خانه | ثبت نام | نظرسنجی | جستجو | موقعیت | قوانین   چت روم
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش /

Countrys | کشور ها


صفحه  صفحه 43 از 53:  « پیشین  1  ...  42  43  44  ...  52  53  پسین »
Glodiator مرد #421 | Posted: 22 Aug 2013 19:01
کاربر

 
باشگاه فوتبال گودوی کروز


 • باشگاه فوتبال گودوی کروز (به اسپانیایی: Godoy Cruz Antonio Tomba)‏ یک باشگاه فوتبال در شهر بوئنوس آیرس کشور آرژانتین می‌باشد که در لیگ برتر آرژانتین بازی می‌کند.این باشگاه در تاریخ ۲۱ ژوئن ۱۹۲۱ تأسیس شده است.

زندگی نفش کش میخواد
هر مشکلی طرفت میاد
تورو میکشه به سمت خودش
پاره نمیشی فقط کش میاد

.
زندگیت یه جزیره بود
قدم زدن در مسیر تو
که با لبخند بم بگی همه ی اینا وظیفه بود؟
یزدیتو...!!
      
Glodiator مرد #422 | Posted: 22 Aug 2013 19:03
کاربر

 
باشگاه فوتبال لانوس


 • باشگاه فوتبال لانوس (به اسپانیایی: Club Atlético Lanús)‏ یک باشگاه فوتبال در شهر لانوس کشور آرژانتین می‌باشد که در لیگ برتر آرژانتین بازی می‌کند.این باشگاه در تاریخ ۳ ژانویه ۱۹۱۵ تأسیس شده‌است.

زندگی نفش کش میخواد
هر مشکلی طرفت میاد
تورو میکشه به سمت خودش
پاره نمیشی فقط کش میاد

.
زندگیت یه جزیره بود
قدم زدن در مسیر تو
که با لبخند بم بگی همه ی اینا وظیفه بود؟
یزدیتو...!!
      
Glodiator مرد #423 | Posted: 22 Aug 2013 19:05
کاربر

 
باشگاه فوتبال ولز سارسفیلد


 • باشگاه فوتبال ولز سارسفیلد (به اسپانیایی: Club Atlético Vélez Sársfield)‏ یک باشگاه فوتبال در شهر بوئنوس آیرس کشور آرژانتین می‌باشد که در لیگ برتر آرژانتین بازی می‌کند.این باشگاه در تاریخ ۱ ژانویه ۱۹۱۰ تأسیس شده است.

زندگی نفش کش میخواد
هر مشکلی طرفت میاد
تورو میکشه به سمت خودش
پاره نمیشی فقط کش میاد

.
زندگیت یه جزیره بود
قدم زدن در مسیر تو
که با لبخند بم بگی همه ی اینا وظیفه بود؟
یزدیتو...!!
      
Glodiator مرد #424 | Posted: 22 Aug 2013 19:12
کاربر

 
باشگاه فوتبال اتلتیکو هوراکان


 • باشگاه فوتبال اتلتیکو هوراکان (به اسپانیایی: Club Atlético Huracán)‏ یک باشگاه فوتبال در شهر بوئنوس آیرس کشور آرژانتین می‌باشد که در لیگ دسته دوم آرژانتین بازی می‌کند.این باشگاه در تاریخ ۱۱ نوامبر ۱۹۰۸ تأسیس شده‌است.

زندگی نفش کش میخواد
هر مشکلی طرفت میاد
تورو میکشه به سمت خودش
پاره نمیشی فقط کش میاد

.
زندگیت یه جزیره بود
قدم زدن در مسیر تو
که با لبخند بم بگی همه ی اینا وظیفه بود؟
یزدیتو...!!
      
Glodiator مرد #425 | Posted: 22 Aug 2013 19:27
کاربر

 
باشگاه فوتبال ریور پلاته


 • باشگاه فوتبال ریور پلاته (به اسپانیایی: Club Atlético River Plate)‏ یک باشگاه فوتبال در شهر بوئنوس آیرس کشور آرژانتین می‌باشد که در لیگ برتر فوتبال آرژانتین بازی می‌کند. این باشگاه در سال ۲۰۱۱ بعد از حدود ۱۱۰ سال از لیگ برتر فوتبال آرژانتین سقوط کرد و یک فصل بعد دوباره به این لیگ صعود کرد. با وجود این که این باشگاه دارای تیم‌های زیادی در رشته‌های مختلف ورزشی است اما بخاطر تیم فوتبال خود معروف است که دارای افتخارات قاره‌ای و جهانی زیادی مثل جام لیبرتادورس و جام باشگاهای جهان است.
 • ریور پلاته یکی از پرافتخارترین تیمهای آرژانتین با داشتن ۳۴ قهرمانی در لیگ برتر فوتبال آرژانتین است. اخرین قهرمانی داخلی این تیم مربوط به سال ۲۰۰۸ و جام کلاسورا می‌شود. از مهمترین جام‌های بین‌المللی این تیم می‌توان به ۲ جام لیبرتادورس و یک جام باشگاه‌های جهان اشاره کرد. در سال ۲۰۱۰ فدراسیون جهانی تاریخ و امار ریور را تیم ۹ جهان در مجموع رده بندی تیم‌های برای دو دهه گذشته اعلام کرد و این بهترین و بالاترین رده یک تیم از امریکای جنوبی بود. این تیم در سال ۱۹۰۱ تاسیس شد و تا به امروز بوکا جونیورز رقیب سنتی این تیم بوده. بازی بین این دو تیم سوپر کلاسیکو نامیده می‌شود.

تاریخچه
ابتدا

 • ریور پلاته ۲۵ می ۱۹۰۱ میلادی تاسیس شد. این باشگاه از به هم پیوستن دو باشگاه سانتا روسا و لا روساس شروع به کار کرد. اسم ریور پلاته بخاطر این انتخاب شد که یکی از اعضای هیت مدیره باشگاه در حین ساخت بندر بوینس ایرس شاهد کار کارگران بوده که انها در حین استراحت به بازی فوتبال میپر داختن و جعبه‌هایی که انها با ان کار میکردن است ریور پلاته را روی خود داشته که اسمی انگلیس هست. ریور پلاته به شروع کار فدراسیون فوتبال ارژانتین در سال ۱۹۰۵ کمک کرد و کار خود را در دسته ۳ شروع کرد. در ان فصل این تیم بازی‌های زیادی را انجام داد تا به دسته دوم صعود کند که یکی از این بازی‌ها یکی از سنگین ترین شکست‌های انها با نتیجه ۱۰-۱ بوده.

دوران اماتوری
۱۹۰۸-۳۰

 • ریور پلاته بین سالهای ۱۹۰۶ تا ۱۹۰۸ در دسته دوم باقی ماند. در روز ۱۳ دسامبر ۱۹۰۸ ریور با پیروزی مقابل ریسینگ کلاب با نتیحه ۲-۱ به دسته اول صعود کرد اما نتیجه بازی بعد از اینکه طرفداران این تیم به زمین ریختند مخدوش اعلام شد و در تکرار بازی ریور با نتیجه ۷-۰ پیروز شد تا رسما به دسته اول صعود کند. ریور اولین بازی خودش را در دسته اول در روز ۲ می ۱۹۰۹ انجام داد، از اتفاق‌های مهم این فصل می‌توان به پیروز ۱-۰ آلومنی یکی از قدرت‌های ان زمان و البته شکست ۱۰-۱ مقابل بلگرانو اتلتیک اشاره کرد. ریور فقط یک جام در دوران اماتور فوتبال ارژانتین در سال ۱۹۲۰ به دست اورد. ریور در سال ۱۹۲۳ به منطفه پالرمو نقل مکان کرد. جزو افتخارهای دیگر ریور در دوران اماتوری می‌توان به دو مقام نایب قهرمانی در سال‌های ۱۹۲۱ و ۱۹۲۲ اشاره کرد.

دوران حرفه‌ای
۱۹۳۱-۳۹: "میلیونرها"

 • با حرفه‌ای شدن فوتبال ریورپلیت دست به خریدهای بزرگ زد که در مجموع ۴۵ هزار دلار در ۲ سال اول برای خرید بازیکنهای بزرگ هزینه کرد که در ان زمان پول بسیار زیادی به حساب میامد. به دلیل همین خریدهای گران قیمت به انها لقب میلیونرها داده شد که تا به امروز این لقب باقی مانده است. برنابه فریرا که یکی از خریدهای بزرگ این تیم بود توانست در فصل اول ۴۳ گل به ثمر برساند، فصلی که ریور و ایندپندیته هردو در رده اول جدول بودند و برای تعیین قهرمان باید بازی رودرو پلی اف انجام می‌دادند که ریورپلیت با نتیجه ۳-۰ پیروز شد تا اولین قهرمانی دوران حرفه‌ای را به دست بیاورد. قهرمانی دوم و سوم در سالهای ۱۹۳۶ و ۱۹۳۷ به دست امد. در روز ۲۵ می ۱۹۳۸ استادیو مانیومنتال به طور رسمی با بازی ریور در مقابل پنارول که ریور ۳-۱ پیروز شد، افتتاح شد.

دهه ۱۹۴۰: لا ماکویینا

 • دهه ۱۹۴۰ یکی از بهترین دوران تاریخ باشگاه به حساب میاید، در ابتدای این دهه و در دو سال پیاپی ۱۹۴۱ و ۱۹۴۲ دو قهرمانی به دست امد. این تیم خط حمله قدرتمندی در این مدت داشت که به لا ماکویینا یا (ماشین) معروف شد. سال ۱۹۴۵ سالی بود که این تیم قهرمانی دیگری به دست اورد. سال ۱۹۴۷ سال موفق دیگر این تیم بود که بازهم به قهرمانی رسیدند. بازیکنان جدیدی از تیم‌های پایه مثل الفردو دی استفانو که بعدها با ۲۷ گل اقای گل شد به این تیم اضافه شدند تا روند موفقیت‌های انها ادامه پیدا کند. بعد از اعتصاب بازیکنان در سال ۱۹۴۸ خیلی از بازیکنان به کلمبیا رفتند که دی استفانو هم یکی از انها بود. ریور در سال‌های ۱۹۴۸ و ۱۹۴۹ به مقام دوم رسید.

دهه ۱۹۵۰:اولین ۳ گانه

 • ریورپلیت در سال ۱۹۵۱ به تور اروپایی رفت و سال بعد از ان هم قهرمان شد. قهرمانی بعدی در سال ۱۹۵۳ به دست امد. ریور با خرید ستاره‌های جدید و استفاده از بازیکنان طراز اول پایه ۳ قهرمانی پیاپی در سال‌های ۱۹۵۵، ۱۹۵۶، ۱۹۵۷ برای اولین بار در تاریخ باشگاه به دست اورد. بعد از جام ملت‌های امریکای جنوبی در سال ۱۹۵۷ "سیووری" ستاره این تیم با مبلغ ۱۰ میلیون دلار به یوونتوس فروخته شد، پولی که برای تکمیل استادیوم مانیومنتال هزینه شد. بعد از تجربه نا موفق تیم ملی ارژانتین در جام جهانی ۱۹۵۸، ریور زمان طولانی را بدون جامی سپری کرد. در روز ۱۲ اکتبر ۱۹۵۹ "لابرونا" ستاره این تیم از فوتبال خداحافظی کرد. بازیکنی که با به ثمر رساندن ۲۹۳ همچنان در صدر لیست گلزنان تاریخ فوتبال ارژانتین به همراه دو بازیکن دیگر است، همچنین از او به عنوان یکی از بزرگان ریورپلیت یاد می‌شود.

دهه ۱۹۶۰:دهه بدون افتخار

 • ریورپلیت هیچ جامی را در طول دهه ۶۰ به دست نیاورد و این اتفاق در حای افتاد که این تیم دارای بازیکنانی مثل ارمیندو اونگا و ستاره‌های دیگری بود. این بدترین دوران این باشگاه به حساب میاید که تا سال ۱۹۷۵ ادامه پیدا کرد که در مجموع ۱۸ سال بدون جام سپری شد. بهترین مقام این تیم در این مدت مقام دوم بود. در سال ۱۹۶۲ این تیم جام را به رقیب سنتی خود یعنی بوکا جونیورز داد که این بازی در ضربات پنالتی به پایان رسید. در سال ۱۹۶۸ در لیگ کوچکی که بین ۳ تیمی که مقام مشترک اولی را به دست اورده بودند انجام شد تا قهرمان فصل مشخص شود بازهم ریور نتوانست قهرمان شود. در سال ۱۹۶۶ ریور در مقابل پنارول اروگوئه در فینال جام لیبرتادورس قرار گرفت که با وجود اینکه نیمه اول با نتیجه ۲-۰ به نفع ریور به پایان رسید اما در نهایت پنارول با برتری ۴-۲ در وقت اضافه به عنوان قهرمان امریکا جنوبی برسد.

دهه ۱۹۷۰: بازگشت به افتخار

 • در سال ۱۹۷۵ به تغییر سرمربی و ورود لابرونا این تیم بعد از ۱۸ سال دوباره به قهرمانی رسید. در سال ۱۹۷۶ ریور به فینال جام لیبرتادورس رسید که در این فینال با تیم برزیلی کروزیرو روبرو شد و بعد از پایان دو بازی هر تیم صاحب یک پیروزی شد و در بازی سوم برای تعیین قهرمان که در سانتیاگو شیلی برگزار شد، کروزیرو به نتیجه ۳-۲ پیروز و قهرمان شد. ریور با همان استخوان بندی به قهرمانی سال ۱۹۷۷ ارژانتین رسید. جام جهانی ۱۹۷۸ در ارژانتین برگزار شد که تیم ملی این کشور قهرمان این مسابقات شد و ریور پلاته هم ۵ بازیکن در این تیم داشت که مهمترین انها دنیل پاسارلا بود. موفقیت‌های این تیم در سالهای ۱۹۷۹ و ۱۹۸۰ با ۳ قهرمانی در جام‌های مختلف ادامه پیدا کرد. انخل لابرونا علاوه بر این که رکورددار بیشترین گل برای ریور هست او بیشترین جام را به عنوان سرمربی یک تیم دسته یکی با کسب ۶ قهرمانی به دست اورده که همچنان یک رکورد محسوب می‌شود.

دهه ۱۹۸۰: اولین قهرمانی جام لیبرتادورس

 • در سال ۱۹۸۱ الفردو دی استفانو به عنوان مربی به این تیم بازگشت و در مقابل دیگو مارادونا به عنوان بازیکن به تیم حریف یعنی بوکا جونیورز پیوست که باعث افزایش رقابت در فوتبال ارژانتین شد. در مقابل هم ریور شروع به خرید ستاره‌های ارژانتین کرد که در نهایت منجربه قهرمانی سال ۱۹۸۱ برای این تیم شد. اما در سال بعد بازیکنهای بسیاری این تیم را به دلایل مختلف ترک کردند و این باعث شد تا این تیم در جام لیبرتادورس توسط پنارول که بعد در این جام قهرمان شد حذف بشود. سال ۱۹۸۳ یکی از بدترین سالهای تاریخ این باشگاه بود که در رده ۱۸ از ۱۹ تیم به پایان رسید که طبق قوانین دو تیم اخر به دسته پایینتر سقوط می‌کردند اما بعد از بازبینی و تغییر قوانین ساختاری لیگ این تیم در دسته برتر باقی ماند. در سال ۱۹۸۴ این تیم با قدرت بازگشت و به مقام دوم رسید و در سال ۱۹۸۵ بعد از تغییر کامل ساختار لیگ این تیم ۶ بازی زودتر به قهرمانی رسید. سال ۱۹۸۶ سالی بود که این تیم اولین جام بین المللی خودش یعنی جام لیبرتادورس را به دست اورد و چند وقت بعد قهرمان جام باشگاههای جهان شد که در فینال استوا بخارست را شکست داد. با وجود تغییر مربی و خرید بازیکنان زیاد در پایان دهه ۸۰ میلادی این تیم به موفقیت خاصی نرسید.

دهه ۱۹۹۰: ادامه موفقیت‌ها

 • دنیل پاسارلا به عنوان به سرمربی این بار به ریورپلیت بازگشت و قهرمان لیگ سال ۹۰ شد و به نیمه نهایی جام لیبرتادورس رسید. این تیم به قهرمانی سال ۱۹۹۱ هم رسید. قهرمانی‌های این تیم با قهرمانی سال ۱۹۹۳ ادامه یافت اما اینبار این تیم تیمی جوان با بازیکنانی مثل اریل اورتگا و هرنان کرسپو به عنوان رسید. قهرمانی سال ۱۹۹۴ با روبرتو ایالا جوان ادامه یافت و برای اولین بار در تاریخ باشگاه فصلی بدون شکست را سپری کردند. دومین قهرمانی لیبرتادورس در سال ۱۹۹۶ با پیروزی ۲-۱ در مجموع در فینال با گلزنی کرسپو به دست امد. در این سال و سال ۱۹۹۷ این تیم قهرمان ارژانتین هم شد. در سال ۱۹۹۷ برای اولین بار در تاریخ باشگاه ریور با پیروزی برابر سائو پائولو قهرمان سوپر کاپ امریکای جنوبی سال ۱۹۹۷ شد. تیم فصل ۱۹۹۶-۹۷ از بهترین تیم‌های تاریخ این باشگاه به حساب میاید. قهرمانی سال ۱۹۹۹ در حالی به دست امد که این تیم از بازیکنانی مثل پابلو ایمار و خاویر ساویولا استفاده کرد که جوانترین بازیکن تاریخ باشگاه در سن ۱۶ سالگی به حساب می امد و اقای گل فصل هم با ۱۵ گل زده شد. در پایان قرن ۲۰ میلادی این تیم با ۲۸ عنوان قهرمانی در لیگ پر افتخار ترین تیم کشور به حساب می امد.

دهه ۲۰۰۰: بالا و پایین‌ها

 • ۲۵ می سال ۲۰۰۱ ریور با بازی در مقابل پنارول اروگوئه جشن ۱۰۰ سالگی خود را برگزار کرد. در این سال این تیم جامی را به دست نیاورد و پابلو ایمار و خاویر ساویولا را به بارسلونا و والنسیا فروخت. در سال ۲۰۰۲ با اضافه شدن بازیکن‌های جدید این تیم بازهم به قهرمانی رسید. قهرمانی سال ۲۰۰۳ در حالی به دست امد که مانوئل پیگرینی با استفاده از بازیکنانی مثل خاویر ماسچرانو به این مقام رسید. سومین قهرمانی پیاپی در سال ۲۰۰۴ به دست امد و این تیم به نیمه نهایی جام لیبرتادورس رسید اما این همراه شد به تابستانی که ارژانتین در کوپا امریکا نایب قهرمان و در المپیک ۲۰۰۴ اتن به قهرمانی رسید و این منجربه فروش خیلی از ستاره‌های این تیم شد. دیگو سیمئونه در سال ۲۰۰۸ به این تیم پیوست و اولین جام را بعد از ۴ سال به دست اورد. در فصل بعد و از نتایج ضعیف سیمئونه در میانه فصل استعفا کرد و در نهایت ریور در رده اخر لیگ را به پایان رساند که این اتفاق برای اولین بار در تاریخ ۱۰۷ ساله این باشگاه اتفاق افتاد.

دهه ۲۰۱۰: شروع دوباره

 • در سال ۲۰۱۱ ریور هم مشکل ساختاری و هم مشکل ورزشی داشت. رئیس باشگاه کناره گیری کرد و بدهی ۷۵ میلیون دلاری به جای گذاشت، جای خود را به دنیل پاسارلا داد. نتایج ضعیف این تیم در سال ۲۰۰۸ تا سال ۲۰۱۱ ادامه پیدا کرد، تا جایی که به بازی پلی اف رفتند و با شکست در این بازی برای اولین بار به دسته پایینتر سقوط کردند. بازی دوم با اتفاقاتی که افتاد باعث شد با وجود حضور زیاد پلیس بازی مختل شود و بعد از بازی هم مربی این تیم بلافاصله استعفا کرد، بعد از این اتفاق المیدا از فوتبال خداحافظی کرد و سرمربی تیم شد. تعدادی از بازیکنان قدیمی این تیم بازگشتند تا در دسته پایینتر بازی کنند و البته بازیکنی مثل دیوید ترزگه هم به این تیم اضافه شد. در سال ۲۰۱۲ این تیم با قهرمانی در دسته ب بازهم به لیگ برتر بازگشت.

هماورد

 • ریورپلیت و بوکا جونیورز از بزرگترین باشگاههای کشور ارژانتین هستند که بیشتر از نیمی از طرفداران فوتبال در این کشور طرفدار این دو تیم هستند. بخاطر رقابت فشرده بین این دو تیم در لیست بی بی سی در مورد داربی‌های جهان این داربی جزو یکی از معروف ترین داربی‌ها شناخته و معرفی شده. و همچنین اولین مورد از ۵۰ کاری که توسط روزنامه ابسرور به عنوان کارهای ورزشی که قبل از مرگ باید انجام داد شناخته شده.

لقب ها

 • نام ریور پلاته در سال ۱۹۰۱ انتخاب شد. نام‌های جایگزینی هم در ان زمان پیشنهاد شدند اما این نام در نهایت انتخاب شد. معروف ترین لقبی که به این تیم داده شده و طرفداران این تیم به ان علاقه دارند لقب میلونرها هست که در دهه ۳۰ میلادی به دلیل اینکه مردم بر این باور بودند که تیم ریور یکی از گرونترین لیست بازیکنان دنیای فوتبال را دارد این لقب را به انها دادند. در سال ۱۹۸۴ با ورود مدیر عامل جدید او مسابقه‌ای برای انتخاب لوگو جدید گذاشت که در نهایت لوگویی با شیری برخواسته با لباس ریور بر فراز استادیوم این باشگاه برگزیده شد که این تیم با این لوگو به قهرمانی جام لیبرتادورس هم رسید. بعد از رفتن این مدیر عامل این لوگو نیز در سال ۱۹۸۹ برای همیشه از باشگاه رفت. لا ماکویینا هم یکی از لقب‌های معروف این باشگاه در دهه ۱۹۴۰ بود.

ورزشگاه

 • ال مانیومنتال ورزشگاه خانگی ریور در بوینوس ایرس است. این ورزشگاه که در تاریخ ۲۵ می ۱۹۳۸ تاسیس شده دارای ظرفیت ۶۵۶۴۵ نفر می‌باشد که برای بعضی از بازیهای خانگی تیم ملی فوتبال ارژانتین هم استفاده می‌شود.

زندگی نفش کش میخواد
هر مشکلی طرفت میاد
تورو میکشه به سمت خودش
پاره نمیشی فقط کش میاد

.
زندگیت یه جزیره بود
قدم زدن در مسیر تو
که با لبخند بم بگی همه ی اینا وظیفه بود؟
یزدیتو...!!
      
Glodiator مرد #426 | Posted: 22 Aug 2013 19:31
کاربر

 
مارادونای جدید

 • مارادونای جدید یا دیه‌گوی جدید عنوانی است که رسانه‌ها و هواداران فوتبال، با الهام از نام دیه‌گو آرماندو مارادونا به بازیکنان آینده‌دار فوتبال در آرژانتین می‌دهند.

فهرست بازیکنانی که مارادونای جدید نامیده شدند

 • دیه‌گو لاتوره
 • آریل اورته‌گا
 • خوآن رومن ریکلمه
 • خاویر ساویولا
 • کارلوس مانیرلی
 • کارلوس توز
 • لیونل مسی
 • سرجیو آگرو
 • ازکوئیل لاوتزی
 • مائورو زاره‌ته
 • فرانکو دی‌سانتو

زندگی نفش کش میخواد
هر مشکلی طرفت میاد
تورو میکشه به سمت خودش
پاره نمیشی فقط کش میاد

.
زندگیت یه جزیره بود
قدم زدن در مسیر تو
که با لبخند بم بگی همه ی اینا وظیفه بود؟
یزدیتو...!!
      
Glodiator مرد #427 | Posted: 22 Aug 2013 19:58
کاربر

 
تیم ملی فوتبال آرژانتین


 • تیم ملی فوتبال آرژانتین (به اسپانیایی: Selección de fútbol de Argentina)‏ یک تیم فوتبال بین‌المللی است که به نمایندگی از کشور آرژانتین به میدان می‌رود. این تیم زیر نظر فدراسیون فوتبال آرژانتین فعالیت می‌کند. ورزشگاه خانگی این تیم مونومنتال آنتونیو وسپوکیو لیبرتی است و سرمربی این تیم آلخاندرو سابه‌یا می‌باشد. این تیم در حال حاضر در رتبه هفتم رده‌بندی فیفا جای دارد.
 • آرژانتین ۲ بار در جام جهانی فوتبال٬در سال‌های ۱۹۷۸ (به عنوان میزبان) و ۱۹۸۶،قهرمان شده‌است. این تیم همراه با برزیل و اسپانیا تنها تیم‌هائی هستند که در خارج از قاره خود به قهرمانی جام‌جهانی رسیده‌اند.آرژانتین همچنین در مسابقات کوپا آمریکا (۱۴ بار)، المپیک (۲ بار) و جام کنفدراسیون‌ها به قهرمانی رسیده‌است.
 • آرژانتین به همراه فرانسه دو تیمی هستند که در سه جام معتبر فوتبال (جام جهانی، جام کنفدراسیون‌ها و المپیک) قهرمان شده‌اند. رقبای آرژانتین در دنیای فوتبال با توجه به رویدادهای تاریخی، آلمان، برزیل، اروگوئه و انگلستان هستند. بازی‌های آرژانتین با تیم‌های یاد شده همواره از حساسیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد.
 • در سال ۲۰۰۰ ، دیگو مارادونا ستاره سال‌های نه چندان دور آرژانتین در رای گیری اینترنتی فیفا جهت انتخاب بهترین بازیکن فوتبال قرن بیستم بیشترین رای را بدست آورد و به عنوان بهترین بازیکن قرن بیستم توسط طرفداران فوتبال جهان شناخته شد. در همین سال گل دوم وی به انگلستان در جام جهانی ۱۹۸۶ به عنوان برترین گل قرن برگزیده شد.

تاریخچه

 • آغاز رسمی فوتبال در آرژانتین به سال ۱۸۹۳ بازمی‌گردد. نخستین مسابقه رسمی تیم ملی فوتبال آرژانتین در ۱۶ می۱۹۰۱ مقابل اروگوئه در مونته ویدئو بود که با برد ۳-۲ آرژانتین به پایان رسید.آرژانتین تا به حال در چهار فینال جام جهانی حضور داشته که حاصل آن دو عنوان قهرمانی می‌باشد. فینال نخست بازمی‌گردد به اولین دوره جام‌جهانی در سال ۱۹۳۰، دراین مسابقه آرژانتین در مقابل اروگوئه میزبان ۴-۲ بازنده شد. آسمان آبی و سفیدها (به اسپانیایی: Albicelestes)‏ فینال بعدی خود را در کشور خود و با پیروزی ۳-۱ مقابل هلند به پایان بردند. آرژانتینی‌ها ۸ سال بعد و در مکزیک، به رهبری دیگو مارادونا با پیروزی ۳-۲ برابر آلمان غربی دومین قهرمانی را به دست آوردند. آخرین فینال آنهابازمی‌گردد به جام جهانی ۹۰ ایتالیا، که در مسابقه‌ای بحث برانگیز ۱-۰ مغلوب آلمان غربی شدند.
 • سرمربی‌گری آرژانتین در جام‌های جهانی ۱۹۷۸ و ۱۹۸۶ را به ترتیب، سزار لوییس منوتی و کارلوس بیلاردو بر عهده داشتند.
 • آرژانتین در جام ملت‌های آمریکا جنوبی نیز با کسب ۱۴ عنوان قهرمانی بسیار موفق بوده‌است. قهرمانی جام کنفدراسیون‌ها در سال ۱۹۹۲، ۲ قهرمانی در بازی‌های المپیک در سال‌های ۲۰۰۴ و ۲۰۰۸، از دیگر افتخارات مهم این تیم می‌باشد. در ماه مارس ۲۰۰۷ آرژانتین برای اولین بار به صدر رده‌بندی جهانی فیفا صعود کرد.

جام‌جهانی ۱۹۷۸


 • فیفا در کنگره ششم ژوییه سال ۱۹۶۶ خود در لندن تصمیم گرفت آرژانتین میزبان جام جهانی باشد و این مسوولیت در سالهای ۱۹۸۲ و ۱۹۸۶ به ترتیب به کشورهای اسپانیا و کلمبیا سپرده شد. دو سال پس از کودتای نافرجام در آرژانتین، این کشور میزبان جام‌جهانی ۱۹۷۸ بود. آرژانتین پس از حضور در فینال نخستین دوره رقابت‌های جام جهانی به میزبانی اروگوئه در سال ۱۹۳۰، مدتی طولانی انتظار کشید تا جام قهرمانی را بالای سر ببرد. حمایت بی‌دریغ تماشاگران از تیم میزبان، آنها را به پیروزی مقابل هلند در دیدار فینال جام یازدهم نایل کرد در حالیکه یوهان کرایف به دلیل اوضاع سیاسی از حضور در این جام سر باز زده بود. راهیابی آرژانتین تا فینال با جنجال فراوانی همراه بود.
 • در مرحله گروهی این رقابت‌ها، ۴ گروه ۴ تیمی وجود داشت. تیمهای ایتالیا و آرژانتین از گروه ۱ به دور بعد راه یافته و فرانسه و مجارستان از راهیابی به دور بعدی محروم ماندند. به دلیل دوم شدن آرژانتین در مرجله اول گروهی، این تیم همگروه برزیل در دور بعدی مسابقات شد. برزیل تقریبا از حضور خود در فینال مطمئن بود زیرا آرژانتین می‌بایست پرو را در آخرین مسابقه خود با اختلاف حداقل چهار گل شکست دهد. آرژانتینی‌ها ‎ ۶بار دروازه پرو را گشودند تا به این مهم دست یابند. این پیروزی جنجال‌های بسیاری را در پی داشت. برزیلی‌ها آرژانتین را متهم به تبانی کردند. در نهایت آرژانتین در فینال و در حضور بیش از ۷۱۰۰۰ تماشاگر ورزشگاه مونومنتال آنتونیو وسپوکیو لیبرتی موفق شد هلند را با نتیجه ۳-۱ شکست دهد و برای نخستین بار قهرمان جام‌جهانی فوتبال گردد.

جام جهانی ۱۹۸۶

 • پس از ناکامی در جام‌جهانی ۱۹۸۲، آرژانتینی‌ها با امید بسیار وارد مکزیک شدند؛دلیل اصلی امیدواری آنها دیگو مارادونا کاپیتان تیمشان بود. آرژانتین در گروه آ در کنار ایتالیا،بلغارستان وکره جنوبی قرار گرفت و با ۲ برد و ۱ تساوی برابر ایتالیا به عنوان سرگروه به مرحله بعد صعود کرد. در مرحله یک‌هشتم به مصاف رقیب سنتی خود، اروگوئه رفت و ۱ -۰ پیروز شد. حریف آرژانتین در مرحله بعد انگلستان بود.

دست خدا

سابقه حساسیت در بازی‌های آرژانتین و انگلیس به جام‌جهانی ۱۹۶۶ برمی گردد. در مرحله یک چهارم نهایی،
 • آرژانتین برابر انگلیس میزبان قرار گرفت. داور آلمانی مسابقه به صورت غیر منتظره‌ای دستور به اخراج راتین، کاپیتان آرژانتین داد. اخراج راتین توسط کرتیلن آلمانی هنوز از معماهای جام جهانی است. راتین در این باره می‌گوید:«داور به تیم ما اخطار می‌داد. گویی همه انگلیسی‌ها فرشته بودند و همه ما دیو. او با من آلمانی حرف زد، بی آنکه یک کلمه‌اش را بفهمم و سپس مرا اخراج کرد... حق این است انگلیسی‌ها مجسمه کرتیلن داور آلمانی را از طلا بسازند و کنار مجسمه دریادار نلسن در میدان ترافالگر نصب کنند...» انگلیس سرانجام آرژانتین ده نفره را در ومبلی شکست داد. پس از بازی، سرمربی انگلیس،الف رمزی در نشست خبری، آنها را حیوان نامید. آرژانتین بیست سال انتظار کشید تا سرانجام در مکزیک، در همان مرحله یک چهارم نهایی، برابر انگلستان قرار گرفت، اما این‌بار این دیدار به دلیل درگیری دو سال پیش آرژانتین و انگلیس در جزایر فالکلند حساسیت بیشتری یافته بود.
 • آرژانیتن به رهبری کاپیتان خود، دیگو مارادونا در مرحله یک چهارم نهایی برابر انگلیس قرار گرفت. وقتی دو تیم وارد زمین شدند از آن به عنوان «فالکلند۲» یاد می‌کردند. در نیمه اول آرژانتین نسبتا برتر بود ولی موفق به شکستن سد دفاعی انگلستان نشد. چند دقیقه پس از شروع نیمه دوم مارادونا گل بحث‌برانگیز خود را به ثمر ساند. مارادونا با دست توپ را از بالای سر پیتر شیلتون، دروازه بان بلند قامت انگلیس عبور داد و یک گل تاریخی را به ثمر رساند. پس از بازی، مارادونا اعلام کرد که توپ را با دست وارد دروازه انگلستان کرده ولی آن دست، دست خدا بوده‌است.
 • ۴ دقیقه پس از دست خدا، اینبار مارادونا با پشت سر گذاشتن ۷ بازیکن انگلیس گلی را به ثمر رساند که سال‌ها بعد از سوی فیفا به عنوان بهترین گل قرن بیستم انتخاب شد.
 • آرژانتین انگلیس را ۲-۱ شکست داد و در نیمه‌نهائی ۲-۰ از سد بلژیک گذشت تا در فینال حریف آلمان غربی شود. مسابقه‌ای که به یکی از زیباترین فینال‌های جام‌جهانی مبدل گشت. آرژانتین در ورزشگاه آزتک به مصاف آلمان غربی رفت، جایی که مارادونا دو گل برای خوسه لوییس براون و خورخه والدانو ساخت. این دو گل در دقایق ۲۲ و ۵۵ به ثمر رسیدند. آرژانتینی‌ها بازی را تمام شده می‌دیدند که آلمان‌های باروحیه با دو گل کارل هاینس رومنیگه (۷۴) و رودی فولر (۸۰) به بازی برگشتند. آلمان غربی به سختی می‌کوشید تا گل پیروزی را بزند، اما بازهم مارادونا مداخله‌ای سرنوشت‌ساز داشت و با یک پاس بسیار دیدنی خورخه بروچاگا را در یک ضدحمله روانه دروازه آلمان کرد تا او با خونسردی هارولد شوماخر را مغلوب کند تا آرژانتین برای دومین بار قهرمان جام‌جهانی فوتبال شود.

جام‌جهانی ۱۹۹۰

 • چهاردهمین دوره جام جهانی فوتبال به میزبانی ایتالیا در تاریخ ۸ ژوئن ۱۹۹۰ آغاز شد و مدافع قهرمانی در گروه دوم با تیم‌های رومانی٬ شوروی و کامرون هم‌گروه شد.در بازی افتتاحیه جام٬ آرژانتین مقابل کامرون قرار گرفت و در پایان ۱-۰ مغلوب شگفتی‌ساز جام شد.در دیدار دوم آرژانتن موفق شد شوروی را ۲-۰ شکست دهد و در بازی سوم برابر رومانی ۱-۱ به تساوی رسید .

رکوردها

 • آرژانتین و اروگوئه رکورد دار تعداد بازی بین دو تیم ملی در دنیا هستند. این دو تیم از سال ۱۹۰۱ ، ۱۹۸ بار به مصاف هم رفته اند؛در ضمن اولین بازی این دو تیم در سال ۱۹۰۱ نخستین بازی فوتبال است که خارج از بریتانیا انجام شده‌است.
 • مارسلو تروبیانی بازیکن آرژانتین در جام‌جهانی ۱۹۸۶ با ۲ دقیقه بازی از ابتدای بازی، رکورددار کمترین حضور در میدان می‌باشد.

عملکرد جام‌جهانی

ترکیب لباس

 • لباس اول(میزبان) آرژانتین تشکیل شده‌است از پیراهن سفید با خطوط عمودی آبی، شورت سیاه و جوراب سفید / سیاه و سفید؛همچنین لباس دوم(میهمان) این تیم معمولا متشکل است از پیراهن آبی تیره، شورت سفید و جوراب آبی تیره.


فهرست بازیکنان
 • سرخیو رومرو, ماریانو آندوخار, فابین مونزون, پابلو زابالتا, دانیل دیاز, کلمنته رودریگز, مارکوس روخو, فدریکو فرناندز, ازکویل گری, هوگو کامپاگنارو, فرناندو گاگو, مکسی رودریگز, خوزه ارنستو سوسا, ادواردو سالویو, خاویر ماسکرانو, خاویر پاستوره, گونزالوایگواین, لیونل مسی, سرخیوآگرو, ازکویل لوزی

زندگی نفش کش میخواد
هر مشکلی طرفت میاد
تورو میکشه به سمت خودش
پاره نمیشی فقط کش میاد

.
زندگیت یه جزیره بود
قدم زدن در مسیر تو
که با لبخند بم بگی همه ی اینا وظیفه بود؟
یزدیتو...!!
      
Glodiator مرد #428 | Posted: 22 Aug 2013 20:01
کاربر

 
جام جهانی فوتبال ۱۹۷۸


 • جام جهانی فوتبال ۱۹۷۸ یا یازدهمین دوره جام جهانی فوتبال در کشور آرژانتین برگزار شد. این بازی‌ها از ۱ ژوئن ۱۹۷۸ تا ۲۵ ژوئن انجام گرفت. شانزده تیم در این بازی‌ها حضور داشتند و در نهایت آرژانتین میزبان با پیروزی برابر هلند به قهرمانی رسید.
 • بازی‌ها در ۴ گروه برگزار شد و دو تیم اول هر گروه به مرحله دوم می‌رفتند.
 • در مرحله دوم در دو گروه مسابقه می‌دادند. تیم‌های اول به فینال و تیم‌های دوم به رده بندی می‌رفتند.بازی فینال را تیم آرژانتین و هلند و رده بندی را ایتالیا و برزیل برگزار کردند.

زندگی نفش کش میخواد
هر مشکلی طرفت میاد
تورو میکشه به سمت خودش
پاره نمیشی فقط کش میاد

.
زندگیت یه جزیره بود
قدم زدن در مسیر تو
که با لبخند بم بگی همه ی اینا وظیفه بود؟
یزدیتو...!!
      
Glodiator مرد #429 | Posted: 22 Aug 2013 20:03
کاربر

 
دسته برتر فوتبال آرژانتین

 • لیگ برتر فوتبال آرژانتین یکی از برترین لیگ‌های فوتبال در آمریکای جنوبی است که بیشترین قهرمانی‌ها را در کوپا لیبرتادورس داشته‌است و استعدادهای بزرگی را پرورانده‌است. این لیگ یکی از ده لیگ برتر کنونبی فوتبال در جهان است.

فدراسیون فوتبال آرژانتین

 • فدراسیون فوتبال آرژانتین (به اسپانیایی: Asociación del Fútbol Argentino)‏ سازمان حاکم بر فوتبال آرژانتین است. این سازمان در سال ۱۸۹۳ در بوئنوس آیرس، پایتخت آرژانتین، بنیان‌گذاری شد.

زندگی نفش کش میخواد
هر مشکلی طرفت میاد
تورو میکشه به سمت خودش
پاره نمیشی فقط کش میاد

.
زندگیت یه جزیره بود
قدم زدن در مسیر تو
که با لبخند بم بگی همه ی اینا وظیفه بود؟
یزدیتو...!!
      
Glodiator مرد #430 | Posted: 23 Aug 2013 12:31
کاربر

 
داوران مطرح آرژانتینی

هکتور بالداسی


 • هکتور والتر بالداسی(به اسپانیایی: Héctor Baldassi)‏ داور آرژانتینی متولد ۵ ژانویه ۱۹۶۶ او تاکنون رقابت‌های جام لیبرتادورس (به اسپانیایی: Copa Libertadores de América)‏ ، المپیک ۲۰۰۸، جام جهانی زیر ۲۰ سال و جام جهانی ۲۰۱۰ را قضاوت کرده‌است.
 • او در جام جهانی بازی‌های زیر را قضاوت کرده‌است.
 • غنا با صربستان
 • هلند با ژاپن
 • اسپانیا با پرتغال

زندگی نفش کش میخواد
هر مشکلی طرفت میاد
تورو میکشه به سمت خودش
پاره نمیشی فقط کش میاد

.
زندگیت یه جزیره بود
قدم زدن در مسیر تو
که با لبخند بم بگی همه ی اینا وظیفه بود؟
یزدیتو...!!
      
صفحه  صفحه 43 از 53:  « پیشین  1  ...  42  43  44  ...  52  53  پسین » 
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش / Countrys | کشور ها

جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید

رنگ ها Center  List   

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید.


 

 

Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti
Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites
↑ بالا