خانه | ثبت نام | نظرسنجی | جستجو | موقعیت | قوانین   چت روم
مذهب انجمن لوتی / مذهب /

آیا در دین اسلام به مقام زن توهین شده یا نه ؟


صفحه  صفحه 1 از 68:  1  2  3  4  5  ...  65  66  67  68  پسین »
bilbilak مرد #1 | Posted: 28 Feb 2011 12:34
کاربر

 
به نظر شما در دین مبین اسلام آیا به مقام زن و دختران اهانتی شده ؟
یا اصلا ایا خوار شمرده میشن یا والا ؟
كلا قوانین اسلام رو در راستای حقوق بشر و زن چگونه میبینید ؟
این كاربر به درخواست خودش بن شد
مدیریت انجمن پرنس و پرنسس
      
nimachi مرد #2 | Posted: 16 Mar 2011 13:53
کاربر

 
دقیقا توهین شده
یعنی باعثش فقط فقط خداست چون اول مرد و آفرید بعد زن رو این جور كه توی كتابهای ادیان ابراهیمی خوندم.
ایه های زیادی هست اگه خواستین برین كتابهای دكتر روشنگر رو حتما بخونید خیلی جالب این قضیه رو مورد بررسی قرار داده
درست بخوانید,کتب مقدس کتب نیرومندی همواره برای درک کردن بیخدایست
      
s_z_annul مرد #3 | Posted: 23 May 2011 10:20
کاربر
 
خطبه 80 نهج البلاغه، نظر امام علی در مورد زنان، پس از جنگ جمل.

متن عربی:

بعد فراغه من حرب الجمل، في ذم النساء مَعَاشفرَ النَّاسف، إفنَّ النّفسَاءَ نَوَاقفصف الاْففيمَانف، نَوَاقفصف الْحفظفوظف، نَوَاقفصف الْعفقفولف: فَأَمَّا نفقْصَانف إفيمَانفهفنَّ فَقفعفودفهفنَّ عَنف الصَّلاةف وَالصّفيَامف ففي أَيَّامف حَيْضفهفنَّ، وَأَمَّا فَقفعفودفهفنَّ عَنف الصَّلاةف وَالصّفيَامف ففي أَيَّامف حَيْضفهفنَّ، وَأَمَّا نفقْصَانف عفقفولفهفنَّ فَشَهَادَةف امْرَأَتَيْنف مفنْهفنّ كَشَهَادَةف الرَّجفلف الْوَاحفدف، وَأَمَّا نفقْصَانف حفظفوظفهفنَّ فَمَوَارفيثفهفنَّ عَلَى الاََْنْصَافف مفنْ مَوارفيثف الرّفجَالف؛ فَاتَّقفوا شفرَارَ النّفسَاءف، وَكفونفوا مفنْ خفيَارفهفنَّ عَلَى حَذَرف، وَلاَتفطفيعفوهفنَّ ففي المَعْرفوفف حَتَّى لاَ يَطْمَعْنَ ففي المفنكَرف

ترجمه علامه محمد تقی جعفری:


خطبه‿ايست از آن حضرت‿پس از اتمام جنگ جمل درباره زنها ايراد فرموده است

اى مردم،ايمان زنان ناقص است، برخوردارى زنان از سهم الارث‿ناقص است، عقول آنان ناقص است، دليل نقصان ايمان زنان بازنشست آنان‿در روزهاى قاعدگى از نماز و روزه است، دليل نقصان عقول آنان تساوى‿شهادت دو زن با يك مرد است، دليل نقصان برخوردارى آنان از سهم الارث‿اين است كه نصف سهم الارث مردان است. از زنهاى ******** بترسيد و از خوبان‿آنان برحذر باشيد، در كارهاى نيكو از زنان اطاعت مكنيد، تا در كارهاى‿زشت طمعى نورزند.ترجمه دکتر آیتی:

سخنى از آن حضرت(ع)پس از فراغت از جنگ جمل،در نكوهش زنان،فرمود:

اى مردم،بدانيد كه زنان را ايمان ناقص است و بهره‿منديهايشان ناقص است‿و عقلهايشان ناقص است.اما ناقص بودن ايمانشان از آن روست كه در ايام حيض‿از خواندن نماز و گرفتن روزه معذورند و ناقص بودن عقلهايشان،بدان دليل‿است كه شهادت دو زن برابر شهادت يك مرد است و نقصان بهره‿منديشان در اين‿است كه ميراث زنان نصف ميراث مردان است.از زنان بد بپرهيزيد و از زنان خوب‿حذر كنيد و كار نيك را به خاطر اطاعت از آنان انجام مدهيد،تا به كارهاى زشت‿طمع نكنند.
سوره بقره (ماده گوساله) آیه 228

وَالْمُطَلَّقَاتُ يَتَرَبَّصْنَ بِأَنفُسِهِنَّ ثَلاَثَةَ قُرُوَءٍ وَلاَ يَحِلُّ لَهُنَّ أَن يَكْتُمْنَ مَا خَلَقَ اللّهُ فِي أَرْحَامِهِنَّ إِن كُنَّ يُؤْمِنَّ بِاللّهِ وَالْيَوْمِ الآخِرِ وَبُعُولَتُهُنَّ أَحَقُّ بِرَدِّهِنَّ فِي ذَلِكَ إِنْ أَرَادُواْ إِصْلاَحًا وَلَهُنَّ مِثْلُ الَّذِي عَلَيْهِنَّ بِالْمَعْرُوفِ وَلِلرِّجَالِ عَلَيْهِنَّ دَرَجَةٌ وَاللّهُ عَزِيزٌ حَكُيمٌ.

بايد که زنان مطلقه تا سه بار پاک شدن از شوهر کردن باز ايستند و، اگربه خدا و روز قيامت ايمان دارند ، روا نيست که آنچه را که خدا در رحم آنان آفريده است پنهان دارند و در آن ايام اگر شوهرانشان قصد اصلاح داشته باشند به بازگرداندنشان سزاوارترند و برای زنان حقوقی شايسته است همانند وظيفه ای که بر عهده آنهاست ولی مردان را بر زنان مرتبتی است وخدا پيروزمند و حکيم است.

قرآن به طور کاملاً واضح و مسقیم مردان رو برتر از زنان می دونه.

سوره بقره (ماده گوساله) آیه 282 صفحه 49

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ إِذَا تَدَايَنتُم بِدَيْنٍ إِلَى أَجَلٍ مُّسَمًّى فَاكْتُبُوهُ وَلْيَكْتُب بَّيْنَكُمْ كَاتِبٌ بِالْعَدْلِ وَلاَ يَأْبَ كَاتِبٌ أَنْ يَكْتُبَ كَمَا عَلَّمَهُ اللّهُ فَلْيَكْتُبْ وَلْيُمْلِلِ الَّذِي عَلَيْهِ الْحَقُّ وَلْيَتَّقِ اللّهَ رَبَّهُ وَلاَ يَبْخَسْ مِنْهُ شَيْئًا فَإن كَانَ الَّذِي عَلَيْهِ الْحَقُّ سَفِيهًا أَوْ ضَعِيفًا أَوْ لاَ يَسْتَطِيعُ أَن يُمِلَّ هُوَ فَلْيُمْلِلْ وَلِيُّهُ بِالْعَدْلِ وَاسْتَشْهِدُواْ شَهِيدَيْنِ من رِّجَالِكُمْ فَإِن لَّمْ يَكُونَا رَجُلَيْنِ فَرَجُلٌ وَامْرَأَتَانِ مِمَّن تَرْضَوْنَ مِنَ الشُّهَدَاء أَن تَضِلَّ إْحْدَاهُمَا فَتُذَكِّرَ إِحْدَاهُمَا الأُخْرَى وَلاَ يَأْبَ الشُّهَدَاء إِذَا مَا دُعُواْ وَلاَ تَسْأَمُوْاْ أَن تَكْتُبُوْهُ صَغِيرًا أَو كَبِيرًا إِلَى أَجَلِهِ ذَلِكُمْ أَقْسَطُ عِندَ اللّهِ وَأَقْومُ لِلشَّهَادَةِ وَأَدْنَى أَلاَّ تَرْتَابُواْ إِلاَّ أَن تَكُونَ تِجَارَةً حَاضِرَةً تُدِيرُونَهَا بَيْنَكُمْ فَلَيْسَ عَلَيْكُمْ جُنَاحٌ أَلاَّ تَكْتُبُوهَا وَأَشْهِدُوْاْ إِذَا تَبَايَعْتُمْ وَلاَ يُضَآرَّ كَاتِبٌ وَلاَ شَهِيدٌ وَإِن تَفْعَلُواْ فَإِنَّهُ فُسُوقٌ بِكُمْ وَاتَّقُواْ اللّهَ وَيُعَلِّمُكُمُ اللّهُ وَاللّهُ بِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمٌ.

ای کسانی که ایمان آورده اید، چون وامی تا مدتی معین به یکدیگر دهید، آنرا بنویسید. و باید در بین شما کاتبی باشد که آن را به درستی بنویسید. و کاتب نباید که در نوشتن از آنچه خدا به او آموخته است سرپیچی کند. و مدیون باید که بر کاتب املاء کند و از الله، پروردگار خود بترسد و از آن هیچ نکاهد. اگر مدیون **** یا صغیر بود یا خود املاء کردن نمیتوانست، ولی او از روی عدالت املاء کند. و دو شاهد مرد به شهدات گیرید. اگر دو مرد نبود، یک مرد و دو زن که به آنها رضایت دهید شهادت بدهند، تا اگر یکی فراموش کردد دیگری به یادش بیاورد. و شاهدان چون به شهادت دعوت شوند، نباید از شهادت خود داری کنند. و از نوشتن مدت دین خود، چه کوچک و چه بزرگ، ملول نشوید. این روش در نزد خدا عادلانه تر است، و شهادت را استوار دارنده تر و شک و تردید را زایل کننده تر. و هرگاه معامله نقدی باشد اگر برای آن سندی ننویسند مرتکب گناهی نشده اید. و چون معامله ای کنید، شاهدی گیرید. و نباید به کاتب و شاهد زیانی برسد، که اگر چنین کنید نافرمانی کرده اید. از خدای بترسید. خدا شما را تعلیم میدهد و او بر هر چیزی آگاه است.

این آیه شهادت زن رو نصف شهادت مرد می دون.
      
libertycity مرد #4 | Posted: 23 May 2011 10:27
کاربر

 
بخدا سوگند اگر اسلام نمی بود در هیچ کجا مقام زنان تبجیل نمی شد.و همان بس که خداوند زنان را با مردان یکی دانسته و تبعیضی قائل نشده است.
بیان پروردگار:
مقام زن در اسلام چنان است که در قرآن کریم سومین سوره مفصل به نام "النساء" نامیده شده است و در ده سوره دیگر مسائلی مربوط به حقوق و منزلت زنان است و همه جا در خطابات عام آنان مورد خطابند و همچنین می توان از بسیاری از مفاهیم قرآن می توان نکات مهمی را در این رابطه استنباط کرد و می توان این ادعای دروغ را که اسلام برای زن ارزشی قائل نیست بدینوسیله بطور کلی منتفی دانست .


اسلام زن را بعنوان مسئله مهم زندگی و متمم حیات انسانی در مسائل اجتماعی ، اخلاقی و قانونی خود جا داده و او را به عنوان عضو موثر جامعه دانسته است .
پیامبر اکرم صلوات الله علیه و اله آنگاه که از زنان بیعت گرفت به آنان اعلام کرد شما از عناصر اصلی اجتماع و ارکان بنیادی جامعه هستید و برای حفظ و سلامت آن باید به میزان سهم خود از آن پاسداری نمائید .
و لا تمنوا ما فضل الله به بعضکم علی بعض للرجال نصیب مما کسبوا و للنساء نصیب مما اکتسبن واسئلوا الله من فضله ان الله کان بکل شیء علیما _ نساء 32
هر کس متناسب با شرایط خلقت خود از خزانه بی پایان الهی بهره ای دارد که باید از فضل و احسان خداوند آنرا جستجو کند و تمنای بی جا نیز نداشته باشد و مرد و زن هر کدام وظایف محوله را از نظر فردی و اجتماعی ایفا نمایند .


و لهن مثل الذی علیهن بالمعروف و للرجال علیهن درجه و الله عزیز حکیم _ بقره آیه 228
درجه خاص مرد بر زن امتیازی است که از نظر مرد بودن و قدرت ، کفالت و رعایت و ...مسئولیت های اجتماعی داراست و باید در جهت حفظ و آرامش و رفاه خانواده و جامعه صرف گردد و هرگز نشانه کرامت بیشتر او نسبت به زن قلمداد نمی شود زیرا :
ان اکرمکم عند الله اتقیکم
زن نیز به نوبه خود با توجه به آیه فوق امتیازات خاصی را داراست که منحصر به وجود او و متناسب با خاصه های وجودی و تکوینی اش می باشد .


در قرآن کریم مردان و زنان با القاب مساوی و همسان یاد شده اند که بر نقش و جایگاه هر یک در جامعه و مساوی بودن آنان در اصل تکلیف تاکید دارد .
نادر شاه افشار: از دشمن بزرگ نباید ترسید اما باید از صوفی منشی جوانان واهمه داشت.
      
leaderlover #5 | Posted: 23 May 2011 11:19
کاربر
 
هیچ توهینی به زن نشده بلکه شخصیت زن را بالا برده. ایا س ک س ضربدری خیانت ناهنجاری جنسی کار شایسته ای محسوب میشود؟ اسلام مسایل جنسی را به داخل خانواده محدود کرده است تا از مشکلات بعدی همچون نا امنی و بی بند وباری جلوگیری کند. ایا یک زن به هرزگی و پوچی بپردازد شخصیتش ارتقا میابد یا این که با دوری از افکار منفی تحصیلات خود را ادامه و به بالای قله علم برسد؟
نباید بی انصافی کرد و همه کاستی ها را از چشم دین دید. این دین نیست که اشتباه میکند. این ما هستیم که منحرفیم. این عقیده من بود به عقیده دوستان نیز احترام میگذارم!
hi dr!
      
s_z_annul مرد #6 | Posted: 23 May 2011 11:20
کاربر
 
jahanam:
کاملا در اشتباه هستین ،در اسلام هیچ وقت به زن توهین نشده

خداوند اول مرد را آفرید بعد زن،حالا یه سوال اگه اول زن را می‌‌آفرید امرزا مردا نمیگفتن در حق ما کوتاهی شده؟

اینکه ایمان زن ناقص است رو قبول ندارم و هیچ وقت حضرت علی‌ اینو نگفته.به اینا میگن حدیث الکی‌....ما در جاهای داریم که مرد بالاتر از زن و در جاهای داریم که زن بالاتر از مرد ،و این نشان میده که مرد و زن با هم برابر نیستن ولی‌ باید مکمل هم دیگه بشن .

بعد در مورد شهادت زن و مرد:اگه خوب دقت کنی‌ میفهمی که در مورد بازار و تجارت گفت شهدات زن نصفه.چون بیشتر زنها در مسائل بازار و تجارت سر در نمیارن،ولی‌ اگه زنی‌ در مسائل وامو و بازار آشنایی داشته باشه شهداتش کامله.

در بعضی‌ از جاها مانند قضیه بکارت،عده زن،و قضیه شیر دهی‌ فقط فقط شهادت زن مورد قبول نه مرد،پس ما مردا باید بگیم در حق ما کوتاهی شده.

و خیلی چیزای دیگه که نشون میده اسلام در حق زن کوتاهی نکرده بلکه به زن احترام گذشته

jahanam:
اینکه ایمان زن ناقص است رو قبول ندارم و هیچ وقت حضرت علی‌ اینو نگفته

از خودم كه در نیاوردم نهج البلاغه جلوم بود ترجمش هم توش بود

شما هم به جای اینكه معترض بشی برو نهج البلاغه رو بخون دستت میاد

jahanam:
ولی‌ اگه زنی‌ در مسائل وامو و بازار آشنایی داشته باشه شهداتش کامله.

اگه جایی اینو نوشته بگید تا ما هم بخونیم
      
oshinam مرد #7 | Posted: 23 May 2011 11:53 | Edited By: oshinam
کاربر

 
مى‏گويند: رواج چند همسرى به انحطاط مقام نوع زن و كاستن از ارزش او منجر مى‏شود. مى‏گوييم: تعدّد زوجات نه تنها باعث تنزل مقام زن نمى‏شود، بلكه ارزش و موقعيت‏اش را نيز بالا مى‏برد، زيرا متاعى { مشكل اينجاست كه زن متاع و كلا نيست.} خريدارش بيشتر باشد كم‏ياب‏تر و طبيعتاً ارزش‏مندتر مى‏گردد.
بديهى است اگر بانوان بى‏شوهر در جامعه كمتر يافت شوند ارزش زن‏ها بالا مى‏رود،
{ درود بر مردان چند زنه ايثارگر}
در مقابل اگر بانوان بى‏سرپرست و دختران بى‏همسر در جامعه زياد باشند، بى‏گمان ارزش وجودى آنها كاسته مى‏شود.
{ ما براي ايثارگري اماده ايم.}

دیگه توهین بیشتر از این
عقاید من و شما میتونه اشتباه باشه ولی انسانیت هرگز, پس همیشه انسانیتت رو بر عقایدت چیره بکن
      
s_z_annul مرد #8 | Posted: 23 May 2011 12:01 | Edited By: s_z_annul
کاربر
 
سوره النساء (زنان) آیه 34 صفحه 85

الرِّجَالُ قَوَّامُونَ عَلَى النِّسَاء بِمَا فَضَّلَ اللّهُ بَعْضَهُمْ عَلَى بَعْضٍ وَبِمَا أَنفَقُواْ مِنْ أَمْوَالِهِمْ فَالصَّالِحَاتُ قَانِتَاتٌ حَافِظَاتٌ لِّلْغَيْبِ بِمَا حَفِظَ اللّهُ وَاللاَّتِي تَخَافُونَ نُشُوزَهُنَّ فَعِظُوهُنَّ وَاهْجُرُوهُنَّ فِي الْمَضَاجِعِ وَاضْرِبُوهُنَّ فَإِنْ أَطَعْنَكُمْ فَلاَ تَبْغُواْ عَلَيْهِنَّ سَبِيلاً إِنَّ اللّهَ كَانَ عَلِيًّا كَبِيرًا.

مردان، از آن جهت که خدا بعضی را بر بعضی برتری داده است. و از آن جهت که از مال خود نفقه میدهند، بر زنان تسلط دارند. پس زنان شایسته، فرمانبردارند و در غیبت شوی عفیفند و فرمان خدای را نگاه میدارند. و آن زنان را که از نافرمانیشان بیم دارید، اندرز دهید و از خوابگاهشان دوری کنید و بزنیدشان. اگر فرمانبرداری کردند، از آن پس دیگر راه بیداد پیش مگیرید. و خدا بلند پایه و بزرگ است


ماده ۳۰۰ قانون مجازات اسلامی بخش دیات

خونبهای قتل زن مسلمان ، خواه این قتل عمداً صورت گرفته باشد و خواه غیر عمدی، ۵۰ شتر! است.

ماده ۴۳۵ قانون مجازات اسلامی

خونبهای قطع بیضه چپ یک مرد مسلمان ۶۶ شتر! است و خونبهای قطع بیضه راست او ۳۴ شتر! . خونبهای قطع هر دو بیضه چپ و راست مرد مسلمان ۱۰۰ شتر! است
      
bilbilak مرد #9 | Posted: 23 May 2011 12:24
کاربر

 
تنها مبحث ضد انسانی که اسلام هیچوقت نمیتونه ازش فرار کنه همین مبحث زن هستش.
کلا اسلام هیچوقت حق رو برای زنان رعایت نکرده و نخواهد کرد چون قوانین قران اینجوری نوشته شده اند.
هیچ راه فراری از این قضیه نیست هر کسی هم بیا بگه فلان بیسان همش مغالطه کرده.
این كاربر به درخواست خودش بن شد
مدیریت انجمن پرنس و پرنسس
      
s_z_annul مرد #10 | Posted: 23 May 2011 12:40
کاربر
 
leaderlover:
اگه جلوگیری از بی بنداری استفاده جنسی و ابزاری از زن و کاهیدن ارزش زن و تجاوز به او و ... توهین به زن است. من همان توهین را ترجیح میدهم.

یعنی چی آخه ؟ یكم فكر كنید بعد صحبت كنید

مگه ما میگیم استفاده جنسی و ابزاری از زن بشه .....

اصلا شما بقیه پست ها رو می خونی؟؟؟؟؟؟؟

مثلا این كه میگیم ارث برابر باشه یا شهادت دادن زن و مرد یكسان باشه ، چه ربطی به تجاوز و استفاده جنسی از زن داره ..و

اگه توضیح بدین ممنون میشم
      
صفحه  صفحه 1 از 68:  1  2  3  4  5  ...  65  66  67  68  پسین » 
مذهب انجمن لوتی / مذهب / آیا در دین اسلام به مقام زن توهین شده یا نه ؟

پاسخ شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که بازگفت کردید برگردید

رنگ ها Center  List   

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید.


 

 

Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti
Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites
↑ بالا