تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
شعر و ادبیات

معرفی دیوان اشعار

صفحه  صفحه 12 از 84:  « پیشین  1  ...  11  12  13  ...  83  84  پسین »  
#111 | Posted: 18 Nov 2013 16:30
روزنامه اي با دو پاي آويزان
نوشته: هوده وكيلي
ناشر: چشمهآشفته سریم !
شانه‌ی دوست کجاست ؟
     
#112 | Posted: 22 Nov 2013 12:40 | Edited By: nazi220
مرمت خواب هاي كوتاه
نوشته: عليرضا عباسي
ناشر: به نگار
معرفي كتاب:
«مرمت خواب هاي كوتاه» دربرگيرنده بيش از 60 قطعه كوتاه و نيمه بلند در قالب شعر سپيد است كه طي دو يا سه سال اخير سروده شده اند كه نيم نگاهي به جامعه دارند، ولي مضامين به كليتي به نام انسان توجه دارند. به همين دليل فرابومي مي شوند. عباسي شعرهاي اين دفتر را نيز همانند نخستين دفتر شعرش «پروانه اي از متن خارج مي شود» از ذهنيت و بياني اجتماعي برخوردار دانسته كه گاهي به سوي مضامين عاطفي نيز كشيده مي شوند.

وي در ادامه بيان ميكند، ذهنيت يك شاعر نبايد به داده هاي بيروني بي تفاوت باشد و از همين روي بايد داراي صراحت باشد، و من سعي مي كنم در كارهايم به اين صراحت توجه كنم، هر چند گاهي شاعر به سمت استعاره مي رود، ولي جايي كه ضرورت داشته باشد، نبايد صراحت را پنهان كنيم.

آشفته سریم !
شانه‌ی دوست کجاست ؟
     
#113 | Posted: 22 Nov 2013 12:43
به مردن عادت نمي كنم
نوشته: پروين سلاجقه
ناشر: مرواريد


آشفته سریم !
شانه‌ی دوست کجاست ؟
     
#114 | Posted: 22 Nov 2013 12:45
ترانه هاي مهيار دمشقي
نوشته: علي احمد سعيد (ادونيس)
ناشر: كارنامه
معرفي كتاب:
كتاب پيش درآمدي بر شعر عربي نخستين كتابي است كه در چند سال گذشته منتشر شد و از كتابهاي درخور اعتناست كه در اين حوزه منتشر شده است. نثر ترجمه كتاب كاملا روان، چشم نواز و خوش خوان است.

ادونيس يك شاعر سوري الاصل است، در كشور سوريه به دنيا آمده اما سالهاست كه در لبنان زندگي مي كند و در واقع شناسنامه لبناني گرفته است. وي در سال 1930 به دنيا آمد و تحصيلات خود را تا درجه دكتري در بيروت ادامه داد. در حال حاضر چندسالي است كه در پاريس رياست انستيتوي ادبيات عرب را برعهده دارد. كار اصلي وي به شعر و نقد منحصر مي شود.

آشفته سریم !
شانه‌ی دوست کجاست ؟
     
#115 | Posted: 22 Nov 2013 12:50
(او نويسي)
نوشته: جليل صفربيگي
ناشر: سپيده باورانآشفته سریم !
شانه‌ی دوست کجاست ؟
     
#116 | Posted: 22 Nov 2013 12:52
آخرين خواهش آدم...
نوشته: اميد صبري
ناشر: فروغ آزادی
معرفي كتاب:
هنوز تب داره احساسم ، تو این روزای بی پروا
دیگه آدم شده قلبم بیا ، برگرد ، بیا حوّا...
به یاد خاطرات تو ، دارم شاعر میشم انگار
همه شعرای ممنوعه ، بیا تقدیم تو ، بردار
بیا تا مرز آغوشم ، غرورو پیش من گم کن
برای ختم دلتنگی ، با یک بوسه تیمّم کن
بیا بردار نفسهامو ، تو این بیراهه پرپر کن
دل احساسمو بشکن ، ولی حرفامو باور کن
تو باور کن که لبخندام ، تو چشمای تو جامونده
غم سرد نبود تو ، دل فردامُ لرزونده

آشفته سریم !
شانه‌ی دوست کجاست ؟
     
#117 | Posted: 22 Nov 2013 13:01
بي سرزمين
نوشته: ناهيد كبيري
ناشر: مرواريد
معرفي كتاب:
ناهيد كبيري، شاعر، نويسنده، مترجم و منتقدي است كه تاكنون چندين مجموعه شعر، رمان و مجموعه داستان از او به چاپ رسيده است. او فارغ التحصيل رشته جامعه شناسي است. چند اثر در حوزه روانشناسي كاربردي ترجمه كرده است و تا كنون رمان هاي «مرا به بغداد نبريد»، «كشتي ماه عسل»، «شب و ستاره ها»، «دامنم را مي تكانم از ابر» و «انتخاب» را منتشر كرده، آلبوم شعرهاي شنيداري «با تو گفتن ها» نيز از ديگر آثار او بشمار ميرود. همچنين «پيراهن آبي»، «جمعه هاي باراني» و «روياي شيرين» از جمله مجموعه داستان هاي او هستند. او فعاليت ادبي اش را با شعر آغاز كرده و بعد سراغ داستان آمده است.

مجموعه شعر «بي سرزمين» آخرين اثر وي به شمار ميرود و مي گويد، شعرهاي اين مجموعه صميمانه و ساده است. با مردم سرزمينم حرف زده ام، درددل كرده ام، خنديده و گريسته ام، اينجاست كه دلم مي خواهد آن «تو»يي كه با او حرف زده ام صداي مرا به شكلي كه پژواك صداي خود اوست بشنود.

آشفته سریم !
شانه‌ی دوست کجاست ؟
     
#118 | Posted: 22 Nov 2013 13:04
اين رودخانه مال من است
نوشته: حسن صانعي
ناشر: نگاهآشفته سریم !
شانه‌ی دوست کجاست ؟
     
#119 | Posted: 22 Nov 2013 13:05
عاشقم پس هستم
نوشته: سعيده موسوي زاده
ناشر: دارينوشآشفته سریم !
شانه‌ی دوست کجاست ؟
     
#120 | Posted: 22 Nov 2013 13:10
روزنامه حزب خران
نوشته: سيدفريد قاسمي
ناشر: امرود
معرفي كتاب:

از همان روزهای نخست انتشار این کتاب و توزیع آن کتابفروشی‌ها از استقبال خوب آن خبر دادند و موزعان و شرکت‌های پخش هم تقاضاهای خود برای تجید ارسال کتاب را تکرار کردند. دلیل اقبال علاقه‌مندان به کتاب را در سه نکته می‌داند، اول نام و موضوع کتاب که هم نام شگفت‌انگیزی است و هم اینکه تقریبا امری منحصر به فرد را نشانه گرفته و علاوه بر آن با طنز هم پهلو می‌زند. عامل دوم ميشود مولف کتاب دانست که از جمله چهره‌های شناخته شده و شاخص در عرصه تحقیقات و پژوهش‌های مربوط به تاریخ مطبوعات و روزنامه‌نگاری است و همین امر بر بعد پژوهشی و استنادی و تاریخی کتاب افزوده است.

[گاوان و خران باربردار - به زآدمیان مردم آزار] شعار اصلی حزب خران بود که ماجرای آن در کتاب «روزنامه‌حزب خران» توسط سید فرید قاسمی منتشر شده است. در این کتاب نوشته‌ای بلند از مولف کتاب در زمینه شکل‌گیری این حزب و تاریخچه‌آن و سرفصل‌های مهم فعالیتش به همراه برخی کاریکاتورهای روزنامه توفیق به تفصیل ‌آمده است. سید فرید قاسمی دلیل گرد‌آوری و انتشار این کتاب را وجود صدها مقاله و رساله درباره سایر احزاب و تنها وجود یک پژوهش در این زمینه می‌داند و می‌نویسد: «برای این که نام حزب خران از دفتر زمانه محو نشود، ضرورت داشت دفتری مستقل درباره این حزب و روزنامه‌اش انتشار یابد». در ادامه کتاب هم برخی اشعار از نشریه توفیق در زمینه حزب خران به تفاریق آمده است.

ما خران از فرط دانش خر شدیم
وارد یک عالم دیگر شدیم

هر که راحت خواست باید خر شود
تا به وادی سعادت در شود

به نوشته مولف باشگاه خران به وسیله گروهی خوش‌ذوق در کرمانشاه تاسیس شد و در سال 1326 نشریه توفیق این سوژه را دستمایه کار خود قرار داد و به یکباره این تشکل محلی به یک حزب ملی بدل شد که با افت و خیز در نیمه دوم دهه بیست و اوایل دهه سی، اعضای آن به فعالیت پرداختند. به نوشته سید فرید قاسمی به دلیل توقیف توفیق و مسایل سیاسی کشور، دفتر دوره اول حیات این حزب در اوایل دهه سی بسته شد، تا اینکه سال 1346 به همت گردانندگان مجله توفیق، حزب خران تجدید حیات یافت و روزنامه حزب خران از 14 شهریور 1346 تا 1 تیر 1350 منتشر شد.

آشفته سریم !
شانه‌ی دوست کجاست ؟
     
صفحه  صفحه 12 از 84:  « پیشین  1  ...  11  12  13  ...  83  84  پسین » 
شعر و ادبیات انجمن لوتی / شعر و ادبیات / معرفی دیوان اشعار بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2019 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites