تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
علم و دانش

Technology News | اخبار فناوری

صفحه  صفحه 42 از 55:  « پیشین  1  ...  41  42  43  ...  54  55  پسین »  
#411 | Posted: 7 Jan 2015 15:35
خلاصه‌‌ای از کنفرانس اینتل در CES 2015


اینتل همچون سال‌های گذشته حضور پررنگی در نمایشگاه CES 2015 داشت و در جریان کنفرانس مطبوعاتی خود از پهپادهای مجهز به فناوری RealSense و شمار دیگری از محصولات پرده برداشت. نکته‌ی بارز در این کنفرانس، عدم استفاده از عبارت اینترنت اشیا بود که به وجه اشتراک موضوعات ارائه شده توسط بسیاری از کمپانی‌ها در CES 2015 تبدیل شده است.
اینتل در جریان برگزاری کنفرانس معرفی محصولات خود در CES 2015 اصلا از عبارت اینترنت اشیا استفاده نکرد. در حالی که اغلب کمپانی‌هایی که تا امروز کنفرانس‌های مطبوعاتی خود را در CES برگزار کرده‌اند، به اینترنت اشیا و فعالیت‌های خود در این حوزه اشاره کردند، بطوریکه عبارت اینترنت اشیا را باید به‌عنوان یکی از پرکاربردترین موارد در کنفرانس‌های خبری لقب داد، اما اینتل علی‌رغم صحبت در مورد ایجاد بستر‌های ارتباطی بیشتر برای اتصال انواع ابزار‌ها، تولید پهپادهای هوشمند، درهای هوشمند و لباس‌هایی برای بهبود دامنه‌ی دید، هرگز سخنی از اینترنت اشیا به میان نیاورده است.
می‌توانید خلاصه‌ای از کنفرانس مطبوعاتی اینتل را در ادامه تماشا کنید.به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#412 | Posted: 7 Jan 2015 15:42
فناوری RealSense اینتل و پینگ‌پونگ با پهپاد‌ها


در صورتی که ویدئوی مربوط به کنفرانس خبری اینتل در CES را مشاهده کرده باشید، با پهپادهای مجهز به فناوری دوربین RealSense این کمپانی با نام AscTec Firefly آشنا شده‌اید. پهپاد اینتل قادر است بدون برخورد با موانع، بصورت هوشمند مسیر تعیین شده را طی کند که این موضوع پیشرفت خارق‌العاده‌ای در زمینه‌ی توسعه‌ی پهپاد‌های هوشمند است.
اینتل در جریان کنفرانس خود در نمایشگاه CES 2015 از پهپادهای خود پرده برداشت. اما این پهپادها تفاوت عمده‌ای با سایر نمونه‌های موجود در نمایشگاه دارند و آن امکان طی کردن مسیر مشخص شده بدون دخالت عامل انسانی است. شاید از خود بپرسید که این موضوع چندان سخت نیست، اما در صورتی که موانعی جلوی این پهپاد قرار گیرد، وضعیت چگونه خواهد بود؟ اینتل با تجهیز این محصولات به فناوری دوربین RealSense امکان اطلاع از موانع و واکنش آنی را فراهم آورده است. فایرفلای قادر است بصورت آنی در برابر موانع و اشیایی که به آن نزدیک می‌شوند واکنش نشان داده و از آن دور شود.
همانطور که در این ویدئو نیز مشاهده می‌کند، سه نفری که پهپاد مورد نظر را احاطه کرده‌اند، به ترتیب به فایرفلای نزدیک می‌شوند، اما این پهپاد با درک کاهش فاصله و امکان برخورد بصورت آنی با حرکت در جهت عکس، از فرد مورد نظر دور می‌شود. برایان کرازنیچ این صحنه را با عنوان Game of Drones توصیف کرد. همچنین در این کنفرانس تونلی پر از موانع نمایش داده شده که فایرفلای بصورت موفقیت آمیز و بدون برخورد با موانع از آن عبور کرد.
در ادامه می‌توانید این ویدئو را تماشا کنید:به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#413 | Posted: 8 Jan 2015 01:29 | Edited By: pixy_666
سیستم‌هدف یاب 338TP، اسلحه‌ای مرگ‌بار


نمایشکاه CES 2015 مملو از محصولات و مباحث مربوط به اینترنت اشیا است که این روزها اهمیت فوق‌العاده زیادی پیدا کرده است. کمپانی‌های نام‌ آشنای عرصه‌ی فناوری محصولات و راهکار‌های متنوعی را برای توسعه‌ی این حوزه ارائه کردند و رفته‌رفته دامنه‌ی ابزار‌های متصل به این شبکه‌ نیز در حال گسترش است. به بیان بهتر اینترنت اشیا شامل همه چیز می‌شود، حتی اسلحه!
TrackingPoint استارت‌آپی است که پیش‌تر سیستمی را برای شلیک به اشیایی در فاصله‌ی ۹۰۰ متری مبتنی بر لینوکس توسعه داده است. این سیستم حتی قادر است با اتصال به گوگل‌گلس امنیت جانی تیرانداز را تامین کند، چراکه با استفاده از این روش افراد قادرند از پشت سنگر اقدام به شلیک گلوله کنند. سیستم واقعیت افزوده‌ی ترکینگ‌پوینت تمام محاسبات مربوط به هدف قرار دادن را انجام می‌دهد تا تیرانداز پس از قفل شدن روی سوژه بدون اینکه گلوله به خطا برود بتواند با موفقیت هدف را از پای در بیاورد. حال این کمپانی در نمایشگاه CES محصول جدید خود را با عنوان Shotview معرفی کرده است. این محصول در واقع یک اپلیکیشن برای گجت‌های اندرویدی و iOS است که با استفاده از آن تیرانداز قادر است نمایی را که از طریق این سیستم برای هدف‌گیری می‌بیند، بصورت ویدئو، استریم کند تا سایر افراد نیز قادر به دیدن منظره‌ی پیش روی تیرانداز باشند.
همانطور که در تصویر نیز مشاهده می‌کنید، این استارت‌آپ، 338TP را که یک اسلحه مجهز به سیستم هدف‌یاب این کمپانی است، به نمایش گذاشته است. با استفاده از این سیستم، تیراندازان تازه‌کار نیز می‌توانند اهدافی را در فاصله‌ی ۱.۶ کیلومتری با موفقیت مورد هدف قرار دهند. نکته‌ی جالب توجه در مورد این اسلحه، امکان تیراندازی دقیق به سوژه‌هایی است که در فاصله‌ی ۱.۶ کیلومتری با سرعت ۵۰ کیلومتر بر ساعت حرکت می‌کنند.
اینترنت اشیا مفهوم تازه، اما بسیار جالب توجه است که نظر بسیاری از کمپانی‌ها را جلب کرده است. براساس اطلاعات ارائه شده توسط سیسکو، ۹۹ درصد از اشیا فیزیکی به اینترنت متصل نیستند. استارت‌آپ ترکینگ‌پوینت با استقبال از اطلاعات و نگرش سیسکو، اهداف خود را هم‌ردیف با این نگرش خوانده است. این کمپانی درصدد انتقال جذابیت موجود در شکار و تیراندازی با اسلحه‌های شکاری است که این روزها استقبال خوبی از آن می‌شود. این کمپانی محصول خود را مناسب انواع ورزش‌ها و فعالیت‌های خوانده که در آن باید اشیا در فاصله‌ی دور را هدف قرار داد. از جمله‌ی ورزش‌هایی که امروزه طرفداران زیادی نیز دارد، شلیک به اهداف پروازی است که با این سیستم بسیار جذاب‌تر خواهد شد.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#414 | Posted: 8 Jan 2015 01:59
بیل‌ گیتس آب تصفیه شده‌ی حاصل از فاضلاب را می‌نوشد!


بیل‌گیتس پس از بازنشستگی از سمت مدیرعاملی مایکروسافت، همراه با همسر خود در حال تلاش برای بهبود وضعیت زندگی انسان‌ها در تمام نقاط جهان است. یکی از پروژه‌های بسیار جالب توجه، Omniprocessor است که با دریافت فاضلاب، در خروجی خاکستر، آب و نیروی الکتریسیته تولید می‌کند.
در سال‌های اخیر تلاش‌های برای تولید انرژی از منابع تجدیدپذیر شتاب بسیاری بالایی گرفته است. بازیافت و تولید مواد قابل استفاده و انرژی نیز از جمله‌ی مواردی است که کمپانی‌ها برای دست یافتن به آن بسیار تلاش می‌کنند. بنیاد بیل و ملیندا گیتس، یکی از بنیاد‌های خیریه‌ای است که از فعالیت‌های این چنینی حمایت می‌کند، چراکه با استفاده از این فناوری‌ها می‌توان وضعیت زندگی در کشورهای کمتر توسعه یافته را بهبود بخشید. بیل‌گیتس با حضور در محل تولید این دستگاه عظیم‌الجثه، آب تصفیه شده حاصل از تصفیه‌ی آب را نیز امتحان کرده است.
این ماشین عظیم‌الجثه توسط Janicki Bioenergy تولید شده است. این دستگاه با در یافت فاضلاب انسانی که کاربردی ندارد، آن را تبدیل به انرژی الکتریسیته، آب آشامیدنی و خاکستر می‌کند. ابتدا فاضلاب وارد کوره‌ای می‌شود تا آب درون آن بخار شده و جدا شود. بخار حاصل از این مرحله وارد توربین بخار می‌شود و انرژی الکتریکی تولید می‌شود. سپس بخار آب در پروسه‌ی خنک‌سازی تبدیل به آب آشامیدنی می‌شود. براساس برنامه‌ریزی انجام شده این دستگاه تا پایان سال جاری میلادی در داکار، پایتخت سنگال مورد استفاده قرار خواهد گرفت.به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#415 | Posted: 8 Jan 2015 02:05
سنسوریا (Sensoria)، جوراب هوشمند ۲۰۰ دلاری!


به نظر می‌رسد قرار است همه لباس‌های ما هوشمند شوند! سنسوریا نام جورابی هوشمند است که فعالیت‌های ورزشی کاربر را زیر نظر گرفته و به کمک یک اپلیکیشن قابلیت‌های متنوعی را به او ارائه می‌کند.
پس از ارائه پیراهن، ساعت، کفش و عینک هوشمند، حالا جوراب‌های هوشمند هم در راه هستند. سنسوریا سال گذشته وعده ارائه جوراب سلامتی خود را داده بود، اما نتوانست طبق برنامه پیش برود و تازه پیش از تعطیلات آخر سال گذشته میلادی این محصول ارائه شد.
تکنولوژی این ابزار پوشیدنی بدین صورت است که از سه پَد بهره می‌برد که نزدیک به کف پا قرار می‌گیرند و می‌توانند سرعت و نحوه قدم زدن یا دویدن شما را زیر نظر بگیرند. کانکتورهای الکترونیکی که در داخل بافت جوراب قرار گرفته‌اند، در بالای ساق جوراب در داخل یک نوار قرار می‌گیرند؛ نواری که در داخلش سنسورهای الکترونیکی وجود دارند. باتری این محصول با هر بار شارژ تا ۶ ساعت دوام می‌آورد.
اپلیکیشن همراه این گجت برای اندروید، iOS و ویندوز فون ارائه شده و دارای قابلیت مربی‌گری صوتی، یک مترونوم و قابلیت ویژه «جاکفشی» است که به شما می‌گوید چه زمانی باید کفش‌هایتان را تعویض کنید.
قیمت سنسوریا ۱۹۹ دلار برای یک جفت جوراب است و اگر سه جفت جوراب دیگر هم به همراه آن بخواهید، باید ۵۹ دلار بیشتر بپردازید. سنسورهای داخل این جوراب به مرور زمان ضعیف‌تر می‌شوند و خود کمپانی تولیدکننده فقط تا ۳۵ بار شستشو آنها را گارانتی می‌کند. با این حال احتمالا بیشتر از اینها بتوان از این جوراب هوشمند استفاده کرد.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#416 | Posted: 8 Jan 2015 02:11
رونمایی از آخرین نسل خانواده USB 3


در نمایشگاه CES 2015 از اخرین نسل خانواده USB موسوم به USB 3.1 نوع C رو نمایی شد، ویژگی های این کابل به نوعی است که می توانیم شاهد تحولی بزرگ در اینده محصولاتی باشیم که قرار است از درگاه USB در ساختار خود استفاده کنند.
از ویژگی‌های بارز این کابل USB می‌توانیم به انتقال اطلاعات با سرعت حداکثر 10 گیگابایت بر ثانیه اشاره کنیم، البته این کابل در سرعت انتقال داده‌ها انعطاف پذیر بوده و هنگام اتصال به دستگاه‌های قدیمی‌تر، متناسب با سخت افزار و تکنولوژی استفاده شده در آن دستگاه اقدام به ارسال اطلاعات می‌کند.
USB 3.1 مانند کابل لایتنینگ در محصولات اپل قابلیت اتصال از دو طرف را دارد که این ویژگی می‌تواند خبر بسیار خوبی برای تولیدکنندگانی باشد که از درگاه USB در محصولات خود استفاده می‌کنند.به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#417 | Posted: 8 Jan 2015 04:02
سرقت اثر انگشت با «دوربین دیجیتال معمولی»


یک هکر به نام «یان کریسلر» می‌گوید به روشی دست یافته که از آن طریق می‌توان به وسیه «یک دوربین دیجیتال معمولی» اثر انگشت افراد را کپی کرد.
به نوشته سایت «سی نِت»، کریسلر از اعضای قدیمی‌ترین گروه هکرهای اروپایی موسوم به «باشگاه کامپیوتری هرج و مرج» است.
این هکر حرفه‌ای برای ارائه نمونه کار خود مدعی شد که توانسته با استفاده از یک دوربین عکاسی دیجیتال و یک نرم‌افزار موجود در بازار، اثر انگشت «اورسولا فون در لاین»، وزیر دفاع دولت فدرال آلمان، را کپی کند. به گفته کریسلر نرم‌افزار استفاده شده در این شیوه برداشتن اثر انگشت «وِری‌فینگر» نام دارد - که برای شناسایی اثر انگشت کاربرد دارد و در بازارهای جهانی هم عرضه می‌شود.
کریسلر گفت که برداشتن اثرانگشت وزیر دفاع آلمان در جریان یک سخنرانی وی در ماه اکتبر انجام شده و عکاس در فاصله کمتر از سه متر از خانم وزیر عکس مورد استفاده برای ثبت اثرانگشت او را برداشته است.
با این همه این هکر اروپایی گفت که نمی‌تواند با قطعیت بگوید که الگوی به دست آمده از اثر انگشت وُندرلِیِن دقیق بوده و قابل استفاده است.
کریسلر همچنین تصریح کرد که به باور شخصی خود کپی اثر انگشت به دست آمده به روش فوق «کار می‌کند»، وی توضیح داد: «من همین روش را در شرایطی مشابه (همان دوربین، همان فاصله) بر روی انگشت خودم آزمایش کردم.»
دفتر «اورسولا فون در لاین» درخواست «سی نت» برای واکنش به ادعای کریسلر را رد کرد. یکی از نمایندگان وزیر دفاع آلمان در همین حال گفت که «فون در لاین» از ادعای کریسلر و نمایش نحوه برداشتن اثرانگشت به کمک دوربین بی‌خبر است.
ابداع کریسلر اما کارایی اسکنرهای امنیتی را به زیر سؤال برده است. استفاده از اثر انگشت جهت شناسایی کاربران از دهه ۱۹۹۰ در برخی محصولات عرصه فناوری ارائه شد.
به تازگی نیز شرکت «اپل» با گنجاندن قابلیت تشخیص اثرانگشت در نسل جدید آیفون، «مدل 5S»، باری دیگر استفاده از ویژگی‌های منحصر به فرد و خصوصیات فیزیکی کاربران برای تشخیص هویت بر سر زبان‌ها انداخت. پس از اپل شرکت‌های سامسونگ و «اچ تی سی» هم این قابلیت را در بعضی از مدل‌های خود ارائه کردند.
روش جدید از آن جهت برتری داشت که کاربر به جای وارد کردن یک گذرواژه تنها با لمس صفحه یا دکمه مورد نظر وارد سیستم می‌شد.
اینک «فرانگ ریگر»، سخنگوی گروه «باشگاه کامپیوتری هرج و مرج»، ضمن مخالفت با این شیوه احراز هویت آن را «احمقانه» توصیف می‌کند: «خیلی احمقانه است که از چیزی استفاده کنید که نمی‌توانید آن را تغییر بدهید و هر روز هم مجبور باشید دم به دم و همه جا از آن به عنوان کُد امنیتی استفاده کنید.»
به نوشته روزنامه «دیلی میل»، در سپتامبر سال ۲۰۱۳ نیز هکرهای عضو «باشگاه کامپیوتری هرج و مرج» با استفاده از «رد برجای مانده روی یک سطح شیشه‌ای» و اسکن آن فایلی را تهیه کردند که به کمک آن توانستند اثر انگشت سوژه خود را بازسازی کنند. در مرحله اول فایل یاد شده را به یک چاپگر لیزری منتقل کرده و به جای کاغذ سفید یک برگه مخصوص بی‌رنگ را درون چاپگر قرار دادند. رد ایجاد شده توسط تونِر چاپگر بر روی برگه شفاف در واقع حکم قالب اثر انگشت را داشت، کافی بود مقدار کمی «چسب چوب» یا «ورقه نازکی از لاتکس» را روی طرح چاپ شده قرار دهند و با فشردن نقش به دست آمده بر روی اسکنر تشخیص اثر انگشت آیفون، قفل امنیتی جدید شرکت اپل را باز کنند.
با این همه شرکت «اپل» در جریان معرفی آیفون جدید اعلام کرد که این محصول مجهز به نوعی حسگر تشخیص اثرانگشت است که «میزان امنیتی بسیار بیشتر از فناوری مشابه قبلی دارد.»
در مقابل گروه «باشگاه کامپیوتری هرج و مرج» نیز با پافشاری بر سر موضع خود گفت که «همانطور که قبلاً هم گفتیم و طی دو سال گذشته بارها تکرار کردیم،‌ اثرانگشت نباید برای حفظ امنیت هیچ سیستمی مورد استفاده قرار گیرد.»
«یان کریسلر» هم خود به عنوان کسی که به ظاهر برای نخستین بار موفق به سرقت اثرانگشت افراد شده می‌گوید: «بعد از این سیاستمداران به هنگام سخنرانی عمومی دستکش دستشان خواهند کرد.»

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#418 | Posted: 8 Jan 2015 04:09
کمربند هوشمندی که تلاش می‌کند شما را فعال نگاه دارد


گجت‌های پوشیدنی در اشکال و سایزهای مختلف تولید شده‌اند، برخی بر روی مچ دست شما بسته می‌شوند و برخی نیز مقابل چشم‌هایتان قرار می‌گیرند. اما گجتی که در این مقاله معرفی می‌کنیم دور کمر شما بسته می‌شود.
کمربند هوشمندی که به معرفی آن می‌پردازیم Belty نام‌گذاری شده است. همانطور که انتظار می‌رود این گجت پوشیدنی قادر به محاسبه‌ی گام‌های برداشته شده و دیگر فعالیت‌های ورزشی کاربر است و از طریق بلوتوث نیز به تلفن هوشمند متصل شده و از طریق یک اپلیکیشن واسط به گردآوری اطاعات جامع در باره‌ی فعالیت‌های ورزشی می‌پردازد. این اپلیکیشن شبیه به یک مربی عمل می‌کند و شما را برای رسیدن به هدف‌های ورزشی تعریف شده، یاری می‌رساند.
اما این همه‌ی ماجرا نیست. اگر تحرک نداشته باشید و مثل من روزی ۱۶ ساعت پشت میز بنشینید این کمربند در فاصله‌های زمانی مختلف از طریق ویبره به شما هشدار می‌دهد که باید برخیزید و حرکتی به خود بدهید. این ویژگی باعث می‌شود تا شاید مجبور شویم کمی بیشتر فعالیت حرکتی داشته باشیم. سازنده‌ی این کمربند هوشمند معتقد است که این قابلیت باعث جلوگیری چاقی می‌شود.
این کمربند هوشمند، هنوز نهایی نشده و در فاز توسعه است و در آینده‌ی نزدیک امکانات بیشتری به آن اضافه خواهد شد.
یکی دیگر از قابلیت‌های جالب این گجت هوشمند آن است که میزان سفتی کمربند بصورت خودکار و از طریق موتور تعبیه شده در آن تنظیم می‌شود. مثلا وقتی روی صندلی می‌نشینید شکم جمع می‌شود و کمربند برایتان تنگ می‌گردد؛ در این حالت بصورت خودکار کمربند کمی گشاد‌تر می‌شود تا به آن اندازه‌ای از تنگی که تعیین کرده‌اید، برسد. این حالت زمانی که گرسنه هستید و شکم‌تان کوچک می‌شود، معکوس عمل می‌کند و کمربند را تنگ‌تر می‌کند.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#419 | Posted: 8 Jan 2015 13:25
QNX سیستم رانندگی هوشمند خود را در قالب یک مازراتی در CES 2015 معرفی کرد


کمپانی QNX را باید پای ثابت نمایشگاه CES بدانیم که با هر بار حضور خود تحسین بسیاری را برمی‌انگیزد. این کمپانی در نمایشگاه امسال نیز یک دستگاه مارزاتی کواتروپورته GTS را با یک بازنگری کلی در فناوری‌های مورد استفاده روانه‌ی لاس‌وگاس کرده است.
همانطور که گفتیم کمپانی QNX با هر بار حضور در نمایشگاه CES همگان را مقهور محصولات خود کرده است. آخرین محصول این کمپانی که با یک بازنگری کلی روانه‌ی CES 2015 شده بود یکی از بهترین محصولاتی بود که در نمایشگاه خودنمایی می‌کرد. از جمله‌ی جالب‌ترین مواردی که در این خودرو به چشم می‌خورد، تعویض آیینه‌های جانبی و میانی خودرو بود که با سیستم دوربین و نمایشگر تعویض شده بود. این آیینه‌‌ها یا به بیان بهتر دوربین‌ها و نمایشگر، بخشی از سیستم هوشمند رانندگی بود که در این خودرو قرار داشت. از جمله‌ قابلیت‌هایی که این سیستم در اختیار راننده قرار می‌داد، کاهش نقاط کور خودرو از طریق بالا بردن زاویه‌ دید دوربین‌هایی بود که در این خودرو قرار گرفته بود. در واقع افزایش زاویه‌ی دید در این سیستم منجر به صفر شدن نقاط کور شده بود که بسیار تحسین برانگیز است.
QNX برای درک تفاوت این سیستم با آیینه‌های معمولی نصب شده روی خودرو، پس از نشستن در داخل خودرو، راننده را در دو حالت مورد اشاره قرار می‌داد که این موضوع تفاوت ایجاد شده را به روشنی مشخص می‌کرد. همچنین باید به وجود نواری در قسمت پایین آیینه، راننده را با تغییر رنگ از نزدیک شدن یک متحرک آگاه می‌کند، بطوریکه در زمان نزدیک شدن خودرو از هر سمت، نوار آیینه بغل مربوط رنگ خود را از سبز به قرمز تغییر می‌داد. تصویر نمایش داده شده در این آیینه در مواقع لزوم تصویر دوربین سمت مقابل را نمایش می‌داد تا راننده به‌راحتی موانع را ببیند. مطمئنا این موضوع در صورت استفاده‌ی تجاری باعث بهبود هر چه بیشتر رانندگی و تامین امنیت سرنشینان و عابرین پیاده خواهد شد.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
#420 | Posted: 8 Jan 2015 13:27
با کاکوجت، شکلات‌های خوشمزه‌ی سه‌بعدی چاپ کنید


ما در دنیایی جادویی زندگی می‌کنیم. دنیایی که با سرعت عجیبی در حال پیشرفت است. چاپگرهای سه‌بعدی روز به روز پر استفاده‌تر می‌شوند و در جدیدترین مورد به یک کارخانه‌ی کوچک شکلات‌سازی تبدیل شده‌اند.
با چاپگرهای سه بعدی چه کار می‌کنیم؟ برخی تفنگ می‌سازند، بعضی خودرو و برخی نیز سازه‌های عظیم در کره‌ی مریخ! اما حالا کمپانی جدیدی از طریق یکی از این چاپگرها که Cocojet نام‌گذاری شده، شما را قادر می‌سازد تا شکلات مورد علاقه‌ی خود را در شکل و شمایل مدنظرتان تهیه کنید.
طعم شکلات نیز دست خودتان است می‌تواند شکلات تلخ، طعم شیر و شکلات سفید را انتخاب کنید. اما نکته‌ی جالب در باره‌ی این چاپگر سه‌بعدی آن است که امکان ساخت شکلات در اشکال مختلف و حتی پیچیده وجود دارد. پیش‌تر هم Chocabyte کاری مشابه را انجام داده بود.
این چاپگرها حتی می‌توانند شکلات‌های ترکیبی با آجیل تهیه کنند.
تنها نکته‌ی مایوس کننده در باره‌ی این چاپگر سه‌بعدی، زمان عرضه‌ی آن است که هنوز مشخص نیست. تولیدکننده‌ی این چاپگر گفته است که محصول نهایی آن‌ها کمی دیرتر در سال جاری روانه‌ی بازار خواهد شد.

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
     
صفحه  صفحه 42 از 55:  « پیشین  1  ...  41  42  43  ...  54  55  پسین » 
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش / Technology News | اخبار فناوری بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites