خانه | ثبت نام | نظرسنجی | جستجو | موقعیت | قوانین   چت روم
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش /

Psychological Tests | آزمونهای روانشناسی


صفحه  صفحه 5 از 17:  « پیشین  1  2  3  4  5  6  ...  17  پسین »
leaderlover #41 | Posted: 20 Jul 2011 12:08
کاربر
 
چگونه می توانید شخصیت و درون افراد را بشناسید؟

تحقیقات جدید دانشمندان نشان می‌دهد شخصیت انسان‌ها به طور دقیقی در ظاهر آن‌ها نمود پیدا می‌کند و از روی شکل ظاهری افراد می‌توان به شخصیت درونی آن‌ها پی برد. آن‌ها متوجه شدند با نگاه کردن به شخصیت افراد می‌توان به درستی خصوصیات اخلاقی آن‌ها مانند میزان اعتماد به نفس ، برون‌گرایی یا درون گرایی و حتی درستکاری آن‌ها را معین کرد.شرکت کنندگان در این تحقیق چندین گروه از چند دانشگاه از جمله دانشگاه کمبریج بودند که از آن‌ها خواسته شد با استفاده از تصویر چند نفر سعی کنند شخصیت آن‌ها را حدس بزنند.

در این تحقیقات از افرادی که عکسشان گرفته می‌شد و در اختیار شرکت کنندگان قرار می‌گرفت خواست شد در دو حالت متفاوت اقدام به عکس‌برداری از خود کنند که در یک حالت مطابق با معیارهای خواسته شده محققان بود و در حالت دیگر شخص بر اساس تمایلات خودش در برابر دوربین ژست می‌گرفت .

در نهایت محققان متوجه شدند قضاوت‌هایی که در مورد افراد از روی عکس آن‌ها می‌شود بسیار به شخصیت افراد در عکس شبیه است.

تحقیقات دانشمندان نشان داد زمانی که افرادی از روی دو تصویر سعی در حدس زدن شخصیت یک فرد می‌کنند ، حدسیات آن‌ها دقیق‌تر است و بیش‌تر به واقعیت نزدیک است. محققان متوجه شدند زمانی که فردی بر اساس تمایلات و فاکتورهای مورد نظر خودش در برابر دوربین عکس‌برداری می‌کند بیش‌تر از حالتی که بر اساس معیارهای دانشمندان در برابر دوربین ژست می‌گیرد شخصیت خود را فاش می‌کند.

به طوری که در تصاویری که به طور طبیعی گرفته شده است ، افراد شرکت کننده در تحقیق بهتر توانستند خصوصیاتی مانند منطقی بودن ، دوست داشتنی بودن ، تنها بودن ، خصوصیات عاطفی و مانند آن را حدس بزنند.

محقق این مطالعه در این باره گفت:همانطور که ما حدس می‌زدیم ، شکل ظاهری افراد می‌تواند شخصیت درونی او را نشان دهد و انسان‌ها می‌توانند در نگاه اول ، بعضی از خصوصیات اخلاقی فرد مقابل را تحلیل کنند.
hi dr!
      
leaderlover #42 | Posted: 20 Jul 2011 12:09
کاربر
 
چهره خانمها پنجره ایست به شخصیت درونی آنها!

تحقیقاتی در این زمینه که آیا واقعا ظاهر و نشانه‌های ظاهری هر شخص می‌تواند بیانگر سر درون او باشد یا نه انجام گرفته که نتایجی بشرح ذیل داشته است.

بر این اساس، مشخص گردیده که هر آنچه خانمها در ظاهرشان و بخصوص در صورتشان عیان است، از درون آنها و روان آنها حکایت دارد. مثلا اگر خانمی در ظاهر متدین است، پس واقعا متدین است و یا اینکه اگر

خانمی در ظاهر خوشبخت است و دم از خوش شانسی می‌زند، واقعا و بی تردید خوش بخت است. اما در مورد مردان؛ آقایان مانند کتابهایی ناگشوده می‌مانند که باید مدت زمانی طول بکشد تا تمام کتاب خوانده شده و پی به منظور نویسنده برد و نمی‌توان با یک نظر فهمید که مرد مورد نظر چگونه مردیست.

این در حالیست که بعضی مردم بر این باورند که جامعه، افراد را به سمت گرایشها و رفتارهایشان سوق می‌دهد. مثلا مدل موی خانمها و یا مدل لباس پوشیدن بعضی افراد. مثلا خانمی با موهایی ژولیده و یا مردی با شلواری پاره راه می‌رود که اینها شاید مد جامعه باشند.

در راستای این تحقیقات از ۱۰۰۰ خانم درخواست شد تا تصویری از خودشان بهمراه فرمی که باید مشخصاتی از قبیل رفتارهای شخصیتی، باورها و اعتقادات و … را در آن می‌نوشتند برای محققان ارسال شود. سپس گروه تحقیق تصاویر افرادی را که مشخصاتشان تقریبا شبیه هم بود جدا کرده و در وب سایتی قرار دادند، آنگاه قریب به ۶۵۰۰ نفر برای اینکه حدس بزنند که هر چهره بیانگر چه مشخصات درونی است به سایت وارد شدند.

جالب اینجا بود که ۷۰% از افراد، خانم‌های خوشبخت و خوش شانس را از روی تصویر درست حدس زده بودند. همچنین ۷۳% خانم‌های متدین و معتقد به دین و ۴۵% خانم‌های قابل اعتماد و امین را درست تشخیص داده بودند. این در حالی است که آنها نتوانسته بودند خانمهای شوخ طبع و بامزه را از روی تصویر درست حدس بزنند.

با این حال چهره آقایان نمی‌تواند بیانگر آنچه را که آنها در درون خود می‌گذرانند باشد. مثلا در تحقیقی دیگر مشخص شد که افراد، بجز چهره مردان خوش شانس و خوشبخت که فقط ۲۲% صحیح حدس زده بودند، نتوانسته بودند چیز دیگری را تشخیص دهند.

ریچارد وایزمن استاد دانشگاه هرتفوردشر به اتفاق راب جنکینز از دانشگاه گلاسکو، افرادی که این تحقیقات را انجام داده‌اند، می‌گویند دلایل بسیاری برای مطالب فوق می‌تواند وجود داشته باشد از جمله :

شاید چهره خانمها واقعا دربر دارنده اطلاعاتی از شخصیت آنان باشد. شاید هم افرادی که وارد سایت شده و گمانه زنی نموده‌اند نابجا حدس زده و یا اینکه از روی اذیت اشتباها انجام داده‌اند. همچنین شاید خانمهایی که تصویر و مشخصاتشان را ارسال نموده‌اند خیلی با تفکر و‌اندیشه در مورد تصویرشان، اینکار را انجام داده‌اند.

اما از تحقیقات قبلی سایر محققان اینطور بر می‌آید که افرادی که دارای چهره‌هایی جذاب و پر انرژی هستند، غالبا افرادی موفق، خوشبخت، سالم، باهوش و کارآمد می‌باشند. همچنین افرادی با صورتهای بزرگ تر، معمولا دارای شخصیت مردانه و زمخت‌تری هستند تا سایر افراد.
تحقیقی دیگر نیز در این زمینه نشان داده است که پسرانی که چهره‌های کودکانه‌ای دارند، معمولا پرخاشخوتر بوده و به مراتب بالای تحصیلی نیز نائل خواهند شد.
hi dr!
      
javan مرد #43 | Posted: 7 Sep 2011 14:47
کاربر
 
10 نابغه برتر جهان را بشناسید

وقتی صحبت از نوابغ اول جهان به میان می آید، ناخودآگاه نام آلبرت انیشتین به اذهان خطور می کند، اما این فیزیکدان مشهور آلمانی جزو این فهرست ۱۰ نفره نیست.

ضریب هوشی یا [ Intelligence Quotient ] یک نسبت است که از تقسیم سن عقلی بر سن تقویمی ضربدر صد به دست می‌آید. اگر سن عقلی با سن تقویمی یکسان باشد، ضریب هوشی صد می‌شود ولی در بعضی مواقع در بعضی افراد سن عقلی بیشتر می‌شود که این فرد هوشی بیشتر از سایر افراد دارد.

این 10 نابغه برتر دنیا به ترتیب دارای ضریب هوشی به قرار زیرند؛

1-یوهان ولفگانگ وون گوته: Johann Wolfgang von Goethe

گوته شاعر آلمانی با ضریب هوشی ۲۱۰، نمایشنامه نویس، داستان نویس، دانشمند، سیاستمدار، کارگردان تئاتر، منتقد و هنرمندی آماتور بود که بزرگترین شخصیت ادبی عصر مدرن به شمار می رفت.
در فرهنگ ادبی کشورهای آلمانی زبان ، این شخصیت از چنان جایگاهی برخوردار است، که از اواخر قرن هجدهم آثار وی به عنوان آثار کلاسیک در نظر گرفته شده اند.

2-لئوناردو داوینچی: Leonardo Da Vinci

لئوناردو داوینچی نقاش، مجسمه ساز، معمار، طراح و مهندس ایتالیایی دومین نابغه برتر جهان از ضریب هوشی ۲۰۵ برخوردار بود. تابلوهای نقاشی شام آخر و مونا لیزا این هنرمند از برجسته ترین آثار هنری دوره رنسانس محسوب می شد.

یادداشت های به جا مانده از داوینچی حاکی است: وی از خلاقیت های بالای فنی برخوردار بوده به طوری که بسیار جلوتر از زمان خود به سر می برده است.

3-امانوئل سویدن برگ: Emanuel Swedenborg

امانوئل سویدن برگ، مبتکر مسیحی و فیلسوف و دانشمند الهیات سوئدی بود که با برخورداری از ضریب هوشی ۲۰۵ دست نوشته حجیمی از کلام الهی از وی به یادگار مانده است.

اندکی پس از مرگ او، هوادارانش بلافاصله جمعیت پیرو فلسفه سویدن برگ را با هدف مطالعه در زمینه افکار وی راه اندازی کردند.

4-گوتفرید ویلهلم فون لایبنیتس: Gottfried Wilhelm von Leibniz

گوتفرید ویلهلم فون لایبنیتس چهارمین نابغه برتر جهان از ضریب هوشی ۲۰۵ برخوردار بود. این فیلسوف برجسته آلمانی در رشته حقوق و فلسفه تحصیل کرد.

این فیلسوف شهیر در زمان خود نقش قابل توجهی در مسائل سیاسی و دیپلماتیک اروپا ایفا کرد. وی در مقوله فلسفه و ریاضیات از جایگاه برجسته ای برخوردار بود.

5-جان استوارت میل: John Stuart Mill

جان استوآرت میل ، فیلسوف، اقتصاددان و مبلغ مکتب سودمندگرایی انگلیسی بود که از ضریب هوشی ۲۰۰ بهره برده بود.

وی همچنین روزنامه نگاری برجسته در دوره اصلاحات قرن نوزدهم به شمار می رفت. وی از اصل سادگی در زندگی خود تبعیت می کرد.

6-بلز پاسکال: Blaise Pascal

بلز پاسکال، ریاضیدان، فیزیکدان، فیلسوف مذهبی و استاد نثر فرانسوی بود. ضریب هوشی او ۱۹۵ بود و اساس تشکیل تئوری مدرن احتمالات را بنا نهاد.

وی همچنین زمینه گسترش تعلیماتی مذهبی را بنا نهاد که ادراک خدا را از طریق دل به جای منطق آموزش می داد.

7-لودویگ ویتگنشتاین : Ludwig Wittgenstein


لودویگ جوزف یوهان ویتگنشتاین فیلسوف انگلیسی زاده شده در اتریش بود که ضمن برخورداری از ضریب هوش ۱۹۰ به عنوان بزرگترین فیلسوف قرن بیستم به شمار می رفت.

شخصیت این نابغه شهیر از جذابیت بسیاری در بین هنرمندان، نمایشنامه نویسان، شاعران، داستان نویسان، موسیقی دانان و حتی فیلم سازان برخوردار بود.

8-بابی فیشر: Bobby Fischer

بابی فیشر که به روبرت جیمز فیشر معروف است، شطرنج باز ماهر آمریکایی بود که از ضریب هوشی ۱۸۷ بهره برده بود. این نابغه مشهور در سال ۱۹۵۸ عنوان جوان ترین شطرنج باز تاریخ را به خود اختصاص داد. بازی خیره کننده وی در مسابقات قهرمانی جهانی ۱۹۷۲ افکار عمومی آمریکا را به بازی شطرنج هدایت کرد.

فیشر بازی شطرنج را از سن ۶ سالگی آموخت و در سن ۱۶ سالگی با هدف وقف کامل خود به این بازی، ترک تحصیل کرد.

9-گالیلئو گالیله: Galileo Galilei

گالیلئو گالیله فیلسوف علوم طبیعی، منجم و ریاضیدان ایتالیایی بود که به پیشبرد علوم حرکت، ستاره شناسی و قدرت مواد کمک شایانی کرد.

وی از بهره هوشی ۱۸۵ برخوردار بود و کشفیاتش از طریق تلسکوپ علم نجوم را متحول ساخت.

10-مادام دی استل: Madame De Stael

نه لوئیز جرمانی نکر بارونس دی استل هولستین معروف به مادام دی استل دانشمند، مبلغ سیاسی و سخنور فرانسوی � سوئیسی بود که از ضریب هوشی ۱۸۰ سهم برده بود. وی به عنوان واسطه ای میان فرهنگ نو استعماری اروپا به مکتب رومانتیک گرایی به شمار می رفت.

نوشته های او در زمینه های داستانی، نوازندگی، مقالات اخلاقی و سیاسی، انتقادات ادبی، مطالب تاریخی، خاطرات شخصی و شعر از شهرت بالایی برخوردار است.
مقصر منم که خیال کردم هیچکس باز عاشق نمیشه
حواسم نبود شاه توی دست آخر یا ماته یا کیشه
      
Princess زن #44 | Posted: 7 Sep 2011 16:37


عشق از نظر ماه های مختلف
متولدین فروردین ماه :
به سوی من بیا
تاتو را حس کنم
و دنیا خواهد دید
داستان عشقی سوزان را
که شعله اش در قلب من خواهى بود

به هنگام عاشقی گویی در دنیای شوالیه ها و پرنسس ها سر میکند.
قلبا عاشق است و در عشق پا بر جاست.
*************************************************
متولدین اردیبهشت ماه :
عشق را در چشمان من بنگر
چهره ی بر افروخته ام را ببین و عشق را حس کن
به صدای نفس های من گوش کن
و بشنو ترانه ی عشق را

عاشقی بی قرار است و کمرو ولی پرشهامت.
موسیقی بر او تاثیر فراوان دارد.
*************************************************
متولدین خرداد ماه :
با من به رویا بیا به رویای عشق
بیا تا بر فراز بلندترین کوه گام نهیم
بیا تا در ژرف ترین اقیانوس شنا کنیم
بیا تا به دورترین ستاره ها پر کشیم
بر عشق ما هیچ چیز ناممکن نیست

بهترین عاشق دنیاست و گفتارها و دل او پر ز رویاهای عاشقانهاست.
*************************************************
متولدین تیر ماه :
بهشت هیچ است
دربرابر گام برداشتن در کنار تو
در شبی زیبا
زیر نور ماه

دلی نازک و پرز محبت دارد و از دل سوختن می هراسد.
*************************************************
متولدین مرداد ماه :
گویی خورشید گرمای خود را از دست داده است
و گل های سرخ عطری ندارند
و ستارگان دیگر نمیخوانند
آن گاه که چشم می گشایم و می بینم
با تو نیستم

عاشق پیشه است وبی عشق زندگی نمی کند.
*************************************************
متولدین شهریور ماه :
شاید به نظر برسد که عاشق نیستم
شاید به نظر برسد که نمی توانم عاشق باشم
شاید به نظر برسى که حتی نمی خواهم عاشق باشم
ولی نه در برابر عشقی مانند عشق من به تو
که تا آخرین لحظه عمر آن را در قلبم نگاه خواهم داشتعشق او شعله ای کوچک ولی جاودان است و در پی عشقی حقیقی است.
*************************************************
متولدین مهر ماه :
با پر شورترین گفتارهای عاشقانه
با ماجراهای عاشقانه ای که خواهیم داشت
با فداکاری هایم درراه عشق به تو
خواهی دید که چگونه دوستت دارم

در امور عشقی ورزیده است وزندگی اش پر ز ماجراهای عاشقانه است .. . .
زن متولد مهر عشق خود را در عمل نیزبه اثبات می رساند.
*************************************************
متولدین آبان ماه :

در التهاب شنیدن ترانه ی گام های تو هستم
که به سوی من می آیی
و عاشقم بر انتظار آن لحظه که تو رادر کنار خود حس کنم
دوستت دارم

هیجان عشق برای او زیبا و پر جاذبه است ودر عشق صادق است.
*************************************************
متولدین آذر ماه :
نجوایی از سوی تو
نگاهی کوتاه از تو
لبخندی شیرین بر لبان زیبایت
و من خود را غرق در عشق می یافتم

خوش بین است و راستگو. شاید نگاهی شاعرانه به عشق داشته باشد.
*************************************************
متولدین دی ماه :
روزها ماه ها و سال هامی گذرند
و شاید هیچ چیز عوض نشود
جز من
که بیش از پیش عاشق گشته ام

شاید در ظاهر بی احساس باشد ولی قلبی گرم و پر ز عشق دارد.
*************************************************
متولدین بهمن ماه :
می خواهم آزاد زندگی کنم
بسان پرندگان مهاجر
ولی قفسی ساخته از عشق تو
جایی است که همواره روبه آن خواهم داشت

عشق خود را دیر ابراز می کنى و عاشق آزادی است. اولین عشق او قلبش را به تپش در می آورد و هرگز فراموش نخواهد شد.
*************************************************
متولدین اسفند ماه :
من آنی نیستم
که بی عشق زندگی را سر کنم

آن گاه که در رویایی عاشقانه هستم
و چشمانم را میگشایم
و عشق رویایی ام را در تو می بینم

در عشق بی نظیر است.جذاب و پرنشاط است.احساساتی و رویایی است
عشق من عاشقتم!
≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈
پرنسس
      
Princess زن #45 | Posted: 10 Sep 2011 18:48


تفاوت شخصیتی افراد از روی ماه تولد
• در کارهای خصوصی متولدین فروردین ماه دخالت نکنید
متولدین فروردین ماه به دنبال ارضای خواسته‌ها و توقعات خود هستند و در این زمینه، بسیار خودمحور و خودبین به شمار می‌آیند. هرگز نگذارید متولدین فروردین ماه به راحتی دل شما را به دست آورند، وگرنه به همان آسانی نیز شما را از دست خواهند داد و تا ابد فراموش‌تان می‌کنند. آنها به سمت افرادی جذب می‌شوند که شخصیتی مستقل و آزاده از خود بروز دهند. هر روز برای آنها به منزله آغازی جدید است، پس خودتان را آماده مواجهه با هر واکنش غیرمنتظره از سوی آنها کنید. در مقابل آنها، سربلند و مغرور ظاهر شوید. همیشه آنها را تحسین کنید و به وجودشان افتخار نمایید. هرگز مزاحم آنها نشوید و در کارهای خصوصی‌شان دخالت نکنید. آنها را مورد انتقاد قرار ندهید و دوستانشان را هم بپذیرید و از آنها خرده نگیرید. هرگز از آنها پول قرض نگیرید. اگر به درخواست‌های آنها، پاسخ منفی دهید، باید منتظر مشاهده واکنش‌هایی بسیار تند و غیرمنطقی از سوی آنها باشید.

• حس حسادت متولدین اردیبهشت را تحریک نکنید
متولدین اردیبهشت تابع احساسات و عواطف درونی‌شان هستند و در عین حال به احساسات طرف مقابلشان نیز احترام کامل می‌گذارند. از این رو، همسران آنها بسیار خوشبخت خواهند بود. آنها عاشق مواد غذایی هستند و غذا خوردن، برای آنها بسیار محترم است، پس تا جای ممکن، غذاهای مورد علاقه‌شان را بپزید. برای راه یافتن به قلب آنها محیطی خیال‌انگیز به همراه یک موسیقی رمانتیک و آرام و چند شمع در گوشه‌ای فراهم آورید محبت کردن و لی لی به لا لا گذاشتن آنها را هرگز فراموش نکنید. آنها همیشه و در همه حال به یاد دوستانشان هستند و هر گز نمی‌گذارند که آنها به حال
خود رها شوند. پس، شما هم در همه حال حامی و یاور آنها باشید . آنها بسیار سخاوتمند هستند، به خصوص نسبت به همسر و عزیزانشان، پس انتظار گرفتن هدایای متعدد را از سوی آنها داشته باشید. بی‌جهت و ناخالصانه آنها را تحسین نکنید. آنها در هنگام آغاز این ارتباط، بسیار کند و تدریجی پیش می‌روند پس اگر صبر و حوصله به خرج دهید، با صمیمیت و محبت عمیق و خالصانه و ابدی آنها مواجه خواهید شد. هرگز و تحت هیچ شرایطی، به آنها دروغ نگویید، آنها هیچ وقت نمی‌توانند افراد دروغگو را ببخشند. آنها افرادی وابسته و احساساتی هستند و همسری مثل خود می‌خواهند. هرگز آنها را به اجبار وادار به گرفتن تصمیم نکنید، وگرنه تبدیل به افرادی لجوج و بسیار سرسخت می‌شوند. اردیبهشتی‌ها زمانی ارتباطی را آغاز می‌کنند که مطمئن باشند که تا ابد آن را حفظ خواهند کرد. هرگز و تحت هیچ شرایطی حس حسادت آنها را تحریک نکنید وگرنه تا ابد آنها را از دست خواهید داد.

• خردادی‌ها به سمت افرادی فرهیخته جذب می شوند
متولدین خردادماه از راه‌های عجیب و پیش‌بینی نشده، به دنبال ارضای خواسته‌های خود و دستیابی به محبت هستند. آنها از داشتن دوستان متعدد و ارتباطات متفاوت به وجد می‌آیند. برای راه یافتن به قلب آنها، باید سخت تلاش کنید، چون آنها از دست و پنجه نرم کردن با هر چالشی لذت وافر می‌برند. آنها ذاتا به سمت افراد فرهیخته و صاحب نظر جذب می‌شوند. آنها از گفت‌وگوهای طولانی شب هنگام لذت می‌برند. اگر مایلید ارتباطتان را با آنها حفظ کنید، باید گاه و بیگاه آنها را به حال خود رها کنید و در حقیقت، آنها را از آزادی طبیعی‌شان محروم نسازید. همیشه چیزهای تازه و جدیدی برایشان فراهم آورید تا دچار یکنواختی در یک ارتباط نشوند، در غیر این صورت به محض کسل شدن از طرف مقابلشان دل زده می‌شوند و بی‌درنگ، آن ارتباط را قطع می‌کنند. زمانی که آنها با شما حرف می‌زنند، شنونده خوبی برایشان باشید. از پیروی از آداب قدیمی و کهنه دست بکشید و در عوض با جریان نوین روز پیش بروید تا همیشه در قلبشان جای خاصی داشته باشید.

• تحت هیچ شرایطی یک متولد تیر ماه را دست نیندازید
متولدین تیر ماه برای ارضای خواسته خود به دنبال عشق و محبت خالص، حقیقی و ابدی هستند. آنها از دریافت گل و هدایای مختلف لذت زیاد می‌برند. به آنها توجه زیادی نشان دهید از این که ساعات طولانی را با همسر یا عزیزانشان در محیطی صمیمی و گرم سپری کنند، خیلی به وجد می‌آیند. آنها عاشق خانه و خانواده‌شان هستند. همیشه تاریخ‌های مهم مثل سالگرد تولد، ازدواج یا اولین روز آشنایی‌تان را به یاد داشته باشید و به آنها هدیه بدهید. آنها دوست دارند مورد عشق و علاقه کامل طرف مقابلشان قرار بگیرند پس به آنها عشق بی قید و شرط بورزید و محبت کنید. آنها از دریافت
کارت‌های تبریک در مواقع مختلف لذت می‌برند. هرگز و تحت هیچ شرایطی، آنها را دست نیاندازید و مسخره‌شان نکنید. ممکن است شوخی‌های شما را خیلی جدی بگیرند و احساساتشان خدشه‌دار شود. اگر موقعیت و شرایط مناسب در اختیار آنها قرار بگیرد، ممکن است برخی مواقع خاص تبدیل به افرادی فریبکار شوند. آنها روابط دوستانه تدریجی را ترجیح می‌دهند. همواره به اعضای خانواده آنها احترام بگذارید تا مورد احترام آنها قرار بگیرید.

• مردادی ها عاشق دریافت گل و هدیه و توجه هستند
متولدین مرداد ماه برای ارضای خواسته‌های خود مایلند همواره و تحت هر شرایطی مورد تایید و تحسین قرار بگیرند و محبت و حمایت محض طرف مقابلشان را خواهانند. همیشه اطمینان حاصل کنید که از زیبایی آنها به حد کافی تعریف و تمجید به عمل می‌آورید. آنها عاشق دریافت گل و هدایای مختلف هستند. آنها مایلند همیشه و در همه حال، کانون توجهات افراد را به خود اختصاص دهند. از این رو در یک رستوران، میزها و صندلی‌های وسط را انتخاب می‌کنند تا در معرض دید همه قرار بگیرند. آنها افرادی بسیار پر جنب وجوش و فعال هستند، از این رو ساعات خوابشان کمتر از حد معمول است. در کنار آنها تا جای ممکن مطیع و فرمان‌بردار باشید چرا که آنها خواهان برخورداری از تسلط کامل در یک ارتباط هستند. آنها از برقراری مراودات متعدد لذت می‌برند و اهل معاشرت و گفت و گو با اطرافیان هستند، ولی دوست ندارند که طرف مقابلشان را در چنین وضعیتی مشاهده کنند. همواره به آنها ابراز علاقه کنید و بگویید که چقدر برایتان ارزشمند هستند. اگر به آنها بی‌اعتنایی و بی‌توجهی نشان دهید، بی‌درنگ با طغیان‌های بی‌امان و غیرقابل کنترل آنها مواجهه می‌شوید. همیشه کاری کنید که آنها در کانون توجهات قرار بگیرند، وگرنه احساس حسادت شدیدی به سراغشان می‌آید آنها همیشه از غرور، نخوت و تکبر کاذبی برخوردارند، پس به جای سعی در عوض کردنشان بهتر است این خصیصه‌شان را به همان شکل بپذیرید و همواره این احساس را در آنها تقویت کنید.

• شهریوری ها و یک زندگی آرام و بدون ماجرا
متولدین شهریور ماه برای ارضای خواسته‌های خود با احتیاط کامل، سنجیده، عقلایی و تدریجی عمل می‌کنند آنها خواهان مشاهده حد کمال در طرف مقابلشان هستند. در کنار آنها، صبر و شکیبایی را یاد خواهید گرفت و به همان شکل با آنها باید رفتار کنید. از آن جایی که آنها از به هم ریختگی، بی‌نظمی و شلوغی بیزارند باید همیشه محل زندگی‌شان را تمیز و مرتب نگه دارید. آنها فقط خواهان عشق و محبت از سوی عزیزانشان نیستند، باید اطمینان حاصل کنند که شما صمیمی‌ترین و بهترین دوستشان نیز هستید. هرگز به زور خوراکی‌ای به آنها ندهید که دوست ندارند، چون آنها نسبت به برنامه غذایی و سلامت و تندرستی‌شان بسیار حساس هستند. آنها خواهان برخورداری از یک زندگی آرام و بدون ماجرا هستند، از این رو دوست ندارند در کانون توجهات قرار بگیرند.

• برای هر تصمیمی به متولدین مهر ماه فرصت دهید
متولدین مهرماه برای ارضای خواسته‌های خود به دنبال ابراز علاقه‌های آتشین و صمیمانه هستند و از محیط‌های رمانتیک و خیال‌انگیز لذت زیادی می‌برند. اگر می‌خواهید راهی به قلب آنها باز کنید، بایستی میزان علاقه‌تان را نسبت به انواع هنرها و موسیقی افزایش دهید، در این صورت مورد تحسین آنها خواهید گرفت و همیشه و در همه حال از آنها تعریف و تمجید به عمل آورید. قبل از شروع هر کاری، عقیده و نظر آنها را بپرسید، چون همیشه و در هر زمینه‌ای حرفی برای گفتن دارند آنها افرادی تعلل ورز و مسامحه کار هستند و گاهی بی‌جهت امروز و فردا می‌کنند و انجام برخی از کارها را پشت گوش می‌اندازند. از این رو، در تصمیم‌گیری‌ها تا حدی مغرور و متکبر می‌شوند. ولی بهتر است در این طور مواقع به روی خودتان نیاورید و اعتراضی نکنید. آنها باید برای گرفتن هر تصمیمی مدت زیادی فکر کنند و به زمان زیادی در این زمینه نیاز دارند.

• آبانی ها سریع دل بسته و سریع تر دل می‌کنند
متولدین آبان ماه برای ارضای خواسته‌های خود گاهی نسنجیده و آنی عمل می‌کنند. در واقع، به همان سرعتی که دل می‌بازند، سریع‌تر دل می‌کنند! آنها معمولا خواهان عشق در یک نگاه هستند و به سرعت عاشق می‌شوند. همیشه آماده باشید تا در مورد عمیق‌ترین خواسته‌های درونی، اسرار زندگی و رویاهای شخصیتان با آنها صحبت و تبادل نظر کنید. آنها خواهان مشاهده شور و شوق وافر در وجودتان هستند. آنها عاشق سفر و تفریح هستند و اگر پا به پای آنها پیش نروید، بدون شک ترکتان می‌کنند. آنها در هنگام کار مایلند موسیقی بلندی بشنوند. مردان متولد آبان ماه مایلند در طول روز هزاران مرتبه از شما ابراز علاقه ببینند تا خیالشان راحت شود. هرگز و تحت هیچ شرایطی حس حسادت آنها را تحریک نکنید، وگرنه با واکنشی به مراتب بدتر از سوی آنها مواجهه خواهید شد و به سرعت و قبل از آن که دریابید چه اتفاقی افتاده ترکتان می‌کنند. در حقیقت، سریع دل بستن و سریع‌تر دل کندن، یکی از عادات همیشگی آنها محسوب می‌شود.

• یک متولد آذر ماه عاشق پیاده روی و پیک نیک است
متولدین آذر ماه برای ارضای خواسته‌های خود، به دنبال یادآوری‌های مداوم هستند. به آنها آزادی کامل دهید و هرگز مانع پیشرفت و موفقیت‌شان نشوید. آنها از پیاده‌روی‌های طولانی در کنار ساحل و مناطق خوش آب و هوا و ییلاقی لذت می‌برند. آنها از سفرهای کوتاه و پیک‌نیکی لذت می‌برند و مایلند تعطیلات آخر هفته‌شان را خارج از شهر سپری کنند. آنها از افراد سرزنده، پرتحرک، شاد و پرشور خوششان می‌آید. اگر در کنارشان حالت غمگین و دل مُرده به خود بگیرید، در واقع به دست خود آنها را فراری داده‌اید. آنها از سربه سر گذاشتن با دیگران لذت می‌برند و اهل لطیفه‌گویی و مزاح هستند، پس شما هم این ویژگی‌ها را در خود تقویت نمایید هرگز اشتباهات و خطاهایشان را به خودشان گوشزد نکنید وگرنه به شدت آزرده خاطر و دلخور می‌شوند. آنها از فضاهای کوچک، محدود و سربسته بدشان می‌آید. هرگز آنها را با عجله و شتاب زده وادار به انجام کاری نکنید، آنها برای انجام هر کاری به زمان نیاز دارند و بایستی با آرامش خاطر کامل هر کاری را صورت دهند.

• سرقول خود به دی ماهی ها بمانید
متولدین دی ماه برای ارضای خواسته‌های خود ابتدا، بایستی فکر و ذهن‌شان را سر وسامان دهند تا توجه و حواسشان روی موضوع خاصی متمرکز شود. سر و وضع ظاهری برای آنها، از اهمیت خیلی زیادی برخوردار است، از این رو برای راه یافتن به قلبشان باید دریابید که چه چیزی را دوست دارند و سپس خود را به آن شکل در آورید. آنها علاقه شدیدی به کارشان دارند و شما هم بایستی به شغل و پیشه آنها اهمیت زیادی بدهید. آنها خواهان دریافت هدیه هستند، ولی تنها از گرفتن کادوهای گران‌قیمت به وجد می‌آیند. هرگز و تحت هیچ شرایطی اعصابشان را خرد نکنید چون بسیار خشمگین و بدخلق می‌شوند و طغیان‌های عصبانیت‌شان غیر قابل کنترل است. آنها در پذیرفتن هر گونه مسئولیت و تعهدی، بسیار کند عمل می‌کنند پس صبر و حوصله زیاد به خرج دهید. زمانی که در کنارشان در جمعی هستید، حسابی مراقب اعمال و رفتارشان باشید، چرا که از خجالت زده و شرمنده شدن در مقابل دیگران بیزارند. همیشه و تحت هر شرایطی سر قولی که با آنها می‌بندید بایستید و زیر عهد و پیمانتان نزنید.

• بهمنی ها حساس و نکته سنج هستند
متولدین بهمن ماه برای ارضای خواسته‌های خود، نیاز به شریکی ماجراجو دارند. آنها برای پیشرفت و موفقیت به فضای عمل گسترده‌ای نیاز دارند، و گرنه غمگین و افسرده می‌شوند. آنها از درگیر در علت‌ها و معلول‌ها لذت می‌برند. پس، طوری عمل کنید که نشان دهید که به این علاقه‌شان اهمیت می‌گذارید. آنها از چیزهای پیش‌بینی نشده و غیرمترقبه لذت می‌برند و دوست دارند که گاه و بیگاه غافلگیر شوند. آنها در کل از هر چیز نامتعارف و منحصر به فردی به وجد می‌آیند. آنها از صحبت و گفت و گو لذت می‌برند، پس در هنگام صحبت‌شان، آنها را تشویق به ادامه دادن کنید. نسبت به آنها خیلی سخت‌گیر و موشکافانه عمل نکنید وگرنه دست و پای خود را گم می‌کنند. در عین حال تمایل به پرحرفی و به اصطلاح روده‌درازی کردن در آنها وجود دارد. در هنگام صحبت از آنها حسابی مراقب سخنانی باشید که به زبان می‌آورید، چون بیش از حد حساس و نکته‌سنج هستند. هرگز و تحت هیچ شرایطی درصدد عوض کردن عقیده آنها بر نیایید، چون آنها می‌توانند بسیار سرسخت و یکدنده شوند.

• متولد اسفند را به تماشای فیلم اکشن نبرید
متولدین اسفند ماه برای ارضای خواسته‌های خود، به وفور تغییر عقیده می‌دهند و از این شاخه به آن شاخه می‌پرند و گاهی اوقات رفیق نیمه راه شما می‌شوند. آنها از تماشای تئاتر و بازدید از موزه‌ها لذت می‌برند و این مکان‌ها در واقع پاتوق مورد علاقه‌شان محسوب می‌شوند. آنها از تماشای فیلم‌های سوزناک و رمانتیک به وجد می‌آیند، از این رو هرگز آنها را به تماشای فیلم‌های اکشن و پر زد و خورد نبرید. آنها هرگز از یافتن نیمه گمشده خود ناامید نمی‌شوند و تا او را نیابند، دست از تلاش سرسختانه خود بر نمی‌دارند. تحت هر شرایطی باید با آنها احساساتی و عاطفی برخورد کنید تا عمیقا آزرده‌خاطر و دلخور نشوند. هرگز با خشونت با آنها رفتار نکنید. آنها علاقه چندان به حل و فصل مسایل مالی ندارند و ترجیح می‌دهند که این طور مسایل را به شریک زندگی‌شان بسپارند و خود از آن دور بمانند. آنها افرادی خیال‌پرداز هستند که به جای زندگی در دنیای مادی، در عالم معنویت به سر می‌برند. اگر می‌خواهید هدیه‌ای به آنها بدهید که مورد توجه‌شان قرار بگیرد، بهتر است چیزی هنری مثل یک تابلوی زیبای نقاشی برایشان بخرید. آنها مایلند مثل شاهزاده‌ها زندگی کنند و به همراه چند شاخه گل رز در حالی که مقابل‌شان زانو زده‌اید از آنها خواستگاری کنید. بله، آنها مثل سیندرلای قصه‌ها منتظر شاهزاده‌ای سوار بر اسب سپید هستند و همواره خود را در قصر رویاهایشان مجسم می‌کنند.
عشق من عاشقتم!
≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈
پرنسس
      
javan مرد #46 | Posted: 12 Sep 2011 08:14
کاربر
 

روشهایی برای خواندن ذهن افراد


انسانها عموما موجودات کنجکاوی هستند و دانستن افکار یا رازهای پنهان، آنها را به وجد می آورد. موضوع وقتی جالبتر می شود که آنها بتوانند ذهن دوست یا همسرشان را بخوانند. شاید با خواندن تیتر مطلب، پیش خودتان فکر کردید که: «امروز میرم خونه و فکر داداشم رو می خونم تا ببینم چرا این چند روز اخلاقش عوض شده» ولی عجله نکنید، این کار به آن سادگی هم که تصور می کنید نیست.یکی از روشهای موثر ذهن خوانی، درک زبان بدن است. در واقع افراد در حین حرف زدن، به صورت ناخودآگاه قسمتی از بدنشان را تکان می دهند و این حرکات نشان دهنده تفکرات و احساسات درونی فرد نسبت به موضوع جاری دانست.

برای مثال وقتی از افراد راجع به شماره تلفن شان در ۱۰ سال پیش سوال کنید، آنها سعی می کنند از حافظه شان برای به خاطر آوردن آن کمک بگیرند و وقتی از آنها راجع به آرزویشان می پرسید آنها سعی می کنند تا تصویری را در ذهنشان بسازند.

محققان بر این باورند که افکاری همچون امثال بالا، واکنش فیزیکی چشم را به دنبال دارند، که شما با تشخیص آنها می توانید تقریبا حدس بزنید که فرد به چه چیزی فکر می کند.

قبل از خواندن این ۷ واکنش، لازم است به ۲ نکته مهم توجه کنید:

- این واکنش ها بر اساس افراد راست-دست نوشته شده اند و در صورتی که فرد مورد نظر چپ دست است، باید آنها را برعکس در نظر بگیرید.

- منظور از راست یا چپ، دید شما نسبت به فرد انجام دهنده واکنش می باشد.

واکنش های چشمی

۱- بالا – سمت راست : نشانگر جستجو و بازسازی رویدادی تصویری که در گذشته رخ داده است.

۲- بالا – سمت چپ : در حال ساختن تصویر و یا رویداد جدید.

۳- مستقیم – سمت راست : بخاطر آورن صوتی که در گذشته شنیده شده است.

۴- مستقیم – سمت چپ :‌ در حال ساختن کلمه و یا صوتی که در گذشته رخ نداده است.

۵- پایین – سمت راست : صحبت کردن شخص با ضمیر داخلی اش

۶- پایین – سمت چپ : به خاطر آوردن و یا تصور یکی از حواس، لامسه، بویایی و یا چشایی

۷- چند حرکت و یا بدون حرکت: ممکن است شما سوالی را از فرد مورد نظر بپرسید و فرد هیچکدام از حرکات فوق را انجام ندهد و به یک نقطه خیره شود. این بدین معنی است که فرد دارد سوال و جواب را به صورت تصویری بررسی و شبیه سازی می کند.

به خاطر داشته باشید که این واکنش ها برای تمامی افراد یکسان نیستند و ممکن است استثناهایی نیز وجود داشته باشد، ولی همین الان می توانید آنها را با همسر و یا دوستتان تمرین کنید.
مقصر منم که خیال کردم هیچکس باز عاشق نمیشه
حواسم نبود شاه توی دست آخر یا ماته یا کیشه
      
javan مرد #47 | Posted: 12 Sep 2011 09:07
کاربر
 
شخصیت خود را با این ۷سوال بشناسید

به سوالات زیر با دقت و صادقانه پاسخ بدهید و در پایان تعبیر پاسخ هایتان را بخوانید و شخصیت خودتان را محک بزنید.۱ـ دریا را با کدام یک از ویژگی های زیر تشریح می کنید؟

آبی تیره، شفاف، گل آلود، سبز

۲ـ کدام یک از اشکال زیر را دوست دارید؟
دایره، مربع یا مثلث

۳ـ فرض کنید در راهرویی راه می روید. دو در می بینید، یکی در ۵ قدمی سمت چپ تان و دیگری در انتهای راهرو و هر دو در نیز باز هستند. کلیدی روی زمین درست جلوی شما افتاده است، آیا آن را برمی دارید؟
بله، خیر

۴ـ این رنگ ها را ترجیح می دهید چگونه اولویت بندی شوند؟
قرمز، آبی، سبز، سیاه و سفید

۵ـ دوست دارید از نظر ارتفاع در کدام قسمت کوه باشید؟

۶ـ در ذهنتان اسب چه رنگی است؟
قهوه ای، سیاه یا سفید

۷ـ طوفانی در راه است، کدامیک را انتخاب می کنید؟
یک اسب یا یک خانه

. . .
. .
..

..

..

..

..

.
.
.
.
.
.
.
پاسخ ها :
۱٫ آبی تیره: دارای شخصیتی پیچیده.
شفاف: به سادگی قابل درک.
سبز: آسان گیر و بی خیال.
گل آلود: آشفته و سردرگم.

۲٫ دایره: سعی می کنید طوری رفتار کنید که خوشایند همه باشد.
مربع: خودرای و خود محور هستید.
مثلث: یک دنده و لجباز. (اندازه اشکال با خودخواهی و منیت شما ارتباط مستقیم دارد)

۳٫ بله: شما آدم فرصت طلبی هستید.
خیر: آدم فرصت طلبی نیستید.

۴٫ این سئوال، اولویت های شما در زندگی را مشخص می کند.
قرمز: شهوت و دلبستگی.
آبی: دوستان و روابط.
سبز: شغل و حرفه.
سیاه: مرگ.
سفید: ازدواج.

۵٫ میزان ارتفاعی که انتخاب می کنید رابطه مستقیم با میزان جاه طلبی شما دارد.

۶٫ قهوه ای: فروتن و خاکی.
سیاه: غیرقابل پیش بینی و سرکش و هیجان انگیز.
سفید: برتر و مغرور و تاثیرگذار.
۷٫ این سئوال، اولویت های شما به هنگام مشکلات را تعیین می کند.
اسب: همسر.
خانه: فرزندان.
مقصر منم که خیال کردم هیچکس باز عاشق نمیشه
حواسم نبود شاه توی دست آخر یا ماته یا کیشه
      
Princess زن #48 | Posted: 12 Sep 2011 16:21


تست روانشناسی: افسردگی

بيشتر ما گاهي وقت‌ها احساس غم و رخوت مي‌كنيم و به هيچ كار و فعاليتي رغبت نداريم، حتي به فعاليت‌هاي لذت بخش. دچار شدن به نشانه‌هاي خفيف افسردگي در واقع پاسخ طبيعي آدمي به فشارهاي متعدد زندگي است. موفق نبودن در تحصيل، كار يا ازدواج، از دست دادن عزيزان يا آگاهي از اين‌كه بيماري يا پيري توان ما را تحليل مي‌برد از جمله موقعيت‌هايي هستند كه اغلب موجب بروز افسردگي مي‌شوند. افسردگي تنها زماني حالت بيماري به‌خود مي‌گيرد يا به‌اصطلاح نابه‌هنجار تلقي مي‌شود كه در عملكرد عادي و به‌هنجار ما اختلال ايجاد كند و هفته‌ها بدون وقفه ادامه يابد. اختلال‌هاي افسردگي نسبتا شايع هستند و حدود 17 درصد از ما در طول زندگي يك دوره افسردگي حاد پيدا مي‌كنيم، در اختلال افسردگي 4 مجموعه نشانه و علامت وجود دارد.


--------------------------------------------------------------------------------


وقتي گريه مي‌كنيد...


غم و اندوه و شاد نبودن از جمله بارزترين خصوصيات افسردگي است كه ما را درگير مي‌كند و احساس نااميدي مي‌كنيم. غالبا براي هر موضوع كوچكي به گريه مي‌افتيم و ممكن است حتي به‌خودكشي فكر كنيم. علاوه بر اين، نداشتن روزگار خوش و شادماني در زندگي گريبانگيرمان مي‌شود به اين معنا كه كارهايي كه موجب رضايت و خشنودي ما مي‌شود، ديگر شادي و شعفي در بر ندارد. اگر دچار افسردگي باشيم رفته رفته علاقه به سرگرمي‌ها، تفريحات و كارهاي خانوادگي را از دست مي‌دهيم و نسبت به چيزهايي كه قبلا رضايت آفرين و خشنود‌كننده بوده، كششي احساس نمي‌كنيم و احساس مي‌كنيم علاقه و محبت به مردم را از دست داده‌ايم.


--------------------------------------------------------------------------------


وقتي اعتمادبه نفس نداريد...


نشانه‌هاي اصلي اختلال شناختي به‌صورت افكار و انديشه‌هاي منفي ظاهر مي‌شود، اعتمادبه‌نفس‌مان كم مي‌شود، خودمان را نالايق و ناشايست مي‌دانيم و خود را به دليل خطاهاي‌مان سرزنش مي‌كنيم و نسبت به آينده احساس نااميدي داريم و در اين‌كه بتوانيم كاري براي بهبود حال خود انجام دهيم ترديد داريم، انگيزه خود براي انجام كارها را از دست مي‌دهيم و قادر نيستيم فعاليت جديدي را شروع كنيم، احساس مي‌كنيم حافظه مان تحليل رفته و مطالب را فراموش مي‌كنيم .


--------------------------------------------------------------------------------


وقتي خسته هستيد...


نشانه‌هاي جسماني و فيزيكي افسردگي شامل تغيير اشتها و اختلال خواب، خستگي، بي‌جان و بي‌رمق بودن است. در دوران افسردگي بيشتر فكرهاي‌مان در مورد خودمان است تا در مورد رويدادهاي بيروني و در نتيجه درد و رنج كوچكي را ممكن است بسيار بزرگ كنيم و نگران سلامت خود بشويم،


--------------------------------------------------------------------------------


وقتي انگيزه‌اي نداريد...


انگيزه ما براي زندگي كاهش پيدا مي‌كند به اين معنا كه به فعل پذير بودن تمايل پيدا كرده و قادر به راه‌اندازي كارها نيستيم، دچار بي‌ابتكاري و ‌پيگيري نكردن و استمرار در كارها مي‌شويم، با توجه به اين تصوير از نشانه‌هاي افسردگي، اين بيماري مي‌تواند اختلالي فرساينده باشد و بسيار طولاني شود. براي اين‌كه تشخيص افسردگي براي‌مان مطرح شود لزومي ندارد كه همه 4 دسته نشانه در ما وجود داشته باشد بلكه هر چه نشانه‌هاي بيشتري از اين 4 دسته در ما باشد، اطمينان بيشتري خواهد بود كه گرفتار افسردگي شده‌ايم. پرسشنامه زير شامل 21 گروه عبارت است. بعد از خواندن هر گروه از عبارات، دور شماره‌هاي(صفر، 1، 2، 3 )كه بيانگر بهترين احساس شما در طول 2 هفته اخير و حتي مدت زمان بيشتر است، دايره بكشيد. حتما قبل از تصميم‌گيري، همه عبارات يك گروه را به دقت بخوانيد:

افسردگي بين مردم شايع است و حدود 17 درصد از مردم در طول زندگي يك دوره افسردگي حاد پيدا مي‌كنند

1 - صفر- احساس غم نمي‌كنم.

1- احساس غم مي‌كنم.
2- هميشه غمگينم و نمي‌توانم از آن خلاص شوم.
3- آنقدر غمگين و افسرده‌ام كه طاقتم تمام شده است.

2 - صفر- نسبت به آينده نااميد نيستم.

1- احساس نااميدي نسبت به آينده دارم.
2 - احساس مي‌كنم چيزي ندارم كه به انتظار آن بنشينم .
3- آينده اميدوار‌كننده نيست و چيز مثبتي رخ نخواهد داد.

3- صفر- احساس آدم‌هاي شكست‌خورده را ندارم.

1- احساس مي‌كنم بيشتر از افراد عادي جامعه شكست‌خورده‌ام.
2- به زندگي گذشته‌ام كه نگاه مي‌كنم، شكست‌هاي زيادي را مي‌بينم.
3- احساس مي‌كنم فرد كاملا شكست خورده‌اي هستم.

4- صفر- همچون گذشته به من احساس رضايت (لذت) دست مي‌دهد.

1- همچون گذشته از چيزها لذت نمي‌برم.
2- ديگر از هيچ‌چيز احساس رضايت به من دست نمي‌دهد.
3- از همه چيز احساس نارضايتي و كسالت به من دست مي‌دهد.

5- صفر- احساس تقصير و گناه خاصي نمي‌كنم.

1- گاهي احساس تقصير و گناه مي‌كنم .
2- بيشتر اوقات احساس تقصير و گناه مي‌كنم.
3- هميشه احساس تقصير و گناه مي‌كنم.

6- صفر- احساس نمي‌كنم كه دارم مجازات مي‌شوم.

1- احساس مي‌كنم كه ممكن است مجازات شوم .
2- در انتظار مجازات شدن هستم.
3- احساس مي‌كنم كه دارم مجازات مي‌شوم.

7 - صفر- از دست خودم ناراحت نيستم.

1- از دست خودم ناراحت هستم.
2- از خودم بدم مي‌آيد.
3- از خودم نفرت دارم.

8- صفر- احساس نمي‌كنم بدتر از ديگران هستم.

1- نسبت به ضعف‌ها و اشتباهات، به‌خودم ايراد مي‌گيرم.
2- هميشه خود را به دليل خطاهايم سرزنش مي‌كنم.
3- هر چيز بدي كه اتفاق بيفتد، من خودم را سرزنش مي‌كنم.

9- صفر- هيچ فكري براي از بين بردن خودم در سر ندارم.

1- فكرهايي براي از بين بردن خودم در سر دارم ولي به آن‌ها عمل نمي‌كنم.
2- دلم مي‌خواهد خود را از بين ببرم.
3- اگر مي‌توانستم حتما خودم را از بين مي‌بردم.

10 - صفر- بيش از معمول گريه نمي‌كنم .

1- در حال حاضر بيشتر از گذشته گريه مي‌كنم.
2- هميشه گريه مي‌كنم .
3- در گذشته مي‌توانستم گريه كنم ولي حالا با آن‌كه مي‌خواهم، نمي‌توانم.

11- صفر- زودرنج‌تر از معمول نيستم.

1- من بيشتر از گذشته حساس هستم و زود رنجيده خاطر مي‌شوم.
2- من هميشه احساس رنجش و تحريك‌پذيري مي‌كنم.
3- حس مي‌كنم ديگر چيزي نمي‌تواند مرا برنجاند و تحريك پذيرم كند.

12 - صفر- علاقه‌ام را نسبت به ديگران از دست نداده‌ام (به ديگران علاقه‌مند هستم).

1-كمتر از گذشته نسبت به ديگران علاقه‌مند هستم.
2- بيشتر از گذشته علاقه‌ام را به ديگران از دست داده‌ام.
3- ديگر به كسي علاقه‌اي ندارم.

13 - صفر- به‌خوبي گذشته، مي‌توانم تصميم‌گيري كنم.

1- بيشتر از گذشته تصميم‌گيري‌ها را به تعويق مي‌اندازم.
2- نسبت به گذشته، تصميم‌گيري برايم مشكل‌تر است.
3- ديگر به هيچ وجه قادر به تصميم‌گيري نيستم.

14 - صفر- قيافه‌ام بدتر از گذشته نيست .

1- نگرانم كه پير و زشت به‌نظر برسم .
2- احساس مي‌كنم تغييرات دائمي در ظاهرم به‌وجود آمده كه مرا زشت جلوه مي‌دهد.
3- باور دارم كه قيافه‌ام زشت است.

15 - صفر- به‌خوبي گذشته مي‌توانم به كارهايم برسم.

1- براي شروع كارها، تلاش بيشتري بايد انجام دهم.
2- براي انجام كارها، بايد به‌خودم خيلي فشار بياورم.
3- اصلا نمي‌توانم دست به كاري بزنم.

16- صفر- به‌خوبي گذشته مي‌توانم بخوابم.

1- به‌خوبي گذشته نمي‌توانم بخوابم.
2- يك تا 2 ساعت زودتر از گذشته برمي‌خيزم و ديگر نمي‌توانم بخوابم.
3- چند ساعت زودتر از گذشته برمي‌خيزم و ديگر نمي‌توانم بخوابم.

17 - صفر- بيشتر از گذشته خسته نمي‌شوم.

1- سريع‌تر از گذشته خسته مي‌شوم .
2- تقريبا از انجام هر كاري خسته مي‌شوم.
3- آنقدر خسته‌ام كه نمي‌توانم دست به هيچ كاري بزنم.

18 - صفر- اشتهايم بدتر از گذشته نيست.

1- اشتهايم به‌خوبي گذشته نيست.
2- حالا اشتهايم خيلي كم شده است.
3- اصلا نسبت به هيچ‌چيز اشتها ندارم.

19 - صفر- به تازگي وزنم زياد كم نشده است.

1- بيش از 5/2 كيلو وزنم كم شده است.
2- بيش از 5 كيلو وزنم كم شده است.
3- بيش از 10 كيلو وزنم كم شده است.

20 - صفر- بيش از معمول نگران سلامتم نيستم.

1- درباره مسائل جسمي مانند دردها، ناراحتي معده يا يبوست نگرانم.
2- درباره مسائل جسمي خيلي نگرانم و نمي‌توانم فكرم را از آن دور كنم .
3- آنقدر در مورد مسائل جسمي نگرانم كه نمي‌توانم درباره چيز ديگري فكر كنم.

21 - صفر- به‌تازگي هيچ تغييري را در ميل جنسي‌ام احساس نكرده‌ام.

1- كمتر از گذشته ميل جنسي دارم.
2- در حال حاضر ميل جنسي‌ام بسيار كم شده است.
3- ميل جنسي‌ام را كاملا از دست داده‌ام.


--------------------------------------------------------------------------------

درجه افسردگي شما


براي محاسبه نتايج، هر عبارتي را كه انتخاب كرده‌ايد، نمرات كنار آن را با هم جمع بزنيد، از آنجايي‌كه تعداد سوالات 21 عدد بوده است و بالاترين نمره هر عبارت 3 است، حداكثر نمره مقياس 63 خواهد بود، با توجه به نمره‌اي كه به دست آورده‌ايد و ميزان افسردگي‌تان مي‌توانيد به روانكاوان و روان‌پزشكان مراجعه كرده كه اگر لازم بود هم مورد روان درماني، رفتاردرماني و حتي دارو درماني قرار بگيريد.


امتياز 0 - 28 هيچ يا كمترين حد
امتياز 29 - 31 خفيف
امتياز 32-39 متوسط
امتیاز 40 به بالا و خیم
عشق من عاشقتم!
≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈
پرنسس
      
Princess زن #49 | Posted: 12 Sep 2011 16:35


تست روان شناسی/ بيماري دلشوره

بسياري از شما در دوره‌هايي از زندگي، هنگام روبه‌رو شدن با مشكلات دچار دلشوره و اضطراب مي‌شويد يا در مواجهه با موقعيت‌هاي تهديدآميز يا تنش‌زا احساس دلشوره، اضطراب و تنش مي‌كنيد. اينگونه احساسات در برابر فشارهاي رواني، طبيعي است اما گاهي اين حالات به‌صورت غيرطبيعي بروز مي‌كند كه اصطلاحا به آن «ناهنجاري» مي‌گويند. اضطراب فقط هنگامي ‌ناهنجار و غيرطبيعي است كه در برابر موقعيت‌هايي روي ‌دهد كه اكثر مردم، آن‌ها را به‌راحتي حل و فصل مي‌كنند. بعضي‌ها در چنين شرايطي، چنان واكنش‌هاي شديدي نشان مي‌دهند كه حتي دچار اختلالات اضطرابي مي‌شوند.


--------------------------------------------------------------------------------


نشانه‌هاي بيماري دلشوره!


زماني دلشوره حالت اختلال و بيماري به‌خود مي‌گيرد كه اين 4 نشانه در فرد ظهور‌كنند:

1. نشانه‌هاي جسماني و فيزيولوژي: تپش قلب، تعرق شديد، عضلات سفت‌شده و...
2. نشانه‌هاي فكري و ذهني: فرد فكر مي‌كند، بيمار است يا دچار سكته شده و به‌زودي مي‌ميرد!
3. نشانه‌هاي رفتاري و عملي: فرد در موقعيت‌هاي خاص خشكش زده و از جايش تكان نمي‌خورد و نمي‌تواند عكس‌العمل نشان دهد و درنتيجه دچار رفتارهاي وسواسي مي‌شود.
4. نشانه‌هاي هيجاني: فرد گرفتار ترس و وحشت شديد مي‌شود.


--------------------------------------------------------------------------------


سردرد و تپش قلب نشانه چيست؟


از ديگر حالاتي كه نشان‌دهنده غيرطبيعي بودن دلشوره و اضطراب است، مي‌توان به موارد زير اشاره كرد
نداشتن ‌احساس آرامش، مختل شدن خواب، احساس خستگي مفرط، سردرد، گيجي و تپش قلب، هجوم افكار نگران‌كننده به ذهن، نداشتن تمركز يا تصميم‌گيري، تشنج اعصاب با كوچك‌ترين گرفتاري‌ها، ترس و وحشت بي‌دليل، احساس دائمي تحت فشار بودن، دلشوره بي‌دليل و... .دچار شدن به هر كدام از اين حالت‌ها در دراز مدت مي‌تواند، روح ، روان و جسم فرد را درگير كرده و باعث ايجاد بيماري‌هاي رواني شديد، مختل شدن زندگي فردي و اجتماعي و عملكرد فرد در محيط كار، تحصيل يا خانواده شده و همینطور باعث تشديد بيماري‌هاي جسمي‌از قبيل فشار خون، بيماري‌هاي قلبي و عروقي، سرطان، سكته و بيماري‌هاي گوارشي و زخم معده و... شود. بنابراين قبل از اين‌كه خيلي ديرشود، حتما بايد به متخصصان، روان‌كاوان و روان‌پزشكان مراجعه كرده و تحت درمان قرار گرفته شود.


--------------------------------------------------------------------------------

هیچگاه
گاهی اوقات
بیشتر اوقات
همیشه


1. من احساس تنش و كلافه بودن مي‌كنم.
2. مي‌ترسم كه اتفاق ترسناكي رخ دهد.
3. افكار ترسناكي به ذهن من مي‌آيد.
4. نمي‌توانم راحت بنشينم و احساس راحتي داشته باشم.
5. احساس مي‌كنم فردي ناتوان و خسته‌ام.
6. احساس ترس، دلهره و دلشوره دارم.
7. هنگام حركت و جابه‌جايي احساس بي‌قراري مي‌كنم.
8. به‌طور ناگهاني دچار احساس سراسيمگي مي‌شوم.
9. نگرانم كه اشتباه كنم.
10. به‌نظر مي‌رسد ديگران كارهايشان را راحت‌تر از من انجام مي‌دهند.
11. شب‌ها به سختي به خواب مي‌روم.
12. نگرانم كه ديگران در مورد من چه فكر مي‌كنند.
13. نفس كشيدن برايم مشكل است.
14. در معده‌ام احساس ناراحتي مي‌كنم.
15. احساس مي‌كنم دستانم عرق مي‌كنند.
16. خواب‌هاي بد مي‌بينم.
17. وحشت زده از خواب بيدار مي‌شوم.
18. عصبي هستم.
19. احساسي شبيه گريه كردن دارم.
20. دلشوره دارم.


--------------------------------------------------------------------------------


به احساس تان اعتماد كنيد


لطفا هر عبارت را به دقت بخوانيد و نزديك‌ترين احساسي را كه مدتي است نسبت به آن داشته‌ايد، علامت بزنید.

لازم نيست وقت زيادي براي پاسخ به عبارات صرف كنيد بلكه با يك واكنش فوري به خاطر بياوريد و دور عددي كه بيانگر بهترين توصيف از اين احساس شماست، دايره بكشيد.

يك واكنش فوري، معمولا خيلي بهتر از يك واكنش طولاني و رسيدن به جواب است.


تفسير آزمون


به هر پاسخ هيچگاه صفر امتياز، به پاسخ‌هاي گاهي اوقات يك امتياز، به پاسخ‌هاي بيشتر اوقات 2 امتياز و بالاخره به جواب‌هاي هميشه 3 امتياز بدهيد.

اگر امتياز شما بين 06-04 باشد، نمره اضطراب شما بالاست. حتما بايد به فكر درمان باشيد؛ درمان دارويي و در كنار آن رفتار درماني.
اگر نمره شما بين 04-02 باشد، حالت‌هاي اضطرابي شما متوسط است، يعني هميشگي نيست و بستگي به موقعيت دارد. شايد روش زندگي‌تان باعث ايجاد تنش زياد در شما مي‌شود، آن را ساده نگيريد و به فكركاهش اضطراب خود باشيد.
اگر نمره شما زير 02 باشد، بيانگر اين است كه شما اضطراب چنداني را در زندگي احساس نمي‌كنيد و اين يعني اين‌كه شما آرامش نسبي در زندگي داريد يا به آن دست يافته‌ايد كه بسيار عالي است.
--------------------------------------------------------------------------------
چگونه به آرامش برسيد؟


براي كاهش اضطراب روش‌هاي مختلفي وجود دارد. بعضي ازاين روش‌ها به وسيله خود شما پس از آموزش به‌وسيله درمانگر انجام مي‌شود، مانند آرام‌سازي‌ عضلاني، بيو فيدبك، مديتيشن يا مراقبه. يك سري روش‌هاي رفتار درماني وجود دارد كه به وسيله روانكاوان و روان‌شناسان انجام مي‌شود. مانند: حساسيت‌زدايي منظم، بازسازي شناختي و البته دارو درماني كه توسط روان‌پزشكان انجام مي‌شود. مسلما انجام اين روش‌ها در كنار هم بسيار مفيد خواهد بود اما روش‌هاي ساده‌اي كه خود شما مي‌توانيد براي خود انجام دهيد اين است كه

از يكي از راه‌هاي كسب آرامش استفاده كنيد.
فكر تغيير شيوه زندگي خود باشيد تا اضطراب‌تان كاهش پيدا كند.
استرس و اضطراب خود را مديريت كنيد.
از تفكرات بيجا و بيش از حد دوري كنيد.
سعي كنيد، در اجتماع حضور بيشتري داشته باشيد.
زياد تنها نمانيد، تنهايي را از خودتان دور كنيد.
سخت نگيريد، كمي‌صبر و حفظ آرامش باعث خواهد شد راه حل مناسبي براي حل مشكلات بيابيد.

--------------------------------------------------------------------------------

روش‌هاي كاهش اضطراب


چگونگي انجام روش آرام‌سازي‌ عضلاني به‌منظور كاهش اضطراب

مكاني ساكت و بدون مزاحمت را انتخاب كنيد.
لباس‌هاي راحت بپوشيد كه در شما احساس تنگي و سختي ايجاد نكنند.
حالت نشسته و راحت به‌خود بگيريد يا روي مبل راحتي بنشينيد.
نفس عميق بكشيد، چند لحظه آن را نگه داريد و خيلي آرام و كامل بازدم كنيد.
از انگشتان پا و پاها شروع كرده عضلات را منقبض كنيد و بعد از چند لحظه عضلات را آزاد كنيد و همين كار را براي بقيه اعضاي بدن (ساق‌ها، زانوها و... ) نيز ادامه دهيد.
دوباره حالت لميدن و شل كردن عضلات به‌خود بگيريد و تفاوت اين آرامش را با عضلات منقبض قبلي احساس كنيد.
دراز بكشيد، مدتي بعد احساس آرامش و نيروي تازه كنيد و به فعاليت روزانه برگرديد.
عشق من عاشقتم!
≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈
پرنسس
      
Princess زن #50 | Posted: 12 Sep 2011 16:45


تست روان شناسی: منطقی هستید یا خیال پرداز؟

به نظر برخی روانشناسان، ذهن عقلایی و منطقی، صرفاً مربوط به هوش است و شخصی که در درجات بالای این طبقه بندی قرار می گیرد، تنها زمانی احساس راحتی می کند که با واقعیت های از پیش ثابت شده روبه رو باشد، یا با آنها کار کند، یا به دفاع از آنها بپردازد.
اما یک روحیه تخیلی، بیشتر به شم مربوط می شود. در این حالت، شخص انسانی پیچیده، مواج، ناپایدار و ظریف است.

بنابراین، روحیه عقلایی و منطقی، مربوط به فردی واقع گراست که منطقی روشن دارد، اما در چارچوب محدوده های آن محصور شده است، و روحیه شمی، مربوط به انسانی تخیلی است که سعی می کند حقایق را از طریق چیرهایی عمیق تر از ظاهر مادی آنها تشخیص دهد و گاهی اوقات، تنها در توهمات غوطه ور می شود. بدون شک، قرار گرفتن در یکی از این نهایت ها یعنی کاملاً عقلایی، یا کاملاً شمی بودن، یک حالت استثنایی است. این پرسشنامه برای این مطرح شده که شما وضعیت خویش را در فاصله بین این دو نهایت مشخص کنید.هر سوال، دارای دو پاسخ احتمالی است. یکی از حرف های "الف" یا "ب" را که با عقاید شما تناسب بیشتری دارد علامت بزنید. تا حد امکان سعی کنید اولین پاسخی را که به ذهنتان مناسب می رسد مشخص کنید، زیرا بخشی از روش پاسخ دادن شما هم، بستگی به تعلق شما به یکی از دو گروه دارد.1ـ کدام یک از نقاشی های زیر را ترجیح می دهید؟

شکل الف -------------------- شکل ب

2. سخاوتمندی: یکی از بستگان شما، دچار مشکلی شده و می خواهد مقداری پول به او قرض بدهید. کدامیک از دو مورد زیر، عکس العمل شماست؟

الف) خیلی زود قبول می کنید زیرا رئوف هستید.

ب) بدون آنکه در این مورد بی احساس باشید، ترجیح می دهید کمی فکر کنید.

3. مدرسه در دوران تحصیل، معمولاً در کدامیک از رشته های زیر بهترین نمرات را می گرفتید؟

الف) ریاضیات ب) ادبیات

4. تعمیرات: وسیله ای در منزل شما از کار افتاده یا شکسته است و شما ناچارید خودتان آن را به کار بیندازید. در این شرایط، معمولاً چه می کنید؟

الف) وقت زیادی هدر می دهید. آنچه دوست دارید این است که کار طول بکشد.

ب) سعی می کنید هر چه سریع تر و با صرف وقت کمتری آن وسیله را درست کنید و آنچه برایتان اهمیت دارد، این است که آن وسیله زودتر درست شود.

5. ورزش: شما اعم از اینکه یک ورزشکار با اراده باشید یا نه، با کدام یک از نظرات زیر در مورد ورزش موافقید:

الف) خصوصاً به اهمیت تکنیک توجه دارید.

ب) برعکس، تصور می کنید این استعداد است که بیشتر از هر عامل دیگری اهمیت دارد.

6. بین این دو پروژه فکر می کنید کدامیک به بشریت امکان پیشرفت بیشتری را می دهد؟

الف) گسترش سیستماتیک مکانیسم صنعتی کشورهای پیشرفته

ب) بررسی دقیق و عمیق افکار و عقاید گوناگون

7. بازی ریاضی: در یک گروه سی نفره، چند درصد احتمال وجود دارد که دو نفر از آنها، در یک روز سال متولد شده باشند؟

الف) 70 درصد

ب) 10 درصد

8. درون نگری: فعلاً مهم نیست که پاسخ درست کدام است، ولی برای پاسخ دادن به سوال قبل، چگونه عمل کردید؟

الف) چند لحظه با خودتان کلنجار رفتید، و سعی کردید با کمک کاغذ و قلم راه حل را پیدا کنید.

ب) به شکل سریع، شمی و با احساس کمابیش گنگی، پاسخ را انتخاب کردید.

10. ذوق هنری: اگر فرض کنیم از نظر هنری، ارزش موارد زیر با هم برابر باشد، از کدامیک بیشتر خوشتان می آید؟

الف) یک تابلوی پررنگ

ب) یک نقاشی سیاه قلم

11. موقعیت مناسب: آیا عادت دارید برای تصمیم گرفتن طفره بروید؟

الف) بله ب) نه

12. معما: برایتان اتفاق افتاده که یک معما را حل کنید. رفتار معمولی شما در این ارتباط چیست؟

الف) شما بر حسب تصادف شروع می می کنید و به خصوص، چند راه را امتحان می کنید و اشتباهاتی هم مرتکب
می شوید.

ب) شما زمانی را به چسباندن قطعات معما می پردازید که در شکل رنگ و بقیه نکات آن دقت کرده باشید.

13. بازی ها: کدامیک را ترجیح می دهید؟

الف) بازی شانسی ب) بازی فکری

14. دوران نوجوانی: نظرتان درباره «هیپی ها» چیست؟

الف) یک مدگذار است که در عین حال، با بررسی ساختار کشورهای غربی، وجود آن مورد انتظار است.

ب) نشان دهنده نوعی از زندگی است که بیشتر به واقعیت طبیعت انسان نزدیک است تا مکانیسم موجود او.

15. جهت یابی شغلی: با یک حقوق برابر، به کدام یک از مشاغل زیر علاقه دارید؟

الف) یک بازرس تجاری ب) یک رئیس حسابداری

16. نقاط ضعف: آیا نگران اشتباهات احتمالی خودتان هستید؟

الف) خیلی کم ب) اغلب اوقات

17. مطالعه: از میان دو روش زیر، کدامیک را برای بررسی تاریخ ترجیح می دهید؟

1لف) مجموعه مقالات تاریخی که به طور عمقی، یک محدوده کوچک از تاریخ را مورد بررسی قرار می دهد.

ب) کتاب هایی که دوران گسترده ای را مورد بررسی قرارداده و بیشتر در مورد جریان های مهم اقتصادی، سیاسی و اجتماعی آن دوران سخن می گوید.

18. مسافرتها: سفرهای توریستی، به عنوان گردش های تفریحی محسوب می شود که هر کسی آن را با روش خودش انجام می دهد. شما برای آغاز یک سفر تفریحی، کدامیک از دو روش زیر را می پسندید؟

الف) اینکه بدانید کجا می روید و مراقب باشید چیزی را برای دیدن، غذایی را برای خوردن و... از دست ندهید.

ب) از محل مورد بازدید، فقط نام آن را بلد هستید و ترجیح می دهید با رفتن به آنجا آن را کشف کنید و کتاب های مربوط به آن منطقه را پس از بازگشت و در حالی که سرشار از خاطرات هستید مطالعه کنید.

19. در امتحانات زبان، معمولاً در کدام رشته قوی تر بودید؟

الف) انشانویسی به زبان خارجی ب) ترجمه متون

20. یک نویسنده، در نامه ای می نویسد: «من اغلب مشاهده کرده ام که کارهایی که با قلبی شاد و خالی از هرگونه نفرت یا کراهت انجام داده ام، همیشه برایم خوشبختی به همراه داشته است»:

الف) این نظریه را قبول دارم. ب) آن را اغراق آمیز می دانم

21. عکاسی: در برابر صحنه ای قرار می گیرید که به سختی می توانید با دوربینی که در دست دارید، از آن عکس بگیرید. کدامیک از واکنش های زیر، مربوط به شماست؟

الف) علی رغم این مسأله، باز هم عکس را می گیرید.

ب) از گرفتن عکس صرف نظر می کنید.

22. قطار: شما باید به قطاری سوار شوید و باید در مورد مسیر قطارها سوال کنید: کدامیک از دو روش زیر را
می پسندید؟

الف) می توانید در تابلوی اعلام برنامه های راه آهن، هر اندازه هم که پیچیده باشد پاسخ خود را بیابید.

ب) تابلوی اعلام برنامه برایتان خوشایند نیست و ترجیح می دهید سوال خود را از یکی از کارکنان بپرسید.

23. بحث: به نظر شما، بهترین روش برای متقاعد ساختن کسی که با نظرات شما مخالف است، کدامیک از این دو است؟

الف) تکرار یک دلیل منطقی به دفعات

ب) گسترده ساختن منطق، که با دلایل متفاوتی همراه خواهد بود.

24. آیا به شم اعتقاد دارید؟

الف) بله ب) نه

25. آتش سوزی: به دنبال یک فراموشی (مثلاً فراموش کردن روغنی که روی گاز گذاشته اید) آتش سوزی رخ
می دهد. اولین اقدام شما چیست؟ (بدون مکث پاسخ دهید):

الف) گاز را قطع می کنید

ب) به دنبال دستمالی می روید، تا آتش را با آن خاموش کنید.

26. نقاشی: استعداد شما هر اندازه باشد، مثلاً در یک کلاس نقاشی وضعتان چگونه خواهد بود؟

الف) نقاشی شما تا هنگامی که سیاه و سفید است، شایسته نمره قبولی است، ولی به محض اینکه آن را رنگ می کنید، به فاجعه ای تبدیل می شود!

ب) فوراً با مداد، طرح ساده ای می کشید و تنها چیزی که به آن علاقه دارید، رنگ کردن نقاشی تان است.

27. عشق و محبت

الف) به عشق ناگهانی معتقدید.

ب) تصور می کنید علاقه و محبت واقعی، به تدریج به وجود می آید.

28. قابلیت ها: اگر مجبور بودید در مجله ای کار کنید، کدامیک از مشاغل زیر را ترجیح می دادید؟ (بدون در نظر گرفتن حقوق یا ساعات کار)

الف) رئیس لابراتوار عکاسی ب) فرستاده (خبرنگار) ویژه

29. نابغه: یکی از دانشمندان، این تعریف را در مورد نابغه ارایه کرده است: «یک نابغه، عبارت است از یک درصد الهام، و نود و نه درصد فعالیت»، به نظر شما، کدامیک مهمتر است؟

الف) الهام ب) فعالیت

30. فراروانشناسی: بعضی افراد، وجود پدیده هایی مانند تله پاتی، انتقال افکار و رویاهای پیشگویی کننده را تأیید می کنند، و برخی دیگر، منکر وجود چنین پدیده هایی هستند. آیا خود شما در جریان زندگی گاهی احساس
کرده اید که یکی از این قابلیت ها که به آن قابلیت های فوق حسی گفته می شود در شما بروز کرده باشد؟

الف) بله ب) نه

31. در مورد خروج از یک ضیافت:

الف) می دانید چه هنگام باید میهمانی را ترک کنید.

ب) یا اینکه آخرین نفر هستید.

32. سرگرمی: کدامیک از موارد زیر، برایتان جالب تر است؟

الف) تماشا کردن پرواز پرندگان ب) تماشای یک شعبده بازی

33. قرار است اتومبیلی بخرید. در تفکر شما برای انتخاب یک مدل خاص، چه عاملی در این انتخاب بیشتر موثر است؟

الف) خصوصیات فنی، تعداد سیلندر، سرعت و نوع آن

ب) ظاهر بیرونی، شکل، رنگ و...

34. در میان کتاب های شما، تعداد کدامیک از این دو گروه بیشتر است؟

الف) رمان های غیرواقعی (تخیلی)

ب) کتاب های علمی و تاریخی

35. شناخت خود: اندره ژید، معتقد بود شناخت خویشتن کاری عبث است و سقراط، برخلاف این نظریه
می اندیشید. شما با کدامیک از این دو نظر موافقید:

الف) هرگز کسی نمی تواند خود را کاملاً بشناسد.

ب) جست وجو و تفحص بیش از حد در درون، باعث می شود که انسان از فعالیت باز بماند.

36. ادبیات: بین این دو نوع کار ادبی، کدامیک بیشتر مورد توجه شماست؟

الف) رمان های پلیسی ب) شعر

37. خرید: شما خرید مهمی انجام داده اید. پس از این کار، کدامیک از دو حالت زیر به شما دست می دهد؟

الف) پس از خرید، دایم هر موقعیت مشابه دیگر را بررسی می کنید تا درک کنید که آیا خریدتان درست بوده است.

ب) یا اینکه تصور می کنید کاری که انجام داده اید، به هر حال انجام شده است و دیگر نیازی به این نیست که دوباره به آن برگردید.

38. مطالعه: برای مطالعه یک کتاب، کدامیک از روش های زیر را در پیش می گیرید؟

الف) از حرف اول تا آخر کتاب را با رعایت کامل فصل های آن مطالعه می کنید.

ب) کتاب را ورق می زنید و در وهله اول، فصلی را که بیشتر مورد علاقه تان است می خوانید (حتی اگر وسط کتاب باشد)

39. افکار: به کدامیک از موارد زیر علاقه بیشتری دارید؟

الف) تئوری های فلسفی ب) مطالعات فیزیک

40. نقاشی: یک صفحه سفید بردارید و هر چه به ذهنتان رسید نقاشی کنید (مراقب باشید که پاسخ ها را فقط بعد از کشیدن نقاشی نگاه کنید)

الف) شما گرایش به نقاشی یک شکل هندسی یا یک شی بی جان دارید.

ب) شما گرایش به ترسیم یک انسان، حیوان، گیاه، منظره، یا تصویری بدون مفهوم مشخص دارید.نتایج:

در ستون های جدول مقابل، یکی از حرف های «الف» یا «ب» را که مربوط به پاسخ شماست مشخص کنید:

مجموعه پاسخ های شما در ستون 1، نشان دهنده ذهنی منطقی است و جمع پاسخ هایتان در ستون 2، بیانگر وجود ذهن تخیلی و شمی شماست. از میان نتایجی که می توانید به دست آورید، 5 مورد را به عنوان نمونه مطرح می کنیم.احتمال اول: در صورتی که تعداد پاسخ هایتان در ستون 1، بیشتر از 30 عدد باشد، ذهن شما کاملاً جنبه منطقی دارد.

هنگامی که از چیزهایی مانند تله پاتی برایتان صحبت می کنند، ابلهانه به نظرتان می رسد و یا اینکه حداکثر، نوعی حال الهامی نه چندان با اهمیت در نظرتان مجسمی می شود. ذهن شما بر جنبه شاعرانه مسایل بسته است و در زندگی روزمره، بیش از حد «سخت» هستید در برابر، شما مطمئناً دارای کیفیت های باارزشی نظیر نظم، دوراندیشی، قابلیت های هوشی و برنامه ریزی هستید (و شاید هم بیش از حد در جهت مناسب قرار دارید).احتمال دوم: اگر تعداد پاسخ هایتان در ستون 1، بین 25 تا 30 عدد باشد، تا حدودی متعادل هستید. بدون شک، شما از آن گروه افرادی هستید که دوست دارند قبل از پذیرفتن چیزی، آن را لمس کنند و ترجیح می دهند بیشتر نظم و انضباط در اطراف خود ببینند تا حرکات پراکنده و بی نظم. البته شما مانند گروه قبلی ذهن خود را بر روی تخیل نمی بندید و اگرچه به ندرت، گه گاه دست به کارهای پیش بینی نشده هم می زنید زیرا هیچ انسانی، به طور کامل متعادل نیست.احتمال سوم: داشتن 16 تا 24 پاسخ (به طور میانگین، 20 پاسخ) در هریک از ستون ها، نشان دهنده این است که شما به طور مشخصی به یکی از دو دسته تعلق ندارید. البته، این نظریه به این معنا نیست که همیشه از این نظر به شکل متوسطی عمل کنید. ولی برحسب شرایط، گاهی مانند دسته اول، و گاهی مانند گروه دوم رفتار
می کنید.احتمال چهارم: در صورتی که 25 تا 30 پاسخ در ستون 2 داشته باشید، حالت شمی شما متعادل است. برای شما، احساسات و قلب، نسبت به مغز، اهمیت بیشتری دارد. در صورت امکان، شما زندگی هنرمندانه و ذهن و روحیه ای باز دارید که در حاشیه زودباوری و ساده لوحی متوقف شده و معمولاً از افتادن در ورطه ابهام، جلوگیری می کند.احتمال پنجم: اگر تعداد پاسخ هایتان در ستون 2 بیش از 30 عدد است، روحیه شما کاملاً شمی است. به نظر شما، دانشمندان دارای روحیه ای خشک و آزاردهنده هستند، و شما آمارها را دروغ می پندارید و مورد تمسخر قرار می دهید (البته بدون آنکه اصول اولیه محاسبات را بشناسید). تنها چیزی که برای شما اهمیت دارد؛ شم، و تجربیات ذهنی و مجازی است. در دیدگاه شما، استعداد و قریحه، جانشین کار، و فی البداهه کار کردن، جایگزین برنامه ریزی می شود. بی شک می توان گفت که شما گاهی اوقات یک موجود بسیار مطبوع و سرشار از فانتزی، ظرافت و ذوق هستید. اما متأسفانه این خصوصیات در شما حالتی فرار دارد.


عشق من عاشقتم!
≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈
پرنسس
      
صفحه  صفحه 5 از 17:  « پیشین  1  2  3  4  5  6  ...  17  پسین » 
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش / Psychological Tests | آزمونهای روانشناسی

پاسخ شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که بازگفت کردید برگردید

رنگ ها Center  List   

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید.


 

 

Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti
Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites
↑ بالا