تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
علم و دانش

Science News | دانستنیهای علمی

صفحه  صفحه 156 از 157:  « پیشین  1  ...  154  155  156  157  پسین »  
#1,551 | Posted: 11 Aug 2015 12:32
چرا مدل راه رفتن انسان در حال تغییر است؟خبر آنلاین: چک کردن شبکه‌های اجتماعی و یا تماشای ویدئو حین راه رفتن در خیابان باعث شده تا مردم الگوی معمولی راه رفتن خود را کم‌کم از دست بدهند و به مدل جدیدی از راه رفتن عادت کنند.

به افرادی که در حال راه رفتن از موبایل خود استفاده می‌کنند دقت کنید، گام‌های خود را کوتاه برمی‌دارند، فرکانس راه رفتنشان با بقیه فرق دارد و کوتاه‌تر است، طول مدت‌زمان تماس پاهایشان با زمین فرق دارد و همه این‌ها به گفته محققان باعث شده تا بشر مدرن باهدف جبران حواس‌پرتی خود، مدل راه رفتنش را تغییر دهد.

با پذیرش این نوع راه رفتن در سطح وسیع درواقع مانع از سقوط یا برخورد با دیگران و سایر اشیاء حین حرکت می‌شویم.
محققان دانشگاه «بث و تگزاس» بامطالعه روی 30 داوطلب بین 18 الی 50 ساله، موانع ویژه‌ای را بر سر راهشان قرار داده و از آن‌ها خواستند تا پیامک زده و راه بروند.

محققان دریافتند چگونه داوطلبان برای تمرکز و مقابله با کاهش دید حین زدن پیامک نوع راه رفتن خود را تغییر دادند و دیرتر به مقصد رسیدند.

سال گذشته میلادی محققان دانشگاه کوئینزلند استرالیا نیز بامطالعه موردی به موارد مشابه دست یافتند و روی از دست دادن تعادل هنگام زدن پیامک هنگام راه رفتن و خطرات ناشی از آن هشدار دادند.

علاوه بر راه رفتن به‌صورت مضحک، به گفته محققان در طولانی‌مدت ممکن است فرد موردنظر دچار قوز شود و هیکل و تناسب‌اندام خود را هنگام راه رفتن از دست بدهد.

اوایل امسال دانشگاه یوتا راه مخصوصی برای کاربران مشغول با موبایل در جلوی ساختمان دانشکده اصلی ایجاد کرد تاکمی از مشکلات موجود را حل کند!

ایجاد راه ویژه این افراد برای زدن پیامک یا دیدن ویدئوهای تبلیغاتی ازجمله عواملی است که در آینده ممکن است انسان را بیشتر از قبل اسیر خود کند و شاید مانند جاده مخصوص عبور دوچرخه‌سواران منتظر «جاده مخصوص پیامک‌بازان» هم باشیم!
شاید در آینده ای نه چندان دور شاهد یک راه ویژه برای این افراد باشیم!

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#1,552 | Posted: 5 Oct 2015 12:45
نظریه‌ای جدید درباره ماهیت ماده تاریک


دانشمندان لورنس لایومور نظریه جدیدی را مطرح کرده‌اند که ممکن است جوابگوی این پرسش باشد که چرا ماده تاریک از اکتشاف مستقیم در آزمایش‌های زمین-محور به دور بوده است.

به گزارش «اسپیس دیلی»، گروهی از فیزیکدانان ذره‌ای با نام «لاتیس استرانگ داینمیکز کولبوریشن» ، تحت رهبری تیمی از آزمایشگاه ملی لارنس لایومور، با ترکیب تکنیک‌های فیزیک نظری و محاسباتی و با استفاده از ابرکامپیوتر مدل جدیدی از ماده تاریک را طراحی کرده‌اند.

بر اساس تعریف این مدل جدید، ماده تاریک که امروزه به صورت طبیعی غیرقابل شناسایی است، در شرایط پلاسمای با درجه حرارت بسیار بالا که در ابتدای آفرینش کیهان وجود داشت، به راحتی و از طریق کنش متقابل با ماده‌های معمولی، قابل تشخیص و روئت بود.

بنا بر گزارش وبسایت آزمایشگاه ملی لارنس لایومور پاولوس وراناس از دانشمندان ال. ال. ان. ال، معتقد است که «این کنش‌های متقابل در دنیای اولیه بسیار اهمیت دارند چرا که فراوانی ماده تاریک و مواد معمولی امروزه تقریبا برابر است؛ احتمالا به این دلیل که کنشی متعادل‌کننده‌ پیش از سرد شدن دنیا میان این دو ماده برقرار بوده است.

وراناس یکی از نویسندگان مقاله «کشف مستقیم ماده تاریک مخفی از طریق قطبش التکرومغناطیسی» است که در تازه‌ترین شماره ژورنال «فیزیکال ریویو لترز» منتشر شده است.

ماده تاریک ۸۳ درصد از تمام مواد کیهان را تشکیل می‌دهد؛ این ماده به صورت مستقیم با نیروهای هسته‌ای قوی یا ضعیف یا نیروهای الکترومغناطیسی کنش متقابل برقرار نمی‌کند. همچنین نور با برخورد به آن بازتاب پیدا نمی‌کند و مواد معمولی با کمترین کنش ممکن از آن عبور می‌کنند. این ماده که اساسا نامریی است با نام ماده تاریک شناخته می‌شود، اما کنش متقابل آن با جاذبه، تاثیرات به‌سزایی بر حرکت کهکشان‌ها و خوشه‌های کهکشانی می‌گذارد که هرگونه شک و شبهه در مورد وجود آن را از بین می‌برد.

به گزارش آزمایشگاه ملی لارنس لایومور، وراناس در ادامه می‌گوید: «شگفت‌انگیز است که ماده تاریک که چندصد بار سنگین‌تر از پروتون است می‌تواند ترکیبی از ذرات باردار باشد و با این حال تاکنون به صورت مستقیم کشف نشده باشد».

مشابه پرتون‌ها، مقدار ماده تاریک در طول زمان ثابت است و از بین نمی‌رود. اما ماده تاریک ذرات هسته‌ای دیگری تولید می‌کند که به فاصله کوتاهی از به‌وجود آمدنشان از بین می‌روند. این ذرات می‌توانند بار الکتریکی خالصی داشته باشد اما در زمان‌های بسیار دور از بین رفته‌اند.

در یک شتاب‌دهنده ذره‌ای با انرژی بسیار بالا (مانند برخورد دهنده هادرونی بزرگ سوییس) می‌توان این ذرات را برای نخستین بار پس از دنیای اولیه تولید کرد. این ذرات می‌توانند در آشکارسازهای ذره‌ای، اثر و علامت منحصر به فردی را ثبت کنند چرا که می‌توانند بار الکتریکی داشته باشند.

وراناس در پایان معتقد است که «آزمایش‌های مستقیم زیرزمینی یا آزمایش‌های برخورد دهنده هادرونی بزرگ می‌توانند به زودی نتایجی برای اثبات و یا رد این تئوری جدید ماده تاریک به دست بیاورند».

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#1,553 | Posted: 5 Oct 2015 12:47
خوراکی محبوبی که برای فرزندتان خطر‌آفرین استاستفاده از پاستیل علاوه بر عوارض دندانی که برای کودک به دنبال دارد مشکلات تغذیه‌ای هم برای وی ایجاد خواهد کرد.

دکتر عبدالحمید ظفرمند متخصص دندانپزشک کودکان در خصوص عوارض مصرف بیش از حد پاستیل برای کودکان در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان گفت: به طور کلی مصرف بیش از حد مواد قندی زمینه مشکلات دهان و دندان را فراهم می‌کند اما می‌توان گفت مصرف مقدار محدود آن اجتناب ناپذیر است.

وی ادامه داد: مواد قندی مانند پاستیل که پس از مصرف به دندان‌ها می‌چسبند آسیب بسیار بیشتری را برای دندان‌های کودکان خواهد داشت. چرا که زمانی که این مواد به دندان می‌چسبند همراه با باکتری‌های موجود در داخل دهان( که غیر فعال هستند) زمینه‌ی فعالیت را در یک زمان قایل ملاحظه برای این باکتری‌ها فراهم می‌کند در نتیجه باعث تخریب دندان و نهایتا پوسیدگی خواهد شد.

وی تاکیدکرد: به طور کلی استفاده از انواع آبنبات‌ها و پاستیل‌ها و کلیه مواد قندی که پس از مصرف برای مدتی به دندان‌ها می‌چسبند مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد.

ظفرمند بیان داشت: در صورتی که فرد پس از مصرف این دسته از مواد قندی اقدام به مسواک زدن نماید در این صورت سطوحی از دندان که مسواک به آن دسترسی ندارد حتما تخریب خواهند شد.
این متخصص دندان پزشکی کودکان با اشاره به عوارض دیگر پاستیل تصریح کرد: بحث تغذیه‌ای هم مد نظر است چرا که برخی از انواع پاستیل‌ها چون از مواد ژلاتینی تهیه شده‌اند می‌توانند از نظر تغذیه‌ای مشکل‌زا باشند.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#1,554 | Posted: 6 Oct 2015 15:56
بعد ترک کافئین چه اتفاقاتی در بدن می افتد؟مصرف زیاد کافئین اعتیاد آور است. نتایج بسیاری از پژوهش ها نشان می دهند که نوشیدن صبحگاهی یک فنجان قهوه باعث افزایش انرژی، هشیاری و بهبود وضعیت حافظه می شود اما با این حال زیاده روی در جذب کافئین توصیه نمی شود؛ به طوری که برخی متخصصان سفارش به کاهش مصرف یا پرهیز از آن می کنند. اگر شما نیز تصمیم به ترک مصرف کافئین گرفته اید بهتر است بدانید که قرار است چه اتفاقاتی در بدن تان بیفتد.


میزان آنتی اکسیدان بدن کاهش می یابد
نتایج پژوهش های متعدد نشان می دهند که نوشیدن قهوه یک شیوه ی شگفت انگیز برای جذب آنتی اکسیدان است. با وجود اینکه چای سبز نیز چنین شهرتی دارد اما قهوه ی صبحگاهی قدرت آنتی اکسیدانی بالایی دارد. نتایج پژوهش های محققان آمریکایی نشان می دهد که نوشیدن قهوه به پیشگیری از ابتلا به بیماری های قلبی و سرطان سینه کمک می کند. پژوهشی که روی سرطان سینه انجام شده است نیز نشان می دهد خانم هایی که روزانه 5 فنجان قهوه می نوشند به میزان 57 درصد کمتر در معرض این بیماری قرار می گیرند. بنابراین افرادی که قصد دارند به هر دلیلی مصرف قهوه را ترک کنند باید یک جایگزین حاوی کافئین سالم مانند چای سبز مصرف کنند تا میزان آنتی اکسیدان دریافتی جبران شود.

اعتیاد به کافئین می تواند باعث بروز عصبانیت، کاهش انرژی و میل به پرخوری شود. در نتیجه اگر قصد ترک کافئین را دارید بیشتر حواستان به وزنتان باشد


خواب عمیق تر تجربه می شود
نتایج پژوهشی که در Journal of Clinical Sleep Medicine به چاپ رسیده است نشان می دهد افرادی که کافئین دریافت نمی کنند خواب باکیفیت تری دارند. نتایج پژوهش ها نشان می دهد افرادی که نوشیدنی ها و مواد غذایی حاوی کافئین (حتی 6 ساعت قبل از خواب) مصرف می کنند در طول شب از اختلالات خواب رنج می برند و با خستگی بیشتری از خواب بلند می شوند. این افراد در طول روز نیز نیاز بیشتری به کافئین احساس می کنند. بنابراین اگر بعد از ترک کافئین احساس خستگی و عصبانیت می کنید بدانید که در طولانی مدت خواب بهتری خواهید داشت و خستگی ها از تنتان به در می رود.


عوارض کمبود کافئین در بدن بروز می کنند
قطع ناگهانی مصرف کافئین (عدم مصرف قهوه، نوشابه ها، چای سبز و حتی برخی مواد غذایی) باعث بروز عوارضی در بدن می شود که خوشبختانه موقتی هستند. به عقیده ی محققان کمبود کافئین در بدن باعث بروز بدخلقی، احساس ریزه خواری، خستگی و حتی سردرد می شود. البته این عوارض به میزان مصرف کافئین بستگی دارد. هر چه میزان جذب این ماده بیشتر باشد عوارض آن مدت زمان بیشتری به طول می انجامد که گاهی تا 10 روز نیز طول می کشد. بهتر است که مصرف کافئین به تدریج کاهش داده شود تا عوارض کمبود آن به طور ناگهانی در بدن بروز نکند.


آرامش بیشتر بعد از ترک اعتیاد
کافئین یک ماده ی محرک است. این ماده باعث تحریک دستگاه عصبی بدن می شود که آدرنالین ترشح می کند. نتایج پژوهشی که توسط Institut National de la Santé به چاپ رسیده است نشان می دهد که کافئین با وجود خواصی که دارد اما می تواند اثراتی روی عروق مغز نیز داشته باشد. در واقع زمانی که کافئین جذب بدن می شود رگ های خونی ما فشرده شده و فشار خون بالا می رود. مصرف زیاد کافئین در طولانی مدت و ایجاد اعتیاد مزمن به این ماده می تواند باعث بروز مشکلاتی در سلامتی شود. اما بعد از ترک مصرف آن، فرد به مرور احساس آرامش و راحتی بیشتری خواهد داشت که بعد از پشت سر گذاشتن دوره ی اعتیاد حاصل می شود.


وضعیت گوارش بهبود می یابد
زیاده روی در مصرف قهوه و جذب کافئین از طریق نوشیدن نوشابه ها و چای و غیره می تواند باعث روان شدن مدفوع شود. به عقیده ی متخصصان میکروبیولوژیست دانشگاه کالیفرنیای جنوبی، کافئین روی دستگاه گوارش تأثیر می گذارد. در واقع این ماده مانند یک ماده ی ملین کمابیش قوی عمل می کند؛ اما بعد از توقف مصرف آن وضعیت مزاجی افراد بهبود یافته و مدفوع به حالت طبیعی بر می گردد.


کافئین و نوسان وزن
با وجود اینکه مصرف قهوه می تواند تا حدودی به کاهش وزن کمک کند (چون مانع اشتهای زیاد می شود) اما در عین حال می تواند باعث افزایش وزن نیز بشود. چون افزودن مقداری شیر، شکر یا خامه در فنجان قهوه ی بعد از ظهر می تواند به راحتی کالری بیشتری وارد بدن کند؛ اما اگر عادت به نوشیدن قهوه ی تلخ و سیاه دارید نیازی به نگرانی نیست. این اتفاق برای افرادی که مصرف کافئین را ترک می کنند نیز رخ می دهد. محققان مایو کلینیک به این نتیجه رسیده اند که اعتیاد به کافئین می تواند باعث بروز عصبانیت، کاهش انرژی و میل به پرخوری شود. در نتیجه اگر قصد ترک کافئین را دارید بیشتر حواستان به وزنتان باشد.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#1,555 | Posted: 7 Oct 2015 14:07
کشف پستانداری که از انقراض زمان دایناسورها جان به در برددانشمندان یک گونه پستاندار کهن را کشف کرده اند که از رویدادی که باعث نابودی دایناسورها شد جان به در برد.
بقایای این موجود بزرگ که شبیه به جوندگان است، سرنخ هایی از چگونگی ظهور پستانداران پس از نابودی دایناسورها، به دست می دهد.
این حیوان که کیمبتوپسالیس سیمونسا نامگذاری شده، یک موجود گیاهخوار و شبیه سگ آبی بود.
این مطالعه در نشریه جانورشناسی انجمن لینین چاپ شده است.

دکتر استفان بروسات از دانشگاه ادینبورو در اسکاتلند که سرپرست تحقیقات بود توضیح داد که فسیل حیوان را دانشجویی به نام کاریسا ریموند در خلال جستجوهایی در ایالت نیومکزیکو در آمریکا کشف کرد.
او به بی بی سی گفت:‌ "ما خیلی زود تشخیص دادیم که این نوعی کاملا جدید از پستانداران است که کسی قبلا ندیده."
محققان به خصوص متوجه دندان های حیوان که مخصوص جویدن گیاهان بود شدند.
سنگواره در ناحیه موسوم به کیمبتو واش در بدبوم های (مناطق خشک که با آب باران فرسایش یافته) نیومکزیکو پیدا شد و نامش -کیمبتوپسالیس- از همینجا اقتباس شده است.

دکتر بروسات توضیح داد: "بخش دیگر این نام - پسالیس - یعنی تراشنده، که اشاره ای به دندان های تیغه مانند حیوان است."


پس از شهاب سنگ
این گروه از پستانداران که اکنون منقرض شده اند همزمان با دایناسورها در عصر ژوراسیک پدیدار شدند و برای بیش از ۱۰۰ میلیون سال رشد و نمو کردند تا اینکه ظاهرا جوندگان جای آنها گرفتند.

به گفته دکتر بروسات این حیوانات در عصر ژوراسیک بسیار کوچک بودند.
او می افزاید:‌ "بعد آن شهاب سنگ به زمین خورد و دایناسورها را محو و نابود کرد و ناگهان - در مقیاس های زمین شناسی - این گروه از حیوانات شروع به رشد و نمو کردند و بزرگتر شدند."

"اینگونه بود که ظهور پستانداران شروع شد و در واقع نتیجه نهایی آن ما انسان ها هستیم."
دانشمندان می گویند که این کشف و سایر کشف ها از آن دوران تصویری از چگونی جان به در بردن پستانداران از آن انقراض عظیم به دست می دهد.


فاجعه کیهانی؟
۶۶ میلیون سال قبل، یک سیارک به قطر ۱۰ کیلومتر به زمین برخورد کرد.
تاثیر آن مثل انفجار یک میلیارد بمب اتمی از نوعی بود که در هیروشیما انداخته شد؛ چنان عظیم که غباری تیره کل اتمسفر را فرا گرفت و زمین را در تاریکی فرو برد.
تقریبا نیمی از کل موجودات زمین نابود شدند. احتمال دارد که بدون آن حادثه، پستانداران کوچک یعنی جد همه انسان ها، هرگز رشد و نمو نمی کردند.

دکتر بروسات می گوید: "خیلی از پستانداران نابود شدند، اما این گروه خیلی خوب جان به در برد. جهان یک روزه تغییر کرد."
"آن سیارک به زمین خورد و دایناسورها ناگهان ناپدید شدند. انگار پستانداران منتظر نوبت بودند و همینکه دایناسورها ناپدید شدند، دوران عافیت آنها از راه رسید."

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#1,556 | Posted: 13 Oct 2015 22:52
نوشیدن زیاد چای سبز اشکالی دارد؟به گزارش سلامت نیوز، چای سبز حاوی آنتی اکسیدان است، از سرما خوردگی پیشگیری می کند و مقداری هم به تقویت متابولیسم کمک می کند، همه اینها این چای را تبدیل به معجونی جادویی در فنجانتان کرده. دلایل زیادی برای نوشیدن روزانه آن وجود دارد اما یکی از سوالاتی که وجود دارد این است: چه مقدار از آن می تواند مناسب باشد؟

اگر روزانه دو تا سه فنجان چای سبز می نوشید، کار درستی می کنید! دکتر زو فنگ ژانگ، محقق اپیدمیولوژی سرطان در UCLA، و دانشگاه مرکز پزشکی مریلند توصیه می کند دو تا سه فنجان ( نه لیوان ) چای می تواند برای سلامتتان مفید باشد.

با این حال مشخص شده که نوشیدن 5 فنجان چای در روز نیز باعث کاهش خطر سرطان معده می شود. البته باید به شرایط خود نیز دقت کنید، مثلا اگر نسبت به کافئین حساس هستید یا از بی خوابی رنج می برید نوشیدن زیاد چای سبز با وجود مزایایی که دارد آنچنان ایده ی خوبی نیست.
[aligncenter]
===============================[b]کامکوات، تمیزکننده رگ‌هااین میوه فقط حاوی ۰/۲ درصد چربی است ازطرفی هر عدد از آن حاوی ۱۳ درصد ویتامین C است.
مصرف کامکوات می‌تواند نیاز بدن به ویتامین C را تامین کند و دیواره رگ‌ها بویژه مویرگ‌ها را استحکام بخشد. به ‌این ‌ترتیب بدن در مقابل رسوب چربی در رگ‌ها بیمه شده و خطر سکته قلبی و مغزی کاهش می‌یابد. ضمن این که ویتامین C موجود در آن مانع رسوب چربی‌ در رگ‌ها می‌شود.

این میوه نیز مانند دیگر مرکبات کالری کمی دارد. 100 گرم از این میوه‌ دارای تنها 71 کالری انرژی است. در عین حال میوه‌ای بسیار ارزشمند و دارای فواید تغذیه‌ای بسیار است زیرا منبع غنی فیبر، املاح، ویتامین و آنتی‌اکسیدان است که مصرف آن اثرات قابل توجهی در سلامت بدن دارد.

این میوه با پوست مصرف می‌شود و این مسئله مزیت این میوه نسبت به دیگر اعضاء خانواده‌ی مرکبات است چرا که پوسته‌ی آن دارای روغن‌های ضروری مورد نیاز بدن، آنتی اکسیدان و فیبر است. 100 گرم از این میوه دارای 7/6 گرم فیبر است که 17 درصد از فیبر مورد نیاز روزانه‌ی بدن ما را تأمین می‌کند. به علاوه با خوردن این میوه مقدار قابل توجهی تانن، پکتین، همی سلولز و دیگر پلی‌ساکاریدهای غیر نشاسته‌ای (NSP) وارد بدن ما می‌شود.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#1,557 | Posted: 14 Oct 2015 22:36
انتشار تصویر چالش‌برانگیز درباره هضم همبرگرامروزه فست‌فودها از جمله خوردنی‌هایی هستند که علاقه‌مندان زیادی دارند و هنوز بسیاری افراد نسبت به عوارض جدی آن برای سلامتی بی‌اطلاع یا بی‌تفاوت‌اند.

به گزارش سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به تازگی وب سایت fast food menu prices عکسی منتشر کرده که تشریح می‌کند در بدن انسان یک ساعت پس از خوردن یک همبرگر چه فرآیندی اتفاق می‌افتد. در مطالب این تصویر ادعا شده که بدن برای هضم تنها این ماده خوراکی بیش از سه روز زمان صرف می‌کند.

بر اساس آنچه در این تصویر گرافیکی منتشر شده 10 دقیقه پس از خوردن یک همبرگر، ترکیب‌های شیمیایی به منظور ایجاد احساس رضایت ترشح می‌شوند. این فرآیند همچون داروهایی مثل کوکائین عمل کرده و تمایل به خوردن غیرارادی را افزایش می‌دهد.

در ادامه پس از گذشت 20 دقیقه، بدن میل به خوردن یک همبرگر دیگر دارد چراکه سطح بالایی از شیرین‌کننده ذرت با فروکتوز و سدیم موجود در این خوردنی هر دو اعتیادآور هستند. پس از نیم ساعت از گذشت زمان خوردن همبرگر، فرد احساس می‌کند آب بدنش را از دست داده چراکه سطح بالایی از نمک دریافت کرده است.

با گذشت یک ساعت پس از خوردن این غذا، فرآیند کند هضم آن اتفاق می‌افتد و ممکن است بیش از سه روز طول بکشد تا یک همبرگر به طور کامل هضم شود.
اما انتشار این تصویر بی‌دردسر هم نبوده و برخی از متخصصان را به انتقاد واداشته است. از جمله «پرییا تئو»، متخصص تغذیه و سخنگوی انجمن رژیم غذایی انگلیس با تمام ادعاهای مطرح شده در این وب‌سایت در مورد فرآیند هضم یک همبرگر در بدن موافق نیست و برخی از آن‌ها را اغراق‌آمیز می‌داند.

این پزشک با بیان اینکه در 10 دقیقه نخست، مغز غذاهای پرکالری را ترجیح می‌دهد، اظهار داشت: به طور طبیعی همه افراد غذاهای با میزان چربی بالا را دوست دارند. این گونه مواد خوراکی خوش‌طعم‌تر هستند و انبوهی از انرژی در آن‌ها وجود دارد. همچنین خوردن همبرگر با افزایش سطح قند همراه است. هر چند لزوما قند بدن را به سطح غیرمعمول افزایش نمی‌دهد.

سخنگوی انجمن رژیم غذایی انگلیس افزود: گفته می‌شود همبرگر دارای سطح بالایی از شیرین کننده ذرت با فروکتوز و سدیم است که هر دو اعتیادآور هستند که البته این ادعا از آزمایشی محدود روی موش‌ها مطرح شده و به همین دلیل هنوز نمی‌توان صحت آن را روی نمونه‌های انسانی تایید کرد.

این پزشک در پاسخ به این ادعا که خوردن همبرگر به دلیل دارا بودن سدیم موجب از دست رفتن آب بدن می‌شود، گفت: به نظر میزان نمک موجود در این ماده خوراکی به اندازه‌ای نیست که موجب کاهش آب بدن شود اما با این حال لازم است از مقدار نمک موجود در آن آگاهی داشته باشیم.

این پزشک افزود: همچنین این ادعا وجود دارد که بدن فرد پس از خوردن همبرگر تمایل دارد مجدد یک همبرگر دیگر مصرف کند اما من مخالف آن هستم. ممکن است فرد به دلیل آنکه فکر می‌کند به اندازه کافی غذا نخورده است به مصرف یک همبرگر دیگر روی آورد اما تصور نمی‌کنم بدن به طور طبیعی این واکنش را از خود نشان دهد.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، «پرییا تئو» همچین در مورد روند هضم این خوردنی معتقد است از آنجایی همبرگر حاوی میزان چربی بالایی است روند هضم آن کند می‌شود اما نمی‌توان مدت زمان دقیق آن را تعیین کرد.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#1,558 | Posted: 15 Oct 2015 23:05
عدس: منبع پروتئین و آنتی اکسیدان‌هاعدس برای خیلی از ما یادآور غذاهای خوشمزه‌ای مانند عدس پلو و البته عدسی است که صبحانه‌ای مقوی محسوب می‌شود.

خوشبختانه عدس نیز مانند دیگر اعضای خانواده‌ی حبوبات جایگاه مهمی در چهارچوب تغذیه‌ی سالم دارد. این ماده‌ی غذایی سرشار از فیبر، پروتئین و مواد مغذی ضروری و مورد نیاز بدن است. اگر شما جزو طرفداران عدس هستید که به مصرف آن ادامه دهید آن هم به طور منظم. اما اگر علاقه‌ای به این ماده‌ی غذایی ندارید مطمئن باشید با مطالعه‌ی این مطلب نظرتان عوض خواهد شد. چون همین عدس‌های کوچک نه تنها فاقد چربی بوده و به تناسب اندام‌تان کمک می‌کنند بلکه منبع آنتی‌اکسیدان‌ها و مواد مغذی‌ای است که سلامت بدنتان را ارتقا می‌دهد. عدس یک ماده‌ی غذایی مفید برای گیاهخواران محسوب می‌شود چون حاوی میزان قابل توجهی پروتئین گیاهی و جایگزین مناسبی برای گوشت قرمز است. در ادامه‌ی متن نگاه دقیق‌تری به خواص این ماده‌ی غذایی خواهیم داشت. لطفاً با ما همراه باشید.


عدس محبوب میلیون‌ها انسان در جهان
در کشورهایی مانند هند، بسیاری از مردم گوشت مصرف نمی‌کنند و پروتئین مورد نیاز بدن خود را با مصرف عدس و سویا تأمین می‌کنند. شما نیز می‌توانید به کمک این مواد غذایی میزان کالری دریافتی روزانه را کاهش دهید. یعنی زمانی که قرار است یک غذای پرچرب حاوی ژامبون و سیب‌زمینی و غیره میل کنید در کنار آن گوشه چشمی به عدس نیز داشته باشید. روش‌های مختلفی برای تهیه عدس وجود دارد که می‌تواند شما را از پروتئین موجود در آن بهره‌مند کند. بنابراین شک و تردید را کنار بگذارید و گاهی به جای گوشت قرمز، عدس میل کنید.


چرا عدس به لاغری کمک می‌کند؟
برخی بر این عقیده‌اند که مصرف عدس باعث چاقی می‌شود. اما باید بدانید که راز تناسب اندام در رعایت حد تعادل است. اگر به طور منظم و البته بدون افراط عدس مصرف می‌کنید گام مؤثری در رسیدن به تناسب اندام برداشته‌اید. به خاطر اینکه عدس سرشار از زینک (روی) است. این ماده‌ی معدنی به کنترل گرسنگی و مقابله با ریزه‌خواری بین وعده‌های غذایی کمک زیادی می‌کند. شما می‌توانید با یک پیاله عدس به طور کامل سیر شوید. عدس حاوی میزان قابل توجهی پروتئین است که در چهارچوب رژیم لاغری توصیه می‌شود.

چون این ماده برای استحکام عضلانی و پیشگیری از شل شدن آن ها لازم و ضروری است. عدس همچنین حاوی میزان قابل توجهی پتاسیم است که مانع از تجمع آب و مایعات در بافت‌ها شده و از احتباس آب پیشگیری می‌کند.


عدس منبع پروتئین و زودهضم است
یکی از مشکلاتی که مواد غذایی حاوی پروتئین مانند گوشت دارد دیرهضم بودن آن‌ها است. به عنوان مثال بعد از مصرف استیک گوشت زمان نسبتاً زیادی برای هضم آن لازم است چون مواد مغذی آن دیرتر توسط روده‌ها جذب می‌شوند. با این حال عدس حاوی نوعی اسیدآمینه است که روند هضم را سرعت می‌بخشد. البته اگر عادت داشته باشید که به عدس مواد غذایی دیگری مانند سوسیس و کالباس و مواد سنگین دیگر اضافه کنید طبیعی است که هضم آن نیز با کندی صورت خواهد گرفت. اما افزودن سبزیجاتی مانند هویج و کدو و غیره به این ماده‌ی غذایی، نه تنها اشکالی در هضم آن ایجاد نمی‌کند بلکه ارزش غذایی آن را نیز بالا می‌برد. توجه داشته باشید که میزان فیبرهای موجود در عدس و همچنین فقیر بودن این ماده‌ی غذایی از نظر چربی باعث می شود که تأثیر زیادی به عملکرد روده‌ها و همچنین تنظیم وزن داشته باشد.


عدس منبع طبیعی مواد مغذی
عدس یک ماده‌ی غذایی نسبتاً ارزان قیمت، بسیار خوشمزه و حاوی ویتامین‌ها، مواد معدنی و پروتئین است. بنابراین نمی‌توان از خیر چنین ماده‌ی غذایی مفیدی گذشت. عدس حاوی ویتامین‌های A ،B1 ،B2 ،B3 ،B6 ،C و E می‌باشد. این ماده‌ی غذایی همچنین حاوی مواد معدنی مفیدی مانند پتاسیم، کلسیم، فسفر، آهن، منیزیم، اسیدفولیک و سدیم است. توصیه می‌کنیم برای بهره‌مند شدن از این مواد مغذی در هفته یک تا دو مرتبه عدس میل کنید. با همین کار ساده به راحتی می‌توانید با یبوست مقابله کنید و بیشتر مراقب کولون خود باشید.

عدس همچنین برای کنترل کلسترول خون، مقابله با استرس (به دلیل دارا بودن ویتامین های گروه B)، جذب بیشتر کلسیم و در نتیجه مقابله با پوکی استخوان مفید است. این ماده‌ی غذایی برای افراد مبتلا به دیابت یک ماده‌ی غذایی فوق العاده محسوب می‌شود. اگر دچار کم خونی هستید نیز می‌توانید به عدس اعتماد کنید. مصرف عدس همچنین به خانم‌های باردار و شیرده توصیه می‌شود چون حاوی میزان قابل توجهی اسیدفولیک و پروتئین است. عدس استخوان‌ها، دندان‌ها، موها، پوست و ناخن‌های شما را تقویت خواهد کرد.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#1,559 | Posted: 2 Jul 2016 01:22
ویدئوگیم‌ها می‌توانند پرده از پا به سن گذاشتن شما بردارند

پا به سن گذاشتن دلبخواهی نیست، در این مسیر، ما در زندگی خیلی زود به برخی از مهارت‌ها دست پیدا می کنیم, در حالی که دستیابی به برخی دیگر از آنها، تنها بعد از گذشت چند دهه میسر می شود. در مقابل برخی از ظرفیت‌های بدنی و فکری ما هم کاهش پیدا می‌کند.

پژوهشگران از شیوه‌های مختلفی برای ارزیابی تواناییهای ذهنی استفاده می‌کنند، اما جالب است بدانید که بازی‌های ویدئویی رقابتی می‌توانند با دقت خوبی تفاوت مغزهای جوان و پیر را بنمایانند.

به تازگی زیست‌شناسی به نام جو هانسون، در یک شوی ویدئویی علمی، در مورد این شیوه توضیحات جالبی داده است.

البته پیش از این شطرنج هم برای بررسی توانایی‌های مغزی استفاده می‌شد، اما این کار محدودیت‌های خاص خود را داشت. اما حالا پژوهشگران به یاری گیم‌هایی مانند استارکرفت ۲ می توانند درک عمیق‌تری از میزان تغییر توانایی‌های ذهنی به علت افزایش سن داشته باشند.

این بازی یک بازی راهبردی جالب است و در آن کاربران باید به صورت بی‌درنگ و تحت فشار برای افزایش نیروی خود و تحلیل نیروی دشمن تلاش کنند. به این ترتیب این بازی می‌تواند برآورد خوبی از عملکرد شناختی مغز ما تحت استرس زیاد، به دست بدهد، چون تقریبا یک بازیکن خوب در این بازی در هر دقیقه باید ۳۰۰ عمل ریز و درشت انجام بدهد، آنهایی هم که در سطح عالی هستند دو برابر این تعداد «عمل در دقیقه» دارند.

حالا اگر هزاران هزار بازی استارکرفت را بررسی کنیم، قطعا به نتایج جالبی‌می رسیم. دانشمندان کانادایی به نتیجه ای رسیده ان که شاید برای شما نگران کننده باشد:

بعد از ۲۴ سالگی، سرعت واکنش ما کند می شود، تا آن حد که در مقایسه با حریفان جوان خود در یک بازی ۱۵ دقیقه ای به خاطر همین کندی واکنش, حدود ۳۰ ثانیه وقت کم می اوریم و پیداست که همین زمان برای باختن کافی است!

اما اگر شما در حال پا به سن گذاشتن هستید, نگران نشوید، چون با گذشت سن، توانایی چندکارگی یا مالتی تسکینگ ما افزایش می کند و به خاطر کسب تجربه، تصمیمات مقتضی‌تری می‌گیریم.

به عبارت دیگر با گذشت سن ما کُندتر می‌شویم، اما می‌توانیم امیدوار باشیم که با خردمندی و تجربه، این کندی ناگزیر را جبران کنیم.

مرد=زن
     
#1,560 | Posted: 19 Nov 2016 22:35
پزشکان دختر انگلیسی را منجمد کردند که در آینده زنده شود ( لینک فیلم )

این دختربچه ۱۴ ساله در نامه ای به قاضی نوشته بود که می خواهد زندگی طولانی تری داشته باشد و نمی خواهد که زیر خاک دفن شود.


یک دختر بچه ۱۴ ساله مبتلا به سرطان که به امید پیدا شدن درمان در آینده خواسته بود تا بدنش پس از مرگ منجمد شود، برای انجام تکنیک موسوم به «سرمازیستی» به ایالات متحده منتقل شد.

به گزارش عصر ایران به نقل از یورور نیوز، این دختر بریتانیایی اندکی پیش از مرگش که در ماه اکتبر روی داد موفق شده بود که در یک فرآیند قانونی، اجازه قاضی برای اجرای خواست خود را کسب کند. اختلاف قانونی میان پدر و مادر این دختر بود. پدر او مخالف انجام سرمازیستی و مادر موافق خواسته دخترش بود.

این دختربچه ۱۴ ساله در نامه ای به قاضی نوشته بود که می خواهد زندگی طولانی تری داشته باشد و نمی خواهد که زیر خاک دفن شود.

سرمازیستی یا Cryonics دانشی نوبنیاد است که با پائین آوردن دمای و تخلیه خون، بدن فرد مرده را توسط نیتروژن مایع منجمد می کند، اما به صورتی که به بافت ها و سلولهای بدن آسیبی وارد نشود تا شاید در آینده و با پیشرفت علم راهی برای بازگرداندن آن به زندگی و درمان بیماری فرد پیدا شود.دستگاه های لازم برای اجرای این فنآوری تنها در آمریکا و روسیه وجود دارد و هزینه آن بسیار بالاست. هزینه انجام این تکنیک در مورد این دختر بچه تقریبا ۴۳ هزار یورو بوده است.لینک :
     
صفحه  صفحه 156 از 157:  « پیشین  1  ...  154  155  156  157  پسین » 
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش / Science News | دانستنیهای علمی بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites