تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
Sexology - سکسولوژی

شايع ترين اختلالات جنسی مردان

صفحه  صفحه 1 از 4:  1  2  3  4  پسین »  
#1 | Posted: 25 Dec 2010 20:29
شايع ترين اختلالات جنسی مرداندر اين عنوان به طور خلاصه به شايعترين اختلالات جنسي در ميان آقايان، دلايل احتمالي آنها و روش هاي درماني که براي هرکدام موثر شناخته شده مي پردازيم.

اختلالات جنسي به عملکرد جنسي فرد مربوط است و با بيماريهاي مقاربتي، بيماريهاي تکامل جنسي و يا انحرافات جنسي تفاوت دارد. اکثر اختلالات جنسي بسته به نوع و دليل بروزشان بايد با همکاري پزشک، روانشناس يا مشاوران زوجها، به صورت همزمان مورد بررسي و درمان قرار گيرد تا نتيجه موفقيت آميز باشد.

شايع ترين اختلالات جنسي شناخته شده براي مردان شامل ناتواني جنسي، انزال زودرس، انزال ديررس و يا دردناک، درد به هنگام نزديکي و کاهش ميل جنسي است. البته واژه ناتواني جنسي در حال حاضر ديگر استفاده نمي شود و بجاي آن" نعوظ مشکل دار" يا "اختلال نعوظ" مورد استفاده قرار مي گيرد.

بر طبق آخرين تعاريف مطرح شده در انجمن جهاني سلامت جنسي، انزال زودرس يا زود انزالي به حالتي گفته مي شود که فرد نتواند زمان به انزال رسيدنش را کنترل کند و يا اينکه به حدي زود به انزال برسد که شريک جنسي اش از ارتباط جنسي لذت کافي نبرد. اين اختلال از شايع ترين دلايل مراجعه به متخصصين گزارش شده است. شرح کامل اين اختلال، دلايل و درمان هاي موثر آن در برنامه ششم به تفصيل آمده است. اين توضيحات براي دوستاني که در فهرست آدرس الکترونيکي دکتر سارا هستند ارسال شده است.

اختلال نعوظي يا نعوظ مشکل دار (با نام پيشين ناتواني جنسي) به حالتي گفته ميشود که فرد در ايجاد و حفظ نعوظ خود دچار مشکل باشد. بايد توجه داشت که کسي که تنها چند بار و تحت شرايطي چون خستگي و يا مصرف الکل دچارنعوظ مشکل دار شده لزوما دچار اختلال نعوضي نيست.

تشخيص قطعي اين اختلال با پزشک اورولوژيست (کليه و مجاري ادرار) است. اين اختلال ممکن است بر اثر برهم خوردن تعادل هورموني، مشکل موضعي اعصاب و يا خونرساني در ناحيه تناسلي باشد و يا ريشه عاطفي و رواني داشته باشد. برخي داروها هم مي توانند اثر معکوس بر روي نعوظ داشته باشند. در هر کدام از اين موارد پزشک متخصص مربوطه بايد فرد را مورد درمان قرار دهد. مصرف داروهاي موجود در بازار و يا اينترنت و يا قطع کردن دارو بدون نظر پزشک توصيه نميشود. بدليل اينکه ممکن است اين داروها با شرايط جسمي فرد هماهنگي نداشته باشد و براي سلامتي فرد خطر ايجاد کند.

براي تشخيص و درمان نعوظ مشکل دار قدم اول مراجعه به پزشک است. در مرحله اول بررسي باليني انجام ميشود و تاريخچه سلامتي فرد بررسي ميشود. و آزمايش خوني انجام ميشود که در آن ميزان هورمونهاي موثر در عملکرد جنسي بررسي ميشود. هورمونهايي چون: پرولاکتين، تستوسترون، تيروئيد و غيره.

پس از اين مرحله چنانچه هورمونها نياز به تنظيم شدن داشته باشند داروهاي لازم تجويز ميشود. در صورتي که ميزان هورمونها طبيعي بود، قدم بعدي اين است که پزشک و بيمار تصميم بگيرند که بر اساس مشاهدات باليني و تجربه فرد آيا احتمال اختلال در خون رساني آلت تناسلي وجود دارد يا خير. چنانچه هر دو به اين گمان رسيدند، فرد براي آزمايش بعدي ارجاع داده ميشود که سونوگرافي ازنحوه جريان خون در آلت تناسلي است. معمولا براي انجام اين آزمايش تزريق وضعي انجام ميشود که به روشن تر شدن نتيجه آزمايش کمک ميکند.

در اين حالت اگر نتيجه اين باشد که اختلالي در سيستم خونرساني آلت وجود دارد، بسته به نوع اين اختلال (مثلا آيا مشکل در ورود خون به آلت است يعني فرد اصلا حالت نعوظ پيدا نميکند و يا در اينکه خون سريع از آلت خارج ميشود بنابراين فرد نميتواند نعوظ خود را حفظ کند) مصرف داروهايي چون وياگرا زير نظر پزشک مي تواند بسيار مفيد باشد. استفاده از حلقه هاي نگهدارنده در پايه آلت تناسلي هم ميتواند مفيد باشد. کاندوم هم در نگهداري بيشتر نعوظ مي تواند کمک کننده باشد چون باعث ميشود که خون ديرتر آلت را ترک کند. تزريق موضعي هم جزو درمانهايي است که براي ايجاد نعوظ مفيد است.

در برخي موارد فرد نياز به انجام آزمايشات پيشرفته تر دارد. مثلا اگر فرد به هر دليلي از جمله وارد آمدن ضربه به ناحيه تناسلي و يا در نتيجه درمانهايي که براي برخي سرطان ها استفاده ميشود و غيره، دچارکم احساسي در ناحيه تناسلي شود بايد آزمايشات مربوط به اعصاب ناحيه تناسلي را انجام داد و درمانهاي لازم براي آن را پيش گرفت. بعضي اوقات هم ممکن است جراحي اعصاب و عروق پيشنهاد شود که بسته به شرايط فرد ميزان موفقيتهاي متفاوتي خواهد داشت.

برخي اوقات پس از بررسي باليني اوليه پزشک فرد را به متخصصان مربوطه ديگر ارجاع مي دهد. به عنوان مثال اگر فرد نعوظ صبحگاهي دارد و در هنگام خودارضايي هم مشکلي ندارد اما در حين نزديکي با شريک جنسي اش دچار مشکل نعوظ مي شود بهترين نتيجه را از مراجعه به روان درمانگر جنسي و انجام تمرين هاي داده شده خواهد گرفت.اين کار بايد پس از انجام معاينات پزشکي لازم و اطمينان از سلامت فيزيولوژيک توسط پزشک انجام شود.

در ايران نقش روان درمانگران جنسي را روانپزشکان بر عهده دارند. اما معمولا چون افراد به دنبال راه حل هاي سريع هستند درمانهاي پزشکي را ترجيح ميدهند. مشکل نعوظ جزو اختلالات جنسي است که تا درصد قابل توجهي قابل درمان است. يعني چنانچه از يک طريق نتوان مشکل را حل کرد راه ديگري وجود دارد. در همين جا تاکيد مي کنم که سرکوفت زدن و تحقير کردن فردي که دچار نعوظ مشکل دار است اصلا کمکي به حل مشکل نمي کند و متاسفانه در جوامعي که مردها بايد به عنوان فردي قوي و بدون نقص هميشه مهار زندگي را در دست بگيرند، اين فشار چندين برابر است.

انزال ديررس و فقدان انزال يعني حالتي که فرد ديرتر از زماني که ميخواهد به انزال ميرسد و يا در درصد بسيار کمي از افراد حالتي است که انزال اتفاق نمي افتد. اين حالت ممکن است هميشگي باشد و يا تنها در مواقع خاصي اتفاق بيافتد. که مراحل تشخيص و درمان آن تقريبا شبيه به مورد بالا است. يعني فرد ابتدا به پزشک (معمولا اورولوژيست) مراجعه ميکند و بعد از آزمايشات و معاينات کافي تحت درمان قرار ميگيرد و يا در صورت لزوم به متخصص ديگري ارجاع داده ميشود.

بعضي اوقات اين اختلال ناشي از مسائل عاطفي زوج ها است و يا ريشه درمسائل روحي و تربيتي فرد دارد. يعني مثلا فرد بطور ناخودآگاه از بچه دار شدن ترس دارد و همين باعث ميشود که انزال ديررس را تجربه کند و يا اختلافات زناشويي باعث عصبانيت و دلخوري فرد از همسرش شده و فشار روحي اين قضيه اين اختلال را سبب شده است. برخي اوقات هم فرد دچار اختلال فيريولوژيک است و يا مجموعي از اين شرايط. اشخاصي که اصلا به انزال نميرسند بايد تحت بررسيهاي پزشکي قرار بگيرند. اين حالت ممکن است دلايل متعددي داشته باشد مثلا به دليل اين باشد که مايع مني بجاي خروج از آلت، به داخل برميگردد و يا ممکن است اصلا توليد نشود. در هرصورت مشورت با پزشک اورولوژيست (متخصص کليه و مجاري ادرار) قدم اول براي تشخيص علت اين اختلال است.

اختلال بعدي کاهش ميل جنسي است. اين اختلال هم ميتواند به سبب بر هم خوردن تعادل هورموني مثلا کم بودن هورمون تستسترون، اختلال کارکرد مغز بطور خاص غده هيپوتالاموس و يا مشکلات عاطفي- رابطه اي و يا رواني باشد. معمولا اين اختلال بايد زير نظر متخصصين علوم پزشکي و روان شناختي توام درمان شود تا بهترين نتيجه را بدهد. برخي داروها از جمله بعضي انواع داروهاي ضد افسردگي ميتواند روي ميل جنسي افراد نقش معکوس داشته باشند. اما هرگونه تغيير در مصرف اين داروها بايد زير نظر پزشک مربوطه انجام شود.

سارا ناصر زاده (پژوهشگر ، روان درمانگر جنسي و مشاور زوجها )

خوشبختی توپی است که وقتی میغلتد به دنبالش میدویم
و وقتی می ایستد به آن ضربه میزنیم!!!
     
#2 | Posted: 31 Dec 2010 18:07
نحوه ي به تعويق انداختن انزال زودرس

یکي از رايج ترين سوالاتي که در مبحث ارتباط جنسي مطرح مي گردد به شرح زير مي باشد:

"چگونه مي توانم مدت زمان رابطه ي جنسي ام را افزايش دهم؟"

پاسخ اول و آخر به پرسش اخير چيزي جز اين نيست: فرد بايد توانايي کنترل انزال را پيدا کند تا بواسطه ي آن از انزال زودرس جلوگيري بعمل آورده و نهايتاً مدت زمان بيشتري به رابطه ي خود ادامه دهد!

اما چگونه؟ در اين مقاله قصد داريم تا برترين و بي نظيرترين تکنيک هاي موجود در خصوص نحوه ي بالابردن مدت زمان ارتباط جنسي را به شما آموزش دهيم:

از استمناء به عنوان عاملي براي کنترل فردي بهره جوييد. خودتان را تا مرز انزال تحريک کنيد، در همان لحظه همه چيز را متوقف کرده، از اراده خود استفاده کنيد و اجازه ندهيد که انزال صورت پذيرد! شما مي بايست اين کار را در نهايت توجه و با بگارگيري کل اراده و تمرکز شخصي خود انجام دهيد. پروسه ي مذکور را چندين مرتبه تکرار کنيد. به کمک اين تکنيک مي توانيد از "آستانه ي غير قابل کنترل انزال" خود مطلع شويد. زمانيکه از لحظه ي دقيق اين امر اطلاع پيدا مي کنيد، به راحتي در هنگام برقراري رابطه جنسي مي توانيد تشخيص دهيد که چه وقت در حال رسيدن به اين نقطه هستيد؛ پيرو اين مهم به راحتي مي توانيد در لحظه ي مورد نظر از تحريک بيشتر خود دست بکشيد تا انزال صورت نگرفته و مدت زمان بيشتري به ارتباط ادامه دهيد. براي به تعويق انداختن خروج مايع مني در اين زمان، فرد بايد براي چند لحظه بدون حرکت باقي بماند تا حس انزال به طور کلي برطرف گردد، پس از سپري شدن اين بازه ي زماني، وي مجاز مي شود تا روند نرمال ارتباط را از سرگيرد. به منظور کسب آگاهي بيشتر پيرامون کليه ي متدهاي به تعويق انداختن انزال، به خواندن ادامه دهيد.

از فنون و ترفندهايي که به واسطه ي آنها مي توان انزال را به تعويق انداخت، اطلاع داريد؟

درست لحظه اي که حس انزال به شما دست مي دهد، بايد آلت خود را از واژن خارج نموده و براي چند لحظه فشار جنسي موجود بر روي خودتان را کاهش دهيد. اين امر سبب مي شود تا برانگيختگي شما قدري افت پيدا کند و راحت تر بتوانيد به ادامه ارتباط عاشقانه ي خود بپردازيد. شايد در نگاه اول کار ساده اي به نظر برسد، اما به شما اطمينان مي دهيم که به نوبه ي خود يکي از موثرترين شيوه هايي است که به وسيله ي آن مي توانيد مدت زمان بيشتري را در تختخواب باقي بمانيد.

يکي ديگر از روش هاي حيرت انگيز، خارج کردن آلت از واژن و فشردن پرينه است. پرينه (يا ميان دو راه) به حدفاصل ميان بيضه و مقعد اطلاق مي شود. در اين قسمت يک نقطه ويژه وجود دارد که اگر با انگشت خود به آن فشار وارد کنيد، مي توانيد از انزال جلوگيري بعمل آوريد. البته شايد قدري طول بکشد تا جاي دقيق آنرا پيدا کنيد، اما زمانيکه متوجه محل دقيق آن بشويد، مي توانيد به طور شگفت انگيزي انزال را به تعويق بيندازيد.

ما تکنيک "فشردن" را به شما پيشنهاد نمي کنيم. چراکه چندان خوشايند نبوده، همراه با درد است و اثر بخشي آن در حد مطلوب نمي باشد. اگر به آن اندازه به آلت تناسلي خود فشار وارد کنيد که حس انزال برطرف گردد، مسلماً بايد اين فشار زياد باشد و بيشتر جنبه ي نوعي تجاوز بيرحمانه به خود مي گيرد.

شايد اين شيوه تا حدي در به تعويق انداختن انزال به شما کمک کند، اما هيچ گاه به عنوان بهترين گزينه براي عدم خروج مني تلقي نمي شود. حال به تشريح ادامه ي گزينه هاي موثر خودمان مي پردازيم:

از شدت برانگيختگي فردي در کل مدت سکس آگاه باشيد.

البته منظور ما اين نيست که آنقدر ذهن خودتان را درگير اين مسئله کنيد که به طور کلي دچار وسواس فکري شويد. اگر بيش از اندازه به اين موضوع اهميت بدهيد، مزيت لذت بردن از ارتباط جنسي را از دست خواهيد داد؛ اما گاهگاه مي توانيد به ميزان نعوذ و انگيختگي خود توجه کنيد. با يک تمرين ساده مي توايند کنترل بيشتري بر روي رفتارهاي جنسي خود بدست آوريد. به اين منظور مي توانيد ميزان تحريک فردي خود را به عنوان مثال در يک بازه ي 1 تا 10 تعريف کنيد. به اين ترتيب که عدد 1 نشانگر پايين ترين ميزان برانگيختگي و عدد 10 بيانگر مرحله ي انزال باشد. پيرو اين شماره گذاري شما هميشه بايد ميزان تحريک فردي خود را روي عددي نگه داريد که پايين تر از مرحله ي غير قابل کنترل باشد. با بکار بستن اين تکنيک ساده هيچ گاه در حين رابطه دچار انزال اجباري نخواهيد شد.

تقويت ماهيچه هاي کجل

شايد تا کنون در موارد بسياري مشاهده کرده باشيد که تمرين هاي مختلفي که براي ماهيچه هاي کجل وجود دارد سبب مي شود که شما مدت زمان بيشتري در بستر دوام بياوريد. متاسفانه اين امر حقيقت ندارد. کنترل ماهيچه هاي کجل هيچ اثري بر روي کنترل خروج مني ندارند. تقريباً غير ممکن است که بتوانيد به طور ارادي برروي ماهيچه هاي پوبوکسيک (عضله ي عانه اي دنبالچه) خود کنترل داشته و به هنگام انگيختگي اجازه ندهيد که مني از آن خارج شود. حتي تلاش براي انجان دادن يک چنين کاري هم کل ارتباط جنسي را خراب ميکند. مطمئن باشيد افرادي که اين گزينه را به منظور دوام آوردن بيشتر در رختخواب و يا تعويق انزال پيشنهاد مي کنند، خودشان هم تا کنون آنرا امتحان نکرده اند.

به جاي فرو کردن آلت در واژن آنرا به سمت کليتروس بفشاريد

براي تحريک کردن هر چه بيشتر شريک جنسي مي توانيد سر آلت تناسلي را به سمت کليتروس فشار دهيد. اين مورد خانم را به شدت تحريک مي کند. از جمله مزاياي ديگر آن اين است که چون شما آلت خود را به داخل واژن فرو نمي کنيد، بنابراين مي توانيد مدت زمان بيشتري دوام بياوريد. اجازه دهيد که خانم ضربه هاي آرامي را با استفاده از قضيب بر روي آلت تناسلي خود وارد کند. بسياري از خانم ها از اين کار به عنوان يک پيش نوازي تحريک کننده استقبال خواهند کرد. زمانيکه دخول صورت گرفت به جاي اينکه به سرعت آلت تناسلي خود را داخل و خارج نماييد، بهتر است اجازه دهيد که چند لحظه به همان وضعيت باقي بماند. حساس ترين قسمت آلت تناسلي خانم ها در همان بخش هاي ابتدايي واژن قرار دارد و اگر شما جزء افرادي هستيد که به فروکردن هاي کوتاه بيشتر از عميق گرايش داريد، با اين کار هم مي توانيد لذت بيشتري ببريد و هم مدت زمان ارتباط جنسي را افزايش دهيد.

اول خانم ارگاسم شود- بهترين راه؛ آنوقت ديگر مهم نيست که شما چه مدت مي توانيد دوام بياوريديکي از راههاي جلوگيري از انزال زودرس اين است که به خودتان بگوييد که ابتدا بايد شريک جنسي ام را به ارگاسم برسانم. از آنجايي که خانم ها انرژي جنسي شان مانند آقايون پس از تجريه اولين ارگاسم به سرعت افت پيدا نمي کند، پس از اينکه براي مرتبه ي نخست به رضايت رسيدند، باز هم مي توانند نسبت به ادامه ارتباط جنسي از خود تمايل نشان دهند. با به کار گرفتن اين تکنيک علاوه بر بالا بردن مدت زمان ارتباط، يک مرد عاشق پيشه ي بهتر هم جلوه خواهيد کرد!

مجدداً ارگاسم شويداگر دفعه اول انزال صورت بگيرد، مطمئناً مدت زمان رسيدن به انزال دوم طولاني تر خواهد شد. فقط به جاي اينکه پس از اولين مرتبه، يکدفعه به خواب برويد بايد خودتان را بيدار نگه داشته و مرحله دوم را پس از گذشت مدت کوتاهي شروع کنيد. زماني که براي بار اول ارگاسم مي شويد به بوسيدن و نوازش کردن ادامه دهيد تا هم شما و هم همسرتان دوباره به اندازه کافي تحريک شده و آمادگي انجام رابطه جنسي مجدد را پيدا کنيد.

اجازه دهيد خام از وضعيت بالا بودن سود برده و شما هم مدت زمان بيشتري سکس کنيدزمانيکه شما رو قرار ميگيريد و لگن شريک جنسي به سمت بالا متمايل مي گردد، فشار زيادي به آلت وارده شده و انزال تسريع مي يابد.

در عوض زمانيکه خانم رو قرار مي گيرد نه تنها بيشترين لذت را مي برد و از هر زوايه که بخواهد حرکات ريتميک را انجام مي دهد بلکه آلت مرد هم فشار کمتري را متحمل مي شود. اين امر در مورد حالت پهلو به پهلو نيز صدق مي کند. بديهي است که اين شيوه کمک بزرگي به دوام بيشتر شما در حين رابطه جنسي قلمداد مي شود.

به طور کلي بر روي لذت بردن تمرکز کنيد نه اينکه چقدر بيشتر مي توانيد ادامه دهيد!

زمانيکه دائماً به ارگاسم فکر کنيد، بي شک زمان فرارسيدن آن را جلو مي اندازيد. در عوض سعي کنيد به احساسي که در کل بدنتان بوجود مي آيد فکر کنيد. ذهن خود را به سمت لذت فيزيکي، بو و يا منظره ي شريکتان و يا هرچيز ديگري که حس خوبي به شما القا مي کند، منحرف کنيد. فقط به اين امر که هر لحظه امکان دارد انزال شويد فکر نکنيد.

حالت هاي مختلف را امتحان کنيد- برخي از حالت ها هستند که مي توانند به شما در تعويق انزال کمک کنند

در همه حال بايد توجه داشته باشيد که صرف مدت زمان بيشتر تنها با اتکا به پيدا کردن راههاي جديد لذت بردن و يا تغيير حالت هاي مختلف ميسر نخواهد شد. بلکه همه چيز بر مي گردد به نگرش و طرز تفکر شما در طول زمان سکس. اگر به اين مطلب که مي توانيد از انزال زودرس خود جلوگيري نماييد خوش بين باشيد، آنوقت کنترل بيشتري بر روي آن پيدا خواهيد کرد.

سعي کنيد مدت زمان پيش نوازي را بالا ببريد. هر چقدر پيش نوازي بيشتر به طول انجامد و ارتباط جنسي روند آرام تري را از آغاز تا اوج در بر داشته باشد، لذت قسمت پاياني نيز دو چندان خواهد شد.

زمانيکه در تخت خواب با شور و اشتياق برخورد ميکنيد و وقتي مدت زمان ارتباط جنسي را به وسيله پيش نوازي افزايش مي دهيد، مي توانيد از منفعت ايجاد صميميت بيشتر نيز بهرمند شويد. آرام و راحت باشيد و توجه خود را بر روي کاري که با هم در حال انجام دادن آن هستيد معطوف کنيد و فقط به سکس فکر نکنيد. هر چقدر از نظر عصبي فشار بيشتري بر روي خود وارد کنيد، استرس و هيجان بيشتري به شما دست مي دهد و اين امر سبب مي شود که انزال سريع تر از زمان معين انجام پذيرد.

با تمرين و تکرار سعي کنيد آستانه انزال را در خودتان معين کنيد و سپس تلاش کنيد تا بر روي کنترل آن اجحاف کامل پيدا کنيد تا بواسطه ي آن قادر شويد مدت زمان رابطه جنسي را افزايش دهيد. سعي کنيد زمانيکه به آستانه انزال نزديک مي شويد کاري کنيد تا برانگيختگي کمتر شود. هميشه خودتان را پايين تر از حدي نگه داريد که انزال اجباري صورت پذيرد. هرگاه که احساس کرديد در حال نزديک شدن به مرحله ي انزال هستيد، حرکت دادن بدن را متوقف کنيد، چند ثانيه به خود فرصت بدهيد تا آرام شويد و زمانيکه تحريک اندکي کمتر شد، مجدداً به کار خود ادامه دهيد.

اما حالا مي پردازيم به حالت هايي که به شما کمک مي کنند تا مدت زمان بيشتري در تخت دوام بياوريد.

ابتدا حالت کلاسيک مرد بالا، بدن به بدن، در جهت درازکش به صورت افقي را بررسي مي کنيم. به آرامي آلت را فرو کنيد. با فشارهاي کوتاه شروع کنيد تا مطمئن شويد براي چه مدت زماني مي توانيد در اين وضعيت دوام بياوريد. زمانيکه خانم پاهاي خود را بالا مي برد و فشارهاي شما عميق تر مي شود، ميزان برانگيختگي آلت چندين برابر افزايش پيدا کرده و تحريک به حداکثر ميزان خود مي رسد. در اين حالت احتمال انزال زياد مي شود.

البته هر موقع که بخواهيد مي توانيد آلت را از واژن خارج نموده و کمي صبر کنيد تا از آستانه انزال دور شويد. اين کار به شما در دوام آوردن بيشتر کمک مي کند؛ اما برخي از آقايون هم هستند که ادعا مي کنند اين تکنيک هيچ کمکي به آنها نمي کند. مانند ساير مسائل موجود در زندگي، صحت اين تکنيک نيز تحت فرايند آزمون و خطا روشن مي گردد و امتحان آن ضرري دربر نخواهد داشت.

يکي ديگر از موقعيت هاي جنسي که مي تواند به شما کمک کند که ديرتر انزال شويد اين است که بنشينيد و خانم روي شما باشد. او سرعت حرکات را کنترل مي کند، بنابراين مي توانيد از او بخواهيد که بسته به طاقت و تحمل شما اين کار را آرامتر و يا تندتر انجام دهد!

از جمله مزايايي که اين موقعيت دربردارد اين است که مي توانيد سينه هاي او را به راحتي ببوسيد ونوازش کنيد و او هم مي تواند به راحتي شما را نوازش کند. فوق العاده است!

يکي ديگر از موقعيت هاي کلاسيک که مي تواند به شما کمک کند تا مدت زمان بيشتري در حالت نعوذ باقي بمانيد، همان شيوه اي است که به اصطلاح جنس مونث سوار بر مذکر است. براي اجراي اين تکنيک آقا طاق باز بر روي تخت دراز مي کشد و خانم در حالتيکه صورتش به طرف همسرش مي باشد، خود را بر روي آلت وي رها مي کند. خانم مي تواند ميزان فرو رفتن ها را کنترل کند و سرعت و ريتم آنرا به دلخواه تغيير دهد. موقعيت مذکور يک حالت کاملاً راحت و ايده آل براي آقايون مي باشد چراکه در آن فشار کمتري به آلت وارد مي شود. معمولاً يکي از بهترين انتخاب ها براي زمانيکه تصور مي کنيد مي بايست مدت زمان بيشتري را براي رابطه ي جنسي خود قائل شويد، همين مورد است.

به خاطر داشته باشيد که هرچقدر حالت هر دو طرف در اين موقعيت افقي تر باشد و به طور کامل دراز کشيده باشند، فرو رفتن از حالت بالا - پايين در آمده و به سمت عقب - جلو پيش مي رود که اين امر هم به نوبه ي خود در به تعويق انداختن انزال نقش مهمي را ايفا مي کند.

سکس پهلو به پهلو نيز يکي ديگر از راههاي است که مي توانيد به کمک آن مدت زمان بيشتري دوام بياوريد. از اين حالت هم مي توانيد در دو موقعيت مختلف: 1-زمانيکه او صورتش به سمت شماست و يا 2- هنگاميکه پشتش را به شما کرده است، لذت ببريد. در هر دو حالت فشار کمتري به آلت وارد مي شود.

به هر حال نکته اي که در همه ي حالت ها بايد همواره در ذهن داشته باشيد اين است که عجله نکنيد. هر چقدر بخواهيد کارها را سريع تر انجام دهيد و بيشتر عجله کنيد، انزال هم سريع تر صورت مي پذيرد. بايد همه چيز را آرام کنيد، خودتان را کاملاً ريلکس نگه داريد و حرکات ريتميک را به آرامي، بدون عجله و شتابزدگي و بصورت نرم و يکنواخت انجام دهيد. اگر توانايي انجام يک چنين کاري را پيدا کنيد، آنوقت همسرتان از کنترلي که شما بر روي انزال و ارگاسم خود داريد لذت خواهد برد.

ساير روش هاي "درماني" براي انزال زودرس

انواع مختلفي از قرص ها، شربت ها، اسپري ها، و ساير داروهاي جنسي وجود دارند که اميد انزال ديررس را به شما نويد مي دهند، ولي در کمال ناراحتي بايد گفت که هيچ يک از آنها موثر نيستند. حتي در برخي موارد مشاهده شده است که بخشي از اين داروها موجب مي شوند که آلت آنقدر بي حس شود که فرد بطور کلي در طول رابطه ي جنسي هيچ چيزي احساس نمي کند و بالطبع لذتي هم نمي برد.

با بکارگيري فنون فوق الذکر و ساير تکنيک هايي که در ذيل به آنها اشاره خواهيم کرد، يقين داشته باشيد که هم قدرت بيشتري در خود احساس مي کنيد و هم مي توانيد کنترل شخصي خود را ارتقا داده و مدت زمان بيشتري در تخت دوام بياوريد.

بايد بدانيد که چه موقع مي بايست از حرکات ريتميک دست بکشيد

وقتي متوجه شديد که در حال نزديک شدن به آستانه انزال هستيد و احساس کرديد که اگر بيش از آن ادامه دهيد اين امکان وجود دارد که کنترل امور از دستتان خارج شود، بايد انجام حرکات ريتميک را متوقف سازيد. اگر مي بينيد که تنها متوقف نمودن حرکات به شما کمک نمي کند، مي توانيد آلت را به طور کامل از واژن خارج نماييد.

تنفس خود را کنترل کنيد – نفس عميق بکشيد

اين امر ميزان برانگيختگي شما را کاهش داده و هيجان را کنترل شده مي کند و مجدداً کنترل امور را به دست شما مي سپارد.

از کاندوم استفاده کنيد

ممکن است با يک بار امتحان به اين نتيجه برسيد که مي توانيد با استفاده از آن مدت زمان سکس را افزايش دهيد. البته اين امر در مورد همه ي مردها صدق نمي کند. ضمناً به طور حتم از کاندوم هاي معمولي استفاده کنيد نه کاندوم هايي که آغشته به لوسيون هاي بي حس کننده هستند.

به تحريک کردن شريکتان فکر کنيد نه خودتان

شما هر چقدر بيشتر به شريکتان لذت بدهيد، خودتان هم بيشتر لذت خواهيد برد و هر چقدر او را بيشتر تحريک کنيد خودتان هم بيشتر تحريک مي شويد. بنابراين زمانيکه احساس مي کنيد کنترل اوضاع قدري برايتان دشوار مي شود، از فرو کردن آلت خودداري نموده، آن را بيرون بکشيد و با استفاده از دست و يا دهان خود همسرتان را تحريک بيشتري کرده و او را به ارگاسم برسانيد. پس از اينکار استرس فکري شما کاهش پيدا کرده و مجدداً مي توانيد روي زين بنشنيد و به سوي افتخار و جلال و شکوه پيش برويد.

نحوه انجام حرکات ريتميک را تغيير دهيد

به جاي انجام حرکات عقب - جلو از حرکات دوار [با کمک عضلات باسن] استفاده کنيد. با اين روش تحريک و فشار کمتري بر روي آلت وارد مي گردد.

از موقعيت هايي که در بالا توضيح داديم کمک بگيريد

اگر شريک جنسي شما در بالا قرار داشته باشد، فشار وارد بر آلت کمتر شده، ميزان برانگيختگي کاهش مي يابد و شما کنترل بيشتري بر روي انزال خواهيد داشت.

يک حقه مرموز

خيلي ساده نوک زبان خود را به سقف دهان (در نقطه ي پشتي دندان هاي رديف بالا) بفشاريد.

متمرکز و قابل کنترل باقي بمانيد

ذهن خود را بر روي کنترل امور متمرکز نماييد. به خودتان اجازه ندهيد کارهايي را که در آنها شک و ترديد داريد، انجام دهد. نيمي از جدال براي کنترل انزال زودرس بکارگيري صحيح يک الگوي فکري سودمند است. بايد به خودتان بقبولانيد که درست زمانيکه همه چيز به سرعت به جلو پيش مي رود، شما مي توانيد از انزال جلوگيري نماييد......

پرينه را بفشاريد

يا از همسرتان تقاضا کنيد تا اين کار را برايتان انجام دهد. زمانيکه احساس کرديد در حال نزديک شدن به مرحله ي انزال هستيد، با انگشت محل مورد نظر در پرينه (ميان دو راه) را بفشاريد. اگر محل دقيق آنرا پيدا کنيد به راحتي مي توانيد از انزال زودرس جلوگيري بعمل آوريد.

خوشبختی توپی است که وقتی میغلتد به دنبالش میدویم
و وقتی می ایستد به آن ضربه میزنیم!!!
     
#3 | Posted: 9 Jun 2011 05:44
اختلالات عملکرد جنسی مردان

اختلال عملکرد جنسی در مردان, به عدم توانائی در رسیدن به رابطه رضایت بخش جنسی اطلاق می گردد. ممکن است ناشی ازناکاف بودن نعوظ.. اشکال در ریخته شدن مایع منی به مجرای پروستاتیک و یا اشکال در انزال باشد.

ناتوانی جنسی شامل انواع زیر است :

 • اشکال در نعوظ : به معنی عدم توانائی در ایجاد و حفظ نعوظ سفت بوده که امکان دخول به واژن و رابطه رضایت بخش جنسی را نمیدهد.
 • انزال زودرس : به انزال کنترل نشده قبل یا مدت کوتاهی بعد از ورود آلت به واژن اطلاق می شود.
 • انزال دیررس : به انزال دیررس اشاره دارد.
 • انزال برگشتی : به معنی برگشت مایع منی به داخل مثانه در حین انزال بوده و ناشی از نارسائی مکانیسم گردن مثانه است.

آمار :

در بین سنین 70-40 سالگی, در 52% افراد به درجات مختلف اختلال نعوظ وجود دارد. 17% این موارد خفیف, 25% متوسط و 10% دیگر شدید است. با افزایش سن به خصوص موارد متوسط و شدید 3-2 برابر شایعتر می شوند. از عوامل مستعد کننده می توان به دیابت قندی, بیماری قلبی , فشار خون بالا و کمبود HDL( مرتبط با چربی خون) اشاره کرد. عوامل روانی یا پسیکولوژیک( نظیر افسردگی خشم...) نیز در اختلال عملکرد جنسی موثرند. انواع دیگر اختلال عملکرد جنسی که بسیار شایع هستند شامل انزال زودرس 28% فقدان تمایل جنسی 16% و اضطراب در هنگام نزدیکی 17% می باشد.

پاتوژنز :

در نعوظ عوامل روانی ,عصبی, هورمونی, شریانی وریدی و سینوزوئیدی دخالت دارند. مواردی که بیش از یک عامل دارند و یا اینکه علل آنها بطور دقیق مشخص نمی باشد.. تحت عنوان علل دیگر بحث شده اند.

 • اختلالات روانی :

تئوریهای اولیه اشکال نعوظ را به اضطراب نسبت میدادند. در دهه 1950 اعتقاد بر این بود که علت 90% موارد اختلال نعوظ پسیکولوژیک است. امروزه با پیشرفت روشهای تشخیصی مشخص شده است که علت بیش از 50% ناتوانائیهای جنسی ارگانیک است و این درصد در سنین بالاتر بیشتر است. پاتوژنز ناتوانی جنسی با منشا روانی ناشناخته است. فعالیت بیش از حد سمپاتیک و مهار آزاد شدن نوروترانسمیترز ها از فرضیه های مطرح شده هستتند.

 • اختلالات عصبی :

ناتوانی جنسی به علت اختلالت نعوظ ممکن است ناشی از بیماری مغزی طناب نخاعی اعصاب کاورنوس و پودندال.. پایانه های انتهائی اعصاب و گیرنده ها باشد. حدود 95% بیماران با ضایعه کامل نرون محرکه فوقانی توانائی نعوظ دارند.ولی فقط 25% بیماران با ضایعه نرون محرکه تحتانی دارای نعوظ می باشند. در 90% ضایعات ناکامل نعوظ حفظ می شود. بیماریهای اختلال عملکرد مغز.. مثل سرطانها صرع حوادث عروق مغزی پارکینسون آلزایمر اغلب باعث کاهش میل جنسی می شوند. اختلال نعوظ در این موارد دیده نمی شود. اختلالات طناب نخاعی( مانند اسپاینا بی فایدا, فتق دیسک , سیرنگو میلی , تومور طناب نخاعی, تابس دور سالیس , بیماری ام اس) راه های آوران و یا وابران را درگیر میکند. اختلال اعصاب کاورنو و پودندال( آسیب مستقیم به اعصاب در تروما , جراحی رادیکال پروستاتکتومی و یا جراحی رکتوم) راه های ارتباطی را قطع میکنند. نوروپاتی محیطی مانند آنچه که در دیابت قندی الکلیسم مزمن و یا کمبود ویتامین دیده میشود به پایانه های عصبی آسیب وارد کرده و باعث کاهش ناقلین شیمیائی میشود

 • اختلالات هورمونی :

دیابت قندی شایعترین بیماری هورمونی است که با اختلال نعوظ همراه است. ناتوانی جنسی در دیابت عمدتا به علت عروقی, عصبی و روحی روانی است. کم کاری غدد جنسی در اثرسرطان های غده های مغزی, درمان با استروژن یا ترکیبات ضد آندروژن و برداشتن بیضه ها( ارکیکتومی) برای سرطان پروستات ممکن است میل جنسی و نعوظ های شبانه را مهار نماید. ناتوانی جنسی متعاقب پرولاکتین بالا( مهار تمایلات جنسی) پرکاری تیروئید, کم کاری تیروئید سندروم کوشینگ و بیماری آدیسون ایجاد می شود.

 • اختلالات شریانی :

هنگامی که آلت تناسلی در حالت شل می باشد, کمترین مقدار خون که فقط جهت رفع نیاز های متابولیک است وارد جسم غاری میشود و سطح گاز های خون در جسم غاری مشابه سطح آنها در خون وریدی است. پس از تحریک جنسی بطور ناگهانی مقدار زیادی خون شریانی وارد آرتریولهای متسع می شود. تا تمام سیستم سینوزوئیدی را باز کند و تعادل جدیدی در فشار ( حدود 100 میلی متر جیوه) برقرار نماید( نعوظ کامل) ; در همین زمان برای حفط نعوظ فقط مقادیر آستانه ای جریان خون وارد جسم غاری میشوند و آن را ترک میکنند. تنگ شدن مجرای شریانی بعلت سخت شدن جدار شریان منجر به افت شریان در شریان های کاورنوس و کاهش جریان خون شریانی میشود که قادر است فقط بخشی از سیستم سینوزوئیدال را پر نماید و این فشار در جدار سیوزوئید ها جهت مسدود کردن ورید ها کافی نیست این نارسائی شریانی منجر به نعوظ ناقص یا عدم توانائی در حفظ نعوظ اولیه می شود.

دارو ها و اختلالات جنسی :

این داروها باعث ناباروری موقتی میشن :

کتوکونازول- اسپیرینولاکتون- الکل- سایمتدین- داروهای نشاط آور مثل ماری جوانا- هروئین- متادون-داروهائی که بعنوان شیمی درمانی ضد سرطان به حساب میاد.

اما یک دسته دیگر داروها هستند که روی مراحل جنسی اثر موقتی دارند, یعنی هنگام نعوظ یا انزال دلخواه ایجا داختلال میکنندتمامی داروهای ضد فشار خون,متیل دوپا- کلونیدین- رزرپین, میل جنسی رو کم میکنند. داروهای بتا بلوکر هم میل جنسیرو کم میکنند-اسپیرینولاکتون, داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای و مهار کننده های منو امینواکسیداز هم میل جنسی رو کم میکنند .فنوتیازین ها, بنزودیازپین ها, باربیتوراتها ناتوانی جنسی یعنی همان اختلال نعوظ و انزال میدن ، ترکیبات حاوی هورمون های زنانه , مثل استروژن و ترکیبات ضد هورمون های مردانه هم ( مثل سایمیدین کتوکونازول سیپروترون استات) باعث ناتوانی موقتی میشن ، البته الکل و کشیدن سیگار اگر بطور مزمن مصرف بشن ، خطر آسیب دائمی دستگاه تولید مثل را دارد.

بیماریهای سیستمیک و سایر اختلالات :

 • دیابت قندی : ناتوانی جنسی در بیش از 25% افراد جوان مبتلا به دیابت و 75% بیماران مسن دیابتی دیده میشود. دیابت قندی روی سیستم عصبی و عروقی اختلال ایجاد میکند. بالا بودن قند خون اثری روی نعوظ ندارد.

 • بیماریهای کلیوی : در 50% بیمارانی که دیالیز می شوند ناتوانی جنسی دیده میشود که عوامل زیر در آن دخالت دارند: کاهش غلظت تستوسترون سرم, نوروپاتی دستگاه خودکار, تسریع بیماریهای عروقی, مصرف داروهای مختلف, بدتر شدن بیماری اولیه و استرس های روانی. در یک مطالعه مشخص شد با پیوند کلیه, توانائی جنسی(potency) در 75% بیماران بهبود می یابد.

 • سایر بیماریها : بیماران مبتلا به آنژین صدری نارسائی قلبی و یا بیمارانی که از انفارکتوس قلبی جان سالم بدر برده اند بعلت اضطراب نارسائی شریانی و یا اثرات داروهای قلبی دچار ناتوانی جنسی می شوند. همچنین اضطراب عامل اصلی ناتوانی جنسی در بیماران مبتلا به آمفیزم شدید است. اگر چه بالابودن فشار شریانی در بین بیمارانی که ناتوانی جنسی دارند شایع است ولی تحقیقات نشان داده ناتوانی جنسی در بیماران فشار خونی نسبت به گروه کنترل تنها کمی بیشتر بوده است.

تشخیص و درمان :

بررسی بیماران باید شامل اخذ شرح حال دقیق معاینه فیزیکی مصاحبه با شریک جنسی انجام آزمایشات روتین نظیر شمارش خون کامل ادرار قند خون ناشتا کراتینین سرم سطح سرمی تستوسترون در صبح و غلظت پرولاکتین باشد. در بیمارانی که علائم بیماری پروستات دارند بررسی ترشحات لازم است.

ناتوانی جنسی روانی ( پسیکوژن) :

شروع ناگهانی ناتوانی جنسی, اختلال عملکرد جنسی ( مثل داشتن نعوظ مناسب با یک شریک جنسی و نعوظ ضعیف با سایر شرکای جنسی , یا نعوظ طبیعی شبانه علیرغم اختلال نعوظ در روز .. همگی یافته هائی به نفع ناتوانی جنسی با منشاء روانی است. با بررسی فعالیت نعوظ شبانه(NPT).. بطور طبیعی باید هر 3-5 نعوظ در هر شب وجود داشته باشد.. که هر یک بین 25-35 دقیقه بطول بکشد.. وجود داشته باشد) , میتوان در افتراق اختلال نعوظ پسیکوژن(NPT طبیعی است) و اختلال نعوظ ارگانیک (NPT غیر طبیعی است) افتراق قائل شد. تست تزریق داخل کاور نوس ( با یا بدون تحریک جنسی).. در اثبات تشخیص اختلال جنسی پسیکوژن کمک کننده است. اگر اختلال عصبی و یا هورمونی موجود باشد ایجاد نعوظ کامل بعد از تزریق, قویا به نفع اختلال نعوظ پسیکوژن است.

درمان ناتوانی جنسی با منشاء روانی :

از لحاظ تئوری درمان ارجح ناتوانی جنسی با منشا روانی( سایکوتراپی) است. درمان فردی با روش سایکوآنالیز( که بر تئوری فروید استوار است و معتقد است اختلال نعوظ ناشی از ترس نا خود آگاه بوده که در کمپلکس ادیپوس متمرکز است), درمان سایکودینامیک ..رفتار درمانی آموزش فیدبک و درمان با هیپنوتیزم از سایر روشهای درمانی است. اگر بیمار از روان درمانی خود داری کرده و با بعد از چند جلسه بهبودی مشخصی پیدا نکند.. میتوان اقدام به درمان جایگزینی کرده که شامل استفاده از دستگاه واکیوم تزریق داخل جسم غاری و یا تجویز داخل مجرائی مواد گشاد کننده عروقی.. پروتز های آلت است. اخیرا داروی مهار کننده فسفو دی استراز بنام ویاگرا یا silendefil... که در درمان ناتوانی جنسی پسیکوژن خیلی موثر است...84% بهبود داشته اند و 70% موفق به مقاربت شده اند( در برابر 29% و 26% بهبودی با دارو نما). امروزه این دارو جهت غربالگری تشخیصی به منظور رد ناتوانی جنسی پسیکوژن کاربرد پیدا کرده است.

ناتوانی جنسی با منشاء عصبی :

بطور ایده ال باید تمام سیستم عصبی را به عنوان یک مجموعه مورد معاینه قرار دارد. در بررسی ها باید توجه خاصی به عملکرد سیستم عصبی خود کار, سوماتیک اعصاب ساکرال( خاجی) مبذول داشت. که در این میان بررسی کنترل ادرار مدفوع وضعیت اسفنکتر ها و حس دستگاه تناسلی اهمیت ویژه ای دارد. سابقه دیابت, مصرف مزمن الکل, تروما ,مولتیپل اسکلروزیس حائز اهمیت است. معاینه باید شامل بررسی عملکرد حرکتی حسی و سوماتیک و اجزای آوران و وابران دستگاه خودکار باشد و چنانچه متخصص ارولوژی وسائل مورد نیاز این معاینات را ندارد باید با یک متخصص مغز و اعصاب مشاوره نماید

بررسی عملکرد حسی و حرکتی سوماتیک :

در بررسی میزان اختلال عصب دور سال می توان از biothesiometry استفاده کرد زیرا از بین رفتن حس ارتعاش یکی از اولین نشانه های نروپاتی محیطی دیابتیک است

بررسی اجزای آوران و وابران دستگاه خودکار :

روش های متعدد بررسی عملکرد اعصاب خودکار عبارتند از :

 • تغییرات ضربان قلب در حین تنفس عمیق که بیانگر رفلکس غیر طبیعی قلبی است و علامت زودرس نوروپاتی دستگاه خودکار است.
 • رفلکس پاسخ مردمک به نور.
 • سیستومتری با آزمایش بتانکول و ثبت فشار مجرا.
 • رفلکس بولبوکارورنوس جهت تحریک مجرای پروستاتیک ،این روشها غیر مستقیم هستند.
 • بررسی دستگاه عصبی مرکزی : تست NPT یاnocturnal penile tumescence به همراه EMG و EEG انجام میشود. تست غیر طبیعی NPT , ضایعه دستگاه عصبی مرکزی را مطرح می نماید.

درمان ناتوانی جنسی با منشاء عصبی :

درمان ناتوانی جنسی نوروژنیک به شدت بیماری و عوامل همراه بستگی دارد. بیماران مبتلا به ضایعات خالص عصبی را می توانبا دستگاه واکیوم, وازودیلاتاتور های تزریقی و یا خوراکی و یا پروتز آلت درمان نمود. داروی جدید خوراکی بنام ویاگرا در بیماران مبتلا به آسیب نخاعی کاملا موثر بوده است و 83% بهتر در توانائی جنسی و 59% مقاربت موفق داشته اند. از آنجائی که بیماران مبتلا به ناتوانی جنسی عصبی, پاسخ شدیدتری به مواد وازودیلاتاتور تزریقی می دهند, باید شروع درمان با مقادیر کم دارو باشد تا نعوظ کمتر از یک ساعت ایجاد شود. در صورت استفاده از حلقه تنگ کننده آلت, حلقه حتما 30 دقیقه بعد برداشته شود.


ناتوانی جنسی با منشاء هورمونی :

بررسی شامل گرفتن شرح حال دقیق معاینه عمومی و بررسی محور هیپوتالاموس- هیپوفیز- گناد و بررسی کار تیروئید و آدرنال و بررسی وجود دیابت قندی , سابقه شیمی درمانی, رادیو تراپی, تماس با سموم الکل و داروها یا نارسائی کلیه می باشد. در معاینه فیزیکی باید توجه خاص به نشانه های کم کاری غدد جنسی مردانه( بیضه های کوچک آتروفیک از بین رفتن موی صورت و بدن و ژنیکوماستی) و علائم خواجگی( موهای کم ناحیه صورت ژنیتالیا زیر بغل دستگاه تناسلی کودکانه و صدای زیر) معطوف شود. آزمایش ها شامل اندازه گیری غلظت تستوسترون , پرولاکتین است. در بیمارانی که پرولاکتین بالادارند باید آزمایش تکرار شود ودر صورت بالا بودن مجدد با شک به تومور هیپوفیز به متخصص غددارجاع داده شود. بیمارانی که سطح تستوسترون آنها در صبح پائین است باید بصورت مکرر LH و FSH در آنها اندازه گیری شود. اگر تستوسترون پائین ولی سطح LH و FSH افزایش نیافته باشد , باید برای بررسی اختلال عملکرد هیپوفیز یا هیپوتالاموس در خواست مشاوره غدد کرد. اگر تستوسترون پائین و LH و FSH بالا باشد علت ناتوانی جنسی نارسائی اولیه بیضه است. نارسائی بیضه را می توان با تجویز تستوسترون زیر زبانی خوراکی یا عضلانی درمان کرد. تزریق تستوسترون داخل عضلانی با دوز 200 mg هر 2 تا 3 هفته بعلت اثرات سمی ترکیبات خوراکی یا زیر زبانی روی کبد توصیه می گردد. در بیماران مبتلا به کم کاری هپوفیز از hcg می توان به منظور تحریک ترشح تستوسترون از بیضه استفاده کرد. در سرطان هیپوفیز که پرولاکتین زیاد ترشح میکند درمان با بروموکریپتین یا عمل جراحی توانائی جنسی را به بیمار باز میگرداند.

ناتوانی جنسی شریانی :

به جز موارد ناشی از تروما ,بیماریهای شریانی معمولا سیستمیک بوده و اعضای مختلف بدن را درگیر میکند. وجود سابقه بیماری عروق محیطی ,لنگیدن متناوب و تغییرات آتروفیک اندام ها یافته هائی به نفع درگیری احتمالی شریانهای آلت هستند. معاینات فیزیکی باید شامل لمس شرائین کاروتید براکیال فمورال و شریان دورسال آلت باشد. اندازه گیری فشار خون آلت به عنوان یک آزمایش غربالگری به منظور بررسی ضایعات شریانی آلت تناسلی معرفی شده است. نسبت فشار خون شریان به آلت به فشار خون سیستولیک شریان براکیال, اندکس فشار آلتی - برکیال (PBI) نامیده می شود و شاخص خوبی برای بررسی بیماریهای شریانی است. نسبت کمتر از 0.6 قویا نشان دهنده ناتوانی جنسی با منشاء شریانی است.(PBI) از طریق داپلر با موج پیوسته بررسی و ادنازه گیری می شود. باید توجه داشت که (PBI) طبیعی بیانگر جریان طبیعی و مناسب آلت نمی باشد. زیرا این اندازه گیری در حالت شل نشانه جریان خون در حالت نعوظ نمی باشد برای این منظور می توان داپلر را در زمانی که مواد وازو اکتیو داخل جسم غاری تزریق شده است انجام داد. سونوگرافی توام با داپلر بسیار دقیق تر از (PBI) بوده و غیر تهاجمی است. آرتریو گرافی شرائین پودندال یا ایلیاک داخلی در موارد انتخابی صدمات لگن یا در بیماران جوانی که مشکوک به بیماری شریانی ایزوله هستند اندیکاسیون دارد. تنگی یا انسداد منفرد شریانهای خارج آلت, جهت ترمیم جراحی مناسب است.

درمان ناتوانی جنسی با منشاء شریانی :

بیمارانی که اختلال عروقی خفیف تا متوسط دارند.. معمولا با درمانهای غر جراحی نظیر مهار کننده های فسفو دی استراز خوراکی, واکیوم ,تزریق مواد وازو اکتیو داخل کورپوس کاورنوس پاسخ میدهند. در مورد بیماری شریانی شدید معمولا نیاز به روشهای جراحی باز گشائی عروق(revascularization) و پروتز وجود دارد. ویاگرا یک مهار کننده فسفو دی استراز5 خوراکی است که اثر شل کننده NO را تشدید می کند. در خلال فعالیت جنسی NO از طریق اعصاب NANC در عضلات صاف آزاد میشود. این حالت موجب شل شدن عضلات کورپوس کاورنوس و تجمع خون در سینوزوئید ها و در نهایت نعوظ می گردد. فسفو دی استراز باعث تجزیه cgmp می گردد و توسط ویاگرا مهار می شود. باید توجه داشت در صورت فقدان تحریک جنسی این دارو تاثیری در ایجاد نعوظ ندارد. پاسخ کلینیکی به دارو وابسته به دوز است. نعوظ در 63% بیاران با دوز 25 میلی گرم دیده میشود و در 82% بیماران با دوز 100 میلی گرم بهبودی نشان می دهند. عوارض جانبی حفف تا متوسط و شامل سردرد 16% فلاشینگ 10% دیس پپسی 7% و اختلال بینائی 3% است. لازم به تذکر است که این عوارض نیز وابسته به دوز هستند. مصرف این دارو در بیماران قلبی باید با احتیاط صورت گیرد. دوز درمانی در شروع 50 میی گرم یک ساعت قبل از فعالیت جنسی است. این دارو در کبد متابولیزه می شود. بیمارانی که ترکیبات نیترات مصرف می کنند نباید از این دارو استفاده کنند.

داروهائی که داخل مجرا استعمال میشود نیز کاربرد خوبی داشته اند.ALPROSTADIL داخل مجرائی (MUSE) بطورمستقیم از مجرا جذب شده و به کورپوس کاورنوس میرسد. شایعترین عوارض آن شامل درد آلت تناسلی 11% و سوزش مجرای ادرار 7% است. انسیدانس فیبروز( خم شدن آلت تناسلی ندول پلاک پیرونی) حدود 1.4% است. در اغلب موارد بیماران عوارض جانب خفیف است از آنجائیکه این دارو امبریو توکسیک است لازم است در مواردی که همسر بیمار حامله است از کاندوم استفاده شود.

تزریق مواد وازو اکتیو در داخل جسم غاری نیز یک درمان مناسب است. مواد وازو اکتیو شامل پاپاورین به تنهائی یا همراه با فنتولامین و پروستاگلاندین بوده و باعث اتساع طولانی مدت شرائین می شوند. حتی بسیاری از بیماران به دنبال تزریقات مکرر وضعیت همودیناکیک بهتری پیدا کرده و بدون دارو نیز نعوظ خوبی داشته اند. عوارض این داروها شامل اکیوز محل تزریق, گیجی , فیبروز و پریاپیسم است.

ناتوانی جنسی با منشاء وریدی ( کاورنوسال) :

سابقه تورم سریع یا نعوظ ناقص به ویژه در مردان جوان قویا نارسائی وریدی را مطرح میکند. اگر چه نارسائی شریانی نیز علائم مشابهی را ایجاد میکند . گیجی, برافروختگی صورت و یا افت فشار خون سیستمیک متعاقب تزریق وازو دیلاتاتور ها ممکن است ناشی از نورو پاتی دستگاه اتونوم و یا نشت وسیع خون وریدی باشد. تایید تشخیص با کاورنوزومتری ضروری است. به منظور مقاصد علمی استفاده از سرعت detumescence در حین انجام آزمایش تزریق و تحریک توام (CIS) جهت تشخیص ناتوانی جنسی با منشاء وریدی توصیه شده است. پس از تزریق 30 میلی گرم پاپا ورین یا 10 میکرو گرم پرو ستاگلاندین E1 درداخل جسم غاری و تحریک دستی ناحیه ژنیتال detumescence در عرض 5 دقیقه برای نارسائی مکانیسم انسداد وریدی جنبه تشخیصی دارد. شایعترین بیماری عضله کاورنوس, فیبروز پس از پریاپیسم و جایگزینی موضعی با پلاک های فیبروتیک در بیماری پیرونی است.

درمان ناتوانی جنسی با منشاء وریدی :

در بیماران مبتلا به لیک وریدی خفیف ,ویاگرا ,آلپروستادیل داخل مجرائی, وسیله ایجاد کننده خلاء(vacium device) یا تزریق مواد گشاد کننده عروق در داخل جسم غاری برای ایجاد نعوظ مناسب کافی است. درمان جراحی فقط برای بیمارانی که به درمانهای کمتر تهاجمی پاسخ نمی دهند مورد استفاده قرار میگیرد. بنا براین برای تمام بیماران قبل از تصمیم جهت عمل جراحی, اقدام به انجام روشهای کمتر تهاجمی نظیر استفاده از واکیوم یا تزریق داروهای گشاد کننده عروق , توصیه می شود و درمان جراحی در بیمارانی که به درمان فوق جواب ندهند یا آن را نپذیرند انجام می شود.

اختلال عملکرد جنسی موثر بر ارگاسم انزال و emission :

سمپاتکتومی دو طرفه در سطح L2 , در 40% موارد منجر به اختلال در عملکرد انزال در بیماران می شود. لنفادنکتومی دوطرفه , خلف صفاقی با درصد بالاتری از اختلالات emission همراه است. انزال رترو گراید معمولا نتیجه اختلال عملکرد اسفنکتر داخلی یا گردن مثانه است که معمولا به دنبال جراحی خارج کردن پروستات , مصرف داروهای آلفا بلوکر و نوروپاتی های سیستم اتونوم( دیابت) دیده می شود. emision و انزال موفقیت آمیز بدون ارگاسم, در برخی از بیماران مبتلا به ضایعات نخاعی دیده می شود. اگر بررسی میکروسکوپی وجود اسپرم را در داخل ادرار مثانه بعد از یک انزال خشک تایید کند... تشخیص انزال رترو گراید مظرح می شود ولی اگر اثری از اسپرم وجود نداشته باشد نارسائی emission مطرح می گردد.

درمان :

قطع مصرف داروهای آلفا بلوکر در برخی از بیماران مبتلا به نارسائی emission یا انزال رترو گراید منجر به درمان می شود. داروهای سمپاتومیمتیک نظر افدرین یا ترکیبی از کلر فنیرامین مالئات و فنیل پرو پانول آمین هیدرو کلراید, با موفقیت در انزال رترو گراید مورد استفاده قرار گرفته اند. ایجاد انزال از طریق تحریک الکتریکی ( electroejaculation) بوسیله پروب رکتال جهت برخی بیماران دچار ضایعات نخاعی بکار می رود. استفاده از مشاوره روانپزشکی در اشخاصی که نمی توانند به ارگاسم و انزال برسند و استفاده از روش حساسیت زدائی, روش فشار دادن استفاده از بی حس کننده موضعی یا کاندوم که حساسیت گلنس و فرنولوم را کاهش می دهد جهت درمان انزال زودرس بکار می روند. اخیرا از مهار کننده های باز جذب سروتونین( فلوکسیتین سرترالین کلومیپرامین) نیز جهت درمان انزال زودرس با موفقیت استفاده شده است.

منم فرزند ایران از نسل کوروش و داریوش بزرگ نه از نسل دروغ و فریب
     
#4 | Posted: 9 Jun 2011 05:46
منظور از ناتوانی جنسی و ناباروری چی هست؟

گاهی بیماری قدرت تولید مثلش خوبه ولی در جریان سکس طبیعی دچار مشکلاتی میشه ، مثلا نمیتونه حالت راست شده کافی آلت رو بدست آورد یا اینکه انزال زودرس یا دیر رس داره یا اینک میل جنسی پایین داره ، که به همه اینها میگن اختلالات جنسی که فکر کنم به قدر کافی در topic های متعددی صحبت شده و اصولا درمان اینها با روانپزشکان هست ولی گاهی ناباروری داریم که اون عبارت است از ناتوانی در ایجاد حاملگی بعد از یک سال آمیزش جنسی بدون جلوگیری میباشد.حدود 15% زوج ها دچار ناباروری میگردند که 40% آنها مربوط به فاکتور مردانه و 40%مربوط به فاکتور زنانه است و بقیه اونها مربوط به هردو جنس میباشد.

برای اینکه متوجه بشی که آیا مردی دچار ناتوانی مراحل جنسی هست یا نه ، باید نوع طبیعی اونو بشناسی و بلد باشی...وقتی مردی تحریک میشود آلت وی باید شروع به نعوظ کند یعنی راست و سفت شود ، بعضی ها گرم مزاج هستند و با کوچکترین تحریکی به این حالت میرسند( که حتی گاهی باعث نازضایتی بعضی مردان میشود) و بعضی سرد مزاج و بی تفاوتهستند و برای رسیدن به این حالت نیاز هست که به طرق مختلف وی را تحریک کرد. کا گاهی باآموزش امکان پذیر است ، گاهی باید از روشهای سکس درمانی استفاده کرد. با تداوم تحریک جنسی باید آلت به نعوظش ادامه دهد و زود از این حالت خارج نشود ، گاهی بعضی ها دچار این مشکل هستند و جویای درمان میشوند. با ادامه تحریک و تداوم نحریک جنسی مجرای ادرار شروع به انقباض بطور مکرر میکند که در این مرحله است که منی با شتاب و با حالت جهشی خارج میشود البته باید خروج مایه منی با اراده باشد تا در زمان دلخواه که مورد توافق زوجین بود خارج شود..پس از رفع حالت انقباض مجرا و خروج مایع منی.. بتدریج آلت شروع به فروکش میکند. حالا اگر در جریان هرکدام از این مراحل اشکالی پیش بیاید به اختلال جنسی تعبیر میشود.

کلیه علل اختلالات نعوظ مردان :

 • اختلالات مادرزادی : فقدان جسم غاری-فیبروز جسم غاری- ضایعات طناب نخاعی-ابنرمالیتی های مادرزادی
 • اختلالت پانکراس : دیابت ملیتوس
 • اختلالات نرولوزیک : بیماری MS - نروپاتی اوتونوم- نروپاتی محیطی
 • اختلالت عروقی : pripaism ( نعوظ دردناک) -گرفتگی عروقی شریانهای اون منطقه- واریکوسل
 • اختلالات آدرنال : سرطانها- بیماری کم کاری غده مذبور بنام بیماری آدیسون
 • اختلالات تیروئیدی : کم کاری تیروئید- پر کاری تیروئید
 • صدمات به پانکراس : صدمه به آلت- شکستگی لگن- صدمه ستون مهره ها- انجام هر گونه جراحی روی ستون فقرات

داروها : بلوکر های اتونومیک- استروژنها- آنتی آندروژنها- رزرپین- بلوکر های گیرنده دوپامین

 • اختلالت گنادی : بعضی از سندروم های کم کاری غده جنسی مردانه- عوارض اوریون بیضه- چرخش دوطرفه بیضه بیضه پیر مردان- سرطانهای بینابینی زن ساز- اخته شدن.
 • اختلالات غده هیپوفیز مغزی : وجود غده های خوش خیم- و بدخیم- کم کاری غده مذبور-
 • متفرقه : بیماری نادری بنام هموکروماتوز- نارسائی کلیه- بیحالی و ضعف عمومی


منم فرزند ایران از نسل کوروش و داریوش بزرگ نه از نسل دروغ و فریب
     
#5 | Posted: 9 Jun 2011 05:47
بعضی سرطان‌ها باعث اختلال عملكرد جنسی می شوند‌ ▲دشمنان مردانگی

كاهش ميل جنسي، اختلال نعوظ و كاهش حجم اسپرم از شايع‌ترين عوارض راديوتراپي براي درمان سرطان به حساب مي‌آيند.

دكتر محمد كياسالار

سرطان چه ربطي دارد به عملكرد جنسي؟ چرا بعضي مردان پس از ابتلا به برخي سرطان‌ها، عملكرد جنسيشان مختل مي‌شود؟ كدام سرطان‌ها چنين اختلالاتي را به وجود مي‌آورند؟ و چه كار بايد كرد كه ميزان چنين اختلالاتي به حداقل برسد؟ قرار است كه اين مقاله به همين پرسش‌ها پاسخ بگويد.

بدجنس‌ترين سرطان‌ها :

سرطان‌هاي ناحيه لگن، شايع‌ترين سرطان‌هايي هستند كه عملكرد جنسي مردان را دچار اختلال مي‌كنند. و نه تنها خود اين سرطان‌ها، بلكه شيوه‌هاي درماني اين سرطان‌ها هم مخاطره‌آميزند: سرطان مثانه، روده بزرگ، پروستات و سرطان مقعد.

مردان مسن، و به ويژه آنهايي كه سنشان بالاي 60 سال است، بيشتر احتمال دارد كه پس از ابتلا به اين سرطان‌ها و به ويژه پس از درمانشان، به اختلال عملكرد جنسي دچار شوند. علتش هم البته واضح است: خودِ سالمندي به مرور باعث مي‌شود كه اختلالاتي در عملكرد جنسي به وجود بيايد و اين امر البته كار پزشكان را هم سخت‌تر مي‌كند. چرا كه آن وقت، سخت مي‌شود فهميد كه اختلالِ به وجود آمده، ناشي از سرطان است يا شيوه درمان سرطان و يا سالمندي. شيوه درماني در بسياري از موارد، تنها نقش يك كاتاليزور را بازي مي‌كند. يعني باعث مي‌شود كه اختلال جنسي ناشي از سالمندي، سريعتر به وقوع بپيوندد.

درمان‌هاي دردآور :

مشكل نعوظ، شايع‌ترين مشكل جنسي است كه پس از درمان سرطان‌هاي ناحيه لگن، مردان را گرفتار مي‌كند. البته مشكلات ديگري هم به دنبال برخي شيوه‌هاي درماني ضد سرطان اتفاق مي‌افتد: اختلال در ارضا شدن، كاهش لذت جنسي پس از مقاربت، ارضاي بدون خروج مني، كاهش ميل جنسي و درد شديد حين تماس جنسي. البته يادتان باشد كه قرار نيست تمام مردان به دنبال درمان سرطان ناحيه لگنشان، به اين مشكلات دچار شوند. هرچه اطلاعتان از مخاطرات درماني و شدت بيماري‌تان بيشتر باشد، راحت‌تر مي‌توانيد از مشورت پزشكتان استفاده كنيد و طبيعتا مي‌توانيد خطرات ناشي از درمان سرطان را به حداقل كاهش دهيد.

جراحي، ‌اشعه‌درماني (راديوتراپي)، ‌شيمي‌ درماني و هورمون‌ درماني،‌ رايج‌ ترين شيوه‌هاي درماني سرطان‌هاي لگن به حساب مي‌آيند و پس از تمام‌شان هم، احتمال بروز اختلالات فوق‌الذكر وجود دارد.

جراحي :

اعصاب ناحيه لگن، ميزان خوني را كه به آلت تناسلي مي‌رسد، تحت كنترل دارند. وقتي توده يا توموري در لگن وجود دارد كه پزشك ناچار است آن را بردارد، اين خطر وجود دارد كه بافت‌هاي كناري آن توده يا تومور - و به ويژه اعصاب آن ناحيه -آسيب ببينند. آسيب به اعصابي كه دورتادور پروستات را احاطه كرده‌اند، منجر به بروز اختلال نعوظ مي‌شود. در سرطان‌هاي مثانه و پروستات، وقتي كه جراح بخواهد بخش‌هايي از مثانه يا پروستات بيمار را بردارد، احتمال آسيب‌هاي عصبي فوق‌الذكر - و طبيعتا احتمال بروز اختلالات نعوظ- وجود دارد. در سرطان‌هاي مقعد و روده بزرگ هم، وقتي جراح بخواهد بخش‌هايي از روده بزرگ را بردارد، باز اين احتمال وجود دارد كه آسيب‌هاي عصبي حين عمل، منجر به اختلالاتي در عملكرد جنسي شود. سرطان آلت تناسلي هم اگرچه نادر است، اما اگر جراح بخواهد بخشي از آلت تناسلي را بردارد، باز هم ريسك آسيب‌هاي عصبي و بروز اختلالات جنسي بالاست.

با اين وجود در بعضي مواقع، سرطان آن‌قدر پيشرفت كرده است كه جراح براي برداشتن كامل توده، مجبور مي‌شود ريسك آسيب زدن به اعصاب لگني و ايجاد اختلالات جنسي را قبول كند تا سلامت عمومي بيمارش حفظ شود. اما آسيب‌هاي عصبي فوق‌الذكر، علاوه بر اختلال نعوظ ممكن است اختلالات ديگري را هم به وجود بياورند. ارضاي بدون خروج مني، شايع‌ترينِ اين اختلالات است و علتش هم اين است كه اسپرم‌هاي توليد شده يا اصلا از بيضه‌ها بيرون نمي‌آيند و همانجا باقي مي‌ماند و يا اين كه پيش از بيرون ريخته شدن، به مثانه برمي‌گردند. خوشبختانه اغلب بيماران مي‌گويند كه لذت اين ارضاي جنسي هيچ تفاوتي با ارضاهاي همراه با خروج مني ندارد.

اشعه‌درماني :

مكانيسم آن هنوز معلوم نيست اما به هر حال، اشعه‌اي كه در درمان سرطان‌هاي لگن به اين ناحيه تابانده مي‌شود، مي‌تواند منجر به اختلال نعوظ شود. فرضيه‌هاي متعددي براي توجيه اين اختلال مطرح شده است، از جمله اينكه اشعه‌درماني منجر به آسيب اعصاب ناحيه لگن مي‌شود، اشعه‌درماني ميزان جريان خون به سمت آلت تناسلي را كاهش مي‌دهد، و يا اين كه اشعه‌درماني سطح هورمون مردانه (تستوسترون) را در خون پايين مي‌آورد.

اين‌كه اشعه‌درماني تا چه حد منجر به بروز اختلالات جنسي مي‌شود، بستگي دارد به اين كه بيمار تا چه حد تحت درمان با اشعه قرار گرفته باشد و چه حجمي از لگن، تحت تابش اشعه قرار گرفته باشد.

عوارض جانبي اين شيوه درماني معمولا بين 6 ماه تا يك سال پس از شروع درمان ظاهر مي‌شود و هر چه سطح بيشتري از بدن در مدت طولاني‌تري تحت اشعه‌درماني قرار بگيرد، شانس بروز اين عوارض هم بيشتر مي‌شود. در مردان سيگاري و خصوصا آنهايي كه سابقه فشار خون بالا و زمينه بيماريهاي قلبي دارند، احتمال بروز اختلالات جنسي پس از درمان بيشتر است. اشعه‌درماني همچنين حجم اسپرمي را كه مردان ترشح مي‌كنند نيز كاهش مي‌دهد. براي مرداني كه يك مدت طولاني تحت اين شيوه درماني قرار مي‌گيرند، احتمال اين‌كه در حال خروج مني دچار درد شوند، زياد است اما خوشبختانه، اين درد نيز معمولا پس از چند هفته از بين مي‌رود.

هورمون درماني :

مي‌گويند هورمون مردانه (تستوسترون)، سوختِ سرطان پروستات است. طبيعتا پزشكان هم براي درمان اين سرطان، از شيوه‌هاي خاصي استفاده مي‌كنند تا ميزان اين هورمون در بدن به سطح پايين‌تري برسد. برداشتن بيضه‌ها به كمك جراحي، يكي از همين شيوه‌هاست. استفاده از داروهاي ضد تستوسترون و استفاده از هورمون‌درماني براي خنثي كردن اثر هورمون مردانه نيز از ديگر شيوه‌هاي درمان اين بيماري است. با اين كار، جلوي پيشرفت اين سرطان گرفته مي‌شود.

اما هورمون‌درماني هم مي‌تواند منجر به بروز اختلالاتي در عملكرد جنسي مردان شود. كاهش ميل جنسي، اختلال نعوظ و كاهش حجم اسپرم از شايع‌ترين عوارض اين شيوه درماني به حساب مي‌آيند. اين عوارض نيز البته در سالمندان بيشتر به چشم مي‌خورد. جوانان معمولا مي‌توانند در مقابل عوارض هورمون‌درماني هم به خوبي مقاومت ‌كنند.

شيمي‌درماني :

بعضي از داروهايي كه در شيمي‌درماني مورد استفاده قرار مي‌گيرند،‌ باعث مي‌شوند كه سطح هورمون‌هاي مردانه در خون كاهش پيدا كند. كاهش هورمون‌هاي مردانه نيز منجر به كاهش ميل جنسي و بروز اختلال در نعوظ مي شود. خوشبختانه اين دو عارضه شيمي‌درماني، معمولا چند هفته پس از پايان دوره درمان خود به خود از بين مي‌روند.

چاره چيست؟‌

خوشبختانه بيشتر اختلالات جنسي ناشي از درمان سرطان‌هاي لگن، به مرور از بين مي‌روند. بعضي از اين عوارض فقط يك تا سه هفته دوام مي‌آورند و بعضي‌ ديگر هم يك تا دو سال. اما مواردي هم وجود دارند كه تا آخر عمر باقي مي‌مانند و هرگز از بين نمي‌روند.

به هر حال، بهترين كار اين است كه قبل از شروع درمان، اطلاعاتتان را درباره بيماري، شيوه‌هاي درماني و عوارض اين شيوه‌ها افزايش دهيد. براي اين منظور، مي‌توان از مشورت پزشكان استفاده كرد. اين كار، اعتماد به نفس بيمار را افزايش مي‌دهد و ترس‌هاي بي‌مورد او را هم از بين مي‌برد. ضمن اينكه حس واقع‌بيني را در او تقويت مي‌كند و بنابراين، ميزان ‌توقعاتش را از درمان تعديل و تصحيح مي‌كند.

استفاده از آزمون و خطا هم توصيه مناسبي است. مثلا بيماراني كه به كاهش ميل جنسي دچار شده‌اند، بايد خودشان در خلال زندگي روزمره‌شان كشف كنند كه در چه مواقعي و در چه شرايطي، ميل جنسيشان افزايش پيدا مي‌كند. بيماران مي‌توانند با كشف چنين نكته‌هايي در زندگي روزمره و تقويت آنها در زمانهاي مناسب، خودشان نيز در درمان مشكلشان سهيم شوند.

ساكت نماندن هم مهم است! يعني چه؟

يعني اگر شما مثلا به كاهش ميل جنسي دچار شده‌ايد، لازم است كه همسرتان هم از اين مطلب باخبر شود. اگر از اين حسي كه مثلا پس از شيمي‌درماني پيدا كرده‌ايد، هيچ حرفي به زبان نياوريد، ممكن است همسرتان تعابير نادرستي از تغيير رفتارتان پيدا كند. ضمن اين كه هر چقدر اطرافيانتان، مشكل شما را دقيق‌تر و بهتر بشناسند، بيشتر احتمال دارد كه چاره‌اي براي رفع مشكل‌تان بينديشند و يا براي حل مشكلتان، به شما كمك كنند. از صحبت كردن و مشورت با بيماران ديگر هم غافل نشويد. آنهايي كه پيش از شما به بيماري‌هايي نظير بيماري شما دچار شده‌اند، منابع بسيار مناسبي براي كسب اطلاعات كاربردي و دقيق به شمار مي‌روند. آنها نيز به شما خواهند گفت كه بسياري از اين مشكلات به مرور و خودبه‌خود از بين مي‌روند.

منم فرزند ایران از نسل کوروش و داریوش بزرگ نه از نسل دروغ و فریب
     
#6 | Posted: 9 Jun 2011 05:48
قطره و قرص گياهی آفروديت

آفروديت محتوي چندين گياه شامل دارچين خارخاسك زعفران و زنجبيل مي باشد مطالعات وسيعي روي اثر اين گياهان براي رفع اختلالات جنسي در سطح جهان انجام شده است مواد موثره گياهي بخصوص ساپونين و اسانسها و استروئيدهاي موجود در اين گياهان در برطرف نمودن ناتواني جنسي موثر مي باشد و با اتساع عروق آلت تجمع خون را در اين عضو زياد كرده و موجب نعوظ مي گردد همچنين تمايلات جنسي را افزايش مي دهد و از انزالهاي زودرس وناقص جلوگيري نموده و موجب ظهور يك عمل جنسي رضايت بخش مي شوند .

مطالعات باليني نشان مي دهند كه آفروديت موجب افزايش تعداد اسپرم شده و مي تواند در بيماراني كه بعلت كمبود اسپرم دچار درجاتي از عقيمي هستند موثر واقع شود ، درمطالعات باليني اثر ساپونين جداشده از خارخاسك روي اختلالات ناشي از ناتواني هاي جنسي مورد ارزيابي قرار گرفته است و اثر بخشي آن به اثبات رسيده است .اثربخشي آفروديت در افراد تحت مطالعه برسي شده و معلوم گرديده كه حداقل در هشتاد درصد اين افراد نعوظ بادوامي ايجاد مي گردد همچنين نشان داده شده است كه آفروديت تعداد اسپرم را افزايش ميدهد جالب توجه است كه ساپونين مجزا شده از خارخاسك توليد فوليكول استيموليت هورمون از هيپوفيز را زياد مي كند كه خود باعث افزايش تعداد اسپرم مي شود ساپونين پيوند رسپتورهاي استروژن در هيپوتالاموس شده و از طريق واكنش پس نورد منفي توليد فوليكول استيموليت هورمون را زياد مي كند .

در بعضي افراد اختلالات جنسي همراه با اضطراب ناشي از ناتواني انجام دهي عمل جنسي است آفروديت قادر به برطرف كردن اين اضطراب بوده موجب آرامش و اعتماد به نفس مي شود.

موارد احتياط و منع مصرف :

بيماران قلبي بيماراني كه اخيرا مبتلا به سكته قلبي شده اند در مصرف اين دارو بايد احتياط كنند .

عوارض جانبي :

بيماراني كه نسبت به اسانس هاي گياهي حساسيت دارند بايد اين دارو را با احتياط مصرف كنند در كمتر از يك درصد بيماران عدم تحمل گوارشي سردرد مختصر و برافروختگي صورت گزارش شده است.

مقدار مصرف :

مقدار مصرف قطره به ميزان 50 تا60 قطره 3 بار در روز در يك فنجان آب قند بعد از غذا ميل شود ، قرص به ميزان يك قرص 3 بار در روز بعد از غذا ميل شود آفروديت را مي توان براي حصول نتيجه بهتر مستمر مصرف نمود.

منم فرزند ایران از نسل کوروش و داریوش بزرگ نه از نسل دروغ و فریب
     
#7 | Posted: 9 Jun 2011 05:49
viagra سيلدنافيل :

وياگرا نام تجارتي داروي سيلدنافيل ميباشد .اين دارو به مرداني كه دچار اختلال نعوظ ميباشند كمك ميكند تا توانائي جنسي خود را باز يابند . و در واقع اين دارو پايه اصلي تمامي داروهايي است كه در اين زمينه در بازار دارويي وجود دارد .اين دارو به صورت قرص 1ساعت قبل از تصميم به مقاربت مصرف ميشود و در طي يك ساعت نبايد بيش از 1قرص مصرف شود .اين دارو به به شكل قرصهاي ............ ميلي گرمي موجود است.

در مورد اغلب بيماران درمان با قرص ۵۰ ميلي گرمي اغاز ميگردد.حتي در صورت استفاده از وياگرا باز هم جهت ايجاد نعوظ احتياج به تحريكات فيز يكي و ذهني و تمايل بيمار به ايجاد نعوظ وجود دارد .

عوارض جانبي :

برخي از عوارض جانبي شايع وياگرا :

 • سردرد
 • قرمزي و احساس گرما در صورت و قسمت فوقاني
 • ناراحتي معده
 • ابريزش بيني
 • عطسه هاي مكرر
 • تغييرات بينائي
 • آبی رنگ به نظر رسيدن اجسام

موارد منع مصرف :

 • در صورتي كه از نيتروگليسيرين يا داروهاي نيتراتي زير استفاده كنيد نبايد از وياگرا استفاده كنيد.
 • ايزوسوربايد مونونيترات
 • ايزوسوربايد دي نيترات
 • قرصها يا اسبري زير زباني نيتروگليسيرين
 • نوارها و برچسبهاي ترابوستي نيتروگليسيرين
 • اگر شما از وياگرا استفاده ميكنيد و دچار درد قفسه سينه شديد به بزشك مراجعه كنيد.


منم فرزند ایران از نسل کوروش و داریوش بزرگ نه از نسل دروغ و فریب
     
#8 | Posted: 9 Jun 2011 05:49
Retarded Ejaculation انزال ديررس

شيوع اين حالت كمتر است اين افراد براي انزال احتياج به يك تحريك شديد دارند ، بسياري از اين مردان كه در هنگام نزديكي به مرحله انزال نمي رسند ممكن است از طريق استمنا يا از طريق دست و يا دهاني زوج خود به مرحله انزال برسند . دلايل شايع آن عبارتند از مصرف زياد الكل و يا كوكائين اعتياد به مواد مخدر و يا استفاده از داروهاي روانگردان و ضد افسردگي .

عوامل روانشناسي شامل :

اضطراب ، براشفتگي و خشم نسبت به شريك جنسي و ترس از حاملگي .

درمان :

درمان شامل برطرف كردن عوامل روانشناسي و همچنين آموزش دادن جهت پايين آوردن فشارهاي رواني و آموزش هايي جهت خوشايند كردن ارتباط جنسي .

منم فرزند ایران از نسل کوروش و داریوش بزرگ نه از نسل دروغ و فریب
     
#9 | Posted: 9 Jun 2011 05:50
Erectile dysfunction اختلالات نعوظ :

در امريكا بيست ميليون نفر مشكلات نعوظ را تجربه كرده اند. اختلال نعوض عبارت است : از عدم توانائي آالت تناسلي در ايجاد نعوظ يا حفظ نعوظ به مدت كافي جهت انجام عمل مقاربت .در اغلب مردها گاه گاهي اشكالات در نعوظ تجربه مي شود ولي اگر مكررا اتفاق افتد احتياج به درمان دارد.

عوامل پزشكي كه احتمال اختلالات نعوظ را افزايش ميدهد عبارتند از :

ديابت بالا بودن فشار خون ، مشكلات قلبي، عدم تعادل هورموني ، مسائل پروستات وعوارض بعضي از داروها مخصوصا داروهاي ضد فشار خون و روانگردان .

عوامل روانشناسي كه باعث اشكلات نعوظ مي شوند عبارتند از :

اضطراب افسردگي ، عدم اعتماد به نفس ، سابقه سواستفاده جنسي ، اعتقادات مذهبي كه ارتباط جنسي را گناه مي دانند ترس از حاملگي و غيره .مشكل نعوظ در حقيقت مشكل هر دو جنس محسوب مي شود چون مي تواند از لحاظ رواني و احساسي روي شريك جنسي نيز تاثير بگذارد و زن احساس كند كه شايد براي مرد جذاب نيست و در طول زمان تبديل به اضطراب گردد .

درمان :

در مرحله اول درمان شامل كشف علت اختلال و برطرف نمودن علل زمينه اي است . در مرحله دوم استفاده از داروهاي گشاد كننده عروق جهت افزايش جريان خون در بافت اسفنجي آلت تناسلي و در نتيجه ايجاد نعوظ مانند سيلدنافيل و يوهمبين و غيره .نهايتا استفاده از وسايل ايجاد كننده نعوظ و استفاده از تزريقات داخل آلت .

منم فرزند ایران از نسل کوروش و داریوش بزرگ نه از نسل دروغ و فریب
     
#10 | Posted: 9 Jun 2011 05:50
عضو هيات علمي پژوهشكده ابن‌سينا : مردان براي بهبود عملكرد هورمونهاي جنسي از مصرف كافئين بپرهيزند.

گياهان دارويي جهت باروري عمومي و در رفع مواردي از قبيل عدم تعادل هورموني، ناتواني جنسي (ضعف جنسي)، تعداد كم اسپرم، حركت كند اسپرم، التهاب پروستات، واربكوسل و ... مي‌توانند تاثير مثبتي داشته باشند. به گزارش سرويس «بهداشت و درمان» خبرگزاري دانشجويان ايران، مهناز حيدري كارشناس ارشد سم‌شناسي و عضو هيات علمي پژوهشكده ابن‌سينا جهاد دانشگاهي با بيان اين مطلب خاطرنشان كرد : برخي از گياهاني كه مي‌توانند مؤثر واقع شوند عبارتند از شنبليله، زنجبيل، گزنه، تمشك، موز، گل كلم، ‌پياز، فلفل قرمز و سبز، موسير، تخم كدو، كاسني سالادي، شيرين بيان،‌ اسفناج و انبه. وي ادامه داد :‌ با توجه به اينكه حدود 30 درصد موارد نازايي مربوط به مردان است در برخي موارد درمان كلينيكي به همراه درمان طبيعي به بيماران توصيه مي‌شود.

گفتني است كه هدف از درمان طبيعي (رژيم غذايي مناسب، داروهاي گياهي، مكمل‌ها و ...) در ناباروري مردان، بهبود كميت و كيفيت اسپرم و بهداشت مناسب توليد مثل در مردان است. درمان گياهي با استفاده از گياه يا بخشي از آنها (ريشه، گل، ساقه، برگ، ميوه، پوست و دانه و ...) جهت درمان بيماري قلبي، گوارشي، پوستي، كبدي، كليوي، توليد مثلي و غيره استفاده مي‌شود كه سبب برگشت بهبودي و سلامتي مي‌شود. وي افزود : درصد موفقيت در اثر مصرف گياهان دارويي براي هر فردي قابل پيشگويي نيست و استفاده از گياهان دارويي داراي اثرات جانبي بسيار كمي شامل سردرد، خستگي، تهوع و آلرژي است.

مهناز حيدري در پايان ضمن تاكيد بر تاثير تغذيه مناسب و سالم بر سلامت، بهداشت توليد اسپرم و عملكرد هورمونهاي جنسي، مصرف رژيم غذايي طبيعي غني از سبزيجات، ميوه‌هاي تازه، غلات، حبوبات، آجيل و دانه‌ها را توصيه كرده و اظهار داشت كه از رژيمهاي غذايي حاوي راديكالهاي آزاد، چربي‌هاي اشباع شده و روغنهاي هيدروژنه، الكل و كافئين بايستي خودداري شود.

منم فرزند ایران از نسل کوروش و داریوش بزرگ نه از نسل دروغ و فریب
     
صفحه  صفحه 1 از 4:  1  2  3  4  پسین » 
Sexology - سکسولوژی انجمن لوتی / Sexology - سکسولوژی / شايع ترين اختلالات جنسی مردان بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2019 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites