خانه | ثبت نام | نظرسنجی | جستجو | موقعیت | قوانین   چت روم
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش /

مسایل مربوط به زییایی


صفحه  صفحه 7 از 23:  « پیشین  1  ...  6  7  8  ...  22  23  پسین »
plangton31 زن #61 | Posted: 9 Aug 2011 06:35
کاربر
 
بابونه، آرام بخش اعصاب و تقويت‌كننده پوست و مو

طب سنتي از گذشته‌هاي دور مورد توجه عموم مردم بوده و با پيشرفت تكنولوژي و علوم پزشكي در عصر حاضر هنوز هم افراد زيادي براي درمان برخي بيماري‌هاي خود به داروهاي گياهي پناه مي‌برند.

بابونه يكي از اين هزاران نوع داروهاي گياهي است كه چيزي شبيه معجزه مي آفريند.

اين گياه نه تنها مورد توجه ايرنيان است بلكه از سوي مردمان كشورهاي مختلف از جمله كشورهاي اروپايي همچنان با استقبال مواجه است.

بابونه از گياهان اوتيسي (گياهاني كه بدون موز پزشك قابل مصرف است) مي باشد، از اين رو مصرف آن در شرايط مختلف هيچ خطري را به دنبال ندارد.

اين گياه آرام بخش اعصاب است و علاوه بر درمان بيماري‌هاي پوست و مو در تقويت آن‌ها نيز بسيار موثر است.

بابونه گياهي يكساله از تيره مركبان است كه حدود ‪ ۶۰‬سانتي متر طول دارد.

بابونه گل‌هاي خود را در ماه‌هاي خرداد تا مرداد ماه به طبيعت و انسان مي بخشد.اين گياه دارويي به صورت دم كرده و اسانس آن به صورت قطره قابل مصرف است.چاي بابونه از جمله دم كرده‌هاي معروف است كه خواص بابونه را بخوبي به بدن انسان منتقل مي‌كند.

اين نوع دم كرده در كشور آلمان كه زادگاه گونه‌اي به نام بابونه آلماني است بسيار رواج دارد.يك گياه شناس و پزشك گياهي معتقد است، بابونه آلماني به دليل اصلح شدن به روش دو رگ‌گيري قويترين نوع بابونه است.

مسعود داود آبادي :

بابونه انوع مختلف ديگري مانند بابونه شيرازي و گاوي را شامل مي‌شود.

بابونه شيرازي كه از آن به عنوان علف بابونه شيرازي نام مي برند، در مناطق مختلف ايران مي‌رويد.

خصوصيات ظاهري اين دو گونه بابونه : قسمت داخلي بابونه شيرازي كروي است در حالي كه بابونه آلماني بيضي شكل بوده و قسمت مياني آن بيرون زده است.

اين نوع بابونه به صورت وحشي در دشت ها مي رويد و عصاره دارويي آن بسيار كمتر از ساير انوع اين گونه گياهي است.

كارشناسان جهاد كشاورزي تحقيقات گسترده‌اي را بر روي گونه‌هاي گياه بابونه انجام داده‌اند و پس از يافتن گونه‌هاي اصلح آن كه بابونه آلماني مي‌باشد، كشت آن را از چند سال گذشته در ايران آغاز كرده اند.

اين نوع بابونه در حال حاضر به صورت صنعتي در ايران كشت مي‌شود و كشت سنتي آن چندان رواج نيافته است.
من هم خدایی دارم
      
plangton31 زن #62 | Posted: 9 Aug 2011 06:37
کاربر
 
ناخن گازانبري به علت پوشيدن كفش تنگ به وجود مي آيد
دليل زياد شدن قوس ناخن و اينكه دو طرف آن به شكل گازانبر در مي آيد پوشيدن كفش تنگ و آلودگي هاي زير ناخن است.

دكتر اعظم مرادي، متخصص پوست :

ناخن دست به طور متوسط در هر سه ماه يك سانتي متر رشد مي كند، رشد ناخن ها در مردان و كودكان بيشتر است و در فصل گرما، دوره بارداري و بيماري پركاري تيروئيد رشد ناخن زياد شده و در بيماري هاي تب دار، سوء تغذيه، كم كاري تيروئيد و مصرف برخي داروها كاهش مي يابد.

وقتي سطح ناخن مقعر و اغلب شكننده و نازك مي شود نشانه كم خوني و فقر آهن است و اين اختلال در بيماري هايي كه با مشكل در جريان خون همراهند، مثل ديابت، كم كاري تيروئيد و بيماري هاي ناشي از كمبود ويتامين ديده مي شود.

فرو رفتن ناخن در بافت نرم به علت وجود زمينه ارثي مثل نبود تناسب بين ناخن و بستر آن، افزايش تحدب ناخن، چرخش انگشت شست پا به سمت داخل، تعرق و عفونت، كوتاه كردن گوشه هاي ناخن و پوشيدن كفش تنگ يا پاشنه بلند به وجود مي آيد و در بعضي موارد، برداشتن ناخن يا قسمتي از آن ضروري است
من هم خدایی دارم
      
plangton31 زن #63 | Posted: 9 Aug 2011 06:38
کاربر
 
استفاده از محلول‌هاي ضد قارچ به هنگام کاشت ناخن ضروري است
يك متخصص پوست و مو براي کاهش عوارض کاشت ناخن، استفاده از محلول‌هاي ضد قارچ و باکتري را ضروري عنوان كرد.

دکتر سيمين سريزدي عضوهيات علمي دانشگاه علوم پزشکي کرمان :

وقتي جسم خارجي روي ناخن گذاشته مي‌شود، مانع نفوذ اکسيژن به ناخن شده و عوارضي را به دنبال دارد.

از عوارض کاشت ناخن مي توان به خشک شدن صفحه ناخن، تغيير رنگ و شکنندگي و واکنش‌هاي حساسيتي نسبت به مواد کاشت ناخن اشاره کرد و افرادي که ناخن مي‌کارند بايد هر سه ماه يک بار به مدت 30 روز از کاشت ناخن ممانعت کنند تا از عوارض آن جلوگيري شود. افراد بايد دقت داشته باشند به هنگام کاشت ناخن از محلول‌هاي ضد قارچ و باکتري استفاده شود تا اين عوارض به حداقل برسد.

عوارض فر کردن موها

در صاف يا فر کردن موها از مواد شيميايي استفاده مي‌شود که اين امر باعث شکسته شدن پل‌هاي گوگردي کرتين و زنجيره‌هاي پلي پپتيدي شده و مو به هر حالتي در مي‌آيد، هر چه غلظت قليايي مواد بيشتر باشد عوارض آن نيز افزايش مي‌يابد.
سوختگي شيميايي، حساسيت و شکنندگي تارهاي مو از اين قبيل عوارض است. براي کاهش اين عوارض نبايد 4 هفته قبل از صاف يا فر کردن موها از رنگ استفاده شود.
من هم خدایی دارم
      
plangton31 زن #64 | Posted: 9 Aug 2011 06:40
کاربر
 
چند توصيه غذايي براي رهايي از آكنه
مصرف مقادير فراواني از ميوه، سالاد و آب از جمله راهكارهاي پيشگيري و رفع آكنه هستند.

معمولا آكنه‌هايي را كه روي صورت و ديگر قسمت‌هاي بدن ديده مي‌شوند ناشي از مشكلات دروني بدن هستند

كبد، عضوي از بدن است كه براي سيستم هاضمه كارهاي خاصي را انجام مي‌دهد و اگر بدن ، بيش از حد سمي شود،‌ اين عضو از بدن، از عهده رفع سموم برنمي‌آيد و به اين ترتيب، سموم اضافي، به شكل مشكلات پوستي از قبيل: آكنه، جوش‌هاي سرسياه، سرسفيد و غيره، ظاهر مي‌شوند.[


بهترين راه حل براي خلاصي از اين مشكلات، ‌استفاده از يك رژيم سالم است و براي حل اين مشكل استفاده از غذاهاي خاصي را به شما پيشنهاد مي‌كنيم.

• ميوه‌جات و سبزي‌جات را به حد كافي در برنامه غذايي‌ خود بگنجانيد.

• همراه با غذا حتما سالاد بخوريد. سالاد، سرشار از فيبر است و از ابتلا به يبوست پيشگيري مي‌كند و به اين ترتيب سموم اضافي در بدن جمع نمي‌شود و پوست دچار مشكلات پوستي نخواهد شد

• سعي كنيد تا آن‌جا كه مي‌توانيد،‌چاي و قهوه،‌ كمتر مصرف كنيد.

• از مصرف شكر،‌ كربوهيدرات‌ها و غذاهاي سرخ كرده پرهيز كنيد چراكه بستر مناسبي را براي ايجاد و رشد آكنه بوجود مي‌آورند.

• استفاده از حبوبات را در برنامه غذايي خود فراموش نكنيد.

• از مصرف غذاهايي كه نسبت به آن‌ها آلرژي داريد، خودداري كنيد.

• سعي كنيد طي روز 8- 6 ليوان آب بنوشيد
من هم خدایی دارم
      
plangton31 زن #65 | Posted: 9 Aug 2011 06:42
کاربر
 
تراشيدن موي صورت، باعث ضخيم‌تر شدن يا رشد سريع آن نمي‌شود
رئيس مرکز تحقيقات پوست و سالک با بيان اين كه برخلاف تصورعام، تراشيدن موي صورت در مردان باعث ضخيم‌تر شدن يا رشد سريع آن نمي‌شود، اظهار كرد: اين تنها يک احساس نادرست است و دلايل متفاوتي وجود دارند که موي صورت پس از اصلاح، ضخيم‌تر به نظر مي‌رسد.

دکتر محمدعلي نيلفروش زاده :

موها در نزديکي ريشه آن ضخيم‌تر و تيره‌تر هستند. بنابراين تراشيدن مو از نزديکي ريشه باعث مي‌شود اين ناحيه ضخيم که نزديکي پوست قرار دارد، بيشتر ديده شده و منظره تيره‌تري ايجاد کند. به علاوه موي خارج شده از سطح پوستي که اصلاح شده تا يک يا دو روز پس از تراشيدن آن به پوست حالت زبري مي‌دهد و با ادامه رشد مو اين حالت زبري کمتر خواهد شد. بنابراين اگر اين باور درست باشد بيشتر افرادي که هر روز اصلاح مي‌کنند بايد ريش پر و کاملي داشته باشند در حالي که بسياري از آنها ريش‌هاي پرپشتي ندارند.


استفاده از رنگ مو نيز ممکن است موي صورت را ضخيم‌تر و پرتر نشان دهد، اما اگر موي صورت خيلي نازک باشد، رنگ کردن آن چندان موثر نيست. ضمن اين که توصيه مي‌شود در صورتي که افراد تمايل به استفاده از رنگ مو براي ريش يا سبيل خود دارند از محصولاتي استفاده کنند که منحصر به موي صورت بوده و مخصوص مردان باشد. همچنين تست محصولات قبل از مصرف براي اين كه منجر به بروز واکنش‌هاي آلرژيک نشود، ضروري است.
من هم خدایی دارم
      
plangton31 زن #66 | Posted: 9 Aug 2011 06:44
کاربر
 
مو بورها در برابر ‌آلودگی صوتی مقاوم‌تر هستندعضو انجمن متخصصان گوش، گلو و بینی ایران گفت: افرادی که موهای بور یا چشم‌های رنگی دارند نسبت به سایر افراد حساسیت شنوایی کمتری دارند ضمن اینکه مصرف برخی داروها میزان آسیب پذیری از آ‌لودگی صوتی را بیشتر می‌کند.

ابراهیم رزم‌پا با بیان این که متأسفانه در تهران با توجه به میزان بالای آلودگی صوتی میزان حساسیت‌پذیری مردم نسبت به آلودگی صوتی بالا رفته است و این افزایش، گاهی اوقات آسیب‌های جبران‌ناپذیری را به سیستم شنوایی وارد می‌کند گفت: بر اساس استاندارد قانون کار، اگر در یک محیطی میزان صدای زمینه که با دستگاهی به نام سونومتر اندازه‌گیری می‌شود بین 80 تا 90 دسی‌بل باشد فرد باید فقط تا 8 ساعت در آن محیط بماند و چنانچه از این میزان ساعت بیشتر شود روی گوش اثر منفی می‌گذارد.

اگر این 80 تا 90 دسی‌بل به 100 دسی‌بل برسد مدت ماندگاری فرد در این محیط 2 ساعت و اگر 115 دسی‌بل، ربع‌ساعت و اگر به 120 تا 130 دسی‌بل برسد حتی تماس مقطعی آسیب به گوش وارد می‌کند. متأسفانه در برخی از مکان‌ها که موتورسواران حضور دارند یا افرادی اگزوز ماشین خود را دستکاری می‌کنند تا صدای بیشتری بدهد به گوش افراد آسیب‌های جبران‌ناپذیری وارد می‌شود.

وی با بیان اینکه صداها به دو صورت حاد و مزمن به گوش آسیب می‌رسند، ادامه داد: افرادی که به مدت طولانی‌مدت تحت تاثیر صداهای بلند مانند صداهایی که در شهر موجود است، هستند از نظر شنوایی به تدریج دچار مشکل می‌شوند به طوری که خود آنها هم متوجه نمی‌شوند. گاهی اوقات آن قدر به صورت مزمن آسیب وارد می‌شود که کاهش شنوایی گوش برگشت‌پذیر نیست.


هنگامی که آلودگی صوتی به نحوی باشد که روی عصب گوش تأثیر بگذارد دیگر قابل درمان نیست مگر اینکه مدت تماس فرد با محیط آلوده صوتی کوتاه باشد و ارتباط شخص با محیط سریع قطع شود. حساسیت افراد به آلودگی صوتی هم متفاوت است به عنوان مثال افرادی که موهای بور یا چشم‌های رنگی دارند نسبت به سایر افراد حساسیت شنوایی کمتری دارند.

برخی افرادی که برخی داروها مانند داروهای ادرارآور یا آسپرین و داروهای آمینوگلیکوزید و جنتامایسین استفاده می‌کنند استعداد آسیب‌پذیری بیشتری دارند. همچنین شغل‌هایی مانند آهنگری و نجاری شغل‌های نظامی و موسیقیدان‌ها امکان آسیب‌پذیری شنوایی بیشتری دارند
من هم خدایی دارم
      
plangton31 زن #67 | Posted: 9 Aug 2011 06:46
کاربر
 
اكثر جراحي‌هاي زيبايي توسط افراد غيرمتخصص انجام مي‌شوددر حال حاضر ۸۰۰ متخصص ترميمي در سطح كشور به عمل زيبايي مي‌پردازند در حالي كه، تعداد جراحان فوق‌تخصص جراحي پلاستيك در ايران ۱۴۰نفر است.

عبدالجليل كلانتر هرمز رئيس انجمن جراحان پلاستيك كشورافزود: در سال ۳ تا ۴ مورد جراحي زيبايي منجر به فوت داريم كه اين جراحي‌ها توسط جراحان غيرپلاستيك صورت مي‌گيرد.

به گفته وي، ۹۰ درصد پرونده‌هاي جراحي زيبايي مربوط به جراحان غيرپلاستيك است. براساس مدارك موجود در ۶ سال اخير بيش از ۲۰۰ پرونده درباره شكايت افراد از پزشكان جراح پلاستيك در سازمان نظام پزشكي تشكيل شده كه بيشتر اين شكايت‌ها به جراحي‌هاي چاقي، لاغري و افزايش قد مربوط مي‌شود.

اين گزارش حاكي است، جراحي‌هاي زيبايي دو نوع عوارض زودرس و ديررس دارد كه عوارض زودرس،‌ همان فوت در اتاق عمل بوده و عوارض ديررس آن، عفونت جاي عمل، آمبولي ريه و سوراخ ‌شدن پرده‌بيني است.

دكتر غلامحسين نيك‌نژاد معاون انتظامي سازمان نظام پزشكي كشور مي‌گويد: با توجه به آمار بالاي شكايتها، جراح يا پزشك عمومي كه اقدام به جراحي زيبايي كند، ۶ ماه تا يكسال از فعاليت پزشكي محروم و درصورت ادامه اين روند، پروانه پزشكي وي لغو مي‌شود.

دكتر ايرج خسرونيا رئيس جامعه متخصصان داخلي ايران در‌اين‌باره معتقد است، تعداد كساني كه به اسم متخصص عمل مي‌كنند ۱۰برابر بيشتر از جراحان پلاستيك واقعي است و تعداد جراحان متخصص پلاستيك به‌مراتب پايين‌تر از جراحاني است كه اقدام به جراحي‌هاي زيبايي مي‌كنند.

او مي‌افزايد: علت اينكه آمار دقيقي از قربانيان عمل زيبايي وجود ندارد اين است كه در جراحي‌هاي پلاستيك، بيمار را به اسم ديگري به اتاق عمل مي‌برند؛ به‌طوري‌كه متقاضي عمل ليپوساكشن (برداشتن چربي‌هاي زائد) به اسم عمل ريه پذيرفته مي‌شود.

ليپوساكشن و بيرون كشيدن چربي‌هاي بدن تنها جنبه زيبايي داشته و در كاهش خطر بيماري‌هاي ناشي از افزايش وزن تأثيري ندارد و بيماري‌هاي قلبي، كبدي و ديابت همواره فرد چاق را تهديد مي‌كند.

خسرونيا، رئيس جامعه متخصصان داخلي ايران مي‌گويد: روزانه بيش از 50عمل ليپوساكشن (برداشتن چربي‌هاي اضافه با جراحي) در بين افراد 30 تا 50 ساله انجام مي‌شود و حداقل هفته‌اي يك تا 2 نفر بر اثر انجام چنين عملي جان خود را از دست مي‌دهند و 5درصد اين افراد نيز معمولاً يكسال پس از عمل مي‌ميرند.

هيچ نظارتي نيست!

اين در حالي است كه هيچ نظارتي از سوي وزارت بهداشت و نظام‌پزشكي بر كار برخي از مراكز درماني كه اقدام به اين كار مي‌كنند، نيست.

وي مي‌افزايد: روزانه بين 30 تا 50 نفر براي انجام چنين عملي به كلينيك‌ها و مطب‌ها مراجعه مي‌كنند و اين امر باعث شده تا پزشكان به‌دليل اينكه در ساير رشته‌هاي پزشكي درآمد چنداني وجود ندارد، براي بالابردن سطح درآمد خود اقدام به انجام چنين عمل‌هايي بكنند.

فرد مبتلا به اضافه وزن كه عمل ليپوساكشن را انجام داده، همان‌قدر در معرض خطر بيماري‌هايي چون قلب و ديابت است كه پيش از انجام عمل ليپوساكشن در معرض آن بوده است.

خسرونيا مي‌گويد: اگرچه ليپوساكشن سلامت افراد چاق را از طريق كاهش چربي خون آنها بهبود مي‌بخشد، اما خطر بيماري‌هايي را كه افراد چاق در معرض آن هستند، كاهش نمي‌دهد.

يكي از دلايل اين موضوع آن است كه ليپوساكشن، چربي را فقط از زيرپوست بيرون مي‌كشد، در حالي كه رژيم غذايي لاغري به همراه ورزش، لايه‌هاي عميق چربي را آب مي‌كند.

از سوي ديگر در حالي كه ليپوساكشن بعضي سلول‌هاي چربي را از بين مي‌برد اما ميلياردها سلول باقيمانده را دست نخورده باقي مي‌گذارد و اين در حالي است كه رژيم غذايي لاغري، تعداد زيادي سلول چربي را مي‌شكند و از بين مي‌برد؛

به‌طور مثال، كبد چرب غيرالكلي يك التهاب كبدي است كه در اثر تجمع بيش از اندازه چربي در بافت كبد ايجاد مي‌شود.

در اين بيماري تجمع بيش از حد چربي در كبد، گاه باعث اختلال در فعاليت طبيعي بافت كبد مي‌شود كه مي‌تواند سير پيش‌رونده پيدا كند و باعث نارسايي كبد و يا سيروز كبدي گردد.
وي مي‌افزايد: سازمان بازرسي وزارت بهداشت متولي نظارت بر اين‌گونه قضاياست و با اتكا بر قوانين قبلي مبني بر اينكه هر پزشك مي‌تواند در حيطه علم پزشكي خود اقدام به فعاليت كند، مي‌تواند پيش از وصول شكايت به اين موارد رسيدگي كند.

تعداد زيادي از ليپوساكشن‌ها توسط افراد غيرمتخصص انجام مي‌شود و متأسفانه عوارض شديدي به‌دنبال دارد؛ البته عوارض در اينگونه عمل‌هاي جراحي اگر متخصص هم باشد وجود دارد كه يكي از خطرناك‌ترين آنها، ايجاد آمبولي ريه است كه باعث مرگ فوري بيمار مي‌شود و بيهوشي و عفونت شكم نيز از جمله ديگر عوارض است.

خسرونيا با تأكيد بر اينكه هر نوع عمل جراحي بايد در بيمارستان انجام شود، مي‌گويد: گاهي حين عمل، بيمار نياز به دستگاه‌هاي تنفسي و تجهيزات ديگر پيدا مي‌كند كه در مطب موجود نيست.

عمل‌ در كلينيك

رئيس جامعه متخصصان داخلي ايران تأكيد مي‌كند: متقاضيان عمل زيبايي بايد در كلينيك‌هايي عمل شوند كه بخش ICU و CCU داشته و متخصصان قلب و ريه در آن حضور داشته باشند.

دكتر كلانتر هرمز تعداد كلينيك‌هاي تخصصي زيبايي را ۲۰ واحد اعلام كرده در حالي‌كه خود او معتقد است بيش از ۱۰۰ واحد و مطب به عمل زيبايي در تهران مي‌پردازند كه از نظر انجمن، فعاليت‌هاي آنها غيرقانوني است.

دكتر محسن نراقي، عضو آكادمي جراحان پلاستيك صورت اروپا با اشاره به عامل فوت متقاضيان زيبايي در ايران مي‌گويد: بيشتر فوت‌ها در جراحي‌هاي زيبايي به‌علت حساسيت‌هاي بيهوشي است.

او مي‌افزايد: ماده بيهوشي هالوتان كه چند سالي است در آمريكا و اروپا از رده خارج شده، هنوز در جراحي‌هاي زيبايي در كشور ما مورد استفاده قرار مي‌گيرد. هر چند وزارت بهداشت موارد استفاده آن را محدود كرده است.

ظاهراً قرار است قانوني به مجلس ارائه شود كه براساس آن متقاضيان عمل زيبايي قبل از جراحي به روانپزشك مراجعه كنند.به اعتقاد متخصصان، جراحي زيبايي بيني در سن بالا منجر به افتادگي تيپ بيني و بلندتر به‌نظر رسيدن بيني مي‌شود و افتادگي تيپ بيني، تنگي زاويه و مشكلات تنفسي ناشي از آن را به‌دنبال دارد.

جراحي زيبايي بيني در سن بالا به‌دليل ويژگي آناتوميك بدن با مشكلاتي روبه‌روست و به‌علت ويژگي‌هاي سني و رواني، افراد مسن كمتر براي رينوپلاستي مناسب هستند ولي با انتخاب مناسب بيمار، نتايج بسيار رضايت بخشي به دست مي‌آيد. با وجود اين، باور مرسوم به امتناع از جراحي زيبايي بيني در سنين بالا نياز به تجديد نظر دارد.

جراحي پلاستيك بيني در دختران در سنين بعد از عادت ماهانه و پسران در سنين بعد از بلوغ مجاز است و درصورتي كه در سن پايين بيني مشكل عملكردي داشته باشد، مي‌توان با انجام عمل جراحي محدود مشكل را برطرف و حالت بيني را نيز اصلاح كرد.

نقش جراح و تجربه وي در انتخاب مناسب بيمار، به كارگرفتن تكنيك‌هاي مناسب جراحي و در نظر گرفتن عوارض احتمالي ناشي از جراحي است. نكته مهم در جراحي بيني حفظ عملكرد بيني پس از جراحي است.

بيني بايد به‌عنوان عضوي كه گذرگاه هواي تنفسي است، در نظر گرفته شود و خس‌خس بيني يكي از عوارض احتمالي جراحي بيني است.

تحقيقات نشان مي‌دهد كه ميزان اكسيژن خون افرادي كه تنفس دهاني دارند نسبت به كساني كه از راه بيني تنفس مي‌كنند، كمتر است و خس‌خس بيني تا چند هفته بعد از عمل به‌علت تورم و گرفتگي بيني طبيعي است اما درصورتي كه بيشتر از اين مدت باشد،

بايد مورد بررسي قرار گرفته و اقدامات لازم انجام شود. ممكن است علت خس‌خس چسبندگي بيني يا تنگي بيني به‌دليل اشكالات حين عمل باشد
من هم خدایی دارم
      
plangton31 زن #68 | Posted: 9 Aug 2011 06:46
کاربر
 
رابطه تغذیه و ریزش مو
دکتر کرمانی: مصرف رژیم غذایی غنی از سیلیسیوم ، کلسیم و آهن ریزش مو را کاهش می دهد. سبزی های برگ سبز به خصوص سبزی های دریایی منابع غنی از مواد معدنی هستند و جو می تواند سیلیسیوم مورد نیاز را تأمین کند. میوه های خشک و آب آلبالو نیز یکی از منابع غنی آن است

در خانم ها ریزش مو می تواند نشانه ای از وجود یک مشکل گوارشی و یا نتیجه ناکافی بودن اسید معده و یا کمبود پروتئین ، روی و دیگر مواد مغذی باشد

برای مردان ربزش مو می تواند با پیروی از یک رژیم کم چربی کاهش می یابد. برخی از دانشمندان معتقدند که مسائل ریزش مو در مردان با افزایش سطح هورمون تستوسترون در دوران بلوغ ، ارتباط مستقیمی دارد. یک غذای رژیمی پرچرب و رژیمی که عمدتا از گوشت تهیه شده است با افزایش سطح تستوسترون در خون موجب افزایش ریزش مو می شود. مصرف غذاهای کم چربی ، ریزش مو را متوقف نمی کند ولی می تواند سرعت ریزش مو را کاهش دهد

کم خونی یکی از علت های اصلی ریزش موهاست که برای رفع آن ، مصرف مواد غذایی غنی از آهن مانند جگر ( اگر باردار هستید از آن پرهیز کنید ) گوشت قرمز ، غلات کامل ، سبزی هایی با برگ های سبز تیره ،‌ تخم مرغ ، خرما و کشمش توصیه می شود.

دانشمندان اروپایی دریافته اند که مصرف پروتئین سویا موجب تحریک شدن فولیکول های مو شده و در نتیجه رشد مو را افزایش می دهد . توفو و شیر سویا از منابع غنی پروتئین سویا هستند.

از منابع غنی پروتئین می توان پنیر کم چرب ،‌ تخم مرغ ، ماهی ، لوبیا و ماست را نام برد.

عنصر دیگری که در ریزش مو تأثیر عمده ای دارد سیلیسیوم است و دانشمندان به دلیل نقش بارز این عنصر ، استفاده از آن را در شامپوها توصیه کرده اند و در نتیجه موجب کاهش میزان ریزش مو می شود . سیلیسیوم در لایه خارجی سیب زمینی ، فلفل قرمز و خیار یافت می شود. جوانه حبوبات و غلات و همه دانه ها و غلاتی هم که با پوست مصرف می شوند غنی از سیلیسیوم هستند
من هم خدایی دارم
      
plangton31 زن #69 | Posted: 9 Aug 2011 06:50
کاربر
 
روش های جدیدی برای جوان تر ماندن پوست
زنان همواره با استفاده از ماسک انواع میوه جات و سبزیجات و حتی مواد شیمیایی تلاش می کنند صورت خود را شاداب و زیبا نگه دارند. اما ...

به تازگی محققان دریافتند ژنی در DNA وجود دارد که قادر است با مشاهده تصاویر جذاب و همچنین صورت های زیبا ، سلول ها را نیز جوان کند!...

اما جالب است بدانید تنها استفاده از انواع ماسک های طبیعی و مصنوعی برای شاداب نگه داشتن پوست صورت کافی نیست، چرا که به تازگی محققان دریافتند ژنی در DNA وجود دارد که قادر است با مشاهده تصاویر جذاب و همچنین صورت های زیبا ، سلول ها را نیز جوان کند! روزنامه دیلی اكسپرس در صفحات علمی خود به این موضوع جالب پرداخته است:

به گزارش روزنامه خراسان،بر این اساس نه تنها زیبایی تحت تاثیر محیطی است که ما آن را مشاهده می کنیم، بلکه دیدن تصاویر ناراحت کننده، انتقال احساس کسالت و ناراحتی از دیگران به ما و بودن در کنار افراد مبتلا به بیماری های سخت نیز می تواند بر این ژن اثر گذار بوده و افراد را تا میزان قابل توجهی پیرتر کند!

علاوه بر این، نحوه برداشت و طرز تفکرمان از میزان جوانی و پیری خود، تا حد زیادی بر جوانی یا پیری اثر گذار است.محققان دریافتند افرادی كه از موهبت داشتن صورتی جوان برخور دارند بیش از كسانی كه پیرتر از سن خود به نظر می رسند عمر می كنند.

دانشمندان دانماركی پس از مطالعه 387 جفت دوقلو به این نتیجه رسیدند که شادابی طبیعی صورت می تواند نشانه ای برای پیش بینی طول عمر باشد. براساس این تحقیق كسانی كه صورتی جوان تر دارند در بسیاری موارد از دوقلویی كه پیرتر به نظر می رسند بیشتر عمر می کنند.
محققان در خصوص توضیح بیولوژیكی این پدیده می گویند: قطعات مهم دی ان ای به نام تلومرها، كه توانایی سلول ها برای تكثیر را نشان می دهند، از عوامل تعیین كننده شادابی چهره هستند. تصور می شود تلومری كه كوتاه تر است بر روند سریع تر پیری دلالت داشته باشد و به شماری از بیماری ها پیوند زده شده است.در طول این مطالعه كه طی دوره ای هفت ساله انجام شد، محققان دریافتند كه هرچه اختلاف در برداشت از سن دوقلوها بیشتر باشد، احتمال آن كه دوقلویی كه ظاهری پیرتر دارد و انتظار می رود زودتر فوت كند بیشتر است.پس می بینید که برای جوان ماندن تنها روی آوردن به استفاده از ماسک ها یا انجام اعمال جراحی کافی نیست. بلکه باید تلاش کنید نوع دید خود را به زندگی عوض کرده و محیط را آن گونه تغییر دهید که یاس و ناامیدی از آن به دور باشد!

همچنین جالب است بدانید محققان به تازگی موفق شدند با استفاده از تكنولوژی نانو و تركیب آن با نانو ذرات آهن و كاربرد این تركیب در لوازم آرایشی و بهداشتی به جوان ماندن پوست كمك كنند.وجود نانو ذرات سیلوور نیز در كرم های آرایشی و ضد آفتاب سبب می شود علاوه بر ایجاد شادابی و نشاط در پوست، اشعه فرابنفش خورشید را جذب نكرده و از پیری زودرس پوست جلوگیری كند
من هم خدایی دارم
      
plangton31 زن #70 | Posted: 9 Aug 2011 06:52
کاربر
 
پنج توصیه ساده برای داشتن پوست زیبا
پنج توصیه ساده برای پاک سازی پوست وجود دارد که شما را در جاده داشتن چهره ای زیبا قرار می دهد. با پیروی از این پنج اصل ساده در پاک سازی پوست، در مدت زمان کوتاهی به بیشترین حد زیبایی در چهره خود می رسید.

شفافیت پوست اولین گام برای داشتن پوستی زیبا است .
اما متاسفانه گفتن آن بسیار آسان تر از عمل به آن است. اما خبر خوب این است که پنج توصیه ساده برای پاک سازی پوست وجود دارد که شما را در جاده داشتن چهره ای زیبا قرار می دهد. با پیروی از این پنج اصل ساده در پاک سازی پوست، در مدت زمان کوتاهی به بیشترین حد زیبایی در چهره خود می رسید.

توصیه ۱ : پاکیزگی یک کلید است !
شاید این چیز جدیدی برای شما نباشد که بدانید شستشوی منظم صورت ، از ایجاد چین و چروک جلوگیری می کند. اما آیا می دانید چگونه باید صورت خود را به درستی بشورید؟ در ابتدا از پاک کننده ای استفاده کنید که مناسب پوست شماست و عاری ازترکیبات معطر و محتویاتی باشد که باعث قرمزی پوست شما شود و نتایج بدتری نسبت به قبل دهد. بعد از هر استحمام از حوله تمیزی استفاده کنید که از بازگشت باکتری ها و سایر مواد از استحمام قبل به پوست شما جلوگیری کند. در انتها، حمام خود را با آب کشی با آب سرد به پایان ببرید تا منافذ بسته شده و شادابی برایتان به ارمغان آورد.


توصیه ۲: لمس نکنید!
دست کاری پوست فقط باعث مشکلات بیشتر می شود. به نابراین تا آنجا که ممکن است دستان خود را از صورتتان دور نگه دارید.منطقه عدم لمس در مورد موها نیز صدق می کند بنابراین تاآنجا که ممکن است موهایتان را به سمت عقب ببرید. توصیه این است که شب ها هنگام خواب از هدی استفاده مائید که مانع از ریختن موهایتان روی صورت شود و به حالت پذیری آن کمک بیشتری کند.

توصیه ۳: آرام باشید و استراحت کنید!
استراحت و دوری از استرس در بسیاری از مواقع بسیار برای شما خوب است. جای هیچ تعجبی نیست که بدانید پوست شما از این عادات سلامتی بسیار بهره مند می شود..برای مقابله با استرس خود راه هایی را یاد بگیرید، حتی اگر تمرینات تنفس عمیق، یوگا و یا ماساژ باشد . چهل پلک مداوم در هر شب، این شانس را به پوست می دهد که استراحت کند، دوباره جوان شود و به بهترین نحو پاک و سالم به نظر برسد. هر شب اطمینان حاصل کنید که روی بالش تمیزی می خوابیدکه چشمان بسته شما با چربی و باکتری هایی که به وسیله پوست صورتتان ایجاد شده است، تماس پیدا نمی کند.

توصیه ۴: هر شب پوست خود را تمیز کنید!
چیزی که هست آرایش شماست . هیچ چیز نمی تواند به اندازه خوابیدن با آرایش منفذ های پوست شما را ببندد وباعث صدمه جدی به پوست شود. شادابترین پوست در هنگام خواب تمیز ترین آنها ست بنابراین آرایش چهره خود را به وسیله یک پاک کننده مناسب یا مخلوط آب و صابون از بین ببرید.

توصیه ۵: عاقلانه انتخاب کنید!
هر چیزی که برای پوستتان استفاده می کنید باید بدون چربی باشد. حتی اگر محصولات پاک کنند ه آرایش یا مرطوب کننده ها باشند.بهتر است کرم مرطوب کننده SPF داری را انتخاب کنید تا ضد آفتاب شما اثرات سوئی روی پوستتان نداشته باشد. توصیه دیگر در استفاده از لوازم آرایش این است که از لوازمی استفاده کنید که منفذ های پوست شما را نپوشاند
من هم خدایی دارم
      
صفحه  صفحه 7 از 23:  « پیشین  1  ...  6  7  8  ...  22  23  پسین » 
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش / مسایل مربوط به زییایی

جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید

رنگ ها Center  List   

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید.


 

 

Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti
Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites
↑ بالا