تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
فرهنگ و هنر

مردان نامدار ایران و جهان و سرنوشت های عجیب

صفحه  صفحه 10 از 10:  « پیشین  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  
#91 | Posted: 12 Nov 2016 15:25 | Edited By: Erfan1993

ذوالفقار بوتو: ‏(۵ ژانویه ۱۹۲۸، لارکانه، راج انگلیس - ۴ آوریل ۱۹۷۹، راولپندی، پاکستان) سیاست‌مدار پاکستانی و پدر بی‌نظیر بوتو است. در پست نخست‌وزیری با کودتای ضیاءالحق برکنار و چندی بعد کشته شد. او بنیانگذار حزب مردم پاکستان است.


برنامه ی هسته ای پاکستان
در پی بالا گرفتن مناقشات بین پاکستان و هند ذوالفقار علی بوتو در سال ۱۹۷۲ در جمعی خصوصی در مورد برنامه هسته‌ای پاکستان گفت:
اگر مردم پاکستان مجبور شوند علف بخورند ما بمب اتمی را خواهیم ساخت.با پافشاری وی و مدیریت عبدالقدیر خان پاکستان موفق به دستیابی به تکنولوژی بمب اتمی شد.


خبر در خصوص اعدام
۱۸ مارس ۱۹۷۸ ذوالفقار علی بوتو نخست وزیر پیشین و رهبر حزب مردم پاکستان به جرم دست داشتن در قتل پدر یکی از رقبای سیاسی اش به اعدام محکوم شد که بعداً اعدام گردید. دولت وی قبلاً با یک کودتای نظامی برانداخته شده بود. ذوالفقار علی بوتو سالها وزیر امورخارجه، رئیس کشور و رئیس دولت پاکستان بود و در سال ۱۹۷۱موفق شد پاکستان را از بحران پس از جدا شدن پاکستان شرقی (بنگلادش امروز) خارج سازد. سالها بعد PPP (حزب مردم پاکستان) «بی نظیر» دختر ذوالفقار علی بوتو را نخست وزیر پاکستان کرد که وی پس از کنار رفتن از این سمت، بعداً متهم شدن و پس از یک تبعید طولانی در خارج از پاکستان، اواخر سال ۲۰۰۷ به وطن بازگشت و در دسامبر همین سال در پی شرکت در یک اجتماع در راولپندی و ایراد نطق ترور شد و ریاست حزب به پسرش «بلاول» رسید که چون دانشجو و در انگلستان است، پدر او «آصف علی زرداری» نیابت ریاست حزب را بر عهده گرفت.
حزب مردم پاکستان و حزب مسلم لیگ شاخه نواز شریف در انتخابات پارلمانی فوریه ۲۰۰۸، اکثریت کرسی ها را به دست آوردند و در نخستین جلسه پارلمان در نیمه مارس ۲۰۰۸ ائتلاف خود را برای تشکیل دولت و درفشار قراردادن ژنرال پرویز مشرّف رئیس جمهور اعلام داشتند. دولت قبلی نواز شریف با کودتای ژنرال مشرّف برکنار شده بود و خود او نیز سالها به صورت تبعید در کشور سعودی بسر می برد. تلاش مشترک نواز شریف و زرداری به نتیجه رسید و پس از کناره گیری ژنرال مشرف، زرداری رئیس جمهور پاکستان شد. اتحاد نواز شریف و زرداری در مارس ۲۰۰۹ و پس از اینکه دیوان عالی پاکستان [ظاهراً] با اشاره زرداری، نواز شریف و برادرش را از احراز مقام انتخابی و انتصابی ممنوع کرد عملاً پایان یافت و تظاهرات - تظاهراتی مشابه آنچه را که درآخرین ماههای حکومت ژنرال مشرف روی می داد از سرگرفته شد که زرداری ناچار به کوتاه آمدن شد.

     
#92 | Posted: 14 Jan 2017 20:19
تایپیک جالبیه
ممنون از همه دوستانی که اینجا زحمت میکشند و مطالب رو از گوشه کنار اینترنت برای ما جمع آوری میکنند
     
صفحه  صفحه 10 از 10:  « پیشین  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
فرهنگ و هنر انجمن لوتی / فرهنگ و هنر / مردان نامدار ایران و جهان و سرنوشت های عجیب بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2017 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites