انجمن لوتی
صفحه  صفحه 1 از 62:  1  2  3  4  5  ...  59  60  61  62  پسین »
علم و دانش

Medical News | اخبار پزشکی

 زن
#1   Posted: 16 Feb 2012 18:43


 3 Star

ارسالها: 4603
اخبار های پزشکی در این تایپیک قرار میگیرد

ممنون
 
     
  ویرایش شده توسط: anna_nemati  
 زن
#2   Posted: 17 Feb 2012 16:30


 3 Star

ارسالها: 4603
بيش از 20 درصد بيماران براي معالجه درد خود اقدامي نمي‌كنند


نتايج تحقيقات نشان مي‌دهد بيش از ‌٢٠ درصد بيماران مبتلا به درد مزمن، اقدام خاصي براي رفع مشكل خود انجام نمي‌دهند.

به گزارش سرويس «بهداشت و درمان» ايسنا، به نقل از پايگاه اينترنتي رويترز، دكتر «Barbara Yawn» ازمركز پزشكي Olmsted در اين خصوص مي‌گويد: يكي از اقدامات مهم بهداشتي براي جوامع، پرده برداشتن از اين موضوع است كه چرا بسياري از بيماران،‌ علاقه‌اي براي مراجعه به پزشك ندارند.

در اين راستا از ميان ‌٣٥٧٥ نفر كه به طور داوطلبانه به يك پرسشنامه بهداشتي پاسخ داده بودند، ‌٢٣٠٢ نفر گزارش كرده بودند كه مبتلا به نوعي درد مزمن هستند و ‌٤٩٧ نفر از آنان (‌٤/٢٢ درصد) نيز پاسخ داده بودند كه تا كنون براي درمان درد خود به پزشك مراجعه نكرده‌اند.

بررسي وضعيت فيزيولوژيك اين افراد نشان مي‌داد ‌٦/٧٠ درصد اين بيماران، دچار درد شديد تا متوسط و ‌٩/٤٨ درصد آنان نيز به طور ميانگين ‌٨ روز در ماه درد مي‌كشيدند؛ ضمن اين كه درد ياد شده، خواب، فعاليت‌هاي روزمره و حتي روابط فرد با نزديكان خود راتحت تاثير منفي قرار مي داد.

دكتر Yawn با اشاره به نتايج اين تحقيقات خاطرنشان مي‌كند: اگر بيماران به اهميت مراجعه زودهنگام به پزشك، حين ابتلا به درد پي ببرند، جلوي بسياري از عوارض آتي و اختلالات حاد به سادگي گرفته مي‌شود.
 
     
  
 زن
#3   Posted: 17 Feb 2012 16:31


 3 Star

ارسالها: 4603
غبار روي‎ صفحه‎ مانيتور خطرناك‎ است

غبار روي‎ صفحه‎ مانيتور وتلويزيون سمي‎ ترين‎‎ و آلوده‎ ترين غبارها است‎.

به‎‎ گزارش‎ بخش خبر شبكه فن آوري اطلاعات ايران ، از شبكه خبر, پژوهشگران‎ معتقـدنـد, غبار روي‎‎ مانيتور رايانه‎ هـا داراي مـواد شيميايي‎ موثر در بروز اختلال‎‎ توليد مثـل و بيماريهاي‎ عصبي‎‎ است‎ كه‎ ميتـوانـد بـسيـار خطرآفرين‎ باشد.
اين‎ غبارها درمانيتورهاي‎ صفحـه‎ مسـطح‎ يـا دراصطلاح‎ فلت‎‎ flat بسيار سمي‎ تر است.
پژوهشگران‎‎ توصيه‎‎ كردند كاربران رايانه از تماس‎ دست‎ با صفحه‎ مانيتور خودداري‎ كنند و يا هر يـك‎ روز در ميـان‎‎ صـفحـه‎ آن را بـا دستمال‎ مرطوب‎ پاك‎ كنند.

=======================

خوردن سيگار، جان كودكي را گرفت!!!


لندن: كودك شش ماهه يك مادر معتاد به مواد مخدر، به دليل بي توجهي مادرش از دنيا رفت. هنگامي كه اين كودك در كنار مادرش خوابيده بود ناگهان از خواب بيدار شد و از تخت خود خارج شد و به سراغ جاسيگاري رفت و 6 نخ سيگار نيمه سوخته را بلعيد.</SPAN>
در اين مدت مادر طفل که تحت تأثير مواد مخدر قرار داشت از خواب بيدار نشد. اما سرانجام هنگامي که در ساعت3 صبح از خواب بيدار شد، دريافت که کودک فوت کرده است.
 
     
  
 زن
#4   Posted: 17 Feb 2012 16:31


 3 Star

ارسالها: 4603
اخبار پزشکی

تخم مرغ‌هاي غني شده با ريزمغذي‌ها در كشور توليد شد


خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران


با تلاش يك دانشجوي دكتري تخصصي بيماري‌هاي طيور دانشگاه تهران، امكان توليد انبوه تخم مرغ‌هاي غني شده از ويتامين E و سلنيوم و ساير ريزمغذي‌ها با مصارف عمومي و درماني و قابليت تامين ريزمغذي‌هاي مورد نياز بدن و كاهش خطر ابتلاء به بيماري‌ها در كشور فراهم شد.

دكتر آرش قليان چي لنگرودي، مجري اين طرح در گفت‌وگو با خبرنگار «پژوهشي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهار كرد: تخم‌مرغ‌هاي غني شده در چهار نمونه غني شده با «سلنيوم و ويتامين E»، غني شده با «اسيد فوليك»، غني شده با «يد» و غني شده با «روي» توليد و جهت تاييد نهايي به آزمايشگاه‌هاي معتبر داخلي و خارجي ارائه شده‌اند.

نتايج تست‌هاي انجام شده بر روي تخم مرغ غني شده با سلنيوم و ويتامين E كه از آزمايشگاه «يوروفين» (اتحاديه اروپا) در آلمان واصل شده، نشان داده كه ميزان سلنيوم موجود در اين تخم مرغ سه برابر و ميزان ويتامين E آن حدود هشت برابر افزايش يافته است كه در حال حاضر در انتظار دريافت پاسخ تست ساير تخم مرغ‌هاي غني شده و كسب مجوزهاي لازم از سوي سازمان دامپزشكي كشور براي توليد انبوه آن‌ها هستيم.

وي با ابراز اميدواري به اين كه نخستين تخم مرغ‌هاي غني شده با ويتامين E و سلنيوم سال آينده در كشور عرضه شود، خاطر نشان كرد: تخم‌مرغ‌هاي غني شده مصرف طبي و عمومي داشته از نظر قيمت، تفاوت چنداني با تخم‌مرغ‌هاي معمولي ندارند.

اين پژوهشگر درباره روش توليد تخم مرغ‌هاي غني شده به ايسنا گفت: توليد اين تخم مرغ‌ها با تغيير در جيره غذايي مرغ‌ها و اضافه كردن مواد آلي به آن و متعادل كردن مواد معدني جيره به منظور جلوگيري از تداخل مواد مغذي آن انجام شده كه مرغ‌ها بايد به مدت دو ماه از اين جيره غذايي استفاده كنند.

وي در گفت‌و‌گو با ايسنا خاطرنشان كرد: در اين طرح همچنين دو ماده غني كننده را از لحاظ غني سازي تخم مرغ مقايسه كرده و از يكي از آنها براي اولين بار جهت غني سازي تخم مرغ استفاده كرده‌ايم.

قليان چي لنگرودي درباره اهميت استفاده از تخم‌مرغ‌هاي غني شده اظهار داشت: با توجه به اهميت ريزمغذي‌ها در سلامتي و به دليل دشواري‌هاي تغيير عادات غذايي مردم در ترغيب آن‌ها به مصرف بيشتر مواد غذايي مفيد از جمله سبزي، ميوه و ماهي و دشواري‌ها و هزينه‌ بالاي عرضه اين ريزمغذي‌ها به صورت قرص و كپسول، متخصصان تغذيه و بهداشت به استفاده از غذاهاي غني سازي شده به ويژه شير، پنير و تخم مرغ گرايش يافته‌اند كه در اين بين استفاده از تخم مرغ به دليل آن ارزش غذايي و اهميت آن در سبد غذايي خانواده‌ها - كه به علل مختلف از جمله خطر افزايش كلسترول، مصرف آن كاهش يافته است - و همچنين به دليل در دسترس بودن، قابليت پروسس آن به محصولات بسيار و سهولت توليد آن مورد توجه ويژه قرار گرفته است.

وي تصريح كرد: در حال حاضر كشورهاي پيشرفته به توليد تخم مرغ غني شده با Omega3 (اسيد چرب) و ساير مواد مغذي نظير يد، ويتامين E، سلنيم، لوتئين، روي و اسيد فوليك روي آورده‌اند كه اين محصولات اغلب در اروپا و آمريكا به مصرف كنندگان عرضه مي‌شود.

وي درباره ارزش غذايي تخم مرغ غني شده با ويتامين E و سلنيوم اظهار كرد: ويتامين E كه در بدن توليد نشده و عمدتا بايد از طريق مواد مصرفي وارد بدن شود، به عنوان يكي از قوي‌ترين آنتي اكسيدان‌ها از اثرات مضر راديكال‌هاي آزاد و متابوليت‌هاي سمي جلوگيري كرده و در محافظت از بدن در برابر سرطان ( به ويژه سرطان ريه و سينه)، پيري و بيماري‌هاي قلب و عروق، ديابت، آرترواسكلروزيس و ...، تقويت سيستم ايمني بدن و توليدمثل و ... اثر مثبت دارد.

دكتر قليان چي لنگرودي در گفت‌و‌گو با ايسنا خاطرنشان كرد: عنصر سلنيوم نيز كه از حدود 50 سال پيش مورد توجه قرار گرفته، در بسياري از آنزيم‌هاي بدن نقش داشته و در بيوسنتز تستوسترون و تكامل طبيعي اسپرماتوزوئيد كه در باروري مردان نقش بسيار مهم دارد موثر بوده و در سيستم ايمني از RNA در برابر آسيب‌هاي اكسيداتيو محافظت مي‌كند همچنين تعداد گيرنده‌هاي اينترلوكين 2 را در سطح لنفوسيت‌هاي t افزايش مي‌دهد.

اين پژوهشگر با بيان اين كه بيشتر مواد غذايي از لحاظ سلنيوم فقير هستند، اضافه كرد: سلنيوم همچنين در پيشگيري و درمان مبتلايان به آرتريت روماتيسمي، بيماري‌هاي مغزي و چشمي، افسردگي، اضطراب و ...، آب مرواريد، بيماري‌هاي قلبي و سرطان‌ها - به خصوص سرطان ريه، كولون و پروستات - موثر است.

وي با بيان اين كه سلنيوم در دو فرم معدني و آلي وجود دارد، تصريح كرد: نوع معدني سلنيوم پس از مصرف از بدن دفع شده و تنها مقدار كمي از آن به سمت پروتئين سازي بدن سوق مي‌يابد لذا در طرح غني سازي تخم‌مرغ‌ها از نوع آلي سلنيوم استفاده شده كه بيشتر آن در بدن حفظ شده و بافت‌هاي بدن آن را براي مواقع اضطراري مثل استرس ذخيره مي‌كنند.

دكتر قليان چي لنگرودي در پايان با اشاره به اين كه تحقيقات اين طرح با حمايت يك واحد توليدي خصوصي انجام شده است، به ايسنا گفت: اجراي اين طرح، علاوه بر كمك به تامين ريزمغذي‌هاي مورد نياز شهروندان و ارتقاي سلامت جامعه و كاهش هزينه‌هاي درماني براي دولت و جامعه، فرصت‌هاي مالي و اقتصادي جديدي را براي صنايع غذايي كشور فراهم كرده و زمينه‌هاي كاري جديدي را براي محققان ايجاد مي‌كند.

وي همچنين از راهنمايي‌هاي دكتر سيد محمد مهدي كيايي و دكتر مهرداد مديرصانعي، اعضاي هيات علمي دانشكده دامپزشكي دانشگاه تهران و حمايت‌هاي مهدي معصومي و دكتر كسايي در روند اجراي اين طرح تحقيقاتي تقدير كرد.
 
     
  
 زن
#5   Posted: 17 Feb 2012 16:31


 3 Star

ارسالها: 4603
نحوه برخورد صحيح با افزايش و كاهش قند خون در بيماران ديابتي چگونه است؟


خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران

كاهش غلظت قند خون


هيپوگليسمي به كاهش غلظت قند خون (غلظت گلوكز كمتر از 60 ميلي گرم در دسي ليتر) گفته مي‌شود. افت قند در افرادي كه تحت درمان با انسولين يا برخي قرص هاي خوراكي (مانند گلي بن كلاميد) هستند، رخ مي دهد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران واحد علوم پزشكي تهران علامتهاي افت قند خون در افراد مختلف متفاوت است كه عبارتند از: احساس گرسنگي بيش از حد، لرزش اندامها، پوست مرطوب و عرق سرد، رنگ پريدگي، تپش قلب، ضعف و بي حالي، تاري ديد و بي حسي و گزگز و مورمور اطراف دهان از جمله علل كاهش قند خون نيز مي توان به فراموش كردن يا به تأخير انداختن و يا حذف غذاهاي اصلي يا ميان وعده هاي غذايي، تزريق زياد انسولين، افزايش فعاليت بدني كه همراه با مصرف غذاهاي اضافي يا كاهش ميزان انسولين نباشد، تابش گرما و تهوع و استفراغ اشاره كرد.

براي بالا بردن سريع قند خون بايد يكي از مواد قندي سريع الاثر مانند نصف ليوان آب ميوه يا ديگر مايعات شيرين، سه قطعه آب نبات، دو حبه قند يا يك قاشق عسل را مصرف كرد.

ميزان نياز هر فرد در مصرف مواد فوق با فرد ديگر متفاوت است اما بايد هميشه يك ماده قندي سريع الاثر را همراه خود داشته باشيد. نكته مهم در درمان افت قند خون اين است كه پس از مصرف مواد قندي سريع الاثر، بايد يكي از مواد طولاني اثر مانند يك ساندويچ نان و پنير، يك ليوان شير و يك قطعه بيسكويت، يك عدد ميوه، يك وعده غذاي كامل (در صورتي كه زمان مصرف وعده غذاي اصلي باشد) نيز مصرف شود تا دوباره دچار حالت افت قند خون نگرديد.

بهتر است همواره كارت هويت ديابتي ها همراه آنان باشد تا در صورتي كه دچار حالت بي هوشي شدند ديگران از مشكل با اطلاع شوند. همچنين به منظور پيشگيري از افت قند خون غذاهاي اصلي و ميان وعده هاي غذايي را به طور مرتب مصرف كرد.


افزايش غلظت قند خون

هيپرگليسمي به افزايش بيش از حد غلظت قند خون گفته مي شود. افزايش طولاني مدت خون سبب پيدايش عوارض مزمن (آسيب چشم ها، كليه ها و ...) در فرد ديابتي مي گردد، بنابراين يك فرد ديابتي لازم است كه قند خون خود را در محدوده طبيعي نگه دارد.

علامتهاي افزايش قند خون معمولاً زماني پديد مي آيند كه قند خون فرد ديابتي به بالاي 200 ميلي گرم در دسي ليتر برسد. برخي از علامتهاي افزايش قند خون عبارتند از: تشنگي شديد، افزايش حجم و تعداد دفعات ادرار، كاهش وزن و اشتهاي بيش از حد معمول.

برخي از علل افزايش قند خون نيز عبارتند از: افزايش مصرف غذا، ناكافي بودن انسولين يا قرص‌هاي خوراكي پايين آورنده قند خون، عفونت يا تنش‌هاي عصبي و كاهش فعاليتهاي بدني و ورزشي.

براي درمان افزايش قند خون بايد سعي كرد مايعات بدون شيريني به مقدار زياد مصرف شود و پس از اندازه گيري قند خون با پزشك خود مشورت نمود. با كنترل صحيح قند خون مي توان از عوارض حاد و مزمن بيماري ديابت پيشگيري كرد.
 
     
  
 زن
#6   Posted: 17 Feb 2012 16:32


 3 Star

ارسالها: 4603
محققان از نوعي آنتي‌بيوتيك براي درمان اضطراب اجتماعي استفاده كردند


خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران

محققان دانشگاه بوستون در آمريكا اعلام كرده‌اند كه استفاده از دارويي كه براي درمان بيماري سل تجويز مي‌شود مي‌تواند به بيماران مبتلا به اختلال اضطراب اجتماعي (sad) كمك كند تا به ترس خود از موقعيت‌هاي اجتماعي غلبه كنند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) مركز تحقيقاتي اضطراب و اختلالات مربوط به آن در اين رابطه اعلام كرد كه داروي دي سايكلو سرين (dcs)‌كه براي درمان بيماري سل مورد استفاده قرار مي‌گيرد، توانايي يادگيري را نيز تحريك مي‌كند.

در اين پژوهش 27 بيمار در يك برنامه درماني 5 جلسه‌اي كه به طور اتفاقي انتخاب شده بودند يك ساعت قبل از شروع هر جلسه 50 ميلي گرم از اين دارو را مصرف مي‌كردند و به گروهي ديگر از اين بيماران نيز داروي جايگزيني داده شد در طول اين نشست‌ها شركت كنندگان بايد در مقابل ساير اعضاي گروه و يا مقابل يك دوربين ويدويي سخنراني مي‌كردند و سپس پاسخ‌هاي حاضران را مي‌شنيدند.

بررسي‌ها نشان داد بيماراني كه تحت معالجه بودند و از اين دارو نيز استفاده مي‌كردند در مقايسه با گروهي كه از داروي جايگزين مصرف كرده بودند، به ميزان قابل توجهي كمتر دچار اضطرارب شده بودند.

نتايج اين بررسي در چاپ مارس نشريه آرشيو روان تني عمومي منتشر شده است.

در بررسي‌هاي قبلي كه از سوي محققان، نتايج مشابهي در مورد افراد مبتلا به آكروفوبيا يا ترس از ارتفاع بدست‌ آمد.
 
     
  
 زن
#7   Posted: 17 Feb 2012 16:32


 3 Star

ارسالها: 4603
نگهداري از كودكان در پرورشگاه مصداق كودك آزاري است


تهران، خبرگزاري جمهوري اسلامي


يك استاد برجسته طب اطفال معتقد است نگهداري از كودكان در پرورشگاهها خود مصداق كودك آزاري و بدرفتاري است.

به گزارش پايگاه اينترنتي بي.بي.سي.نيوز، پروفسور "دانا جانسون" در يك كنفرانس علمي در ايالت "سنت لويس" آمريكا گفت، حتي يك هفته اقامت كودكان در اين محيطها مي‌تواند مضر باشد.

اين دانشمند دانشگاه "مينه سوتا" مي‌گويد كودكاني كه در چنين موسسه‌هايي بزرگ مي‌شوند احتمالا به مشكلات جسمي و عاطفي جدي دچار خواهند شد.

اين يافته‌ها برگرفته از نتايج مطالعه‌اي است كه در كشور روماني بر روي كودكان در حال انجام است.

جانسون مي‌گويد كودكان نياز دارند در خانواده باشند، آنها براي رشد جسمي و مغزي خود به يك محيط بارور نياز دارند.

نگهداري از كودكان براي مدت طولاني در اينگونه موسسه‌ها بايد آخرين راه چاره باشد.

در مطالعه بخارست مشاهده شد كودكاني كه در يك محيط مناسبتري رشد كردند بهبود قابل توجهي يافتند.

كودكاني كه در موسسه‌هاي نگهداري از كودكان بزرگ مي‌شوند در بسياري از زمينه‌هايي كه ما مي‌خواهيم شاهد بهبود آنها در سال‌هاي اوليه عمر كودك باشيم، با زوال روبرو مي‌شوند.

قدرت ادراكي اين كودكان كمتر مي‌شود، رشد آنها بسيار بد است و رشد مغز نيز غير عادي است.

پروفسور جانسون اين مشكلات را ناشي از محروميت‌هاي عاطفي مي‌داند كه بر توازن هورموني كودك تاثير مي‌گذارد.

اين مطالعه نشان داد، كودكاني كه در اين موسسه‌ها هستند رشد قد، مغز و وزن آنها پايين تر از حد طبيعي است.

پروفسور جانسون گفت زماني كه كودكان به دو يا سه سالگي مي‌رسند، وزن آنها بهتر مي‌شود، اما مشكل رشد قدي آنها به قوت خود باقي مي‌ماند.

بنابراين مي‌توان پيش بيني كرد كودكاني كه تا زمان بلوغ در پرورشگاه هستند قد كوتاهي خواهند داشت.

اين كودكان به ازاي هر سه ماه اقامت در پرورشگاه يك ماه رشد قدي خود را از دست مي‌دهند.

پروفسور جانسون مي‌افزايد نتيجه اين تحقيق اين است كه هيچ چيز جايگزين خانواده نمي‌شود.
 
     
  
 زن
#8   Posted: 17 Feb 2012 16:33


 3 Star

ارسالها: 4603
برنامه‌هاي ايمن ‌سازي ، تلفات ناشي از سرخك را به نصف كاهش داد


تهران، ايرنا


سازمان جهاني بهداشت و صندوق كودكان سازمان ملل اعلام كردند كه برنامه ايمن ‌سازي جهاني عليه سرخك ميزان مرگ و مير ناشي از اين بيماري را در شش سال گذشته حدود ‪ ۵۰‬درصد كاهش داده است.


به گزارش پايگاه اينترنتي آسوشيتدپرس، تلفات ناشي از سرخك از ‪۸۷۱‬ هزار مورد در سال ‪ ۱۹۹۹‬به ‪ ۴۵۴‬هزار مورد در سال ‪ ۲۰۰۴‬رسيده است كه نشانگر كاهش ‪ ۴۸‬درصدي مرگ و مير يكي از مسري‌ترين بيماريهاست.

دكتر لي جانگ ووك مديركل سازمان جهاني بهداشت موفقيت بدست آمده در بهداشت عمومي را بسيار عالي توصيف كرد.

در منطقه جنوب صحراي آفريقا كه بالاترين شيوع اين بيماري را دارد، ميزان ابتلا و تلفات سرخك تا ‪ ۶۰‬درصد كاهش يافته است.

با آنكه از دهه ‪ ۱۹۶۰‬واكسن موثر، ارزان، و بي‌خطر سرخك در دسترس قرار دارد، اما هنوز بسياري از كودكان فقير اين واكسن را دريافت نمي‌كنند.

دستگاه ايمني ضعيف كودكان در صورت عدم ايمن ‌سازي دربرابر اسهال و ذات‌الريه ناشي از سرخك از پا درمي‌آيد. كساني كه زنده مي‌مانند تا پايان عمر دچار ناتواني‌ -هايي مانند نابينايي مي‌شوند.

سازمان جهاني بهداشت و يونيسف در ‪ ۴۷‬كشور كه ‪ ۹۸‬درصد مرگ و مير مربوط به سرخك متعلق به آنهاست، برنامه‌هاي ايمن ‌سازي اجرا كرده‌اند.

اين دو سازمان تلاش خود را در جنوب شرق آسيا كه بعد از جنوب صحراي آفريقا بالاترين آمار مرگ و مير سرخك را دارد، گسترش مي‌دهند.

يونيسف ماه گذشته تلاشهاي خود را در بنگلادش تشديد كرد. در بزرگترين برنامه ايمن‌سازي سرخك بيش از ‪ ۳۳‬و نيم ميليون كودك ايمن‌ سازي شدند.

ساليانه ‪ ۲۰‬هزار كودك در اثر ابتلا به اين بيماري در بنگلادش جان خود را از دست مي‌دهند.
 
     
  
 زن
#9   Posted: 21 Feb 2012 10:47


 3 Star

ارسالها: 4603
ساخت يك رايانه كه با قدرت تفكر كنترل مي‌شود


تهران، خبرگزاري جمهوري اسلامي

رايانه‌اي كه فقط با قدرت تفكر كنترل مي‌شود در يك نمايشگاه بزرگ تجاري در آلمان به نمايش درآمد.

به گزارش پايگاه اينترنتي آنانووا، اين رايانه مي‌تواند راهي براي كار كردن با رايانه‌ها براي بيماران فلج فراهم كند و يا به معلولان امكان دهد حركت اعضاي مصنوعي خود را بطور الكترونيكي كنترل كنند.

نشريه "نيو ساينتيست" گزارش داد اين رايانه كاربردهاي غيرپزشكي نظير بازي‌هاي رايانه‌اي و وسايل سرگرم‌كننده نيز دارد.

اين ماشين اين امكان را براي كاربر فراهم مي‌كند تا با كنترل حركت مكان نما از طريق قدرت تفكر، پيام‌هايي را بر روي صفحه رايانه تايپ كند.

كاربر اين رايانه بايد كلاهي حاوي الكترود بر سر بگذارد كه فعاليت الكتريكي داخل مغز را اندازه‌گيري مي‌كند و حركت بازوهاي راست و چپ خود را براي به حركت درآوردن مكان نما تجسم كند.

=============================

ساخت معده مصنوعی

جام جم آنلاین: دانشمندان انگلیسی برای کمک به عمل هضم ، یک معده مصنوعی ساخته اند.
به گزارش بی بی سی ، محققان انستیتوی تحقیقات تغذیه امیدوارند این ابداع تازه با فاش ساختن چگونگی شکسته شدن مواد غذایی مغذی در روده به تهیه انواع جدید این غذاها کمک کند.
این معده مصنوعی که از مواد پلاستیکی و فلزی ساخته شده می تواند در برابر اسید هضم کننده و آنزیم های روده مقاومت کرده و غذای واقعی دریافت کند.
همچنین از واکنش های شیمیایی و فیزیکی که طی هضم رخ می دهند ، تقلید می کند و حتی عمل تهوع را نیز می تواند انجام دهد.
این معده قادر به انجام حرکات انقباضی معده که برای شکستن موادغذایی بکار می رود ، بوده آن را وارد راه مخصوصش یعنی کانال گوارشی می کند.
دکتر ویکهام امیدوار است مدل او به دانشمندان کمک کند در باره چگونگی پردازش غذا در روده و نوع مواد مغذی که جذب می شوند اطلاعات بیشتری پیدا کنند.
با کسب این اطلاعات آنها امکان تولید غذاهای سالم تر برای پردازش توسط دستگاه هاضمه فراهم خواهد شد.
برای مثال دانستن سرعت جذب گلوکز به جریان خون به میزان قابل ملاحظه ای در درمان دیابت سودمند خواهد بود.
به گفته وی اطلاعات موجود در باره آنچه واقعا در روده رخ میدهد کاملا ابتدایی است اما امید آن می رود که مدل اخیر به تکمیل این دانسته ها کم کند.
 
     
  
 زن
#10   Posted: 21 Feb 2012 10:47


 3 Star

ارسالها: 4603
از استرس بکاهید
کمتر بیمار می شوید
جام‌جم آنلاين: کاهش استرس راه موثری برای کمک به سیستم ایمنی در مقابله با ویروس آنفلوانزا یا سایر ویروس هاست اما زمانی که ما روش هایی برای کاهش استرس در زندگی مان می یابیم دیگر اثرات مثبت آن نیز خود را نشان می دهند.
در واقع دو مطالعه از دانشگاه دوک نشان داده اند که تکنیک های کنترل استرس تاثیر قابل ملاحظه ای در بهبود بیماران دیابتی نوع دوم دارند علاوه بر اینکه به جلوگیری از حملات قلبی در افرادی که در معرض خطر قرار دارند هم کمک می کند.
زمانی که انسولین موفق به انتقال قند از خون به سلول ها نیست ، نتیجه افزایش قند خون است که منجر به بیماری دیابت تیپ دو می شود.
کنترل رژیم غذایی ، از دست دادن وزن اضافی ، و ورزش به کاهش قند خون بالا کمک می کنند.
محققان راه موثر دیگر در این مورد را کنترل استرس می دانند اما برای کاهش استرس چه می توان کرد؟ سه عادت مفید در این مورد موثرند که شامل داشتن یک برنامه غذایی سالم و متعادل ، خواب کافی و برنامه ورزشی منظم و پیگیر می شوند.
آگاهی از آنچه باعث استرس شما می شود حائز اهمیت است. بهتر است فهرستی از عواملی که چنین اثری در شما دارند تهیه کنید.
اقدام بعد که برخی آن را بسیار مفید می دانند صحبت کردن درباره مشکل استرس زا با فرد مورد اعتماد است.
مواد غذایی خاصی هستند که گفته می شود در کنترل استرس موثرند. مطالعات نشان داده اند مصرف مقادیر کافی ویتامین C و بتاکاروتن در این مورد مفید است.
کنترل موفقیت آمیز استرس نقش مهمی در هر برنامه ارتقای سلامت دارد و در واقع یکی از بهترین روش های حفظ سلامت است.

====================

شغل پدران هم در سلامت فرزندان تاثير دارد


تحقيقات دانشمندان كانادايي و هلندي نشان مي‌دهد پدران رنگ كار فرزندان خود را كه هنوز بدنيا نيامده‌اند در معرض خطر بروز نقايص مادرزادي قرار مي‌دهند.

به گزارش خبرگزاري يونايتدپرس، پژوهشگران دانشگاه آلبرتا در ادمونتون كانادا و مركز پزشكي دانشگاه رادباد در هلند در بررسي كارگران ساختماني در هلند دريافتند نقايص مادرزادي و وزن كم نوزادان به هنگام تولد با قرار گرفتن پدران آنها در معرض حلالهايي مانند رنگ ، تينر، و پاك‌كننده ها ارتباط دارد.

هر چند اين مطالعه مقدماتي و كوچك است ، اما اولين تحقيقي است كه غلظت حلال هاي موجود در هوا را با بروز مشكلات بهداشتي در فرزندان مرتبط مي‌كند.

يك گروه تصادفي شامل ‪ ۳۹۸‬نقاش ساختماني كه در معرض تركيبي از مواد شيميايي موجود در حلال‌هاي آلي قرار گرفته بودند و ‪ ۳۰۲‬نجار كه در معرض اين مواد نبودند سه ماه قبل از بارداري اخير همسرانشان پرسشنامه‌اي را پر كردند.

كارگران رنگ كار كه سه ماه قبل از بارداري همسرانشان استخدام شده بودند شش برابر نجاران احتمال داشت صاحب فرزنداني با نقص مادرزادي شوند.

علاوه بر آن رنگ كاراني كه در معرض اين مواد هستند ‪ ۵۰‬تا ‪ ۱۰۰‬درصد بيشتر احتمال دارد صاحب نوزادان كم وزن شوند كه بستگي به ميزان قرار گرفتن در معرض حلال‌ها دارد
 
     
  
صفحه  صفحه 1 از 62:  1  2  3  4  5  ...  59  60  61  62  پسین » 
علم و دانش

Medical News | اخبار پزشکی

پاسخ شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که بازگفت کردید برگردید
رنگ ها List Insert YouTube video   

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید.

 

 
DMCA/Report Abuse (گزارش)  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti
↑ بالا
Copyright © 2009-2022 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites

RTA