تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
علم و دانش

مسایل مربوط به زییایی

صفحه  صفحه 10 از 23:  « پیشین  1  ...  9  10  11  ...  22  23  پسین »  
#91 | Posted: 9 Aug 2011 06:30
موفقیت درمان چروک پوست
عضو هیئت مدیره انجمن متخصصان پوست ایران گفت: مهمترین نکته در موفقیت درمان چروک پوست به کمک ژل پرکننده، مهارت پزشک است که می‌تواند عوارضی از قبیل ایجاد عفونت در محل تزریق شود.

حسین طباطبایی :

در افرادی که چروک‌های عمیق و دائمی در پوست صورت دارند و افرادی که به طور مادرزادی یا در اثر بیماری‌ها و تصادفات دچار غیرقرینه شدن در پوست صورت شده‌اند می‌توانند با تزریق ژل‌های پرکننده نسبت به تصحیح و همگون شدن پوست صورت خود اقدام کنند.

در این روش عوارض متعددی احتمال بروز دارند که عمدتاً به علت عدم مهارت پزشکی تزریق کننده در توانائی یکنواخت خالی کردن ژل و استفاده از ژل‌های پرکننده و نامرغوب و غیر استاندارد است و این عوارض شامل ناهموار بودن محل تزریق، جابجایی ژل مدتی بعد از تزریق، ایجاد عفونت در محل تزریق، ایجاد حساسیت به ماده ژل، بیدار شدن بیماری‌های زمینه‌ای مانند بیماری لولوپس ارتیماتو است.


در گذشته از ژل‌های پرکننده دائمی مانند سیلیکون استفاده می‌کردند که عارضه دائمی در پوست و مشکلات عدیده‌ای برای بیمار ایجاد می‌کرد و امروزه این روش منسوخ و ممنوع شده است.


ژ‌ل‌های استاندارد و دارای مجوز بطور متوسط ۶ تا ۱۲ ماه ماندگاری دارد و پس از آن جذب می‌شود و پوست به حالت قبلی خود بازمی‌گردد که اگر بیماری تقاضا کند باید مجدداً تزریق ژل پرکننده تکرار شود.


بوتاکس یا بوتولینوم تاکسین داروئی است که عضلات صورت را موقتا فلج می‌کند. لذا در چروک‌های متاثر از انقباضات دائمی عضلات صورت مانند چین اخم بکار می‌رود و باعث می‌شود ۳ تا ۴ ماه بعد از تزریق بوتاکس عضلات مورد تزریق فلج شوند و ضمن اینکه چروک عضلاتی بهتر می‌شود، فرد در این مدت نمی‌تواند حتی با اراده عضلات تزریق شده را منقبض کند.


در واقع تزریق بوتاکس ضمن کاهش موقت چین و چروک عضلانی به بیمار مهلت می‌دهد که تصمیم بگیرد این عادت انقباض عضلات صورت را ترک کند و در افرادی‌که به ویژه چندین بار بوتاکس تزریق کرده‌اند بعلت ضعیف‌شدن تدریجی عضلات مورد تزریق (بعلت عدم حرکت)، شخص بهتر می‌تواند عادت انقباض عضلات ضعیف شده را نسبت به عضلات قوی قبل از تزریق ترک کند.


آمپول بوتاکس هم چنانچه توسط پزشک غیر ماهر و غیر آموزش دیده تزریق شود، مانند ژل‌های پرکننده می‌تواند عوارض متعددی داشته باشد.


چروک‌های ایجاد شده در پوست به دو دسته چروک‌های پوستی و چروک‌های عضلات صورت تقسیم‌بندی می‌شوند که چروک‌های عضلانی را می‌توان با تزریق آمپول بوتولنیرم تاکسین (بوتاکس) معالجه کرد و برای درمان چروک‌های پوستی از روش‌های مختلف کرم‌های ضد چروک، پیلینگ شیمیایی، میکرودرم (برس ژن) و اشعه لیزر استفاده کرد که بستگی به شرایط بیمار از یک یا چند روش می‌توان استفاده کرد.


استفاده از انواع ژل‌های پرکننده بستگی به دانش و آموزش پزشک تزریق کننده دارد. ژل‌های استاندارد و دارای مجوز عمدتاً از کشورهای غربی وارد می‌شود که گران هستند و متاسفانه ژل‌های غیراستاندارد و ارزان هم در کشور وجود دارد که اکثراً بدون مجوز و بطرق غیرقانونی وارد کشور می‌شود و بدیهی است عوارض بیشتری دارد.


مهمترین راه پیشگیری از ایجاد چین و چروک تغییر روش زندگی مانند استراحت کافی، تغذیه مناسب، تحرک جسمی مانند ورزش، ترک داروهای اعتیادآور مانند الکل، سیگار و غیره و دوری از تماس مستقیم و طولانی و مستمر نور آفتاب است که می‌توانند در تاخیر ایجاد چین و چروک نقش داشته باشند. هر چند عامل مهم ارث هم در ایجاد چین و چروک دخالت دارد که قابل پیشگیری نیست.

من هم خدایی دارم
     
#92 | Posted: 9 Aug 2011 06:31
چگونه از پوست خود مراقبت کنیم؟به منظور برخورداری از پوستی سالم و ظاهری زیبا رعایت اصول اولیه مراقبت از پوست لازم و ضروری است. همچنان که دندان های سالم نیز نیاز به بهداشت و مراقبت دارند، هر نوع پوستی ( حتی پوست بدون مشکل ) نیاز به چهار مراقبت اولیه و ضروری دارد :

۱- پاکسازی سطحی ( پاک کردن آرایش و میک آپ با شیر پاک کن و لوسیون تونیک )
۲- پاکسازی عمقی ( از بین بردن سلول های مرده شاخی از سطح پوست با استفاده از اسکراب ها و گوماژها )
۳- تامین رطوبت ( آبرسان ها و مرطوب کننده ها )
۴- حفاظت از پوست در برابر نور آفتاب و اشعه ماورای بنفش ( توسط ضد آفتاب ها )
مهمترین و اولین قدم تمیز کردن و پاک نمودن پوست است که خود شامل دو مقوله کاملاً مجزاست.

۱- پاکسازی سطحی :

پوست مهمترین عضو بدن است که در سطح وسیعی با محیط خارج در ارتباط است. در طول زندگی روزمره، گرد و غبار و ذرات آلاینده بسیاری روی سطح پوست رسوب می کنند و عملکرد صحیح سلول های اپیدرم را مختل می کنند. در این میان استفاده از مواد آرایشی و رسوب بقایای آنها در سطح پوست بر این مشکلات می افزایند. از سوی دیگر همه روزه تعداد زیادی از سلول های پیر پوستی می میرند و به صورت لایه ای روی سطح پوست تجمع می یابند. پاک کننده های مناسب ضمن حفظ لایه چربی محافظ پوست تمامی این آلودگی ها را از سطح پوست می زدایند و باعث نفوذ بهتر مواد موثر موجود در محصولات بهداشتی می گردند. شیر پاک کن ها یکی از اصلی ترین اعضای خانواده پاک کننده ها هستند که رسوبات آلاینده، سلول های مرده و بقایای مواد آرایشی را در خود حل نموده و از سطح پوست جدا می نمایند. لوسیون تونیک ها عضو دیگری از خانواده پاک کننده ها هستند که بقایای آلاینده های محیطی، سلول های مرده و مواد آرایشی را که توسط شیر پاک کن از سطح پوست جدا شده اند را می زدایند و ضمن ایجاد لطافت و پاکیزگی موجب سهولت نفوذ مواد موثر موجود در محصولات بهداشتی می شوند.
برای برخورداری از پوستی شاداب و پاکیزه توصیه می شود که هر شب قبل از خواب و هر صبح پس از برخاستن از خواب صورت خود را با شیر پاک کن و لوسیون تونیک پاک نمایید.

۲- پاکسازی عمقی :

از بین بردن سلول های مرده شاخی از سطح پوست با استفاده از پاک کننده های عمقی (اسکراب ها و گوماژها)، یکی از قدم های اساسی در مراقبت های اولیه از پوست است. استفاده از پاک کننده های عمقی، یک راه سریع برای زدودن سلول های مرده از سطح پوست است. این عمل ضمن لطیف نمودن پوست، قوام آن را مطلوب تر می کند و آنرا برای پذیرش سایر فرآورده های بهداشتی آماده می کند. بهتر است پس از تمیز کردن پوست، از یک ماسک استفاده کرد تا به نتیجه ایده آل رسید. این عادات صحیح را از سنین نوجوانی بکار ببندید و مادام العمر به آن ادامه دهید. به پاکسازی و گوماژ دور لب توجه خاصی داشته باشید زیرا این عمل از ایجاد چروک های عمودی بالای لب جلوگیری می کند. سپس از محصولات خاص لب استفاده کنید تا زیبایی لب های شما دو چندان شود.
اسکراب ها یا گوماژها دارای دانه های شن مانندی در درون خود هستند. با سایش این دانه ها روی سطح پوست سلول های مرده به طریق مکانیکی از پوست جدا می گردند و پوست شفاف و با طراوت می گردد. برای برخورداری از پوستی جوان و شاداب بهتر است حداقل هفته ای یک بار از گوماژها و اسکراب های مناسب با پوست خود استفاده کنید. توجه داشته باشید اگر از ایام نوجوانی این سلول های مرده را از سطح پوست پاک کنید خواهید توانست از بروز چروک ها و پیری زودرس جلوگیری کنید

من هم خدایی دارم
     
#93 | Posted: 9 Aug 2011 06:32
رفع تیرگی پوست با جعفری
جوش‌های ریز و قرمز و به خصوص تیرگی پوست یکی از مشکلاتی است که بسیاری از افراد را به کلینیک‌های زیبایی می‌کشاند و جعفری از جمله سبزی‌هایی است که به تازگی تاثیر مثبت آن برای رفع تیرگی و شفافیت پوست و قرمزی جوش‌ها به اثبات رسیده است.

برای جذب بهتر ویتامین‌های جعفری در پوست پیش از هر اقدامی، پوست باید به طور کامل تمیز شود. بعد باید آن را به روش ضربه‌ای ماساژ داد تا خون سریع‌تر گردش کند و در نهایت با محلول دم کرده جعفری باید پوست را شستشو داد

من هم خدایی دارم
     
#94 | Posted: 9 Aug 2011 06:33
عوامل موثر بر رنگ پوست

رنگ پوست در اصل، به ژنتیک و زمینه ارثی ما بستگی دارد. اما علاوه بر آن، تنها عاملی که به طور طبیعی امکان دارد به تغییر رنگ پوست ما منجر شود، نور آفتاب است.

* بی خوابی نیز می تواند در رنگ پوست ما تغییرات گذرایی ایجاد کند.

* برخی از بیماری ها که تغییراتی در جریان خون ایجاد می کنند نیز قادرند رنگ پوست ما را دچار تغییر نمایند؛ مثلا در مبتلایان به کمبود آهن، رنگ پوست پریده و با ته رنگ زرد نمایان می شود.

* همانطور که بارها ذکر شده، مصرف سیگار علاوه بر ایجاد زودرس چین و چروک می تواند به تغییر رنگ پوست و از دست رفتن شفافیت آن منجر شود؛ مانند ایجاد رنگ زرد مایل به قهوهای در پوست، کبودی لب ها و نازیبایی دندان ها

* اما این تصور که نوع تغذیه می تواند بر رنگ پوست افراد تاثیر بگذارد، غلط است.

بعضی ها معتقدند نوع تغذیه و یا میزان مصرف آب در روز، تغییراتی را روی رنگ پوست ایجاد می کند. البته از آن جا که سلول ها در داخل خود و در محیط اطراف شان آب دارند، شکی نیست که مصرف مایعات کافی در طول روز به سلامت و شادابی همه ارگان های بدن و از جمله پوست کمک می کند. به همین دلیل در اسهال شدید و هنگام کم آبی بدن، پوست چروک خورده و بدرنگ می شود.

من هم خدایی دارم
     
#95 | Posted: 9 Aug 2011 06:34
شاداب کننده پوستخرما برای پوست و استعمال خارجی یک التیام دهنده موثر است. افرادی که پوست چرب دارند می توانند از این ماسک استفاده کنند.

مواد مورد نیاز:

خیار با پوست: ۱ تکه؛
سیب زمینی خام با پوست: ۱ تکه؛
جوانه ماش: ۱ قاشق غذاخوری؛
ماست پرچرب: ۲ قاشق غذاخوری؛
خرمای بدون هسته: ۱ عدد.

طرز تهیه:

تمام مواد را با هم در مخلوط کن بریزید. بعد از مخلوط کردن اجازه دهید به مدت ۱۰ دقیقه روی صورت بماند و بعد با آب ملایم بشویید. (توجه داشته باشید این ماسک به علت گرمی خرما می تواند در بعضی افراد ایجاد حساسیت کند).
اگر پوست شما بعد از گذاشتن ماسک سوزش یا خارش پیدا کرد، ماسک را بشویید و روی پوست شسته خیار بگذارید.
این ماسک را ۱ الی ۲ بار در ماه استفاده کنید.


ماسک سویا

ماسک هایی که از میوه ها و مواد طبیعی دم دست تهیه می شوند اغلب چه از نظر پزشکی و چه از نظر هزینه بسیار به صرفه ترند. از این پس به معرفی ماسک هایی خواهیم پرداخت که شما را در داشتن چهره ای زیباتر و سالم تر یاری می کند.

شما حتی اگر مزه سویا را هم دوست نداشته باشید می توانید از آن به صورت موضعی استفاده کنید. در لوبیای سویا، ترکیباتی وجود دارد که دارای خاصیت ضد میکروبی است و به این دلیل می توان از آن در پوست های آکنه داری که به شدت دچار عفونت و آلودگی هستند، استفاده نمود. از طرفی، ماسک سویا یک سفت کننده بسیار مهمی تلقی می شود که در باز کردن چین و چروک های ریز و افتادگی های سطحی پوست می تواند موثر واقع گردد. به این دلیل مصرف آن برای خانم های میانسال، هفته ای یک یا دوبار به مدت ۵ تا ۲۰ دقیقه، توصیه می شود.

مواد موجود در ماسک سویا عبارتند از: لوبیای سویا ۱۰۰ گرم، شیر بدون چربی ۲/۱ لیوان و سفیده تخم مرغ ۱ عدد.

طرز تهیه:

ابتدا لوبیای سویا را به مدت ۳۰ دقیقه خیس کنید تا کاملاً نرم شود، آنگاه در مخلوط کن آنرا به مایع خمیری یکنواخت در آورید، سپس شیر و سفیده تخم مرغ را اضافه کنید و خوب مخلوط نمایید. مایع ماسک را با یک قلم مو به تمام صورت، به غیر از دور چشم و دور بینی بمالید و بگذارید تا ماسک روی صورت خشک شو. زمانی که احساس کشیدگی در پوست شما ایجاد شد، می توانید آن را با آب ولرم از روی صورت بشویید. توجه داشته باشید که اگر، پوست شما خشک است، بهتر است از زرده تخم مرغ استفاده کنید و به جای شیر بدون چربی، از شیر کم چرب استفاده نمایید. البته فراموش نکنید خوردن یک ماده غذایی ارزشمند از استعمال موضعی آن، پرفایده تر خواهد بود. مدت ۵ تا ۲۰ دقیقه، توصیه می شود

من هم خدایی دارم
     
#96 | Posted: 9 Aug 2011 06:35
پوست تیره و ویتامین D
محققان آمریکایی می‌گویند کسانی که پوست تیره دارند به ویتامین D بیشتری به ویژه در زمستان نیاز دارند.


به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از خبرگزاری فرانسه ، ویتامین D به طور طبیعی توسط بدن تحت تاثیر نور آفتاب تولید می‌شود. اما ویتامین D در برخی موادغذایی به ویژه ماهی‌های چرب وجود دارد.

یک فرد بالغ که دچار کمبود ویتامین D است بیشتر در معرض بیماری‌هایی نظیر پوکی استخوان، سرطان پستان، پروستات، بیماری‌های مربوط به دستگاه ایمنی، آنفلوآنزا، سرماخوردگی و ناراحتی‌های قلبی‌عروقی قرار دارد.

متخصصان تغذیه می‌گویند برای سالم بودن لازم است در خون حداقل ۷۵ nmol/L ویتامین D وجود داشته باشد اما بهترین میزان ۱۲۵ nmoL/L است.


به گفته محققان دانشگاه کالیفرنیا پس از بررسی میزان ویتامین D موجود در خون ۷۲ فرد با پوست‌های مات و روشن متوجه شدند افراد سبزه یا کسانی که پوست تیره دارند به ویژه در زمستان ویتامین D خون‌شان پایین‌تر بوده برای کسانی که کمتر در معرض آفتاب‌اند حدود ۲۴ nmoL/L و برای کسانی که بیشتر در معرض آفتاب‌اند ۴۲ nmoL/L است در حالی که میزان طبیعی آن باید ۷۵ nmol/L باشد.

این میزان در افراد با پوست روشن که کمتر در معرض نور آفتاب‌اند ۳۵ nmol/L و برای کسانی که بیشتر در معرض نور آفتاب‌اند ۶۰ nmol/L است.

متخصصان توصیه می‌کنند برای بالا بردن میزان این ویتامین در خون از موادغذایی حاوی آن کمک بگیرند.

من هم خدایی دارم
     
#97 | Posted: 9 Aug 2011 06:36
روش جوان کننده پوست
نگراني از اين بابت كه پوست شما پيرتر از سن واقعي به نظر رسد مي تواند تبديل به يك نوع اضطراب و استرس پايدار شود. در ادامه به 23 روش پيشگيري و درمان اشاره مي كنيم. اغلب روش هاي پيشگيري مربوط به عادت و سبك زندگي است و بعضي از روشهاي درماني نيز با مراجعه به متخصص پوست و زيبايي انجام شدني است.

روش هاي پيشگيري

1- از قرار گرفتن در معرض نور خورشيد اجتناب كنيد. زيرا اولين و مهم ترين عامل بروز چين و چروك صورت است. اين عامل حتي موثرتر از فاكتور وراثت در اين زمينه عمل مي كند.


2- از كرم ضد آفتاب استفاده كنيد. اگر از قرار گرفتن در معرض نور خورشيد گريزي نيست از كرم ضد آفتاب مناسب استفاده كنيد تا از بروز سرطان پوست جلوگيري شود و مانع از بروز چين و چروك شود.


3- سيگار نكشيد. سيگار باعث شكسته شدن كلاژن پوست و از دست رفتن خاصيت ارتجاعي آن مي گردد.


4- به اندازه كافي بخوابيد. در غير اين صورت بدن توليد هورموني به نام كورتيزول مي كند كه نتيجه اي جز شكستن و آسيب به سلولهاي پوستي نمي شود. استراحت كافي منجر به توليد هورمون رشد مي شود كه پوست را محكم نگه داشته و خاصيت الاستيك آن را حفظ مي كند.


5- به پشت بخوابيد. وضعيت بدن در حالت خواب نيز مهم است. مثلا خوابيدن به پهلو باعث ايجاد چين و چروك در گونه ها مي شود.


6- چشمان خود را هم نكشيد . اغلب به دليل ضعف بينايي چنين واكنش خودكاري توسط صورت(ماهيچه هاي اطراف چشم) انجام مي شود. بنابر اين بهتر است در صورت ضعف بينايي حتما از عينك استفاده كنيد.


7- ماهي بخوريد. اين غذاي دريايي سرشار از پروتئين و اسيد چرب امگا 3 مي باشد كه براي سلامت و شادابي پوست لازم است.


8- سويا بخوريد. تركيبات موجود در سويا به ترميم آسيب هاي پوست كمك مي كند.


9- مصرف كاكائو. كاكائو حاوي 2 نوع فلاونول (اپي كاتچين، كاتچين) مي باشد كه مانع از آسيب هاي نور خورشيد به پوست مي شود و جريان خون به پوست را ارتقا مي بخشد و باعث مي شود كه پوست نرم تر شود.


10- خوردن ميوه ها و سبزيجات متنوع. آنتي اكسيدان موجود در اين مواد گياهي مانع از آسيب سلولهاي پوست در نتيجه وجود راديكال هاي آزاد مي شود.

11- از مواد مرطوب كننده استفاده كنيد.


12- در شست و شوي صورت زياده روي نكنيد.


روش هاي موضعي از بين بردن چين و چروك صورت

تركيباتي كه در ادامه به آن اشاره مي شود مي تواند چين و چروك صورت را برطرف كند . اغلب آنها در هر دو نوع از مواد آرايشي بهداشتي تجويزي و غير تجويزي وجود دارد.
13- آلفا هيدروكسي اسيد(AHAs) : نوعي لايه بردار طبيعي كه سلولهاي مرده را مي زدايد و چين و چروك هاي سطحي را برطرف مي كند (به خصوص چروك هاي اطراف چشم).شواهد نشان مي دهد كه اين تركيب باعث تحريك توليد كلاژن مي شود.

14- رتينوئيدها(Retinoids ): تنها تركيبي كه سازمان غذا و دارو براي از بين بردن چين و چروك هاي صورت تصويب كرده است. اين ماده در واقع فرم طبيعي ويتامين A مي باشد و در از بين بردن چروك هاي سطحي موثر است.

15- ويتامين C موضعي. اين تركيب باعث توليد كلاژن مي شود و مانع از بروز اسيب هاي ناشي از اشعه هاي خورشيدي مي شود.التهاب هاي پوستي را بهبود مي بخشد و مشكلات رنگدانه اي را برطرف مي كند. بيشتر محققان شكل اسيد آسكوربيك را براي رهايي از چين و چروك پيشنهاد مي كنند.

16- آيدبنون (Idebenone) . اين تركيب شيميايي به گونه اي قوي مشابه آنتي اكسيدان هاي طبيعي است كه استفاده موضعي از اين تركيب براي فقط 6 هفته منجر به كاهش خشكي پوست به ميزان 26% ، افزايش آب رساني به پوست به ميزان 37% ، كاهش چين و چروك به ميزان 29% و بهبود آسيب هاي ناشي از نورخورشيد به مقدار 33% است.

17- فاكتورهاي رشد. بخشي از پاسخ هاي ترميم كننده زخم ها در بدن اگر به صورت موضعي مصرف شود مي تواند در اين زمينه موثر باشد.

18- پنتاپپتيد ها(Pantapeptides ). اين تركيب نيز باعث توليد كلاژن مي شود. خطوط چين و چروك را از بين مي برد.

روش هاي ديگر از بين بردن چين و چروك

19- بوتاكس . تزريق ماده سمي بوتولينوم كه منجر به رلكس شدن ماهيچه هاي زير چين و چروكمي شود و در نتيجه چروك ها نيز برطرف مي شود.

20- چگال كردن چين و چروك. پزشكان در اين رابطه سعي مي كنند چين و چروك را با مواد متنوعي مثل كلاژن ، اسيد هيالورونيك و ساير تركيبات سنتتيك پر كنند.

21- لايه گذاري با ليزر. در اين روش به كمك منبع نوري سطح خارجي پوست برداشته مي شود و زخم بسيار خفيفي باقي مي گذارد . ولي به تدريج پوست جديد بدون چين و چروك و با كيفيت رشد مي كند.

22- لايه برداري شيميايي. در اين روش نيز به كمك تركيبات شيميايي لايه خارجي پوست برداشته مي شود و ايجاد آسيب مي كند كه پاسخ بدن در مقابل آن توليد كلاژن است.

23- پوست خراشي (Dermabrasion ). در اين روش نيز به نوعي لايه برداري از پوست صورت

من هم خدایی دارم
     
#98 | Posted: 9 Aug 2011 06:36
70 درصد ريزش مو در مردان علت ژنتيکي دارد


ريزش مو عارضه شايعي است که در افراد مختلف و با سن و جنس مختلف ديده مي‌شود، اما به طور کلي علت 70 درصد ريزش مو در مردان آندروژنتيک است و با درمان‌هاي موقت و طبيعي بهبود پذير نيست.

دکتر حبيب انصارين، متخصص پوست و مو و استاد دانشگاه علوم پزشکي ايران :

ريزش مو شايع است و دلايل آن هم بسيار گوناگون، بنابراين مي توان يک علت خاصي را دليل ريزش مو در همه افراد دانست اما به طور کلي در 70 درصد موارد علت ريزش مو در مردان آندروژنتيکي است که هورمون مردانه در بدن آنها مربوط مي شود و در واقع بيماري ژني محسوب مي شود.

درمان اين عارضه دائمي است و اين قبيل از ريزش مو در مردان تنها در صورت مصرف دارو و تحت نظر پزشک بهبود مي‌يابد و با قطع دارو و عدم رسيدگي به درمان مجدد شروع خواهد شد.


در زنان نيز آندروژنتيک مي تواند علت مواردي از ريزش مو باشد اما دليل شروع ريزش مو در زنان به نسبت بيشتر از مردان است و با هر رژيم غذايي غلط، زايمان، ضعف بنيه بدني يا علت ديگر تشديد مي گردد.

اين متخصص پوست و مو توصيه كرد كه در صورت مشاهده ريزش بيش از حد مو تنها به متخصص پوست مراجعه کرده و مصرف داروهاي تجويز شده براي ديگران يا صرفا تکيه بر تبليغات دارويي براي رشد و تقويت مو پرهيز شود

من هم خدایی دارم
     
#99 | Posted: 9 Aug 2011 06:39
به خاطر پوست تان آب بنوشیدبرای اینکه پوست شما با طراوت، شاداب، نرم و انعطاف پذیر باشد، باید آب کافی داشته باشد. پوست یکی از محل های مهم ذخیره آب است و در مجموع ۲۰ درصد آب درون سلول بدن را در خود نگه می دارد.

توصیه ما برای شاداب تر بودن پوست مصرف روزانه ۷ تا ۸ لیوان آب (بدون هیچ افزودنی) است. حتماً دقت کرده اید که در روزهایی که آب نمی نوشید، چقدر در کل بدن شما تغییرات ایجاد می شود. مهم ترين نشانه ای که در اثر کمبود مصرف آب می توانید به راحتی بسنجید کارکرد کلیه هایتان است.

کلیه های شما در طول ۲۴ ساعت، حدود ۱/۵ لیتر آب را به صورت ادرار، از بدن دفع می کند. البته کلیه های سالم قادرند در صورت کم مصرف نمودن آب، میزان ادرار روزانه را نسبت به آب مصرفی تنظیم کنند. گاهی به علت کم آشامیدن آب می بینید دفع ادراتان به نصف تقلیل می یابد؛ چون فشارخون تان کم شده و به دنبال آن از عملکرد کلیه ها کاسته شده است.

این روند کم آبی که شما متوجه آن نیستید با این مکانیسم جبرانی کلیه ها جبران می شود ولی چون بدن می بیند به کلیه ها فشار می آید با غلیظ شدن پلاسما، مرکز تشنجی مغز را تحریک می کند. خشکی دهان و زبان؛ خشکی و افزایش چروک های پوست هم مؤید این نیاز به آشامیدن آب است. پس همواره آب بنوشید و با این کار علاوه بر کمک به تنظیم عملکرد کلیه هایتان و جلوگیری از غلیظ شدن خون و خدای ناکرده تمایل به لخته شدن خون در رگ ها، زیبایی و سلامت را به پوست خود هدیه کنید.

این توصیه را در آستانه گرم شدن هوا جدی بگیرید. به علاوه از مصرف میوه ها و سبزی های تازه و خوب شسته شده غافل نشوید تا حتماً ویتامین های زیبایی یعنی C و E به شما برسد. تبخیر مقداری آب از سطح پوست در این فصل به طراوت پوست کمک می کند. از شستن مکرر پوست صورت با آب و صابون (به خصوص صابون های معمولی) بپرهیزید. از مصرف ضدآفتاب و محافظ های فیزیکی مثل کلاه و دست کش غافل نشوید و اگر تمایل به برنزه شدن دارید، به جای استفاده از آفتاب، از کرم های مخصوص کمک بگیرید

من هم خدایی دارم
     
#100 | Posted: 9 Aug 2011 06:42
آب کردن چربی‌های صورتهمه می‌دانند که برای خلاصی از چربی اضافه ـ در هر ناحیه از بدن که باشد ـ باید فعالیت چربی‌سوز بیشتری انجام شود.

آب کردن چربی اضافی زیر چانه یا همان غبغب خودمان هم در این مورد استثنا نیست. البته داشتن غبغب برای افرادی که چاقند یا اضافه وزن دارند، امری طبیعی است اما گاهی این اتفاق می‌افتد که فرد با وجود طبیعی بودن وزن بدنش، با معضل غبغب دست به گریبان می‌شود و البته نباید فراموش کنید که وجود غبغب، تاثیر زیادی بر چهره فرد دارد و اصولا باعث می‌شود سن افراد، بیشتر به نظر برسد.

جراحی پلاستیک یکی از راه‌های از بین بردن سریع غبغب است اما یک‌راه درمانی مفید بدون درد و خونریزی نیز برای از بین بردن این مشکل زیر‌چانه‌ای وجود دارد؛ ورزش دادن عضله این ناحیه که صد البته بهتر از عمل جراحی است!

برای کشیدن عضله این ناحیه، چندین ورزش راحت وجود دارد که به تعدادی از آنها در این قسمت می‌پردازیم:

1. کف دست‌ها را برای ۱۰ ثانیه به پیشانی‌تان فشار دهید. این فشار را در جهت عکس گردن و سر وارد کنید. باید حس کنید که گردن و چانه‌تان سفت شده‌اند. این حرکت را، البته این بار با قرار دادن دست در پشت سر، تکرار کنید. همین حرکت را در دو طرف سر نیز تکرار کنید و در این حالت، دست خود را به شکل پیاله کرده و آن را روی گوش خود قرار دهید و ورزش مذکور را انجام بدهید.
2. در ورزش دیگری که برای رفع این مشکل پیشنهاد می‌کنیم، باید به این ترتیب عمل کنید؛ چانه‌تان را بالا بگیرید و دهان خود را باز و بسته کنید؛ انگار که آدامس می‌جوید. در این ورزش، باید حس کنید که عضلات آرواره تا گردن شما سخت شده‌اند.

1. دهان خود را باز کنید، خیلی آهسته سر خود را به عقب خم کنید و در همین حال بمانید. حالا لب پایین را تا روی لب بالای خود حرکت دهید و این حرکت را چندبار انجام دهید.
2. همان‌طور که سرتان در حالت طبیعی قرار دارد (بدون خم کردن آن به هر جهتی)، سعی کنید لب پایین خود را به بینی‌تان بزنید! البته این اتفاق تقریبا غیرممکن است اما تلاش برای انجام چنین کاری، برای هدف شما مفید خواهد بود.
3. بیرون آوردن زبان از دهان، آن هم به طور مداوم و پشت سر هم، عضلات دهان و صورت را تقویت می‌کند و در از بین بردن غبغب نیز مؤثر خواهد بود.

توصیه می‌کنیم این ورزش‌ها را روزی ۲ بار انجام دهید

من هم خدایی دارم
     
صفحه  صفحه 10 از 23:  « پیشین  1  ...  9  10  11  ...  22  23  پسین » 
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش / مسایل مربوط به زییایی بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites