تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
Sexology - سکسولوژی

دانستنیهای مهیج سكسی

صفحه  صفحه 7 از 19:  « پیشین  1  ...  6  7  8  ...  18  19  پسین »  
#61 | Posted: 17 Aug 2011 13:44
پنـج عاملي کـه زن و مـرد را بـه هـم جـذب مـي‌کنـد

1.ژن CHM: مطالعه‌هاي اخير لكوس و دكونيگ سوئيسي نشان داده ما از نظر ژنتيكي قادر به تشخيص بو هستيم. وقتي فردي به شما مي‌گويد بوي خوبي مي‌دهيد در واقع بدنش در حال تجزيه و تحليل ژن‌هاي CHM شماست. اين گروه از ژن‌ها، مسوول تدارك سيستم ايمني هم هستند و وقتي قرار است عضوي اهدا شود، پزشكان توجه مي‌كنند كه ژن‌هاي ‍CHM گيرنده و دهنده يكي باشد تا عضو پيوندي پس‌زده نشود.

معمولا اعضاي يك خانواده ژن‌هاي CHM مشابهي دارند اما در خارج از خانواده موارد مشابه به سختي پيدا مي‌شود. نكته بسيار جالب اينكه افرادي كه ژن‌هاي CHM آنها كاملا متضاد است جذب هم مي‌شوند. براي اثبات اين قضيه لكوس و دكونيگ تي‌شرت‌هاي چند مرد را به چند زن دادند تا بو كنند و لباسي را كه به نظرشان بوي جذاب‌تري دارد انتخاب كنند. نتايج بررسي‌ها نشان داد زنان لباس‌هايي را انتخاب مي‌كنند كه متعلق به مرداني است كه ژن CHM آنها هيچ?شباهتي به ژن‌هاي CHM آنها ندارد.


2.تناسب: مرد و زن حين انتخاب همديگر به تناسب‌هاي بدني يكديگر توجه مي‌كنند. اكثر ما انسان‌ها تناسب بدني كاملي نداريم. يك نفر چشمان درشتي دارد، ديگري انگشتان بلند و ديگري پاهاي كشيده اما اين عدم تناسب گاهي به چشم جنس مخالف زيبا به نظر مي‌رسد. رندي تورنهيل، روان‌پزشك آمريكايي به اين نتيجه رسيده كه زنان هر چند به مردان غيرمتناسب علاقه داشته باشند به ويژه در دوره تخمك‌گذاري مرداني را جذاب مي‌دانند كه بدني كاملا متناسب دارند. دليل آن هم تمايلي ناخودآگاه به داشتن فرزنداني متناسب است. مردان نيز زناني كه اندامي متناسب دارند و اندازه دور كمر آنها كمتر از دور باسن?شان است را جذاب‌تر و بارورتر مي‌دانند.

3.هورمون‌ها: تستوسترون هورموني مردانه است كه باعث به‌وجود آمدن خوي خشن ماست. براساس تحقيقات هر چه ميزان اين هورمون بالاتر مي‌رود ميزان خوشبختي در ميان زوجين كاهش مي‌يابد.

آمار نشان مي‌دهد ميزان خيانت، خشونت‌هاي خانگي و طلاق در ميان زوجيني كه هورمون تستوسترون در جنس مرد بالاتر است، بيشتر ديده مي‌شود. به همين دليل زنان ناخودآگاه بيشتر به مرداني جذب مي‌شوند كه صورتي نسبتا زنانه دارند.

4 شباهت: شباهت، دليل ديگر جذب شدن برخي زوجين به هم است. بيشتر مردان به سمت زناني جذب مي‌شوند كه نشان يا ردپايي از مادرشان داشته باشند. مدل مو، رنگ چشم، نوع حرف‌زدن، شكلي از رفتار... هر چيزي كه در ذهن يك مرد تداعي‌گر مادرش باشد، ممكن است باعث جذب او به يك زن شود.


5.مهرباني: جذاب بودن، تنها به دليل داشتن يك ويژگي فيزيكي نيست. خلاق بودن، مهربان و باهوش‌بودن از جمله ويژگي‌هايي است كه باعث جذب افراد به هم مي‌شود. ديويد باس، روان‌شناس آمريكايي 10 سال پيش تحقيقي انجام داد و در آن از 10 هزار زن و مرد با 37 فرهنگ مختلف درخواست كرد معيارهاي انتخاب همسر خود را بيان كنند.

تمامي اين افراد درصدر فهرست خود مهرباني و بعد از آن ذكاوت را قرار داده بودند. به نظر مي‌رسد براي بزرگ كردن فرزندان و زندگي كردن در اين دنياي ستمكار، زيبايي روح مهم‌تر از زيبايي جسم است.

منم فرزند ایران از نسل کوروش و داریوش بزرگ نه از نسل دروغ و فریب
     
#62 | Posted: 22 Aug 2011 06:39
اینها مریض جنسی اند یا ریاکار فرصت طلب؟!

نکته تاسف بار تر این که این نگاه های بیمارگونه ، به جای روانه شدن به کلنیک های روانشناسی جهت معالجه افرادی که حتی برج میلاد را با نگاه جنسی می نگرند ، سر از تریبون های رسمی و ارگان دولت در می آورند و به عنوان فلسفه به خورد مردم داده می شوند!

عصر ایران نوشت:

1 - در فیلم جویندگان طلا که چارلی چاپلین در آن نقش آفرینی می کند ، همراه او که بسیار گرسنه است ، همه چیز ، حتی چارلی را به شکل مرغ بریانی می بیند که می تواند گرسنگی اش را بر طرف کند.

در علم روانشناسی نیز مثال هایی نظیر این وجود دارد که احتمال این که یک شخص گرسنه در خیابان ، تابلوی کتابخانه را " کباب خانه" بخواند ، بیشتر از بقیه است.

2 - می گویند مردی ، خروسی خرید و به خانه برد. وقتی وارد شد ، همسر جوانش ، سر و رویش را پوشاند و نهیب زد: ای مرد! غیرتت چه شده است؟ روزها که تو نیستی ، آیا من باید با این خروس که جنس مخالف است ، تنها بمانم؟ خروس را بیرون ببر و از هر که خریده ای به او بازگردان!

مرد ، خوشحال از این که زن چنان پاکدامنی دارد که حتی از خروس هم دوری می کند ، به بازار برگشت و خروس را به فروشنده اش که پیر مرد دنیا دیده ای بود پس داد.

پیرمرد که ماوقع را شنید ، گفت: اشکالی ندارد؛ من خروسم را پس می گیرم ولی برو درباره زنت بیشتر تحقیق کن! کسی که درباره یک خروس چنین می کند ، لابد ریگی به کفش دارد و می خواهد رد گم کند.

در یکی دو سال اخیر ، برخی مسوولان و رسانه هایی که داعیه دار ارزشگرایی هم هستند ، نگاه های خاصی به مساله جنسیت داشته اند که به همان اندازه که مضحک اند ، شرم آور و تأسف بار نیز هستند ؛ تو گویی که بعضی ها ، همه ارکان و عناصر خلقت آدم و عالم را رها کرده اند و به جهان هستی از پیرامون جنسیت و رفتارهای مبتنی بر آن می نگرند!

البته اگر یک شهروند در کنج خانه خود دچار چنین کج بینی مفرطی شود ، حرجی نیست ولی هنگامی که برخی مدیران میانی و رسانه های رسمی و مدعی ، علمدار چنین رویکردهایی شوند ، آنگاه نمی توان تأسف و نگرانی خود را پنهان کرد.

مثلاً همین سال گذشته بود که لوگوی روزنامه تهران امروز ، یک جنجال بزرگ در سطح ملی به وجود آورد و حتی بازتاب های جهانی داشت که طی آن دنیا به نوع نگاه بعضی ها در داخل خندید!

در آن مقطع ، یکی از مسوولان وقت ، کشف کرده بود که لوگوی این روزنامه شبیه زنی است که می رقصد و باید تغییر کند و تهدید کرده بود که در صورت برچیده نشدن این فساد آشکار ، با روزنامه برخورد خواهد کرد! و این در حالی بود که تا قبل از کشف این شباهت(!)به مخیله هیچ بنی بشری با عقل متعارف ، چنین چیری حتی متبادر هم نمی شد!

یا زمانی خبر آمد که فلان مسوول دستور داده صدای ضبط شده خانمی که در آسانسور ، طبقات را اعلام می کند و می گوید "لطفا مانع بسته شدن در نشوید" را قطع کنند!

چند روز پیش نیز ، خبرگزاری مهر خبر داد که به ناشری گیر داده اند که باید بیت در آغوش گرفتن جسد خسرو توسط شیرین سانسور شود! و این در حالی است که در 9 قرنی که از سروده شدن این منظومه توسط نظامی گنجوی می گذرد ، هیچ کس از این بیت تحریک و منحرف نشده بود! (هر چند دو روز بعد مسوولان مربوطه گفتند که قضیه ناقص مطرح شده است و چون مخاطب کتاب نوجوانان بوده اند برخی ملاحظات طبیعی است.)

غلبه نگاه جنسی به دنیای پیرامون و گارد گرفتن در برابر همه چیز ، به این چند مورد ختم نمی شود. اخیراً نیز ارگان رسمی دولت و پیشتر ، یک سایت حامی دولت ، مقاله ای منتشر کرده بودند که در آن همه چیز به طرز بی سابقه ای ، جنسی و سکشوال قلمداد شده اند.

مثلاً شهرسازی کنونی با ماهیت جنسی تعریف شده و نویسنده فیلسوف آن (!) نمادهای شهری را نیز جنسی کرده و نوشته است: در شهر مدرن ، نمادهای مردانه(مانند برج میلاد) ، در برابر نمادهای زنانه (مانند تونل کردستان یا توحید) می ایستند(!) و با اشاره به " اتوبان ها و بزرگراه هایی که می توان با سرعت در میان انبوه اتومبیل ها لایی کشید، نوشته بود: "لایی" کشیدن در ترافیک خیابان ها و لذت حاصل از ان ، یک کنش سکشوال است.چنین کنشی شب ها در خیابان لذت بیشتری تولید می کند(!)

یا در همین مقاله ، ادعا شده که فوتبال هم ماهیت سکشوال دارد زیرا توپ در درون دروازه جای می گیرد یا بازیکنان به هم لایی می زنند... و در ادامه نیز خودروی پژو 206 را محصولی جنسی معرفی کرده که مردم از آن خبر ندارند!

نکته تاسف بار تر این که این نگاه های بیمارگونه ، به جای روانه شدن به کلنیک های روانشناسی جهت معالجه افرادی که حتی برج میلاد را با نگاه جنسی می نگرند ، سر از تریبون های رسمی و ارگان دولت در می آورند و به عنوان فلسفه به خورد مردم داده می شوند!

صاحب چنین نگرشی که حتی اشیا ، خیابان ها و خودروها را نیز با نگاه جنسی می بیند اگر قدرت اجرایی هم پیدا کند ، معلوم است که با رفتارهای متعارف برآمده از اقتضائات سنی جوانان چگونه برخورد می کند و چه تفاسیری از آن ارائه می دهد!

اما ربط آن سکانس فیلم چارلی چاپلین و ماجرای خروس با این افراد چیست؟

به نظر می رسد ، افرادی که چنین نگاه های بیمارگونه ای دارند ، از دو حال خارج نیستند: یا محرومیت ها و عقده های فروخفته خود را با نگاه جنسی شان به همه چیز ، پاسخ می دهند که در این صورت باید برایشان طلب شفا کرد و یا همانند آن زنی که مانع از ورود خروس به خانه اش شد ، دارند رد گم می کنند که باید بساط ریا و ادا و اصول شان را برچید و خلقی را رهانید.

منم فرزند ایران از نسل کوروش و داریوش بزرگ نه از نسل دروغ و فریب
     
#63 | Posted: 22 Aug 2011 12:04
كنترل اميال جنسي بدون سركوب آنها

مركز همه احساس ها و انجام تمام اعمال انسان مغر انسان است و احساس عشق و ميل جنسي هم از اين قائده مستثني نيستند همه احساس هاي كه ما نسبت به محيط و افراد داريم كاملا طبيعي هستند مثل ترس ، غم ،خشم ، ترحم ، رضايت ،لذت ،ارامش،مهر و ....قصد ندارم كه احساس ها را به دو دسته مثبت و منفي تقسيم كنم چون همه احساس ها را مفيد مي دانم. احساس خشم را در نظر بگيريد اين احساس زماني بروز مي كند كه ما خودمان را در برابر يك امر غير طبيعي يا غير انساني و يا مخالف راي و نظر مان ببينيم اگر شخصي به اين احساس شدت بدهد و بدون انعطاف با مسائل برخورد كند علاوه بر صدماتي كه به ديگران مي زند خودش نيز از اجتماع طرد مي شود و قادر به برقراري ارتباط با ديگران نيست.

شخصي را در نظر بگيريد كه در برابر يك راي ناعادلانه دادگاه به خشم مي ايد مي تواند خشمش را با پرتاب وسايل ،شكستن شيشه و يا حتي انفجار ساختمان دادگستري بروز دهد و يا مي تواند به راي دادگاه اعتراض كند و چنانچه اميدي به رسيدگي موثر ندارد مي تواند با نامه سرگشاده و بيدار كردن اذهان عمومي و دخالت دادن افرادي كه به نوعي مي توانند موثر باشند خشم خود را ابراز كند مي توان نتيجه گرفت كه احساس خشم كاملا مفيد است و اين مغز انسان است كه زمان احساس خشم و چگونگي بروز آن را و در نتيجه تاثير مثبت ان را در امورات مختلف زندگي رقم مي زند . بدون شك بروز هرگونه احساس از مركز فرماندهي مغز طراحي مي شود و مغز نيز در احاطه و سيطره اراده انسان است.

شايد مقايسه احساس عشق و ميل جنسي با احساس ترس و يا خشم كار درستي نباشد اما يك شخص گرسنه را هم در نظر بگيريد كه يك غذاي با ظاهر و عطر و بوي تحريك كننده را درمقابل دارد ولي اين غذا حرام است مثلا با گوشت خوك تهيه شده است اگر حرام بودن گوشت خوك براي مغز پررنگ و واضح ترسيم شده باشد حتي اگر گرسنگي به اوج برسد باز هم امكان ندارد مغز بتواند خارج از محدوده عمل كرده و فرمان خوردن را صادر كند اما اگر همين غذا سالم باشد و فقط منبع درامد ان حرام باشد هر چه كه احساس گرسنگي شديد تر مي شود و ميل به غذا افزايش پيدا مي كند مغز چون چارچوب محكمي در اين رابطه ندارد به تقاضاي بدن پاسخ داده و فرمان خوردن را صادر مي كند.

خوب پس تنها احساس نياز نيست كه تعيين كننده است بلكه اين محدوده اختيار مغز است كه تصميم گيري و صدور فرمان را تعيين مي كند . چيزي كه باعث مي شود هر انساني داراي يك شخصيت منحصر به فردي باشد ميزان تسلط او بر عملكرد مغز است هر چقدر كه خط و مش مر بوط به ارزش ها و ضد ارزش ها پررنگ و واضح باشد عملكرد مغز نيز بهتر تحت كنترل در مي ايد و محكم بودن اين خط و مش ها نيز بستگي به باور محكم و يقين كامل دارد تنها با تكيه بر اينكه دزدي بد است نمي توان مانع اختلاس و خيانت به اموال عمومي شد .

منم فرزند ایران از نسل کوروش و داریوش بزرگ نه از نسل دروغ و فریب
     
#64 | Posted: 23 Aug 2011 09:10
تقلب در بازار محصولات جنسي

دکتر فريدون خيام‌فر/جراح کليه و مجاري ادراري/عضو هيات علمي دانشگاه شاهد/4 معيار براي قضاوت درباره صحت و سقم تبليغات جنسي.

تقلب در بازار محصولات جنسي :

گسترش مطالعات و تحقيقات درباره عملکرد جنسي انسان و افزايش دانش بشري درباره انواع اختلا‌ل‌هاي جنسي و متعاقب آن، دستيابي به روش‌هاي تشخيص و درمان اين‌گونه اختلا‌ل‌ها طي ساليان اخير باعث شده است افراد، بيش از گذشته، براي دريافت مشاوره‌هاي جنسي و بهبود روابط زناشويي خود به کلينيک‌هاي تخصصي اختلا‌ل‌هاي جنسي مراجعه کنند...

در همين حال، تقاضاي روزافزون در حوزه مسايل جنسي و زناشويي، گروه‌هاي سودجو و غيرعلمي را نيز به اين حوزه وارد کرده تا براي رسيدن به سود سرشار با انواع و اقسام تبليغ‌هاي کاذب و فريبنده به جذب مشتري بپردازند؛ مشترياني که در صورت عدم رضايت از خدمات ارايه‌شده به علت نوع خاص مشکل‌شان قادر به شکايت هم نخواهند بود، چرا که از برملا شدن خصوصي‌ترين مسايل زندگي خود بيمناک‌اند و به علت همين نگراني معمولا از اين سودجويان شکايت نمي‌کنند.

امروزه انواع و اقسام محصولات جنسي در بسته‌ها و اشکال مختلف به بازار آمده که هرچند درباره تمامي آنها نمي‌توان يکسان قضاوت و آنها را به کلي رد يا تاييد کرد اما مي‌توان نکاتي را بر شمرد که تکليف خوانندگان اين نوشته را هنگام مواجهه با محصولات جنسي و تبليغ‌هاي آن روشن مي‌کند.


1.روابط زناشويي يک اتفاق يا يک برنامه نيست؛ بلکه يک فرآيند است که درک متقابل زوجين، بيشترين نقش را در رضايت جنسي دارد. به عبارت ديگر، نمي‌توان روابط زناشويي را صرفا به يک عمل فيزيکي محدود به بستر خواب خلاصه کرد؛ بلکه بسياري از حوادث و اتفاقات زندگي مشترک و نوع ارتباطات و مراودات زن و شوهر در خارج از بستر خواب روي عملکرد جنسي آنها نيز تاثير مي‌گذارد. بنابراين صرف استفاده از انواع محصولات جنسي بدون شناسايي و حل مسايل و مشکلات احتمالي موجود ميان زن و شوهر کمکي به بهبود روابط جنسي زوجين نخواهد کرد. ضمن اينکه گاهي هم همين تبليغ‌ها مشکل‌آفرين هستند.

2.بسياري از مکمل‌ها و ‌ترکيب‌هاي دارويي و گياهي که در داروخانه‌ها و عطاري‌ها به فروش مي‌رسند هنوز به تاييد مراکز معتبر علمي نرسيده‌اند و فوايد و عوارض آنها کاملا شناخته شده نيست و طرح هر فايده و اثري از آنها صرفا جنبه تبليغاتي دارد. اين‌گونه‌ترکيب‌ها اگر با عبارات معجزه‌آسا، تضميني و نظاير اينها تبليغ شوند قطعا کذب و نادرست است. ضمن اينکه بين مجوز واردات و فروش مکمل‌ها که مطلقا جنبه درماني و دارويي ندارد و متن تبليغاتي آنها مبني بر درمان مناسب و بي‌خطر براي اختلا‌ل‌هاي رايج جنسي تناقض بسياري وجود دارد. در کشورهاي ديگر روي اين‌گونه بسته‌ها عبارت «اين بسته براي تشخيص و يا درمان هيچ بيماري تجويز نمي‌شود» به صورت انگليسي درج شده و در کشورما نيز بايد همين عبارت به فارسي چاپ شود و مسوولان امر نيز شرکت‌هاي دارويي را به درج اين عبارت ملزم كرده و با موارد تخلف برخورد کنند.

3.در حال حاضر و در مقايسه با گذشته روش‌هاي درمان اختلا‌ل‌هاي جنسي، بيشتر و متنوع‌تر شده است. به عنوان نمونه، براي ناتواني جنسي در مردان، داروهاي خوراکي، دستگاه‌هاي کمکي، فرآورده‌هاي تزريقي و پروتزي وجود دارد که به کمک آنها مي‌توان توانايي مرد را براي رابطه زناشويي با همسر احيا کرد اما اينکه بيمار به ناتواني جنسي مبتلاست يا نه و اينکه کدام درمان براي وي سودمند است، نيازمند بررسي و تشخيص پزشک است. از اين‌رو افراد بايد مانند ساير بيماري‌ها در صورت مواجهه با اختلا‌ل‌هاي جنسي براي تشخيص و درمان آن به مشاوران و پزشکان مراجعه کنند.

4.برخي محصولات جنسي بر پايه دامن زدن به يک تصور نادرست و ايجاد يک نياز کاذب تبليغ مي‌شوند. براي نمونه، اندازه اندام تناسلي نزديک به صددرصد مرداني که با شکايت کوچکي اين عضو به کلينيک درمان اختلا‌ل‌هاي جنسي مراجعه مي‌کنند، طبيعي است اما به علل مختلفي که از طرح آن صرف‌نظر مي‌کنم، آنها اصرار مي‌کنند که از دستگاه‌هاي بزرگ‌کننده اندام تناسلي استفاده کنند و درباره کارايي آن سوال مي‌کنند؛ در حالي که چون شکايت يا هدف افرادي که تمايل به استفاده از اين دستگاه دارند، با واقعيت منطبق نيست؛ هيچ سودي از خريد و استفاده اين‌گونه دستگاه‌ها به دست نمي‌آورند زيرا بهبود روابط زناشويي به اندازه اندام تناسلي ارتباطي ندارد و چنين تبليغ‌هايي فقط به ايجاد و گسترش يک فرهنگ غلط در خانواده‌ها منجر مي‌شود و معيارها و سلايق فردي به عنوان يک معيار مطلوب به زوجين به طور ناخودآگاه و از طريق همين تبليغات جنسي تحميل مي‌شود؛ باور نادرستي که ممکن است تا سال‌ها از ذهن زوجين خارج نشود.

البته مسووليت و وظيفه دستگاه‌هاي نظارتي و متوليان امر نيز در اين مورد بسيار خطير است؛ زيرا تبليغات کاذب و فراگير سودجويان که باپشتوانه منابع مالي حاصل از فروش محصولات‌شان همراه است باعث کمرنگ يا بي‌تاثير شدن مقالات علمي و ديدگاه‌هاي صاحب‌نظراني مي‌شود که دايره مخاطبان‌شان محدودتر از تبليغ‌هاي پرهياهوي سودجويان است. بنابراين دستگاه‌هاي نظارتي بايد براي جلوگيري از‌ ترويج فرهنگ غلط ناشي از تبليغات کاذب جنسي اقدام لازم را به عمل آورند. به هرحال، اختلا‌ل‌هاي جنسي و پيامد‌هاي زناشويي ناشي از آن، مسايل ساده‌اي نيستند که بتوان آنها را با ارسال پستي (سودجويان محصولات جنسي را بدون ذکر هرگونه نشاني از خود به آدرس مشتري ارسال مي‌کنند) يا خريد محصولات جنسي برطرف کرد بلکه افراد بايد با افزايش آگاهي و اطلاعات خود در اين حوزه و در صورت نياز با مراجعه به مشاوران و پزشکان متخصص حوزه مسايل جنسي از درمان‌هاي لازم بهرمند شوند.

منم فرزند ایران از نسل کوروش و داریوش بزرگ نه از نسل دروغ و فریب
     
#65 | Posted: 23 Aug 2011 09:25
دوچرخه سواری ومشکلات جنسی

دوچرخه به عنوان وسیله نقلیه و نیز به عنوان وسیله ورزشی از سالیان دراز در خدمت اقتصاد و سلامت جامعه مورد استفاده قرار میگرفته است لیکن امروزه سکسوژیستان و متخصصین زنان با احتیاط بیشتری به فواید آن درابعاد حرفه ای مینگرند.بررسی های اخیر نشان میدهد مردانی که ساعت های متمادی به دوچرخه سواری میپردازند بیش از دیگران از مشکل نعوظ ، زود انزالی و نیز بی حسی آلت تناسلی در رنجند . از طرفی 13 میلیون زن در امریکا به دوچرخه سواری مشغولند که سلامت جنسی آنها نیزبسیار باید مورد توجه قرار گیرد .

اینکه دوچرخه سواری در زنان چگونه تاثیراتی میتواند داشته باشد موضوع تحقیق دانشگاه " یل " بوده است که به وجود رابطه بین دوچرخه سواری و مشکلات جنسی در زنان صحه گذاشته است. به نظر متخصصین ، زنانی که طولانی مدت به این ورزش اشتغال ورزیده اند با مشکلات بیشتری در زمینه کاهش حساسیت کلیتوریس و بی حسی دستگاه تناسلی مواجه هستند. از عوامل احتمالی ایجاد کننده این مشکل میتوان به نشستن طولانی مدت روی دوچرخه و فشردگی اعصاب ناحیه تناسلی و نتیجتا عدم سهولت در جریان خون میتوان اشاره کرد که باعث کرخت شدن این نواحی میگردد.

آنچه متخصصین برای جلوگیری از آسیب های احتمالی این ورزش توصیه میکنند ، استفاده از تشکچه های مخصوص و نرم و نصب آن روی دوچرخه و نیز استراحت های دوره ای و پیاده و سوار شدن های پیاپی است که میتواند تا حدودی از مشکلات آتی در افراد جلوگیری کند.

نکته قابل تامل که خوانندگان این مطلب باید در نظر داشته باشند این است که رابطه علت و معلولی بین دوچرخه سواری و مشکلات جنسی وجود ندارد و از طرفی تجربه اینگونه مشکلات جنسی تنها در افرادی که به شکل حرفه ای به این ورزش اشتغال دارند و چیزی معادل هفته ای 10 مایل میتوانند دوچرخه سواری کنند میتواند اتفاق بیافتد. ( بنا بر این چنانچه دوچرخه سوار حرفه ای نیستید خواندن این مطلب بهانه خوبی برای فرار از دوچرخه سواری نیست !!!)

منم فرزند ایران از نسل کوروش و داریوش بزرگ نه از نسل دروغ و فریب
     
#66 | Posted: 23 Aug 2011 09:27
سکس برای بازیکنان فوتبال ، آزاد یا قدغن ؟

یکی از موضوعات بحث انگیز در مباحث روانشناسی ورزشی ، مسئله برقراری رابطه جنسی ورزشکاران در ایام بازی های جام جهانی است . نظریات گوناگونی پیرامون پرهیز از برقراری رابطه جنسی ورزشکاران در شب مسابقه مطرح گردیده است . عده ای را اعتقاد بر این است که برقراری رابطه جنسی در این زمان ، منجر به از دست دادن انرژی و توان ورزشکار میگردد و مصداق این تئوری ، محمد علی کلی بازیکن سرشناس بوکس است که مدعی است پیش از انجام مسابقات به مدت 6 هفته از برقراری رابطه جنسی پرهیز میداشته تا از این طریق به ذخیره سازی انرژی خود کمک کرده باشد .

از طرفی مطالعات انجام شده در دانشگاه مک گیل کانادا نشان داده اند که برقراری رابطه جنسی منجر به افزایش تستسترون در بدن میگردد که این افزایش نقشی مثبت در عملکرد فرد در فعالیت های ورزشی میتواند داشته باشد. به نظر این پژوهشگران چنانچه فرد فعالیت جنسی خود را به مدت 3 ماه متوقف سازد ، سطح تستسترون بدن در حد سطح تستسترون بدن یک پسر بچه کاهش میابد که نتیجتاً در چنین وضعیتی به شکل طبیعی نمیتوان انتظار عملکرد قوی بدنی از فرد داشت .لیکن این توضیح لازم به ذکر است که برای برخی از انواع ورزش ها که نیازمند تمرکز میباشد شاید فعالیت جنسی توصیه نگردد ولی برای ورزش های پر حرکت و پر خشونتی چون بوکس و یا فوتبال ، برقراری رابطه جنسی میتواند نقش مثبتی در کیفیت عملکرد ورزشی فرد داشته باشد مشروط بر آنکه فرد از افراط در انجام فعالیت جنسی ، مصرف مشروبات الکلی همراه با فعالیت جنسی و نیز بی خوابی طولانی مدت پرهیز داشته باشد.

گفتنی است در بازیهای در حال جریان در افریقای جنوبی کشورهای مختلف دستورالعمل های متفاوتی را برای فعالیت جنسی بازیکنان خود اعمال نموده اند . به عنوان مثال مربی تیم فوتبال انگلیس از بازیکنان خود خواسته است به هیچ عنوان در طول مسابقات به فعالیت های جنسی اشتغال نورزند در حالیکه مربیان کشور برزیل بازیکنان خود را در انجام فعالیت های جنسی آزاد گذاشته اند . در این میان کشور آرژانتین هم انجام فعالیت جنسی بازیکنان را تنها در تعطیلات آخر هفته مجاز دانسته است مشروط بر اینکه این فعالیت با مصرف مشروب و دخانیات همراه نگردد . لازم به ذکر است بازیکنان فوتبال معمولاً همسر و یا دوست دختر خود را در کنار خود در سفر همراه دارند.

شاد و پیروز باشید و شعار همیشگی را در گوش که : سکس بهتر ، زندگی بهتر.

منم فرزند ایران از نسل کوروش و داریوش بزرگ نه از نسل دروغ و فریب
     
#67 | Posted: 23 Aug 2011 09:29
ورزش سن جنسي را کاهش مي‌دهد

دکتر هومن انگوراني/متخصص پزشکي ورزشي/استاديار دانشگاه علوم پزشکي ايران/براي تقويت زندگي زناشويي ورزش کنيد! ورزش سن جنسي را کاهش مي‌دهد .

ورزش آثار مفيد متعددي در حفظ و ارتقاي سلامت جنسي مردان دارد. بررسي‌ها نشان داده‌اند مرداني که به‌طور منظم ورزش مي‌کنند، به علت خون‌رساني بهتر به اعضاي مختلف بدنشان، سلامت جنسي و لذت جنسي بيشتري را در مقايسه با مرداني که اهل ورزش نيستند، تجربه مي‌کنند...

بررسي‌ها نشان مي‌دهند 30 دقيقه ورزش در روز نه فقط باعث بهبود سلامت جنسي مي‌شود، بلکه توان و بنيه افراد را افزايش مي‌دهد و باعث بهبود عملکرد قلب و گردش خون مي‌شود و در نتيجه خون به بهترين نحو جريان پيدا مي‌کند. حتي ورزش باعث تحريک حواس پنج‌گانه مي‌شود.

ورزش‌هاي قلبي و عروقي، تحمل و توان فرد را بالا مي‌برند و باعث مي‌شوند بنيه جسمي فرد به حدي قوي شود که ديگر مانند قبل به سرعت خسته و درمانده نشود. ورزش به تناسب اندام فرد کمک مي‌کند و درنتيجه جذابيت جنسي وي بيشتر مي‌شود. افرادي که به طور منظم ورزش مي‌کنند، احساس خوبي درباره خودشان دارند و حس مي‌کنند جذابيت آنها بيشتر و احساس رضايت آنها از وجود خود و زندگي مشترک بيشتر مي‌شود.

از سوي ديگر، مرداني که ورزش در برنامه روزانه زندگي آنها جايي ندارد، سطح پايين‌تري از هورمون تستوسترون در خون خود دارند و اين امر بر سلامت جنسي آنها تاثير نامطلوب مي‌گذارد. پزشکان بر اين باورند که مردان، به ويژه پس از 40 سالگي، براي اينکه ميل جنسي خود را در حد مطلوبي نگه دارند، بايد در يک برنامه ورزشي منظم و منطبق بر اصول علمي شرکت کنند. کم‌تحرکي مي‌تواند به بروز ديابت، پرفشاري خون و چاقي منجر شود که همه اين بيماري‌ها کاهش ميل جنسي و اختلال‌هاي جنسي را در پي خواهد داشت. ورزش از طريق کاهش استرس و هيجان‌هاي رواني نيز به سلامت جنسي مردان کمک مي‌کند.

مشخص شده است که مردان کم‌تحرک يا بي‌تحرک سطح بالاتري از استرس را در مقايسه با مردان پرتحرک تجربه مي‌کنند که اين استرس با تاثير بر هيپوتالاموس و هيپوفيز مغز باعث کاهش ترشح هورمون تستوسترون و در نتيجه اختلال عملکرد جنسي در مردان مي‌شود. کاهش ميزان تستوسترون، در مردان کم‌تحرک مي‌تواند باعث اختلالات نعوظ، کاهش ميل جنسي، خستگي، ضعف و کاهش لذت جنسي شود. از ديگر فوايد ورزش اين است که فرد ورزشکار تصوير ذهني بهتري از بدن خود دارد که اين امر تاثير مثبتي بر عملکرد جنسي او مي‌گذارد.


تاثير ورزش بر ميل جنسي :

نتيجه يک تحقيق، نشان داده‌ است که 80 درصد مردان و 60 درصد زناني که دست‌کم هفته‌اي 2 تا 3 بار در يک برنامه ورزشي شرکت مي‌کنند، ميل جنسي‌شان بيشتر از حد ميانگين است. ورزش منظم، سن جنسي افراد را کاهش مي‌دهد. به عنوان نمونه، در يک مطالعه، سن جنسي در افراد 60 ساله‌اي که به طور منظم شنا مي‌کنند، حدود 2 دهه کمتر از سن شناسنامه‌اي آنها است. همچنين در يک مطالعه ديگر مشخص شد مردان بيش از 50 سالي که به طور منظم ورزش مي‌کنند، 30 درصد کمتر از ديگر همسالان غيرفعال‌شان به ناتواني جنسي دچار مي‌شوند. افزون بر اين، ورزش منظم باعث آزاد شدن مقدار زيادي ماده اندروفين در بدن مي‌شود که اين امر به نوبه خود باعث لذت‌ جنسي بيشتر در فرد مي‌شود. از سوي ديگر، ورزش منظم باعث افزايش استقامت قلبي-عروقي و استقامت عضلاني مي‌شود و رابطه زناشويي را تقويت مي‌کند و باعث مي‌شود فرد در اين رابطه، کمتر به ضعف و خستگي دچار شود. همچنين نتايج يک تحقيق ديگر نشان داده است که يوگا تاثير بسزايي در ارتقاي سلامت جنسي مردان و بهبود قواي جنسي و ميل جنسي آنها دارد.

نسخه‌اي براي ارتقاي سلامت جنسي :

براي بهره‌مند شدن از آثار سودمند ورزش در سلامت عمومي و سلامت جنسي، بهتر است در يک برنامه ورزشي مبتني بر اصول علمي شرکت کنيد. البته نبايد فراموش‌ کرد که نسخه ورزشي هر فرد همانند نسخه دارويي او بايد دقيقا براساس ويژگي‌ها، نيازها و عوامل‌ جسماني و فيزيولوژيک وي تجويز شود.

  • برنامه ورزش هوازي: از جمله ورزش‌هاي هوازي مي‌توان به مواردي نظير پياده‌روي، دوچرخه‌سواري، دويدن آهسته، طناب زدن،‌شنا و استفاده از تردميل يا دوچرخه ثابت اشاره کرد.

طبق دستور‌العمل کالج پزشکي ورزشي آمريکا،‌ همه افراد و از جمله مرداني که قصد دارند براي حفظ سلامت جنسي خود ورزش کنند بايد دست‌کم 150 دقيقه فعاليت ورزشي با شدت متوسط در هفته يا 90 دقيقه فعاليت ورزشي شديد در هفته داشته باشند که مي‌توان اين مدت را به جلسات 30 دقيقه‌اي در روزهاي مختلف هفته تقسيم کرد. براي افرادي که آمادگي جسماني کمي دارند مي‌توان در شروع برنامه ورزشي، جلسات را به دوره‌هاي 10 دقيقه‌اي تقسيم کرد. براي تعيين شدت مناسب ورزش در افراد، متخصصان پزشکي ورزشي از شيوه‌هاي مختلفي بهره‌ مي‌گيرند که در اين ميان مي‌توان به مواردي نظير تعيين شدت براساس ضربان قلب هدف، معيار درک خستگي و تست تکلم اشاره کرد. به‌طور کلي شدت ورزش در هر فرد با توجه به شرايط جسمي و فيزيولوژيک وي و براساس نتايج آزمون‌هاي سنجش آمادگي جسماني تعيين مي‌شود.

  • ورزش‌هاي کششي: همه افراد، از جمله مرداني که قصد دارند براي حفظ سلامت جنسي خود ورزش ‌کنند، بايد هر روز گروه‌هاي مختلف عضلاني خود را تحت کشش قرار دهند و کشش هر عضله بايد دست‌کم 15 تا 30 ثانيه طول کشيده و براي هر گروه عضلاني 3 تا 5 بار در هر دوره تکرار شود.

  • ورزش‌هاي قدرتي يا مقاومتي: اين‌گونه ورزش‌ها به منظور افزايش استقامت و قدرت عضلاني تجويز مي‌شوند و از جمله آنها مي‌توان به ورزش‌هاي ايزومتريک و ايزوتونيک، کار با ماشين‌هاي وزنه و کشش‌هاي ورزشي اشاره کرد. همه افراد، از جمله مرداني که قصد دارند براي حفظ سلامت جنسي خود ورزش مي‌کنند، بايد دست‌کم هفته‌اي 2 بار گروه‌هاي بزرگ عضلاني خود را تقويت کنند که اين کار در ابتدا با تعداد دوره‌هاي کمتر و با 8 تا 15 بار تکرار در هردوره شروع مي‌شود و به تدريج تعداد دوره‌ها يا ميزان وزنه‌ها با توجه به شرايط فرد اضافه مي‌شود.

ناگفته نماند که همه افراد، به ويژه افرادي که سن بيش از 45 سال دارند يا به بيماري خاصي دچارند، بايد پيش از شروع يک برنامه ورزشي حتما با يک متخصص پزشکي ورزشي مشورت کنند تا برنامه ورزشي مناسب و متناسب با شرايط جسماني و فيزيولوژيک خود را دريافت کنند.

منم فرزند ایران از نسل کوروش و داریوش بزرگ نه از نسل دروغ و فریب
     
#68 | Posted: 23 Aug 2011 11:49
رابطه زناشويي براي روان‌رنجوران نيز مفيد است

سلامت ايران: تحقيقات اخير پژوهشگران آمريكايي نشان داده دسته ‌اي از بيماران روان‌رنجور كه روابط جنسي مداوم برقرار مي‌كنند، سالم‌ترند. محققان در بررسي‌هاي خود متوجه شده‌اند افراد مبتلا به روان‌رنجوري معمولا بسيار حساس، مضطرب و با خلق‌وخوي متغير هستند اما همسراني كه به طور مرتب روابط جنسي برقرار مي‌كنند كمتر با آثار منفي اين بيماري مواجه مي‌شوند. محققان 72 زوج جوان را طي 4 سال ازدواج‌شان زيرنظر گرفتند و از آنها خواستند هر 6 ماه وضعيت سلامت روان و ميزان دفعات برقراري رابطه‌شان را اعلام كنند.

بررسي‌ها نشان داد به طور ميانگين در 6 ماه اول ازدواج، زوج‌ها هفته‌اي يك بار و در سال چهارم ماهي 3 بار رابطه جنسي برقرار مي‌كردند. نكته جالب آنجا بود كه اگر چه زوج‌هاي جوان سالم فكر مي‌كردند رابطه جنسي بر سلامت روان آنها تاثيري ندارد، زوج‌هاي مبتلا به روان‌رنجوري معتقد بودند برقراري اين رابطه سبب افزايش اعتماد به نفس و احساس خوب آنها در زندگي مي‌شود. افراد روان‌رنجور معمولا فكر مي‌كنند خوشبخت نيستند اما ازدواج در القاي حس خوشبختانه به آنها بسيار كمك‌كننده است.

منم فرزند ایران از نسل کوروش و داریوش بزرگ نه از نسل دروغ و فریب
     
#69 | Posted: 24 Aug 2011 07:07
گزارش یک تحقیق دانشگاهی در باره وضعیت سلامت جنسی مردم ایران

نتایج یک تحقیق در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نشان داد 67/55 درصد افرادی که فیلم سکسی می بینند دارای خانواده های مذهبی با اعتقادات دینی بالا هستند.

به گزارش خبرنگار سلامت نیوز, بر اساس این گزارش 8 /40درصد افرادی که استمنا می کنند و 4/16 درصد افرادی که هم جنس بازند و 68/18درصد افرادی که ارتباط نامشروع با جنس مخالف دارند نیز دارای خانوده های مذهبی هستند

بر اساس مطالعه انجام گرفته بیشترین انحراف جنسی در آقایان با فراوانی 72 درصد مربوط به خود ارضایی بود و در خانم ها نیز هم جنس بازی رواج بیشتری داشت . همچنین ارتباط با جنس مخالف در آقایان تقریبا دو برابر خانم ها گزارش شده است.

نتایج این تحقیق که در کنگره ملی سلامت خانواده نیز ارائه شده نشان می دهد که 64درصد زنان و 72 درصد مردان دیدن فیلم سکسی را در رفتارهای نامشروع مورد تایید قرار دادند و 42درصد زنان و 44 درصد مردان اظهار داشتند که در شرایط ارتباط جنسی و انجام گناه قرار گرفته ولی اعتقادات مذهبی آنها را از انجام عمل گناه باز داشته است.

منم فرزند ایران از نسل کوروش و داریوش بزرگ نه از نسل دروغ و فریب
     
#70 | Posted: 24 Aug 2011 07:10
10 نكته كه احتمالا شما در مورد سكس نمي دانيد

1 - به طور متداول يك سكس خوب 15 دقيقه طول مي‌كشد كه ده دقيقه‌ي آن مربوط به عشق بازي است و پنج دقيقه مربوط به اينتركورس.

2 -انسان تنها موجود اين كره‌ي خاكي نيست كه سكس را براي لذت انجام مي‌دهد. دولفين‌ها و نيز شامپانزه‌ها گاهي اوقات سكس را فقط براي لذتِ آن انجام مي‌دهند نه به قصد توليد مثل.

3 - 11 درصد مردها با مشكل نعوظ مواجه هستند در حالي كه 25 درصد آن‌ها عكس اين مشكل را دارند يعني انزال زودرس.

4 - در يك محيط گرم ارگاسم زودتر اتفاق مي‌افتد .

5 - احتمال حامله شدن براي زني كه به ارگاسم مي‌رسد خيلي بالاتر است چون در اين حالت اسپرم راحت‌تر خود را به رحم مي‌رساند.

6 - همجنس بازي فقط مختص انسان نيست، خفاش ِ نر بيشترين ميزان همجنس بازي را در ميان پستانداران دارد.

7 - الان كه داريد اين مطلب را مي‌خوانيد 4000 نفر در دنيا سرگرم سكس هستند. در هر روز 400 ميليون نفر در دنيا!

8 - سكس تسكين دهنده‌ي بسيار خوبي براي سردرد است. اگر سردرد داريد، سكس درمان خوبي است!

9 - در سن 70 سالگي هفتاد و سه درصد مردان هچنان براي سكس قوي هستند و 30 درصد زنان بالاي 80 سال همچنان سكس دارند!

10 - 70 درصد زن‌ها ترجيح مي‌دهند شكلات بخورند تا اين كه سكس داشته باشند!

منم فرزند ایران از نسل کوروش و داریوش بزرگ نه از نسل دروغ و فریب
     
صفحه  صفحه 7 از 19:  « پیشین  1  ...  6  7  8  ...  18  19  پسین » 
Sexology - سکسولوژی انجمن لوتی / Sexology - سکسولوژی / دانستنیهای مهیج سكسی بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites