تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
مناسبتها

دوم آذر ماه زادروز پرویز شهریاری گرامی باد

صفحه  صفحه 4 از 4:  « پیشین  1  2  3  4  
#31 | Posted: 23 Nov 2017 16:38
یادش گرامی روانش شادباذ

در رفتن جان ازبدن , گویندهرنوعی سخن
من خود به چشم خویشتن , دیدم که جانم می رود
     
#32 | Posted: 24 Nov 2017 11:52
نام و یادش گرامی

فـصــــــــل ســـرمـســـــــــــتی رســــــــید و مــــا همــــــان ســـــــرگشــــته ایـــم
     
#33 | Posted: 24 Nov 2017 21:40
خاطره ای از زنده یاد پرویز شهریاری که صادق شکیب نقل کرده است.

سال ها پیش که در همکاری با نشریات کاملا بی تجربه بودم ، مقاله ای نوشته ، برای چاپ به دفتر ایشان رفتم . بعد از خواندن مقاله ام ، نظر مثبتی داد و فرمود حتما آن را چاپ خواهم کرد . مدت ها گذشت از چاپ مقاله هیچ خبری نشد . به اقتضای جوانی و عجله ی ناشی از بی تجربگی ، عصبانی شدم . به دفتر ایشان رفتم و به تندی که سر به گستاخی می زد ( البته در حد درک خود سعی داشتم بی حرمتی به آن بزرگوارننمایم ) به آقای شهریاری گفتم : نمی خواهم مقاله ام را چاپ کنید . به گمانم هرکسی مقاله اش در مجله شما چاپ می شود ، به وی مدال ودرجه می دهید مرا به درجه و مدال شما نیازی نیست ... آن بزرگوار با خونسردی ، در آرامش و سکوت محض با متانت به سخنانم گوش داد یا صریح تر بگویم گستاخی ام را تحمل کرد به گمانم در طی سال های دراز کار فرهنگی اش از این بی نزاکتی ها فراوان دیده بود که حتی خم به ابرو نیاورد وبا چه مهربانی غیر قابل وصفی به این جوان تازه کار می نگریست . فقط گفت مقاله هایی که در نوبت چاپ هستند تعدادشان زیاد است نوبت چاپ مقاله ی شما به زودی فرا خواهد رسید. از سر لجاجت گفتم : نه آقای شهریاری از خیر چاپ آن گذشتم ، مرحمت نمایید چاپ نکنید . و از حضورشان مرخص شدم . چند سال بعد دوباره مقاله ای را نزدشان بردم . با وجودی که ایشان فورا مرا شناخت که همان فردی هستم که به ایشان گستاخی کرده ام ( صد البته ناخواسته و از روی نادانی )، اصلا به رویم نیاورد و بعد از خواندن مقاله فرمود : قابل چاپ است و چاپ خواهد شد ... این بار دیگر فهمیده بودم که شهریاری را بی جهت نیست که * آقای شهریاری* می گویند . و نیز از ایشان آموختم که در کار فرهنگی باید صبور وبردبار بود .

آری چنین است رفتار بزرگان که حتی با برخوردهای سنجیده شان نیز به افراد آنچه را که باید می آموزند . استاد شهریاری سر آمد نسل خود در آموختن علم و اندیشه و منش و بزرگواری بود . او براستی آموزگار بی بدیل چندین نسل از جستجوگران علم و اندیشه در میهن ما بود .

یاد و خاطره اش جاودان باد .

If you can’t do anything about it, then let it go Don’t be a prisoner to things you can’t change

اگر نمی توانی کاری درباه اش انجام دهی رهایش کن
زندانی چیزهایی که نمیتوانی تغییر دهی نباش


https://t.me/myfriends
     
#34 | Posted: 25 Nov 2017 19:54 | Edited By: nnasrin
اگر اشتباه نکنم مرجان اسم دخترشون بوده که مرحوم میشه و به یاد ایشون استاد مدرسه مرجان رو تاسیس میکنن که البته مثل سایر مدارس ملی بعد انقلاب منحل میشه
و لازم به یادآوریست که شهریاری در سال ۱۳۶۲ و در ماجرای سرکوب حزب توده، بار دیگر در این زندان، که به دوران جمهوری اسلامی "بند سه هزار" و "زندان توحید" تغییر نام داده بود، زندانی شد و یک سال و نیم در بند ماند.

رونش شاد

نه بسته ام به کس دل نه بسته کس به من دل
چو تخته پاره بر موج رها رها رها من
     
صفحه  صفحه 4 از 4:  « پیشین  1  2  3  4 
مناسبتها انجمن لوتی / مناسبتها / دوم آذر ماه زادروز پرویز شهریاری گرامی باد بالا
این تاپیک بسته شده. شما نمیتوانید چیزی در اینجا ارسال نمائید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2017 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites