خانه | ثبت نام | نظرسنجی | جستجو | موقعیت | قوانین   چت روم
خانه و خانواده انجمن لوتی / خانه و خانواده /

Slimming and Obesity Diets | انواع رژیم لاغری و چاقی


صفحه  صفحه 24 از 24:  « پیشین  1  2  3  ...  22  23  24
SARA_2014 زن #231 | Posted: 1 Aug 2015 12:38
کاربر

 
گیاه افدرا و لاغری موضعی !

افدرا گیاهی است که قدمتی طولانی برای درمان بسیاری از بیماری‌ها و کاهش وزن دارد، اما اخیراً تحقیقات صورت گرفته نشان می‌دهد که این ماده اثرات خطرناکی بر سیستم عصبی و قلب و عروق دارد...

این روزها که تب لاغری بالا گرفته است و افراد برای چند کیلو لاغرتر شدن به هر دری می‌زنند، بازار بسیاری از عطاری‌ها و استفاده از گیاهان دارویی برای کاهش وزن حسابی داغ شده است و گیاهان متعددی برای این منظور پیشنهاد می‌شوند. یکی از گیاهانی که در زمینه لاغری قدمت طولانی دارد و در بسیاری از نقاط جهان به منظور کاهش وزن استفاده می‌شود، گیاه افدرا می‌باشد؛ اما این که افدرا تنها بر بافت چربی موثر است یا اینکه سایر ارگان‌های بدن را هم تحت تأثیر قرار می‌دهد؛ بحثی است که مفصلاً در این مقاله در باره آن صحبت خواهیم کرد.


افدرا چیست؟
افدرا ماده‌ای است که از گیاهی با نام افدرا سینیکا گرفته می‌شود که یک گیاه دارویی چینی می‌باشد و به طور سنتی در داروهای چینی استفاده می‌شود. نام چینی آن MA HUANG (ماهوانگ) است و ماده موثر موجود در این گیاه افدرین می‌باشد. افدرین ترکیب شبه آمفتامینی بسیار قوی است که هم سیستم عصبی و هم سیستم قلبی عروقی را تحت تأثیر قرار می‌دهد. بیش از 40 گونه از این گیاه در سرتاسر جهان شناسایی شده‌اند. گیاه افدرا از مواد شیمیایی متعددی تشکیل شده است که از جمله آن: افدرین، پسودوافدرین، نورپسودوافدرین، نورافدرین، متیل افدرین، تانن، هیدروکسی کینورنیک اسید، کوئینولین و ... را می‌توان نام برد. در حقیقت افدرین و پسودوافدرین با افدرا متفاوت می‌باشند و گیاه کامل افدرا اثرات ملایم‌تری به نسبت افدرین و سودوافدرین استخراج‌شده از این گیاه دارند. این اختلاف همانند تفاوت گیاه قهوه و کافئین خالص می‌باشد.

اثرات درمانی افدرا
گیاه افدرا برای مدت بیش از 2 هزار سال در سرزمین‌های شرقی آسیا برای درمان بسیاری از بیماری‌ها استفاده شده است. گیاه افدرا دارای اثرات ضد التهابی و ضد آرتریت می‌باشد و برای درمان برونشیت، آسم، سرماخوردگی، آنفلوانزا، سردرد، سرفه، تب بالا، ادم، بیماری‌های مفصلی و استخوانی و ... به فراوانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر افدرین این گیاه سرشار از تانین می‌باشد که اثرات محافظت‌کننده در نارسایی کلیوی دارد.

افدرا و لاغری موضعی
امروزه افدرا در مکمل‌های لاغری به طور گسترده استفاده می‌شود. اگر روزانه 500 کالری کمتر از حالت عادی مصرف کنید و از گیاه افدرا هم استفاده کنید، افدرین موجود در گیاه افدرا کمک می‌کند تا هفته‌ای نیم کیلوگرم وزن کم کنید. مطالعات نشان می‌دهد که این گیاه کمک می‌کند تا چربی‌های ناحیه شکم راحت‌تر سوزانده شود.

کاهش اشتها با کمک افدرا
ماده شیمیایی افدرین که در گیاه افدرا موجود می‌باشد بر سیستم اعصاب مرکزی موثر است و مراکز سرکوبگر اشتها را در مغز فعال می‌کند. در نتیجه با مصرف این گیاه، اشتهای شما محدود می‌شود و به شما کمک می‌کند تا احساس گرسنگی کمتری داشته باشید. ممکن است شما در فاصله ناهار تا شام نیازی به مصرف میان‌وعده نکنید و در این مدت گرسنه نشوید و نهایتاً کنترل بیشتری بر زمان‌های صرف غذایتان خواهید داشت.

افدرا یک چربی سوز طبیعی
افدرین و سودوافدرین موجود در برگ‌های این گیاه، منجر به افزایش متابولیسم بدن و فعالیت قلب و مغز می‌شوند. در نتیجه سطح انرژی بدن افزایش می‌یابد. همه این‌ها به علت اثرات گرمازایی ناشی از افدرین می‌باشد. این گرمازایی منجر به افزایش تجزیه چربی‌های ذخیره‌شده و افزایش مصرف انرژی در بدن می‌شود.

افدرین و نور افدرین موجود در گیاه افدرا وقتی در جریان خون آزاد می‌شود انتقال خون و اکسیژن را به سلول‌ها تسریع می‌کند و گلوکز و لیپید بیشتری را برای تبدیل شدن به انرژی جابه‌جا می‌کند. در نتیجه افدرا به عنوان یک چربی سوز طبیعی معرفی می‌شود.

ترکیبات حاوی افدرا برای لاغری
به منظور کاهش وزن لازم است تا مصرف مواد غذایی توسط افراد کاهش یابد و بدن انرژی بیشتری را بسوزاند. اگر ترکیب جادویی وجود داشته باشد تا هر دوی این اهداف را با هم تامین کند، به منظور لاغری کاربرد وسیعی خواهد داشت. افدرا گیاهی است که هر دوی این اهداف را با هم تامین می‌کند. البته در بسیاری از مکمل‌ها از ترکیبات دیگری در کنار افدرا استفاده می‌شود تا اثر آن را تکمیل و تشدید نماید. در بسیاری از مکمل‌های لاغری از افدرا در کنار کافئین یا جینسنگ استفاده می‌شود.

مطالعات حیوانی نشان می‌دهد مصرف افدرا و کافئین در کنار هم باعث کاهش اشتها و تحریک متابولیسم چربی‌ها و گرمازایی می‌شود و ترکیب این دو ماده به نسبت وقتی که هر یک از آن‌ها به تنهایی مصرف شوند، اثرات بیشتری خواهد داشت و اگر در دوز مشخصی مصرف شود اثرات جانبی و علائم نامطلوب کاهش می‌یابد.

چگونه از افدرا استفاده کنیم؟
اگر از گیاه افدرا استفاده می‌کنید، از یکی از منابع حاوی کافئین مانند قهوه در کنار آن استفاده نمایید و همچنین در صورت مصرف افدرا از آب زیادی استفاده کنید تا مواد خطرزای موجود در گیاه هرچه زودتر از بدن خارج شود. لازم به ذکر است، 88 درصد آن بعد از 4 ساعت و 97 درصد آن بعد از 48 ساعت از طریق ادرار از بدن خارج می‌شوند. در ضمن از افدرا در هنگام شب استفاده نکنید، زیرا این گیاه به خواب رفتن را مشکل می‌سازد و ممکن است مشکلات خواب یا بی‌خوابی برایتان به همراه داشته باشد.

اثرات جانبی افدرا
تا قبل از سال 2005 افدرا یک ماده قانونی و مجاز به حساب می‌آمد؛ اما بعد از تحقیقات متعدد و گزارشات مختلف مبنی بر عوارض خطرناک این گیاه، دو ماده افدرا و افدرین به عنوان مواد خطرناک شناسایی شدند و توسط سازمان غذا و داروی آمریکا ممنوع گردیدند؛ و اکنون بسیاری از شرکت‌های خارجی در ترکیب مکمل‌های لاغری خود از این گیاه استفاده نمی‌کنند.

چند مورد از عوارض این گیاه در زیر آمده است:
1. عوارض ناشی از افزایش سطح انرژی در بدن مانند اضطراب، افزایش تعریق، گرگرفتگی، اختلالات خواب و بی‌خوابی.

2. اختلالات عصبی مانند جنون، رعشه، برافروختگی، خارشک، خستگی و سردرد.

3. اختلال در سیستم گردش خون مانند افزایش فشارخون و احتمال سکته از دیگر عوارض این گیاه است.

4. اختلال در ژن‌ها: تحقیقات آزمایشگاهی نشان می‌دهد افدرا ممکن است فعالیت تیروزیناز و ملانین را کاهش دهد. چون افدرا بر بیان ژن تیروزیناز موثر است.

5. سایر عوارض مانند اسهال، آلرژی، افزایش دفع ادرار و ...

سخن آخر:
کاهش وزن تنها با تکیه بر داروهای گیاهی بدون رژیم غذایی و فعالیت بدنی ممکن نیست. در حقیقت بهترین راه برای کاهش وزن با تکیه بر سبک زندگی درست استوار است که شامل رژیم غذایی کم کالری و سالم و نیز فعالیت بدنی مداوم می‌باشد و استفاده از ترکیبات گیاهی تنها جنبه کمکی دارند. علاوه بر این باید از ایمن بودن ترکیبات گیاهی که استفاده می‌کنید اطمینان حاصل کنید تا به عوارض جانبی و خطرزای ناشی از آن‌ها دچار نشوید.

... الله ...
با هر چه عشق نام تو را می توان نوشت
با هر چه رود نام تو را می توان سرود
بیم از حصار نیست که هر قفل کهنه را‍‍
با دست های روشن تو می توان گشود
      
behnamporsche #232 | Posted: 29 Aug 2015 19:02
کاربر
 
ما که ۱۰۰۰ بار انواعه رژیمارو گرفتیمو لاغر شدیمو ۵ ماه بعد دوباره همون وزنه قبلیمون بودیم
      
hassen #233 | Posted: 29 Aug 2015 20:18
کاربر

 
behnamporsche:
ما که ۱۰۰۰ بار انواعه رژیمارو گرفتیمو لاغر شدیمو ۵ ماه بعد دوباره همون وزنه قبلیمون بودیم

رژیم دکتر اَتکینز رو به همراه پیاده روی یا یه ورزش نرمال تست کن تا تفاوت رژیمشو ببینی
هر بی‌لیاقتی رُ تو قلبتــــون جا ندید!!
جای آفتـــابه تو بــوفه نیست . . .
      
pixy_666 مرد #234 | Posted: 2 Oct 2015 23:07
کاربر

 
رژیم غذایی و لاغری برحسب ماه تولد - بخش اولستاره‌ها و کواکب تأثیر خود را روی خلق و خوی، سلامت، روابط و کار ما می‌گذارند. امروز به شما می‌گوییم که ستارگان و ماه تولد روی اندام و وضعیت بدنی نیز تأثیر دارند.
برخی از متخصصانی که به طور جدی روی ستاره‌شناسی و طالع بینی مطالعه دارند اسراری را از نمادهای ماه‌های تولد و تأثیر آن‌ها روی خورد و خوراک و در نهایت اندام برملا کرده‌اند. در این مطلب به شما می‌گوییم که متولدین هر ماه چه نوع رژیم غذایی در زندگی روزمره داشته باشند تا به اندام دلخواه خود برسند.


متولدین برج حمل (فروردین)
شما فرد پرشور و فعالی هستید و به ندرت زمانی برای آرام و قرار داشتن دارید. رابطه‌ی شما با غذا خوردن مبهم است؛ به طوری که در اکثر موارد سرپایی غذایی می‌خورید و به سراغ کار خود می‌روید. در واقع تنها وعده‌ای که با تمرکز بیشتر غذا میل می‌کنید شام است. به همین دلیل میل زیادی به ریزه‌خواری و همچنین عادت‌های نادرست دارید.

مواد غذایی مفید برای شما
شما باید یاد بگیرید که یک جا بند شوید و برای غذا خوردن وقت بگذارید. باید مواد غذایی سالم‌تری میل کنید. مواد غذایی مفید برای شما عبارت است از میوه‌ها و سبزیجاتی مانند گوجه فرنگی، فلفل دلمه ای، بادمجان، توت فرنگی و هلو. علاوه بر این شما باید مواد غذایی حاوی قندهای دیرجذب و پروتئین را بیشتر مصرف کنید.

رژیم لاغری مناسب شما
با وجود اینکه شما فردی با اراده هستید اما به سختی می‌توانید خودتان را با یک رژیم خاص وفق بدهید. در واقع عمل محروم کردن خود به واسطه‌ی هر رژیمی باعث می‌شود که از آن طرف بام افتاده و دچار افراط و تفریط از هر نوعی شوید. بنابراین بهترین دوست و همیار لاغری یک فروردینی ورزش است. توصیه می‌کنیم از ورزش‌هایی مانند پیاده‌روی و ورزش‌های استقامتی برای لاغری و حفظ تناسب اندام خود بهره ببرید.


متولدین برج ثور (اردیبهشت)
شما ذاتاً طرفدار لذت و زیبایی هستید و غذا خوردن را دوست دارید. حتی می‌توان گفت که شما زندگی می‌کنید تا هر نوع لذت روی زمینی را بچشید. شما فرد خوش خوراکی هستید و از هیچ موقعیتی برای لذت بردن چشم پوشی نمی‌کنید. نمی‌توان گفت که شما رابطه‌ی بدی با مواد غذایی دارید اما شما نمی‌دانید که کی باید دست از خوردن بکشید. شما به ندرت از یک وعده‌ی غذایی صرف نظر می‌کنید و به آرامی غذا می‌خورید.

مواد غذایی مفید برای شما
شما قبل از هر چیزی باید سیر شدن را یاد بگیرید. مواد غذایی مفید برای شما عبارتند از سبزیجاتی مانند لوبیا، کاهو، هویج و میوه هایی از هر نوع و غذاهای دریایی.

رژیم لاغری مناسب شما
بین متولید اردیبهشت و رژیم‌های لاغری هیچ رابطه‌ی دوستانه‌ای وجود ندارد. بله شما فرد خوش خوراکی هستید و قادر به رژیم گرفتن نیستید. اگرچه شما اراده‌ی شروع یک رژیم را دارید اما به همان سرعت آن را کنار خواهید گذاشت. برای لاغری مجبور هستید که از مصرف برخی مواد غذایی خودداری کرده و برخی دیگر را در الویت قرار دهید. از بین ورزش ها سراغ ژیمناستیک، شنا و ورزش های مقاومتی بروید چون کمک زیادی به تناسب اندام‌تان خواهد کرد.


متولدین برج جوزا (خرداد)
ارتباط شما با مواد غذایی قبل از هر چیزی به وضعیت روحی و میزان استرس شما بستگی دارد. از این جهت شما به شیوه‌ای نامنظم غذا می‌خورید و در برخی مواقع دچار بی‌نظمی غذایی می‌شوید. در نتیجه لازم است که مراقب خورد و خوراک خود در زمان استرس باشید.

مواد غذایی مفید برای شما
شما باید مواد غذایی متنوعی در برنامه‌ی خود داشته باشید. می‌توانید بر حسب میل خود سبزیجات و میوه‌ها را انتخاب و میل کنید.
مصرف گوشت سفید نیز جزو مواد غذایی مفید برای شما است. روش بخارپز کردن نیز بیشتر مناسب شرایط شماست.

رژیم لاغری مناسب شما
نمی‌توان گفت که شما جزو افرادی هستید که به طور داوطلبانه یک رژیم خاص را دنبال می‌کنید. بهترین روش حفظ تناسب اندام برای شما کنترل احساسات و پیروی از روش‌ها و قوانین ساده‌ی تغذیه‌ی سالم است. رژیم‌هایی که سخت نباشند و شما را به وحشت و استرس نیندازند. برای حفظ تناسب اندام خود از ورزش‌هایی مانند تنیس، پیاده روی و ورزش های کششی غافل نشوید.


متولدین برج سرطان (تیر)
می‌توان گفت که شما تغذیه‌ی نامناسبی دنبال می‌کنید و همیشه تحت تأثیر احساسات هستید. بنابراین بر حسب شرایط روحی روانی خود نیز غذا می‌خورید و یا نمی‌خورید بنابراین یا چاق می‌شوید و یا لاغر. در گام اول باید یاد بگیرید که حساسیت‌های خود را کنترل کنید و بر احساس پرخوری غلبه داشته باشید. شما عاشق طعم شیرین و شیرینیجات هستید. بنابراین حفظ تناسب اندام اندکی برای شما دشوار خواهد بود.

مواد غذایی مفید برای شما
محصولات لبنی و همچنین غذاهای تهیه شده از آب مرغ یا آب گوشت و خورش‌ها برای شما مفید هستند. توصیه می‌کنیم غذاهای دریایی از ماهی گرفته تا جلبک را در برنامه‌ی غذایی خود داشته باشید.

رژیم لاغری مناسب شما
از آنجایی که شما فرد خوش خوراک و کمابیش پرخوری هستید رژیم گرفتن برای شما سخت است. به خاطر اینکه خیلی زود همه چیز را فراموش می‌کنید. علاوه بر این، عمل محروم ساختن خود از خوردن باعث می‌شود واکنش افراطی نشان داده و بیش از پیش به سمت مصرف مواد غذایی کشیده شوید. متأسفانه متولدین این ماه در گرفتن رژیم لاغری همیشه دچار افراط و تفریط می‌شوند.

گاهی بر خود سختی داده و در پی آن همه چیز به حالت اول و حتی بدتر بر می‌گردد. بنابراین احتمال ابتلا به پرخوری عصبی یا بی‌اشتهایی عصبی در بین این افراد بیشتر است. بنابراین بهتر است هر نوع رژیم لاغری را فراموش کرده و تغذیه‌ای سالم و متعادل در پیش بگیرید. در خصوص ورزش نیز شما فرد بسیار فعالی نیستید. بنابراین ورزش‌هایی مانند شنا برای شما مناسب‌تر است.


متولدین برج اسد (مرداد)
شما به زندگی خوب و لوکس علاقمند هستید اما در خصوص تغذیه برای زنده ماندن غذا می‌خورید. دست به انتخاب می‌زنید و ترجیح می‌دهید غذاها را بچشید تا اینکه با ولع زیاد به پرخوری بپردازید. بنابراین می‌توان گفت که رابطه‌ی شما با غذا و به طور کلی تغذیه خوب است و علاقه‌ی زیادی به حفظ ظاهر و تناسب اندام دارید.

مواد غذایی مفید شما
شما گوشت‌خوار هستید و نیاز دارید که به طور منظم گوشت قرمز بخورید. البته همیشه این خطر وجود دارد که مصرف میوه و سبزی‌جات را فراموش کنید. برای همین باید مراقب این خطا باشید و میوه و سبزی‌جات بیشتری وارد برنامه‌ی غذایی‌تان بکنید.

رژیم لاغری مناسب شما
به طور کلی شما مخالف رژیم لاغری هستید و ترجیح می‌دهید متناسب با اندام و میل خود غذا بخورید. توصیه می‌کنیم دچار افراط نشوید و در انتخاب مواد غذایی هشیارتر عمل کنید. ورزش‌هایی که باعث تقویت قلب می‌شوند مانند پیاده روی، دو، ورزش‌های مقاومتی و هر نوع ورزشی که باعث حفظ تناسب اندام می‌شود برای شما مناسب است.


متولدین برج سمبله (شهریور)
متولدین شهریور در خصوص مواد غذایی و تغذیه سخت‌گیرترین افراد هستند. این افراد هر چیزی را نمی‌خورند. اگر شما متولد این ماه هستید بدون شک بهداشت غذایی را تا جایی رعایت می‌کنید که حتی کارتان به اندازه‌گیری کالری‌های دریافتی نیز می‌کشد.

مواد غذایی مفید برای شما
شما میل زیادی به گیاه‌خواری دارید. بنابراین سبزی‌جات و میوه‌ها از هر نوعی برای شما مناسب‌تر است. البته یادتان باشد که نباید از جذب میزان کافی پروتئین غافل شوید. شما انواع رژیم‌ها را به خوبی می‌شناسید و آماده‌ی پذیرش هر کدام هستید. با این حال به خوبی می‌دانید که باید به ندای بدن و نیازهایتان گوش دهید تا رژیم مناسب خود را داشته باشید. می‌توان گفت که شما نیز برای زنده ماندن غذا می‌خورید نه برعکس. در نتیجه همیشه مانند گنجشک غذا می‌خورید.

رژیم لاغری مناسب شما
شما سبک زندگی سفت و سختی برای خود دارید و در خصوص لاغری هم از هیچ چیز فروگذار نیستید. بهتر است ابتدا خواب خود را کنترل کنید. مصرف انواع دمنوش‌ها برای رسیدن به تناسب اندام به شما توصیه می‌شود. در خصوص ورزش نیز بهتر است ورزش‌های آرام بخش را انتخاب کنید تا آرامش جسمی و روحی را یک جا نصیبتان بکند.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #235 | Posted: 2 Oct 2015 23:09
کاربر

 
رژیم غذایی و لاغری برحسب ماه تولد - بخش دوممتولدین برج میزان (مهر)
شما به اندازه ی کافی نسبت به اندام خود حساس هستید و به آن توجه می‌کنید. اما در عین حال فرد خوش خوراکی نیز هستید. با این حال به هر آنچه میل می‌کنید و همچنین حفظ تناسب اندام‌تان نیز دقت می‌کنید. دوست دارید سر ساعت مشخصی غذا بخورید و از هر نوع افراطی دور باشید. شما ترجیح می‌دهید سبزیجات، سالاد، غذاهای بخارپز و غذاهای دریایی بیشتری مصرف کنید.

با وجود اینکه شما به تناسب اندام اهمیت می‌دهید اما به سختی تن به رژیم‌های لاغری داده و آن را دنبال می‌کنید. ترجیح می‌دهید بهداشت غذایی خود را رعایت کرده و به میزان لازم غذا بخورید. با وجود اینکه جزو طرفداران پروپاقرص ورزش نیستید اما از ورزش‌هایی مانند شنا و ورزش‌های آرام تنی مانند یوگا و غیره چشم پوشی نمی‌کنید. با این حال یک جلسه‌ی ماساژ حرفه‌ای برای شما هیجان‌انگیزتر و جذاب‌تر است. باید یاد بگیرید که استرس‌هایتان را کنترل کنید چون در بیشتر موارد عامل اصلی اضافه وزن و یا پرخوری‌‌های گاه به گاه‌تان استرس است.


متولدین برج عقرب (آبان)
شما رابطه‌ی کمابیش پیچیده‌ای با خورد و خوراک دارید. نوع تغذیه‌ی شما به خلق و خوی و وضعیت روحی روانی‌تان بستگی دارد. در نتیجه در دوره‌ای دچار پرخوری عصبی و در دوره‌ای دیگر دچار بی‌اشتهایی عصبی می‌شوید. بنابراین قبل از هر چیزی بهتر است احساسات خود را تحت کنترل در آورید. باید یاد بگیرید که در ساعات مشخصی در طول روز غذا میل کنید.

شما اهل رژیم لاغری نیستید. اگرچه با در پیش گرفتن رژیم اراده‌ی خود را از دست نمی‌دهید و اتفاقاً برعکس به صورت افراطی آن رژیم را دنبال می‌کنید. اما قبل از هر اقدامی بهتر است از مصرف دخانیات، قهوه و مواد محرک و غیره بپرهیزید و سبک زندگی سالمی را در پیش بگیرید.
بهترین شیوه برای حفظ تناسب اندام برای شما نیز همان ورزش است. ورزش‌های مقاومتی، شنا و بدن‌سازی برای شما مناسب است.


متولدین برج قوس (آذر)
شما یک فرد خوش خوراک کم نظیر هستید و نمی‌توانید در برابر غذاهای خوشمزه مقاومت کنید و این نقطه‌ی ضعف شماست. اگرچه شما حق دارید هر آنچه دلتان می‌خواهد را نوش جان کنید اما باید یاد بگیرید که اشتهایتان را کنترل کرده و به وقتش غذا بخورید.

رژیم های لاغری برای شما طراحی نشده اند چون اغلب محدودیت‌هایی تحمیل می‌کنند که شما از آن‌ها گریزان هستید. بهتر است رژیم‌های لاغری را فراموش کرده و تغذیه‌ی سالم و بهداشت زندگی مناسبی را در پیش بگیرید.
از آنجایی که رژیم‌ها برای شما ساخته نشده‌اند باید ورزش را جدی بگیرید. پیاده روی، دوچرخه سواری، بدن سازی، یوگا و داشتن یک برنامه‌ی غذایی سالم و متنوع راز تناسب اندام شما خواهد بود.


متولدین برج جدی (دی)
شما «گزیده خور» هستید و غذاهای خوب می‌خورید نه هر چیزی که دم دستتان باشد. در واقع در زمینه‌ی تغذیه فرد حریصی نیستید و به خوبی تغذیه‌ی خود را کنترل می‌کنید. از همه مهم‌تر اینکه زمان کافی برای غذا خوردن اختصاص می‌دهید که این امر باعث جذب بهتر مواد مورد نیازتان می‌شود. با این حال بهتر است محصولات غذایی تازه، میوه و سبزیجات و مواد لبنی را بیشتر و گوشت قرمز را کمتر مصرف کنید.

شما اگر دی ماهی باشید و قرار باشد رژیم بگیرید بدون هیچ گونه مشکلی اقدام کرده و به نتیجه می‌رسید. شما شخصیت کامل و شکل گرفته‌ای دارید که به شما اجازه می‌دهد به خوبی رژیم لاغری را دنبال کنید. اما در عین حال باید حواستان به کلسیم بدن‌تان باشد. نباید برای رسیدن به تناسب اندام با سخت‌گیری عمل کرده و بدن‌تان را از برخی مواد غذایی محروم کنید. چون امکان بروز کمبود ویتامین و مواد معدنی زیاد است. همیشه یادتان باشد که بهترین شیوه برای رسیدن به تناسب اندام داشتن تغذیه‌ای سالم و ورزش است. فوتبال، پیاده روی، جودو و شنا برای شما مناسب است.


متولدین برج دلو (بهمن)
اگر شما یک بهمن ماهی هستید می‌توان گفت که غذا خوردن جزو دغدغه‌های اصلی شما نیست. شما غذا می‌خورید تا زنده بمانید نه اینکه از آن لذت ببرید. به همین دلیل برنامه‌ی غذایی نامنظمی دارید و زمانی که فرصتش را پیدا می‌کنید غذا می‌خورید آن هم سرپایی. در نتیجه همیشه برنامه‌ی غذایی‌تان مانند یویو است. شما باید یاد بگیرید که زمانی را برای غذا خوردن اختصاص دهید و از استرس دور باشد. باید به سمت مواد غذایی سبک، پرانرژی و تازه بروید. غذاهای بخارپز مناسب شماست.

شما نیز برای رژیم گرفتن ساخته نشده اید و به سختی می توانید رژیم تان را به سروسامان برسانید. بهترین همیار لاغری برای شما نوشیدن مایعات است. شما به اندازه ی کافی آب نمی‌خورید. بنابراین بهتر است به سمت مصرف دمنوش‌ها، چای یا بهتر از همه آب بروید. ورزش‌هایی که انعطاف‌پذیری بدن را بالا می‌برند مانند یوگا، فیتنس و غیره برای شما مناسب‌تر هستند.


متولدین برج حوت (اسفند)
شما نمی‌توانید به یک غذای خوب و یا دسر خوشمزه نه بگویید. با این حال ارتباط شما با مواد غذایی بیشتر به وضعیت روحی و میزان استرس‌تان بستگی دارد. باید یاد بگیرید کمبودها، ترس‌ها و نگرانی‌هایتان را کنترل کنید. مواد غذایی دریایی، محصولات لبنی، سبزیجات سبز و غیره را در الویت قرار دهید.

شما جزو افرادی نیستید که موفق به سرانجام رساندن رژیم لاغری شوید. اگر روزی تصمیم به این کار بگیرید نیاز به فردی دارید که در کنارتان باشد و شما را برای ادامه تشویق کند. در کنار هر نوع روشی برای لاغری نیازی به ورزشکار حرفه ای بودن نیست. اما شما قبل از هر چیزی باید تغذیه‌ی سالم و ورزش مناسبی داشته باشید. ورزش‌های مناسب برای شما شنا، یوگا و ژیمناستیک است.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #236 | Posted: 6 Oct 2015 16:11
کاربر

 
انگیزه‌‌تان را برای کاهش وزن حفظ کنید!بگذارید اطرافیان‌‌تان بدانند تصمیم گرفته اید لاغر شوید. در این صورت حتی اگر در آن جمع فقط شما باشید که می‌‌خواهید لاغر شوید، با تشویق و حمایت دیگران احساس تنهایی نخواهید کرد.

اگر لاغر شدن آسان بود، همه این کار را انجام می‌‌دادند. کاهش وزن یک تلاش چالش برانگیز و حتی استرس زاست؛ کاری که شما را وادار می‌‌کند پیوسته خود را زیر نظر بگیرید و بکوشید رو به جلو حرکت کنید. بنابراین طبیعتاً مواقعی پیش می‌‌آید که دیگر در خود توان پیش رفتن نمی بینید و انگیزه‌‌تان را از دست می‌‌دهید. برخی از این مواقع که رعایت رژیم دشوار می‌‌شود، مناسبت‌‌هایی مانند تعطیلات رسمی، جشن تولد یا مسافرت است. این مناسبت‌‌ها همواره با خورکی‌‌های رنگارنگ همراه است و میل به خوردن، انسان را از پا در می‌‌آورد. ما در تعطیلات به خوردن می‌‌پردازیم چون همیشه جشن‌‌ها را این‌گونه برگزار کرده‌ایم. خوراکی را همچون چسبی می‌‌دانیم که در گردهمایی‌‌های اجتماعی، ما را به دیگران پیوند می‌‌دهد. بهترین شیوه حفظ انگیزه در این گونه مواقع این است که به خواهش‌‌های دل خود در حد بسیار کم پاسخ مثبت بدهید و از هر کدام از خوراکی‌‌ها که می‌‌خواهید، اندکی بچشید. به این ترتیب درمی‌یابید که قادر به مهار عادت‌‌های تغذیه‌ای‌تان هستید و همین آگاهی در حفظ انگیزه برای ادامه رژیم، بسیار مؤثر است. تمرکز بر نکات مثبت و هر پیروزی کوچک در زمینه پیروی از رژیم کاهش وزن را جشن گرفتن از جمله روش‌‌های عالی برای تقویت اراده و انگیزه جهت دستیابی به لاغری است. اصول زیر به شما کمک می‌‌کند تا با ایده‌‌های دیگر برای تسلیم نشدن در شرایط وسوسه انگیز و دشوار آشنا شوید.


بر نکات مثبت، تمرکز کنید
برای تقویت انگیزه، تمام ویژگی‌‌های مثبت خود را در نظر آورید و به بهبود سلامت فکری و جسمی که با لاغر شدن به دست خواهید آورد، بیندیشید. مثبت اندیشی باعث می‌‌شود دست به عمل بزنید و به هدفتان نزدیکتر شوید. از طرفی منفی نگری باعث بروز احساس‌‌های منفی و بی انگیزگی می‌‌گردد. پس به جای چشم دوختن به نکات منفی، تمام ویژگی‌‌های جسمی خود که دوستشان دارید و کارهای خوبی که برای سلامتی‌تان انجام داده‌اید را بنویسید. به این ترتیب امتیازات خود را تأیید کنید و به خود بگویید که با لاغر شدن، حتی بهتر از این هم خواهم شد.


انگیزه و دلیل خود را برای لاغری مشخص کنید
بهبود سلامتی، برخورداری از احساس بهتر و خوش اندام شدن دلایل متداولی هستند که اکثر مردم برای لاغری دارند. اما شما باید یک دلیل شخصی هم علاوه بر این دلایل داشته باشید. یک انگیزه قوی می‌‌تواند شما را به سوی هدفتان سوق دهد. برای مثال یک مناسبت مانند روز تولد، جشن عروسی، سفر یا روز اول دانشگاه را انگیزه قرار دهید و برنامه لاغر‌‌‌تان را طوری تنظیم کنید که تا آن روز به هدفتان رسیده باشید. در ضمن دقت کنید که هفته‌‌ای بیشتر از نیم تا یک کیلو وزن کم نکنید. آنگاه این روند را ادامه دهید تا در سال آینده هم در همان وزن ایده‌آل باقی بمانید.


پله‌‌ها را یکی یکی بالا بروید!
بررسی‌‌ها نشان داده‌اند اگر یکباره تغییرات زیادی ایجاد کنید، حفظ و ادامه آنها دشوار می‌‌شود. اگر همزمان هم یک رژیم سنگین بگیرید و هم یک برنامه ورزشی سنگین را دنبال کنید، عادت کردن به این شیوه برای‌‌تان سخت می‌‌شود. پس هر بار یک هدف کوتاه مدت را برای خود تعیین کنید و یکی از مؤلفه‌‌های کاهش وزن را در پیش بگیرید. ابتدا طرح غذایی خود را مشخص کنید و پس از آنکه با تغذیه جدید خو گرفتید، به یک برنامه ورزشی بپردازید و پس از آنکه به آن برنامه عادت کردید، سنگین ترش کنید. در مسیر کاهش وزن، گام به گام پیش رفتن، رضایت بخش تر است.


پیشرفت خود را ارزیابی کنید
هر هدفی که در پیش می‌‌گیرید، گزارشی از نقطه شروع، روند و نتیجه آن بنویسید. بدین ترتیب شما با نوشتن هر گامی که به سوی لاغری برمی دارید، خواهید دانست که با چه کیفیتی در حال اجرای برنامه‌‌تان هستید و طرح‌‌تان تا چه اندازه قوی و مؤثر است. پس پیش از شروع هر اقدام، نخست وزن و اندازه‌‌های خود را یادداشت نمایید. آنگاه گزارشی از وضعیت سلامت و میزان آمادگی جسمانی‌تان بنویسید. به این ترتیب خواهید دید که وزن، اندازه‌‌ها، سطح انرژی و روحیه‌‌تان به طور هفتگی یا ماهانه تغییر می‌‌کند. هنگامی که پیشرفت خود را به چشم و به طور مستند ببینید، انگیزه بیشتری برای ادامه برنامه‌‌تان پیدا می‌‌کنید. پیش از آغاز رژیم و ورزش و پس از آن از خود عکس بگیرید. هیچ شیوه‌‌ای بهتر از ارزیابی پیشرفت از طریق بصری نیست.


دوستان و خانواده را از تصمیم‌‌تان آگاه سازید
بگذارید اطرافیان‌‌تان بدانند تصمیم گرفته اید لاغر شوید. در این صورت حتی اگر در آن جمع فقط شما باشید که می‌‌خواهید لاغر شوید، با تشویق و حمایت دیگران احساس تنهایی نخواهید کرد. اگر در کنار افراد دیگر زندگی می‌‌کنید، با آنها درباره انگیزه‌‌هایتان و هدفی که در نظر گرفته‌اید صحبت کنید تا در مهیا نمودن شرایط به شما کمک کنند. به آنها بگویید چه غذایی را می‌‌توانید بخورید. اگر اطرافیان از تصمیم‌‌تان مطلع نباشند، شاید ناخواسته مانع از رسیدن شما به هدفتان شوند. از طرفی این گونه می‌‌توانید روی حرف خود بایستید. دیگر اینکه شاید برای آن دسته از دوستان یا اعضاء خانواده که اضافه وزن دارند، الهام بخش و محرکی باشید تا آنها نیز دست به کار شوند.


به یک گروه حمایتگر از لاغری بپیوندید
به گروهی که هدفی مشابه با هدف شما دارند بپیوندید تا تبادل تجربه نمایید و به این ترتیب انگیزه‌‌تان را تقویت کنید. در شهر خود یا اینترنت و شبکه‌‌های اجتماعی به دنبال چنین گروهی باشید تا بتوانید داستان خود را با آنها در میان بگذارید، راهکارهای جدید بیاموزید و کمک بخواهید. هر گاه به موفقیتی دست یافتید – اعم از چیره شدن به یک وسوسه یا کم شدن چند کیلو وزن – آن را به گروه اعلام کنید تا آنها نیز در شادی‌‌تان شریک شوند. همچنین هر گاه تحت فشار و سختی بودید نیز به اعضاء بگویید، زیرا اغلب پیشنهاداتی دارند که کمک می‌‌کنند آن مرحله را راحت تر پشت سر بگذارید. از چنین گروه‌‌هایی علاوه بر الهام گرفتن می‌‌توانید چیزهای زیادی بیاموزید و حس مسؤولیت و یگانگی بگیرید.


پیروزی‌‌ها را جشن بگیرید
از پیروزی‌‌های روزانه تا دستاوردهای بلندمدت، همه را جشن بگیرید. بها دادن به تلاش‌ها و موفقیت‌ها باعث می‌‌شود که با انگیزه قوی تری به راهتان ادامه دهید. پاداش دادن به خود را برای هر گام مثبتی که برمی دارید، به برنامه‌‌تان اضافه کنید. از پیش تعیین نمایید که با دستیابی به چه پیروزی‌‌هایی می‌‌خواهید جشن بگیرید؛ مثلاً هر بار که دو کیلو لاغر شدید یا در پایان هر هفته‌‌ای که هم رژیم و هم ورزش‌تان را درست اجرا کردید. این پاداش باید سالم، غیرخوراکی و دلپذیر باشد؛ مانند یک دستگاه ورزشی یا یک وسیله سرگرمی. به خود بگویید با هر پیروزی کوچک، یک گام به هدف نهایی‌‌تان نزدیک تر می‌‌شوید.


برای ناپرهیزی‌‌های احتمالی آماده باشید
شما نهایت تلاش‌‌تان را می‌‌کنید تا بر وسوسه‌‌ها و لحظات بی انگیزگی چیره شوید اما گاهی کم می‌‌آورید و دست از رژیم و ورزش می‌‌کشید. به هر حال نگران نباشید. با یک روز ناپرهیزی زحمات‌‌تان هدر نمی رود. سعی کنید که دلسرد نشوید و برنامه‌‌تان را بطور کامل کنار نگذارید. در چنین مواقعی بکوشید از ناپرهیزی‌‌تان لذت ببرید، اما به این فکر هم باشید که از فردای آن روز برنامه‌‌تان را از سر بگیرید. اگر هرازگاهی پرخوری کردید یا ورزش نکردید، به خود خرده نگیرید. فقط مواظب باشید ادامه نیابد و روز بعد جبرانش کنید.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #237 | Posted: 6 Oct 2015 16:13
کاربر

 
این سه سبزی پرخاصیت چاق کننده اندبه عقیده ی محققان آمریکایی نخودفرنگی، سیب زمینی و ذرت در بین تمام سبزیجات تأثیر بیشتری روی افزایش وزن دارند.
خوردن سبزیجات برای سلامتی مفید است و بسیار توصیه می شود. اما اگر دغدغه ی تناسب اندام داشته باشید باید بدانید که برخی از این سبزیجات باعث چاقی می شوند. اما اگر چنین نگرانی ندارید و برعکس به دنبال چند کیلوگرم وزن بیشتر هستید می توانید با خیال راحت از آن ها استفاده کنید.

نتایج پژوهشی که در PLOS Medicine به چاپ رسید نشان می دهد که برخی سبزیجات باعث چاقی می شوند. در نتیجه اگر دنبال لاغری هستید حواستان را بیشتر جمع کنید.

به عقیده ی محققان آمریکایی نخودفرنگی، سیب زمینی و ذرت در بین تمام سبزیجات تأثیر بیشتری روی افزایش وزن دارند.
در بین سبزیجات لاغر کننده نیز تأکید روی بروکلی و کلم بروکسل گذاشته شد

این محققان اطلاعات غذایی بیش از 130 هزار آمریکایی اعم از مرد و زن و همچنین تغییرات وزن آن ها در هر 4 سال و به مدت 24 سال بررسی کردند.

محققان سؤالاتی در اختیار داوطلب ها قرار دارند. آن ها به سؤالاتی در خصوص مصرف 131 ماده ی غذایی شامل میوه ها و سبزیجات و همچنین مصرف دخانیات، ورزش، زمان صرف شده برای تماشای تلویزیون و غیره پاسخ داند.


برنج قهوه ای و نان کامل به جای سیب زمینی
محققان با بررسی های انجام شده به این نتیجه رسیدند که نخودفرنگی، سیب زمینی و ذرت بیشترین تأثیر را در افزایش وزن به جا می گذارند.

آن ها دریافتند که میوه هایی مانند آلو خشک، سیب، گلابی، توت فرنگی، کشمش و انگور نیز جزو میوه های لاغرکننده هستند.
در بین سبزیجات لاغر کننده نیز تأکید روی بروکلی و کلم بروکسل گذاشته شد.

به عقیده ی این محققان برنج قهوه ای و نان تهیه شده از آرد سبوس دار جایگزین های مناسبی برای سیب زمینی که سرشار از نشاسته و حاوی میزان کمی آب است می باشند.

محققان Harvard School of Public Health نیز عنوان کردند برخلاف باورهای رایج، گل کلم، آلو و میرتیل یا سیاه گیله کمک چندانی به لاغری نمی کنند. بنابراین شما می توانید به واسطه ی این اطلاعات علمی محتویات بشقاب هایتان را برای چاق یا لاغر شدن تنظیم کنید.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #238 | Posted: 7 Oct 2015 14:04
کاربر

 
نان لواش برای دانش آموزان ممنوع


نان لواش سبوس ندارد و خوردن آن هم‌چون مصرف شکر و قند بوده و فرد را دچار چاقی می‌کند؛ ویتامین‌های آن نیز صفر است، بنابراین مصرف آن برای دانش‌آموزان توصیه نمی‌شود.

یک متخصص تغذیه با تأکید بر لزوم توجه والدین نسبت به تغذیه فرزندانشان در مدرسه گفت: مصرف نان لواش به دلیل نداشتن هیچگونه ویتامین و ایجاد چاقی، برای دانش آموزان توصیه نمی‌شود.

دکتر مرتضی صفوی در خصوص اهمیت برنامه غذایی در دانش‌آموزان اظهار داشت: بیشترین رشد جسمی و ذهنی دانش‌آموزان در دوران مدرسه شکل گرفته و به‌طور کلی می‌توان گفت 90 درصد رشد مغزی و 70 درصد رشد قدی دانش‌آموزان در طی این دوران انجام می‌گیرد. وی افزود: برای تداوم رشد دانش‌آموزان، تضمین سلامتی و تحرک و شادابی آنها لازم است، تغذیه این قشر از جامعه مورد توجه قرار گیرد. بر همین اساس باید به گروه‌های غذایی اصلی در میان دانش‌آموزان توجه داشت.

این متخصص تغذیه ادامه داد: نان و غلات، گوشت، تخم‌مرغ، حبوبات و مغزها، شیر، لبنیات، میوه و سبزی‌ها در گروه‌های غذایی اصلی دانش‌آموزان حائز اهمیت است و یک گروه متفرقه شامل قند و چربی که چندان مورد تأکید نیست، نیز مورد توجه قرار دارد.

صفوی در رابطه با گروه غذایی نان و غلات بیان داشت: مصرف انواع نان‌های مختلف هم‌چون سنگک، تافتون و بربری به‌ویژه از نوع سبوس‌دار برای دانش‌آموزان توصیه می‌شود. همچنین نان لواش سبوس ندارد و خوردن آن هم‌چون مصرف شکر و قند بوده و فرد را دچار چاقی می‌کند؛ ویتامین‌های آن نیز صفر است، بنابراین مصرف آن برای دانش‌آموزان توصیه نمی‌شود.

وی افزود: والدین از نان‌های بدون جوش‌شیرین برای فرزندان دانش‌آموز خود استفاده کنند. صفوی با اشاره به اینکه برنج، ماکارونی، رشته، جو و ذرت در گروه نان و غلات جای دارند،‌ افزود: روزانه دانش‌آموزان 6 تا 11 سهم از گروه‌های نان و غلات را لازم دارند.
به گفته این متخصص تغذیه 30 گرم نان سنگک، یک کف دست نان بربری و یک کفگیر برنج، هرکدام یک واحد یا سهم از گروه نان و غلات به‌شمار می‌رود.

صفوی ادامه داد: انواع غلات بوداده مثل ذرت بوداده نیز ارزش غذایی مناسبی برای میان‌وعده دانش‌آموزان دارد، بنابراین مصرف آن برای آنها به‌صورت روزانه توصیه می‌شود.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
صفحه  صفحه 24 از 24:  « پیشین  1  2  3  ...  22  23  24 
خانه و خانواده انجمن لوتی / خانه و خانواده / Slimming and Obesity Diets | انواع رژیم لاغری و چاقی

پاسخ شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که بازگفت کردید برگردید

رنگ ها Center  List   

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید.


 

 

Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti
Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites
↑ بالا