تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
علم و دانش

Science News | دانستنیهای علمی

صفحه  صفحه 4 از 157:  « پیشین  1  2  3  4  5  ...  153  154  155  156  157  پسین »  
#31 | Posted: 24 Oct 2010 19:08
زنان از مردان جان سخترن

پزشکان بيمارستان جان هاپکينز در بالتيمور آمريکا دريافتند که زنان نسبت به مرداني که در اثر يک تصادف دچار جراحات مشابهي شده اند 14 درصد شانس بيشتري براي زنده ماندن دارند.
به گفته اين پزشکان، علت اين مسئله هورمونهايي است که به صورت تخصصي در هر يک از دو جنس ترشح مي شود. به طوري که هورمونهاي مردانه بر روي سيستم ايمني آسيب ديده يک تاثير منفي برجاي مي گذارند. در بدن زنان و مردان هم هورمون مردانه تستوسترون و هم هورمون زنانه استروژن توليد مي شود و تنها ميزان توليد آنها در هر جنس متفاوت است.
اين محققان اين فرضيه را مطرح کردند که با تزريق "آندروژنهاي مسدود کننده" در لحظه بعد از تصادف به مردان مي توان شانس زنده ماندن آنها را افزايش داد.
به منظور دستيابي به اين نتايج، اين دانشمندان داده هاي موجود در بانک اطلاعات مربوط به جراحات بيش از 48 هزار بيمار از هر دو جنس را مورد بررسي قرار دادند.
اين اطلاعات در سه گروه سني شامل کودکان حداکثر 12 سال، جوانان و بزرگسالان بين 13 تا 64 سال و سالمندان بالاي 65 سال دسته بندي شد.
اين بررسيها به نتايج شگفت انگيزي در مورد بيماران کودک که در آنها هورمونهاي جنسي هنوز توسعه نيافته اند و سالمندان که در آنها فعاليت هورموني تاحد قابل ملاحظه اي کاهش يافته است رسيد. به طوريکه در اين دو گروه سنتي، شانس زنده ماندن برپايه جنس افزايش پيدا نمي کرد و تنها در گروه سني ميانه از 13 تا 64 سال، تفکيک جنسيتي عامل افزايش احتمال زنده ماندن در طول يک حادثه و جراحت ناشي از آن بود.

او که شادماني را از مردم بگيرد ، بي شک از گماشتگان شيطان است " کوروش بزرگ"
     
#32 | Posted: 24 Oct 2010 19:09
تصميم گيري صحيح در سه سوت

"وقتي بدانيد ارزشهايتان چيست، گرفتن تصميمات مهم ديگر سخت نخواهد بود." – روي ديزني

آيا شده تا به حال با کسي در ماشين باشيد و اين سوال پيش بيايد که،

"دوست داري چه بخوريم؟"

"نمي دانم، تو چي دوست داري؟"

"منم نمي دانم، هر چي باشه خوبه."

"ساندويچ خوبه؟"

"نه الان حال برگر خوردن ندارم."

"هيچوقت نشده تا به حال تصميم درستي بگيرم که کسي از آن خبردار شده باشد." – چارلي جونز

تصميم گيري سريع در همه جنبه هاي زندگي اهميت بسيار زيادي دارد. هر تصميمي که مي گيريد يک نتيجه به دنبال خواهد داشت. براي بعضي ها اين فرايند تصميم گيري بسيار سريع و بدون مشکل است. براي بعضي ديگر حتي اينکه صبح که مي خواهند سر کار بروند چه بپوشند هم يک پروژه بسيار طولاني و خسته کننده مي شود.


چرا تصميم گرفتن سخت است

اگر پشت هر تصميم گيري يک قدرت اعجاب آور باشد و تصميماتي که مي گيريد زندگي شما را شکل دهد، پس چرا تصميم گرفتن اينقدر سخت است؟ يک متخصص اين توضيح را ارائه مي کند: "بعضي چيزهاي دنياي مدرن—مثل گوشي موبايل و ايميل—براي رشد رهبران سالم نيست. قبل از اينکه گوشي موبايل اختراع شود، اگر رئيس حضور نداشت، مسوليت با مقام بعد از او بود. اين تصميم يا درست بود يا غلط اما بايد مسئوليت را قبول مي کرديد. با همين کارها بود که آموزش مي ديديد و رشد مي کرديد. الان ديگر خيلي راحت زنگ مي زنند و از رئيس مي پرسند که چه بکنند. رئيس هاي کارکشه و قديمي تر معمولاً به کارمندانشان مي گويند فقط وقتي به آنها زنگ بزنند که ديگر کار از کار گذشته است نه قبل از آن."

بايد بگويم من هم با عقيده اين متخصص موافقم. مسئوليت تصميم گيري بايد روي تصميم گيرنده باشد. اگر تصميم گيرنده محکمي نباشيد، بهترين کاري که براي بهتر شدن و تقويت خود مي توانيد بکنيد اين است که شروع به گرفتن تصميمات مربوط به خود کنيد. البته گفتن اين خيلي ساده تر از عمل کردن به آن است. عوامل زيادي از تصميم گيري افراد جلوگيري مي کند که در زير به آنها اشاره مي کنيم.

ترس از شکست – يکي از دلايلي که چرا فرايند تصميم گيري براي بعضي افراد اينقدر دشوار شده است به خاطر عواقب و نتايج سخت آن تصميم مي باشد. فرد نمي خواهد با نتيجه آن تصميم روبه رو شود.

ترس از مسئوليت – بعضي ها نمي خواهند اگر تصميمشان اشتباه باشد مسئوليت آنچه اتفاق مي افتد را گردن بگيرند.

فقدان تجربه – وقتي در کودکي نتوانسته باشيد براي خود تصميمات بزرگ يا حتي کوچک بگيريد، توانايي تصميم گيري در بزرگسالي را هم نخواهيد داشت.

انتخاب هاي زياد – داشتن انتخاب هاي خوب زياد فرايند تصميم گيري را دشوار مي کند.


محاسبات در مقابل احساسات

بيشتر مردم فکر مي کنند که همه تصميمات بايد برحسب آنچه احساس مي کنند گرفته شود. زمان هايي هست که تصميم گيري براساس احساسات درست ترين روش بود. تصميم گيري براين اساس فوايدي دارد. يکي از مزيت هاي آن سرعت عمل است. از روي احساس تصميم گرفتن نياز به هيچ حساب کتابي ندارد.

چند وقت پيش در يک جلسه آموزشي سمينار بودم که در آن پيتزا سرو مي شد. وقتي همه به صف شدند و تکه هاي پيتزايمان را برداشتيم من متوجه دو دسته متفاوت از افراد شدم. بعضي ها به سمت جعبه هاي پيتزايي مي رفتند که روي پيتزا مطابق ميل و ذائقه شان بود. يک نگاه سريع مي انداختند و بعد تکه اي که نزديکتر به آنها بود را بر مي داشتند. بعضي هاي ديگر به دقت به تکه هاي پيتزا نگاه مي کردند و در ذهنشان حساب کتاب مي کردند که کدام تکه کوچکتر است و آن تکه کوچکتر را برمي داشتند.

بااينکه براي آنهايي که در صف پشت آنها قرار داشتند اينکار کمي خسته کننده بود اما مشخص بود که تصميم گيري آنها فقط از طريق شهود نيست. احتمالاً محتوي چربي، سديم يا کربوهيدرات هاي هر پيتزا بر تصميم آنها اثر داشته و باعث شده که به سمت پيتزاهاي بزرگتر نروند. در برخي موارد، آن تصميماتي که براساس حساب کتاب باشد تصميمات بهتري هستند.

از طرف ديگر اگر همه تصميم گيري ها براساس حساب کتاب باشد درست به اندازه تصميمات صرفاً احساسي بد خواهد بود. اگر بخواهيد شغلي را که 4 سال آينده تان را مي خواهيد با آن بگذرانيد را انتخاب کنيد، ممکن است همه عوامل به نظرتان بسيار مهم برسند. شما بايد تصميم بگيريد که يک متخصص مالي شويد يا به کلاس آشپزي برويد. ممکن است برآورد کنيد که مي توانيد براساس مهارت هاي کنونيتان، طول مدت آموزش، و درآمد شروع يک متخصص مالي تا يک متخصص آشپزي، يک متخصص مالي شويد.

ممکن است نتيجه گيري کنيد که بهترين تصميم براساس محاسباتتان اين است که تخصص مالي را پيش بگيريد. بعد ممکن است با خودتان بگوييد، "صبر کن، من اصلاً دوست ندارم يک متخصص مالي شوم." بااينکه محاسباتتان شما را به يک سمت مي کشاند اما علايقتان به سمت نقطه مخالف آن هدايتتان مي کند.

بهترين راه براي شروع گرفتن تصميمي که مي خواهيد با آن زندگي کنيد اين است که چند سوال مهم از خودتان بپرسيد.

- آيا همه اطلاعات لازم براي گرفتن يک تصميم درست را دارم؟

- چه انتخاب هايي پيش روي من است؟

- اگر تصميم نادرست بگيرم چه مي شود؟

- اگر تصميمي که مي گيرم نادرست باشد چه احساسي خواهم داشت؟

- آيا تابه حال لازم بوده در گذشته تصميم مشابهي بگيرم؟ اگر اينطور است، نتيجه آن چه بوده؟

- ادراک و شهود من در اين باره چه ميگويد؟

گرفتن تصميم

کسانيکه قادرند سريع تصميمات درست بگيرند در همه مراحل زندگيشان با ارزش تلقي مي شوند. در بيزنس کسانيکه مي توانند تصميمات درست بگيرند رهبران بهتر و تواناتري به شمار مي روند. در فوتبال بازيکنان خط حمله مهمترين موقعيت را دارند چون تصميم گيري نهايي با آنها است. حتي در خانه خودتان هم مي بينيد که کسي که اکثر تصميمات را مي گيرد کسي است که امور خانه را برعهده مي گيرد. داشتن مهارت تصميم گيري صحيح ارزش بسيار بالايي در زندگي دارد.

"... وقتي بايد تصميم سريعي بگيريد و مي دانيد که اين احتمال وجود دارد که اين تصميم اشتباه باشد، بدترين کاري که مي توانيد بکنيد اين است که بنشينيد آنجا و بترسيد و اميدوار باشيد." -- استيون ييتس

ارزشهاي خود را بشناسيد – وقتي چيزهايي که برايتان ارزشمند هستند را بشناسيد، تصميماتتان ساده تر خواهند شد. اگر به خانواده تان بيشتر از پول ارزش مي گذاريد آنوقت تصميم اينکه کاري انتخاب نکنيد که زمان استراحتتان کنار خانواده را نگيرد بسيار ساده تر به ذهنتان خواهد رسيد. رمز کار اينجا اين است که درمورد چيزهايي که برايتان ارزشمند است با خودتان صادق باشيد. روي ديزني، برادر والت ديزني که در سالهاي اخير امور مالي ديزني را اداره مي کرد، مي گويد، "وقتي بدانيد ارزشهايتان چيست، تصميم گرفتن ديگر سخت نخواهد بود."

اطلاعات – تا مي توانيد سريع درمورد مسئله موردنظر اطلاعات جمع کنيد. ممکن است بخواهيد از کسي اطلاعات بگيريد اما وقتي تصميمي آينده شما را تعيين مي کند فقط روي توصيه هاي آنها تکيه نکنيد. درعوض براي گرفتن تصميمتان از اطلاعات آنها استفاده کنيد.

آرام باشيد – حفظ آرامش و خونسردي يکي از بهترين چيزهايي است که مي توانيد در تصميم گيري هاي مهم داشته باشيد. تصميم گرفتن در آرامش مطمئناً خيلي بهتر خواهد بود چون قادر خواهيد بود همه اطلاعات لازم را به خوبي بررسي کرده و احساسات گمراه کننده و نامربوط را از خودتان دور کنيد.

"بعضي وقت ها مهم نيست از کدام طرف حصار پايين مي پريد. مهم همان پايين پريدن است! بدون تصميم گيري قادر به پيشرفت نخواهيد بود." – جيم ران

شجاعت مي خواهد – تصميم گيري سريع شجاعت مي خواهد. اينکه بتوانيد سريع فکر کنيد و با نشانه هاي احتمالي يک تصميم گيري نادرست کنار بياييد نيازمند شجاعت است. با گرفتن سريع تصميمات کوچک از روي غريزه شروع کنيد و بعد نتيجه را بررسي کنيد. با ياد گرفتن اينکه براي هر موقعيت کوچکي که در آن هستيد تصميم بگيريد و بعد بررسي نتيجه آن قدم اول را برداريد.

نتيجه دلخواهتان را بشناسيد – مهمترين دليل براي گرفتن يک تصميم در قدم اول اين است که نياز به يک نتيجه خاص است. مشکلي که معمولاً طي فرايند تصميم گيري اتفاق مي افتد اين است که نتيجه دلخواه به طور کامل واضح نيست. بايد بدانيد که مي خواهيد تصميمتان به چه نتيجه اي منتهي شود.

ياد بگيريد با تصميماتتان زندگي کنيد – بايد ياد بگيريد که تصميمات بد را پشت سر بگذاريد. وقتي تصميمتان نتيجه اي که مي خواهيد را در بر داشت جشن بگيريد و از تصميمات بدتان هم درس بگيريد. خيلي وقتتان را صرف تصميمات بدتان نکنيد و سعي کنيد آنها را از فکرتان بيرون بيندازيد و بعد به عقب برگرديد و ببينيد چطور مي توانيد تصميم را مديريت کنيد که بهترين نتيجه را به دنبال داشته باشد.

استيو ييتس در مجله شانس گفته است، "تاجران موفق وقت زيادي را صرف اندوه خوردن براي تصميمات گذشته نمي کنند. اگر تصميمي اشتباه از آب درآمد از آن سريع مي گذرند. پس وقتي قرار است تصميمي را سريع بگيريد و ميدانيد اين امکان وجود دارد که اشتباه از آب دربيايد، بدترين کاري که مي توانيد بکنيد اين است که بنشينيد همانجا و بترسيد و اميدوار باشيد. بايد محکم باشيد، جلو برويد و انجامش دهيد."

گرفتن تصميمات مهم در زمان کم نياز به قدرت و کنترل بيشتر در زندگيتان دارد. همچنين به اين معناست که اين فرصت را خواهيد داشت که اطمينان ديگران را جلب کنيد. اينکه بتوانيد تصميمات مهم بگيريد زندگي و کارتان را بهتر خواهد کرد. تصميم گيري مهارتي است که براي موثر بودن در زندگي بايد ياد بگيريد و وقتي ديناميک هاي تصميم گيري را ياد بگيريد و چيزهايي که ياد گرفته ايد را در زندگيتان پياده کنيد درست در مسير موفقيت افتاده ايد.

او که شادماني را از مردم بگيرد ، بي شک از گماشتگان شيطان است " کوروش بزرگ"
     
#33 | Posted: 24 Oct 2010 19:12
خوش بحال کچل ها (طنز)

http://www.iseebaldpeople.com/images/bald%20kid.jpg


خبر: «موها زمان سکته را مي‌دانند،‌ چون تحقيقات نشان مي‌دهد موها مي‌توانند تاريخچه‌اي از استرس‌هاي شخص را در خود ذخيره کنند.»

من هميشه به کچل‌ها حسادت مي‌کردم. بعد از خواندن اين خبر، يک دليل ديگر به دلايلم براي حسادت اضافه شد.

1- کچل‌ها زودتر از همه متوجه شروع بارش باران مي‌شوند.

2- کچل‌ها مي‌توانند با خيال راحت شيشه اتومبيل را پايين بکشند و از جريان هوا لذت ببرند.

3- آنها به راحتي مي‌توانند براي رفتن به مهمترين مهماني‌ها هم از موتورسيکلت استفاده کنند.

4- مودارها اگر عرق بکنند، بايد بروند حمام و کلي موهايشان را با شامپو چنگ بزنند تا چربي و عرق از پوست سرشان پاک شود ولي کچل‌ها با يک دستمال کاغذي مشکل را حل مي‌کنند.

5- کچل‌ها غصه‌هايشان کمتر است و مثل بقيه هر روز نگراني ريزش موهايشان را ندارند.

6- و بالاخره اينکه کچل‌ها استرس‌هايشان ذخيره نمي‌شود.

او که شادماني را از مردم بگيرد ، بي شک از گماشتگان شيطان است " کوروش بزرگ"
     
#34 | Posted: 25 Oct 2010 17:49
نکات زیر را به خاطر بسپارید، جدی بگیرید

Answer the phone by LEFTear
برای صحبت با موبایل از گوش چپ استفاده کن

Do not drink coffeeTWICE a day
روزانه بیش از دو فنجان قهوه ننوشید.

Do not take pills withCOOL water
قرص و داروها را با آب خیلی سرد تناول نکنید.

Do not have HUGE meals after 5pm
بعد از ساعت 5:00 عصر از خوردن غذای چرب خوداری کنید.

Reduce the amount of TEAyou consume
مصرف چای روزانه را کم کنید

Reduce the amount of OILYfood you consume
از مقدار غذای چرب و اشباع شده با روغن در وعده های غذایی کم کنید

Drink more WATER in the morning, less at night
در صبح آب بيشتر و در شب آب كمتر بنوشيد.

Keep your distance from hand phone CHARGERS
از گوشی موبایل در زمان شارژ شدن دوری کنید..

Do not use headphones/earphone forLONG period of time
از سمعکهای تلفن ثابت و موبایل برای مدت طولانی استفاده نکنید.

Best sleeping time is from10pm at night to 6amin the morning
بهترین زمان خواب از ساعت 10:00 شب تا ساعت 6:00 صبح است

Do not lie down immediately after taking medicinebefore sleeping
بعد ازخوردن دارو فورا" به خواب نروید.

When battery is down to theLAST grid/bar, do not answer the phone as the radiation is 1000 times
زمانیکه باتری موبایل ضعیف است با جایی تماس نگیرید و تماس کسی را جواب ندهید چون در این حالت امواجی که گوشی منتشر می کند 1000 برابر است.

او که شادماني را از مردم بگيرد ، بي شک از گماشتگان شيطان است " کوروش بزرگ"
     
#35 | Posted: 28 Oct 2010 10:46
تلفن همراه و افزایش ضربان قلب

محققان دانشگاه Trent کانادا گزارش کردند رابطه عمیقی میان استفاده از تلفن همراه و بی نظمی ضربان قلب وجود دارد.

در آزمایشی که از 25 فردی که میانگین سنی 37 تا 79 سال داشتند انجام شد نشان داد که استفاده از تلفن های همراه باعث افزایش ضربان قلب و ثبت 93 ضربه در دقیقه می شود.
بر اساس نتایج منتشر شده از مطالعات محققان دانشگاه Trent در روزنامه اروپایی Oncology، کاربرانی که میانسال 37 تا 58 سال دارند آسیب پذیرترین افرادی هستند که از تلفن های همراه استفاده می کنند. این گروه از افراد با به هم ریختگی ریتم ضربان قلب، تپش قلب، یا افزایش ضربان قلب و علایمی همچون سرگیجه، حالت تهوع و عرق کردن بیشتر از سایرین مواجه می شوند.
علایمی همچون اختلالات حافظه و خستگی نیز در این افراد دیده می شود.
محققان این دانشگاه معتقدند دستگاه های بی سیم، شبکه های Wi-Fi و لامپ های فلورسنت هم می توانند چنین تاثیراتی روی کاربران داشته باشند.
این محققان می گویند دستگاه هایی مثل تلفن های همراه و اتصالات Wi-Fi از خود ریزموج هایی منتشر می کنند.
این نتایج در مدارس بیش از سایر مکان ها دیده شده که از اتصالات شبکه های بی سیم استفاده می شود و دانش آموزان بسیاری با مشکلات قلبی مواجه شده اند.
محققان همچنین معتقدند استفاده طولانی مدت از تلفن های همراه می تواند باعث بروز امراضی همچون تومور مغزی یا سرطان های دیگر شود.
این در حالی است که مطالعات دیگری نشان داده این دستگاه ها مشکلی برای سلامتی کاربران ایجاد نمی کند.

او که شادماني را از مردم بگيرد ، بي شک از گماشتگان شيطان است " کوروش بزرگ"
     
#36 | Posted: 28 Oct 2010 10:47
بیش از شش درصد کل ترافیک اینترنت توسط گوگل هدایت می‌شود

بر اساس جدیدترین آمار "آربور نت ورکس"، غول جست‌وجو و تبلیغات گوگل اکنون 6.4 درصد از ترافیک اینترنت در سراسر جهان را تشکیل می‌دهد.

این آمار رکورد جدیدی برای گوگل محسوب می‌شود زیرا از ماه ژانویه بیش از یک درصد از کل سهم ترافیک اینترنت را به دست آورده است.

طبق گزارش این شرکت امنیت آنلاین، اگر گوگل یک ISP پهنای باند بود، دومین ارایه‌کننده بزرگ خدمات اینترنت در جهان محسوب می‌شد.

این آمار در صورت برآورد ترافیکی که از سوی منابع GGC گوگل منتقل می‌شوند، به هشت تا 12 درصد می‌رسد. در زمینه سهم بازار، گوگل به‌طور قابل ملاحظه‌ای سریع‌تر از کل حجم اینترنت رشد می‌کند که در حال حاضر هر سال 40 تا 45 درصد افزایش می‌یابد.

او که شادماني را از مردم بگيرد ، بي شک از گماشتگان شيطان است " کوروش بزرگ"
     
#37 | Posted: 28 Oct 2010 10:49
بیش از شش درصد کل ترافیک اینترنت توسط گوگل هدایت می‌شود

بر اساس جدیدترین آمار "آربور نت ورکس"، غول جست‌وجو و تبلیغات گوگل اکنون 6.4 درصد از ترافیک اینترنت در سراسر جهان را تشکیل می‌دهد.

این آمار رکورد جدیدی برای گوگل محسوب می‌شود زیرا از ماه ژانویه بیش از یک درصد از کل سهم ترافیک اینترنت را به دست آورده است.

طبق گزارش این شرکت امنیت آنلاین، اگر گوگل یک ISP پهنای باند بود، دومین ارایه‌کننده بزرگ خدمات اینترنت در جهان محسوب می‌شد.

این آمار در صورت برآورد ترافیکی که از سوی منابع GGC گوگل منتقل می‌شوند، به هشت تا 12 درصد می‌رسد. در زمینه سهم بازار، گوگل به‌طور قابل ملاحظه‌ای سریع‌تر از کل حجم اینترنت رشد می‌کند که در حال حاضر هر سال 40 تا 45 درصد افزایش می‌یابد.

==============================

PlayStation 2 ده ساله شد

Sony Computer Entertainment America (SCEA دهمین سالگرد کنسول PlayStation 2 را جشن میگیرد.سیستمی که با ورود آن به دنیای سرگرمی در ۲۶ اکتبر سال ۲۰۰۰ , تمامی مرزها را از تجربه یک بازی ویدیویی تغییر داد.PS2 با تکنولوژی هایی مثل DVD و CD ترکیبی , اتصال آنلاین و معرفی قابلیت تشخیص حرکت از طریق دوربین یو اس بی EyeToy , اولین سیستمی بود که معنای واقعی سرگرمی خانگی را برای همه ی اعضای خانواده به نمایش گذاشت.اکنون پس از ۱۰ سال این سسیتم هنوز به خانه های زیادی در سراسر دنیا وارد میشود و به گیمر ها خوش آمد میگوید , شاید کسانی که هنگام اولین حضور این کنسول در بازار , حتی متولد هم نشده بودند.

موفق در فروش جهانی و هنوز یکی از کنسول های محبوب.از هر سه نفر یک نفر در ایالات متحده به طور تقریب دارای PS2 هستند و ۱۴۶ میلیون نفر در جهان نیز , محبوبیت این کنسول را تصدیق میکنند.PlayStation 2 خالق عناوینی چون : God of War, Gran Turismo, Ratchet & Clank و METAL GEAR SOLID است که همچنان به طرفداران آنها در نسل جدید نیز افزوده میشود.در دهمین سال , PlayStation 2 طرفداران خود را با یک bundle جدید یعنی : Disney-Pixar's Toy Story 3: The Video Game خوشحال کرده است که قرار است این باندل دستگاه از ۳۱ اکتبر ۲۰۱۰ و با قیمت ۹۹ دلار عرضه شود.این کنسول به گفته گزارش , PS2 را با این بازی ترکیب میکند.

[imgs=https://www.winbeta.net/wp-content/uploads/ps2-300x297.jpg]http://www.winbeta.net/wp-content/uploads/ps2-300x297.jpg[/imgs]

esse Divinch ریییس واحد تحقیقات و ارتباطات EEDAR میگوید : "PlayStation 2 اولین پلتفرم واقعی برای سرگرمی خانگی بود که مشتریان را قادر می ساخت که سرگرمی های خود را در یک کنسول داشته باشند.از سال ۲۰۰۰ صنعت بازی های ویدیویی بزرگتر و متنوع تر شده و گرایش به تحکیم سرگرمی در یک پلتفرم نیز گسترش پیدا کرده است , دیدگاهی که توسط PlayStation 2 در ده سال پیش آغاز شد."

بازی ها و طرفداران این کنسول هر روز در حال افزایش هستند.در ایالات متحده , بیش از نیم میلیارد نرم افزار برای PS2 فروخته شده.همچنین ۲۰۰۰ بازی در آرشیو این کنسول موجود است.با سابقه ده ساله , هنوز شور و شوق برای این کنسول دیده میشود.کنسولی که برای ۹۹ دلار ساعت ها سرگرمی برای خانواده به ارمغان می آورد.

PlayStation2 در راه ارج نهادن به مشتری خوب عمل کرده و به عنوان یک قطب برای صنعت سرگرمی و یک الگو برای برند PlayStation محسوب میشود.

او که شادماني را از مردم بگيرد ، بي شک از گماشتگان شيطان است " کوروش بزرگ"
     
#38 | Posted: 30 Oct 2010 13:08
عمل جراحی موفق آمیز روبات ها بدون حضور انسان

اگر قرار باشد حتی مسئول بیهوشی شما هم یک روبات باشد، آن وقت چه حسی خواهید داشت؟ خب،‌ ظاهرا یک انسان شجاع پیدا شده که به دو روبات اجازه دهد برای اولین بار،‌ جراحی کاملی را بدون حضور انسان روی او انجام بدهند.

به گزارش پاپ‌ساینس، در مرکز سلامت دانشگاه مک‌گیل،‌ دو روبات مک‌اسلیپی و داوینچی، اولین جراحی روباتی دنیا را با خارج کردن پروستات یک مرد، انجام دادند.

داوینچی روبات جراحی پرکاربردی است که جراحان می‌توانند آن (یا شاید باید بگویم او) را از راه دور کنترل کنند. مک‌اسلیپی هم در حقیقت یک متخصص بیهوشی است. این دو روبات با همکاری هم اولین جراحی روباتی را در بیمارستان عمومی مونترال با موفقیت انجام دادند. البته جراحان آن‌ها را به دقت زیر نظر داشتند.

داوینچی تصاویر اچ.دی سه‌بعدی را برای گروه جراحی می‌فرستاد و آن‌ها از طریق کنترل ویدئویی،‌ از بازوهایش استفاده می‌کردند.

مک‌اسلیپی هم ثابت کرد که می‌تواند همراه بسیار خوبی برای جراحان روبات باشد. بیهوشی در یک جراحی روباتی می‌تواند دشوار باشد؛ چراکه بیمار باید در حالتی ثابت و با ماهیچه‌هایی کاملا رها قرار داشته باشد.

گفته می‌شود که مک‌اسلیپی می‌تواند برای هر عمل جراحی به کار بیاید و به عنوان یک متخصص بیهوشی خوب،‌ میزان هشیاری بیمار را کنترل نماید.

موفقت این اولین جراحی روباتی باعث شده که مک‌اسلیپی و داوینچی حالا برای خود یک تیم جراحی تشکیل بدهند. محققین تصمیم گرفته‌اند که از این تیم جراحی روباتی در طیف وسیعی از جراحی‌ها و بیماری‌ها استفاده کنند و نحوه جراحی آن‌ها را مورد ارزیابی قرار دهند.

شاید روزی برسد که دست‌کم بخشی از عمل‌های جراحی هم به روبات‌ها سپرده شود. البته ظاهرا به این زودی‌ها قرار نیست نقش انسان در این جراحی‌های حذف بشود. پس خیلی نگران نباشید!

این كاربر به درخواست خودش بن شد.
مدیریت انجمن پرنس و پرنسس
     
#39 | Posted: 30 Oct 2010 19:56
گارتنر؛ آفیس مک 2011 بهترین آفیس تا به اکنون

مایکروسافت اخیرا Office for Mac 2011 را عرضه نموده است که جدیدترین نسخه ی سوییت برنامه کاربردی اش است که برای سیستم عامل مک طراحی شده است.

آفیس 2011 اولین ایده و فناوری مایکروسافت برای مک می باشد.

مایکروسافت رابط ribbon را که در آفیس 2007 ویندوز آغاز می شود را پیش از این افزوده بود.
مایکل گارتنبرگ یکی از تحلیل گران شرکت گارتنر گفت؛ این سوئیت جدید پرکارترین و اثرگذارترین سوئیت مایکروسافت تا به امروز است.

گارتنبرگ در ادامه افزود؛ بدون در نظر گرفتن آن در مک آن بهترین آفیسی است که تاکنون ارائه شده است.
این آفیس سبب می شود ورژن مک در تعامل و هم ردیف با ورژن ویندوز قرار گیرد.

او که شادماني را از مردم بگيرد ، بي شک از گماشتگان شيطان است " کوروش بزرگ"
     
#40 | Posted: 19 Nov 2010 18:18
1
عطسه چیست؟!
عطسه یکنوع مکانیزم دفاعی می‌باشد که جهت دفع مواد محرک محیط داخل بینی انجام می‌شود، این مواد محرک ممکن است داخلی یا خارجی باشند.


مفاهیم کلی
وجود یک شی خارجی و خصوصا نرم و سبک ، سریعا موجب ایجاد عطسه می‌گردد تا مواد خارجی ، از بینی خارج شود. داخل حفرات بینی بوسیله بافت پوششی دربرگرفته شده که شامل مژه ، سلولهای بویایی و سلولهای محافظ می‌باشند. اما قبل اینکه شی خارجی بتواند مژه‌ها را به حرکت وادار کند، این شی به غشای مخاطی روی لایه پوششی برخورد می‌کند و همین باعث تحریک سلولهای عصبی واقع در بافت پوششی می‌شوند و پیام به هیپوتالاموس مغز رفته و موجب تشخیص یک بوی خاص می‌شود. اما چگونه عطسه اتفاق می‌افتد؟ برای ایجاد عطسه ، نیاز به حرکت در آوردن مژه‌های سطح پوشش بینی است در واقع ، عطسه بیشتر تحت کنترل حس لامسه است تا چشایی.


رفلکس عطسه
رفلکس عطسه بسیار شبیه رفکلس سرفه است به استثنای اینکه به جای مجاری تنفسی تحتانی مربوط به مجاری بینی است. استیمولوس ایجاد کننده رفلکس عطسه تحریک در مجاری بینی است و ایمپالسهای مرکز رو از طریق عصب پنجم به پیاز مغز تیره می‌روند که در آنجا رفلکس عطسه تحریک می‌شود. به این ترتیب مقدار زیادی هوا به سرعت از طریق بینی عبور می‌کند و به این ترتیب به پاک کردن مجاری بینی از مواد خارجی کمک می‌کند.

زمانی که عطسه روی می‌دهد قفسه سینه شدیدا منقبض می‌شود. در همان زمان جعبه صدا بسته می‌شود بطوری که تا قبل از باز شدن جعبه صدا ، هوا با فشار زیادی در پشت آن جمع می‌شود این حالت انفجاری هوا مقدار زیادی از بلغم و مواد دیگری مانند میکروبهایی را که در بینی جمع شده‌اند را پاک می‌کند و آن را با فشار خارج می‌سازد. این واقعیت که سرفه و عطسه باعث گسترش بیماری می‌شوند حقیقتی انکار ناپذیر است و به کودکان باید آموخت که در موقع عطسه دستمال جلوی دهان و بینی خود بگیرند.

2

عطسه و نور
مکانیزم ایجاد عطسه بین همه مردم جهان یکسان نیست بطوری که تنها 25 درصد مردم جهان هنگام نگاه به خورشید یا روشنایی زیاد ، عطسه می‌کنند که این عکس‌العمل را عکس‌العمل عطسه آور نسبت به نور گویند. دانشمندان در این مورد نظریات مختلفی دارند. بر اساس یکی از معروفترین نظریه‌ها ، عصب جمجمه‌ای عامل عطسه ، با طریقی عصب بینایی (Optic) مرتبط است. زمانی که عصب بینایی به شدت تحریک شد، منقبض می‌شود. و این فرایند بر عصب جمجمه‌ای عطسه اثر گذاشته و موجب عطسه کردن می‌گردد.

برخی محققان عقیده دارند افرادی که آلرژی دارند استعداد بیشتری نسبت به عطسه در مقابل نور دارند. در یک بررسی وقتی آلرژی آنها درمان شد، عطسه آنها در مقابل نور کاسته می‌شود. نظریه دیگر ، حاکی از آن است که نور ، عصبهای صورت را تحریک و در پی آن مخاط غشای بینی تحریک شده و عطسه اتفاق می‌افتد. در آخر ، اگر چه هر کس به درستی نمی‌داند نور خورشید چرا سبب عطسه می‌شود ولی به نظر می‌رسد این حالت بدون هیچ سود و زیانی برای فرد باشد.

- عطسه و فشار آن
به علت فشار بالای عطسه در پرتاب کردن ذرات از بینی جلوگیری از آن در برخی موارد به پارگی برخی عروق در سر یا گردن می‌انجامد و اگر شدت عطسه خیلی بالا باشد ممکن است یک دنده انسان را بشکند.

- عطسه و تعداد آن
چنانچه تعداد عطسه در حد متعادل باشد، نیازی به پیشگیری از آن نیست و باید بدن را در کاربرد دستگاه دفاعی خود آزاد گذاشت . اما در صورتی که تعداد بالای عطسه باعث آزار فرد گردد باید با داروهای ضد حساسیت آن را درمان کرد چرا که یکی از علایم حاصل از آلرژی ، عطسه می‌باشد. عطسه‌های پیاپی و پشت سر هم معمولا نشانه وجود آلرژی است اما تک عطسه معمولا نشانه سرماخوردگی است. به علاوه در سرماخوردگی به ترشحات بینی ، زرد رنگ است، در صورتی که در آلرژی ترشحات بینی ، بی‌رنگ و رقیق می‌باشد.

- حدیث و دعا در رابطه با عطسه
به نقل از خدمتکار حضرت حجت "عج" آمدده است که آنحضرت به ایشان فرمود: "آیا تو را در مورد عطسه کردن بشارت بدهم؟" گفتم: آری. فرمود: "عطسه علامت امان از مرگ تا سه روز است". نیز در روایات آمده است بعد از عطسه ، انگشت روی بینی گذاشته و دعای زیر را بخوانید: الحمد...رب العمالمین علی کل حال انی امنت برتکم فاسمعون الحمدالله رب العالمین.


خرافات و عطسه
مردم مختلف در حدود عطسه ، عقاید مختلفی دارند. برخی ، به محض عطسه فال حافظ یا استخاره قرآن را انجام می‌دهند. برخیها لفظا می‌گویند صبر آمد و کار خود را متوقف می‌کنند و اگر موقع بیرون رفتن باشد، حتی ممکن است به خانه برگردند. یا کفشهای خود را نگه به لنگه بپوشند، یا در کفشهای خود نمک بریزند اما همه این اعمال به خاطر چیست؟ به این خاطر است که مردم در مورد عطسه خاطره چندان خوشی ندارند.

مثلا آیا شنیده‌اند کسی در هنگام عبور از خیابان عطسه کرد و همین موجب تصادف او گردید، یا اینکه آیا برایتان اتفاق افتاده وقتی دستتان چایی است عطسه کرده و چایی رویتان و موجب سوختن شما شود. اینها و هزاران مورد دیگر ، از جمله مواردی هستند که اکثر مردم به عطسه و نتایج آن ، به دید منفی نگاه کنند و عطسه بیشتر از آنکه آرامش دهنده و به عنوان یک سیستم دفاعی بدن باشد بلای جان بشر می‌شود.

چشم انداز حبث
با در نظر گرفتن نتایج علمی کنونی در صدد مکانیسمهای دفاعی بدن و از آن جمله عطسه ، اعتقاد به خرافات مساله واهی به نظر می‌رسد اما این عقیده حتی در بین افراد با تحصیلات بالا ، نیز وجود دارد. اما احتمال این می‌رود که در آینده از اعتقاداتی همچون وقت‌گیر و دست و پا گیر ، کاسته شود و جای خود را به توجیهات علمی بدهد.

این كاربر به درخواست خودش بن شد.
مدیریت انجمن پرنس و پرنسس
     
صفحه  صفحه 4 از 157:  « پیشین  1  2  3  4  5  ...  153  154  155  156  157  پسین » 
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش / Science News | دانستنیهای علمی بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites