تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
علم و دانش

مسایل مربوط به زییایی

صفحه  صفحه 11 از 23:  « پیشین  1  ...  10  11  12  ...  22  23  پسین »  
#101 | Posted: 9 Aug 2011 06:43
25 راه پيشگيري از چين و چروك پوستپوست چروكيده معمولا داراي بافت خشن و زمخت بوده و پر از چين و چروك ميباشد. اساسا علت آن در معرض قـرارگرفـتـن مـفـرط پوسـت در بـرابـر عـوامـل جـوي همچون نورخورشيد و يا سرماي شديد مي باشد.

اگـر پـوست شــما چين و چروك داشته و يا آنكه مايليد از ايـجاد چـيـن و چروك روي پـوســتتان جلوگيري به عمل آوريـد از نـكات ذيـل پـيـروي كنيد:

1- همواره هرگاه مي خواهيد از خـانه خـارج شـويد از كـرمـها و يا لوسيونهاي ضد آفتاب استفاده كنيد.

2- از صابون استفاده نكنيد. جاي آن صورت خود را با كرم شير بشوييد.

3- در شب از كرم مرطوب كننده استفاده كنيد.

4- صـبـح هنگام پيش از آنكه حمام بگيريد سفيده تخم مـرغ را جـدا كـرده و آن را بـا يـك قاشق سوپخوري عسل و 4/1 قـاشق چـايخوري آب هويج مخلوط كرده و به روي صورت خود قرار دهيد.

5- باقيمانده آرايش خود را توسط يك پنبه آغشته به آب گرم ( كـه قدري نشاسته به آن افزوده شده است ) پاك كنيد. اين كار زبري و چين وچروك پوست را رفع خواهد كرد.

6- پيش از آنكه از وان استفاده كنيد 2 قاشق غذاخوري روغن زيتون را بـه آب وان اضافه كنيد.

7- در تمام فصول از مواد آرايشي حاوي تركيبات مواد مرطوب كننده استفاده كنيد.

8- مشتقات ويتامينa: تريتنوئين ( رتين A ) دارويـي اسـت كـه از ويـتـامـين A استخراج شده و براي درمان آكنه (جوش صورت) بكار گرفته ميشود. امـا گـاهي اوقات براي درمان چين و چروك صورت نيز تجويز مي گردد. طـريقه استـفاده آن يك بار پيش از خواب بوده و تنها براي رفع چين و چروكهاي سطحي و كوچك كاربرد دارد.

Aha -9 (آلفاهيدروكسي اسيد و يا اسيد ميوه ): مـصرف منـظـم Aha بـافت پوست را بهبود بخشيده و پوستهاي پير را درخشنده تر نشان مي دهد. هـمـچنين سبب افزايش ساخت كلاژن و هيالورونيك اسيد مي گردد. بـراي حـاصل شدن بـهـترين نـتـيجه، مصرف كنندگان Aha نبايد صورتشان را با صابونهاي قليايي بشويند.

10- كـلاژن: كلاژن پروتئين موجود در پوست مي بـاشـد كـه بـه بـسيـاري از مـحـصـولات آرايشي افزوده مي گردد. هرچـنـد مـصرف خـوراكي آن زياد سودمند نيست اما تزريق آن موثر ميباشد. تزريق كلاژن به پوست قادر است چين وچروك و گود رفتگيهاي ظريف و ريز را اصلاح فوري كند. پـس از تـزريق كلاژن نبايد در مقابل آفتاب قرار گرفت. اما اگر شـما از هرگونه بيماري خود-ايمني رنج مي بريد از تزريق كلاژن خودداري ورزيد.

11- پيلينگ شيميايي: درمابريشن ( سايش پوست ) دو روش ديگر براي درمان پوست چروكيده ميباشد.

12-ماساژ:هـنـگام استـفـاده از كـرمـهاي مـرطوب كننده دستان خود را بصورت حركات مدور به ملايمت از چانه تا ميان پيـشـاني بالا آورده و سپـس دستـانـتـان را به دو سوي صورتتان به پايين سر دهيد. اين كار را 12 مرتبه تكرار كنيد.

براي جلوگيري از چين و چروك و خطوط صورت اطراف دهان، خنـده اغـراق آميـزي كـرده و سپس دندانهايتان را مـحـكـم به هم بفشاريد. اين كار را 24 مرتبه تكرار كنيد.

براي جلوگيري از چين و چـروك گـردن دستهـايـتان را از زير چانه بطرف پايين و بالا ماساژ بدهيد اين كار را 12 مرتبه تكرار كنيد.

13- نور خورشيد علت شماره يك چين وچروك، تـغيـيرات رنگـدانـه ها و سـرطـان پوست مي باشد. تا حد امكان از در معرض قرار گرفتن مقابل نور خورشيد پرهيز كنيد. هـرگاه از خانه خارج ميگرديد حتما از كرم ضد آفتاب استفاده كنيد.

14-چـاي:تحـقـيـقات ثـابـت كـرده كـه نـوشيدن چاي سبز تاثير بـسزايي بر فرايند پيري دارد. چاي منبع غني از آنتي اكسيدان بـوده كـه بـا راديـكـالـهـاي آزاد بـدن شـمـا مبارزه مي كند. حداقل چاي كيسـه اي را بـه مـدت 3 دقيـقه در آب گـرم قـرار دهـيد تا بيشترين نتيجه را بدست آوريد.

15- يكي ديگر از مشكلات خشكي پوست مي باشد. بـا افزايش سـن شـما سلولهاي پوست آب و چربي كمتري توليد خواهد كرد. براي مقابله با خشكي پوست مراحل زير را طي كنيد:

از مرطوب كننده استفاده كنيد: در فـصل پـايـيـز و زمـستان از مرطوب كننده استفاده كنيد. و يا آنكه از سيستمهاي مرطوب كننده خانگي سود برده و يـا يـك كتري آب را روي رادياتور قرار دهيد.

بـر خلاف تصور عام هنگامي كه شما در معرض آب قرار مي گيـريد بـدن شـما رطوبت بيشتري از دست مي دهد. هر چه بيشـتر در معرض آب قرار گيريد پوست شما خشكتر و پير تر مي گردد. از آب ولرم و يا خنك و نـه آب داغ براي شسـتشوي بدن خود استفاده كنيد. آب داغ چربي طبيعي پوست بدنتان را از ميان خواهد برد. و هرگاه از وان استفاده ميكنيد به آن روغن مخصوص اضافه كنيد. در وان بيش از 15 دقيقه باقي نـمانيد و پس از آن از مرطوب كننده اسفاده كنيد.

16- خواب مناسب: كيفيت خوابيدن شما روي پوست شما تاثير گذار ميباشد. از بالش نرم، بزرگ با پارچه طبيعي و غير مصنوعي استفاده كنيد.

17- در مــعرض حرارت قرار نگيـريد: گـرما قـادر اسـت بـه درون پـوسـت رخـنـه كـرده و بـه بافتهاي همبند صدمه وارد كند. هنگام استفاده از سشوار دستي آن را در حالت بسيار داغ قرار ندهيد و جريان هواي گرم را مستقيما بسمت پوست نگيريد. از گرماي نيمروزي نيز پرهيز كنيد.

18- از عوامل جوي بدور باشيد: هـنگامي كه در زمستان از خانه خارج مي گـرديـد براي محافظت از پوست صورتتان از بادهاي سوزناك زمستاني، از مـاسـك صـورت اسـتـفــاده كنيد. پيش از آنكه به شنا برويد از يك مرطوب كننده قـوي اسـتـفاده كـنيد تا از جذب كلر به پوستتان جلوگيري بعمل آيد.

19-شستشوي چشمي: براي برطرف كردن چشمان پف كرده يك كتري چاي دم كـنيد و بگذاريد تا خنك گردد و سپس چشمها را با آن شستشو دهيد. و يا 2 قاشق استيل را بـه مـدت چنـد دقـيـقه درون فـريز قرار داده و سپس روي چشم هايتان قرار دهـيـد تا پـف چشمانتان تقليل يابند.

20- آب فـراوان بـنوشيـد:مـتـخصصين تـوصـيه مي كـنـند كـه حـداقـل روزانـه 8 ليـوان آب بنوشيد. اين كار حقيقتا شرايط پوست را بهبود مي بخشد.

21- تغذيه مناسب براي جوان باقي ماندن و سلامتي پوست ضروري ميباشد. بـه نكات زير توجه كنيد:

مطمئن شويد رژيم غذاييتان حاوي ويتامينها و مواد معدني ضروري ميباشد.

آنـتـي اكسيدانها كه شامل ويتـاميـن A,c,e مي بـاشـنـد صـدمـات نـاشي از نور خورشيد را كاهش ميدهند. ويـتـامين A سرعت بـازسـازي سـلـولها را افـزايـش، رشد سلولها را عادي و جريان و تشكيل كلاژن را افزايش ميدهد. سبزيجات و ميوه جات تازه منبع خوبي از ويتامين A و C بوده درحالي كه مصرف آجيل ويتامين E بدن را تامين خواهد كرد.

روي ماده معدني ضروري براي توليد كلاژن ميباشد(بافت پشتيبان پوست).جگر گـوساله و گـاو، گـوشت لخم گاو، تخمه آفتاب گردان، بـادام زميني و پنير مـنـابـع خوبي از روي ميباشند.

22- يـك چهره درهم تشكيل چين و چروك را تسريع مي كند خـصوصا اطراف چشـمـهـا، برامدگي بيني و روي پيشاني. بطور متوسط كودكان 400 بار در روز مي خـندند درحالي كه اين ميزان در بزرگسالان تنها 15 مرتبه مي بـاشد. خـنـديدن بـافتهاي همبند پيرامون دهان را تحكيم كرده و باعث حفظ شكل ظاهري صورتتان مي گردد.

23- سيگار را ترك كنيد: سيگار كشيدن پوست را از جـريان يـافتن طبيعي خون محروم ساخته و سبب انقباظ مويرگهاي پوستي ميگردد. همچنين سيگار از رسيدن اكسيژن و مواد مغذي به پوست بدن جلوگيري بعمل مي آورد.

24-اگر وزن بـدنـتـان مـرتـبـا بيش از 3.5 كيلو گرم نواسان وزني داشته بـاشد سرانجام روي چهره شما نمايان ميگردد. بهمين نحو اگر سريع و بيش از حد وزنتان كاهـش يـابـد، مـمـكن است پوس بدنتان آن لايه چربي را كه شكل طبيعي را حفظ مي كند، از دسـت بدهد. خيلي سريع وزنتان را كاهش ندهيد و گرنه مجددا چين و چروك پوسـتـتان نمايان مي گردند.

25-روز خود را با نوشيدن يك فنجان آب جوشيده همراه با آب ليمو ترش آغاز كنيد. اين نـوشيدني ناخالـصيهايي كه در بـدن شـما انـبـاشتـه گـرديـده اند را از بدن دفع مي كند. همچنين ليموترش بعنوان يك شستشو دهنده ملايم كبد نيز عمل مي كند

من هم خدایی دارم
     
#102 | Posted: 9 Aug 2011 06:44
نحوه بخار دادن به پوست صورت


● بخار دادن به صورت
یکـی از سـوالاتی که به وفور مطرح می شود این است که چگونه میتوانیـم پوست خـود را جـوان و شاداب نگه داریم؟

چـقدر جـالـب اسـت بـدانـید کـه پـاسـخ این سـوال را اقوام باستان بهتر از ما میدانسته اند. به عنوان مثـال پاک کردن و تمیز کردن پوست با استفاده از بخار برمی گردد بـه زمان رومـی هـا. آنـها بـرای تمیز کردن بزرگان خود ابتدا آنها را در محلی پر از بخار وارد میکردند، سـپس آنها را می شستند و بعد هم ماساژ می دادند. در عصر اخیر بخار دادن بـعنوان خـدماتی فـانتزی از سـوی سـالن هـای آرایشـی محسوب می شود.


● بخار دادن به صورت از مزایای فراوانی برخوردار است:
▪ منافذ پوست را باز می کند
▪ سلول های مرده ی پوست را از روی آن پاک می کند
▪ جریان خون را تسریع می کند
▪ پاک کنندگی عمقی را مقدور می سازد
▪ برای بهبود آکنه و جوش های سر سیاه مفید است

توانید بخار دادن به پوست را هفته ای یک مرتبه به صورت روتین انجام دهید و پس از آن ماسک صورت را بر روی پوست خود استعمال کنید.

برای اینکه بهترین سود را ببرید و هزینه های بالای سالن های آرایش هم بر شما تحمیل نشود، می توانید به راحتی این کار را در منزل انجام دهید. تنها چیزی که نیاز دارید صورت خودتان، ماده ی تمیز کننده، ظرف، آب و یک حوله ی بزرگ است.

۱) آرایش روی صورت را پاک کنید. پوست خود را با آب و صابون و یا هر ماده ی تمیز کننده ی دیگری که می دانید پاک کنید و سپس پوست صورت را به طور کامل خشک نمایید.

۲) ظرف را پر از آب کنید. حداقل ۳ فنجان آب؛ و آن را جوش بیاورید.

۳) آب را داخل یک ظرف کم عمق و پهن بریزید.

۴) صورت خود را حداقل ۲۰ سانتی متر بالا تر از ظرف قرار دهید، حوله را روی سر خود بیندازید. بخار باید گرم و آرام بخش باشد نه داغ و سوزاننده! اگر بخار خیلی داغ بود و احساس ناراحتی می کردید، سریعاً این کار را متوقف کنید!
اطلاعات عمومی آرايشگري ، زيبايي و آرایشی
۵) برای مدت زمانی نزدیک به ۵ تا ۱۰ دقیقه زیر حوله بمانید، سپس پوست خود را با آب سرد بشویید. این کار به مصدود شدن منافذ پوست کمک می کند.

۶) در این زمان می توانید از مرطوب کننده و یا ماسک صورت استفاده کنید.

شما می توانید در بخار آب از گیاهانی نظیر چای سبز، بابونه، اسطوخودوس و نعناع نیز استفاده کنید. گیاه را در یک فنجان خیس کرده و به آب در حال جوش اضافه نمایید. پیش از استفاده از هر گونه گیاهی مطمئن شوید که به گیاه مورد نظر آلرژی نداشته و پوستتان نسبت به آن حساسیت ندارد.


● یکی دیگر از شیوه های رساندن بخار به صورت این است که:
۱) پوست صورت را تمیز کنید.

۲) لیفتان را در آب کاملاً گرم خیس کنید، آب اضافی آن را بگیرید و روی صورتتان قرار دهید.

۳) زمانیکه لیف سرد شد (معمولاً در کمتر از یک دقیقه) آنرا از روی صورت خود بردارید، و مرحله ی ۲ را مجدداً تکرار کنید. برای رسیدن به بهترین ننتیجه باید این کا را ۵ تا ۱۰ مرتبه تکرار نمایید.

۴) با آب سرد صورت خود را آبکشی کنید و سپس از ماسک صورت یا مرطوب کننده ی ملایم استفاده نمایید.

توجه داشته باشید که استفاده از موادی که دارای درجه حرارات بالایی هستند در هر دو متد نه تنها فایده ای ندارد بلکه می تواند به پوست شما آسیب هم برساند. بخار بیش از اندازه می تواند پوست صورت را بسوزاند. مراقب باشید و کاری را انجام دهید که در آن احساس راحتی کنید.

اگر پوستتان حساس است و یا قبلاً دچار بیماری های پوستی بودید پیش از استفاده از هر گونه ماسک و یا بخار ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.

از آنجایی که بخار کل ناخالصی های پوست را از بین می برد، کاملاً طبیعی است که لکه هایی پس از آن بر روی پوست ایجاد شود، که البته این لکه ها به مرور زمان از بین می روند. چهره ی شما پس از استفاده ی مکرر از ماسک و بخار تغییر زیادی پیدا خواهد کرد.

حال در اینجا به شما چند نوع ماسک را به شما آموزش میدهیم:

پس از سپری کردن یک روز طولانی و سخت،برای پوستتان چه چـیزی مـی تواند بـهتر از تغذیه شدن با موادی که به آن نـیاز دارد بـاشد؟ ماسک هـای صـورت ابـزاری منـاسب برای تغذیه و زیبا سازی پوست به شمار می روند.

انواع آماده ی این ماسک ها هستند که میـتوانید آنها را تهیـه نمایید، اما نـیازی بـه ایـن کـار نیـست. شـما به راحتی و با استفاده از مواد اولیه ای که در هر آشپزخانه ای پیدا میشود، بـراحـتی می توانید ماسک های فوق العاده ای تهیه کنید. مواد طبیعی نظیر عسل، آووکادو، خیار، و حتی کاکائو می توانند بهشت را برای پوستتان به ارمغان بیاورند.

ماسک های صورت در انواع مختلف هستند و برای مصارف متفاوت نظیر: پاک کننده، صاف کننده، و معطر و تازه کننده کاربرد دارند. نوع ماسکی که شما استفاده می کنید به نوع پوستتان بستگی دارد.

افرادی که دارای پوست های خشک هستند می توانند موارد زیر را امتحان کنند:
▪ زرده ی تخم مرغ به همراه روغن زیتون و عسل گرم شده
▪ ۴/۱ هویج له شده به همراه یک زده تخم مرغ
▪ ۲/۱ آووکادو که در زرده ی تخم مرغ میکس شده باشد

● چند گزینه ی مناسب برای پوست های چرب هم عبارتند از:
▪ یک قاشق چایخوری خمیر ترش را با مقدار کمی شیر گرم مخلوط کنید و صبر کنید تا حالت پف کرده به خود بگیرد. برای گرفتن بهترین نتیجه می توانید این کار را در حمامی که هوای گرم و مرطوبی دارد انجام دهید.

▪ مقداری از گوجه فرنگی پوست گرفته را به صورت پوره در آورید، سپس مقداری پودر سیب زمینی به آن اضافه کنید، این دو ماده را با هم مخلوط کرده تا یک مایع خمیر مانند بدست آید.

▪ سفیده ی تخم مرغ را با چند قطره لیمو ترش مخلوط کنید. این کار همچنین در برطرف کردن جوش های سر سیاه معجزه می کند.

▪ خیار هم پوست را سفید می کند و هم می توانید از تکه های بریده شده آن بر روی چشم ها استفاده کنید تا هم از پف چشم ها کاسته شود و هم حلقه های مشکی دور چشم کمتر شوند.


● پوست های چرب و لکه دار:
با ۴/۱ سیب، ۴/۱ هلو، ۴/۱ خیار، ۴ گرم صدف دریایی پودر شده و ۶ گرم آرد شروع کنید. میوه های را با هم مخلوط کرده و در بلندر بریزید تا محلول سسی شکلی بدست آورید، سپس پودرهای دیگر را به آن اضافه کرده و بهم بزنید.

یک ماسک فوق العاده برای مرطوب کردن و نرم کردن پوست که حتی برای پوست های حساس نیز می تواند مورد استفاده قرار بگیرد مخلوطی از آرد جو و عسل است. ( ۳ قاشق چایخوری از هر یک)
مطالب مفید و نکات مهم و بهداشتی پوست و مو - دست و صورت
و برای آن دسته از افراد خوش شانس که دارای پوست های معمولی هستند
(و یا حتی برای هر کسی که تمایل دارد از آن استفاده کند) ماسک شکلاتی صورت را امتحان کنید! این ماسک حساس یک مرطوب کننده ی عالی به شمار می رود و پوست صورت شما را مانند پوست کودکان نرم و لطیف می کند.
▪ به این منظور باید:
ـ ۳/۱ پودر کاکائو
ـ ۳ قاشق سوپخوری خامه ی پر چرب
ـ ۲ قاشق چای خوری پنیر محلی
ـ ۴/۱ فنجان عسل
ـ ۳ قاشق چای خوری آرد جو
را با هم مخلوط کنید و آنها را بر روی صورت خود بمالید. برای ۱۰ دقیقه دراز بکشید و سپس پوست صورت خود را با آب گرم بشویید. به طور باورنکردنی و با خوشمزگی تمام پوستتان تازه و شاداب می شود.

یکی از انواع ماسک ها که هم اثر بخشی بسیار بالایی دارد و هم می تواند برای انواع مختلف پوست ها مورد استفاده قرار بگیرد، مخلوطی از عسل و تخم مرغ است. (سفیده ی تخم مرغ برای پوست های چرب و زرده ی تخم مرغ برای پوست خشک) و مقدار کمی روغن زیتون.

این مواد را با هم مخلوط کرده و آنرا با کمک انگشت روی صورت بمالید و با نوک انگشتان به آرامی بر روی پوست ضربه های کوچکی وارد کنید تا به خوبی جذب شوند. پس از اینکه محلول را بر روی پست خود مالیدید، پوست خود را به آرامی ماساژ دهید. مجدداً این کار را تکرار کنید و لایه ی نازک دیگری را بر روی پوست مالیده و مجدداً ماساژ بدهید.

در تمام موارد باید محلول را بر روی پوست استعمال کرده و اجازه دهید تا به طور کامل بر روی پوستتان خشک شود.

به عنوان یک قاعده ی کلی باید همیشه به خاطر داشته باشید که نمی بایست برای مدت زمانی بیش از دو مرتبه در هفته از این ماسک ها استفاده کنید. همچنین باید سعی کنید که هر مرتبه محتویات آنرا عوض کنید. بد نیست که پیش از استعمال ماسک ابتدا آنرا تست کنید. به این منظور کمی از آن را به پشت گوش خود بزنید، ۲۰ دقیقه صبر کنید، سپس آنرا بشویید. اگر پس از ۲۴ ساعت پوست پشت گوشتان طبیعی بود، آنوقت می توانید از آن ماسک استفاده کنید.

بیشترین مصرف کنندگان ماسک های صورت را خانم ها تشکیل می دهند، اما آقایون نیز می توانند به اندازه ی خانم ها از مصرف آن لذت برده و از مزایای آن بهرمند شوند.

من هم خدایی دارم
     
#103 | Posted: 9 Aug 2011 06:45
مراقبت از پوست حساس به آکنه
علت دقیق آکنه معلوم نیست،‌ اما چهار عامل ترشح زیاد چربی پوست،‌ مسدود شدن منافذ غدد چربی، باکتری‌ها و التهاب در ایجاد آن نقش دارند.

این مراقبت‌های پوستی می‌تواند در کنترل آکنه به شما کمک کنند:

* به آرامی یک تا دو بار در روز پوست‌تان را با یک ماده پاک‌کننده ملایم و آب ولرم بشویید.

* اگر موهای‌تان چرب است، ‌هر روز آنها را شامپو کنید تا از جمع شدن چربی در پوست سر جلوگیری شود.

* با اینکه غذای خاصی در ایجاد آکنه نقش ندارد، اما در برخی از افراد برخی از غذاها ممکن است باعث بدتر شدن آکنه شود. اگر غذاهایی را می‌شناسید که آکنه شما را بدتر می‌کنند، از آنها پرهیز کنید.

* از مواد آرایشی و فراورده‌های پوستی بدن روغن استفاده کنید.

* اگر آکنه دارید متخصص پوست‌تان ممکن است برای درمان آن داروی بی‌نسخه یا با نسخه تجویز کند.

من هم خدایی دارم
     
#104 | Posted: 9 Aug 2011 06:46
انواع آرایش مخصوص پوستهای برنزه

چون رنگ پوست برنزه خاص و متفاوت است گاهی ممکن است در ترکیب رنگهای آرایشی آن دچار تردید یا مشکل شوید که آیا این رنگ آمیزی برای این نوع پوست مناسب است یا خیر؟.با کمک انتخاب رنگ آمیزیهای درست می توانید برای داشتن آرایشی مناسب پوستهای برنزه بهره مند شوید:


۱-استفاده از رنگهای مات کمرنگ و نزدیک به قهوه ای مثل کرم وآجری برای سایه و زیر ساخت آرایش چشم و رنگهای مخالف آن مثل سبزلجنی در کنار مشکی با هر رنگ چشمی

۲-رنگ آمیزی مشکی و صورتی- بنفش در کنار رنگ قهوه ای روشن پوست وترکیب دو رنگ روشن صورتی-بنفش برای آرایش لبها

۳- گر چه استفاده از رنگهای متضاد از هر گروهی با رنگ قهوه ای بسیار شیک و زیبا می شود اما گاهی هماهنگی و نزدیکی و هم گروهی رنگها در بعضی از چهره ها آنها را زیباتر خواهد ساخت
آرایش چشمان بژ با زیر ساختی طلایی به همراه رژ لب ترکیبی نارنجی وآجری روشن

۴-سایه ی سرمه ای با زیر ساخت سفید چشمان وکرم قهوه ای لبها

۵-سایه ی دودی چشمها تنها پشت پلک و مماس با آن و رژ کرم قهوه ای همرنگ پوست که با رگه های مسی و فندقی لابه لای موها شیک و زیبا خواهد بود

۶- گاهی با داشتن چشمان روشن وعسلی با این رنگ پوست تنها کشیدن یک خط چشم دودی داخل چشم و کمی ریمل به همراه رژ لب ترکیبی نارنجی مات وکرم نوع آرایشی شیک وزیبا را خواهید داشت

۷-اگر موها را با این رنگ پوست روشن کرده اید آرایش بژ یا طلایی چشمها و نارنجی تند لبها به زیبایی آن کمک خواهد کرد

۸-همیشه این نکته را در نظر داشته باشید که با هر رنگ پوست در کنار ترکیب رنگهای هماهنگ در آرایش بسته به نوع چهره وتیپ وقیافه گاهی تضاد رنگهای خاص چهره را شیکتر وزیباتر خواهد ساخت

من هم خدایی دارم
     
#105 | Posted: 9 Aug 2011 06:48
موهای بلندم با رنگ ومش آسیب دیده چطور آنها را تقویت کنم؟


موهایی که پس از انجام عمل شیمیایی دچار یکسری تغییرات می شوند قطعا نیاز به مراقبت بیشتری خواهند داشت و شما برای اینکه شادابی و خوش حالتی موهای بلندتان را برگردانید....

موهایی که پس از انجام عمل شیمیایی دچار یکسری تغییرات می شوند قطعا نیاز به مراقبت بیشتری خواهند داشت و شما برای اینکه شادابی و خوش حالتی موهای بلندتان را برگردانید بهتر است هنگام شستشو زیاد به آنها چنگ نزنید و آنهارا بر روی هم نسایید ، حتما از نرم کننده برای نوک موهااستفاده نموده و آن را به ریشه ها نزنید .

هفته ای یکبار از ویتامینه و ماسکهای تقویت کننده ی مو استفاده نمایید. بگذارید پس از حمام موها در هوای آزاد و بطور طبیعی خشک شوند، ازاتوی مو و باد داغ سشوار به همراه موپیچ برای خشک کردن آنها استفاده نکنید .

اگر زیاد ناراحت نمی شوید 4 الی 5 سانت از نوک موها را بزنید تا قسمتهای پایین که نازکتر بوده و دچار موخوره شده اند را زنده کنید .برای گرفتن خورده های روی موها از روغن نارگیل و بادام به جای واکس وکرم مو استفاده کرده و پوست سر را نیز با آنها ماساژ دهید .

در منزل و به خصوص هنگام خواب آنها را ببافید.از برسهای سیمی به جای برسهای پلاستیکی و نوک گردی که باعث کشیده شدن موها می شوند استفاده نمایید.بین هر عمل شیمیایی قوی مثل بلوند کردن یا مشهای بسیار روشن حد اقل شش ماه فاصله بیندازید

من هم خدایی دارم
     
#106 | Posted: 9 Aug 2011 06:50
چگونه تیرگی پوست صورت را رفع کنیمتیرگی پوست صورت اگر بدلیل اثرات ناشی از تابش اشعه آفتاب باشد برای روشن شدن پوست صورت و رفع تیرگی صورت روش های مختلفی وجود دارد .

استفاده از ترکیبات روشن کننده پوست و نیز استفاده از روش های مختلف لایه برداری می تواند به تدریج سبب روشن شدن پوست شود . نکته مهم اینکه این روش ها می تواند سبب روشن شدن پوست صورت شود ولی اگر فرد از روش های محافظت کننده پوست در برابر اشعه آفتاب استفاده نکند اثرات آن دائمی نخواهدبود و پوست فرد مجددا تیره خواهد شد . به همین دلیل لازم است فرد زمانی که در معرض تابش اشعه آفتاب می باشد از ترکیبات ضدآفتاب برای حفاظت از پوست خود استفاده نماید.
اما اگر تیرگی پوست صورت ناشی از افتاب نبوده و رنگ طبیعی پوست باشد میتوان از ضد افتاب ها استفاده نمود وبرای روش مکمل ان برای کاهش تیرگی پوست با پزشک متخصص مشورت نمود.
داروهای حاوی ترکیبی بنام هیدروکینون(هیدروکینون ۲% را موقع خواب یک شب در میان روی لکه ها بمالید و صبح پاک کنید) و نیز ضد آفتاب های ۳۰ % مناسب بوده و تأیید شده می باشد و می توانید مورد استفاده قرار دهید ولی گاهی تنها در بیشتر نشدن لک ها مؤثر است و در از بین بردن آنها نقشی ندارد.اگر ضد آفتاب را بطور مؤثر و کافی مصرف کنید و حداکثر پس از ۳ ساعت تجدید کنید بیشترین تأثیر را دارد.
رنگ پوست افراد مانند بسیاری از صفات دیگر یک ویژگی ارثی که به فرد به ارث رسیده است . به همین دلیل روشنی پوست افراد با هم تفاوت دارد . البته قسمت هایی که در معرض نور آفتاب قرار دارد بدلیل اثرات آفتاب می توان تیره تر شده باشد . بری درمان اثرات آفتاب بر روی پوست و از بین بردن این اثرات می توان ازپ ترکیبات روشن کننده پوست استفاده کرد . می توان از روش های مختلف لایه برداری هم برای روشن کردن پوست استفاده کرد . البته برای حفظ روشنی پوست باید فرد از قرار گرفتن در برابر نور آفتاب خودداری نماید و در موارد ضروری از ترکیبات ضدآفتاب برای پیشگیری از تاثیر نور آفتاب بر روی پوست استفاده نماید . برای درمان مناسب به متخصص پوست مراجعه نمایید .
میتوانید ازکرم ضد افتاب اون spf50استفاده نمایید.
کرم های حاوی اسید میوه می توانند سبب برداشتن لایه های سطحی پوست شوند . این کار می تواند تا حدی سبب روشن شدن پوست و نیز از بین بردن چروک های ریز سطحی پوست شود . تاثیر این کرم ها زیاد نیست و اثر آنها بسیار ملایم است . در بعضی موارد برای تاثیر بیشتر همراه با آن از ترکیبات ترتینوئین استفاده می شود .نیز در صورتی که این کار را برای روشن کردن پوست انجام می دهیم می توانیم همراه با آن از ترکبات روشن کننده پوست استفاده کنیم . اگر نیاز به لایه برداری بیشتری باشد با استفاده از لایه برداری شیمیایی این کار را انجام می دهند .
استفاده از کرم های لایه بردار پوست را خیلی نازک نمی کند. نیز در تمام فصول سال می تواند از آنها استفاده کرد. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که برای جلوگیری از اثرات نامطلوب نور خورشیدبر روی پوست لازم است در طول روز از ترکیبات ضد آفتاب متناسب با نوع پوست خود استفاده نمایید .

من هم خدایی دارم
     
#107 | Posted: 9 Aug 2011 06:51
خواص ماسک های میوه
با خانم دکتر فریده مهتی‌پور متخصص پوست و مو، درباره ماسک میوه ها و آثار مثبت‌شان برروی پوست گفتگویی انجام شده است که به شرح زیر است:

چرا از ماسک‌های میوه‌ای برای زیباسازی پوست استفاده می‌شود؟ و دلیل آن چیست؟

هدف اصلی استفاده از میوه‌ها برای زیبایی و طراوت‌بخشی به پوست، وجود اسیدهای میوه یا آلفا هیدروکسی اسید و برخی آنتی‌اکسیدان‌های موجود در میوه‌هاست. این گروه از مواد، اگربا غلظت کم مورد استفاده قرار بگیرند، سبب پاک‌سازی پوست می‌شوند و با لایه‌برداری سطحی سبب طراوت و شادابی پوست و حتی روشن شدن رنگ پوست می گردند. با توجه به اینکه غلظت‌های پایین این مواد در بسیاری از میوه‌ها موجود است، بنابراین استفاده از ماسک‌های میوه مختلف جنبه علمی پیدا می‌کند.

آیا در کِرِم‌ها نیز از اسید میوه استفاده می‌شود؟

ـ بله، امروزه از انواع اسیدهای میوه با غلظت‌های معین در محصولات مختلف پوستی استفاده می شود و این مواد در ترکیبات لایه‌بردار، کِرِم‌های جوان کننده روز و شب و کِرِم‌های روشن‌کننده پوست به کار برده شده است. حتی غلظت‌های کمتر آن در کِرِ‌م‌های مرطوب‌کننده و به تازگی در ترکیب ضدآفتاب‌ها نیز به کار می برند. علاوه بر این ترکیبات، برای اثربخشی بیشتر آنها مواد دیگری از قبیل آنتی‌اکسیدان‌ها و رتینوییدها به این کرم‌ها می افزایند تا از جنبه های مختلف در درمان مشکلات پوستی کمک شود.

آیا ماسک های میوه می‌توانند هر گونه نقص زیبایی در پوست را برطرف ‌کنند؟

ـ واقعیت این است که به خصوص در سنین بالاتر که به درمان‌های موثرتر و عمیقتری نیاز است، ماسک‌های میوه‌ای به تنهایی نمی‌توانند جوابگوی مشکلات پوستی باشند؛ زیرا علاوه بر غلظت کم اسیدهای میوه موجود در این ماسک‌ها، از لحاظ زمانی نیز معمولا نمی‌توان به مدت‌های طولانی آنها را روی پوست قرارداد. از سوی دیگر، این مواد هر چه دارای غلظت بیشتری باشند، عمق نفوذ آنها نیز بیشتر می‌شود و این مساله را به‌طور صنعتی می‌توان در کِرِم‌های مختلف ایجاد نمود، در حالی که در تهیه ماسک‌ میوه‌ها این امکان وجود ندارد.

در سنین جوانی چه‌طور؟

ـ در سنین جوانی که نیاز به محصولات قوی‌ نیست ، استفاده از ماسک‌های میوه به تنهایی و هفته‌ای یک تا دو بار کافی است ؛ اما در کنار مصرف این ماسک ها، استفاده ازمرطوب کننده و ضدآفتاب مناسب نیز ضروری است. هیچ محدودیت سنی خاصی برای استفاده از این ماسک‌ها وجود ندارد اما در سنین میانسالی و بالاتر معمولا استفاده از ماسک میوه به تنهایی کافی نیست و توصیه می‌شود این گروه‌های سنی با مراجعه به متخصص پوست، دستورات دیگری را نیز برای مراقبت از پوست خود دریافت نمایند.

آیا هرنوع پوست، ماسک‌ خاصی نیاز دارد؟

ـ بله، هنگام استفاده از ماسک‌های میوه‌ باید قبلا به نوع پوست خود و حساسیت‌های زمینه‌ای آن دقت کرد. به طور نمونه، استفاده از ماسک‌هایی که از توت‌فرنگی در ترکیب آنها استفاده شده است و در میان خانم ها به عنوان روشن کننده و طراوت‌بخش پوست از آنها استفاده می‌شود، ممکن است در برخی افرادایجاد حساسیت‌ زمینه‌ای با قرمزی و تورم و خارش پوست کند و یا ماسک‌هایی که در ترکیب آنها گوجه‌فرنگی وجود دارد و به عنوان ماسک‌های لایه‌بردار و جوان‌ساز به کار می‌رود، ممکن است حساسیت شدیدی را همراه با تورم و پوسته‌ریزی و خارش ایجاد نماید..

چرب بودن پوست چه‌طور؟ آن هم مهم است؟

ـ بله، پیش از مصرف هر نوع ماسکی باید به میزان چربی پوست دقت کرد؛ به عنوان مثال ماسک «روغن زیتون، عسل، جوانه گندم، گلاب» برای پوست خشک مفید است اما برای پوست‌هایی که دارای آکنه و چرب هستند توصیه نمی‌شود. از سوی دیگر ماسک «عسل، آب‌لیموی تازه» برای پوست چرب قابل استفاده ست اما در پوست‌های خشک ممکن است ایجاد حساسیت کند. از ماسک‌هایی مانند «خیار، جوانه گندم، ماست» یا مثلا «آب سیب، عسل» در تمام پوست‌ها و در تمام سنین می‌توان استفاده نمود. «دم‌کرده بابونه، ماست» نیز از ماسک‌های گیاهی رایج است که درانواع پوست‌ها بدون مشکل خاصی استفاده می گردد. شما می‌توانید این ماسک‌ها را در منزل و با کمترین هزینه تهیه نمایید و چنانچه آثار مفید آنها برای شما رضایت بخش باشد، با مشورت پزشک خود و در فاصله های زمانی مشخص از آنها استفاده نمایید و برای استفاده از آنها نیازی به مراجعه به مراکز زیبایی و صرف هزینه‌های زیاد نیست.

پلینگ و لایه برداری با اسید میوه

متخصصان پوست از اسیدهای میوه برای لایه‌برداری یا پیلینگ پوست بسیار استفاده می نمایند. از اسید گلیکولیک به غلظت‌های ۵۰ یا ۷۰ درصد برای این منظور استفاده می‌شود و کاربردهای زیادی مانند درمان جوش‌های صورت، درمان چین و چروک ظریف پوست، تقویت کلاژن‌سازی و پیشگیری از پیری زودرس دارند. در بیمارانی که دارای لک صورت هستند (مانند لک بارداری) اگر این لایه‌برداری شیمیایی با دقت و برنامه‌ریزی انجام گردد می‌تواند نتایج بسیار خوبی به همراه داشته باشد. البته هرگونه لایه‌برداری از پوست سبب حساس شدن پوست نسبت به نور آفتاب می شود وبنابراین مصرف مرتب ضدآفتاب‌ها به بیمارانی که در حال لایه‌برداری از پوست هستند، توصیه می گردد.

اسیدهای آلفا هیدروکسی (AHA) اسیدهای ارگانیکی هستند که در سیب سبز (اسید مالیک)، آناناس و مرکبات (اسید سیتریک)، نیشکر (اسید گلیکولیک) میوه‌های قرمز و شیر ترش و ماست (اسید لاکتیک)، بادام تلخ (اسید ماندلیک) و انگور (اسید تارتاریک) وجود دارند. بر روی بسیاری از کِرِم‌های لایه‌بردار و جوان‌کننده کلمه AHA را با غلظت‌های مختلف می توانید ببینید. این مقدار بین ۵ تا ۱۵ درصد متغیر است و افراد می‌توانند از این کرم‌ها به عنوان لایه‌بردار شب‌ها استفاده نمایند اما همان‌طور که در قبل ذکر شد، مصرف ضد آفتاب را در طول روز الزامی است و البته بهتر است این کرم‌ها زیر نظر پزشک متخصص پوست مصرف شوند. درصدهای بالاتر از این کرم ها فقط باید توسط متخصص پوست و در کلینیک انجام گردد. بسیار شاهد هستیم که از غلظت‌های بالا در مراکزی مانند آرایشگاه‌ها و توسط افراد غیرمتخصص استفاده شده و سبب عوارض دردسرساز مانند لک‌های صورت و سوختگی‌‌های شدید و نیز ایجاد جوشگاه شده است.

ماسک‌های میوه هم در واقع از اسیدهای میوه برای لایه‌برداری و پیلینگ پوست استفاده می شود و در واقع اسیدهای میوه (آلفاهیدروکسی)، با نفوذ در لایه‌ شاخی پوست، هم بر اسیدیته تمام لایه شاخی، هم بر سرعت بازسازی سلول‌ها و هم بر خواص دفاعی و ممانعتی پوست اثر گذار هستند. البته ممکن است بعضی افراد به برخی از میوه‌ها آلرژی داشته باشند و لذا اگر با مصرف ماسک میوه خاصی یا حتی با مصرف میوه تازه روی پوست دچار قرمزی و خارش شدند، باید از مصرف مجدد آن پرهیز کنندو با پزشک متخصص پوست مشورت نمایند

من هم خدایی دارم
     
#108 | Posted: 9 Aug 2011 06:52
تميز کننده هاي پوستبراي شست و شوي پوست نرمال و خشک مي توان از سبوس جو يا آرد ذرت استفاده کرد. به اين ترتيب که مقدار کمي سبوس يا آرد ذرت را روي پوست مرطوب بماليد و بعد آن را با آب نيم گرم بشوييد و سپس با آب سرد آب کشي کنيد.

(مي توانيد به جاي آب سرد از يخ استفاده کنيد)

روش ديگر اين است که سبوس يا آرد جو را با شير خشک و نشاسته به مقدار مساوي با يکديگر مخلوط کنيد و به آن يک قاشق سوپ خوري روغن نباتي مايع اضافه و خوب مخلوط کنيد.

اين مخلوط را داخل يک پارچه تميز بگذاريد، پارچه را تر کنيد و با اين پارچه نه تنها پوست صورت، بلکه پوست تمام بدن را مي توانيد تميز کنيد.

اين کار غده هاي پوست را باز مي کند و جوش هاي سياه را از بين مي برد

من هم خدایی دارم
     
#109 | Posted: 9 Aug 2011 06:54
عاملی موثر در بروز تبخال
آیا شما هم چند وقت یکبار دچار تبخال می شوید و نمی دانید این عارضه چطور رخ می دهد؟

مریم انصار متخصص پوست و مو:

تب، بیماری‌هایی مانند سرماخوردگى، بدخوابی، استرس، نگرانی، فشارهاى روحى و روانى باعث بروز تبخال در بدن می‌شود.

عفونت تبخال یك عفونت شایع ویروسى دهان است كه به علت ورود ویروسى به نام «هرپس سیمپلكس» نوع (HSV1) معمولاً در صورت ایجاد مى‌‌شود.


تب، بیماری‌هایی مانند سرماخوردگى، بدخوابی، استرس، نگرانی، فشارهاى روحى و روانى باعث بروز تبخال در بدن می‌شود كه نور آفتاب تشدید كننده تبخال است. بروز تبخال بر روی لب بسیار شایع است.


علایم و نشانه‌هاى تبخال در مرحله اول یك تاول كوچك و دردناك پر از مایع است كه روى یك نقطه سرخ و دردناك پوست بروز می‌كند.


تبخال مسرى است و ویروس تبخال مى‌تواند از طریق پوست، از شخصى به شخص دیگر منتقل شود. تبخال عموماً بدون نیاز به درمان پس از 7 تا 10 روز برطرف مى‌شود

من هم خدایی دارم
     
#110 | Posted: 9 Aug 2011 06:55
داشتن موهای پر پشت و سالمداشتن موهای پر پشت و سالم آرزوی هر کسی است. همه دوست دارند موهایشان پر پشت و شاداب باشد,اما شاید تعداد کمی از آنها بدانند که چگونه می توان به این آرزو جامه عمل بپوشاند.

همانطور که می دانیم کیفیت موی سالم به دو عامل بستگی دارد, اول تعداد موها که به طور متوسط یکصد هزار تار مو است و دوم ضخامت هر تار مو کیفیت موهای هر بستگی کامل به عوامل ارثی و خصوصیات ژنتیکی او دارد و این خصوصیات را به هیچ طریقی نمی توان تغییر داد.بنابراین کسی که موهای کم پشتی دارد به هیچ صورتی نمی توان موهایشان را افزایش دهد و یا تغییر در وضع روییدن آنها به وجود آورد.

عده زیادی از مردم عقیده دارند که با تراشیدن موی سر می توان تعداد تارهای مو را افزایش داد, اما این فرضیه نادرست و غلط است , زیرا تراشیدن موی سر تغییری در وضع پیاز مو ایجاد نمی کند. فقط ممکن است سبب شود که موهای تراشیده شده با ضخامت بیشتری برویند.

از سوی دیگر عوامل بسیاری در کم پشت شدن موها تاثیر دارند, مانند رژیم نامطلوب غذایی, تغییرات هورمونی و ناراحتی های عصبی همه این عوامل بر روی کیفیت مو تاثیر می گذارد و موجب می شود که موها بریزند و یا نازکتر از قبل برویند.

چند توصیه ضروری:

برای داشتن موهای سالم لازم است که یک رژیم غذایی مناسب در پیش بگیرید و به اندازه کافی استراحت کنید, اصولا هر تار مویی پس از روییدن مرده به حساب می آید و رژیم غذایی و وضع عمومی بدن, نمی تواند تاثیری در چگونگی وضع موهای موجود داشته باشند اما می تواند کیفیت موهایی دا که در آینده می رویند افزایش دهد.

راه هایی برای پر پشت کردن موها

راه های مختلفی برای پر پشت شدن موها وجود دارد. یکی از این راه ها , ماساژ پوست سر است. به یاد داشته باشید اگر موهای شما کم پشت و یا شکننده است , قرار گرفتن زیر سشوار به مدت طولانی برای موهایتان زیان آور است.

مصرف موداد غذایی حاوی ویتامین A و پروتئین در سالم نگه داشتن موها تاثیر زیادی دارد. بنابراین سعی کنید مقدار بیشتری ماهی, جگر , دل و قلوه و مغز گوسفند مصرف نمایید. مصرف ماهی به خصوص برای حفظ زیبایی مو بسیار موثر است.

برس زدن مرتب موهای سر کار بسیار مفیدی است, اما کسانی که دارای موهای کم پشت هستند مضر است. خشک نمودن موها با کمک سشوار دستی و به مدت محدود , در پر پشت نشان دادن مو تاثیر دارد, به خصوص اگر جریان باد گرم از زیر موها هدایت شود . در این صورت اگر کرم تقویت کننده به پوست سرتان بمالید, با کمک باد گرم بهتر جذب می شود. البته دقت کنید که سشوار دستی را خیلی نزدیک پوست سر نیاورید چون پیاز مویتان تحریک می گردد.

توصیه دیگر این است که گاهی اوقات روی تخت دراز بکشید و سرتان را از لبه تخت آویزان نمایید و یا سعی کنید بالانس بزنید این حرکت موجب می شود که خون با فشار بشتری در بدنتان به گردش بیفتد(می دانیم که خون حاوی اکسیژن و مواد غذایی است و به این ترتیب خون در پوست سر سبب تغزیه بیشتر پیاز مو می شود.) برای ماساژ دادن پوست سر از نوک انگشتان دست (نه از طریق ناخن) , استفاده کنید و به آرامی و ملایمت سرتاسر پوست سر را ماساژ دهید. این کار را سپس تا نواحی گردن و شانه ادامه دهید و از خستگی این اندام نیز بکاهید . عضلات خسته شانه و گردن می توانند سبب کاهش مقدار خون منتقل شده به پوست سر شوند.

برخی تمرینات یوگا گذشته از صدها مزیت دیگری که دارد می تواند موجب روییدن سریعتر موها نیز بشود یوگا سبب انتقال سریعتر خون می گردد و علاوه بر این به علت تاثیر گذاری بر روی غده تیروئید از پدید آمدن ناهنجاری های جسمی جلوگیری می کند.

حنا در پر پشت نمودن موهای سر تاثیر به سزایی دارد. این ماده طبیعی می تواند جلای طبیعی و زیبایی خاصی به موها ببخشد و آنها را پر پشت نماید.
مصرف شامپوهای پروتئینی نیز برای پر پشت شدن موها موثر است. دلیدل آن پروتئینی است که در این ماده وجود دارد.

من هم خدایی دارم
     
صفحه  صفحه 11 از 23:  « پیشین  1  ...  10  11  12  ...  22  23  پسین » 
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش / مسایل مربوط به زییایی بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites