تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
علم و دانش

مسایل مربوط به زییایی

صفحه  صفحه 16 از 23:  « پیشین  1  ...  15  16  17  ...  22  23  پسین »  
#151 | Posted: 9 Aug 2011 08:00
تزريق ژل به لب ها؛ بايدها و نبايدهاگفتگو با دکتر فريده مهتي‌پور متخصص پوست و مو

حتما شما هم ديده‌ايد که بعضي‌ها لب‌هايشان به صورت غيرطبيعي حجيم است. متخصصان پوست و مو مي‌گويند کافي است چند آمپول ژل حجم‌دهنده لب در بافت لب‌هايتان تزريق کنيد تا چنين اتفاقي بيفتد ولي‌ آنها تاکيد مي‌کنند که روش‌هاي برجسته‌سازي لب چندان بي‌خطر نيستند و اگر ژل‌هاي غيراستاندارد را به لب‌هايتان وارد کنيد و يا اين کار به وسيله افراد غيرمتبحر انجام شود بايد منتظر ناقرينگي و بدشکل شدن لب‌هايتان باشيد. اين روزها خيلي از خانم‌هاي جوان ايراني از ژل لب براي زيبايي لب‌هايشان استفاده مي‌کنند و اين در حالي است که گهگاه از بهداشتي بودن يا استاندارد بودن آن محصول نيز هيچ اطلاعي ندارند. با دکتر فريده مهتي‌پور، متخصص پوست درباره همين موضوع به گفتگو نشسته‌ايم. : خانم دکتر! آيا براي برجسته‌سازي لب‌ها، متخصصان پوست مي‌توانند کمکي به مراجعان کنند؟

امروزه کارهاي متعددي براي افزايش حجم بافتي و از بين بردن يا کاهش چين‌هاي سطحي و عمقي صورت انجام مي‌گيرد. براي اين منظور مي‌توان از مواد متعددي که فيلر يا پرکننده ناميده مي‌شوند، استفاده کرد. چربي خود بيمار نيز در برخي موارد به ويژه براي حجم‌هاي بزرگ‌تر قابل استفاده است.

: يعني با استفاده از اين چربي مي‌توان بافت‌هاي صورت را برجسته کرد؟بله. چنانچه علاوه بر افزايش حجم از بين بردن چين‌هاي سطحي و عمقي همراه نيز مدنظر باشد، مي‌توان تزريق پرکننده و تزريق بوتاکس را توأما نيز انجام داد که نتايج باليني خوبي به همراه دارد.: معمولا اين تزريق‌ها روي کدام بخش‌هاي صورت انجام مي‌شود؟


پر کردن گودي‌هاي صورت، حجم دادن به گونه‌ها، پر کردن شيار نازولابيال (شيار بين بيني و گونه) و نيز خطوط اطراف لب‌ها از جمله خطوط خنده از نقاطي است که به طور شايع از اين مواد استفاده مي‌شود. گويا به تازگي حجيم‌کردن لب‌ها و برجسته کردن خطوط دور لب نيز رايج شده است.: براي حجيم کردن لب‌ها شما از چه موادي استفاده مي‌کنيد؟


براي حجيم کردن لب‌ها امروزه ژل‌ها و پرکننده‌هاي متعددي در دسترس است ولي انتخاب هريک از اين مواد بايد با توجه به نياز خاص بيمار، حجم ناحيه و پايداري ماده مورد نظر صورت گيرد.: ژل‌هاي استاندارد براي برجسته‌سازي لب چه خصوصياتي دارند؟


بهترين ژل‌ها براي اين ناحيه، ژل‌هايي هستند که حداکثر سازگاري بيولوژيک را با بدن داشته، واکنش‌هاي ايمني بدن را تحريک نکنند و سرطان‌زا نباشند. با توجه به اينکه لب‌ها داراي خون‌رساني بالايي بوده و کاملا متحرک هستند، پايداري ژل مورد نظر و حجم تزريق شده بايد بسيار دقيق انتخاب شود.


: بهتر است از ژل‌هاي دايمي استفاده شود يا ژل‌هايي که پايداري کمتري دارند؟استفاده از ژل‌هاي پايدار و طولاني‌مدت به‌ويژه در اولين تزريق در مورد لب‌ توصيه نمي‌شود زيرا ممکن است با عوارضي از قبيل عوارض آلرژيک و يا ايجاد گرانولوم همراه باشد.: ژل‌هاي جديد که اين روزها استفاده مي‌شود، چه جنسي دارند؟


ژل‌هاي جديد از جنس هيالورونيک اسيد هستند که براي لب کاملا مناسب است.: اين تزريق‌ها در دور لب انجام مي‌شود يا در بافت خود لب؟


تزريق در لب را مي‌توان برحسب نياز بيمار فقط در خطوط دور لب انجام داده و يا اينکه حجم خود لب‌ها را نيز افزايش داد. در هر يک از موارد فوق بايد ميزان مصرف ژل و هزينه بيمار را مدنظر قرار دهيم. پيش از تزريق، معاينه بيمار و مشاوره باليني بسيار مهم است. سابقه بيماري‌هاي قبلي و مصرف دارو بايد پرسيده شود. : اين تزريق‌ها عوارضي هم دارند؟


مانند هر تزريق ديگري در ناحيه صورت بايد احتمال عوارض آلرژيک، درد حين تزريق و پس از آن، تورم و احتمال کبودي لب‌ها و حتي احتمال نتايج مطلوب مانند فقدان قرينگي (تزريق با حجم نامتناسب) در نظر گرفته شده و با بيمار در ميان گذاشته شود. تجربه پزشک و تکنيک تزريق درست همراه با مشاوره باليني پيش از تزريق موجب مي‌شود که نتايج باليني به خواست‌هاي بيمار نزديک شود، هرچند که تامين ذهنيت بيماران به‌طور کامل اکثرا امکان‌پذير نيست.: اگر ژل‌ها جذب شوند، لب‌ بدفرم نمي‌شود؟


خير، پس از جذب ژل‌ها لب به فرم اوليه خودش بازمي‌گردد و هيچ تغيير فرم خاصي پيش نمي‌آيد.: امکان دارد ژل‌ها حرکت کنند و به نواحي اطراف لب پخش شوند؟


بله، اگر ژل‌هايي که براي برجسته‌سازي لب استفاده مي‌شود از انواع غيراستاندارد باشد امکان اين عارضه وجود دارد، بنابراين اگر خانمي قصد اين تزريقات را دارد بايد حتما از ژل‌هاي استاندارد و با مارک معتبر استفاده کند. : چه کساني كانديداي مناسبي براي تزريق ژل به شمار مي‌آيند؟


مي‌توان تمامي افراد را کانديداي مناسبي براي‌اين روش درماني دانست، زيرا احتمال آلرژي و عوارض جانبي وجود ندارد. اما مسلماً ‌اينکه کسي کانديداي مناسبي براي‌اين روش و يا هر روش زيباسازي ديگري هست يا خير با معاينه پزشک، گرفتن تاريخچه پزشکي بيمار و همچنين بررسي بسيار دقيق ساختار چهره و طراحي براي ‌ايجاد تغييرات مناسب، تعيين خواهد شد. بار ديگر بايد يادآور شد که ‌ايجاد هر تغييري در چهره، ولو با انتخاب يک روش معتبر، لزوماً به معناي به‌دست آوردن يک چهره مطلوب و زيبا نيست. انتخاب روش‌‌هاي زيباسازي کاري کاملاً تخصصي است و حتماً بايد با توجه به فوايد و مضرات روش درماني، خواسته بيمار، آناتومي بيمار و شرايط فيزيکي و روحي رواني وي صورت گيرد تا بتوان آن را موفقيت‌آميز دانست.

دو اصل مهم در تزريق ژل به لب
دو اصل مهم را در تزريق ژل‌ها بايد به ياد داشته باشيم؛ اول اينکه براي تزريق اين نوع ژل‌ها تنها و تنها متخصصان پوست و مو و جراحان پلاستيک صلاحيت دارند و تزريق اين مواد به وسيله پزشکان عمومي، دندانپزشکان، حتي متخصصان بي‌هوشي‌ به صلاح بيماران نيست؛ چرا که در بسياري از موارد اگر عارضه کم خطري هم در اثر تزريق ژل رخ دهد، متخصصان پوست و مو بهتر مي‌توانند آن را کنترل کنند. گاهي به دنبال تزريق ژل فرد دچار عود تبخال مي‌شود که پزشک متخصص آگاه باتجربه‌اي که دارد به راحتي مي‌تواند آن را درمان کند و در غير اين صورت همين اتفاق مي‌تواند موجب بر جاي گذاشتن اسکار (جوشگاه) روي صورت شود.

نکته دوم، آگاهي يافتن بيمار از نوع ماده تزريق شده است. پزشک براي بيمار بايد توضيح دهد که از چند نوع ژل استفاده خواهد کرد، زمان ماندگاري آن چه مدت است و چه عوارض احتمالي وجود خواهند داشت. عوارض موقتي مانند قرمزي و کبود شدن کاملا طبيعي بوده و هيچ جاي نگراني نيست. از تزريق ژل‌هاي متفرقه و بودن نام و نشان جدا پرهيز کنيد. در صورت امکان حتي نام ژل مصرف شده را نيز نزد خود يادداشت کنيد تا اگر به هر دليلي به پزشک متخصص ديگري مراجعه کرديد، بدانيد که چه ژلي براي شما تزريق شده و آيا از آن راضي بوده‌ايد يا خير. بنابراين دو اصل مهم در تزريق ژل عبارت‌اند از:

• تزريق توسط متخصص پوست يا جراح پلاستيک


• مصرف ژل‌هاي استاندارد و داراي تاييديه‌هاي گوناگون جهاني و وزارت بهداشت ايران.


نوع ديگر ژل‌ها که مصرف آنها شايع‌تر است، ژل‌هاي موقت است. از مهم‌ترين اين نوع ژل‌هاي مي‌توان به هيالورونيک اسيد و هيدروکسي آپاتيت اشاره کرد. اولي حدود 6 ماه تا يک سال دوام دارد و دومي حدود يک تا دو سال. يک مزيت مهم اين ژل‌ها اين است که اگر به هر دليلي فرد از تزريق ژل پشيمان شد، بالاخره اثر اين مواد خواهد رفت اما در مورد ژل‌هاي دايمي پشيماني سودي ندارد.

من هم خدایی دارم
     
#152 | Posted: 9 Aug 2011 08:01
چین و چروک را با روش های فوق العاده خانگی از بین ببریدآیا می خواهید چروک های پوست خود را با روش های ساده و با نازلترین قیمت اما با مطمئن ترین کیفیت از بین ببرید؟

نقش آب در حفظ سلامت بدن بر کسی پوشیده نیست بنابراین آب رسانی درست به پوست از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا به حفظ رطوبت داخلی و انعطاف پذیری پوست کمک زیادی می کند. سعی کنید روزی ۸ لیوان مایعات شامل آب یا هر نوع مایع دیگر بنوشید.

آب میوه و سبزی تازه نیز در تامین مواد مغذی لازم و تعادل مایعات کمک می کند.

مصرف برخی گیاهان مانند آلوئه ورا و روغن دانه کتان با ایجاد رطوبت افتادگی پوست را کاهش می دهد.

مالیدن روزانه روغن کرچک به پوست صورت چین و چروک را کاهش می دهد و چروک های ریز را از بین می برد.
برای انجام یک روش رایج خانگی برای رفع کشیدگی پوست، کمی پودر زردچوبه را با عسل طبیعی مخلوط کنید و برای نیم ساعت روی صورت قرار دهید.

برای تقویت پوست، از مخلوطی از توت فرنگی، انگور، گلابی، سیب و آب پرتقال استفاده کنید. این مخلوط را به مدت ۳۰ دقیقه روی صورت قرار دهید و سپس با آب ولرم بشویید و در انتها با سرکه صورت خود را شست وشو دهید و فراموش نکنید که برای ایجاد شادابی طبیعی پوست مقدار زیادی سبزی شامل چغندر، هویج و خیار مصرف کنید.

چشم؛ برای داشتن چشم های براق به میزان کافی ویتامین A و Cمصرف کنید و از محصولات آرایشی که برای چشم مضرند بپرهیزید.

از افرادی که دخانیات استعمال می کنند ، دوری کنید.

۲ تا ۳ قطره روغن کرچک را با کمی آب گلاب مخلوط کنید و پنبه آغشته به این مخلوط را به مدت ۲۰ دقیقه روی چشم قرار دهید و یا چشم های خود را با چای کم رنگ شست وشو دهید.

پنبه آغشته شده در چای سبز را روی چشم خود قرار دهید. با انجام دادن این چند روش می توانید خستگی چشم های خود را برطرف کنید.


چین و چروک دور لب؛ در صورت چین و چروک بر اثر استعمال دخانیات، بهتر است این عادت را ترک کنید. تغییر در شیوه زندگی روند ایجاد چین و چروک دور لب ها را کاهش می دهد.

سعی کنید در صورت استفاده از محصولات آرایشی، محصولات طبیعی به کار ببرید. برای درمان این خط ها مخلوطی از موز رسیده و عسل را روی قسمت بالای لب بمالید و بگذارید به مدت ۱۰ دقیقه بماند. سپس از مرطوب کننده استفاده کنید.

از کرم و لوسیون حاوی AHAکه در درمان این مشکل موثر است استفاده کنید. AHAنوعی اسید است که از شیر و میوه های مختلف به دست می آید. این نوع اسید به بازسازی کلاژن کمک می کند.

روش دیگر از بین بردن سلول های مرده روی پوست تمیز کردن پوست است. با از بین بردن سلول های مرده سلول های جدید جایگزین آن ها می شود و ظاهر صاف به پوست می دهد. علاوه بر آن پوست تمیز شده بهتر کرم های درمانی و مرطوب کننده را جذب می کند.


از قرار گرفتن در معرض نور خورشید بپرهیزید. هرچه زمان کمتری در معرض نور خورشید قرار گیرید سلول های جدید سریع تر تولید می شود.

چین و چروک صورت؛ عموما چین و چروک بر اثر سن، استرس و خشکی پوست به وجود می آید بنابراین لازم است قسمت های دور چشم، دهان و بینی و گردن را مرطوب نگه دارید.

یک قاشق غذاخوری شیر سرد را با ۴ قطره آب لیمو مخلوط کنید و قبل از خواب روی صورت بمالید. روز بعد با آب ولرم بشویید و با حوله زبر محکم صورت خود را خشک کنید. روغن بادام را روی چین و چروک ها و با حرکت به سمت بالا بمالید و بگذارید یک شب کامل بماند و روز بعد با آب ولرم بشویید.
می توانید به یک کپسول ویتامین E، نصف قاشق مرباخوری گلیسیرین اضافه کنید و روی صورت بمالید و پس از ۲۰ دقیقه بشویید.

نصف قاشق مرباخوری عسل را با یک قاشق پودر برنج مخلوط کنید و روی چین و چروک ها بمالید و پس از نیم ساعت بشویید.

مخلوطی از یک قاشق مرباخوری عسل را با یک قاشق مرباخوری خامه به مدت ۲۰ دقیقه روی صورت قرار دهید و سپس بشویید. توجه داشته باشید که هر کدام از این روش های خانگی را که انتخاب می کنید باید به مدت ۳۰ تا ۴۰ روز متوالی انجام شود تا نتیجه بگیرید.

من هم خدایی دارم
     
#153 | Posted: 9 Aug 2011 08:03
نکاتی مهم درباره آرایشهای تند و براق!فکر نکنید که یک آرایش تیره و سیاه شما را ترسناک جلوه خواهد داد. ایـن نـوع آرایش هم برای روز و هم شب مناسب خواهـد بـود...

آرایش تیره
فکر نکنید که یک آرایش تیره و سیاه شما را ترسناک جلوه خواهد داد. ایـن نـوع آرایش هم برای روز و هم شب مناسب خواهـد بـود

این سه قدم را برای انجام چنین آرایشی دنبال کنید.

۱- به آرامی با مداد چشم سیاه و نرم بالا و پایین پلک را بکشید، توجه کنید که کاملاً این خط چسبیده به مژه ها باشد.
۲- بعد آن را با برس مخصوص یا حتی انگشتانتان کاملاً صاف کنید.

۳- سپس با برس نرم متوسط کمی سایه تیره بالای پلک بزنید. هر چه بالاتر از مژه ها می روید این سایه باید کمرنگ تر شود. غروب خورشید را در نظر بگیرید، در افق رنگها پررنگ تر هستند و هر چه بالاتر می رود کمرنگ تر می شود. همین رنگ را در زیر چشم هم استفاده کنید تا تاثیر بیشتری داشته باشد. برای صاف کردن گوشه ها از سایه کرم رنگ استفاده کنید تا با آن مخلوط شود. و در آخر ریمل سیاه را به مژه ها بزنید.


نکته: وقتی آرایش چشم ها زیاد باشد، لب ها باید بسیار ساده آرایش شود. سعی کنید برای لب از رنگ های روشن و تقریباً براق کننده استفاده کنید.


آرایش پررنگ
وقتی لب ها با رنگ های تندی مثل شرابی تیره، جگری تند یا برنز آرایش شود، بسیار شیک و در عین حال تجملی جلوه خواهید کرد.

انتخاب رنگتان هر چه باشد، بگذارید لب ها اول باشند و به چشم آیند و بعد سایر قسمت های صورت به دنبال آن باشند. با چنین آرایشی برای لب ها باید سایه چشم بسیار کمرنگ و ملایم باشد.

نکته: وقتی می خواهید برای لب از رنگ های تند استفاده کنید، با فرچه لب این کار را بکنید تا دقیق تر و راحت تر این کار انجام شود.

آرایش براق
اگر تا به حال خجالت می کشیدید که از آرایش ها ی براق استفاده کنید، دیگر نترسید. برای دادن برجستگی بیشتر به چشم ها، روی پلک بالایی از سایه بژ براق یا طلایی استفاده کنید. در خط چسبیده به مژه ها سایه را پررنگ تر کنید. و بعد ریمل بزنید.

نکته: لب ها را هم می توانید براق و یا رنگی کنید. برای مطبوع تر کردن این آرایش می توانید پایین مژه ها را هم کمی از همان سایه بژ یا طلایی بزنید.


آرایش بنفش
بنفش رنگی کاملاً خود نمایانه و جلوه گر است. اما این رنگ سایه های مختلفی دارد. با آرایش بنفش چهره ای کاملاً جدید به دست خواهید آورد. می توانید از آبی متمایل به ارغوانی، بنفش یاسی و یا از ارغوانی تیره استفاده کنید… برای دلخواه همه، سایه های بنفش وجود دارد و از مخلوط کردن این رنگ ها با هم نترسید چون به چهره شما توازن می دهد و خیلی بهتر از این است که همان یک رنگ را برای همه قسمت های صورت استفاده کنید.

نکته: در این آرایش از رژگونه کمتر استفاده کنید

من هم خدایی دارم
     
#154 | Posted: 9 Aug 2011 08:04
تاثیر تغذیه بر زیباییهمه ما می‌خواهیم به شادابی و تناسب اندام و زیبایی برسیم. همه از اضافه وزن و افتادگی ماهیچه‌های خود ناراحت می‌شویم. گذشته از این، همه می‌دانیم غذا در بدن ما نقش مهمی دارد و می‌توانیم از تاثیر مثبت یا منفی غذاها به نفع خود بهره بگیریم.

حال پرسش بسیاری از شما این است كه علم تغذیه و معجزه‌های آن چه كمكی به زیبایی می‌كند؟

حقیقتا تغذیه سالم و صحیح نقش بسیار قابل توجهی خواهد داشت.

در قرن نوزدهم یک فیلسوف آلمانی به نام لوودویک فیرباخ نقاشی از چهره یک انسان کشید که تمام اجزای آن را مواد غذایی تشکیل می‌دادند و در زیر آن نوشت: «انسان آن چیزی است که می‌خورد.»

با توجه به شیوع گسترده بیماری‌های غیر واگیر از نیمه دوم قرن گذشته و مشخص شدن نقش 65 درصدی تغذیه در بروز همه این بیماری‌ها، از سال 1980 میلادی نیز در دانشگاه‌های معتبر دنیا، الگوی غذایی سالم را به منظور پیشگیری از بروز و شیوع گسترده این بیماری‌ها ارایه کردند.

در جوامع امروزی، معضل چاقی و اضافه وزن داریم که با رعایت الگوی صحیح کاملا قابل پیشگیری است و از آنجا که چاقی خود زمینه‌ساز بسیاری از بیماری‌های مزمن است، با جلوگیری از آن، به شدت از بروز بیماری‌های دیگر (قلبی ‌عروقی، سرطان و دیابت) پیشگیری می‌شود.

بنابراین با تغذیه سالم و برنامه فعالیت بدنی روزانه یا ورزش (به توصیه سازمان جهانی بهداشت حداقل یک ساعت در روز ورزش لازم است) به خوبی می‌توان وزن را کنترل کرد و از افتادگی ماهیچه ها یا پوست پیشگیری نمود که خود به شادابی، تناسب اندام و زیبایی منجر خواهد شد.

مصرف نامتعادل، زیاد و غیرطبیعی هر کدام از گروه‌های غذایی، می‌تواند حكم دارو و یا حتی سم برای بدن داشته باشد.
به طور مثال حتما می‌دانید شكل‌گیری رادیكال‌های آزاد موجب پیری دستگاه‌های بدن می‌شود، ولی چگونه باید از تولید رادیكال آزاد در میتوكندری سلول ها (غذا در میتوكندری‌ به انرژی تبدیل می‌شود) جلوگیری كرد؟


در شرایط طبیعی، به دلیل مصرف غذا، مقدار معینی رادیکال آزاد در بدن تولید می‌شود که به عنوان سم بیولوژیک در بدن شناخته می‌شود، اما سیستم دفاع آنتی‌اکسیدانی بدن یک فرد سالم، توانایی این را دارد که این رادیکال‌های آزاد را خنثی نماید.

مشکل، زمانی بروز می‌کند که مصرف غذاهای خاصی، زیاد و مصرف گروهی دیگر کم می‌شود. برای مثال افرادی که در یک وعده غذایی مقدار زیادی غذاهای گوشتی و چرب میل می‌کنند (به خصوص در صورت تهیه نامناسب، فرآورده‌های سرخ شده) و یا مقدار مصرف میوه و سبزی را کاهش می‌دهند، تولید رادیکال‌های آزاد در بدنشان، بسیار فراتر از پتانسیل طبیعی بدن برای خنثی کردن آنها می شود و نهایتا بدن آسیب می‌بیند.

بنابراین توصیه کلی پیروی از الگوی غذایی سالم در تمام وعده‌های غذایی روزانه و به صورت همیشگی است

من هم خدایی دارم
     
#155 | Posted: 9 Aug 2011 08:06
استرس و فقرغذايي عوامل اصلي ريزش مو در زنان هستند
نتايج يك تحقيق جديد نشان داده است كه استرس مي‌تواند سبب ريزش موي شديد و جدي در زنان شود.
اين تحقيق توسط پژوهشگران يك شركت مهم انگليسي انجام شده كه توليد كننده مكمل‌هاي ويتاميني است.
اين تحقيق نشان داد كه يك سوم از زنان در گروه سني 25 سال دچار ريزش مو مي‌شوند.
محققان مي گويند؛ عامل اصلي اين ريزش مو، الگوي زندگي مدرن، استرس‌زا و فقدان رژيم غذايي و تغذيه مناسب است.
به گفته متخصصان؛ در اين پژوهش و بسياري از مطالعات ديگر، رابطه بديهي و آشكاري بين رژيم غذايي فقير و نامطلوب و داشتن پوست و موي ضعيف و بيمارگونه وجود دارد.
محققان هشدار مي‌دهند كه اين ضعف با امتناع از غذا خوردن بويژه به دليل ترس از چاقي تشديد مي‌شود.
به گزارش ايسنا، براي حفظ سلامت موها فقط استفاده از مواد موضعي مهم نيست، بلکه نوع رژيم غذايي در اين زمينه نقش بسيار موثرتري ايفا مي‌کند. پس نبايد فقط به شامپو و ساير مواد آرايشي و بهداشتي توجه كرد، بلکه حفظ پاکيزگي مو و تغذيه مناسب آن نيز امري ضروري است.
موي هر فرد ماهيانه سه تا سه و نيم سانتيمتر رشد مي‌کند و اساس موي جديد، پوست و يا رشد ناخن‌ها منوط به نوع تغذيه است. اگر تغذيه شما سالم باشد، سلول‌هاي سالم و قوي‌تري در سراسر بدن توليد خواهد شد.
رژيم غذايي سرشار از پروتئين و آهن مي‌تواند کيفيت مو را به طور بارزي تحت تاثير قرار دهد.البته برخي كارشناسان مي‌گويند؛ مکمل‌هايي نيز با تبليغ پرپشت کردن مو وارد بازار شده، ولي نتيجه عکس دارد. اگرچه ممکن است بعضي از اين مکمل‌ها واقعا نتيجه بخش باشد، اما چه بهتر که با کمک تغذيه صحيح به هدف خود برسيم.
همچنين در موارد نادري ملاحظه شده که مصرف بيش از اندازه مکمل ويتامين آ منجر به ريزش مو شده است.
تحقيقات نشان مي‌دهد كه مصرف برخي مواد براي حفظ سلامت موها ضروري است. اين مواد عبارتند از:
- ماهي آزاد: اين غذاي دريايي سرشار از اسيد چرب امگا 3 ، پروتئين، ويتامين ب 12 و آهن است. اسيد چرب امگا 3 براي سلامت پوست سر مفيد و ضروري است و کمبود آن موجب خشکي پوست سر و ريزش مو مي‌شود.
- سبزيجات سبز تيره: اسفناج، بروکلي و برگ چغندر سرشار از ويتامين آ و ث هستند که بدن به منظور ساختن چربي پوست به آنها نياز دارد و سلامت مو را تضمين مي‌کنند. به علاوه سبزيجات سبز تيره سرشار از آهن و کلسيم هستند.
- لوبيا، عدس، نخود: اين مواد نه تنها سرشار از پروتئين هستند، بلکه آهن، روي و بيوتين نيز در آنها يافت مي‌شود که تمامي اين مواد براي سلامت مو مفيدند.
- آجيل يا مغزهاي گياهي: اين دسته از مواد غذايي براي پرپشت شدن و درخشندگي موها لازم هستند. اين مواد سرشار از سلنيوم هستند که براي سلامت پوست سر مفيد است. بعلاوه مغز گردو حاوي اسيد آلفا لينولنيک (نوعي اسيد چرب امگا 3) است که حالت مو را بهبود مي‌بخشد. آجيل همچنين سرشار از روي است. گفته مي‌شود که کمبود روي در رژيم غذايي منجر به ريزش مو مي‌شود. ش
- گوشت مرغ و بوقلمون: اين مواد سرشار از پروتئين هستند که سلامت موها را تضمين مي‌کند. کمبود پروتئين موجب شکنندگي و کم پشتي مو مي‌شود و کمبود شديد آن نتيجه‌اي جز ريزش مو و تغيير رنگ آن ندارد. اين مواد همچنين حاوي آهن هستند.
- تخم مرغ: سرشار از پروتئين است. همچنين بيوتين و ويتامين ب 12 نيز به مقدار فراوان در آن يافت مي‌شود.
- غلات سبوس دار: اين مواد سرشار از آهن، روي و ويتامين‌هاي گروه ب هستند، همچنين انرژي را ارتقا مي‌بخشند.
- لبنيات کم چرب: اين دسته از مواد به خصوص ماست و شيرکم چرب سرشار از کلسيم هستند که ماده معدني حياتي براي رشد مو است.
- هويج: هويج بهترين منبع ويتامين آ مي‌باشد که براي سلامت پوست سر و قدرت بينايي مفيد است.
متخصصان مي‌گويند؛ مخلوطي از مواد غذايي ذکر شده در رژيم غذايي روزانه به حفظ سلامت و زيبايي موها كمك مي‌كند

من هم خدایی دارم
     
#156 | Posted: 9 Aug 2011 08:08
نورخورشيد، سيگار و چاقي مهمترين عوامل محيطي پيري پوست هستند
در تحقيقات جديد نشان داده شد كه تشعشعات خورشيدي، استعمال دخانيات و اضافه وزن مهمترين عوامل محيطي تاثيرگذار بر پيري پوست هستند.

مطالعات جديد نشان داد که در کنار عوامل ژنتيکي، تشعشعات مضر خورشيدي، مصرف دخانيات و اضافه وزن از مهمترين عوامل پيري و تخريب پوست هستند.
پژوهشگران دانشکده پزشکي کيس وسترن ريزرو به اين نتيجه رسيده‌اند که هر چند عامل وراثت در جوان ماندن يا پيري پوست نقش تعيين کننده‌اي دارد اما مي‌توان با کنترل عوامل محيطي ياد شده، روند پيري پوست را به تاخير انداخت.
نتايج اين تحقيق که در آخرين شماره نشريه آرشيو پوست‌شناسي به چاپ رسيده تاكيد مي‌كند که قرار گرفتن در معرض تشعشعات خورشيدي به مدت طولاني، تغييرات ساختاري و فيزيکي زيادي براي پوست به همراه دارد که در نهايت به تخريب پوست و رگهاي خوني آن و ايجاد لکه‌هاي مختلف پوستي منتهي مي‌شود.
پژوهشگران معتقدند که 40 درصد از عوامل تاثيرگذار بر تخريب پوست به عوامل محيطي بازمي‌گردد که شامل اشعه مضر خورشيدي، مصرف دخانيات، اضافه وزن و همچنين نوشيدن مشروبات الکلي است.

من هم خدایی دارم
     
#157 | Posted: 9 Aug 2011 08:08
آرايش کردن براي دختران جوان خطرناک است
مطالعات جديد نشان مي‌دهد آرايش کردن دختران جوان مي‌تواند خطرات جدي براي سلامت آنان به همراه داشته باشد.

به گزارش سلامت نيوز، تحقيقات جديد نشان مي‌دهد محصولات آرايشي مانند ريمل‌ها، سايه چشم و ديگر محصولات داراي مواد شيميايي هستند که مي‌تواند منجر به بيماري‌هايي مانند سرطان ، به هم ريختگي تعادل هورموني و حتي ناباروري شود.

اين تحقيقات که توسط Environmental Working Group(گروه تحقيقاتي محيطي) انجام شده است نشان مي‌دهد هر چه دختران از سنين پايين‌تر آرايش کردن را آغاز کنند، خطر ابتلا به اين بيماري‌ها افزايش پيدا مي‌کند.

البته مطالعات نشان مي‌دهد بسياري از دختران بريتانيايي تا قبل از سن 11 سالگي از محصولات آرايشي استفاده نمي‌کنند ، اما بااين حال بعضي از کودکان حتي در سنين بسيار پايين مانند شش سالگي شروع به استفاده از لوازم آرايشي مي‌کنند.

هم‌چنين تحقيقاتي که روي دختران بين 14 تا 19 ساله انجام شده است نشان مي‌دهد تمام محصولات آرايشي داراي مواد شيميايي هستند که مي‌تواند مصرف آن‌ها خطراتي به همراه داشته باشد.

اين مواد شيميايي مي‌تواند منجر به مشکلات هورموني و سرطان شوند و هم‌چنين دانشمندان نگرانند مصرف اين گونه مواد در نهايت منجر به بيماري‌هاي مرتبط با افسردگي شود

من هم خدایی دارم
     
#158 | Posted: 9 Aug 2011 08:09
محققان :مصرف زياد غذاهاي شيرين ،جوشهاي جواني را تشديد مي کندتحقيقات نشان مي دهد مصرف بيش از حد غذاهاي شيرين جوش غرور جواني يا اکنه را افزايش مي دهد.
به گزارش شبکه تلويزيوني سي ان ان
بر خلاف تصور رايج مصرف زياده از حد غذاهاي شيرين و غذاهايي که حاوي هيدرات کربن هستند بر تشديد جوشهاي اکنه تاثير دارد. شواهد نشان مي دهد که غذاهاي شيرين و غذاهايي که حاوي نشاسته و کربوهيدرات فراوان هستند نظير نان سفيد و ماکاروني باعث افزايش سريع قند خون مي شوند که اين مسئله به نوبه خود باعث ازاد شدن هورموني در بدن مي شود که توليد چربي را افزايش مي دهد و موجب التهاب و جوش در صورت مي شود.

من هم خدایی دارم
     
#159 | Posted: 9 Aug 2011 08:10
خشكي پوست شايعترين عارضه در فصل سرمايك متخصص بيماري‌هاي پوست و مو:
نوجوانان و سالمندان، مراقب خشكي پوستشان باشند

يك متخصص بيماري‌هاي پوست و مو، خشكي و كاهش رطوبت هوا در فصل سرد را اصطلاحا "ثانويه به استفاده از وسايل گرم كننده در منازل و ادارات" دانست و افزود: به موجب استفاده از وسايل گرمايشي، آب موجود در هوا تبخير مي‌شود كه نتيجه آن خشكي پوست است.

دكتر سيد مسعود داوودي:

زبري و خشكي پوست، پوسته ريزي و شوره و در موارد شديدتر ترك خوردگي را از نشانه‌هاي خشكي پوست برشمرد و افزود: اين ترك‌ها باعث نفوذ مواد حساسيت زا به داخل پوست و نهايتا ايجاد اگزما مي‌شوند.
خشكي پوست در فصول سرد سال (پاييز و زمستان) شايع است و در اين فصول حتي پوست‌هاي چرب خشك مي‌شوند؛ اما نوجوانان در سنين پيش از بلوغ به علت كم بودن ترشحات غدد چربي ساز پوست و سالمندان به علت كاهش ضخامت چربي زير پوست، بيشتر مستعد از دست دادن آب از پوست هستند.
به اين افراد توصيه مي شود از تعداد دفعات استحمام در اين ايام خودداري كنند. همچنين در محل‌هايي چون زير بغل و كشاله ران از شوينده‌ها و شامپو بدن استفاده نكنند.
شوينده‌ها ضمن رفع آلودگي، برطرف كننده چربي‌ها هم هستند، ‌و بهترين زمان براي استفاده از كرم‌هاي مرطوب كننده 2 تا 3 دقيقه پس از استحمام است تا رطوبت موجود حفظ شود.
استفاده از دستگاه بخور عاملي براي افزايش رطوبت هواي داخل منزل و پيشگيري از بروز خشكي پوست است و چنانچه پوست براثر سرما و كاهش رطوبت هوا به عارضه خشكي پوست دچار شد بايد از كرم‌هاي مرطوب كننده با جنبه طبي و درماني با تركيبات اوره و اسيد ساليسيك استفاده شود

من هم خدایی دارم
     
#160 | Posted: 9 Aug 2011 08:16
عوامل محیطی نقش مهم‌تری از ژن‌ها در پیر شدن پوست دارنددانشمندان می‌گویند نباید ژن‌های‌تان را مقصر پیر شدن پوست صورت‌تان بدانید

به گزارش خبرگزاری رویترز یک بررسی جدید بر روی دوقلوها نشان می‌دهد که چین و چروک‌های صورت، لکه‌های قهوه‌ای یا صورتی، و عروق خونی گشاد شده در پوست را می‌توان مربوط به گذراندن مدت زیاد در زیر نور آفتاب، سیگار کشیدن و داشتن اضافه وزن دانست.
دکتر اما دی بارون، در دانشکده پزشکی کیس وسترن رزرو در کلیولند اوهایو و همکارانش که این پژوهش را انجام داده‌اند، در آخرین شماره "آرشیوهای درماتولوژی" می‌نویسند: از آنجایی که دوقلوها ژن‌های مشترکی دارند، اما ممکن است در معرض عوامل محیطی متفاوتی قرار بگیرند، بنابراین بررسی کردن دوقلوها فرصتی را فراهم می‌آورد تا حساسیت‌های ژنتیکی تحت کنترل در آورد.
تجزیه و تحلیل عوامل محیطی آسیب‌رساننده به پوست در 65 زوج دوقلو نشان داد که پیری پوست بیشتر از آن به عوامل ژنتیکی مربوط باشد، به عوامل محیطی و سبک زندگی مربوط است.
بارون و همکارانش پوست صورت 130 دوقلوی 18 تا 77 ساله را که عمدتا در نواحی شمالی غرب میانه و شرقی آمریکا را که در جشنواره روز دوقلوها در اوهایو در آگوست 2002 حضور پیدا کرده بودند، مورد بررسی قرار دادند.
در این هنگام، هر یک از دوقلوها به طور جداگانه در مورد سوابق سوختن یا برنزه کردن پوست بدون کرم ضدآفتاب، وزن‌شان، سابقه سرطان پوست، سیگار کشیدن گزارش کردند.
گروه مورد بررسی شامل 52 جفت دوقلوی ناهمسان و 10 جفت دوقلوی همسان به علاوه سه جفت که از وضعیت دوقلویی‌شان اطمینان نداشتند.
دوقلوهای همسان در همه ژن‌های‌شان مشترکند و دوقلوهای ناهمسان تنها در حدود نیمی از ژن‌های‌شان مشترکند.
پژوهشگران از این داده‌ها ارتباط قوی میان سیگارکشیدن، سن بالاتر و اضافه وزن داشتن و داشتن پوستی با شواهد آسیب‌های ناشی از عوامل محیطی به دست آوردند.
در عوض استفاده از کرم ضدآفتاب با آسیب پوستی کمتر همراهی داشت.
بارون و همکارانش می‌گویند یافته‌های‌شان که بر رابطه میان پیری پوست و عوامل بالقوه قابل‌اجتناب محیطی مانند سیگار کشیدن، داشتن اضافه وزن، و قرار گیری بدون محفاظت در برابر پرتوهای آسیب‌رسان خورشیدی تاکید می‌کند،‌ ممکن است افراد را برانگیزد که از رفتارهای پرخطر برای پوست پرهیز کنند

من هم خدایی دارم
     
صفحه  صفحه 16 از 23:  « پیشین  1  ...  15  16  17  ...  22  23  پسین » 
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش / مسایل مربوط به زییایی بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites