خانه ثبت نام نظرسنجی   جستجو موقعیت قوانین   چت روم
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش /

Medical Content | مطالب پزشکی


صفحه  صفحه 17 از 35:  « پیشین  1  ...  16  17  18  ...  34  35  پسین »
pixy_666 مرد #161 | Posted: 12 May 2014 09:23
کاربر

 
جهان 'نیاز مبرم' به کشف آنتی‌بیوتیک‌ جدید دارد


انجمن رویال فارمسیوتیکال بریتانیا می‌گوید چالش‌های عمده در مسیر تولید آنتی‌بیوتیک‌های جدید باعث افزایش مقاومت در برابر آنها در اطراف جهان شده است.
این انجمن در گزارش تازه‌ای خواستار ابتکار عملی تازه برای تشویق شرکت‌های داروسازی به کشف و تولید آنتی‌بیوتیک‌های جدید شد.
براساس گزارش انجمن رویال فارمسیوتیکال اگر نسل تازه آنتی‌بیوتیک‌ها خلق نشود، مردم ممکن است در آینده در اثر یک جراحی ساده جانشان را از دست بدهند.
این گزارش می‌گوید شرکت‌های داروسازی درحال حاضر بیشتر مایل به ساختن داروهای پرسودتر برای بیماری‌های مزمن هستند.
دولت بریتانیا هم می‌گوید برای تولید آنتی‌بیوتیک‌های جدید اقدامی عاجل لازم است.
به گفته انجمن رویال فارمسیوتیکال تولید یک داروی تازه درحال حاضر فرایندی پرهزینه و زمان بر است.
یعنی تبدیل آن از یک ایده اولیه به محصولی موجود در بازار می‌تواند یک میلیارد پوند هزینه بردارد و آن هم بعد از دوازده سال کار.
به علاوه بسیاری از داروها در این فرآیند ناکارآمد از آب درمی‌آیند و بنابراین هزینه تولید یک داروی موثر بیشتر هم می‌شود.
پروفسور جین لارنس محقق اصلی در انجمن رویال فارمسیوتیکال گفت که مشوق‌های کنونی برای تولید آنتی‌بیوتیک‌های تازه بسیار ضعیف است.
مساله دیگر مشکل‌تر شدن تولید آنتی‌بیوتیک‌های جدید است.
به این ترتیب دانشمندان برای کشف داروهای تازه مجبورند از طبیعت الهام بگیرند از قورباغه‌ها و وزغ‌ها گرفته تا آبزیان و ویروس‌ها.
به گفته پروفسور لارنس آخرین آنتی بیوتیک جدید در سال ۱۹۸۷ کشف شد.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #162 | Posted: 20 May 2014 17:30
کاربر

 
طراحی ژنتیک جان دو کودک یک خانواده را نجات داد


محققان انگلیسی دو کودک یک خانواده را که مستعد ابتلا به یک بیماری ارثی کشنده‌ای بودند، "طراحی ژنتیکی" کرده تا به این بیماری مبتلا نشوند.
به گزارش مهر، در نخستین مورد از این فرایند در انگلیس، رزی و دیزی که اکنون سه ساله و پنج ماهه هستند از جنین‌هایی متولد شده‌اند که دانشمندان آنها را غربالگری کردند تا مطمئن شوند به بیماری هانتینگتون مبتلا نباشند.
"کارن" مادر این دو دختر، که به این بیماری کشنده مبتلاست و پدرش را به دلیل این بیماری از دست داده است، می‌دانست اگر بچه دار شوند احتمال 50 درصدی برای ابتلای فرزندانش به این بیماری وجود دارد.
اما به لطف شیوه نوین طراحی موسوم به "تشخیص ژنتیکی پیش لانه گزینی"(PGD) که در آن فقط رویان‌های سالم به رحم مادر بازگردانده می‌شوند و رویان‌های دچار نقص ژنتیکی از بین برده می‌شوند، دو دختر این خانواده بدون این بیماری متولد شدند.
این نخستین مورد از این شیوه در انگلیس است که در آن کودک‌های گزینشی از یک خانواده به این روش متولد شده‌اند.
بیماری هانتینگتون یک بیماری ژنتیکی ارثی است که در دهه 30 و 40 عمر افراد دارای این ژن، تظاهر می‌کند.
این بیماری درمان موثری ندارد ، آهسته اما پیوسته پیشرفت می‌کند و به طور معمول بعد از ۱۵تا۲۰ سال به ناتوانی کامل و سرانجام مرگ می‌انجامد. اگر چه این بیماری در ابتدا دستگاه عصبی مرکزی را مبتلا می‌کند ولی افراد مبتلا اغلب به خاطر مشکلات قلبی و ریوی عدم تحرک و خانه نشینی و یا در اثر صدماتی که به علت زمین خوردن‌های مکرر، می‌میرند.
شیوه PGD در سال‌های اخیر بحث‌های زیادی را ایجاد کرده است و منتقدان آن را "فضولی در طبیعت" می‌خوانند.
بسیاری از افراد معتقدند حیات در لحظه لقاح آغاز می‌شود و از بین بردن جنین‌ها فقط به این دلیل که کاملا سالم نیستند از نظر اخلاقی درست نیست و آن را با کشتن یک انسان برابر می‌دانند.

مادر این دو دختر با ابراز رضایت از اقدامی که صورت داده است می‌گوید: اگر از شیوه PGD استفاده نمی‌کرد می‌بایست جنین را تا هفته 12 حفظ می‌کرد و آن زمان در مورد نگه داشتن و یا سقطش تصمیم می‌گرفت و یا اینکه اصلا دست به هیچ آزمایشی نمی‌زد و تنها به سالم متولد شدن کودکش امید می‌بست و دل خوش می‌کرد.
پزشکان با انجام لقاح مصنوعی خارج رحمی (IVF) دریافتند نیمی از رویان‌ها دچار نقص ژنتیکی هستند.
آنها دو جنین سالم را انتخاب و به رحم مادر انتقال دادند و رز در اوت 2010 به دنیا آمد. پزشکان دو سال بعد و در سومین تلاش همین فرایند را تکرار کرده و دریافتند تنها یک رویان سالم وجود دارد. دیزی از همین رویان متولد شد.
پدر و مادر این خانواده می‌گویند اکنون این بیماری را در خانواده خود مدیریت کرده و این بیماری دیگر در نسل بعدی‌شان موروثی نخواهد بود.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
andishmand زن #163 | Posted: 15 Jul 2014 18:32


زنان قربانی کفشهای پاشنه بلند؟آمارها نشان می‌دهد كه بیش از سه میلیون زن در جهان از آسیب‌های شدید پا ناشی از پوشیدن كفش‌های پاشنه بلند رنج می‌برند.

این زنان كه شیفته پاشنه‌های قاتل هستند، سلامت و آسایش پاهای خود را قربانی كفش‌های پاشنه بلند و غیراستاندارد می‌كنند و بعد به ناچار در جست‌وجوی درمان پزشكی و یا حتی مراقبت‌های بیمارستانی برای بهبود این قبیل آسیب‌های آزار دهنده به تكاپو می‌افتند.

به گزارش روزنامه‌ دیلی میل، متخصصان می‌گویند: یك پنجم از زنان به قدری به این كفش‌ها علاقه دارند كه اغلب دچار پیچ خوردگی شدید مچ پا و یا كشیدگی و پارگی تاندون پا می‌شوند.

همچنین یك سوم از آن‌ها نیز به دلیل استفاده از كفش‌های پاشنه بلند با صورت به زمین می‌خورند و با آسیب دیدگی شدید دندان‌ها و شكستگی مچ دست مواجه می‌شوند.

بر اساس نظرسنجی كه از سه هزار زن انجام گرفت، دیگر آسیب‌هایی كه در اثر پوشیدن این كفش‌ها بروز می‌كنند، شامل شكستگی قوزك پا و یا پیچ خوردن زانوها هستند.

این بررسی آماری نشان داد: ‌تنها دو درصد از زنان در نظرسنجی اظهار كردند كه هرگز از كفش‌های پاشنه بلند استفاده نمی‌كنند.

خطرات بلند مدت: تاثیر پاشنه کفش روی بدن

وزن بدن روی پاشنه پا به مقدار مساوی تقسیم می شود. اگر روی پاشنه کفش این وزن درست تقسیم نشود نمی توانید تصور کنید که چه آسیب هایی به بدن خواهد رسید. تعادل بدن به سمت جلو تغییر پیدا می کند در نوک انگشتان جایی که که تحمل این همه فشار را ندارد.
زانوهای شما فشار این تغییر را تحمل می کند. مطالعات نشان می دهد که پاشنه کفش فشار زیادی را هم به جلو و هم به پشت زانو وارد می کند؛ پوکی استخوان در زنانی که در بزرگسالی و جوانی کفش پاشنه بلند استفاده مس کنند رایج است. کمر درد نیز یکی دیگر از عوارض بلند مدت پاشنه بلند است.

چگونه از آسیب جلوگیری کنیم

این استدلال که پاشنه اگر پهن تر باشد کمتر از پاشنه نوک تیز آسیب می رساند در تحقیقات غلط از آب در آمد. هر کفشی که پاشنه داشته باشد و شما را چند سانتی متر بالا ببرد برای شما مضر است و به بدن شما آسیب می رساند. اگر فقط در شرایط خاص و مهمانی ها از کفش پاشنه بلند استفاده کنید زانو ها و کمر شما از شما بسیار تشکر خواهند کرد!

اگر مجبورید که بپوشید قانون سه ساعت را به خاطر بسپارید: هر دفعه کفش پاشنه بلند را بیش از سه ساعت نپوشید. بعد از در آوردن کفش ها تا آنجا که می توانید پاهایتان را ماساژ دهید. با استراحت دادن به پاهایتان و مراقبت از آنها به طراحان اجازه نخواهید داد که به آنها آسیب برسانند.

ناگهان رسیدی و خوشبختی شیشه عطری بود
که از دستم افتاد و در تمام زندگیم پخش شد
      
andishmand زن #164 | Posted: 26 Jul 2014 22:42


طبیعی ترین راه ها برای مقابله با مشکل کبد چرب

مصرف بی اندازه غذاهای چرب این روز ها به عنوان یکی از شایع ترین دلایل ابتلا به بیماری کبد چرب گزارش شده که ابتلا به آن در میان افراد کم تحرک در مقایسه با دیگر مردم بیشتر است.
در این بیماری ذرات درشت و بزرگ چربی در سلول های کبد رسوب می کنند و به این ترتیب موجب بروز اختلال هایی در عملکرد کبد و ابتلا به بیماری های مزمن کبد می شود که از میان آنها می توان به استعداد ابتلا به عفونت ها، خونریزی های دستگاه گوارش و اختلال در سطح هوشیاری اشاره کرد.
از آنجا که بیماری کبدچرب از جمله بیماری های خاموش و بی نشانه است، پیشگیری از ابتلا به آن از جمله اولویت ها قرار می گیرد، زیرا این بیماری معمولا زمانی خود را نمایان می کند که ذرات چربی بخش زیادی از سلول های کبدی را به خود درگیر کرده اند. کبد چرب پس از درگیر کردن کبد با علائمی مانند ضعف، خستگی و احساس سنگینی و فشار در ناحیه فوقانی و راست شکم بروز می کند. خوشبختانه در میان شیوه های طبیعی درمان در سراسر جهان، راهکارها و تکنیک هایی وجود دارد که می توان از آنها برای پیشگیری از ابتلا به کبدچرب اقدام کرد. در اینجا برخی از کاربردی ترین و ساده ترین این شیوه ها را با هم مرور می کنیم.

پیشگیری از تجمع چربی ها در کبد

نوشیدن چای سبز یا استفاده از عصاره این گیاه دارویی تاثیر زیادی در پیشگیری از تجمع و رسوب چربی ها در اطراف کبد دارد، ضمن آنکه می تواند به تسریع روند درمانی کبد چرب نیز کمک کند. افرادی که احتمال و استعداد ابتلا به این بیماری در آنها زیاد است مانند افراد چاق و کم تحرک می توانند با گنجاندن چای سبز در رژیم غذایی روزانه خود از ابتلا به این بیماری پیشگیری کنند، به شرط آنکه در کنار نوشیدن چای سبز، رژیم غذایی سرشار از سبزیجات و میوه ها را در برنامه غذایی خود بگنجانند. علاوه بر این، درمانگران چینی بر این باورند که نوشیدن این چای گیاهی به صورت مستمر می تواند از ابتلا به سرطان کبد نیز پیشگیری کند.

کاهش جذب چربی با خارمریم

گیاه خارمریم یکی دیگر از گیاهان دارویی است که از آن برای درمان و پیشگیری از بیماری های کبدی استفاده می کنند. این گیاه از آنجا که ترکیبی به نام سیلی مارین دارد، می تواند در کاهش میزان جذب چربی به ویژه چربی بد (LDL)، تری گلیسیرید و کاهش جذب کلسترول موثر باشد.

به همین دلیل بسیاری از درمانگران، این گیاه را از جمله موثرترین گیاهان دارویی برای درمان کبد چرب می شناسند و مصرف دمنوش یا خشک این گیاه همراه غذا را در این زمینه موثر می دانند. مصرف این گیاه با مشورت متخصص طب سنتی می تواند به بهبود عملکرد کبد کمک کرده و سرعت تولید دوباره سلول های کبدی را افزایش دهد.
با زنجبیل متابولیسم بدن را افزایش دهید

یکی دیگر از شیوه های کاهش جذب چربی در جریان گردش خون و اندام های داخلی گنجاندن زنجبیل در برنامه غذایی هفتگی است. افرادی که در طول هفته ۲ تا ۳ بار زنجبیل استفاده می کنند، می توانند از خواص درمانی آن در افزایش میزان متابولیسم و سوخت و ساز بدن و کاهش جذب چربی ها بهره مند شوند. برای این منظور می توانید یک تکه زنجبیل را درون یک کاسه ماست رنده کرده و آن را بعد از صرف وعده های غذایی میل کنید. به اعتقاد برخی از درمانگران شیوه های طبیعی درمان نوشیدن دمنوش زنجبیل نیز در کنترل بیماری های کبد به ویژه کبد چرب موثر است. نوشیدن این دمنوش می تواند به کاهش جذب چربی در اطراف کبد کمک کرده و مانع از ابتلای افراد مستعد به این بیماری شود. مصرف دمنوش زنجبیل یا ماست کم چرب حاوی زنجبیل به ویژه در وعده هایی که غذای چرب خورده اید بسیار اهمیت دارد.

بیماری کبد چرب در طب نوین درمان اختصاصی ندارد اما با استفاده از پاپریکا ، حتی کبد چرب گرید ۳ هم به سادگی درمان می شود. پاپریکا یک افشره گیاهی است که اختصاصا جهت درمان کبد چرب در نظر گرفته شده و عملکرد بسیار موفقی داشته است.

سویا را با گوشت قرمز عوض کنید
یکی از مهم ترین عواملی که می تواند از رسوب چربی ها در بافت کبد جلوگیری کند، اصلاح رژیم غذایی است. به گفته محققان جایگزین کردن سویا و پروتئین گیاهی به جای پروتئین حیوانی به ویژه گوشت قرمز می تواند تاثیر زیادی در کاهش جذب چربی و تری گلیسیرید در بافت کبد داشته باشد. از این رو، درمانگران به افراد مستعد ابتلا به کبد چرب و التهاب کبد توصیه می کنند در طول هفته برای تهیه غذاهای خود از گوشت قرمز و سویا کنار هم استفاده کنند و مصرف گوشت قرمز را به حداقل برسانند.

دور این غذاها را خط بکشید

اگر به اضافه وزن مبتلایید، اگر کم تحرک هستید و احتمال ابتلا به کبدچرب را دور نمی بینید به شما پیشنهاد می کنیم از مصرف غذاهایی مانند غذاهای فریز شده و یخ زده، ترشیجات، ماست پرچرب، سس، نمک زیاد، غذاهای فست فود، انواع شیرینی ها، پیتزا، انواع سرخ کردنی ها مانند سیر داغ، پیاز داغ، چیپس، پفک، غذاهای چرب و نوشابه های گازدارپرهیز کرده و تا می توانید به جای آنها از میوه های تازه، سبزیجات مختلف به ویژه کاهو، خیار، هویج و غذاهای سالم و طبیعی استفاده کنید. رعایت این رژیم در تمامی دوره های سنی به پیشگیری از ابتلا به کبد چرب و دیگر بیماری های کبد کمک می کند.

آبلیمو را فراموش نکنید

نوشیدن یک لیوان آب که در آن عصاره یک لیموترش تازه وجود دارد در آغاز روز می تواند بهترین دارو برای پیشگیری از ابتلا به کبد چرب باشد. از آنجا که لیمو سرشار از ویتامین C است و به عنوان یک آنتی اکسیدان می تواند نقش موثری در هضم و جذب مواد مفید در بدن داشته باشد، قابلیت زیادی در پیشگیری و درمان کبد چرب دارد.
از زردچوبه غافل نشوید
به تازگی محققان دانشگاه «سنت لوئیس» از تاثیر زردچوبه بر کنترل بیماری کبد چرب در افراد چاقی که به این بیماری مبتلا هستند خبر داده اند. بر اساس این تحقیقات مشخص شده، افرادی که از زردچوبه به عنوان یک چاشنی در برنامه روزانه خود استفاده می کنند کبد مقاوم تری در برابر ابتلا به بیماری کبد چرب دارند و احتمال ذخیره شدن ذرات چربی در کبد آنها کمتر است. از این رو این محققان به مردم توصیه می کنند مصرف زردچوبه را به عنوان یک ادویه موثر و درمانگر در برنامه هفتگی و حتی روزانه خود بگنجانند.

عرقیات گیاهی بنوشید

عرق گیاهی شاه تره، خارشتر و کاسنی از جمله داروهای گیاهی موثر در کنترل و درمان کبد چرب به شمار می آیند. این نوشیدنی های گیاهی از آنجا که طبعی سرد و تر دارند موجب کاهش میزان کلسترول خون می شوند و در عین حال به پاکسازی کبد و بدن از سموم و مواد زائد هم کمک می کنند.
به اعتقاد درمانگران، نوشیدن یک تا ۲ لیوان ازیکی از عرقیات شاه تره، کاسنی و خارشتر یا ترکیبی از آنها می تواند تاثیر زیادی در پیشگیری از ابتلا به بیماری های کبد به ویژه کبد چرب و سیروز کبدی داشته باشد و احتمال ابتلا به این بیماری ها را به صفر برساند.

چه افرادی استعداد ابتلا به کبد چرب دارند؟

به گفته درمانگران، افراد چاق و دچار اضافه وزن که کمترین میزان تحرک را دارند اصلی ترین گروه ها برای ابتلا به بیماری کبد چرب هستند. اما در کنار این گروه، گروه های دیگری هم وجود دارند که بیشترین آمادگی را برای ابتلا به این بیماری دارند.
از طرفی افراد بی تحرک و علاقه مند به غذاهای آماده و فست فودها نیز در گروه افراد مستعد ابتلا به کبد چرب هستند، بنابراین باید هوشیار باشند و با مشورت پزشک خود آزمایش های لازم در این زمینه را انجام دهند.
به گفته برخی از متخصصان، مصرف بی رویه و بی قاعده ویتامین A نیز می تواند یک عامل محرک برای ابتلا به بیماری کبد چرب باشد که در نهایت فرد را با خطر رسوب چربی در بافت های کبد و اختلال در عملکرد این عضو رو به رو کند.
ناگهان رسیدی و خوشبختی شیشه عطری بود
که از دستم افتاد و در تمام زندگیم پخش شد
      
pixy_666 مرد #165 | Posted: 27 Jul 2014 16:10
کاربر

 
معمای "خواب چند روزه" در روستایی در قزاقستان


اهالی یک روستا در قزاقستان از یک سال پیش تا کنون با "بیماری" مرموزی دست و پنجه نرم می‌کنند. آنها ناگهان در میانه کار روزانه به خواب می‌روند و تا چند روز چشم باز نمی‌کنند. پژوهشگران برای حل معما دست به کار شده‌اند.
گذاشتن سر روی بالش و فرورفتن به خوابی آرام و عمیق رؤیای بسیاری از مردم استرس‌زده‌ی اروپای غربی است. با این حال خوابی که شش روز متوالی طول بکشد و دست آخر با باز شدن چشمان فرد در بیمارستان به پایان برسد، چندان رؤیایی نیست.
این اتفاق از نزدیک به یک سال پیش دامن‌گیر ساکنان روستای کالاچی در قزاقستان شده است.
تا کنون بیش از ۴۰ مورد از این "خواب رازآلود" در میان ساکنان این دهکده گزارش شده است. آنها در حالی که مشغول انجام کارهای روزمره هستند، ناگهان به خواب می‌روند. مارینا فلک یکی از همین افراد بوده است. این زن کشاورز در حالی که مشغول دوشیدن شیر گاوها در اصطبل بوده، به خواب رفته است: «من دو روز تمام خواب بودم و تازه در بیمارستان بود که از خواب بیدار شدم.»
او ادامه می‌دهد: «زن‌های دیگر روستا به من لقب زیبای خفته [نام قصه‌ای معروف] را دادند. من خواب ندیدم، البته هیچ‌چیزی را هم درست به یاد نمی‌آورم. اصلا نمی‌دانم چه‌ام شده، بعدها مریض‌های دیگر به من گفتند که در خواب می‌خواستم گاوها را بدوشم.»
یکی دیگر از ساکنان روستا تعریف می‌کند که یک شب زمانی که جلوی کامپیوتر نشسته بوده، ناگهان به خواب می‌رود. طبق توصیف‌های او، انگار یک نفر در آن لحظه "سیم‌‌های او را از برق کشیده بوده."
این مرد روستایی سه روز تمام را در حالت خواب در بیمارستان سپری می‌کند.
پزشکان این بیمارستان محلی هم‌اینک در برابر یک معمای رازآلود قرار گرفته‌اند. رئیس بیمارستان می‌گوید: «ما تا به حال چنین چیزی را ندیده بودیم؛ نه در منطقه خودمان و نه در مناطق دیگر، هیچ‌جا. توی اینترنت و کتاب‌های تخصصی پزشکی هر چه گشتیم، به مواردی شبیه به این برنخوردیم. به نظر، این علائم بالینی که در قزاقستان مشاهده شده، برای نخستین بار است که دیده می‌شود.»
این پزشکان البته برای حل این معمای بی‌سابقه تنها نیستند. اخیرا تیمی متشکل از یازده پزشک و محقق همراه با یک آزمایشگاه سیار در روستای کالاچی مستقر شده‌اند. این پزشکان فرضیه‌ای را که خواب چندروزه روستاییان را به بیماری‌های عفونی یا باکتری‌ها نسبت می‌داد، رد کرده‌اند.
آنها بیش‌از همه به رژیم غذایی سالم و سرشار از ویتامین مردم این منطقه و مصرف کم الکل در میان آنها اشاره می‌کنند و این عوامل را در خواب راحت آنان دخیل می‌دانند.


تقصیر اورانیوم است؟

در این میان البته یک تئوری دیگر نیز مطرح می‌شود: سال‌ها پیش در زمین‌های اطراف روستای کالاچی اورانیوم استخراج می‌شده. طبق این نظریه، محققان گمان می‌برند که این عنصر فلزی رادیواکتیو، احتمالا آب آشامیدنی مردم منطقه را آلوده کرده است.
برسن استادلر، یکی از ساکنان کالاچی، این فرضیه را چندان معتبر نمی‌داند و می‌گوید: «قبلا چنین چیزی وجود نداشت، حتی با اینکه معدن هنوز فعال بود. خیلی‌ها فکر می‌کنند که بقایای آن معادن عامل به خواب رفتن مردم روستا شده است. نکته جالب اینجاست، تا زمانی که هوا سرد است، همه چیز خوب و آرام پیش می‌رود. به محض اینکه هوا گرم می‌شود و یخ‌ها آب می‌شوند، این بیماری برمی‌گردد.»
حرف و حدیث‌ها در مورد این بیماری مرموز در بین مردم محلی به شدت بالا گرفته است. یک زن پیشگو خواب رفتن اهالی دهکده را به اشعه‌هایی نسبت داده که از فضا تابیده می‌شوند. طبق نظریه او، این اشعه‌ها به چمن‌ها تابیده و باعث تغییر ژنتیکی آنها می‌شوند. سپس گاوها این چمن‌ها را خورده و به این ترتیب مواد مضر به شیرشان راه یافته و در نهایت نیز این شیر توسط انسان نوشیده شده و به بدن او راه می‌یابد.
در مقابل، یک پژوهشگر قزاق نیز فرضیه‌ای را مطرح کرده مبنی بر اینکه همه این‌ها ساختگی و از روی توهم مردم روستاست.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #166 | Posted: 27 Jul 2014 16:13
کاربر

 
آمار کم سرطان در ۱۰۰ ساله ها


تحقیقات نشان می دهد کسانی که به صد سالگی می رسند بعید است از بیماری های سنین پیری مثل سرطان و قلبی بیمرند.
این مطالعه توسط کینگز کالج لندن نشان داد که افراد این گروه سنی برخلاف سایر سالخوردگانی که در سنین پایین تر هستند، به احتمال بیشتر در اثر عفونت هایی مثل ذات الریه می میرند.
محققان گفتند که ۲۸ درصد افراد ۱۰۰ تا ۱۱۵ ساله در اثر عوارض "کهولت" می میرند و یک پنجم آنها در اثر ذات الریه.
کمتر از فقط پنج درصد آنها در اثر سرطان از دنیا می روند و کمتر از ۹ درصد هم در اثر بیماری قلبی.
این مطالعه با بررسی گواهی فوت ۳۶ هزار نفر انجام شد.
در مقایسه، این بیماری ها یعنی امراض قلبی و سرطان، شایع ترین علل مرگ در میان ۸۰ تا ۸۴ ساله ها بود. ۲۵ درصد به خاطر سرطان و بیست درصد هم به خاطر بیماری قلبی درگذشتند.
دکتر کاترین اوانز محقق اصلی مطالعه گفت که این یافته ها سوالات مهمی در مورد خدمات بهداشتی و مراقبتی پیش می آورد.
به گفته او باید مراقب عفونت یا ذات الریه در این افراد بود به ویژه آنکه شمار صد ساله ها به بالا در بریتانیا درحال افزایش است.
براساس تازه ترین آمارهای ملی در این کشور، درحال حاضر بیش از ۱۳ هزار نفر در بریتانیا بالای صدسال دارند اما انتظار می رود تا سال ۲۰۶۶ شمار آنها به بیش از ۵۰۰ هزار نفر برسد.


================================================


دوره پر کردن دندان خواهد گذشت؟


متخصصان می گویند ممکن است روزی از راه برسد که دیگر مجبور به پر کردن دندانتان نباشید.
و ظاهرا انتظار خیلی طولانی نخواهد بود، یعنی شاید ظرف سه سال در دسترس قرار گیرد.
درحال حاضر وقتی پوسیدگی اتفاق می افتاد، دندانپزشک سراغ مته و چرخ می رود و بعد آن را پر می کند.
اما به گفته محققان در کینگز کالج لندن، آنها می توانند مرمت طبیعی دندان موقع شروع پوسیدگی های کوچک را تسریع کنند تا کار به پر کردن نکشد.
این تکنیک که بدون درد خواهد بود توسط شرکت رمینووا زیر مجموعه کینگز کالج لندن ابداع شده.
مسئولان این پروژه می گویند که شیوه کنونی درمان دندان ایده آل نیست چون وقتی دندان چرخ و بعد پر شد بعد از مدتی دوباره نیاز به مرمت پیدا می کند؛ چون موادی که برای پر کردن دندان به کار می رود دوام دایمی ندارند.
دندان به طور طبیعی به طور پیوسه در حال مرمت است.
وقتی غذا یا نوشیدنی های شیرین یا اسیدی مثل آب مرکبات مصرف می کنیم به مواد معدنی مینای دندان خسارات ذره بینی وارد می شود.
اما بزاق دهان حاوی مصالح ساختمان میناست: یعنی کلسیم و فسفات.
گاهی روند آسیب دیدگی شدید است و مواد معدنی از دست رفته قابل جایگزینی نیست و تبدیل به پوسیدگی می شود.
یکی از راه های جلوگیری از پوسیدگی مصرف فلوراید است که به آب و خمیردندان اضافه می شود.
فلوراید در واقع مینای دندان را تقویت می کند.
در شیوه تازه هم محققان به همین روند طبیعی مرمت متوسل می شوند.
آنها با استفاده از جریان های ضعیف الکتریکی مواد معدنی را به داخل ناحیه آسیب دیده می فرستند تا پوسیدگی مرمت شود.
گفته می شود که هزینه این تکنیک از شیوه های کنونی بیشتر نخواهد بود.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #167 | Posted: 27 Jul 2014 16:30
کاربر

 
پرورش قلب های مینیاتوری برای مطالعه بیماری


دانشمندان در اسکاتلند هزاران قلب مینیاتوری شبیه به انسان را برای تحقیقات پزشکی در آزمایشگاه پرورش داده اند.
این توده های بسیار ریز قلب هر دو ثانیه یک بار توامان در داخل دیش آزمایشگاهی می تپند و جنس آنها از نوع بافت عضلات قلب انسان است.
محققان در دانشگاه آبرتای از اینها برای آزمودن داروهای بالقوه برای یک بیماری غیرقابل معالجه استفاده می کنند.
نتایج این مطالعه در کنگره جهانی بیوتکنولوژی در والنسیای اسپانیا عرضه شده است.
این سلول های قلب با کمک سلول پایه تولید شده و اندازه آنها هر کدام یک میلیمتر است.
سلول های تپنده قلب قبلا ساخته شده بود اما محققان می گویند که این اولین بار است که از آنها برای تحقیق در مورد یک بیماری استفاده می شود.


"اندازه مهم نیست"

پروفسور نیکلای ژلف سرپرست مطالعه به بی بی سی گفت:‌ «اینها واقعا سلول انسان هستند، که از نظر فیزیولوژیکی از همان نوع قلب انسان هستند، و در این مورد اندازه مهم نیست.»
«ما این قلب های مینیاتوری را بیمار کردیم، کاری که قبلا کسی نکرده بود، به خصوص در مورد هیپرتروفی.»
«به علاوه ما داروهای مختلف که از شروع هیپرتروفی قلب جلوگیری می کنند را روی این قلب های مینیاتوری آزمایش کردیم.»
این بیماری وقتی عارض شود غیرقابل درمان است. عضلات قلب در این بیماری ضخیم تر و سخت تر می شود که کار پمپ خون در اطراف بدن را دشوار می کند.
بیماری هیپرتروفی در موارد شدید حتی می تواند باعث ایست ناگهانی قلب شود.
پروفسور ژلف گفت که قلب ها به محققان امکان می دهد طیف وسیعی از مواد شیمیایی را آزمایش کنند تا داروهای بالقوه شناسایی شود.
او گفت: «ما اکنون در یک آزمایش می توانیم با هزار قلب انسان کار کنیم و مقدار زیادی ترکیب های شیمیایی را امتحان کنیم، کاری که با حیوانات نمی شود کرد.»
محققان فکر می کنند که اکنون دارویی را - که از قبل برای درمان سرطان به کار می رفته - شناسایی کرده اند که ممکن است برای درمان هیپرتروفی موثر باشد.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #168 | Posted: 27 Jul 2014 16:34
کاربر

 
تا چه اندازه می توان از طب سوزنی بهره برد؟


طب سوزنی یکی از شاخه های طب مکمل یا جایگزین (Alternative Medicine) است که مدعی درمان، تسهیل و تسریع روند بهبود بیماری‌های متفاوت است.
این شیوه درمانی قرن‌هاست در کشور چین برای درمان بیماری های مختلف و به عنوان روشی برای ایجاد تعادل در جریان انرژی در بدن استفاده می‌شود.
به باور متخصصان این فن، با فرو کردن سوزن‌های بسیار نازک در نقاط خاص، می توان جریان انرژی را در بدن متعادل کرد.
در سال های اخیر بسیاری از بیمارانی که به دلایلی از علم پزشکی نوین ناراضی یا به آن بی اعتماد شده‌اند و یا برای تقویت درمان خود، به انواع روش های طب سنتی و مکمل از جمله طب سوزنی روی آورده‌اند. این موج فراگیر قاره‌ها را در نوردیده و از شرق تا غرب عالم را فرا گرفته است.
از این رو دانشمندان و پژوهشگران این روش و اثرات آن را در کنار سایر روش های طب مکمل مورد توجه داده‌اند تا شاید بتوانند از آن به عنوان روشی مکمل در کنار علم پزشکی مدرن بهره بگیرند.
اما یافته‌های بالینی موجود درباره اثرات طب سوزنی بر بیماری‌های مختلف چه می‌گویند؟


تسکین درد

شاید مهمترین دستاورد طب سوزنی تسکین درد باشد. گروهی از پژوهشگران در تحقیقی که در" مجله انجمن پزشکی آمریکا" منتشر کردند، مطالعات انجام شده بر روی تاثیر طب سوزنی بر دردهای مزمن را بررسی کردند و به این نتیجه رسیدند که طب سوزنی در کاهش دردهای مزمن واقعا موثر است اما این کاهش درد "نسبتا متوسط" گزارش شده است.
اثرات طب سوزنی بر کاهش درد در قسمت های مختلف بدن متفاوت است. به عنوان مثال در بیمارانی که دچار درد مزمن گردن هستند، طب سوزنی بلافاصله بعد از درمان و نیز در مدت کوتاه مدت موثر گزارش شده است.
پژوهش دیگری که در مورد تاثیر طب سوزنی بر بیماران مبتلا به آرتروز و دردهای عضلانی انجام شد نشان داد این بیماران می‌توانند از این روش برای کم کردن درد البته به میزان "کم" بهره بگیرند.
علاوه بر این، طب سوزنی درمان غیر دارویی ارزشمندی است برای کسانی که دچار سردردهای فشاری (tension-type) مزمن یا مکرر هستند.


سردرد فشاری (tension-type)


سردرد فشاری که شایعترین نوع سردرد است. درد به صورت فشاری دور سر ظاهر و به گردن منتشر می‌شود، دو طرفه است، معمولا با علامت دیگری همراه نیست و یک تا چند ساعت طول می‌کشد.در سردردهای میگرنی، شواهد نشان می‌دهند طب سوزنی می‌تواند به تاثیر درمان‌های رایج کمک کند و طب سوزنی می‌تواند در پیشگیری از سردردهای میگرنی، دستکم به اندازه درمان‌های دارویی موثر باشد. اما مطالعات نشان می دهند که این روش در کاهش درد شانه چندان موثر نیست.
تاثیر طب سوزنی در درمان کمردرد حاد روشن نیست اما طب سوزنی در کاهش درد کمر و افزایش تحرک فرد تاثیر دارد اما شواهد کافی برای نشان دادن اینکه طب سوزنی می تواند از دردهای بیماران سرطانی به طور موثر بکاهد، وجود ندارد.


باروری

متخصصان طب سوزنی مدعی هستند که این روش می‌تواند در درمان سایر بیماری‌ها نیز مفید واقع شود. یکی از موارد ادعا که در مورد آن نیز تبلیغات زیادی صورت می گیرد، درمان نازایی و ناباروری است. برآیند مطالعات موجود در ارتباط با طب سوزنی نشان می دهند که درمان ناباروری و نازایی از این طریق ممکن نیست.
اما تاثیر طب سوزنی در موفقیت درمان نازایی به شیوه IVF مطرح و گفته شده استفاده از طب سوزنی شانس بارداری یا تولد زنده را افزایش می‌دهد، اما شواهد علمی در این زمینه اصلا کافی نیست و به تحقیقات بیشتری در این زمینه نیاز است.


سکته مغزی

همچنین مطالعات بر روی بیمارانی که دچار سکته مغزی شده اند نیز نشان می دهد که این روش در کاهش میزان مرگ و میر ناشی از سکته مغزی و یا بهبود ازکارافتادگی بیماران بی اثر است، اما ممکن است در درمان ضایعات عصبی ایجاد شده در این بیماران از جمله اختلال بلع کمک کند.


افسردگی و اختلالات خواب

مطالعاتی هم بر روی تاثیر طب سوزنی در درمان افسردگی و بی خوابی صورت گرفته نشان می‌دهند که شواهد کافی در این زمینه وجود ندارد.
باید توجه داشت که در مورد اثرات طب سوزنی بر بیماری‌ها تحقیقات مختلفی صورت گرفته و شاید برخی از این مطالعات هم طب سوزنی را نشان داده باشند، اما بسیاری از این تحقیقات به علت ضعف در روش مطالعه یا تعداد کم شرکت‌کنندگان، قابل استناد و معتبر نیستند.
با توجه به برآیند مطالعات موثق انجام شده، به نظر می آید که طب سوزنی تنها در "کاهش درد در برخی از بیماری‌ها" موثر است و تاثیر آن درمان و بهبود بیماری‌های دیگر، فعلا پایه محکم علمی ندارد.


سمیه رستمیان
پژوهشگر در دانشگاه لیدن، هلند
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #169 | Posted: 27 Jul 2014 18:54
کاربر

 
نشانگان داون در ۱۵۰۰ سال پیش


پژوهشگران فرانسوی اسکلت کودکی مربوط به ۱۵۰۰ سال پیش را کشف کرده‌اند که دچار نشانگان داون بوده است.
به گزارش ای بی سی پژوهشگران فرانسوی در سال ۱۹۸۹ اسکلتی از کودکی ۵ تا ۷ ساله را یافتند که به همراه چندین جنازه دیگر نزدیک دیر سن- ژان- دو- وین در فرانسه دفن شده بود. اما تازه اخیرا بود که آنها با تجزیه و تحلیل جمجمه این کودک ثابت کردند که او نشانگان داون داشته است.
با این کشف این کودک در فرانسه قرون وسطی حدود ۱۵۰۰ سال پیش زندگی می‌کرده است به قدیمی‌ترین مورد نشانگان داون بر اساس سوابق باستان‌شناسی شمرده می‌شود.
این مورد پژوهی جدید در ژورنال بین‌المللی پاتولوژی منتشر شده است. این کودک جمجمه‌ای پهن و استخوان‌های باریک جمجمه‌ای دارد که مشخصه نشانگان داون است.
پژوهشگران اسکلت کودک را مورد بررسی قرار دادند و آن را سی تی اسکن کردند تا خصوصیات درونی آن را ببینند. انها همچنین متوجه شدند این کودک دارای ناهنجاری‌های دندانی و سینوس است. گرچه این ناهنجاری‌ها اختصاصی نشانگان داون نیست، اما در همراهی با خصوصیات جمجمه‌ای شاخص این عارضه، شاهدی تاییدکننده بر وجود این نشانگان است.
نشانگان داون اختلالی ژنتیکی است که با خصوصیات چهره‌ای شاخصی همراه است. افرادی که نشانگان داون دارند دچار تاخیر رشد جسمی و ناتوانی ذهنی متوسط هستند. ضریب هوشی یک فرد بزرگسال دارای این نشانگان ممکن است ۵۰ باشد که به اندازه ضریب هوشی یک بچه ۸ ساله است.
این باستان‌شناسان به جز کشف وجود نشانگان داون در این اسکلت، همچنین شیوه تدفین جنازه را بررسی کردند تا بر اساس آن شاهدی از چگونگی برخورد با کودک در زمان زنده‌ بودن‌اش پیدا کنند.
این اسکلت - درست مانند اسکلت‌های دیگر- به پشت و با صورت به سمت بالا در محل تدفین قرار داشت. سر اسکلت به سمت غرب و پاهایش به سمت شرق قرار داشت. دست‌های این کودک زیر لگنش قرار دده شده بود. باستان‌شناسان بر اساس این یافته‌ها حکم کردند که رفتار متفاوتی با این کودک هنگام تدفین نسبت به سایر افراد دفن شده در آن گورستان نشده است.
میت ریوولا، سرپرست این پژوهش نوشت: «با این کودک دچار نشانگان داون در هنگام مرگ نسبت به سایر دیگران در اجتماع برخوردی متفاوت نشده است. ما با توجه به این یافته این احتمال را می‌دهیم که شاید او در طول زندگی هم هدف انگ‌زنی قرار نمی‌گرفته است- این برای نخستین بار است که امکان چنین نگرشی به فردی دچار نشانگان داون در پس‌زمینه یک جامعه باستانی فراهم می‌شود.»
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #170 | Posted: 27 Jul 2014 18:55
کاربر

 
آیا ما به دوستانمان شباهت ژنتیکی داریم؟


مردم اغلب از این موضوع حرف می زنند که چطور دوستانشان گاه از خانواده به آنها نزدیک ترند. و حالا مطالعه تازه ای نشان می دهد که این برداشت شاید چیزی بیش از یک احساس باشد.
دو محقق در آمریکا مدعی شده اند که ما شباهت ژنتیکی بیشتری با دوستانمان داریم تا با غریبه ها.
محققان با بررسی اختلافات میان تقریبا دو هزار نفر از اهالی یک شهر کوچک دریافتند که اشتراک ژنتیکی افراد با دوستانشان یک دهم درصد بیش از شباهت با غریبه هاست.
هرچند این رقم بزرگ به نظر نمی رسد اما شباهتی است که عموما میان آدم هایی که چهار نسل قبل یک جد مشترک داشته اند دیده می شود.
البته هستند دانشمندانی که در مورد این مطالعه که در نشریه اقدامات آکادمی ملی علوم چاپ شده ابراز تردید کرده اند.
پروفسور جیمز فاولر یکی از نویسندگان مطالعه از دانشگاه کالیفرنیا در سن دیگو گفت که انتقادها ناشی از عجیب بودن یافته های تازه است.
او و پروفسور نیکولاس کریستاکیس از دانشگاه ییل تقریبا ۵۰۰ هزار نشانگر ژنتیکی را تحلیل کردند.
داده های ژنتیکی از یک مطالعه قلب در یک شهر کوچک به نام فرامینگام به دست آمد.
به گفته پروفسور فاولر این داده ها بسیار مفید بود چون با توجه به کوچک بودن جامعه مورد مطالعه بسیاری از افراد مورد مطالعه با هم دوست بودند.
پروفسور کریستاکیس با استفاده از نشانگرهای ژنتیکی دوستان و غریبه ها متوجه این تفاوت ژنتیکی شد.
سایر محققان می گویند این نتیجه گیری می تواند حاصل عوامل مختلف مثل قومیت یا سایر طبقه بندی های جمعیتی باشد.
آنها می گویند این تحلیل در صورتی موثق است که هیچ کدام از افراد مورد مطالعه به هیچ وجه با هم ارتباط خونی نداشته باشند، مساله ای که نمی توان در یک جامعه کوچک تایید کرد.
با این حال محققان مطالعه در پاسخ می گویند که هرگونه ارتباط خانوادگی را شناسایی و مد نظر قرار داده اند تا بر نتیجه تاثیر نگذارد.
پروفسور کریستی با ابراز اطمینان نسبت به نتایج گفت که بیشتر مردم حتی نمی دانند چهار نسل قبل با چه کسانی جد مشترک داشته اند و با این حال موفق به یافتن دوستانی می شوند که به خویشاوندانشان شباهت دارند.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
صفحه  صفحه 17 از 35:  « پیشین  1  ...  16  17  18  ...  34  35  پسین » 
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش / Medical Content | مطالب پزشکی

جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید

رنگ ها Center  List   

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید.


 

 

Report Abuse    News    Rules    How To    FAQ    Moderator List    Sexy Pictures Archive    Adult Forums    Advertise on Looti
Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites
↑ بالا