تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
علم و دانش

Technology News | اخبار فناوری

صفحه  صفحه 11 از 55:  « پیشین  1  ...  10  11  12  ...  54  55  پسین »  
#101 | Posted: 12 Oct 2014 02:34
افراط‌گرایی آنلاین؛ نگرانی اتحادیه اروپا و شبکه‌های اجتماعی


مسئولان شرکت‌های بزرگ اینترنتی و مقام‌های رسمی کشورهای اروپایی در ضیافت شامی که قرار است چهارشنبه شب برگزار شود٬ افراط‌گرایی آنلاین و راه‌‌های مقابله با آن را بررسی می‌کنند.
نمایندگانی از شرکت‌هایی چون گوگل٬ فیسبوک٬ توییتر و مایکروسافت به منظور همکاری بیشتر در این زمینه با اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ حضور خواهند داشت.
نگرانی فزاینده دولت‌های اروپایی در خصوص استفاده از شبکه‌های اجتماعی توسط گروه‌های افراطی اسلام‌گرا برای جذب نیرو از دلایل برگزاری این نشست است.
جزییات بیشتر درباره نشست در آستانه برگزاری آن توسط اتحادیه اروپا منتشر می‌شود.
وزیران ۲۸ کشور و اعضای پارلمان اتحادیه اروپا از سوی این اتحادیه در این نشست شرکت خواهند کرد.
کمیسیون اروپا اعلام کرده است که "تمایل زیادی از سوی اتحادیه اروپا و وزیران کشورهای اروپایی برای ارتقای روابط با شرکت‌های بزرگ صنعت اینترنت در خصوص نگرانی‌های مشترک مرتبط با افراطگرایی آنلاین وجود دارد."به گفته این کمیسیون، در این نشست مشخصا موارد زیر بررسی می‌شود:

"چالش‌های موجود در خصوص استفاده تروریست‌ها از اینترنت و پیدا کردن راهکار‌های مناسب برای مقابله با فعالیت‌های اینترنتی آنها."
"چالش‌های امنیت اینترنتی با همکاری گسترده‌تر با شرکت‌های بزرگ صنعت اینترنت."
"ایجاد شرایط مناسب برای اعتمادسازی و شفافیت بیشتر"بی‌بی‌سی دریافته است که این دومین بار از ماه ژوئیه است که از شرکت‌های بزرگ خواسته شده در نشستی مشترک با اتحادیه اروپا حضور یابند.
با این حال غیبت شرکتی مانند اسک.اف‌ام ( Ask.fm ) که به طور گسترده برای جذب نیرو از سوی افراطگرایان استفاده می‌شود٬ در این نشست قابل توجه است.
ایلیا و مارک تربین٬ دو برادر اهل لتونی مالکان این شرکت بودند که در ماه اوت آن را به شرکتی آمریکایی فروختند.
مالکان جدید این شرکت به بی‌بی‌سی گفته‌اند که به این نشست دعوت نشده‌اند.


"اگر می‌دانستیم٬ حتما شرکت می‌کردیم."
جیمز بروکنشایر٬ وزیر امنیت بریتانیا که به عنوان نماینده این کشور در این نشست حضور دارد به بی‌بی‌سی گفت: "ما وجود تروریسم در آنلاین و تبلیغ افراط‌گرایی را که افراد آسیب پذیر را تحت تاثیر قرار می‌دهد٬ تحمل نمی‌کنیم."
"واحد مقابله با تروریسم اینترنتی" که در سال ۲۰۱۰ آغاز به کار کرده است تاکنون بیش از ۴۹ هزار موردی که در راستای "تشویق به تروریسم و ترویج آن" بوده را حذف کرده که ۳۰ هزار مورد آن از دسامبر سال گذشته حذف شده اند.
اما همچنان نگرانی فزاینده‌ای در خصوص استفاده گروه‌های افراطی از شبکه‌های اجتماعی وجود دارد که مستقیما از آنها به عنوان ابزار جذب نیرو به کار گرفته می‌شود.
با این حال این نگرانی نیز وجود دارد که کنترل شدید شبکه‌های اجتماعی٬ مبارزه با تروریسم را با مانع مواجه کند.
جیمز گمبل٬ مشاور امنیتی می‌گوید: "آنها هر چه بیشتر مخفیانه فعالیت کنند٬ به دست آوردن اطلاعات از آنها دشوارتر می‌شود."
او که پیشتر رئیس اداره مبارزه با تروریسم در ایرلند شمالی بوده٬ می‌‌افزاید: "همیشه این خطر وجود دارد که با جلوگیری از ابراز عقیده کسانی که مخالف شما هستند٬ به افزایش افراط‌گرایی و بنیادگرایی کمک کنید."
"وقتی دولت تصمیم گرفت که تبلیغات یکی از احزاب مخالف در ایرلند شمالی را کاملا خفه کند٬ دست به اشتباه بزرگی زد و به نظرم نتیجه‌ای کاملا معکوس در پی داشت."


جذب نیرو
تخمین زده می‌شود که تاکنون بیش از ۵۰۰ شهروند بریتانیایی برای جنگیدن در عراق و سوریه به جذب گرو‌های افراطی اسلامگرا شده‌اند.
آقای گمبل می‌گوید که در روند جذب بیشتر تمرکز بر روی کسانی است که تاثیرپذیرتر هستند.
"آنها کسانی را شناسایی می‌کنند که گوشه‌گیر و تنها هستند و به دنبال پیدا کردن چیزی یا کسی هستند."
اسک.اف‌ام بارها میزبان بحث‌هایی در خصوص شرایط رفتن به عراق و سوریه بوده است.
بسیاری از این بحث‌ها مدت زیادی -گاهی تا چند هفته- آنلاین بوده اند.
با این حال این شرکت به بی‌بی‌سی گفته است موارد بسیار کمی بوده که دولت از آنها خواسته که حذف‌شان کند که به گفته آنها تعدادشان حدود "ده-دوازده مورد" بوده است.
این شرکت می‌گوید: "بسیار دشوار است که چیزی را کشف کرد که در خارج از شبکه اجتماعی شما رخ می‌دهد و شما اطلاعی از آن ندارید."
این شرکت برای همکاری با مقامات ابراز آمادگی کرده است.
در اطلاعیه‌ای سخنگوی پلیس لندن اعلام کرده که هر هفته حدود ۱۱۰۰ مورد در ارتباط با تروریسم را از روی شبکه‌های اجتماهی حذف می‌کند که نزدیک به ۸۰۰ مورد آن با عراق و سوریه مرتبط است.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#102 | Posted: 12 Oct 2014 20:05
بالمر و گیتس دیگر رفقای همیشگی نیستند: خرید نوکیا و شکست ویندوز ویستا، عامل این جدایی


به نظر می‌رسد خرید نوکیا توسط مدیرعامل پیشین مایکروسافت استیو بالمر درست قبل از ترک این شرکت باعث بحث و جدل‌های زیادی در این شرکت شده‌است. نه تنها مایکروسافت زیر بار میراث نوکیا برای تولید تلفن‌های ارزشمند احساس فشار می‌کند، بلکه دوستی‌هایی نیز در این میان از بین رفته‌اند.
ظاهرا بالمر و بیل‌گیتس دیگر آن رابطه‌ی همیشگی را با یکدیگر ندارند و دلیل این امر خرید نوکیا و اقدام‌های بعد از آن توسط بالمر است که باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی برای شرکتی که بیل‌گیتس پایه‌گذار آن بوده شده‌است. ارتباط بین این ۲ فراتر از رابطه‌ی معمولی بین کارمند و کارفرما است. بالمر همراه گیتس در ازدواجش در سال ۱۹۹۴ بود ولی رابطه‌ی آن‌ها به قبل از شکل‌گیری مایکروسافت توسط گیتس باز می‌گردد. مشکلات از سال ۲۰۰۱ شروع شد، هنگامی که یک چرخش قدرت در مدیریت مایکروسافت صورت گرفته بود، بالمر مدیر عامل جدید مایکروسافت بود اما گیتس هنوز در آن شرکت باقی مانده بود.
در سال ۲۰۱۳ استیو بالمر برای متقاعد کردن هیئت مدیره‌ی مایکروسافت در نگاه دوستانه‌تر به خرید نوکیا دچار مشکل شد، حتی گیتس دوست قدیمی او نیز از موضع وی پشتیبانی نکرد، اما بالمر با پافشاری بر روی مواضع خود اعلام کرد که اگر معامله‌ی خرید نوکیا انجام نگیرد مایکروسافت را ترک خواهد کرد، بنابراین هیئت مدیره مجبور شد یک نسخه‌ی تغییر یافته از معامله با نوکیا را بپذیرد؛ آن‌‌ها با خرید بخش موبایل نوکیا موافقت کردند و نه کل آن شرکت.
اگرچه بالمر به جای ماندن از قطار تلفن‌های همراه، در زمان تصدی‌اش اعتراف می‌کند اما گیتس و ویندوز ویستا را مسئول این مشکل می‌داند. او مجبور شد به مدت ۶ سال تمام توان شرکتش را صرف توسعه‌ی سیستم‌عاملی که در آن زمان با نام رمز شاخ‌بلند (Longhorn) شناخته می‌شد کند، بالمر می‌گوید:
من تمام منابع تیم اصلی مایکروسافت را مسئول توسعه‌ی Longhorn قرار دادم، نه برای کار بر روی تلفن‌ها یا مرورگر اینترنت. در واقع تمام منابع ما به اصلاح اشتباهاتی که پیش‌تر صورت گرفته بود، اختصاص یافت.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#103 | Posted: 27 Oct 2014 17:59
اندروید و کروم ممکن است در آینده با یکدیگر ترکیب شوند


یکی از اعضای تیم نرم‌افزاری گوگل می‌گوید این شرکت ممکن است بزودی پیوند میان سیستم‌عامل موبایل و PC خود را مستحکم کند؛ اما این دو قرار نیست به این زودی‌ها با یکدیگر ترکیب شوند. طی مصاحبه‌ای برایان راکوفسکی که سمت معاونت مدیریت محصول اندروید را بر عهده دارد اعلام کرد تیم‌های توسعه‌ی اندروید و سیستم‌عامل کروم بسیار بیشتر از قبل به همکاری با یکدیگر می‌پردازند.
البته این همکاری و گسترش ارتباط تیم‌های کاری حداقل در کوتاه مدت به معنای تغییرات اساسی نخواهد بود. راکوفسکی در ادامه اذعان می‌کند که در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای نحوه‌ی عملکرد فعلی این محصولات وجود ندارد. اندروید و کروم هر دو تحت نظارت معاون ارشد گوگل یعنی ساندار پیچای هدایت می‌شوند و هر دو بعنوان بخش‌هایی بسیار مهم برای کسب و کار گوگل در نظر گرفته می‌شوند. منبع تامین درآمدی اصلی گوگل هنوز هم جستجو و تبلیغات است اما لری پیج پیش‌تر سیستم‌عامل اندروید را بعنوان آینده‌ی این کمپانی مطرح کرده است.
دلایل منطقی و صحیحی برای این گفته‌ی لری پیج وجود دارد. اندروید هم‌اکنون به پر استفاده‌ترین و گسترده‌ترین سیستم‌عامل جهان تبدیل شده و بیش از 80 درصد از گوشی‌های هوشمند دنیا را نیرو بخشیده است. از دیگر سو، سیستم‌عامل کروم که تکه‌ی دیگری از پازل نرم‌افزاری گوگل است و برای نیرو بخشیدن به PCهای سبک و ارزان قیمت طراحی شده از درصد استفاده‌ی بسیار کمتری برخوردار است و در حال حاضر از مجموع فروش کامپیوترهای شخصی تنها 2 درصد از فروش را به خود اختصاص داده. هرچند که در میان نهادهای آموزشی از محبوبیت بالایی برخوردار است. در این میان همگرایی میان اندروید و سیستم‌عامل کروم می‌تواند بعنوان یک جهش اساسی، اما نه چندان غافلگیرکننده برای گوگل به حساب آید.
دپارتمان اندروید گوگل طی ماه‌های گذشته بسیار پر مشغله بوده است. در ابتدای ماه جاری میلادی این بخش مجموعه دستگاه‌های نکسوس جدید را به خط محصولات خود اضافه کرد که گوشی هوشمند بزرگ نکسوس 6 و تبلت 8.9 اینچی نکسوس 9 در این میان قرار داشتند. هر دو این دستگاه‌ها قرار است آخرین نسخه از سیستم‌عامل اندروید را به دست عموم کاربران برسانند تا مرحله‌ی بعدی توسعه‌ی آن آغاز شود. گوگل از مدتی پیش صحبت‌هایی در خصوص نزدیک کردن دو پلتفرم اندروید و کروم به میان آورده و هر بار اقدامی در این راستا به انجام می‌رساند.
اکنون این شرکت توسعه‌دهندگان اندرویدی را ترغیب می‌کند که اپلیکیشن‌های خود را برای سیستم‌عامل کروم نیز توسعه دهند و تغییراتی نیز در تیم‌های کاری این دو پروژه اعمال شده که ما را در این خصوص به یقین بیشتری می‌رساند. جمعه‌ی همین هفته بود که گوگل اعلام کرد از این پس ساندار پیچای نظارت بر بخش‌های بیشتری از محصولات گوگل را نیز عهده‌دار خواهد شد که می‌تواند نشانه‌ای بر تلاش گوگل به منظور ایجاد هماهنگی بیشتر در بستر پلتفرم‌های نرم‌افزاری این شرکت باشد.
ساندار پیچای اندروید 5 آبنبات چوبی را بزرگ‌ترین و جاه‌طلبانه‌ترین نسخه‌ی این سیستم‌عامل می‌داند. در این نسخه تغییرات اساسی از ظاهر رابط کاربری گرفته (که تحت لوای طراحی متریال بصورتی یکپارچه درآمده) تا بهبود وضعیت مصرف باتری و تغییر نوتیفیکیشن‌ها در کنار بهینه‌سازی اجرای اپلیکیشن‌ها اعمال شده است اما تمام این تلاش‌ها در یک صورت بی ارزش خواهد بود؛ اگر گوگل موفق نشود کاربران را به سمت نسخه‌ی جدید هدایت کند این نسخه نیز به سرنوشت نسخه‌های پیشین دچار خواهد شد که تا مدت‌ها سهم خود را زیر سایه‌ی نسخه‌های پیشین می‌دیدند.
هرگاه اپل قصد انتقاد به اکوسیستم اندروید داشته باشد معمولا مساله‌ی چندپارگی آن را به رخ گوگل می‌کشد. فدریگی معاون ارشد بخش مهندسی نرم‌افزار اپل در مراسم پیشین این شرکت اعلام کرد که بیش از نصف کاربران اندروید همچنان از نسخه‌ی آبنبات پاستیلی استفاده می‌کنند که تاریخ ارائه‌ی آن به سال 2012 باز می‌گردد. برای فائق آمدن به همین مشکل، گوگل تلاش دارد به تحریک کاربران خود پرداخته و با اجرای برنامه‌های تبلیغاتی کاربران را به سوی نسخه‌ی جدید هدایت کند. در هر صورت نمی‌توان انتظار داشت همه برای بهره بردن از نسخه‌ی جدید اندروید تن به خرید دستگاه جدید دهند. مشکل اصلی در این میان عدم تمایل کاربران برای ارتقا نیست بلکه عملکرد شرکت‌ها در پشتیبانی از دستگاه‌ها و ارائه‌ی بروزرسانی مربوطه در حالتی بسیار ضعیف قرار دارد.
باید منتظر ماند و دید استراتژی آینده‌ی گوگل برای حل این مشکل چیست و آیا نزدیک ساختن دو پلتفرم اندروید و کروم موجب شتاب بخشیدن به قطار کسب و کار گوگل خواهد شد یا خیر.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#104 | Posted: 30 Oct 2014 15:50
ابتلای خالق اپلیکیشن پارکینسون به پارکینسون


راجر اگلین، متخصص رایانه‌ای که به تازگی اپلیکیشنی را برای کمک به بیماران مبتلا به پارکینسون ارائه کرده‌بود، خود به این بیماری مبتلا شده‌، اما در تلاش است از این شرایط برای بهبود اپلیکیشنش استفاده کند.
براساس گزارش گاردین، این اپلیکیشن برای مهار و کنترل یکی از رایج‌ترین نشانه‌های این بیماری مغزی، یعنی اختلال گفتاری طراحی شده‌است. این بیماری که به واسطه مرگ سلول‌های مغزی سازنده دوپامین ایجاد می‌شود، نشانه‌هایی از قبیل لرزش اندام‌های بدن، کندی حرکتی، دشواری سخن‌گفتن و راه‌رفتن را ایجاد می‌کند.
افراد مبتلا به پارکینسون معمولا بسیار آرام صحبت می‌کنند و واژه‌ها را جویده و با من‌و‌من فراوان بیان می‌کنند. به این شکل برقراری ارتباط با دیگران دشوار شده و بیماران هرروز بیشتر از دیروز احساس جداافتادگی از جامعه را تجربه خواهند‌کرد.
اگلین با طراحی این اپلیکیشن به بیماران مبتلا به پارکینسون کمک می‌کرد تا تن صدای خود را با صدای پس‌زمینه مقایسه کرده و سطح مکالمه خود را در حدی نگه دارند که بتوانند ارتباط را با جامعه حفظ کنند. این اپلیکیشن به بیماران می‌آموزد تا بلند‌تر و واضح‌تر صحبت کرده و ارتباط خود را با جامعه حفظ کنند.
هدف اگلین متحول‌سازی زندگی مبتلایان به پارکینسون بود، و درست در زمانی که این اپلیکیشن عرضه‌شد، پزشکان به او اعلام کردند که به پارکینسون مبتلا شده‌است.
اگلین می‌گوید تا چند ماه اولی که از بیماری‌اش آگاه شده‌بود، سردرگم بود و نمی‌دانست باید چه‌کند. اما اکنون وی از بیماری‌اش برای ارتقا اپلیکیشنی که ویژه کمک به همدردانش ساخته، استفاده می‌کند. وی می‌گوید پس از ابتلا به این بیماری متوجه شده که اپلیکیشن ابداعی‌اش چندان با شرایط کاربران خاصش سازگاری ندارد،‌از این رو قصد دارد با افزودن چند بازی به‌ آن، بیماران را تشویق کند تا از این اپلیکیشن استفاده کنند.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#105 | Posted: 31 Oct 2014 21:03
گوگل ردیاب تشخیص سرطان و حمله قلبی می‌سازد


گوگل به دنبال تشخیص زودهنگام سرطان، و پیش بینی سکته قلبی و مغزی است.
این شرکت در حال کار بر روی پروژه‌ای است که بر اساس آن سرطان، حمله قلبی، سکته مغزی و سایر بیماری‌ها بسیار زودتر از زمانی که اکنون قابل تشخیص هستند، شناسایی شوند.
این تکنولوژی‌ با ترکیب ذرات نانویی با قابلیت تشخیص بیماری کار می کند که با بلع قرص هایی کوچک وارد جریان خون می شوند و بعد با حس گری که روی مچ دست فرد بسته شده تبادل اطلاعات می کنند.
ایده اصلی این تکنولوژی این تشخیص تغییرات جزیی در ترکیبات شیمیایی بدن است که می‌تواند به عنوان یک سیستم هشدار زودهنگام عمل کند.
این پروژه هنوز مراحل اولیه خود را می‌گذراند.
تشخیص زودرس، کلید درمان یک بیماری است. بسیاری از سرطان‌ها مانند پانکراس، زمانی قابل تشخیصند که دیگر دیر شده و به مرحله غیرقابل درمان رسیده اند.
بین بافت‌های سرطانی و بافت‌های سالم تفاوت‌های مشخصی وجود دارد.
حالا هدف گوگل این است که به طور مداوم خون را به دنبال ردهای نشانه های مختص سرطان زیر نظر بگیرد و با این کار مدت‌ها پیش از بروز نشانه‌های فیزیکی، سرطان را تشخیص دهد.
این پروژه توسط گوگل ایکس، واحد تحقیقات شرکت گوگل هدایت می‌شود.
کار گوگل ایکس تحقیق و بررسی نوآوری‌هایی است که می توانند بالقوه نتیجه ای انقلابی داشته باشند.
این تازه‌ترین کار گوگل ایکس به از چرخش به سمت تحقیقات پزشکی است.
پیش از این گوگل بر روی اندازه‌گیری گلوکز بیماران دیابتی از طریق لنزهای طبی کار کرده بود. یک شرکت نوپا را نیز خریده بود که قاشقی را با قابلیت تشخیص لرزش ناشی از بیماری پارکینسون ابداع کرده بود.
گوگل درعین حال سهام کالیکو؛ یک شرکت تحقیقاتی متمرکز بر پیشگیری از پیری و نیز 23 و من یا '23andme' را نیز خریده است.
' 23andme' کیت‌های تست ژنتیک شخصی عرضه می‌کند.


ذرات نانو
پروژه تشخیصی گوگل را دکتر اندرو کنراد یک زیست شناس مولکولی هدایت می‌کند. او پیش از این وسایلی ارزان قیمت را برای آزمایش ایدز ساخته است که بسیار فراگیر شده است.
آقای کنراد به بی بی سی می‌گوید"ما تلاش می‌کنیم داروها را از حالت واکنشی به حالت فعال و پیشگیرانه تغییر بدهیم. ذرات نانو به شما توانایی می‌دهند که بدن را در سطح مولکول‌ی و سلولی وارسی کنید."
گوگل در حال طراحی یک مجموعه از نانوذرات است که قرار است برای تشخیص بیماری های متفاوت تطبیق پیدا کنند.
مثلا این ذرات به شکلی طراحی شوند که به یک سلول سرطانی یا یک ذره از دی‌ان‌ای سرطانی بچسبند. یا نشانه‌های پلاکت‌های چربی را که در آستانه رها شدن پوشش داخلی عروق هستند پیدا کنند.
با این کار می توانند بالقوه جلوی حمله قلبی را بگیرند.
یک مجموعه دیگر از ذرات نانو می تواند بر ترکیبات شیمیایی خون نظارت کند.
میزان بالای پتاسیم در خون می تواند نشانه بیماری کلیه باشد
گوگل می‌گوید می‌شود ذرات نانوی متخلخلی (پر از سوراخ) ساخت که با عبور پتاسیم تغییر رنگ می‌دهند.
دکتر کنراد می‌گوید "بعد شما می‌توانید آن ذرات را که خاصیت مغناطیستی دارند به یک نقطه یعنی عروق سطحی مچ دست فرابخوانید و بررسی کنید که آنها چه دیده‌اند."
او و تیمش در این موسسه بر روی سلول‌های سرطانی و دی‌ان‌ای های سرطانی در خون به عنوان یک شیوه جدید آسیب‌شناسی و و برنامه‌ریزی درمان کار می‌کنند.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#106 | Posted: 31 Oct 2014 21:06
۹۰۵ هزار دلار برای یکی از اولین محصولات استیو جابز


یکی از معدود نمونه‌های باقی مانده از نخستین کامپیوتر مدل "اپل ۱" ساخته این شرکت با قیمتی معادل ۹۰۵ هزار دلار فروخته شد. این کامپیوتر در زمان تولیدش به قیمت ۶۶۶،۶۶ دلار فروخته می‌شد.
یکی از نخستین نمونه‌های کامپیوتر "اپل۱" که در سال ۱۹۷۶ تولید شده بود، در یک حراجی در نیویورک به قیمت ۹۰۵ هزار دلار به فروش رفت تا برای چندمین بار رکورد قیمت این محصول شکسته شده باشد. این دستگاه تاکنون بیش از هزار بار به فروش رفته است.
این کامپیوتر نخستین‌بار در تابستان سال ۱۹۷۶، توسط یکی از بنیانگذاران شرکت "اپل" ، "استیو وزنیاک" در پارکینگ محل سکونت "استیو جابز" واقع در کالیفرنیا مونتاژ شد. نخستین کامپیوتر اپل تنها شامل "مادربرد" بود و پیش از این در موزه "هنری فورد" نگهداری می‌شد.
کامپیوتر اپل۱ فروخته شده، فاقد مانیتور، کیبورد و کیس است و کاربر باید به طور شخصی اقدام به جمع‌آوری و خرید این قطعات بکند.
این محصول که در زمان تولید با قیمتی معادل ۶۶۶،۶۶ دلار فروخته می‌شد، حالا رکورد جدیدی در فروش به‌دست آورده است. از این سری کامپیوتر در زمان تولیدش فقط ۲۰۰ نمونه تولید شده و هنوز ۵۰ دستگاه از آن وجود دارد که البته فقط ۶ مورد آن هنوز کار می‌کنند. کامپیوتر فروخته شده در حراجی نیویورک، یکی از ۶ مورد دستگاه‌هایی است که همچنان کار می‌کند.
رکورد قبلی فروش این کامپیوتر به ماه مه سال ۲۰۱۳ بازمی‌گردد که یک کلکسیونر آلمانی ساکن شهر کلن با پرداخت مبلغ ۵۱۶ هزار و ۴۶۱ یورو آن را خریداری کرده بود.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#107 | Posted: 31 Oct 2014 21:10
«اپل در حال مذاکره برای فروش آی‌فون‌های خود در ایران است».


برخی گزارش‌ها حاکی است که اپل در پی رفع برخی تحریم‌های تکنولوژیک علیه ایران، در حال مشاوره و امکان‌سنجی فروش محصولات خود در این کشور است. تحریم‌های بانکی و حضور دولت ایران در فن‌آوری ارتباطات از موانع اپل است.
بنا بر برخی از گزارش‌های تایید نشده کمپانی اپل در تماس با برخی از توزیع‌کنندگان ایرانی، جوانب و مقدمات ورود محصولات خود به بازار ایران را بررسی می‌کند٬ اقدامی که نیازمند رفع موثر تحریم‌ها علیه ایران است.
به گزارش وال استریت ژورنال٬ مدیران ارشد کمپانی اپل با توزیع‌کنندگان احتمالی ایرانی در دفتر مرکزی اپل در لندن ملاقات داشته‌اند.
بر اساس گفته‌های منابع خبری وال استریت ژورنال، اپل در پی افتتاح اپل‌-استور درایران نیست٬ بلکه در پی شرکایی برای ارایه حق فروش محصولات خود به آن‌هاست تا در فروشگاه‌هایی که مخصوص همین امر گشوده خواهند شد به فروش رسند.
اپل از اظهارنظر درباره صحت این گزارش‌ها خودداری کرد. وال استریت ژورنال همچنین می‌نویسد که سخنگوی هیات نمایندگی ایران در سازمان ملل در نیویورک نیز در این باره نظری ارایه نداد.


مذاکرات اپل با وزارت خزانه‌داری آمریکا
به گفته برخی منابع خبری٬ کمپانی اپل با دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا درباره شرایط آغاز فعالیت در ایران مشورت کرده است. به‌رغم پیشرفت‌های سیاسی در روابط ایران و غرب، هر حرکتی از سوی کمپانی‌های غربی به سمت ایران همچنان با موانع زیادی روبروست.
با این‌همه اپل برای ارسال تلفن‌های هوشمند (آی‌فون) خود به ایران بر اساس تصمیم سال گذشته دولت آمریکا در زمینه رفع برخی از تحریم‌ها مجاز است. هدف از لغو برخی تحریم‌های مرتبط با گوشی‌های همراه و کامپیوتر در سال گذشته کمک به ایرانیان برای برقراری ارتباط از طریق شبکه‌های اجتماعی، پیام‌های کوتاه و ویدئوهای ضبط شده با تلفن همراه، به منظور غلبه بر محدودیت‌های اعمال شده از سوی حکومت ایران در زمینه اطلاع‌رسانی بود.
پیش از آن نیز در سال ۲۰۱۱ وزارت خزانه‌داری آمریکا با هدف "بهره‌گیری از پتانسیل اینترنت برای ایجاد تحول و گشایش در جوامع بسته" بخشی از تحریم صادرات خدمات و نرم‌افزارهای آنلاین برای کاربران ایرانی را از میان برداشت.
در پی این اقدام، مجوز ارائه سرویس‌ها و نرم‌افزارهای رایگان و شخصی اینترنت به کاربران ایرانی صادر شد تا کمپانی‌هایی نظیر گوگل، یاهو و مایکروسافت برای ارائه خدمات به کاربران این کشورها با دشواری‌ها و محدودیت‌های شدید مواجه نشوند.


موانع اپل به رغم رفع برخی تحریم‌ها
با وجود رفع برخی تحریم‌های تکنولوژیک علیه ایران همچنان موانع مختلفی بر سر راه اپل برای ورود به بازار این کشور قرار دارد. از آن میان٬ محدودیت‌های نظام بانکی جهانی در مواجهه با ایران به علت وجود تحریم‌هاست. جدا از این اپل مجبور است در ایران با یکی از شرکت‌های ارایه‌دهنده خدمات موبایل کار کند که این موضوع با توجه به حضور گسترده دولت در این بخش می‌تواند مشکل‌آفرین باشد.
با این‌همه ایران با جمعیت نزدیک به ۸۰ میلیون نفر که ۴۲ درصد آن زیر ۲۵ سال هستند بازار وسوسه‌کننده‌ای برای اپل است.
وال استریت ژورنال می‌گوید اپل در ایران مجبور خواهد بود با کمپانی‌هایی نظیر ال جی و سامسونگ که پیش از این در بازار این کشور جایی برای خود یافته‌اند رقابت کند.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#108 | Posted: 15 Nov 2014 20:22
میلیاردری که می خواهد به دنیا اینترنت رایگان بدهد


چند سالی است که می‌شنویم به زودی اینترنت رایگان از طریق ماهواره بخشی از دنیای آفلاین را پوشش خواهد داد و حالا این مرد میلیاردی که مشاهده می‌کنید، قصد دارد با نصب 700 ماهواره در فضای بالای سر ما این کار را انجام دهد.
«الون ماسک» (جوانی که از سال 2000 در کار ساخت کپسول های فضایی، اتومبیل‌های الکتریکی و موشک‌های فضایی با استفاده مجدد است) در مصاحبه با وال‌استریت از پروژه اینترنت دار کردن همه مردم جهان با 700 ماهواره سخن گفت و اینکه کمپانی SpaceX در حال تهیه ماهواره‌ای کوچک در حجم 113 کیلوگرم در تعداد زیاد است.
وی می‌گوید هزینه هر ماهواره حدود 1 میلیون دلار خواهد بود و 700 ماهواره یعنی 700 میلیون دلار و وی این کار را با گریک وایلر که قبلاً شریک گوگل در پروژه اینترنت ماهواره‌ای بوده و از گوگل جداشده ، انجام خواهد داد.
گریک عهده‌دار کمپانی O3b Network بوده و حالا در کنار آقای ماسک می‌خواهد دنیا را پر از اینترنت رایگان کند.
حالا گوگل و فیس بوک که پروژه مشابهی را در دست تهیه دارند، باید عجله کنند تا رقیب جدید و سرسخت آن‌ها زودتر پروژه خود را عملیاتی نکند!
به هر حال کشورهای آرزومند اینترنت بدون دردسر و مناطق آفلاین کنونی در چند سال آینده برای همیشه راحت خواهند شد.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#109 | Posted: 15 Nov 2014 20:26
لری پیج مرد سال تجارت جهان لقب گرفت


مجله فرچون، لری پیج مدیر عامل و یکی از بنیان‌گذاران شرکت گوگل را به عنوان فرد اول تجارت دنیا در سال 2014 انتخاب کرده است. پیج در 4 سال گذشته سکان‌دار گوگل بوده و پروژه‌های بلند پروازانه‌ای را آغاز کرده است.
دلایل زیادی برای این انتخاب وجود دارد ولی شاید مهمترین دلیل این باشد که بعد از 4 سال مدیریت شرکت گوگل، او خود را به عنوان فردی توانا و لایق مطرح کرده است. پروژه‌های بلندپروازانه‌ی لری پیج با نام moonshots در حال حاضر یکی از اخبار معمول دنیای فناوری هستند. پرنده‌های بدون سرنشین، خودروهای بدون راننده، مبارزه با بیماری‌ها و تلاش برای افزایش طول عمر انسان قسمتی از برنامه‌های لری پیج هستند. هر توسعه‌ای از سوی گوگل می‌تواند منجر به بهبود زندگی میلیون ها (اگر نگوییم میلیاردها) انسان شود.
لری پیج در قسمتی از مصاحبه‌اش با Fortune در مورد صحبت‌هایش با استیو جابز می‌گوید:
من همواره این بحث را با استیو جابز داشتم و او همیشه این جمله را می‌گفت که «شما در گوگل روی کارهای زیادی تمرکز کرده‌اید». به نظر من استیو با تمرکز روی یک یا دو زمینه تحولات زیادی در دنیای فناوری بوجود آورد ولی ما بدنبال تاثیرگذاری بیشتر بر دنیا با انجام کارهای بیشتر هستیم. اگر بخواهم واضح‌تر برای شما توضیح دهم باید بگویم که آیفون جدید اپل، شاید بهترین آیفونی باشد که تا به حال ساخته شده است ولی آیفون هنوز هم فقط یک گوشی هوشمند است در حالی که پروژه‌های اخیر گوگل، اقداماتی در راستای بهبود وضع بشر هستند.
شاید جالب باشد که بدانید فرد شماره 2 در این لیست، تیم کوک مدیر عامل اپل است. فرچون در مورد تیم کوک اعلام کرده که او باعث شده تا ارزش سهام شرکت اپل بالاتر برود، محصولات بیشتری از شرکت اپل به فروش برسد و البته این را هم گفته که از زمانی که رهبری اپل را بدست گرفته است، اپل مانند دوران استیو جابز مرموز نیست و محصولات این شرکت پیش از اعلام تقریبا بطور کامل لو می‌روند.
در این لیست Robert Iger مدیر عامل دیزنی در رتبه ششم و مارک زاکربرگ از فیسبوک در رتبه سیزدهم قرار دارند.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#110 | Posted: 15 Nov 2014 20:27
گلکسی اس 6 دو تا چهار برابر سریع‌تر از نسل قبل خواهد بود


ظاهرا سامسونگ نه‌تنها در گلکسی اس ۶ قصد دارد طراحی کاملا جدیدی را بکار گیرد، بلکه در این گوشی هوشمند از نسل جدید حافظه‌های ذخیره‌سازی با سرعت فوق‌العاده بالاتر بهره خواهد برد.
سامسونگ امسال نتوانست همچون سال گذشته انتظارات سرمایه‌گذاران خود را برآورده کند و بخش تلفن‌های هوشمند این شرکت با کاهش شدید درآمد و سود روبرو شد. در همین راستا شایعه شده که سامسونگ قصد دارد تا پرچمدار بعدی از سری S خود را با طراحی کاملا جدید روانه بازار کند. به همین دلیل نام Project Zero برای پروژه‌ی طراحی گلکسی اس ۶ در نظر گرفته شده است.
در اوایل امسال، توشیبا اعلام کرد که قصد دارد با کوالکام از UFS 2.0 رونمایی کند. اما UFS 2.0 چیست؟
UFS 2.0 استاندارد جدیدی است که قرار است جایگزین eMMC شود. حافظه‌های ذخیره‌سازی تحت این استاندارد، سرعتی بین ۲ تا ۴ برابر بیشتر از eMMCها دارند. در حال حاضر اکثر تلفن‌‌های پرچمدار بازار از eMMC بهره می‌برند. حافظه‌های NAND تحت استاندارد UFS 2.0 شبیه به SSD‌های کامپیوتر عمل می‌کنند‌، اما از نظر ابعاد به مراتب کوچک‌تر از SSDها هستند.
از نظر سرعت انتقال اطلاعات، UFS 2.0 در دو نوع ارائه می‌شود. HS-G2 که سرعت انتقال اطلاعات در آن به 725MB/s می‌رسد و HS-G3 که سرعت آن به رقم خارق‌العاده‌ی 1.45GB/s خواهد رسید. برای مقایسه بهتر، جالب است بدانید که eMMCها با سرعت 104MB/s در نسخه‌ی ۴ و حداکثر 400MB/s در نسخه‌ی ۵ کار می‌کنند. پردازنده‌ی Snapdragon 805 از eMMC v5 پشتیبانی می‌کنند.
حال رسانه‌ی کره‌ای ای‌تی‌نیوز، گزارش کرده که پرچمدار بعدی سامسونگ از UFS پشتیبانی خواهد کرد. ظاهرا علاوه بر سامسونگ، شیائومی نیز از UFS 2.0 در گوشی‌های پرچمدار آینده خود بهره خواهد برد.
اگر این اتفاق رخ دهد آن‌وقت، گلکسی اس ۶ می‌تواند بازده‌ ۲ تا ۴ برابر بالاتر از گلکسی اس ۵ را ارائه کند.
هنوز برای آنکه بتوان درمورد مشخصات فنی گلکسی اس ۶، اطلاعات دقیقی ارائه کرد، زود است؛ اما شایعات به این موارد اشاره دارند:

صفحه نمایش ؟ اینچ با رزولوشن ۲۵۶۰ در ۱۴۰۰ پیکسل QHD یا 2K
دوربین ۱۶ مگاپیکسل به همراه لرزش‌گیر اپتیکال با قابلیت ضبط ویدیو 4K
دوربین ۵ مگاپیکسل در جلو
پردازنده‌ی ۶۴ بیتی Snapdragon 810 یا Exynos 7420
حافظه‌ی ذخیره سازی UFS 2.0 NAND
سیستم‌عامل اندروید ۵ آبنبات چوبی

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
صفحه  صفحه 11 از 55:  « پیشین  1  ...  10  11  12  ...  54  55  پسین » 
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش / Technology News | اخبار فناوری بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites