تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
گفتگوی آزاد

Non-political News | اخبار روز (غير سياسى)

صفحه  صفحه 36 از 77:  « پیشین  1  ...  35  36  37  ...  76  77  پسین »  
#351 | Posted: 19 Feb 2014 11:13
تصادف در جاده هراز ۱۸ کشته برجای گذاشت

خبرگزاری ایلنا به نقل از مدیرکل پزشکی قانونی مازندران، از کشته شدن ۱۸ نفر در سانحه رانندگی اتوبوس در محور هراز خبر داد. علی عباسی اعلام کرده که اجساد قربانیان این سانحه برای شناسایی و تعیین هویت به مرکز پزشکی قانونی شهرستان آمل منتقل شده است.


این سانحه ساعت پنج و نیم صبح روز ۲۹ بهمن در نزدیکی پلور روی داده و اتوبوس مسافربری که از گرگان عازم تهران بوده، به دره سقوط کرده است.

شمار مجروحان این سانحه ۲۵ نفر عنوان شده و این در حالی است که "ایلنا"، تعداد مسافران اتوبوس را ۳۰ نفر اعلام کرده است. دلیل سقوط اتوبوس به دره هنوز روشن نیست اما پلیس راه، قصور راننده در توجه به علایم رانندگی را علت سانحه دانسته است.


نرخ سوانح رانندگی در ایران۲۰ برابر میانگین جهانی است و این کشور در استانداردهای ایمنی جاده ‌رتبه ۱۸۹ را دارد. طبق آمار سازمان پزشکی قانونی ایران، تنها در فاصله بهار و تابستان ۱۳۹۱ ده هزار و ۶۰۹ نفر در تصادفات رانندگی ایران جان خود را از دست داده‌اند.


تهران دارای بیشترین و ایلام دارای کمترین تلفات این سوانح بوده‌اند. این آمارها به فرهنگ نازل رانندگی، ناامنی راه‌‌ها و ضعف سیستم نظارت بر کیفیت خودروها نسبت داده می‌شوند.

سازمان پزشکی قانونی دو سال پیش اعلام کرده بود که در ایران به طور متوسط روزانه ۶۶ نفر در حوادث رانندگی کشته می‌‌شوند.


منبع : رادیو زمانه
     
#352 | Posted: 19 Feb 2014 20:38 | Edited By: pixy_666
دست جیب‌بر در جیب مأمور پلیس گیر کرد


]


دزد جیب‌بر زمانی که در ایستگاه اتوبوس سرگرم سرقت از آخرین طعمه‌اش بود، خبر نداشت که دستش را داخل جیب یکی از کارآگاهان پلیس کرده است.
چهارم دی ماه، در ایستگاه اتوبوس بی‌آر‌تی مولوی، عده زیادی منتظر اتوبوس بودند که یکی از آنها کارآگاه پلیس آگاهی تهران بود. در میان مسافران یک سارق جیب بر هم حضور داشت که به‌دنبال طعمه‌ای مناسب برای سرقت می‌گشت. او با مشاهده کارآگاه پلیس، بی‌آنکه او را بشناسد به طرفش رفت و در ازدحام جمعیت دستش را به آرامی داخل جیب او برد. مرد سارق قصد سرقت داشت اما کارآگاه پلیس که متوجه وی شده بود، او را دستگیر کرد و با خود به اداره آگاهی برد. سارق جیب‌بر که باورش نمی‌شد اینچنین دچار بدشانسی شده باشد، خود را مسعود معرفی کرد و مدعی شد که قصد سرقت نداشته و همه این ماجرا یک اتفاق بوده است. با این حال انگشت نگاری از وی انجام و مشخص شد که او محمد نام دارد و پیش از این هم به اتهام سرقت دستگیر و زندانی شده است.
مرد سارق که می‌دید دستش رو شده، در ادامه بازجویی‌ها به ده‌ها جیب‌بری در خط بی‌آر‌تی خاوران به آزادی اعتراف کرد و گفت: از آنجا که مهارت زیادی در جیب‌بری دارم، در طول یک سال گذشته از مسافران اتوبوس‌ها سرقت می‌کردم. متهم که به گفته خودش برای خرید مواد دست به سرقت می‌زدند، ادامه داد: بیشتر سرقت‌ها را در ساعات شلوغی خیابان یعنی زمانی که ادارات و بازار تهران تعطیل می‌شد انجام می‌دادم. سرهنگ داوود فرد، رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران با بیان این خبر گفت: شاکیان احتمالی می‌توانند برای شکایت به پایگاه هفتم مراجعه کنند.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#353 | Posted: 19 Feb 2014 20:46
کلاهبرداری از بازیگران سینما به بهانه گلریزان
یک مرد که در نقش مدیر دفتر رئیس صدا و سیما به بهانه جشن «گلریزان» از بازیگران و فوتبالیست‌ها کلاهبرداری می‌کرد، دستگیر شد.
این مرد که با تهیه شماره‌های تلفن تعدادی از بازیگران و فوتبالیست‌ها برای دریافت کمک‌های نقدی با هدف «گلریزان» با آنها تماس می‌گرفت پس از رفت و آمدهای پی‌درپی در برابر دفتر عزت‌الله‌ضرغامی رئیس سازمان صدا و سیما دستگیر شد. مهدی پاکدل یکی از هنرمندانی است که مرد کلاهبردار با اوتماس گرفت و قصد فریب وی را داشت. این بازیگر گفت: 12بهمن ماه سال جاری نخستین روز افتتاح در جشنواره فیلم فجر حضور داشتیم که مردی به من پیامک داد، با این عنوان که «من از دفترآقای ضرغامی برای شما پیامی دارم، لطفاً سریعاً با من تماس بگیرید.»
وقتی پیامک ارسال شد از جشنواره بیرون آمدم و با وی تماس گرفتم. آن مرد که خود را بخشی و رئیس‌دفتر رئیس‌صدا و سیما معرفی می‌کرد خیلی حرفه‌ای به‌ گفت‌وگو پرداخت و به گونه‌ای که هیچ شکی به وی نکنم، گفت: آقای ضرغامی سلام رساندند و اطلاع دادند یک زن که همسر زندانی دارد در نامه‌ای با ابراز علاقه‌مندی به هنرمندی من -مهدی پاکدل- درخواست کمک کرده است. وی ‌گفت همسر زندانی به‌خاطر پول کمی در زندان به سر می‌برد و تقاضای کمک کرده تا همسرش از زندان آزاد شود.
وقتی مرد کلاهبردار این خبر را به من داد گفتم شرایط مالی مناسبی برای کمک ندارم اما او با چرب زبانی گفت: خود وی و آقای ضرغامی نیز کمک‌های مالی را انجام داده‌اند و اکنون فقط 750 هزار تومان پول کم دارند، وقتی این مطلب را شنیدم تصمیم گرفتم پول را تهیه کنم تا یک خانواده را شاد کنم. این شیاد که بسیار حرفه‌ای و زیرکانه صحبت می‌کرد با یک حالت روانشناسی شرایطی را فراهم کرد تا خودم پیشنهاد دهم. وی گفت برای دیدن آن خانواده ومطمئن‌شدن از این موضوع فردا ساعت 10 صبح در دفتر صدا و سیما با وی ملاقات کنم اما من به‌خاطر شرایط کاری وقت آزاد نداشتم و پیشنهاد دادم شماره کارت را برای من ارسال کند تا به حساب آن زن پول واریزکنم. پس از پایان صحبت‌ها به جایگاهم برگشتم و در جشنواره حاضر شدم تا پیامک برایم ارسال شود.
عده‌ای از هنرمندان از جمله ستاره اسکندری در جشنواره حضور داشتند. جریان مکالمات تلفنی و این خبر را به آنها نیز گفتم که در کمال ناباوری از خانم اسکندری شنیدم این یک حقه و کلاهبرداری است. او گفت «خودش در دام این شیاد افتاده است و چندی پیش همان فرد با وی تماس گرفته و گفته از دفتر آقای ضرغامی است و قصد دارد از هنرمندان برای «گلریزان» کمک‌های نقدی دریافت کند. این شیاد حتی عنوان کرد که آقای ضرغامی تاکنون دومیلیون تومان کمک کرده است و هنرمندان دیگر مانند آقای عبدی نیز مبالغی را کمک کردند. وقتی این سخنان را شنیدم من هم گفتم 500 هزار تومان می‌توانم کمک کنم و شماره حساب و شماره دفتر آقای ضرغامی را خواستم.»
مهدی پاکدل ادامه داد: وقتی سخنان ستاره اسکندری را شنیدم شوکه شدم چرا که هرگز گمان نمی‌کردم در دام یک کلاهبردار گرفتار شوم. آن مرد به‌قدری حرفه‌ای برخورد می‌کرد که هیچ‌جایی برای شک باقی نمی‌ماند. در همان لحظه باز هم تلفنم زنگ خورد، آقای بخشی قلابی می‌خواست مطلع شود پیامک ارسال شده است یا نه که وقتی سخنان وی را شنیدم با لحنی جدی با مرد کلاهبردار صحبت کردم که وی گوشی را قطع کرد.
سریعاً با دفتر رئیس‌صدا و سیما تماس گرفتم، آقای بخشی وقتی اظهارات ما را شنید گفت از این موضوع اطلاع ندارد و مردی با جا زدن خودش جای وی قصد کلاهبرداری از هنرمندان را دارد.
این بازیگر اظهار داشت این مرد خیلی حرفه‌ای برخورد می‌کرد و به گمانم در سازمان ما رفت و آمد داشته و اطلاعات دقیقی از آنجا نیز ارائه می‌داد. باز هم خدا را شکر که متوجه این کلاهبرداری شدیم. اما اگر آن روز با من تماس گرفته نمی‌شد و در جشنواره نبودم هرگز متوجه این کلاهبرداری نمی‌شدم و یکی از مالباختگان بودم.
بنابر این گزارش، براساس اطلاعات به‌دست آمده اسامی هنرمندان دیگری از جمله پوریا پورسرخ، مهدی پاکدل و فرهاد آییش نیز در فهرست این فرد شیاد دیده می‌شد.دستگیری کلاهبردار تلفنی

عامل کلاهبرداری‌های تلفنی از بازیگران در نقش مدیر دفتر رئیس صدا و سیما از سوی پلیس آگاهی تهران دستگیر شد.
.این مرد جوان در نقش مدیر دفتر رئیس صدا و سیما، حراست و نایب رئیس فدراسیون فوتبال به شکار بازیگران و بازیکنان فوتبال می‌پرداخت و به کلاهبرداری تلفنی دست می‌زد.«ابوالفضل» 21 سال دارد و چندین بازیگر سینما را فریب داده است، وی پس از این‌که بازداشت شد قصد داشت با چرب‌زبانی خود را بی‌گناه جلوه دهد و وقتی دید به آخر خط رسیده است پرده از کلاهبرداری‌های سازمان یافته‌اش برداشت.این جوان ادعا می‌کند پول زیادی به‌دست نیاورده و حاضر است رضایت طعمه‌هایش را بگیرد.ابوالفضل که با سه خط موبایل به بازیگران و بازیکنان زنگ می‌زد روز 19 بهمن‌ماه سال جاری در عملیات غافلگیرانه تیمی ویژه از پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران دستگیر شد.گفت‌وگو با پسر فریبکار

خونسرد است و می‌شود فهمید که با همین شخصیت چگونه توانسته از پشت تلفن به فریبکاری دست بزند.
آقای بخشی؟
آقا تو را به خدا شما سر به سرم نگذارید، من یک غلطی کردم، آبرویم همه‌جا رفت.
سابقه‌داری؟
بله، یک‌بار سال گذشته به خاطر تماس با رئیس فدراسیون پینگ‌پنگ دستگیر شدم.
ماجرا از چه قرار بود؟
سال پیش تلفن دفتر رئیس فدراسیون پینگ‌پنگ را به‌دست آوردم و به وی زنگ زدم و خودم را یکی از کارمندان کمیته امداد امام خمینی (ره) معرفی کردم و گفتم پدر یکی از خانواده‌های تحت حمایت به خاطر چند صدهزار تومان در زندان است و باتوجه به شناختی که به وی داریم اگر این پول پرداخت شود این پدر آزاد می‌شود که رئیس فدراسیون با اعتماد به حرف‌هایم که پشت سرهم ردیف می‌کردم پول را به حسابم ریخت ولی سه روز بعد دستگیر شدم و با هزار بدبختی از وی و کمیته امداد رضایت گرفتم.
و بعد شدی مدیر دفتر رئیس صدا و سیما؟
چند مدتی می‌شد که بیکار بودم و می‌خواستم هر طوری شده پولی دست و پا کنم بنابراین فکری به سرم زد و به 118 زنگ زدم و شماره حراست صدا و سیما را گرفتم و خودم را آقای بخشی، رئیس دفتر مهندس ضرغامی معرفی کردم و شماره چند تن از بازیگران را گرفتم و سپس به همان بازیگران زنگ می‌زدم و شماره بازیگران دیگر را می‌گرفتم که از این طریق 240 شماره تلفن به‌دست آوردم.
شکارهای خوبی بودند؟
به بازیگران زنگ می‌زدم و خودم را مدیر دفتر رئیس صدا و سیما معرفی می‌کردم و به بهانه این‌که برای آزادی زندانیان یا کمک به زنی بیمار که سرطان دارد می‌خواستم که کمک کنند و به شماره کارتم پول واریز کنند.
به چه کسانی زنگ زدی؟
به خیلی‌ها، سروش صحت، ستاره اسکندری، سعید آقاخانی، ساعد هدایتی، مهدی پاکدل، اکبر عبدی و...
حالا چقدر به حسابت واریز شد؟
بیشترشان کمک نمی‌کردند، یعنی می‌فهمیدند می‌خواهم آنان را فریب بدهم ولی چند تن از آن‌ها ازجمله ساعد هدایتی به حسابم پول واریز کردند.
با چه شماره‌ای به بازیگران زنگ می‌زدی؟
سه خط اعتباری داشتم که با آن‌ها زنگ می‌زدم.
رئیس دفتر سازمان صدا و سیما را از کجا می‌شناختی؟
اسمش را از رادیو شنیده بودم و با کمی تحقیق دریافتم وی رئیس دفتر است.
چگونه سعی می‌کردی اعتماد بازیگران را جلب کنی؟
با چرب‌زبانی، به دروغ می‌گفتم مهندس ضرغامی دو میلیون برای آزادی زندانیان کمک کرده است و من هم چند صد هزار تومان کمک کرده‌ام و با دروغ‌پردازی سعی می‌کردم آن‌ها را در عمل انجام شده قرار بدهم ولی بیشتر اوقات نقشه‌ام نمی‌گرفت.
ماجرای کلاهبرداری از فوتبالی‌ها چیست؟
آقا از آن‌ها نتوانستم کلاهبرداری کنم!
چرا؟
بازیکنان زرنگ بودند.
شماره‌های بازیکنان فوتبال را از کجا گرفتی؟
به حراست فدراسیون فوتبال زنگ زدم و خودم را بهمنی، رئیس روابط عمومی فدراسیون فوتبال معرفی کردم و از آنان شماره چند تن از فوتبالیست‌ها را خواستم ولی آن‌ها شماره‌ای ندادند بنابراین به مقابل استادیوم آزادی رفتم و شماره‌های بازیکنان را از لیدرهای سرخابی‌ها گرفتم و غیر از آن شماره دیگر بازیکنان تیم‌های دیگر و حتی مربیان را نیز به‌دست آوردم مثل آندرانیک تیموریان، رضا شاهرودی، نیما نکیسا، محمود فکری، علی دایی، علی پروین و...
شنیده‌ام نقش تاج را هم بین فوتبالی‌ها بازی کرده‌ای؟
بله. به محمود فکری زنگ زدم و با لهجه اصفهانی خودم را تاج، نایب رئیس فدراسیون فوتبال معرفی کردم و از وی خواستم برای کمک به یک سرطانی پول بدهد ولی وی گفت که حضوری پیش من می‌آید و از نزدیک صحبت می‌کند.
پس در واقع از فوتبالی‌ها کلاهبرداری نکرده‌ای؟
نه، بعضی از آن‌ها متوجه می‌شدند می‌خواهم فریبشان بدهم و با رفتارهای تند و زننده با من برخورد کردند.
علی پروین؟
علی پروین هم گفت باید مرا از نزدیک ببیند.
تا چندم درس خواندی؟
پیش‌دانشگاهی می‌خوانم.
پدرت چه شغلی دارد؟
در کار خرید و فروش چوب است.
کجا زندگی می‌کنید؟
کرج.
وضعیت مالی‌تان چطور است؟
بد نیست.
پس چرا کلاهبرداری می‌کنی؟
من کار ندارم و مجبور شدم.
خودروی پراید متعلق به چه کسی است؟
برای خودم است.
پس چرا با خودرویت کار نمی‌کنی؟
سکوت.
شنیدیم قبلاً فوتبال بازی می‌کردی؟
بله، در نوجوانان سایپا فوتبال بازی می‌کردم.
فکر می‌کردی که دستگیر شوی؟
نه.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#354 | Posted: 22 Feb 2014 14:20
اعتراض پرستاران بیمارستان "امام خمینی" تهران

حدود ۱۰۰ نفر از پرستاران "امام خمینی" تهران به دلیل آن‌چه که "بی‌توجهی مسئولان بیمارستان نسبت به مطالبات صنفی‌‌شان" می‌خواندند، در این بیمارستان تجمع کردند.


محمد شریف‌مقدم، دبیرکل خانه پرستار به خبرگزاری کار ایران (ایلنا) گفت: "حدود سه ماه پیش که پرستاران بیمارستان امام خمینی در این بیمارستان در اعتراض به تبعیض در پرداخت کارانه‌ها تجمع کردند؛ نماینده‌ای از بین آن‌ها‌ تعیین شد و با وجود توافق و ابلاغ دستورالعملی از جانب رئیس بیمارستان، مدیران میانی بیمارستان در برابر نظارت و رسیدگی نماینده پرستاران در نحوه پرداخت پرستاری در ابعاد مختلف مقاومت کردند و اجازه ندادند که اطلاعات در اختیار نماینده پرستاران قرار گیرد."

شریف مقدم افزود: "این ماه کارانه معوقه مهرماه را با پنج ماه تأخیر پرداخت کردند که حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد کارانه همه پرستاران کاهش پیدا کرده بود."

به گفته وی "به رغم این‌که پرستاران موتور محرکه بیمارستان هستند و بیشترین حضور و فشار کاری را دارند، کارانه‌ای که برای آن‌ها پرداخت می‌شود دارای تبعیض بسیار زیادی نسبت به پزشکان است."

دبیرکل خانه پرستار گفت: "خواسته پرستاران بیمارستان امام خمینی اصلاح سیستم پرداخت کارانه و اجرای تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری توسط وزارت بهداشت است."

این در حالی است که اغلب، اعضای هیأت علمی و به‌ویژه جراحان در بیمارستان حضور ندارند و تنها مهرشان کار می‌کند اما با این وجود کارانه میلیونی می‌گیرند.

شریف‌مقدم هفته گذشته گفته بود سالانه حدود ۳۰۰ پرستار از طریق کانال‌های کاریابی به خارج از ایران مهاجرت می‌کنند.

وی علت مهاجرت پرستاران را "عدم توجه به این قشر" اعلام کرده و افزوده بود: "پرستاران تنها به دلیل مسائل مالی به کشورهای دیگر مهاجرت نمی‌کنند اما مسئله مهم این است که پرستاران مورد توجه قرار نمی‌گیرند."


منبع : رادیو زمانه
     
#355 | Posted: 23 Feb 2014 13:39
آتش گرفتن اتوبوس اسکانیا؛ این بار در اصفهان

صبح امروز یک دستگاه اتوبوس اسکانیا با ۲۶ مسافر در جاده اصفهان – بندرعباس دچار آتش‌سوزی شد. در این حادثه به مسافران آسیبی نرسید.


به گزارش خبرگزاری فارس، "در این حادثه با توجه به هشدارهای مسئولان به مسافران و آمادگی آن‌ها، هیچ‌کدام از مسافران دچار آسیب نشدند و تنها اتوبوس اسکانیا در آتش سوخت."

پیش از این نیز به دلیل نقص فنی اتوبوس اسکانیا و آتش گرفتن آن در حوادث مختلف، پلیس راهنمایی و رانندگی جلوی شماره‌گذاری این نوع خودرو را گرفته بود.

همچنین سازمان استاندارد ایران در بررسی‌های انجام داده ۱۹ استاندارد الزامی خودروها را در اتوبوس اسکانیا تأیید نکرده و این خودرو تنها با گرفتن ۳۲ مورد از استانداردهای خودرو تردد می‌کند.


منبع : رادیو زمانه
     
#356 | Posted: 23 Feb 2014 13:46
۱۰۰ کارگر صنایع لبنی "چاشت‌پسند" بیکار شدند

حدود ۱۰۰ کارگر شاغل در دفا‌تر پخش و فروش صنایع لبنی چاشت‌پسند (هنی) در آستانه سال نو بیکار شدند.


خبرگزاری کار ایران (ایلنا) به‌نقل از یکی از کارگران نوشته است بیکاری این کارگران به‌دلیل ادغام دفتر پخش و فروش این کارخانه بوده است.

یکی از کارگران اخراجی که نام وی اعلام نشده، گفته است حقوق آذرماه کارگران بیکارشده هنوز پرداخت نشده و مدیریت به کارگران اعلام کرده است مطالبات‌شان در چهار قسط و تا میانه سال ۹۳ پرداخت خواهد شد.

به‌گفته این کارگر بیش از ۷۰ درصد از کارگران بیکارشده، فاقد هرگونه قرارداد کار یا بیمه بوده‌اند.

وی همچنین احتمال داد که با کاهش تولید در صنایع لبنی چاشت‌پسند بسیاری از کارگران شاغل در بخش تولید این واحد تولیدی که در کیلومتر ۱۸ اتوبان تهران – کرج قرار دارد نیز بیکار شده باشند.


منبع : رادیو زمانه
     
#357 | Posted: 23 Feb 2014 13:50
مرگ بیش از سه هزار و ۳۰۰ کارگر در ایران طی دو سال

حسین طلا، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ایران گفت در سال گذشته خورشیدی یک‌هزار و ۷۹۶ کارگر و در سال پیش از آن یک‌هزار و ۵۰۷ کارگر بر اثر حوادث شغلی در ایران کشته شده‌اند.


این نماینده مجلس در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس افزود: "وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بالاخص بازرسان این وزارتخانه باید اهتمام بیشتری را برای حفظ ایمنی کارگاه‌ها، کارخانجات و دیگر واحدهای صنعتی به خرج دهند."

وی گفت: "در دو ماه اخیر دو موضوعی که گسترده به آن پرداخته شد حادثه آتش‌سوزی کارگاه خیابان جمهوری و حادثه معدن کرمان که منجر به فوت چند کارگر شد و در هر دو حادثه، بازرسان کار وظایف خود را در بررسی ایمن محل کار به خوبی انجام نداده بودند."


منبع : رادیو زمانه
     
#358 | Posted: 23 Feb 2014 19:57
احتمال افزایش مدت خدمت سربازی در ایران

موسی کمالی، جانشین منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که با توجه به کاهش فرزندان پسر در کشور، احتمال افزایش مدت خدمت سربازی وجود دارد.


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس، موسی کمالی گفت: "تصمیم نهایی در مورد افزایش احتمالی مدت خدمت سربازی در نیمه دوم اسفندماه جاری از سوی ستاد کل نیروهای مسلح اعلام می‌شود."

جانشین منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح شایعات مطرح شده مبنی بر این که خدمت سربازی افزایش نمی‌یابد یا این‌که در برخی موارد خدمت سربازی بیش از ۲۴ ماه ذکر می‌شود را بی‌پایه و اساس دانست.

به‌گفته وی در حال حاضر مدت خدمت سربازی در مناطق امنیتی و عملیاتی ۱۸ ماه، مناطق محروم و بد آب و هوا ۱۹ ماه ، سایر مناطق نیروهای مسلح ۲۱ ماه و دستگاه‌های دولتی ۲۴ ماه است.


منبع : رادیو زمانه
     
#359 | Posted: 23 Feb 2014 20:04
تجمع اعتراضی ۶۰ نفر از کارکنان راه‌آهن در مقابل مجلس

حدود ۶۰ نفر از کارکنان راه‌آهن امروز یکشنبه چهارم اسفندماه در مقابل مجلس دست به تجمع اعتراضی زدند.


به‌گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا) این افراد در سال ۸۱ خورشیدی به یکی از شرکت‌های پیمانکاری راه‌آهن (بالاست) منتقل شده بودند و در تحصن خود خواستار بازگشت به قرارداد قبلی با شرکت راه‌آهن یا وزارتخانه راه و شهرسازی شدند.

بنا به این گزارش، کارگران معترض حدود ۲۵ سال سابقه کار دارند و گفته‌اند احکام آن‌ها چون به‌شکل روزمزدی صادر شده است، بر اساس قانون کار و همچنین قانون استخدام کشوری وجاهت قانونی ندارد.

آن‌ها همچنین به این معترض‌اند که پس از انتقال به شرکت اقماری، حقوق و مزایای دریافتی توسط کارکنان به یک سوم سال ۹۱ پرداخت می‌شود.

اخراج کارگران این شرکت‌های اقماری در خراسان نیز از مواردی است که معترضان خواستار پی‌گیری مجلس درباره آن شده‌اند.

به‌گفته آن‌ها، کلیه کارکنان از لحاظ بازنشستگی دچار مشکل شده‌اند و صندوق بازنشستگی حاضر به جوابگویی نیست.


منبع : رادیو زمانه
     
#360 | Posted: 24 Feb 2014 13:02
وزیر کشور: ۶۴ درصد زندانیان ایران معتاد هستند

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران با اشاره به این‌که " اعتیاد، امروز یکی از معضلات اصلی جامعه است"، گفت ۶۴ درصد زندانیان در این کشور معتاد هستند.


عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران

به گزارش خبرگزاری مهر، رحمانی فضلی افزود: "همچنین ۵۵ درصد علت طلاق‌ها ناشی از اعتیاد است، ۳۰ درصد سرقت‌ها و ۲۳ درصد قتل‌ها هم زمینه‌اش اعتیاد است."

به گفته وی "اگر معضل اعتیاد حل شود، بسیاری از مشکلات در بخش‌های دیگر نیز مرتفع خواهد شد."

به گفته سازمان بهزیستی ایران "اعتیاد، طلاق، کودک‌آزاری و همسرآزاری از جمله آسیب‌های عمده اجتماعی در کشور به‌شمار می‌روند."منبع : رادیو زمانه
     
صفحه  صفحه 36 از 77:  « پیشین  1  ...  35  36  37  ...  76  77  پسین » 
گفتگوی آزاد انجمن لوتی / گفتگوی آزاد / Non-political News | اخبار روز (غير سياسى) بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites