تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
علم و دانش

مسایل مربوط به زییایی

صفحه  صفحه 13 از 23:  « پیشین  1  ...  12  13  14  ...  22  23  پسین »  
#121 | Posted: 9 Aug 2011 07:09
براي پيشگيري از سرطان پوست، دستكش بپوشيدمتخصصان انجمن سرطان نيوزلند به رانندگان خودروها و بويژه موتورسيكلت‌ سواران هشدار دادند كه براي پيشگيري از سرطان پوست حتما دستكش بپوشند.

محققان مي‌گويند؛ رعايت اين نكته به ويژه در روزهاي آفتابي ضروري است.

كارشناسان همواره بر سر اين موضوع كه شيشه معمولي مي‌تواند جلوي تشعشعات فرابنفش خورشيدي را بگيرد، چالش داشته‌اند.

اين تشعشعات به گفته متخصصان؛ سبب بروز سرطان پوستي ملانوم و ساير انواع سرطان پوست مي‌شوند.

كارشناسان مي‌گويند؛ شيشه‌هاي معمولي و ساده اتومبيل‌ها فقط مي‌توانند جلوي 37 درصد از اين تشعشعات را بگيرند و مقدار باقيمانده نورخورشيد كه از اين شيشه‌ها به درون نفوذ مي‌كنند، مي‌توانند خطر زيادي بوجود آورند.

اين انجمن تاكيد مي‌كند كه پوشيدن لباس‌هاي محافظ مي‌تواند تاثير مطلوبي را در امر پيشگيري داشته باشد.

آژانس بين‌المللي تحقيقات سرطان نيز اعلام كرده است كه كرم‌هاي ضد آفتاب، مركز اولين خط دفاعي در برابر اين تشعشعات نيستند مگر در قسمتهايي از بدن كه مثل صورت، پوشاندن كامل آنها امكان پذير نيست و بنابراين استفاده از پوشش مناسب در صورت امكان توصيه مي‌شود

من هم خدایی دارم
     
#122 | Posted: 9 Aug 2011 07:10
توصیه ای برای داشتن دندان‌هایی سپيد


بسیاری از مردم دوست دارند هنگام لبخند زدن دندان‌هایشان سفید باشد، به همین دلیل محبوبیت مواد و روش‌های سفید كردن دندان‌ها روز به روز بیشتر و بیشتر می‌شود

همچنین برخی از متداول‌ترین دلایل عوض شدن رنگ دندان، مصرف دارو، قهوه، چای و سیگار است. افرادی هم كه عادت به مصرف بیش از اندازه نوشابه دارند با چنین مشكلی مواجه خواهند شد. برای سفید كردن دندان، دندانپزشك با به كار بردن ژل‌های مخصوص سفیدكننده، دندان‌های بیمار را در یك یا چند جلسه سفید می‌كند.

دندانپزشك ممكن است جهت افزایش تاثیر ژل از اشعه‌هایی با طول موج‌های خاص استفاده كند ولی قدرت و كیفیت ژل سفید‌كننده بسیار تعیین‌كننده‌تر از استفاده از این نور یا اشعه خاص است. این ژل‌ها به علت دارا بودن درصد نسبتا بالایی از مواد سفید‌كننده، سریع‌تر باعث سفید شدن دندان‌ها می‌شوند.

اما در منزل نیز خود فرد می‌تواند از سفید‌كننده‌های خانگی استفاده كند. كیت‌های سفید‌كننده برای درمان تغییر رنگ‌های جزئی، مانند تغییر رنگ ناشی از قهوه و چای موثرند.

علاوه بر آنها نوارهای سفید‌كننده و خمیردندان‌های سفید‌كننده توانایی از بین بردن رنگ‌های سطحی روی دندان را دارند، اما برای از بین بردن تغییر رنگ‌های عمقی‌تر كه به ساختمان دندان نفوذ كرده‌اند باید به دندانپزشك مراجعه كنید.نوارهای سفید‌كننده نیز نوارهایی بسیار نازك‌اند كه با چشم به سختی دیده می‌شوند و برای تاثیرگذاری باید به مدت یك هفته و روزی 5 دقیقه استفاده شوند. استفاده از آنها برای بیش از یك هفته توصیه نمی‌شود.

خمیردندان‌های سفید‌كننده هم حاوی مواد شیمیایی و ذرات ساینده هستند كه استفاده از آنها برای بیش از یك هفته توصیه نمی‌شود.
البته باید توجه داشت بسیاری از مواد سفید‌كننده كه در بازار عرضه می‌شود و از طرق مختلف تبلیغات فراوانی روی آن صورت می‌گیرد فاقد كیفیت لازم هستند و موجب ایجاد حساسیت در دندان‌ها، تحلیل خارجی دندان ها، ایجاد مسمومیت، آسیب دیدن لثه و... می شوند.

افرادی كه تمایل دارند زودتر به دندان‌هایی سپید برسند بهتر است به دندانپزشك مراجعه كنند.

بعد از انجام سفید كردن در مطب توصیه می‌شود كه بیمار در منزل هم گاهگاهی به منظور جلوگیری از كدر شدن دندان این عمل را انجام دهد.

انجام سفید كردن دندان‌ها برای حداقل 90‌درصد افراد موفقیت‌آمیز است. اگر دندان‌هایتان در اثر كهولت، مصرف چای، قهوه و دخانیات تیره شده‌اند، سفید كردن انتخاب خوبی است. تیره شدگی دندان با رنگ‌های زرد، نارنجی و قهوه‌ای به این روش بهتر پاسخ می‌دهند. تغییر رنگ‌های خاكستری ناشی از تتراسایكلین و نیز تغییر رنگ بر اثر فلوئور گرچه روشن‌تر می‌شوند، ولی كاملا از بین نمی‌روند.
توجه داشته باشید سفید كردن بیش از حد دندان‌ها ممكن است عوارضی چون حساسیت به دارو یا حساس شدن دندان‌ها را به دنبال داشته باشد. در مورد حساسیت به دارو مصرف آن به كلی قطع می‌شود ولی در صورت حساس شدن دندان، باید اطلاع داشت كه این حساس شدن گذرا بوده و با تمهیداتی كه دندانپزشك بكار می‌برد، برطرف می‌شود. معمولاً یكی دو روز فاصله انداختن بین جلسات استفاده، حساسیت دندان را بهبود می‌بخشد

من هم خدایی دارم
     
#123 | Posted: 9 Aug 2011 07:11
سبزی فوق العاده برای پوستآیا می دانید یک سبزی وجود دارد که تاثیری فوق العاده بر پوست شما دارد؟

مرتضی صفوی متخصص تغذیه :

مصرف جعفری باعث از بین بردن جوش‌های صورت، لك‌های صورت و روشن‌شدن پوست می‌شود.

جعفری سرشار از ویتامین C است و آهن، ویتامین D، A، فسفر، پتاسیم، ید، كلسیم در آن وجود دارد و در طب قدیم گرم و خشك است.

ویتامین ث یک ویتامین محلول در آب است که در جعفری موجود است. جعفری حالت تحریك كننده اشتها دارد و خوردن چای جعفری به هضم غذا كمك می‌كند.
جعفری صفرابر، بادشكن، ادرار آور، در تنظیم سیكل قاعدگی و دفع سنگ كلیه و مثانه موثر و تب بر است و به عنوان یك مسكن قوی عمل می‌كند و در ناراحتی‌های ریوی و بواسیر بسیار موثر است.

جعفری باعث كاهش بوی بد دهان می‌شود بوی بد دهان ناشی از خستگی روزانه و نخوردن غذا است كه اگر برگ جعفری به صورت آدامس جویده شود بوی بد دهان را از بین می‌برد.

برای از بین بردن جوش‌های صورت، لك‌های صورت و روشن‌شدن پوست می‌توان از دم‌كرده جعفری استفاده كرد.

من هم خدایی دارم
     
#124 | Posted: 9 Aug 2011 07:12
رنگ پوستی که مدتی است کدر شده، چطور شفاف و روشن می شود؟کدر شدن پوست صورت آن هم پوستی که قبلا شفاف و روشن بوده به دلایل زیادی مثل قرارگرفتن زیاد در زیر نور آفتاب آن هم بدون استفاده از ضد آفتاب مخصوص نوع پوست و یا جا به جایی منطقه ای و مکانی ...

کدر شدن پوست صورت آن هم پوستی که قبلا شفاف و روشن بوده به دلایل زیادی مثل قرارگرفتن زیاد در زیر نور آفتاب آن هم بدون استفاده از ضد آفتاب مخصوص نوع پوست و یا جا به جایی منطقه ای و مکانی از نظر نوع آب وهوا، داشتن تغذیه ای ثابت از نوع مواد غذایی گرم وتند و ادویه دار بدون مصرف مواد خنثی کننده از قبیل میوه ها و سبزیجات و مهمتر از همه استعمال دخانیات بستگی داشته که با توجه به رفع هر کدام از این مشکلات می توان برای برطرف کردن آن هفته ای دو باراز روشور یا سفیداب بر روی پوست کاملا مرطوب در حمام و همچنین از ماسکهایی نظیر سفیده ی تخم مرغ یا نشاسته و یا عسل که حالت چسبندگی زیادی دارند و مثل یک لایه بردار طبیعی تمام جرمهای کثیف روی پوست راگرفته و پوست را تمیز می کنند استفاده نمایید.همینطور برای این منظور صابونهای لایه بردار همراه با اسفنجهای مخصوص وجود دارند که استفاده ی از آنها به شفافیت پوست بسیار کمک می کند که بهتر است طبق نظر پزشک متخصص و در کنار کرمهای روشن کننده مصرف شود تا شما را به نتیجه ی مطلوب برساند.

من هم خدایی دارم
     
#125 | Posted: 9 Aug 2011 07:13
بهترین راه برنزه کردن پوست کدام است ؟


گر چه برنزه کردن با نور خورشید ماندگاری بیشتری خواهد داشت ولی از آنجایی که نور آفتاب ضرر های خاص خود را از جمله کک ومک یا لک قهوه ای را به پوست، به خصوص پوست صورت خواهد رساند...

گر چه برنزه کردن با نور خورشید ماندگاری بیشتری خواهد داشت ولی از آنجایی که نور آفتاب ضرر های خاص خود را از جمله کک ومک یا لک قهوه ای را به پوست، به خصوص پوست صورت خواهد رساند توصیه می شود برای برنزه کردن ا از کرمهای برنزه کننده ای که با مدت زمانی معلوم و البته نه چندان طولانی کار خود را انجام می دهند استفاده کنید که اگر در روزهای دوم وسوم استفاده از آنها پشیمان شدید ویا این رنگ پوست به شما نیامد دیگر ادامه ندهید و ظرف مدت کمی دوباره پوست شما به رنگ اولیه برگردد .

به جز این روش می توانید از کرم پودر یا پنکیک های به رنگ برنزه برای تغییر رنگ پوست استفاده کنید که مناسبترین روش بوده و ضرری هم نخواهد داشت و شما می توانید به دلخواه و براساس رنگ لباس و موقعیت مکانی خاص خود آن را تغییر دهید و حتی می توانید آن را بر روی تمام مناطقی از پوست مثل گردن و دستها که دیده می شوند نیز بزنید و با شستن به راحتی آنها را پاک کنید و رنگ پوست اولیه ی خود را سالم و شاداب داشته باشید.

من هم خدایی دارم
     
#126 | Posted: 9 Aug 2011 07:14
طرز برخورد با توده‌هاي چربي اطراف چشم‌


يک نکته، يک پزشک

توده‌هاي چربي که به طور شايع در اطراف چشم‌ها در پلک فوقاني و تحتاني مشاهده مي‌شود، در واقع، عبارت است از تجمع سلول‌هاي حاوي چربي که علاوه بر پلک‌ها مي‌تواند در قسمت‌هاي ديگري از بدن نيز رخ دهد؛ به طور مثال، ممکن است شما انواعي از اين تجمع چربي را به شکل خطوط زرد يا نارنجي در لابه‌لاي خطوط کف دست خود پيدا کنيد يا اينکه به شکل پلاک‌هاي منتشر زرد رنگ در صورت و گردن و يا به شکل رگه‌هاي خطي در ناحيه زير بغل و چين آرنج يا زانو مشاهده نماييد. اين نوع تجمع سلول‌هاي حاوي چربي که معمولا در سنين ميانسالي و بالاتر مشاهده مي‌شود معمولا مطرح‌کننده وجود کلسترول بالا در فرد است.

توصيه مي‌کنم در صورت بروز اين گونه ضايعات، بررسي‌هاي دقيق چربي‌هاي خوني انجام شود. چنانچه هر يک از ضايعات فوق چه در صورت و چه روي مفاصل و تاندون‌ها ايجاد مشکل کرد و يا با احتمال کمتري مشکلات عملکردي براي فرد به همراه داشت، مي‌توان از روش‌هاي جراحي و ليزري مختلف براي از بين بردن آنها استفاده کرد.

ولي موضوع مهم‌تر، تشخيص دقيق نوع اختلال چربي مربوطه در هر فرد خاص است؛ مثلا بعضي از خانواده‌ها به طور فاميلي دچار اختلالات چربي هستند. اين افراد متاسفانه از همان سنين پايين در معرض بيماري‌هاي کم‌کاري تيروييد و مصرف داروهاي خاصي نظير کورتون و داروهاي هورموني هستند. بنابراين روند اين ضايعات مي‌تواند از علل مختلفي ناشي گردد و علاوه بر آزمايش چربي‌هاي خون، بررسي کامل فرد از لحاظ مشکلات پوستي، قلبي‌عروقي، گوارشي به ويژه کبد و پانکراس و نيز بررسي‌هاي هورموني کامل بايد انجام شود.

معمولا چون درمان در حالت‌هاي ارثي سخت‌تر است، در بيماراني که به طور موروثي چربي بالا دارند، رژيم غذايي توأم با ورزش و مصرف داروها بهتر است از همان سنين کودکي تحت نظر پزشک مربوطه آغاز شود و بيمار تحت معاينات منظم قرار داشته باشد تا از تجمع چربي چه در پوست و چه در ارگان‌هاي ديگر پيشگيري شود

من هم خدایی دارم
     
#127 | Posted: 9 Aug 2011 07:14
تغيير رنگ پوست زنان در دوران بارداري موقتي استعضو انجمن متخصصان پوست و مو ايران گفت: تيره شدن پوست در دوران حاملگي به دليل تغييرات هورموني و موقتي است زيرا توليد ملانين در پوست زنان در اين دوران افزايش پيدا مي‌كند.

مجتبي اميري افزود: بارداري دوره‌اي از تغييرات هورموني و متابوليكي براي زنان محسوب مي‌شود و علائمي كه در پوست زنان در اين دوران مشاهده مي‌شود، معمولاً موقتي است.

وي گفت: در اين دوران تغييرات متعددي در پوست زنان به وجود مي‌آيد. ضايعات و تغييرات پوستي در طول بارداري فوق العاده شايع هستند و به علت شرايط خاص روحي و رواني زنان باردار، اين تغييرات مي‌تواند باعث بروز نگراني‌هايي شود كه مربوط به زيبايي ظاهري آنها بعد از دوران بارداري شود.

عضو انجمن متخصصان پوست و مو ايران افزود: تمام تغييرات پوستي در دوران بارداري از اهميت يكساني برخوردار نيستند. برخي از ضايعات شايع هستند و تقريباً در تمام زنان باردار مشاهده مي‌شود و برخي ضايعات به دوران بارداري اختصاص دارد و بعد از زايمان از بين مي‌رود.

اميري اضافه كرد: حاملگي مي‌تواند، برخي از بيماري‌هاي پوستي كه فرد قبلاً به آن مبتلا بوده را تشديد يا كاهش دهد. به دليل تغييرات هورموني و افزايش توليد ملانين از سلول‌هاي ملانين ساز پوست زنان در فاصله هفته‌هاي اول تا نيمه بارداري تيره مي‌شود.

وي گفت: تغييرات هورموني باعث تيره تر شدن پوست زنان باردار مي‌شود كه به آن ماسك حاملگي يا ملاسما گفته مي‌شود. مناطقي از بدن كه به طور طبيعي تيره تر هستند، بيشتر دچار اين فرآيند مي‌شوند و تيرگي در برخي از نواحي بدن به خصوص نوك سينه‌ها و هاله حاشيه آن و اندام تناسلي بيشتر ديده مي‌شود و همچنين گاهي اين تغييرات در زير بغل و كشاله ران‌ها نيز ديده مي‌شود كه اين تغييرات بعد از دوران بارداري از بين مي‌روند.

اميري اضافه كرد: ماسك حاملگي يا ملاسما در بيشتر زنان باردار به خصوص در زناني كه پوست تيره دارند، ديده مي‌شود. اين ماسك يا تيرگي در نواحي مختلف صورت نيز ظاهر مي‌شود كه بيشتر در لب بالا، گونه‌ها، چانه، پيشاني و روي بيني ديده مي‌شود و به دنبال تماس با آفتاب شدت مي‌يابد.

عضو انجمن متخصصان پوست و مو ايران افزود: به زنان باردار توصيه مي‌شود كه كمتر در معرض آفتاب قرار گيرند و از كرم‌هاي ضد آفتاب استفاده كنند.

من هم خدایی دارم
     
#128 | Posted: 9 Aug 2011 07:16
ماسک‌هاي‌ ميوه‌اي‌ جواب مي‌دهند؟از صدها سال قبل آثار مفيد برخي از ميوه‌ها در حفظ شادابي و طراوت پوست شناخته شده بود و در واقع بدون اينکه مباني علمي موضوع کشف شده باشد، به طور تجربي استفاده از ميوه‌ها و ماسک‌هاي ساخته شده از آنها رايج بوده است ولي فقط در چند دهه قبل بود که محققان به‌طور علمي موضوع را بررسي و تاييد کردند. ماسک‌هاي ميوه‌اي به همين ترتيب متولد شدند.

با دکتر فريده مهتي‌پور متخصص پوست و مو، درباره اين ماسک‌ها و آثار مثبت‌شان روي پوست گفتگويي کرده‌ايم که مي‌خوانيد.

: خانم دکتر! اصلا چرا از ماسک‌هاي ميوه‌اي براي زيباسازي پوست استفاده مي‌شود؟ فلسفه‌اش چيست؟

خب، مبناي اصلي استفاده از ميوه‌ها براي زيبايي و طراوت‌بخشي به پوست، وجود اسيدهاي ميوه يا آلفا هيدروکسي اسيد و برخي آنتي‌اکسيدان‌ها در ميوه‌هاست. اين گروه از مواد، چنانچه با غلظت کم مورد استفاده قرار گيرند، باعث پاک‌سازي پوست مي‌شوند و با لايه‌برداري خفيف و سطحي باعث ايجاد طراوت و شادابي پوست و حتي روشن شدن رنگ پوست مي‌شوند. با توجه به اينکه غلظت‌هاي پايين اين مواد در بسياري از ميوه‌ها وجود دارد، بنابراين استفاده از ماسک‌هاي ميوه مختلف جنبه علمي پيدا مي‌کند.

: يعني در کِرِم‌ها از اسيد ميوه استفاده مي‌شود؟

بله، امروزه ترکيبي از انواع اسيدهاي ميوه را با غلظت‌هاي مشخص در محصولات مختلف پوستي وارد کرده‌اند. شما اين مواد را به وفور در ترکيبات لايه‌بردار، کِرِم‌هاي جوان‌ساز روز و شب و کِرِم‌هاي روشن‌کننده پوست مشاهده مي‌کنيد. حتي غلظت‌هاي کمتر آن را در کِرِ‌م‌هاي مرطوب‌کننده و به تازگي در ترکيب ضدآفتاب‌ها مي‌توانيد پيدا کنيد. علاوه بر اين ترکيبات، براي اثربخشي بيشتر آنها مواد ديگري از جمله آنتي‌اکسيدان‌ها و رتينوييدها به اين کرم‌ها افزوده مي‌شود تا از چند جنبه مختلف به درمان مشکلات پوستي پرداخته شود.

: آيا اين ماسک‌ها مي‌توانند هرجور نقص زيبايي در پوست را رفع ‌کنند؟

واقعيت اين است که به ويژه در سنين بالاتر که نياز به درمان‌هاي موثرتر و عمقي‌تر احساس مي‌شود، ماسک‌هاي ميوه‌اي به تنهايي نمي‌تواند پاسخگوي مشکلات پوستي باشند؛ زيرا علاوه بر غلظت کمتر اسيدهاي ميوه موجود در اين ماسک‌ها، از لحاظ زماني نيز معمولا نمي‌توان به مدت‌هاي طولاني آنها را روي پوست نگه داشت. از طرف ديگر، اين مواد هر چه غلظت بالاتري داشته باشند، عمق نفوذ آنها بيشتر مي‌شود و اين مساله را به‌طور صناعي مي‌توان در کِرِم‌هاي مختلف ايجاد کرد، در حالي که در تهيه ماسک‌ ميوه‌ها اين امکان وجود ندارد.

: در جواني چه‌طور؟

در سنين جواني که نياز به محصولات قوي‌تر احساس نمي‌شود، استفاده از اين ماسک‌ها به تنهايي و به صورت هفته‌اي يک تا دو بار کافي به نظر مي‌رسد؛ هر چند که در کنار اين مساله مصرف مرطوب کننده و ضدآفتاب مناسب نيز بايد کاملا جدي گرفته شود. لازم به ذکر است از لحاظ سني هيچ‌گونه محدوديت سني خاصي براي استفاده از اين ماسک‌ها وجود ندارد ولي در سنين ميانسالي و بالاتر معمولا استفاده از ماسک ميوه به تنهايي کافي نبوده و توصيه مي‌شود اين گروه‌هاي سني با مراجعه به پزشک متخصص پوست، دستورات ديگري را نيز براي مراقبت از پوست خود دريافت کنند.

: آيا هر پوست، ماسک‌ خاصي مي‌طلبد؟

بله، موقع استفاده از ماسک‌هاي ميوه‌ لازم است قبلا به نوع پوست خود و حساسيت‌هاي زمينه‌اي آن دقت کنيد. به عنوان مثال، استفاده از ماسک‌هايي که از توت‌فرنگي در ترکيب آنها استفاده شده و در ميان بانوان به عنوان روشن کننده و طراوت‌بخش از آنها استفاده مي‌شود، ممکن است در برخي افراد با حساسيت‌ زمينه‌اي با قرمزي و تورم و خارش پوست همراه شود و يا ماسک‌هايي که در ترکيب آنها از گوجه‌فرنگي استفاده شده است و معمولا به عنوان ماسک‌هاي لايه‌بردار و جوان‌ساز به کار مي‌رود، ممکن است حساسيت تماسي شديدي را همراه با تورم و پوسته‌ريزي و خارش ايجاد کند که شخصا چند نمونه از آن را در بيماران خود مشاهده کرده‌ام.:

چرب بودن پوست چه‌طور؟ آن هم مهم است؟

بله، قبل از استفاده از هر نوع ماسکي بايد به ميزان چربي پوست توجه کرد؛ مثلا ماسک «روغن زيتون، عسل، جوانه گندم، گلاب» ممکن است براي پوست خشک مفيد باشد ولي در پوست‌هاي آکنه‌اي و چرب توصيه نمي‌شود. از طرف ديگر ماسک «عسل، آب‌ليموي تازه» ممکن است در پوست چرب قابل استفاده بوده ولي در پوست‌هاي خشک ايجاد حساسيت تماسي بنمايد. از ماسک‌هايي مانند «خيار، جوانه گندم، ماست» يا مثلا «آب سيب، عسل» در تمام پوست‌ها و در تمام سنين مي‌توان استفاده کرد. «دم‌کرده بابونه، ماست» نيز از ماسک‌هاي رايج است که در اکثر پوست‌ها بدون مشکل خاصي استفاده مي‌شود. در پايان لازم به ذکر است که شما اين ماسک‌ها را مي‌توانيد در منزل و با کمترين هزينه تهيه کنيد و چنانچه آثار مفيد آنها براي شما رضايت بخش باشد، با مشورت پزشک خود و به فواصل زماني معين از آنها استفاده کنيد و براي استفاده از آنها به هيچ‌وجه نيازي به مراجعه به مراکز زيبايي و صرف هزينه‌هاي گزاف وجود ندارد.

بعد از پلينگ حتما ضد آفتاب بزنيد

متخصصان پوست از اسيدهاي ميوه براي لايه‌برداري يا پيلينگ پوست به کرات استفاده مي‌کنند. آنها از اسيد گليکوليک به غلظت‌هاي 50 يا 70 درصد به اين منظور استفاده مي‌کنند و کاربردهاي وسيعي مانند بهبود جوش‌هاي صورت، بهبود چين و چروک ظريف پوست، تقويت کلاژن‌سازي و پيشگيري از پيري زودرس دارند. اگر در بيماراني که لک صورت دارند (مثل لک بارداري) نيز اين لايه‌برداري شيميايي با دقت و برنامه‌ريزي شده انجام شود مي‌تواند نتايج بسيار خوبي داشته باشد. فراموش نکنيم که هرگونه لايه‌برداري از پوست مي‌تواند پوست را نسبت به نور آفتاب حساس کند و لذا مصرف مرتب و باوسواس ضدآفتاب‌ها به بيماراني که در حال لايه‌برداري از پوست هستند، توصيه مي‌شود.

اسيدهاي آلفا هيدروکسي (AHA) در واقع اسيدهاي ارگانيکي هستند که در سيب سبز (اسيد ماليک)، آناناس و مرکبات (اسيد سيتريک)، نيشکر (اسيد گليکوليک) ميوه‌هاي قرمز و شير ترش و ماست (اسيد لاکتيک)، بادام تلخ (اسيد ماندليک) و انگور (اسيد تارتاريک) وجود دارند. روي بسياري از کِرِم‌هاي لايه‌بردار و جوان‌کننده کلمه AHA را با غلظت‌هاي مختلف خواهيد ديد. اين درصد بين 5 تا 15 درصد متغير است و افراد مي‌توانند از اين کرم‌ها به عنوان لايه‌بردار شب‌ها استفاده کنند ولي همان‌طور که ذکر شد، مصرف ضد آفتاب را در طول روز نبايد فراموش کنند و در ضمن بهتر است اين کرم‌ها زير نظر پزشک متخصص پوست مصرف شوند. درصدهاي بالاتر از اين همان‌طور که ذکر شد فقط بايد توسط متخصص پوست و در کلينيک انجام شوند. بسيار شاهد هستيم که از غلظت‌هاي بالا در مراکزي مثل آرايشگاه‌ها و توسط افراد غيرمتخصص استفاده شده و موجب عوارض دردسرساز مثل لک‌هاي صورت و سوختگي‌‌هاي شديد و نيز ايجاد جوشگاه شده است.

ماسک‌هاي ميوه هم در واقع از اسيدهاي ميوه ذکر شده براي لايه‌برداري و پيلينگ پوست استفاده مي‌کنند و در واقع اسيدهاي ميوه (آلفاهيدروکسي)، با رسوخ در لايه‌ شاخي پوست، هم بر اسيديته تمام لايه شاخي، هم بر سرعت بازسازي سلول‌ها و هم بر خواص دفاعي و ممانعتي پوست اثر مي‌گذارد. نکته قابل توجه آن است که ممکن است برخي افراد به برخي ميوه‌ها آلرژي داشته باشند و لذا اگر با مصرف ماسک ميوه خاصي يا حتي با مصرف ميوه تازه روي پوست دچار قرمزي و خارش شدند، بايد در مصرف مجدد آن تجديدنظر کرده و با پزشک متخصص پوست مشاوره نمايند

من هم خدایی دارم
     
#129 | Posted: 9 Aug 2011 07:17
به جز کوتاهی چه راه بهتری برای درمان موخوره پیشنهاد می کنید؟
اگر نمی خواهید به خاطر موخوره از قد موهایتان کم شود اولین راه این است که تحت نظر یک متخصص پیرایش موها را کم کم از طول جدا کرده ...

اگر نمی خواهید به خاطر موخوره از قد موهایتان کم شود اولین راه این است که تحت نظر متخصص پیرایش موها را کم کم از طول جدا کرده و پس از پیچا ندن کامل اضافه های اطراف آنها را با قیچی بزنید و یا اینکه هر بار قبل از حمام کردن موها را به کتیرا آغشته کرده ودر کلاه پلاستیکی به مدت یک ربع نگه داشته وسپس در حمام آبکشی کنید .گاهی هم نوک موها را در تشت آبلیمو بگذارید و پس از خشک شدن آنها را بشویید .با همه ی این موارد که می تواند پی در پی ودر مدت زمانی کوتاه بین یک الی دو ماه موخوره را ازبین ببرد موثرترین و بهترین کاری را که پیشنهاد می کنیم گذاشتن مخلوط حنای بی رنگ و آب ولرم بر روی کل موها به مدت یک ربع تا نیم ساعت قبل از هر حمام است که تمامی مشکلات مو از قبیل ریزش، خارش سر، شوره و موخوره را از بین خواهد برد به شرط آنکه به طور متوالی و مرتب این کار را انجام دهید.

من هم خدایی دارم
     
#130 | Posted: 9 Aug 2011 07:17
باورهای غلط در مورد مو و بيماری های آن


در بین مردم باورهای غلطی در مورد مسائل مختلفی همچون مسائل مربوط به «مو» جا افتاده است، باورهایی که تا به آنها علمی پرداخته نشود، کسی قانع نمی شود که واقعیت ندارد.

■ ماليدن سير به پوست سر موجب کاهش ريزش مو و درآمدن موهای ريخته شده می گردد.
سير يکی از درمان های سنتی برای بيماری پوستی به نام طاسی منطقه ای می باشد ولی در حال حاضر با ورود داروهای مدرن و جديد مصرف نمی شود. سير تأثيری در افزايش رشد موهای معمولی (يعنی بدون وجود بيماری فوق) نداشته و تبليغاتی که در مورد اثر سير و شامپوی سير در کاهش ريزش مو وجود دارد کذب محض است.

■ رنگ کردن مو با حنا موجب تقويت مو می شود.
حنا يک رنگ موی طبيعی بوده و عوارض رنگ موهای شيميايی را ندارد. چون حنا موجب تشکيل يک غلاف نازک از رنگ به دور ساقه مو می گردد لذا ظاهراً مو را ضخيم تر کرده و يک حس تقويت مو در شخص بوجودمی آورد ولی در حقيقت حنا نقشی در رشد مو و تقويت آن نداشته و صرفاً يک رنگ مو می باشد.

■ استفاده از کتيرا موجب تقويت مو می شود.
کتيرا نرم کننده خوبی برای مو بوده و اثرات مضر نرم کننده های شيميايی را ندارد ولی نقشی در تقويت و رشد مو ندارد.

■ شامپوهای حاوی پروتئين، ويتامين، کتيرا، مورد، حنا، سير و غيره برای رشد و تقويت مو سر مفيد هستند.
شامپو و مواد موجو د در آن برای مدت کوتاهی روی پوست سر باقی مانده و لذا جذب پوستی ملکول های موجود در آن بسيار ناچيز می باشد. از طرف ديگر پروتئين و ويتامين ها ملکول های بزرگی بوده و از طريق پوست جذب نمی شوند. بدلايل فوق شامپو هيچ اثری در رشد مو نداشته و فقط جنبه پاک کننده دارد. البته توصيه می شودکه با توجه به نوع مو (خشک، چرب،معمولی، شوره دارو غيره) شامپوی مناسب استفاده شود تا آسيبی به موها وارد نيايد ولی در هرحال شامپو باعث تقويت رشد مو نمی گردد و صرفاً مو را تميز می کند.

■ رنگ کردن موها باعث استحکام و تقويت مو می گردد .
در جريان رنگ کردن مو با فرآورده های شيميايی آسيب هايی به ساقه مو وارد شده که در درازمدت موجب ريزش مو می گردد. رنگ موهای طبيعی مثل حنا اين اثر مضر را ندارند. در هر حال هيچکدام از انواع رنگ مو (طبيعی يا شيميايی) اثری د رتقويت رشد مو نداشته و موجب استحکام آن هم نمی گردند.

من هم خدایی دارم
     
صفحه  صفحه 13 از 23:  « پیشین  1  ...  12  13  14  ...  22  23  پسین » 
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش / مسایل مربوط به زییایی بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites