انجمن لوتی: عکس سکسی جدید، فیلم سکسی جدید، داستان سکسی
خانه و خانواده
  
صفحه  صفحه 56 از 59:  « پیشین  1  ...  55  56  57  58  59  پسین »

Housework | ‏نكات خانه داری


مرد

 
خلال دندان و کاربردهای جالب آن در زندگی

آیا فکر می کنید خلال دندان فقط برای تمیز کردن لابلای دندان ها و امتحان پخت کیک مفید است؟ باز هم فکر کنید. شگردهای زیر را در رابطه با کاربردهای جدید خلال دندان در آشپزخانه، گوشه و کنار خانه و حیاط امتحان کنید و از آنها بهره ببرید.


۱- از سر رفتن غذا جلوگیری کنید
این مورد برای همه ما اتفاق افتاده است: قابلمه غذا را روی اجاق گاز می گذاریم؛ شعله زیر آن را زیاد می کنیم و با خود می گوییم چند دقیقه دیگر به آن سر می زنم اما فراموش می کنیم و ناگهان غذا سر می رود. برای اجتناب از مواجه شدن با چنین موقعیتی و کثیف شدن اجاق گاز یک خلال دندان را به طور افقی بین در و قابلمه قرار دهید. با ایجاد این فضای کوچک بخار از قابلمه به تدریج خارج می شود و از سر رفتن غذا جلوگیری می شود.


۲- میزان خروج سس سالاد را کنترل کنید
نمی خواهید دوباره خیلی سس روی سالدتان بریزد! پس این راه را امتحان کنید: فویل روی قوطی سس سالاد را برندارید. با استفاده از یک خلال دندان سوراخ هایی روی آن ایجاد کنید. با این کار از به یکباره خالی شدن قوطی سس روی سالدتان جلوگیری می کنید و علاوه بر آنکه در مصرف سس صرفه جویی می کنید از مصرف کالری بی رویه که برایتان مضر است نیز پرهیز می کنید.


۳- در مایکروویو سیب زمینی را سریع تر بپزید
دفعه آینده که خواستید سیب زمینی بپزید با خلال دندان برای آن چهارپایه درست کنید. چهار خلال دندان را در یک طرف آن وارد کنید. با این کار همه جهات آن (بالا، زیر و اطراف) در معرض امواج قرار گرفته و سریع تر می پزد.


۴- دستگاه تلفن را تمیز کنید
هر گاه میان دگمه های تلفن یا صفحه کلید کامپیوترتان جرم، دوده یا گرد و غبار گرفت یک خلال دندان را در الکل فرو کنید و با آن محل مربوطه را تمیز کنید. از این راهکار برای تمیز کردن هر شکاف یا درز دور از دسترسی می توان استفاده کرد.


۵- شمع ها را راحت تر روشن کنید
وقتی فتیله شمعی کوچک شده و یا درون پارافین فرو رفته است، خلال دندانی را آتش بزنید و با استفاده از آن فتیله را روشن کنید.


۶- ابتدای نوار چسب را نشانه گذاری کنید
اغلب پیدا کردن سر نوار چسب کار وقت گیری است (اگر نخواهم بگویم که اعصاب خردکن است.) بار بعد که از نوار چسب استفاده کردید یک خلال دندان را به سر آن بپیچید تا دوباره دچار این معضل نشوید.


۷- رنگ دیوار را لکه گیری کنید
آیا می دانید رمز خوب لکه گیری کردن چیست؟ اینکه بتوانید کمترین میزان رنگ ممکن را بردارید و به همین دلیل خلال دندان برای این کار بسیار خوب عمل می کند. انتهای خلال دندان را در رنگ فرو کنید و آهسته به محل مورد نظرتان بمالید. برعکس قلمو، بیشتر از میزان مورد نیازتان روی خلال دندان نخواهد آمد و در ضمن مجبور نخواهید شد مثل قلمو آن را بشویید.


۸- غذای هر کس را علامت گذاری کنید
با استفاده از خلال دندان های رنگی می توانید استیک، همبرگر و ... هر فرد را علامت گذاری کرده و طبق دلخواهش، متوسط، برشته یا آب دار و گریل کنید.


۹- سوسیس را به طور یکنواخت سرخ کنید
یکنواخت سرخ کردن سوسیس کار آسانی نیست چون دائم به سمت دیگر می غلتد. می توانید دو یا چند سوسیس را با خلال دندان به یکدیگر وصل کنید و به این ترتیب آن را در جای خود ثابت کرده و به طور یکنواختس رخ کنید.


۱۰- سیر را درت غذا علامت گذاری کنید
چنانچه می خواهید غذایتان را با سیر مزه دار کنید در حبه های سیر خلال دندانی فرو کنید تا هنگام سرو غذا آنها را به راحتی خارج کنید.


۱۱- سابقه خمیده شده گیاه را به حالت اول برگردانید
چنانچه ساقه گیاه مورد علاقه تان در حال خم شدن است، پایان عمر آن گیاه نیست. ساقه را با قرار دادن خلال دندانی کنار آن صاف کنید و سپس با نواری آنها را به هم بپیچید تا صاف بماند. حواستان به آن باشد تا پس از آنکه گیاه قدرت خود را بازیافت آتلی را که درست کرده اید باز کنیدتا مانع رشد ساقه نشوید.


۱۲ - سوراخ های کوچک را در وسایل چوبی پر کنید
آیا در حین انجام کار میخی را اشتباها کوبیده اید و سوراخی را ناخواسته در وسیله چوبی تان ایجاد کرده اید؟ غصه نخورید. خلال دندانی را به چسب سفید یا زرد آغشته کنید و آن را در سوراخ به وجود آمده فرو کنید و اضافه آن را بشکنید. در آخر، انتهای آن را سمباده بزنید. هیچ کس متوجه آن نخواهد شد.


۱۳- نشتی سوراخ شلنگ حیاط را بگیرید
چنانچه شلنگ حیاط نشتی دارد فورا آن را با یک شلنگ جدید جایگزین نکنید. سوراخ را پیدا کنید و یک خلال دندان در آن فرو کنید و اضافه آن را بشکنید. چوب در اثر رطوبت آب متورم می شود و جلوی نشتی را می گیرد.


۱۴- لولای پیچی را که گشاد شده است، درست کنید
آیا هیچ وقت گرفتار لولای دری که سوراخ پیچ آن گشادش ده باشد، شده اید؟ (این حالت معمولا پس از برداشتن یک در یا لولای آن ایجاد می شود). این مشکل را به این ترتیب حل کنید: انتهای خلال دندانی را به چسب آغشته کنید و آن را داخل سوراخ بچسبانید. اضافه آن را بشکنید و یک یا دو خلال دندان دیگر به داخل سوراخ اضافه کنید تا کاملا پر شود. اکنون دوباره سوراخ را دریل کنید کنید و لولا را درست در جایش پیچ کنید.


۱۵- پولک ها را بچسبانید
چنانچه در حال انجام کار هنری هستید که نیاز به چسباندن پولک یا دگمه دارد از خلال دندان استفاده کنید تا بتوانید تمیزتر کار کنید. کمی چسب روی کاغذی بریزید. یک خلال دندانی را در آن فرو کنید و با استفاده از آن مقدار کافی چسب را روی هر قطعه بمالید.


۱۶- راحت تر خیاطی کنید
با استفاده از یک خلال دندان پارچه تان را به راحتی به زیر پایه دوخت و دوز چرخ خیاطی هدایت کنید و یا پارچه ای را که در حال جمع شدن است، باز کنید و به این ترتیب سریع تر و آسان تر خیاطی کنید.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
  
مرد

 
مقایسه 7 نوع قابمله برای پخت و پز

قابلمه باید تحمل این حرارت را داشته باشند تا در اثر حرارت دچار تغییرات نشوند، مخصوصا پوشش داخلی آنها. با این پیش‌زمینه نگاهی داریم به قابلمه‌هایی كه برای پخت‌وپز روی اجاق گاز مناسب هستند...
بیشتر مردم ما برای پخت‌وپز از قابلمه استفاده می‌كنند و این قابلمه‌ها را روی اجاق‌گاز می‌گذارند و این یعنی قابلمه‌ها در معرض حرارت مستقیم قرار می‌گیرند و باید تحمل این حرارت را داشته باشند تا در اثر حرارت دچار تغییرات نشوند، مخصوصا پوشش داخلی آنها. با این پیش‌زمینه نگاهی داریم به قابلمه‌هایی كه برای پخت‌وپز روی اجاق گاز مناسب هستند...


پیرکس؛ مطمئن
بهترین قابلمه‌ها، قابلمه‌های پیركس هستند ولی نه برای ایرانی‌ها چون بیشتر مردم كشور ما از اجاق‌گاز برای پخت‌وپز استفاده می‌كنند در حالی كه پیركس تحمل حرارت مستقیم را به مدت طولانی ندارد. از سوی دیگر، خیلی از غذاهای ایرانی را در مایكروفر هم نمی‌توان پخت. در كشورهای دیگر كه استفاده از اجاق‌های برقی رایج است، این قابلمه‌ها مناسب هستند.


تفلون؛ پرطرفدار
یكی از قابلمه‌هایی كه در كشور ما زیاد به كار می‌رود، قابلمه‌های تفلون هستند. این قابلمه‌ها از این نظر كه غذا به آنها نمی‌چسبد و روغن کمتری برای پخت‌وپز در آنها لازم است، خیلی طرفدار دارند ولی باید هنگام استفاده از آنها دقت‌ بسیار زیادی داشت چون حتی كشیدن اسكاچ زبر روی سطح داخلی‌شان باعث می‌شود خراش بردارند و اگر تكه‌ای از تفلون وارد دستگاه گوارش شود، می‌تواند آسیب زیادی در پی داشته باشد به همین دلیل استفاده از قابلمه‌های تفلون در اروپا تقریبا منسوخ شده است.


چدن‌هایی كه چدن نیستند
قابلمه‌های دیگری كه به نام قابلمه چدن امروزه در بازار به فروش‌ می‌رسند، در واقع چدن نیستند بلكه از جنس آلومینیوم خشك‌اند كه با دستگاه‌هایی خاص در قالب تزریق می‌شوند و روی آنها تفلون می‌كشند یعنی با ظروف تفلون تفاوتی ندارند و باید همان ملاحظاتی كه در مورد قابلمه‌های تفلون وجود دارد، در مورد آنها هم رعایت كرد. لازم است بدانید چدن، آلیاژی از آهن است و اگر این قابلمه‌ها واقعا چدن بودند، وقتی لایه رویه آنها (تفلون) به هر دلیلی خراش برمی‌داشت، حتما زنگ می‌زدند.


استیل؛ بهداشتی
قابلمه‌های استیل از همه قابلمه‌های دیگر بهداشتی‌ترند اما یك مشكل اساسی دارند، اینكه حرارت را مستقیم انتقال می‌دهند. یعنی وقتی یك قابلمه استیل روی حرارت قرارمی‌گیرد، غذا سریع در آن می‌سوزد چون بلافاصله حرارت آتش را منتقل می‌كند به طوری كه دمای این سوی قابلمه كه روی آتش قرار گرفته و آن سو كه غذا درونش قرار دارد، سریع یكی می‌شود مگر اینكه روی لایه بیرونی آن آلومینیوم یا مس چسبانده شده باشد. البته حتی در این صورت هم دیواره‌های قابلمه حرارت را به شدت منتقل می‌كند.


سرامیكی‌ها هم احتیاط دارند
برخی از قابلمه‌ها هم با روكش سرامیكی عرضه می‌شود ولی باید بسیار دقت كرد كه این روكش ساییده و تكه‌های آن وارد غذا نشود زیرا بسیار آسیب‌زاست.


لعابی‌هایی كه ترك می‌خورند
قابلمه‌های لعابی كه معمولا برای طبخ مربا استفاده می‌شوند هم آهنی هستند چون لعاب به آلومینیوم نمی‌چسبد ولی روكش آنها از جنس لعاب است كه معمولا در اثر گرما و سرما ترك برمی‌دارد. در این صورت آهن زیرلعاب خیلی سریع زنگ می‌زند و اگر از آن استفاده شود، مضر است.


آلومینیوم؛ مطمئن
به نظر من بهترین قابلمه‌ها بعد از پیركس‌ها، قابلمه‌های آلومینیومی هستند چون حتی آسیب و ساییده شدنشان هم مشكلی به وجود نمی‌آورد و وارد شدن آلومینیوم به دستگاه گوارش خطرساز نیست. البته به شرط اینكه این قابلمه‌ها از شمش خالص آلومینیوم باشند. برخی می‌گویند اشكال قابلمه‌های آلومینیومی این است كه وقتی در آنها آب می‌جوشانیم، سیاه می‌شوند اما علت این مشكل ناخالصی آب است و اگر آب مقطر را در این ظروف بجوشانیم، سیاه نخواهند شد.
در آب لوله‌كشی، آب چاه كه حاوی املاح و نمك است وجود دارد و نمك آن باعث تولید اكسیدآلومینیوم می‌شود كه البته ضرری ندارد و فقط رنگ ظرف را عوض می‌كند كه قابل رفع است. از سوی دیگر، هنگام خرید این قابلمه‌ها باید مراقب بود نازك نباشند زیرا در این صورت وقتی روی اجاق گاز قرار می‌گیرند، ته‌ظرف بالا می‌آید و حتی با سیم ظرفشویی ممكن است ساییده شوند و از بین بروند. برای جلوگیری از سیاه شدن قابلمه‌های آلومینیومی هنگام جوشاندن آب، می‌توان مقدار كمی ماده‌ای ترش مثل آبلیمو یا سركه در آن ریخت.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
  
زن

 
pixy_666: مقایسه 7 نوع قابمله برای پخت و پز
نخیر . قابلمه روی یا همون روحی به اصطلاح عامیانه از همه بهتره
اکثر ایرانی ها کمبود روی دارن و بهترین راه برای جبران پخت و پز تو این قابلمه هاست
آشفته سریم !
شانه‌ی دوست کجاست ؟
     
  
مرد

 
nazi220: نخیر . قابلمه روی یا همون روحی به اصطلاح عامیانه از همه بهتره
اکثر ایرانی ها کمبود روی دارن و بهترین راه برای جبران پخت و پز تو این قابلمه هاست
معایب ظروف رویی یا روحی؟

حتما شما هم تا به حال از مادرتان شنیده‌اید كه: آن قابلمه روحی را بده به من. و حتما مثل خیلی از جوان‌‌های دیگر احساس باسوادی به شما دست داده و فكر كرده‌اید اصل و نسب این قابلمه از روی است و مادرتان به اشتباه آن را روحی تلفظ می‌كند. اما در این مورد، شما هم اشتباه می‌كنید!
این ظروف به‌طور عمده از جنس آلومینیم هستند و برای سلامت انسان هم ضرر دارند.
اگر جنس این ظروف از روی بود كه جای خوشوقتی بود، چون در آن صورت كمی از آن وارد غذا می‌شد و جذب بدن می‌شد. این عنصر برای بدن بسیار مفید است. اما نگهداری مواد غذایی ترش اسیدی یا شور در ظروف آلومینیومی و یا طبخ غذا در این ظروف موجب خروج آلومینیم از ظرف و ورود آن به غذا می‌شود. یبوست، اختلالات گوارشی، پوكی استخوان و آلزایمر از مهم‌ترین عوارض ناشی از مصرف آلومینیوم است.»
نتایج یك تحقیق داخلی بر روی ظروف آلومینیومی نشان می‌دهد كه در اثر پخت غذا در این ظروف، یون‌هایی آزاد و به غذا اضافه می‌شوند كه موجب بروز بیماری‌هایی مانند آلزایمر، راشیتیسم و عوارضی همچون غش، كم‌خونی مفرط و اختلال در هنگام راه‌رفتن می‌شود. بر پایه نتایج این تحقیق، هرچه مدت زمان پخت در این ظروف بیشتر شود، میزان یون‌های آزاد شده نیز افزایش می‌یابد. همچنین استفاده از اسیدهای خوراكی مثل سركه، آب لیمو و آب غوره در غذا موجب افزایش آزاد شدن یون‌ها می‌شود.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
  
مرد

 
هر سبزی را چگونه منجمد کنیم؟

سبزی‌ها را قبل از اینکه داخل فریزر قرار دهیم باید برای مدت زمان خیلی کوتاه در آب جوش غوطه ور کنیم، این عمل باعث می‌شود آنزیم هایی که سبب تخریب محصول می‌شوند، غیرفعال شوند...


انجماد مارچوبه
مارچوبه ها را شسته و قسمت های سفت آن را جدا کنید. ساقه های کوچک آن را به مدت دو دقیقه در آب جوش قرار دهید. برای قسمت های بزرگ تر این عمل چهار دقیقه طول می کشد. سپس آن را با آب سرد خنک کرده و آبکش نمایید. هنگام بسته بندی مارچوبه ها، آن ها را به صورت یکی در میان (ابتدا و انتهای ساقه) قرار دهید. در ضمن بسته نیازی به فضای خالی ندارد و می‌توانید آن را در فریزر قرار دهید.


انجماد لوبیا سبز
لوبیاهای جوان و ترد را انتخاب کنید. لوبیاهای نخ دار سفت بوده و مزه خوبی ندارند. برای منجمد کردن بعد از انتخاب لوبیا، ساقه آن ها را گرفته و به اندازه 4-2 سانتی متر خرد کنید، سپس شستشو نمایید و به مدت سه دقیقه داخل آب جوش قرار دهید. آن گاه لوبیاهای بریده شده گرم را در آب سرد غوطه ور کنید تا خنک شوند و سپس آبکشی، بسته بندی و منجمد کنید (به یاد داشته باشید؛ باید 4-2 سانتی متر فضای خالی در بسته وجود داشته باشد).


انجماد چغندر
وقتی چغندر را تمیز می کنید به یاد داشته باشید؛ حدود 2,5 سانتی متر از بالای آن را باقی بگذارید. این عمل باعث می‌شود مایع قرمز رنگ چغندر حفظ شود. اگر این کار را انجام ندهید مایع قرمز رنگ چغندر خارج شده و هنگام پخت، سفید می‌شود. چغندرها را بعد از تمیز کردن و شستن به مدت 25 دقیقه بپزید، سپس در آب سرد خنک کنید و پوست آن ها را جدا نمایید. آن ها را به صورت دلخواه برش داده، بسته بندی و در فریزر قرار دهید. 4-2 سانت فضای اضافی را در بسته بندی مورد توجه قرار دهید.
کلم پیچ منجمد فقط برای استفاده در غذا مناسب است، نه برای سالاد


انجماد کلم بروکلی
ابتدا کلم بروکلی را شسته و سپس پوست ساقه های آن را بگیرید. برای جدا کردن حشرات ریز احتمالی موجود در این نوع کلم، باید آن را به مدت نیم ساعت در محلول حاوی 5-4 قاشق چای خوری نمک در یک لیتر آب، قرار داده، سپس آن را شسته و به مدت سه دقیقه در آب جوش غوطه ور کنید. آنگاه با آب سرد خنک نموده، آبکشی کرده، در ظرف قرار داده و برای انجماد در فریزر قرار دهید (نیاز به وجود فضای خالی در ظرف نمی‌باشد).


انجماد کلم پیچ
برگ های بیرونی را جدا کرده و به صورت دلخواه برش دهید. آن ها را شسته و به مدت 2 دقیقه در آب جوش حرارت دهید، آن گاه در آب سرد غوطه ور نمایید و آبکشی کنید با در نظر گرفتن 4-2 سانت فضای اضافی در بسته، آن ها را بسته بندی کنید کلم پیچ منجمد فقط برای استفاده در غذا مناسب است، نه برای سالاد.


انجماد هویج
قسمت بالای هویج را ببرید، آن ها را شسته، بتراشید یا پوست بکنید. اگر هویج بزرگ است آن را به تکه‌های کوچک تر برش دهید. سپس هویج‌های کوچک را به مدت پنج دقیقه و هویج های برش خوردن را به مدت 2 دقیقه در آب جوش، غوطه ور نمایید. آن گاه با آب سرد خنک کنید، آبکشی، بسته بندی نموده و در فریزر قرار دهید (در هنگام بسته بندی به 4-2 سانت فضای خای توجه داشته باشید).


انجماد گل کلم
گل کلم را در اندازه های حدود 2,5 سانتی متر برش دهید و سپس شستشو نمایید. برای جدا کردن حشرات احتمالی موجود در گل کلم باید تکه های آن را به مدت نیم ساعت در محلولی حاوی 5-4 قاشق چای خوری نمک در یک لیتر آب قرار دهید. سپس تکه های آن را در آب شسته و آبکشی نمایید. سپس به مدت سه دقیقه در آب جوش غوطه ور نموده و بلافاصله با آب سرد خنک کنید و در ظرف بسته بندی نموده و در فریزر قرار دهید (نیاز به فضای خالی نمی‌باشد).


انجماد ذرت
ابتدا پوست و کاکل های ذرت را جدا نمایید. آن گاه ذرت را شسته و به مدت 5 دقیقه در آب جوش غوطه ور کنید. بلافاصله با آب سرد خنک نموده و آب کش نمایید. آن را دانه دانه کنید و با آب بپوشانید، 2 سانت فضای خالی در بسته در نظر بگیرید و آن را فریز کنید.


انجماد درست درسته
ذرت ها را پوست کنده و کاکل های آن را جدا نمایید. به روش بالا بجوشانید و آن ها را با یک پوشش پلاستیکی پوشانده و در ظرف بسته بندی قرار داده و فریز نمایید.


انجماد قارچ
ابتدا قارچ ها را با آب سرد شستشو نمایید. در صورت لزوم آن ها را برای چند ساعت (یا یک شب) در محلول آب نمک بخیسانید تا حشرات آن جدا شوند. سپس قارچ ها را دوباره شستشو نمایید. اگر قارچ ها بزرگ تر از دو سانتی متر هستند می‌توانید آن ها را برش داده و یا به چهار قسمت تقسیم نمایید. سپس قارچ ها را به مدت 5 دقیقه در آب لیمو غوطه ور و آبکش نمایید. همچنین به مدت 5 دقیقه آن ها را بخار دهید. آن گاه بلافاصله در آب سرد، خنک کنید. در ظرف بسته بندی نموده و سپس داخل فریزر قرار دهید. میزان 4-2 سانت فضای خالی در ظرف بسته بندی باید مدنظرتان باشد.


انجماد بامیه
برای انجماد بامیه، از بامیه های ریز و کوچک که تر و تازه هستند، استفاده نمایید. انتهای ساقه را جدا نموده به گونه ای که سلول های دانه ای باز نشوند، به خوبی شستشو نمایید و به مدت 4 دقیقه در آب جوش غوطه ور کنید و فورا با آب سرد خنک نمایید. سپس آنها را داخل ظروف مناسب بسته بندی کنید. 4-2 سانت فضای خالی در نظر گرفته و سپس آن ها را فریز کنید.


انجماد پیاز
پیازها را پوست کنده، شسته و ریز خرد کنید. داخل ظرف هایی مناسب قرار داده و فریزر کنید. (نیازی به فضای خالی نیست).


انجماد نخودفرنگی
ابتدا نخودها را از پوست جدا کرده و به مدت 2 دقیقه در آب جوش، حرارت دهید. بلافاصله با آب سرد خنک کنید و آب کش نمایید.
نخودها را در ظرف قرار دهید 4-2 سانت فضای خالی را حفظ کرده و سپس آن ها را در فریزر قرار دهید.


انجماد نخود به همراه غلاف
نخودها را شسته و غلاف های ترد و جوان را به مدت 2 دقیقه در آب جوش غوطه ور نمایید. سپس بلافاصله با آب سرد، خنک کرده و در داخل ظرف بسته بندی قرار دهید و منجمد کنید.


انجماد فلفل
ابتدا فلفل ها را شسته، برش داده، دانه ها را خارج نموده و سپس خرد کنید. آنگاه در ظرف مناسب بسته بندی نمایید (نیازی به فضای خالی نمی‌باشد.)


انجماد کدو تنبل
ابتدا کدو را شسته و به چهار قسمت تقسیم کنید. سپس آن ها را بپزید یا بخارپز کنید تا نرم شوند. سپس آبکش کرده و خنک نمایید. آن گاه در داخل ظرفی که 4-2 سانت فضای خالی دارد، بسته بندی کرده و فریز نمایید.


انجماد گوجه فرنگی
گوجه ها را شسته و انتهای ساقه را جدا نمایید. سپس به مدت 4-3 دقیقه در آب جوش، بجوشانید. بلافاصله با آب سرد خنک کرده و پوست آن ها را بگیرید. با توجه به اندازه گوجه فرنگی ها می‌توانید آن ها را به صورت نصف یا یک چهارم شده و یا به شکل کامل در ظرفی مناسب بسته بندی کنید. 4-2 سانتی متر فضای خالی را نیز مورد توجه قرار دهید، سپس بسته را در فریزر بگذارید.


انجماد گوجه فرنگی پخته شده
ابتدا گوجه فرنگی ها را شستشو نمایید و دم آن ها را بگیرید. سپس به مدت 4-3 دقیقه در آب جوش غوطه ور نمایید. بلافاصله با آب سرد، خنک کرده و پوست آن ها را جدا نمایید. آن ها را به چهار قسمت تقسیم کرده و به مدت 20 دقیقه بپزید تا نرم شوند. قابلمه حاوی گوجه فرنگی پخته شده را در ظرف سرد قرار دهید، تا خنک شود. آن گاه آن را در ظرف مخصوصی بسته بندی کرده و 4-2 سانت فضای خالی در نظر داشته باشید و سپس فریز کنید.


انجماد ریواس
بعد از تهیه ریواس ابتدا آن ها را شسته و به ابعاد 5-2,5 سانتی متر تقسیم کنید. آن گاه آن ها را به مدت 1 دقیقه در آب جوش قرار دهید و بلافاصله با آب سرد خنک کنید. ریواس را داخل ظروف بسته بندی قرار داده و منجمد نمایید.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
  
مرد

 
آشنایی با نکاتی مهم درباره خرید و انگل‌زدایی سبزیجات

یک متخصص تغذیه با تاکید بر نبود نظارت بهداشتی کافی بر سبزی‌جات ارایه شده در سطح شهر تهران، گفت: سبزی‌جات به ظاهر پاک و دسته‌بندی که در نقاط مختلف شهر فروخته می‌شوند به هیچ عنوان تمیز نیستند و می‌توانند باعث انتقال بسیاری از بیماری‌ها به بدن انسان شوند.
دکترعلی اکبر سهیلی آزاد در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به این مطلب که سبزی‌جات جزو آلوده‌ترین موادی هستند که وارد آشپزخانه می‌شوند، گفت: روزانه در سطح شهر، سبزی‌های زیادی فروخته می‌شود. با توجه به اینکه سبزی‌جات منابع خوب انواع ویتامین و مواد معدنی هستند، رعایت نکردن بهداشت در نحوه کاشت و شست‌وشوی آنها باعث می‌شود سلامتی فرد به خطر افتد.
وی با بیان این مطلب که بخش زیادی از سبزی‌جات تهران به طور ناصحیح و با آب فاضلاب شسته می‌شوند، افزود: قسمت زیادی از سبزی‌ها در خارج و اطراف تهران تولید و توسط فاضلاب آبیاری و حتی شسته می‌شوند و از این طریق آلودگی‌های زیادی وارد سبزی‌جات می‌شود که این آلودگی میکروبی ممکن است حتی بعد از شست‌وشو هم وارد بدن شود.
این متخصص تغذیه با اشاره به اینکه سبزی‌جات از منابع خوب انواع ویتامین‌ها، کلسیم و پتاسیم هستند، خاطرنشان کرد: سبزی‌جات در سلامتی انسان نقش مهمی دارند و چون این مواد محصول کود انسانی و حیوانی هستند؛ ممکن است هنگام برداشت خاک آلوده یا تخم انگل در آن وجود داشته باشد. به همین دلیل بهداشت آن هم از اهمیت زیادی برخوردار است.
سهیلی آزاد بروز اختلالات در متابولیسم بدن، آسیب به سیستم عصبی، کاهش حافظه و کاهش کارایی سیستم ایمنی بدن را از عوارض مصرف سبزی‌جات آلوده دانست و بیان کرد: اگر تخم انگل در سبزی باشد بر اثر حرارت از بین می‌رود، اما ممکن است آلودگی که بر روی دست‌ها ایجاد شده از بین نرود، چرا که دست با همه جا تماس دارد و احتمال اینکه انگل وارد بدن شود، وجود دارد.
وی با تاکید بر اینکه سبزی خوردن و سالاد که به صورت خام مصرف می‌شوند باید در منزل انگل زدایی شوند، گفت: از آنجا که نمک ممکن است آب داخل سبزی را بیرون بکشد و باعث کاهش ویتامین‌های آن شود، بهتر است برای شست و شو از مایع ظرفشویی به اندازه یک یا دو قطره استفاده شود. در این روش می‌توان باکتری‌ها را از بین برد اما، ممکن است انگل از بین نرود و تنها جذب سبزی به انگل را کم کند.
این متخصص تغذیه با اشاره به اینکه نباید سبزی‌ها به شکل سنتی وارد آشپزخانه شوند، افزود: از چند سال گذشته تغییراتی از نظر ارائه سبزی‌جات به نام سبزی‌جات پاک انجام شده است که در سطح شهر به فروش می‌رسد. این سبزی‌ها در کارگاه‌هایی توسط کارگران تمیز و طی چند مرحله انگل‌زدایی شسته و در نهایت آبکشی می‌شوند. همچنین آب سبزی‌ها توسط سانتریفیوژ گرفته و بر حسب تقاضا در سطح شهر پخش می‌شود.
وی شست‌وشوی اصولی سبزی‌ها و صیفی‌هایی را که به صورت خام مصرف می‌شوند در سلامتی انسان مهم و موثر دانست و اظهار کرد: این شست‌وشو در سه مرحله انجام می‌شود که مرحله اول شامل شناور کردن سبزی در آب و استفاده از چند قطره مایع ظرفشویی، مرحله دوم شناور کردن در آب و محلول ضد عفونی کننده و در مرحله سوم آبکشی است.
سهیلی‌آزاد، نقش وزارت بهداشت و شهرداری را در جلوگیری از ورود سبزی‌های سنتی در سطح شهر و منازل بسیار موثر دانست و در پایان افزود: امیدواریم به مرحله‌ای برسیم که کارگاه‌های اطراف تهران هم بتوانند فعالیت‌های بیشتری در تولیدات صحیح و تمیز انواع سبزی داشته باشند تا این سبزی‌ها با قیمت ارزان‌تر در سطح شهر فروخته شود.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
  
مرد

 
چه غذایی را با چه روغنی بپزیم؟

به‌طور کلی، تمام روغن‌های خوراکی مایع برای پخت غذا مناسب هستند و به ترتیب، استفاده از روغن‌های زیتون، کنجد، کانولا، ذرت، آفتابگردان و سویا برای طبخ غذا توصیه می‌شود.
«روغن مایع مخصوص سرخ‌کردن در مقابل حرارت پایدار است اما نمی‌توان از این نوع روغن چند بار برای سرخ‌کردن عمیق استفاده کرد.
از روغن مخصوص سرخ‌کردن می‌توان حداکثر 3-2 بار، آن هم نه با فاصله زمانی طولانی، بلکه تقریبا در عرض 24 ساعت استفاده کرد و پس از آن باید روغن حرارت‌دیده را دور ریخت».
اینها بخشی از هشدارهای دکتر زهرا عبداللهی، متخصص تغذیه و رئیس دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت درباره روغن‌هاست. در ادامه گفت‌وگو، بیشتر با باید و نبایدهای استفاده از انواع روغن‌های خوراکی آشنا می‌شویم.

در حال حاضر 3 نوع روغن سرخ‌کردنی، مخصوص پخت‌و‌پز و مخصوص سالاد (زیتون، کنجد یا هسته انگور) در خانه‌های ما ایرانی‌ها پیدا می‌شود. کاربرد هریک از این روغن‌ها چیست و آیا می‌توان آن‌ها را به‌جای یکدیگر استفاده کرد؟
هر نوع روغنی کاربرد خاص خود را دارد. مثلا از روغن مخصوص سرخ‌ کردن فقط باید برای سرخ کردن استفاده شود یا روغن‌های سالاد را فقط برای طعم دادن به سالاد به کار برد. البته توصیه اصلی ما از نظر تغذیه‌ای این است که از سرخ ‌کردن مواد غذایی خودداری کنید زیرا سرخ کردن به‌خصوص با مدت طولانی و حرارت بالا، ارزش تغذیه‌ای خوراکی‌ها را از بین می‌برد. مثلا سرخ کردن زیاد سبزی، تقریبا باعث از دست رفتن ویتامین‌های موجود در آن می‌شود. از این رو، اگر تمایل به سرخ کردن مواد غذایی و سبزی‌ها دارید، بهتر است آن‌ها را در زمان کوتاه و با حرارت ملایم، فقط کمی تفت بدهید.
استفاده از کمترین میزان روغن، آن هم از نوع سرخ‌کردنی برای این تفت‌دادن‌های سبک ضروری است. روغن‌های مایع معمولی برای پخت‌وپز کاربرد دارند و باید برای پخت برنج و خورش از انواع روغن‌های مایع استفاده کرد. به‌طور کلی، تمام روغن‌های خوراکی مایع برای پخت غذا مناسب هستند و به ترتیب، استفاده از روغن‌های زیتون، کنجد، کانولا، ذرت، آفتابگردان و سویا برای طبخ غذا توصیه می‌شود. حواستان باشد که روغن‌های مایع معمولی در مقابل حرارت مقاوم نیستند و به‌همین دلیل برای سرخ‌کردن با مدت طولانی و در درجه حرارت بالا، نباید استفاده شوند چون هنگام سرخ کردن با حرارت بالایی که می‌بینند، می‌سوزند و ترکیب‌های سرطان‌زایی در آن ها ایجاد می‌شود.

آیا برای پخت کیک و شیرینی یا طبخ برنج و خورش که حرارت بالایی می‌بینند، باید از روغن سرخ‌کردنی استفاده کنیم یا می‌توان آن ها را با روغن‌های سالم‌تری مانند زیتون بدون بو یا کنجد هم تهیه کرد؟
برای پخت برنج و خورش باید از روغن مایع معمولی استفاده شود. البته روغن زیتون هم برای طبخ برنج مناسب است. در قنادی‌ها برای تهیه کیک و شیرینی از روغن جامد یا نیمه‌جامد استفاده می‌شود چون باعث ایجاد عطر، طعم، کیفیت بهتر، تردی محصولات تنوری، هوادهی در فراورده‌های خمیری، ورآمدن آن ها و مطلوبیت بافت می‌شود. استفاده از روغن‌های دیگر می‌تواند تاحدی افت کیفیت ظاهری و خوراکی محصولات قنادی را به دنبال داشته باشد و نمی‌توان توصیه اکیدی در این مورد داشت.
به همین دلیل نباید در مصرف کیک و شیرینی زیاده‌روی کنید چون روغن‌های قنادی مقادیر بالایی اسید‌های چرب اشباع دارند که می‌توانند خطر گرفتگی عروق و ابتلا به بیماری‌های قلبی - عروقی را افزایش دهند. البته در صورتی که روغن مایع در دستور پخت کیک یا شیرینی بود، بهتر است از روغن سرخ‌کردنی استفاده شود.

آیا تمام موادغذایی سرخ‌کردنی مانند انواع کوکو و کتلت یا سیب‌زمینی سرخ‌شده و بادمجان، باید با روغن‌های سرخ‌کردنی آماده شوند یا می‌توان این خوراکی‌ها را با روغن‌های سالم‌تری مانند کانولا،‌ هسته انگور و زیتون هم سرخ کرد؟
برای سرخ کردن انواع مواد غذایی باید از روغن مخصوص سرخ‌ کردن استفاده شود. از روغن زیتون می‌توان برای سرخ کردن سطحی (مثل نیمرو کردن یا تهیه املت) یا تفت دادن مختصر با درجه حرارت ملایم و فقط یکبار استفاده کرد. روغن کانولا هم دارای خواص تغذیه‌ای بالایی است ولی خواص کیفی آن مانند مقاومت در برابر حرارت و نور، پایین است و برای سرخ کردن‌های عمیق چندان مناسب نیست. روغن هسته انگور هم به‌دلیل پایین بودن مقاومت در برابر اکسیداسیون و نقطه دود پایین، برای سرخ کردن مناسب نیست. از روغن هسته انگور هم باید فقط برای طعم‌دادن به غذاهای سرد و سالاد استفاده شود.

آیا میزان ترانس روغن‌هایی که روی برچسب آن ها صفر درج شده است، واقعا صفر است یا ترانس زیر 2 درصد را در ایران صفر می‌نویسند؟
نه، پایش و نظارت بر برچسب‌گذاری روغن را سازمان ملی استاندارد و سازمان غذا و دارو مرتب انجام می‌دهد و درج ترانس صفر برای روغن‌های دارای ترانس زیر 2 درصد، خلاف قانون برچسب‌گذاری است و حتما در صورت مشاهده با متخلفان برخورد قانونی می‌شود بنابراین اگر روی بسته‌بندی روغنی با برند معتبر میزان اسید چرب ترانس صفر درج شده باشد، یعنی آنکه این روغن اسید چرب ترانس ندارد.

توصیه آخر؟
طی فرایند سرخ‌ کردن، ریزمغذی‌ها که شامل ویتامین‌ها و املاح معدنی می‌شوند، تغییرات منفی مختلفی خواهند داشت. ویتامین D در اثر اکسید شدن روغن تخریب می‌شود، ویتامین‌های B و C در اثر حرارت بالا و مدت زمان طولانی طبخ آسیب می‌بینند و ویتامین A و رنگدانه‌های آنتی‌اکسیدانی به‌سادگی تجزیه خواهند شد که این مشکل با تغییر رنگ روغن یا ماده غذایی قابل تشخیص است. از طرف دیگر، املاح معدنی مثل آهن از ماده غذایی خارج و با کاهش مقاومت روغن، باعث اکسیدشدن آن می‌شوند. سدیم و پتاسیم ماده غذایی هم با اسیدهای چرب آزاد موجود در روغن واکنش می‌دهند و علاوه بر ایجاد ترکیب‌های صابونی، افزایش کف، ایجاد حباب و تسریع اکسیداسیون را به دنبال دارند.
در حرارت‌های بالا، سلنیوم مواد غذایی هم تخریب می‌شود و احتمال خروج جیوه به داخل روغن به خصوص در هنگام طبخ آبزیان افزایش می‌یابد. اگر مرغ، ماهی یا گوشت به مدت طولانی سوخاری شوند، پروتئین‌های سطح آن ها به‌ سرعت غیرقابل جذب خواهند شد و اسیدهای آمینه ضروری آن ها مانند لیزین و تریپتوفان که عامل ترشح سروتونین (هورمون شادی) هستند هم تخریب و اسیدهای چربشان غیرقابل هضم می‌شوند. در سیب‌زمینی سرخ‌شده هم کربوهیدرات‌های نشاسته‌ای در اثر حرارت‌ بالا، هیدرولیز و حاوی ترکیبات سرطان‌زای آکریلامید می‌شوند.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
  
مرد

 
مرغ با چه وزنی بخریم؟ ‌

یک کارشناس امور دام بهترین زمان برای کشتار مرغ را سنین بین 30 تا 35 روز عنوان کرد و گفت: مرغ در این زمان وزنی حدود یک کیلو و 700 گرم دارد.
داریوش صمدی خواه در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه در جامعه مرغ‌های سنگین وزن بازارپسندی بیشتری دارند، گفت: بالا رفتن سن مرغ هزینه‌های زیادی را به مرغداران تحمیل می‌کند، چراکه باعث بالا رفتن مصرف دان می‌شود.
این صاحبنظر عرصه مرغداری با بیان اینکه مرغ‌های سنگین وزن ارزش غذایی پایین‌تری نسبت به مرغ‌های سبک وزن دارند، گفت: هرچه سن مرغ بیشتر می‌شود ارزش غذایی آن نیز کاهش می‌یابد، چرا که از یک زمان به بعد نگهداری مرغ منجر به افزایش میزان چربی زیر پوست آن می‌شود.
وی بهترین زمان برای کشتار مرغ را سنین بین 30 تا 35 روز عنوان کرد و گفت: مرغ ها در این زمان وزنی در حدود یک کیلو و 700 گرم دارند.
وی در ادامه با بیان اینکه بی ثباتی بازار مرغ مشکلات زیادی را برای فعالان صنعت مرغداری در پی داشته است، گفت: این مشکلات تا جایی است که به جرات می‌توان گفت اکثر مرغداری‌ها نفس‌های آخرشان را می‌کشند.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
  
مرد

 
یک استکان چای لب دوز

چای؛ نوشیدنی محبوب ما ایرانیان است و در تمام مهمانی‌ها از جایگاه خاصی برخوردار است اما درست کردن یک چای خوش آب‌و رنگ و خوش‌طعم حتما ریزه‌کاری‌های خاص خودش را دارد.
شما می‌توانید با رعایت چنداصل ساده و اساسی از مهمانان نوروزی خود با چای خوش طعم و خوش عطری پذیرایی کنید.


از این نکته‌های ساده غافل نشوید:
اصل اول: لزومی ندارد کتری را پر از آب بکنید بلکه مقداری آب بریزید که جوش بیاید. وقتی چای را دم کردید مجددا در کتری به مقدار لازم آب بریزید. با این کار هم در مصرف سوخت صرفه‌جویی کرده‌اید و هم آب کتری زودتر به جوش می‌آید.
نکته: همیشه سعی کنید از آب تازه استفاده کنید مسلما آبی که چند بارجوشیده، در طعم و خاصیت چای اثر زیادی می‌گذارد. آب چندبار جوشیده را پای گل‌ها و در گلدان‌ها بریزید.
توجه داشته باشید آب سرد درکتری بریزید.خیلی وقت‌ها اتفاق می‌افتد که برای تسریع در درست کردن چای از آب گرم کمک می‌گیریم که این مسئله سبب ایجاد لکه‌هایی درون استکان یا فنجان چای می‌شود. در واقع این لکه‌ها نشانگر این است که آب گرم یا حتی داغ درکتری ریخته شده است.
حواستان باشد که هیچ‌گاه نگذارید آب کتری زیاد بجوشد چون چای شما بد‌رنگ و بی‌مزه می‌شود.
اصل دوم: برای دم کردن یا نوشیدن چای سعی کنید از ظروف چینی استفاده کنید.البته سرامیک لعابدار و ظروف شیشه‌ای نیز در مراتب بعدی مناسب هستند.
بهتر است که قوری را قبل از دم کردن چای گرم کنید. برای این کار می‌توانید قوری را روی کتری در حال جوش بگذارید یاکمی زیر شیر آب گرم بگیرید و همچنین می‌توانیدآب جوش آمده را درون قوری بریزید و بعد خالی کنید؛ با این کار چای بهتر و زودتر دم‌می‌کشد.
اصل سوم: چای انواع مختلفی دارد و زمان دم کشیدن هر کدام از آنها، متفاوت است. معمولا چای ظرف 3تا 5دقیقه دم می‌کشد اما بعضی از انواع دیگر بین 10تا 20دقیقه طول می‌کشد که به‌اصطلاح «دیر دم» هستند. شما هم بر اثر تمرین و تجربه می‌توانید مدت مناسب برای دم کشیدن چای خود را پیدا کنید. دقت کنید که چای شما زیاد دم نکشد که جوشیده می‌شود و تمام زحمات شما به باد خواهد رفت.


ایجاد تنوع در چای
اگر می‌خواهید از مهمان‌های نوروزی خود به نحو احسن پذیرایی کنید، بهتراست تنوعی در طعم و مزه چای خود ایجاد کنید. شما می‌توانید با توجه به سلیقه مهمانانتان از یکی از طعم‌دهنده‌های زیر استفاده کنید:
زعفران یا چوب دارچین یا چند دانه هل که بهترین آن هل سبز است را درون قوری چای بیندازید.همچنین گل بهارنارنج یا محمدی خیلی چای را خوش طعم و خوش عطر می‌کند فقط کافی است چند پر گل بهارنارنج یا محمدی را داخل قوری بیندازید. چند برگ نعناع هم مسلما تأثیر بسزایی در طعم چای دارد.توجه داشته باشید اگر به بهار نارنج، گل محمدی و... دسترسی ندارید می‌توانید از عرقیجات آنها استفاده کنید. توجه داشته باشید که در اضافه کردن این طعم دهنده‌ها زیاده‌روی نکنید. مسلما مقدار اندکش مفید و مقدار زیادآن مضر است.


پیشنهاد ویژه
«به» را رنده کنید و روی سینی فلزی خشک کنید. بعد به خشک شده را همراه با برگ‌های چای دم کنید. این چای سبب رفع خستگی می‌شود و به آرامش شما کمک می‌کند.
اگر از مهمانی‌های شما سیب قرمزهای نیم خورده باقی مانده است آنها را بشویید و تکه تکه کنید و در قوری چای بیندازید. حتما چای با عطر فوق‌العاده‌تری خواهید داشت.


چند اصل مهم در نگهداری چای
1- چای خشک بوی هر چیزی مخصوصا مواد غذایی تند مثل سیر، پیاز و... را خیلی زود به خود می‌گیرد. از این‌ رو آن ‌را در ظروف دربسته شیشه‌ای یا چینی نگهداری کنید و به‌محض استفاده در آن ظرف را محکم ببندید.
2- بهتر است چای را به دور از گرما، سرما، نور و رطوبت نگه دارید. یخچال یا فریزر اصلا مکان مناسبی برای نگهداری آنها نیست.
3- نکته اساسی این است که چای همانند موادغذایی دیگر امکان فسادپذیری دارد، پس حتما به تاریخ تولید و انقضای بسته چای توجه کنید.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
  
مرد

 
چطور تخته گوشت را برای جلوگیری از آلودگی تمیز کنیم؟

تخته‌های گوشت، از وسایل ضروری در آشپزخانه است؛ اما تمیز کردن درست آنها برای جلوگیری از آلودگی‌های متقاطع و بیماری‌های مربوط به غذا جلوگیری کرد.
این توصیه‌ها را برای جلوگیری از آلودگی و بیماری‌های ناشی از تخته گوشت رعایت کنید:

تخته‌ای که برای بریدن گوشت از آن استفاده می‌کنید باید از تخته‌ای که برای سایر کارها مانند بریدن نان استفاده می‌شود،‌ متفاوت باشد.
تخته را با آب داغ و کف صابون بشویید،‌ سپس آن را آب بکشید و با حوله‌ای تمیز خشک کنید.
تخته‌های پلاستیکی، آکریلیک، شیشه‌ای و چوبی را در ماشین ظرف‌شویی بشویید.
سطح تخته‌های چوبی و پلاستیکی را درون محلولی حاوی یک قاشق سفیدکننده بدون بو به ازای هر چهار لیتر آب قرار دهید.
تخته‌هایی که از جنس بامبو هستند، به باکتری‌ها مقاوم‌تر هستند و آب کمتری جذب می‌کنند. وقتی شروع به خشک شدن کنند،‌ می‌توان آن را با روغن چرب کرد.
تخته‌های قدیمی و آن‌هایی که شیارهای عمیق دارند را دور بیاندازید.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
  
صفحه  صفحه 56 از 59:  « پیشین  1  ...  55  56  57  58  59  پسین » 
خانه و خانواده

Housework | ‏نكات خانه داری

رنگ ها List Insert YouTube video   

 ?

برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید.

 

 
DMCA/Report Abuse (گزارش)  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti
↑ بالا
Copyright © 2009-2024 Looti.net. Looti Forums is not responsible for the content of external sites

RTA