تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
علم و دانش

پژوهش های پزشكی

صفحه  صفحه 1 از 4:  1  2  3  4  پسین »  
#1 | Posted: 14 Feb 2010 13:28
احتمال بروز بیماری آلزایمر در کسانی که شکم بزرگ دارند بیشتر است.


در پژوهشهای اخیر که در کشور آمریکا انجام شده دیده‌اند احتمال ابتلا به آلزایمر در سالخوردگانی که دور کمر بزرگی دارند تقریبا سه برابر هم سن و سالهای خود با دور کمر نرمال می‌باشد.
اگرچه پیش از این نیز چاقی به عنوان یک عامل مستعد کننده ابتلا به آلزایمر شناخته شده بود اما پژوهش اخیر نشان داده است كه حتی کسانی که وزنشان طبیعی است اگر شکمشان بزرگ باشد، با خطر ابتلا به این بیماری مواجه هستند.
در این مطالعه‌ که بر روی 6500 نفر 40 تا 45 ساله انجام شده است مشخص گردید که چاقی و دور کمر پهن، خطرناک‌ترین فاكتور برای ابتلا به آلزایمر است.
ارتباط بین اضافه وزن و فعالیت ذهن در سنین پیری هنوز شناسایی نشده است اما بسیاری متخصصان بر این باور هستند که مشکلاتی از جمله فشار خون بالا، دیابت و کلسترول بالا بر شکل گیری و استقرار این بیماری موثر هستند.
این پژوهش تا چند دهه ادامه داشت و این افراد را تا سن 70 سالگی زیر نظر داشتند. به این ترتیب وضعیت سلامت یا بیماری آنها را مورد بررسی قرار گرفتند. به این ترتیب مشخص شد که احتمال ابتلا به آلزایمر برای کسانی که بزرگترین دور کمر را داشتند 270 درصد بیشتر از کسانی بود که باریک‌ترین کمر را داشتند. حتی کسانی که شاخص وزن بدن (BMI) آنها طبیعی بود در صورت داشتن شکمی بزرگ در مقایسه با شکم کوچک، 90 درصد بیشتر با خطر آلزایمر روبرو بودند. از طرف دیگر کسانی که بر اساس محاسبه شاخص وزن بدن، اضافه وزن داشتند اما شکمی بزرگ نداشتند با 80 درصد خطر بیشتر آلزایمر روبرو بودند. به این ترتیب اهمیت اندازه دور کمر در ابتلا به این بیماری نشان داده می‌شود. واضح است که این خطر برای کسانی که هم چاق بودند و هم شکم بزرگ داشتند بیش از هر حالت دیگر افزایش یافت به طوری که داشتن اضافه وزن با دور کمری بزرگ این خطر را 270 درصد افزایش داد. امروزه بسیاری از دانشمندان از مقیاس اندازه گیری دور کمر راهنمایی خوبی برای ارزیابی سلامتی آینده افراد استفاده می‌کنند.

عشق من عاشقتم!
≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈
پرنسس
     
#2 | Posted: 14 Feb 2010 13:30
لیزر فراکسل


فراکسل جدیدترین تکنولوژی لیزر پوست می‌باشد. این دستگاه از یک طرف با ایجاد رشته‌های کلاژن جدید قوام پوست را زیاد کرده باعث جوانتر شدن ظاهر صورت می‌شود. از طرف دیگر با کاهش تراکم رنگدانه‌های پوست در درمان لک تاثیر قوی دارد. در لیزر فراکسل اشعه بسیار باریکی در حد میکرون به پوست تابیده میشود. قطر اشعه بقدری کم است که با وجود اینکه در هر سانتیمتر مربع تا هزار نقطه مورد اصابت اشعه قرار می‌گیرد، وسعت تخریب کمتر از 20% می‌باشد. این اشعه تا عمق 6 میلیمتر از پوست عبور کرده و بر روی اعضای مختلف زیر پوست تاثیر چشمگیری می‌گذارد. اگرچه این لیزر تا عمق زیادی از پوست نفوذ می‌کند، بدلیل کوچک بودن قطر اشعه آثار تخریبی چندانی ایجاد نمی‌شود. اشعه لیزر با عبور از پوست توسط آب رشته‌های کلاژن فرسوده جذب می‌شود. رشته کلاژن فرسوده مقدار آب بیشتری نسبت به کلاژن نو دارد. به این ترتیب این اشعه میزان جذب بیشتری در کلاژن فرسوده دارد و باعث تخریب آن و شکسته شدن این مولکول بزرگ به اجزای ریزتر می‌شود. با تجمع ذرات ریز کلاژن، سلولهای فیبروبلاست تحریک شده و شروع به ساختن رشته کلاژن جدید می‌کند. به این ترتیب قوام پوست بیشتر شده، چروک و خطوط پوست از بین می‌روند و صورت نمایی صاف تر و نرم پیدا می‌کند. با نفوذ اشعه به بافت زیر پوست، زوائد سلولهای رنگدانه‌ای نیز تخریب میشوند بدون اینکه به خود سلول آسیب مهلکی وارد شود. به این ترتیب نواحی پررنگتر پوست به رنگ طبیعی تبدیل می‌شود. از این ویژگی در جهت از بین بردن لکهای مقاوم به درمان، مانند لکهای هورمونی که به آن لک حاملگی هم می‌گویند، استفاده می‌کنند.
مزیت لیزر فراکسل چیست؟
این دستگاه پیشرفته بدون اینکه زخمی بر روی پوست ایجاد کند، خطوط پوست را از بین می‌برد، موجب افزایش قوام پوست شده و رشته‌های کلاژن زیر پوست را از نو بازسازی می‌کند. از دیگر مزیتهای این دستگاه این است که نتیجه بدست آمده از آن ماندگاری طولانی مدت دارد. از طرف دیگر دقت انجام کار این دستگاه بالا است و میزان خطای ناشی از بی‌دقتی را به حداقل می‌رساند. بیمار بعد از انجام لیزر فراکسل نیازی به استراحت و مراقبت ندارد. در صورتی که دستگاههای قدیمی از یک طرف نیاز به حداقل یک هفته استراحت و پانسمان روزانه برای مرطوب نگهداشتن موضع لیزر داشتند و از طرف دیگر بعد از بهبود زخم محل لیزر، پوست آن محل تا مدتها قرمز باقی می‌ماند که برای مخفی کردن آن لازم است از کرمهای پوشاننده همرنگ پوست استفاده شود. از دیگر موارد برتری لیزر فراکسل این است که دردناک نیست و حداکثر با یک کرم بیحس کننده می‌توان موضع را لیزر کرد. محل انجام لیزر نیز نیازی به پانسمان ندارد و برای مدت زمان کوتاهی قرمز می‌شود که بدون نیاز به دارو، بطور خودبخود و در مدت زمان کوتاهی برطرف می‌شود.
نحوه انجام کار با لیزر فراکسل:
برای بدست آمدن بهترین نتیجه 3 تا 6 جلسه درمان با فاصله 1 تا 4 هفته لازم است. در هر جلسه درمانی حدود 20% از وسعت مورد درمان تحت تاثیر لیزر قرار می‌گیرد و بقیه 80% سالم می‌ماند. به همین دلیل بر روی پوست هیچگونه زخم واضحی ایجاد نمی‌شود. در جلسات بعدی مناطق باقیمانده از جلسه قبل لیزر می‌شوند. نتیجه درمان به تدریج بدست می‌آید و به هیچ عنوان نمی‌توان بر اساس نتیجه حاصله در جلسه اول در مورد تاثیر گذاری دستگاه قضاوت نمود.

عشق من عاشقتم!
≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈
پرنسس
     
#3 | Posted: 14 Feb 2010 13:32
جوانسازی پوست صورت

از بین بردن چروک با لیزر
این نوع لیزرها با توانایی بالایی میتوانند چروکهای عمیق، اسکارهای واضح، تیرگیهای پوستی و تغییرات اولیه سرطانی را از بین ببرند. از طرف دیگر خطوط و ضایعات روی گردن را هم میتواند رفع نموده با ایجاد قوام قسمتهای شل پوست را زیاد کند. اما دقت داشته باشید که لیزر هیچگاه نمیتواند جایگزین جراحی لیفتینگ شود اما با انجام لیزر و سفت کردن بخشهای شل شده پوست میتوان جراحی را تا سالها به تعویق انداخت. امروزه انواع متنوعی از سیستمهای لیزر وجود دارند که در جوان سازی پوست بکار میروند. یکی از جدیدترین روشهای جوان سازی پوست با لیزر روش منطقه‌ای است. در این روش بجای کل صورت فقط خطوط را لیزر میکنند به این ترتیب پوست اطراف چروک سالم است و سرعت ترمیم چندین برابر میشود.
تکنولوژی امواج رادیویی
این روش غیرتهاجمی باعث جمع شدن و بدنبال آن سفتی پوست میشود. به این ترتیب بدون انجام عمل جراحی هم میتوان پوست صورت، بالای ابرو و گونه ها را هم کشید. البته این روش هم در طول زمان و با چند جلسه میتواند تغییر چشمگیری را ایجاد کند. با توجه به غیر تهاجمی بودن آن، طرفداران زیادی پیدا کرده و متقاضیان این روش افزایش روزافزون می‌یابند.
درمان فتودینامیک
از این روش برای درمان عوارض ناشی از آفتاب استفاده میشود. در ابتدا دارویی موضعی بنام اسید آمینولاوولینیک را به پوست می مالیم و این ماده را تا مدت زمان مشخصی بر روی پوست نگه میداریم. پس از گذشت این زمان نوری آبی رنگ را به موضع میتابانیم. با این روش میتوان مراحل اولیه سرطان پوست را درمان کرد.
جراحی
برخی از ضایعات پوستی مانند خال، اسکار و تومورهای خوش خیم را میتوان با جراحی رفع نمود. اگر این روش به درستی انتخاب شود، عوارض آن از منافعش کمتر خواهد بود. با وجود پیشرفتهای بدست آمده در زمینه تکنولوژی وسایل پزشکی، هنوز عمل جراحی در بعضی موارد به عنوان تنها راه درمان محسوب میشود.
لیپوساکشن
در این روش نیمه تهاجمی چربی اضافه زیر پوستی تا حد امکان تخلیه میشود. با انجام این جراحی کوچک بر روی صورت میتوان افتادگی پوست را در نواحی گردن، چانه و گونه برطرف نمود. برداشت چربی اضافه قوام پوست را بیشتر میکند و به جوان سازی صورت کمک میکند. این جراحی بقدری بیخطر است که میتوان آنرا در مطب هم انجام داد.

عشق من عاشقتم!
≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈
پرنسس
     
#4 | Posted: 14 Feb 2010 13:42
عرق کردن بیش از حد تحمل بدن (هیپر هیدروز)

تا کی می‌توان این عارضه را تحمل کرد؟
عرق کردن بیش از حد بدن عارضه خطرناکی نیست ولی تاثیر خیلی زیادی در کیفیت زندگی مبتلایان دارد. بسیاری از مبتلایان نمی‌دانند که آیا این عارضه درمان پذیر هست یا نه و برای درمان آن به چه کسی باید مراجعه کنند.
تعریف:
در چه مواقعی می‌گوییم که میزان تعریق زیاد است؟
در واقع هیچکس نمی‌تواند تعریف درستی از اصطلاح "تعریق خیلی زیاد" (هیپر هیدروز) ارائه دهد. شاید دلیل آن فقدان وسیله‌ای مناسب برای اندازه گیری میزان عرق کردن بدن باشد. به همین دلیل تعریق بدن به هر میزانی که مشکل ساز باشد یا باعث تنش عصبی در شخص شود، به عنوان هیپرهیدروز در نظر گرفته می‌شود. دلیل این عارضه هنوز نامشخص است ولی حدود 1-3 درصد از مردم از این عارضه رنج می‌برند.
هیپرهیدروز معمولا از نوجوانی شروع می‌شود. خیس بودن مداوم کف دست و پا و زیر بغل از شکایتهای اصلی این مبتلایان است. اگر تعریق زیاد محدود به همین نقاط باشند، به آن هیپرهیدروز موضعی می‌گویند. در بیشتر موارد هیپرهیدروز موضعی مشکل جسمانی وجود ندارد و مبتلایان در سلامت کامل به سر می‌برند. در این افراد میزان بروز مشکلات عصبی تفاوت چندانی با افراد عادی ندارد. اما گاهی هم مشکلات متعددی را ایجاد می‌کند. مثلا بعضی از مبتلایان از خیس بودن خود خجالت می‌کشند. یا اینکه عامل بسیاری از ناکامی‌های زندگی خود را موارد ذیل معرفی می‌کنند:·
تعویض مکرر لباس در طول روز بدلیل خیس شدن با عرق·
پرهیز از دست دادن با دیگران·
پرهیز از شرکت در مراسم عمومی ·
از دست دادن موقعیتهای عاطفی·
تداخل با نگارش با نوشت افزارهای جوهردار مثل خودنویسدر واقع یک سوم از مبتلایان به هیپرهیدروز موضعی مشکل خود را غیر قابل تحمل می‌پندارند.
آیا هیپرهیدروز درمان هم دارد؟
علیرغم اثرات منفی زیاد این عارضه در زندگی مبتلایان آن، بیشتر آنها سراغی از درمان نمی‌گیرند. از آنجایی که بیشتر مبتلایان به هیپرهیدروز موضعی جوان هستند، با مشکل خود کنار می‌آیند. بعد از سازگاری با این عارضه، اغلب آنها از درمان پذیری آن مایوس می‌شوند و با آن زندگی می‌کنند.
اگرچه درمان قطعی وجود ندارد، ولی می‌توان تا حد زیادی از عوارض آن کاست. در واقع با مصرف دارو یا استفاده از دستگاههای مختلف میزان تحمل این عارضه در بین مبتلایان بیشتر می‌شود.
راههای مختلف درمان
اگرچه هیپرهیدروز موضعی خطرات جدی بجا نخواهد گذاشت، اما لحظاتی از زندگی وجود دارند که تاثیر جدی از این عارضه می‌گیرند. به همین دلیل درمان را به بعضی از مبتلایان توصیه می‌کنیم. به نظر شما در چه زمانی باید درمان را شروع کرد؟ ما درمان را برای کسانی توصیه می‌کنیم که این رطوبت مداوم اختلال در زندگی فرد ایجاد کرده باشد.
برای درمان از داروهای ساده شروع می‌کنیم. در صورتی که مشکل برطرف نشد، از روشهای درمانی تخصصی‌تر استفاده می‌کنیم. این ترکیبات عبارتند از:
1.اسپری ضد عرق: ترکیبات ضد عرق ساده در تمام فروشگاههای آرایشی بهداشتی وجود دارند و برای تهیه آن نیازی به نسخه پزشک نیست. این ترکیبات تاثیر کمی دارند و برخی از بیماران به این ترکیبات پاسخ مناسب می‌دهند.
2.داروهای ضد عرق: این ترکیبات را فقط با نسخه پزشک از داروخانه می‌توان تهیه کرد. این دارو که قدرت اثر قوی تری نسبت به اسپری دارد از نمک آلومینیوم تشکیل شده و می‌تواند در هیپرهیدروز معمولی اثر داشته باشد.
3.یونتوفورزیس: در این روش درمانی دارویی وجود ندارد و با تکنولوژی الکتریکی درمان لازم انجام می‌شود. دستگاه یونتوفورزیس جریان الکتریکی خاصی ایجاد می‌کند. این جریان الکتریکی از طریق الکترودهای خاص به نواحی دارای عرق زیاد وارد شده غدد عرق را سرکوب می‌کند. به این ترتیب بیمار تا مدتها از رطوبت ناشی از عرق زیاد در امان است.
4.بوتاکس: تزریق این داروی ضد چروک در نواحی مبتلا به هیپرهیدروز می‌تواند تحریک عصبی غدد عرق را کمتر کرده و ترشح این غدد را کاهش دهد. این دارو تا 90 درصد موارد هیپرهیدروز را درمان می‌کند. به این ترتیب مواردی را که به روشهای درمانی قبلی جواب نمی‌دهند با این روش بهبود می‌دهیم. با توجه به اینکه این روش نیاز به تزریق در نقاط متعدد دارد، برای کاهش درد از بیحس کننده‌های موضعی استفاده می‌کنیم.
5.داروهای خوراکی: این داروها هم از میزان عرق تا حد مطلوبی کم می‌کنند اما با توجه به عوارض جانبی زیاد، خیلی مورد استقبال بیماران و پزشکان قرار نمی‌گیرد. از جمله عوارض این داروها طپش قلب و گاهی افزایش فشار خون می‌باشد.
در موارد هیپرهیدروز عمومی، برعکس نوع موضعی، کل بدن دچار افزایش تعریق می‌شود. این موارد خیلی بندرت دیده می‌شوند ولی در صورت مشاهده باید در اولین فرصت به پزشک مراجعه نمود. از جمله علل این بیماری عفونتهای عمومی بدن، اختلالات هورمونی، سرطان ویا اختلالات عصبی می‌توان نام برد. در هیپرهیدروز عمومی شبها موقع خواب هم افزایش عرق خواهیم داشت در صورتی که در نوع موضعی فقط در موقع بیداری عرق زیاد دیده می‌شود. برای درمان هیپرهیدروز عمومی علت ایجاد کننده باید برطرف شود پس شناسایی این علت الزامی است که توسط پزشک انجام می‌شود.
به این ترتیب متوجه می‌شویم که هرعلامتی ممکن است نشانه اولیه یک بیماری مهم باشد. پس به تمام مشکلات جدید بدن باید توجه کرد و از کوچکترین علامت حتی عرق کردن نابجا نباید بطور سرسری گذشت و علت ایجاد کننده آنرا جستجو کنید.

عشق من عاشقتم!
≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈
پرنسس
     
#5 | Posted: 14 Feb 2010 13:42
سکته مغزی سومین علت مرگ و دومین علت ناتوانی در جهان

هنوز ارتباط اثبات شده‌ای بین استرس و سكته مغزی یافت نشده است ولی عوامل خطر دیگری از جمله فشار خون بالا، استعمال دخانیات، كم تحركی، ‌افزایش وزن و سن بالا بر میزان بروز آن تاثیر مستقیم دارند.
ضعف عضلانی، اختلال بینایی، سرگیجه، اختلالات حسی به صورت گزگز و مورمور از جمله علائم اولیه این بیماری هستند. بطوریکه این علایم در بیش از ۳۰ درصد موارد پیش از بروز سكته مغزی ظاهر می‌شوند.
بر اساس آمار جهانی، سكته مغزی سومین علت مرگ و دومین علت ناتوانی در جامعه بشری می‌باشد. شیوع سكته مغزی بدنبال افزایش سن و تصلب شرائین بخصوص در سرخرگهای تغذیه کننده بافت مغز افزایش می‌یابد.
با توجه به هزینه‌های هنگفت نگهداری و درمان بیماران مبتلا به سكته مغزی، اقدامات پیشگیری کننده وسیعی برای کاهش موارد بروز بیماری در کشورهای پیشرفته انجام می‌گردد. مهمترین روش پیشگیری کاهش عوامل خطر در افراد مستعد به بیماری می‌باشد. از طرف دیگر درمان به موقع بیماری در سه ساعت نخست بروز آن میتواند تا حد زیادی مانع از پیشرفت بیماری و حتی درمان بیماری گردد. به این ترتیب بجای پدید آمدن بیماری با عوارض شدید و کشنده، شخصی سالم جایگزین می‌گردد.
البته برای افزایش احتمال بهبود بیماران بهتر است مرکزی مشابه CCU برای درگیریهای مغزی بویژه سكته مغزی در لحظات نخست ابتلا تاسیس گردد. پرسنل آموزش دیده این مرکز بخوبی می‌توانند اقدامات اورژانس را در دقایق حیاتی بیمار بخوبی انجام دهند. از طرف دیگر این مراكز شرایط لازم برای فیزیوتراپی بیماران سكته مغزی را در دوران نقاهت فراهم می‌كنند.

عشق من عاشقتم!
≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈
پرنسس
     
#6 | Posted: 14 Feb 2010 13:43
اصول یادگیری زبان حرکات بدن (Body Language)از روی هر حرکتی مانند صاف کردن موها و دست به کمر گذاشتن می‌توان فهمید که چه کلامی از دهانتان بیرون خواهد آمد.
بیشتر متخصصین ارتباطات معتقدند که از نوع حرکات بدن می‌توان تا 90 درصد ناگفته‌های هر فرد را متوجه شد. زبان حرکات بدن شامل حرکات صورت، برقراری ارتباط چشمی، نوع ژست بدن، وضعیت ایستادن و قرار گرفتن اعضای بدن می‌باشد. اگرچه نکات ظریف زیادی در زبان حرکات بدن وجود دارند، بعضی از حرکتها بقدری ارزشمند هستند که با گفتن هزار کلمه برابری می‌کند.
اصول اولیه زبان حرکات بدن
دست تکان دادن، ارتباط چشمی، لبخند زدن و اخم کردن معنایی بیشتر از یک حرکت عضو دارند و بخشی از برقراری ارتباط غیر کلامی می‌باشد. به گفته یکی از متخصصین ارتباطات، زبان حرکات بدن روشی موثر در ایجاد ارتباط بین دو فرد می‌باشد. این زبان همراه با زبان کلامی می‌تواند وجود داشته باشد و معمولا از ضمیر ناخودآگاه فرد بروز پیدا می‌کند اراده وی در ایجاد آن کمترین تاثیر را خواهد داشت.
حال بیایید برخی از کلیدهای برقراری ارتباط با زبان حرکات بدن را بیاموزیم. در ابتدا حرکات ابتدایی را بیان می‌کنیم. بسیاری از شما مفهوم اولیه این حرکات را می‌دانید. ولی ما سعی داریم این حرکات را بطور کلاسیک با تمام مفهومهای ممکن به شما بگوییم تا تمام معانی ممکن برای شما آشکار گردد.
دست دادن: مردم با دست دادن به همدیگر سلام و ابراز خوشوقتی می‌کنند. این حرکت بسیار پر معنی‌تر از گرفتن دست همدیگر است. در این حرکت ارتباط بین دو دست و نحوه فشردن آنها بسیار مهم است. دراز کردن دست برای ایجاد ارتباط بین دو دست می‌تواند نشانه‌ای برای برقراری رابطه‌ای صادقانه و بدون رودربایستی باشد و حرکت متقابل شما نشانی از بی ریایی و ارتباطی بدور از هرگونه تهدید می‌باشد.
حال میخواهیم مفهوم انواع دست دادن را توضیح دهیم:
شل دست دادن: این حالت نشان دهنده عدم آرامش طرف مقابل است. او دوست ندارد کف دستش لمس شود زیرا که از برملا شدن رازش هراس دارد.
دست دادن استخوان شکن: برعکس حالت قبل طرف مقابل شما می‌خواهد استخوانهای دست شما را له کند. این هم نشانه عدم امنیت است ولی با این کار قصد دارد قدرت خود را به رخ شما بکشد تا با این حس برتری قدری از ضعف خود را بپوشاند.
دست دادن در حالت کف دست رو به پایین: طرف مقابل شما دستش را طوری به سمت شما دراز می‌کند که کف دستش به سمت پایین است. در این حالت او قصد دارد برتری خود را به شما اثبات کند. برعکس حالت قبل او در آرامش است و احساس ضعف نمی‌کند.
دست دادن با دست چپ: اگر دست چپ خود را از بالا به سمت شما دراز کرد، قصد برتری طلبی نسبت به شما را دارد ولی اگر از پایین و مخفیانه دست چپ را برای دست دادن دراز کند، سعی دارد از شما حمایت کند و به آرامش شما فکر می‌کند.
هماهنگی: در این حالت دو نفر در حال انجام حرکتی مشابه هستند. در واقع هماهنگی نشاندهنده این است که این دو نفر در حال خواندن یک صفحه از کتاب تفکر خود هستند. اگر دیدید که شخص دیگری حرکات شما را تکرار می‌کند یا اینکه شما عین حرکات یک نفر دیگر را انجام می‌دهید، بدانید که هردوی شما در حال فکر کردن به یک موضوع خاص هستید. (خیلی جالبه مگه نه؟)
وضعیت قرار گرفتن بدن: شکل بدن در هنگام ایستادن یا نشستن می‌تواند نشاندهنده سلطه پذیری یا برتری خواهی طرف مقابل شما باشد. شق و رق ایستادن یک شخص با شانه‌های رو به عقب نشانه برتری خواهی فرد است. در صورتی که شل و خمیده بودن بدن ناشی از احساس عدم امنیت، گناه و شرمساری فرد است.
ارتباط چشمی: برقراری ارتباط چشمی در فرهنگها و کشورهای مختلف معنی خاص خود را دارد. متخصصین امریکایی معتقدند که این ارتباط نشانه صداقت و روراستی طرف مقابل است. چشمها با نفوذ ترین نقطه بدن از نظر زبان حرکات بدن به حساب می‌آیند و می‌توانند نکات زیادی را از درون پنهان شخص ابراز کنند. شادی، علاقه مندی، درد، زجر کشیدن و حتی نیاز با ارتباط جنسی را می‌توان از نوع نگاه طرف مقابل فهمید.
بازی کردن با موها: اگر دیدید که خانمی در حین صحبت کردن با حرکات ملایم دست موهایش را به پشت گوش می‌برد، ممکن است نشانه‌ای از عشوه گری و برقراری ارتباطی نزدیک باشد. اما خیلی مراقب باشید؛ شاید موهایش جلوی چشمش را گرفته و می‌خواهد میدان بینایی خود را وسیعتر کند.
برای پیشرفت ارتباطات خود از زبان حرکات بدن استفاده کنید.
برای اینکه بتوانید حرکات بدن خود را منطبق با اراده خود نمایید لازم است اطلاعات بیشتری در مورد زبان حرکات بدن بدست آورید.
اگر فکر می‌کنید انسان دوست داشتنی هستید و در هنگام رفتن به سر کار خود به کسی نگاه نکرده وارد اتاق شوید، کاملا اشتباه می‌کنید. شما با این کار سیگنالهای منفی به همکاران خود ارسال می‌کنید که از میزان محبوبیت شما خواهد کاست. برای بهبود روابط خود در جامعه بهتر است نگاهی به نوع حرکات بدنی خود انداخته و عوامل مخدوش کننده را از آن بزدایید. مثلا اینکه در طول روز آیا لبخند می‌زنید ویا ارتباط چشمی کافی با مردم برقرار می‌کنید. در صورت آشنایی با زبان حرکات بدن، نوع برخوردی خود با دیگران را می‌توانید بهبود بخشید.
زبان بدن مطالب زیادی برای گفتن دارد که می‌شود بعنوان معیاری در سنجش صداقت گفتار افراد استفاده نمود.
اگر کسی درحال صحبت کردن با شما جلوی دهانش را می‌گیرد به احتمال زیاد قصد دارد دروغ بگوید. اگر طرف مقابل شما با دست پیشانی و صورت خود را مالش می‌دهد، احتمالا می‌خواهد احساساتی از درون خود مانند اضطراب یا استرس را بپوشاند. به این ترتیب اگر تناقضی بین گفتار و حرکات بدن یک شخص دیدید، با کمی دقت و ذکاوت می‌توانید مورد نادرست را شناسایی کنید.
به این ترتیب با آموختن زبان بدن بجای توجه به گفتار افراد، از روی حرکات بدن می‌توان به حقایق شفافتری رسید.
برای موفقیت در امور روزمره کار و زندگی درک زبان بدن همراه با ارتباط کلامی الزامی است. برای نمونه چند مورد روزانه را توضیح می‌دهیم.
در مصاحبه اولیه شغل: اولین و مهمترین نکته این است که تا قبل از ورود مصاحبه‌گر به هیچ عنوان بر روی صندلی نشینید. در حالت ایستاده منتظر بمانید. به محض ورود مصاحبه‌گر ارتباط چشمی ایجاد کنید. ابروها کمی بالا برده، لبخند زده و با وی دست دهید.
در هنگام مصاحبه، زمانیکه درحال گوش کردن به سوالات مصاحبه‌گر هستید به هیچ عنوان به وی بصورت خیره نگاه نکنید. بر روی صندلی خود مرتب و با وقار باشید. پس از به پایان رسیدن مصاحبه با اعتماد به نفس بالا از صندلی خود برخیزید، پس از دست دادن کامل اتاق را ترک کنید.
اولین مراجعه برای خواستگاری: زبان بدن در این مهمانی بسیار بدرد می‌خورد. در اولین رویارویی با والدین همسر آینده خود سعی کنید ارتباط چشمی مداومی با همسر آینده خود برقرار کنید. هرکسی دوست دارد بداند که همسر آینده فرزندشان تا چه اندازه به همسرش علاقه مند است و آیا انگیزه‌ای برای مراقبت از وی دارد یا خیر. برای پاسخ دادن بدون کلام به این سوال بهتر است با نگاه مهربان و با علاقه به فرزندشان نگاه کنید. با این کار اطمینان خوبی به آنها داده‌اید. البته دروغگو همیشه رسوا خواهد بود. هرگز سعی نکنید آنچه که واقعیت ندارد به دیگران اثبات کنید چرا که با این کار اولین کسی که دچار ضرر خواهد شد خود شما هستید.

عشق من عاشقتم!
≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈
پرنسس
     
#7 | Posted: 14 Feb 2010 13:44
خطر افزایش مصرف غذاهای آماده و نوشابه های گازدار در جامعه امروزی

یكی از پیامدهای رشد جمعیت شهرنشین و مشغله زیاد خانواده‌ها افزایش مصرف غذاهای خیابانی و غذاهای آماده با عنوان فست فود یا غذاهای سریع است.
مطالعات نشان داده‌اند در مناطق دارای مراكز متعدد عرضه غذاهای آماده بیماری‌های قلبی و عروقی روند فزاینده دارد از طرف دیگر میزان عادت‌های غذایی نادرست مانند پرخوری، كم تحركی و سریع غذا خوردن نیز شایع تر است.
از طرف دیگر اثر مصرف مداوم نوشابه‌های گازدار بر بروز بیماریهای غیر واگیر از جمله بیماریهای قلب و عروق مورد بررسی قرار گرفت. در این بررسی افراد مصرف کننده گونه نوشیدنیها را با افرادی كه از مواد غذایی سالم استفاده می‌كردند مورد مقایسه قرار گرفتند. نتایج این مطالعه نشان می‌دهد كه كاهش طول عمر و ابتلا به انواع بیماری‌های غیرواگیر در میان گروه اول بیشتر است. در تحقیقی دیگر كه بین كارگران كارخانه نوشابه‌سازی و كارگران كارخانه لبنیات انجام شد میزان ابتلا به بیماری‌های غیرواگیر به ویژه موارد اختلال قلبی و عروقی نیز در گروه اول بیشتر دیده شد.
ابتلا به انواع سرطان، چاقی، بیماری‌های قلبی و عروقی، پوكی استخوان و برخی از بیماریهای دستگاه گوارش از جمله بیماری‌های شایع مرتبط با تغذیه نامناسب هستند و مصرف زیاد غذاهای آماده و نوشابه‌های گازدار در ایجاد این بیماریها نقش دارند.
مواد غذایی آماده به علت دارا بودن میزان زیادی از اسید چرب اشباع و نمك بالا احتمال ابتلای فرد به فشار خون بالا و بیماری‌های قلبی را افزایش می‌دهد. كاهش مصرف غذاهای سرخ كرده، استفاده از روغن‌های مخصوص سرخ كردنی به جای سایر انواع روغن‌ها در تهیه همبرگرها، سوسیس و همچنین كاهش مصرف غذاها و خوراكی‌های آماده می‌تواند در كاهش ابتلا به فشار خون بالا موثرباشند.
متاسفانه بر اساس آمار وزارت بهداشت و درمان میزان بروز سرطان‌های معده و روده رو به افزایش است. بنا بر نظر متخصصین یکی از مهمترین دلایل این افزایش استفاده بی‌رویه از غذاهای آماده و كنسرو شده می‌باشد. این احتمال به ویژه با مصرف مواد غذایی كه به روش غیراستاندارد تهیه می شوند به شدت افزایش یافته می‌یابد. مهمترین علت این امر دارا بودن تركیبات نمك و مواد نگه دارنده غیر استاندارد در این نوع غذاها است كه می‌تواند اثر مصرف مقادیر مناسب از انواع میوه‌ها و سبزی‌ها را خنثی كند.
از طرف دیگر مواد غذایی سوخته و غذاهای كپك زده مانند نان به ویژه نان‌های بسته بندی شده به شكل غیر استاندارد و یا تاریخ گذشته نیز احتمال بروز سرطان‌های دستگاه گوارش را افزایش می‌دهد.
پس توصیه می‌شود تا حد امکان از مصرف مكرر نوشابه های گازدار به همراه غذا در منزل و یا به همراه ساندویچ‌ها و پیتزا خودداری شود. برای جایگزینی این نوع از نوشیدنی‌ها می‌توان از دوغ بدون گاز و كم نمك، آب و آب میوه‌های طبیعی مانند آب سیب و پرنقال طبیعی و حتی آب سبزی‌ها مانند آب هویج و آب گوجه فرنگی استفاده كرد.

عشق من عاشقتم!
≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈
پرنسس
     
#8 | Posted: 14 Feb 2010 13:49
پیشگیری بهتر از درمان است!


چگونه به شخصی شادتر از گذشته تبدیل شویم؟
بر روی یک کارت تبریک جمله‌ای از دیوید ثوراو (David Thoreau) خواندم که مرا وادار به نگاشتن این مطلب کرد: "شادمانی مانند یک پروانه است که هرچه بدنبالش بروی، بیشتر از تو دور می‌شود. اما اگر توجه خود را به سمت دیگری جلب کنی، خودش به آهستگی به سمت تو خواهد آمد و حتی بر روی شانه‌ات می‌نشیند.
" در جامعه امروزی بعلت افزایش عوامل استرس‌زا در اطراف ما، هرروز از میزان شادی افراد کاسته می‌شود. به همین منظور باید راههایی برای فرار از افسردگی و افزایش خلق پیدا کرد. به عبارت راحتتر باید فهمید چگونه می‌توان این پروانه بازیگوش را بر روی شانه خود نشاند.
برخی از محققین معتقد هستند که شادمانی یک صفت ژنتیکی است. دکتر لیکن، نویسنده کتاب شادمانی، می‌گوید "تلاش برای شادتر شدن مانند تلاش برای بلندتر کردن قد است. بر روی ژن هرکس نقطه تنظیم شادی قرار داده شده است و بر همین اساس میزان شادمانی هرشخص از قبل مشخص است."
اما بسیاری از روانشناسان می‌گویند: "ما می‌توانیم شادی را در درون خود ایجاد کنیم." بنا بر نظر آنها با عقب راندن حسهای منفی مانند بد بینی، رنجش و عصبانیت و با تقویت حسهای مثبت مانند همکاری، آرامش و قدر دانی می‌توان به شادی روز افزون رسید. در ادامه سعی دارم ترفندهایی را که در کتب روانشناسی برای شادتر شدن ذکر کرده‌اند بطور خلاصه توضیح دهم.
ترفند اول: شادی را بجای هر صفت دیگری برگزینید
در قدم اول بهتر است شادی را به سمت خود بکشانیم. خیلی از افراد از این روش ایراد می‌گیرند که "اگر ما می‌توانستیم شاد باشیم که به سمت افسردگی نمی‌رفتیم." به این دسته از افراد باید گفت که در این زمینه تلاش لازم را انجام نداده‌اند و راحتترین راه یعنی افسردگی را انتخاب کرده‌اند. شادمانی میوه رسیده نیست که دهان باز کنی و خودبخود بداخل دهان بیافتد. برای شاد شدن باید تلاش کرد. این تلاش که از درون و بیرون شخص نشات گرفته است نقش اصلی را در ایجاد شادمانی بازی می‌کند.
در این راه ابتدا باید اراده کرد. اراده کردن به شاد زیستن اقدامی لازم برای رسیدن به هدف است. با انجام این کار شخص بطور هوشیارانه نگرشها و رفتارهایی را انتخاب می‌کند که نتیجه‌اش رسیدن به شادی و گریز از افسردگی است. از این به بعد به شادی به عنوان یک هدف نگاه کنید. از هر فرصتی برای یادگیری چگونه شاد زیستن استفاده کنید. در این زمینه مهارتهای شغلی و روابط عمومی خود را ارتقاء دهید. از طرف دیگر سعی کنید در محیطی و در بین مردمی قرار گیرید که باعث شادی شما می‌شوند. در این بین کسانی بیشترین شادی را بدست می‌آورند که برای وجود خود و رشد شخصیتی خود ارزش زیادی قایل هستند.
ممکن است در وجود یک نفر زمینه‌های شادی به شکل ارثی وجود داشته باشد ولی این شادی همیشه ماندگار نخواهد ماند. مدت ماندگاری این شادی در یک شخص به میزان کنترل احساسات و قدرت روابط عمومی وی بستگی دارد که با قدری آموزش می‌توان این دو خصلت را به حد کفایت رساند.
برای شاد بودن لازم است موارد زیر را آموخته و تمرین کرد. قبل از هرکاری باید کینه توزی و خشم را از خود دور کنید. دوری کردن از افکار منفی یکی دیگر موارد لازم برای آموختن است. بدبینی یکی از مهمترین و مخربترین فکرهای منفی است که بدون شواهد کافی در مورد اشخاص قضاوت می‌کند. پرهیز از آن قدم محکمی در جهت ایجاد روابط با اطرافیان و بدنبال آن افزایش ماندگاری شادی در درون است.
برای بدست آوردن شادی درون راههای بسیاری وجود دارد. فقط کافی است شادی را انتخاب کنید، با پیمودن هرکدام از این راهها به هدف خود خواهید رسید.
ترفند دوم: همیشه از محبت دیگران به خود قدردانی کنید
دکتر مارتین سلیگمان در کتاب "شادی آفرینی تضمینی" مبحثی تحت عنوان "تمرین روزانه سپاسگزاری" دارد که در آن روشهای مختلف قدردانی از دیگران را ذکر کرده است. به عقیده وی با این کار نظر دیگران در مورد تلخ مزاجی ما عوض خواهد شد و در برخورد با ما امیدوارتر ارتباط برقرار خواهند کرد که نتیجه آن برقراری ارتباط عمومی قوی با دیگران و افزایش ماندگاری شادی می‌باشد.
ترفند سوم: براحتی دیگران را مورد بخشش قرار دهید
کینه توزی و تقویت حس انتقام بر سلامت روح و جسم تاثیر منفی می‌گذارد. یکی از روشهای فرار از این احساس ناخوشایند ترویج عمل بخشش است. به این ترتیب احتمال بروز حوادث بد کمتر شده و طعم شیرین زندگی بیشتر حس خواهد شد. چه خوش گفت بزرگ دینی ما که "لذتی که در بخشش است هرگز در انتقام نیست." برای تقویت عمل بخشش یک فرایند پنج مرحله‌ای وجود دارد که بطور خلاصه شرح می‌دهم. در قدم اول نوع آسیب وارده را مرور می‌کنیم. در مرحله دوم جایگزینی را انجام می‌دهیم به این ترتیب که وقوع حادثه آسیب رسان به خود را از دیدگاه آسیب رساننده مورد بررسی قرار می‌دهیم. مرحله سوم نوع دوستی است. به یاد آورید زمانی را که خود مورد بخشش دیگران واقع شدید و امروز قرار است شخص دیگری همانند شما مورد بخشش قرار گیرد. سعی کنید بخشش خود را در قالب کلمات درآورید. این کلمات را یا در نامه‌ای به شخص بخشیده شده یا بصورت مقاله‌ای در یک نشریه قرار دهید. و در آخر سعی کنید خود را در حس بخشش حفظ کنید. هرگز اجازه ندهید عصبانیت و شدت آسیب وارده به شما لذت حس انتقام را در شما تقویت کند.

عشق من عاشقتم!
≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈
پرنسس
     
#9 | Posted: 17 Feb 2010 10:02
تصاویر بی نظیری که در زیر مشاهده می کتید توسط میکروسکوپ از اجزای مختلف بدن انسان گرفته شدند:
شکاف های انتهای تار موی انسان
شکاف های انتهای تار موی انسان
مویرگ های اعصاب چشم
مویرگ های اعصاب چشم
سطح روده انسان.اگر کمی دقت کنید تکه های غذا را در لابه لای روده ها می توانید مشاهده کنید
سطح روده انسان.اگر کمی دقت کنید تکه های غذا را در لابه لای روده ها می توانید مشاهده کنید
جنین 5 روزه انسان
جنین 5 روزه انسان

عشق من عاشقتم!
≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈
پرنسس
     
#10 | Posted: 17 Feb 2010 10:08
تصاویر بی نظیری که در زیر مشاهده می کتید توسط میکروسکوپ از اجزای مختلف بدن انسان گرفته شدند:
سلول تخمک دستگاه تناسلی زنان
سلول تخمک دستگاه تناسلی زنان
گلوبولهای قرمز خون
گلوبولهای قرمز خون
ریه انسان.حفره هایی که در تصویر می بینید محل تبادل گاز با خون می باشد
ریه انسان.حفره هایی که در تصویر می بینید محل تبادل گاز با خون می باشد
نرون های عصبی در مخچه.بیش از 100 بیلیون نرون در مغز وجود دارد
نرون های عصبی در مخچه.بیش از 100 بیلیون نرون در مغز وجود دارد

عشق من عاشقتم!
≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈
پرنسس
     
صفحه  صفحه 1 از 4:  1  2  3  4  پسین » 
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش / پژوهش های پزشكی بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites