تاکنون حاضر به مواجه شدن با این مسئله نشده‌اند و هر یک آن را به دیگری "پاس داده‌اند."
او می‌گوید:"ما به عنوان آخرین چاره، موضوع را به رای‌دهندگان واگذار می کنیم که خود شاهدی است بر فقدان نظارت مسئولان بر این موضوع."
طی پنج سال گذشته دفتر نظارت بر سلامت و بهداشت شغلی در کالیفرنیا، تهیه‌کنندگان فیلم‌های پورنو در لس‌آنجلس را به دلیل انجام تخلفات مختلف، حدود ۱۲۵ هزار دلار جریمه کرده‌، اما بیشتر این جریمه‌ها در دادگاه‌های تجدید نظر لغو شده است.
بر اساس مقررات موجود، در حال حاضر هم بازیگران فیلم‌های پورنو مکلف به استفاده از کاندوم هستند، اما نهاد مسئول در این زمینه تنها زمانی می‌تواند اقدام کند که شکایتی دریافت کرده باشد.
در طرح جدید پیشنهاد شده است که بازرسی‌ها برای کنترل اجرای این قوانین به صورت مرتب و رسمی و از سوی مقام‌های شهری لس‌آنجلس انجام شود.
انجام رای‌گیری درباره استفاده از کاندوم در فیلم های پورنو با این که به تایید رسمی رسیده، اما هنوز با چالش‌های قانونی روبه‌رو است. چون برخی ادعا می‌کنند که چنین تصمیمی از حوزه اختیار رای‌دهندگان خارج است و مقام‌های ایالتی باید در این زمینه تصمیم‌گیری کنند.
     
#188 | Posted: 29 Mar 2012 12:10
موفقیت نویدبخش در معالجه هموفیلی با ژن درمانی


براساس مطالعات تازه در بریتانیا و آمریکا تنها یک تزریق می تواند برای درمان افراد مبتلا به هموفیلی نوع بی کافی باشد.
در این مطالعه به شش بیمار، ویروسی تزریق شد که باعث تولید پروتئین های منعقد کننده خون می شود.

چهار نفر آنها پس از این معالجه از مصرف دارو بی نیاز شدند.
پزشکان گفتند که این نوع ژن درمانی به طور بالقوه می تواند زندگی بیماران را متحول کند.
سایر محققان نیز آن را یک "مطالعه واقعا چشمگیر" توصیف کرده اند.
در کد ژنتیکی افراد مبتلا به هموفیلی نوع بی اشکالی وجود دارد که باعث می شود نتوانند پروتئینی به نام "فاکتور ۹" را تولید کنند.
این پروتئین در انعقاد خون نقش اساسی دارد.
بیماران هموفیلی درحال حاضر با تزریق "فاکتور ۹"، گاهی تا چند بار در هفته، معالجه می شوند اما فرآیند تولید این دارو پرهزینه است.
محققان در دانشگاه کالج لندن و بیمارستان تحقیق کودکان سن جود در آمریکا در جستجوی راه حلی دائمی تر بودند.
اصلاح ویروس
آنها یک نوع ویروس موسوم به "اِی اِی وی" که عوارضی ندارد را برداشتند و آن را طوری اصلاح کردند که سلول های کبد را به ماده ژنتیکی "فاکتور ۹" آلوده کند.
این ژن سپس در سلول های کبد باقی می ماند و به سلول ها دستور ساخت پروتئین انعقاد خون را می دهد.
این ویروس در مجموع به شش نفر در بیمارستان فری رویال لندن تزریق شد.
به دو نفر آنها دوز کم، دو نفر دوز متوسط و دو نفر دوز بالا تزریق شد.
نتایج چاپ شده در نشریه پزشکی نیوانگلند نشان داد که میزان عامل ۹ می تواند بر اثر این تزریق افزایش یابد.
به طور طبیعی میزان فاکتور ۹ در بدن این بیماران در مقایسه با افراد سالم کمتر از یک درصد بود.
پس از تزریق، میزان فاکتور ۹ در بدن آنها به ۲ تا ۱۲ درصد رسید.
میزان آن در اولین بیمار معالجه شده برای بیش از ۱۶ ماه دو درصد یا بالاتر باقی ماند.
میزان آن در یکی از بیمارانی که بیشترین دوز را دریافت کرد از هشت تا دوازده درصد متغیر ماند که برای ۲۰ هفته دوام داشت.
کارل واکر ۲۶ ساله از برکشایر بیشترین میزان بهبود را نشان داد.
او گفت که دیگر نیازی به معالجات عادی حتی در هنگام جراحت ندارد درحالی که قبلا هفته ای سه بار دارو تزریق می کرده است.
دکتر آمیت نصوانی از دانشگاه کالج لندن به بی بی سی گفت که بیمارانی که میزان فاکتور ۹ آنها به ۱۲ درصد می رسد دیگر نیازی به مراجعه به کلینیک ندارند.
او گفت این افراد می توانند بدون هیچ مشکلی دنبال زندگی عادی خود بروند.
آنها فقط وقتی که دچار تصادف رانندگی شوند یا از ارتفاع بلند پرت شوند ممکن است مشکل پیدا کنند.
او گفت که هدف این تحقیقات تغییر وضعیت بیماران از هموفیلی شدید به یک هموفیلی ملایم بوده است.
او گفت که همه بیماران حاضر در مطالعه از این شیوه سود برده اند، حتی بیمارانی که نتوانسته اند تزریق های منظم فاکتور ۹ را قطع کنند.
او این را یک پیشرفت بزرگ خواند که برای اولین بار به دست می آید.
     
#189 | Posted: 29 Mar 2012 17:05
تمرین برای ماراتن 'ممکن است برای قلب خطرناک باشد'


محققان می گویند انجام تمرین های شدید استقامت، مثل آماده شدن برای ماراتن، می تواند به قلب صدمه بزند.
اسکن ام آر آی به روی ۴۰ ورزشکار که برای رویدادهای سخت ورزشی مثل "استقامت سه گانه" یا مسابقات دوچرخه سواری در آلپ آماده می شدند نشان داده است که عضلات قلب بیشتر آنها کش می آید.

هرچند عضلات قلب بسیاری از آنها پس از یک هفته کاملا به حالت عادی بازگشته بود، اما پنج نفر آنها شاهد جراحات دائمی بودند.
محققان به نشریه قلب اروپایی گفتند که این تغییرات چگونه ممکن است باعث مشکلات قلبی مثل آریتمی (نامنظم بودن ضربان قلب) شود.
آنها تاکید می کنند براساس این یافته ها نمی توان استدلال کرد که تمرین های استقامت ناسالم است.
به گفته آنها در مورد بیشتر ورزشکاران، ترکیبی از تمرین های معقول و دادن فرصت کافی برای بهبود باید باعث بهتر شدن عملکرد عضلات قلب شود.
اما آنها معتقدند که اکنون به تحقیقات بیشتری نیاز است، زیرا در تحقیقات کوچک آنها در استرالیا هیچ یک از دیگر خطرات مرتبط بررسی نشد.
تمرین شدید
پروفسور سانجی شارما، مدیر پزشکی "ماراتن لندن" پذیرفت که تحقیقات بیشتری باید انجام شود.
او گفت: "احساس شخصی من این است که تمرین های شدید استقامت احتمالا باعث صدمه دیدن قلب در بعضی ورزشکاران می شود. فکر نمی کنم که بدن آنها برای ۱۱ ساعت ورزش در روز ساخته شده باشد، بنابراین صدمه دیدن قلب غیرممکن نیست."
اما او اظهار نظر کرد که هنوز نمی توان گفت که شرکت در ورزش های استقامت باعث وارد شدن صدمه درازمدت به قلب می شود.
دوریان مداک از بنیاد قلب بریتانیا گفت که این یافته ها نباید مانع ورزش کردن شود.
او گفت: "مهم است به یاد داشته باشیم که فواید فعالیت جسمی برای سلامتی کاملا ثابت شده است. ورزشکاران آبدیده در این مطالعه در رقابت های طولانی شرکت می کردند و هفته ای بیش از ده ساعت تمرین می کردند."
او به ورزشکارانی که نگران مساله هستند توصیه کرد با پزشک خود مشورت کنند.
در این مطالعه ورزشکاران دو هفته پیش از مسابقه، درست پس از مسابقات و سپس حدود یک هفته بعد از آن تحت نظر قرار گرفتند.
قلب ورزشکاران بلافاصله پس از مسابقه تغییر شکل داده بود. بطن راست قلب آنها - که یکی از چهار قسمت قلب است که در پمپ کردن خون نقش دارد - گشاد به نظر می رسید و به خوبی چند هفته پیش از مسابقه کار نمی کرد.
میزان ماده شیمیایی "بی ان پی" آنها هم بالا بود؛ ماده ای که هنگام فشار زیاد توسط قلب تولید می شود.
یک هفته بعد قلب بیشتر ورزشکاران به حالت پیش از مسابقه بازگشته بود.
اما در پنج نفر آنها که به مدت طولانی تری مشغول تمرین و رقابت بودند نشانه هایی از جراحت در بافت قلب دیده می شد و عملکرد بطن راست همچنان در مقایسه با قبل از رویدادهای ورزشی معیوب ماند.
     
#190 | Posted: 29 Mar 2012 17:06
ارتباط بیش از ۴۰ درصد موارد سرطان به عادات زندگی

تحقیقات تازه نشان می دهد دلیل ابتلای نزدیک به نیمی از بیمارانی که سالانه در بریتانیا به سرطان مبتلا می شوند به این بیماری، عادتهای اجتناب پذیر مانند کشیدن سیگار، نوشیدن مشروبات الکلی و خوردن غذاهای ناسالم است.
به گزارش مرکز تحقیق سرطان بریتانیا، تنباکو بزرگترین عامل ابتلا به سرطان است که باعث بروز ۲۳ درصد موارد سرطان در مردان و بیش از ۱۵.۶ درصد در زنان می شود.
دلیل بعدی نخوردن میوه و سبزیجات توسط مردان است و اضافه وزن در زنان.
این گزارش در مجله بریتانیایی "سرطان" به چاپ رسیده است.
نویسندگان این مقاله می گویند این گزارش جامع ترین تحلیل در مورد این موضوع است.
پروفسور مکس پارکین نویسنده ارشد این گزارش می گوید: "خیلی از مردم فکر می کنند سرطان سرنوشتشان بوده و یا در ژن آنها است. و یا از بدبیاری بوده است."
"اما بررسی شواهد به خوبی نشان می دهد که حدود ۴۰ درصد از تمام سرطان‌ها ناشی از عادتهایی است که می توانیم تغییر دهیم."
تاثیر سبک زندگی افراد بر احتمال ابتلا به سرطان
بهترین توصیه به مردان برای اینکه به سرطان مبتلا نشوند، ترک سیگار، خوردن میوه و سبزیجات و کاهش نوشیدن مشروبات الکلی است.
این بررسی حاکیست که ترک سیگار و کنترل وزن بهترین توصیه برای زنانی است که می خواهند از ابتلا به سرطان در امان بمانند.
پروفسور پارکین می گوید: "انتظار نداشتیم ببینیم خوردن میوه و سبزیجات اینقدر مردان را در برابر ابتلا به سرطان محافظت می کند. و انتظار نداشتیم ببینیم اضافه وزن بیشتر از نوشیدن الکل در زنان احتمال ابتلا به سرطان را بالا می برد."
در کل ۱۴ عادت و عامل محیط زیستی مانند محل زندگی و نوع شغل، سالانه باعث ۱۳۴ هزار مورد سرطان در بریتانیا می شود.
نزدیک به سی و چهار درصد سرطان‌ها از کشیدن سیگار، نوع تغذیه، نوشیدن الکل و اضافه وزن حاصل می شود.
چهار درصد سرطان ها به نوع شغل فرد مثل قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی یا آزبست مربوط می شود.
تاثیر و ارتباط مستقیم بعضی عوامل خطرزا به خوبی ثابت شده اند، مثل ارتباط کشیدن سیگار با سرطان ریه.
اما سایر عوامل سرطان زا کمتر شناخته شده هستند.
برای مثال در سرطان سینه تقریبا ده درصد آن به اضافه وزن یا چاقی مفرط مربوط می شود، که خیلی تعیین کننده تر از شیر دادن یا ندادن مادر به نوزاد است.
برای سرطان مری، نیمی از موارد، ناشی از مصرف خیلی کم میوه و سبزیجات است، درحالی که تنها یک پنجم آن به مصرف الکل مربوط می شود.
داده ها نشان می دهد که برای سرطان معده، یک پنجم موارد آن ناشی از وجود نمک خیلی کم در رژیم غذایی است.
بعضی سرطان ها مثل دهان و گلو هم تقریبا کاملا به عادت ها مربوط می شوند.
امابرخی دیگر از سرطان ها مثل سرطان مثانه عمدتا ربطی به عادت های زندگی ندارند.
محاسبات اخیر محققان بر اساس شمار پیش بینی شده موارد ابتلا به ۱۸ نوع سرطان مختلف در سال ۲۰۱۰ انجام شده است.
در مردان، ۶.۱ درصد سرطان ها (۹۶۰۰ مورد) به کمبود میوه و سبزیجات، ۴.۹ درصد (۷۸۰۰) به نوع شغل، ۴.۶ درصد (۷۳۰۰) به الکل، ۴.۱ درصد (۶۵۰۰) به اضافه وزن و چاقی مفرط و ۳.۵ درصد (۵۵۰۰ مورد) به آفتاب گرفتن بیش ازحد و دستگاههای برنزه کننده مربوط بود.
در زنان ۶.۹ درصد (۱۰۸۰۰ مورد) به اضافه وزن و چاقی مفرط، ۳.۷ درصد (۵۸۰۰) به عفونت هایی مثل اچ پی وی (که باعث بیشتر سرطان های گردن رحم می شود) ۳.۶ درصد (۵۶۰۰) به آفتاب گرفتن بیش از حد و دستگاههای برنزه کننده، ۳.۴ درصد (۵۳۰۰) به کمبود میوه و سبزیجات و ۳.۳ درصد (۵۱۰۰ مورد) به مصرف الکل مربوط می شود.
سر ریچارد تامپسون رئیس کالج سلطنتی پزشکان گفت که این یافته ها زنگ بیدارباشی برای دولت ها است تا گام های جدی تری در زمینه بهداشت عمومی بردارند.
     
صفحه  صفحه 19 از 62:  « پیشین  1  ...  18  19  20  ...  61  62  پسین » 
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش / Medical News | اخبار پزشکی بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites