خانه | ثبت نام | نظرسنجی | جستجو | موقعیت | قوانین   چت روم
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش /

Technology News | اخبار فناوری


صفحه  صفحه 53 از 55:  « پیشین  1  ...  52  53  54  55  پسین »
pixy_666 مرد #521 | Posted: 7 Jul 2015 00:27
کاربر

 
پیشرفت جدید ربات سوسکی با الهام گیری دوباره از سوسک‌ها


حتماً پیش از این با ربات سوسکی در زومیت آشنا شده اید؛ رباتی که با الهام گیری از سوسک‌‌ها و روش حرکت آن‌‌ها ساخته شده بود و می‌‌توانست انواع موانع را به راحتی پشت سر بگذارد. این بار تیم پژوهشی این ربات، آن را با روشی ساده اما مؤثر ارتقاء داده اند،با وجود سادگی این ربات ممکن است روزی از آن‌‌ها در عملیات‌‌های امداد و نجات نیز استفاده شود که برای این کار آن‌‌ها می‌‌بایست توانایی گذر از سخت ترین موانع را نیز داشته باشند. بیشتر تیم‌‌هایی که در این زمینه فعالیت می‌‌کنند در پی افزودن انواع حسگرها و الگوریتم‌‌های پیشرفته به ربات‌‌ها جهت اسکن محیط اطراف و سپس پیدا کردن بهترین راه برای گذر از موانع موجود هستند؛ اما پژوهشگران تیم دانشگاه UC Berkley به جای استفاده از این فناوری‌‌های پیشرفته و نسبتاً کم بازده، از راه‌حل ساده‌تری بهره می‌‌برند که ضمن پیچیدگی کمتر، می‌‌تواند ربات سوسکی را بیشتر به یک سوسک واقعی! نزدیک کند.

ایده‌‌ی اولیه این کار بازهم از طبیعت و با زیر نظر گرفتن حرکت سوسک‌‌ها در بین موانعی عمودی مشابه چمن به کمک دوربین‌‌های با سرعت بالا دریافتند که شکل کشیده و دیسکی پوسته‌‌ی بیرونی سوسک‌‌ها، نه تنها به آن‌‌ها در گیر نکردن درون موانع کمک می‌‌کند، بلکه با چرخش به پهلوها می‌‌تواند سطح مقطع بدن سوسک را کاهش داده و باعث حرکت راحت‌تر و سرخوردن آسان آن از شکاف‌‌ها و موانع شود.

زمانی که سوسک‌‌ها با پوشش‌‌هایی مربع شکل پوشیده می‌‌شدند، حرکت برای آن‌‌ها بسیار دشوار می‌‌شد که این مورد برای سوسک‌‌های رباتی نیز با استفاده از پوسته‌‌ی بیضوی شکل مجدداً مورد آزمون قرار گرفت که این بار سوسک رباتیک توانست بی نیاز از هرگونه اجزای الکترونیکی یا برنامه نویسی مجدد، موانع پیشین را با اجرای مانور چرخش با موفقیت پشت سر بگذارد.

این پوسته، علاوه بر مزیت‌‌های حرکتی می‌‌تواند به عنوان محافظی برای اجزای الکترونیکی ربات در برابر آب و گرد و غبار عمل کند. هم اکنون این گروه در حال بررسی انواع دیگر پوسته‌‌های طبیعی جهت الهام گیری و به کار بردن در ربات‌‌ها هستند. مقاله‌‌ی حاصل از این پژوهش در نشریه‌‌ی Bioinspiration & Biomimetics به چاپ رسیده است.

شما می‌‌توانید نحوه‌‌ی عملکرد سوسک و ربات سوسکی را در ویدیوی زیر مشاهده نمایید.


به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #522 | Posted: 8 Jul 2015 16:35
کاربر

 
لینوس توروالدز ترس از هوش مصنوعی را مضحک می‌داند


در طول ماه‌های گذشته بسیاری از افراد سرشناس و صاحب نظر در عرصه‌ی فناوری همچون استفن هاوگینگ نگرانی‌های خود را در مورد هوش مصنوعی به زبان آورده‌اند، حال آنکه لینوس توروالدز، ترس از هوش مصنوعی را احمقانه خوانده است.

بسیاری از شخصیت‌های شناخته شده در دنیای فناوری در ماه‌های اخیر در مورد هوش مصنوعی و خطر بزرگ آن بر بشریت سخنانی را مطرح کرده‌اند که از جمله‌ی این افراد می‌توان به استفن هاوکینگ و ایلان ماسک اشاره کرد. حال لینوس توروالدز، توسعه‌ی دهنده‌ی هسته‌ی گنو/لینوکس، ترس از هوش مصنوعی را احمقانه خوانده است.

توروالدز علاوه بر تقبیح طرز فکرهایی که هوش مصنوعی را شوم می‌خوانند، به این موضوع اشاره کرده که ما در آینده‌ی نه چندان دور شاهد شبکه‌ای مخرب از هوش مصنوعی نظیر اسکای نت نخواهیم بود، بلکه هوش مصنوعی در قالب برنامه‌هایی هدفدار همچون یک مترجم به اجرای دستوراتی خواهند پرداخت که برای آن‌ها برنامه‌ریزی شده است. وی هوش مصنوعی را که از آن سخن به میان آمده، نسخه‌ی پیشرفته‌تری از گوگل ناو یا سیری عنوان می‌کند که در حال حاضر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

توروالدز در جریان یک پرسش و پاسخ در شبکه‌ی Slashdot به سوالات مطرح شده در خصوص تحقیقات در زمینه‌ی هوش مصنوعی و شبکه‌های عصبی پاسخ داده است:

ما به هوش مصنوعی به معنای واقعی آن خواهیم رسید و این مفهوم از طریق فناوری‌هایی نظیر شبکه‌های عصبی که هم‌اکنون روی آن کار می‌شود، قابل دستیابی خواهد بود. با توجه به اینکه این نوع از هوش مصنوعی نیاز به آموزش و تمرین خواهد داشت، ا زاین‌رو نمی‌توان همچون یک کامپیوتر سنتی با آن رفتار کرده و به آن اعتماد کرد. هوش مصنوعی همچون برنامه‌های قدیمی کامپیوتری نیست که کاربران از تصمیمات هوش مصنوعی به خوبی آگاه باشند.

هرچند وجود چنین خصوصیاتی منجر به جالب و جذاب شدن هوش مصنوعی می‌شود، اما در عوض فرآیند تولید نیز بسیار سخت خواهد شد که همین امر دست یافتن به چنین شبکه‌هایی را با دامنه‌ی اطلاعاتی بالا محدود خواهد کرد.

ا ز این رو من انتظار دارم تا هوش مصنوعی در قالب ساده‌تری همه‌گیر شده و مورد استفاده قرار گیرد، بطوریکه خبری از روبات‌هایی با هوش مصنوعی بالا و ساختاری شبیه به انسان سخت دیده خواهد شد. برای مثال قابلیت‌هایی نظیر توانایی شناسایی زبان و الگوها در هوش مصنوعی آینده امری معمول خواهد بود، اما من ایجاد بحران به دلیل شورش روبات‌ها و هوش مصنوعی را پیش بینی نمی‌کنم.


وی همچنین در مورد انفجار اطلاعات و آگاهی هوش مصنوعی از نحوه‌ی کنترل و ایجاد اشیا نیز به بیان دیدگاه خود پرداخته است:

این ایده‌ی بسیار جالب که بسیاری از آن به عنوان یک اتفاق بزرگ سخن می‌گویند، یک داستام علمی تخیلی است و از نظر من سوژه‌ی چندان جذابی برای داستان‌های علمی-تخیلی نیست. آیا امکان دارد رشد نمایی بی پایان رخ دهد؟
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #523 | Posted: 9 Jul 2015 22:57
کاربر

 
Focus چاپگر سه بعدی همه کاره برای استفاده در همه جا


وقتی به آخرین نوآوری‌‌ها درزمینه فناوری چاپگرهای سه‌بعدی نگاه می‌‌کنید معمولاً چاپگری کوچک‌تر، سریع‌تر با دقت بالاتر یا با استفاده از ماده‌‌ای جدید ساخت شده است. معمولاً این پیشرفت‌‌ها چیز کاملاً جدیدی نیستند؛ ولی گاهی اوقات هم می‌‌توان امیدوار بود که فناوری جدیدی در این حوزه به نمایش گذاشته شود؛ چاپگر Focus یکی از این نوآوری‌هاست.چاپگر سه‌بعدی Focus که توسط شرکت هلندی 3D By Flow طراحی و ساخته شده است، می‌‌تواند از چند ماده استفاده کند؛ ضمن اینکه می‌‌توان آن را به صورت یک کیف قابل حمل تا کرد. البته نمی‌‌توان گفت چرا کسی باید به چاپگر سه بعدی قابل‌حمل نیاز داشته باشد، اما این چیزی از ارزش‌‌های این اختراع کم نمی‌‌کند! ما پیش از این نیز اَشکال کوچکی از این ماشین‌‌ها را دیده ایم، ولی Focus اولین چاپگری است که اختصاصاً بر مبنای قابل حمل بودن طراحی شده است.

البته این تنها ویژگی خاص این چاپگر نیست! فارغ از تا شدنی بودن این چاپگر، توانایی‌‌های آن بسیار بیشتر از چاپگرهایی با فیلامنت‌‌های ذوب شونده است؛ چراکه این چاگر با استفاده از ماردون (اکسترودر) تعویض‌شدنی خود می‌‌تواند گستره‌‌ای از مواد مختلف را برای چاپ استفاده کند. اضافه بر این، این چاپگر می‌‌تواند از موادی همچون نایلون، برنز، سرامیک‌‌ها یا حتی موادی خوراکی همچون شکلات یا پنیر خامه‌‌ای علاوه بر پلاستیک‌‌های گرمانرم معمول همچون ABS یا PLA برای چاپ استفاده کند.

هنوز تحت‌تأثیر قرار نگرفته اید؟ خب پس بهتر است به ویژگی بعدی که عدم نیاز Focus به راه اندازی پیچیده یا تنظیم مجدد است توجه کنید. در واقع شما می‌‌توانید هر زمانی که دلتان خواست چاپگر را در آورده، ماردون مخصوص را درونش قرار داده، ماده‌‌ی اولیه را بریزید و محصول خود را با فشردن چند دکمه ساده تحویل بگیرید.

بهترین بخش ماجرا هم اینجاست که می‌‌توان این چاپگر همه کاره و همه جایی را در کمپین Kickstarter با قیمت پیش فروش 2253 دلار و البته در صورت موفق شدن کمپین خریداری کرد که محصول نهایی نیز نهایتاً تا آخر سال به دست خریداران خواهد رسید؛ البته این بخش برای دوستان داخل کشور چندان صدق نمی‌‌کند!


به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #524 | Posted: 9 Jul 2015 22:59
کاربر

 
عینکی که خوابی بهتر برای شما به ارمغان می‌آورد


با تغییر روش زندگی در زندگی مدرن و امروزی، دانشمندان معتقدند انسان‌ها بیشتر از گذشته خسته می‌شوند. عینکی الکتریکی جدید Ayo در نظر دارد تا یکی از ابعاد این خستگی یعنی خواب‌آلودگی را از بین ببرد.کم شدن فعالیت بدنی و قرار گرفتن کمتر در معرض نور خورشید همگی از عواملی هستند که انسان امروزی خسته‌تر از گذشته است.

عینک Ayo قصد دارد با استفاده از نوری آبی رنگ، خواب‌آلودگی ناشی از خستگی مفرط را از بین ببرد. این گجت که مانند عینکی بر روی چشم قرار داده می‌شود از نور آبی در فرکانسی مشخص استفاده می‌کند تا وضعیت انرژی و خواب شما را بهبود ببخشد. الکساندر دیمیتریف که سازنده‌ی عینک است می‌گوید گذاشتن این عینک بر روی چشم‌ها به مدت ۲۰ دقیقه در روز می‌تواند خستگی شما را برطرف کرده و شما را برای ادامه‌ی کارهای روزمره آماده‌تر کند.

این نور آبی به طرز مؤثری به مغز دستور می‌دهد تا تولید ملاتونین را متوقف کند. علم استفاده شده برای تولید این گجت، کرونوبیولوژی است که در مورد ریتم‌های طبیعی بدن تحقیق می‌کند. به نظر می‌رسد بخشی از این ریتم‌ها توسط نور و به طور خاص توسط نور آبی کنترل می‌شوند که Ayo آن‌ها را منتشر می‌کند. نور آبی به مغز شما دستور می‌دهد تا هورمون خواب‌آور ملاتونین را تولید نکند که در نتیجه‌ی آن شما احساس خواب‌آلودگی نخواهید کرد.

دیمیتریف و همکارش، برانیسلاو نیکولیچ، این ایده را زمانی که از مشکل خواب هنگام تحصیل در دانشگاهی در هلند رنج می‌بردند، در سر داشتند. بنابراین پس از دو سال کار بر روی آن در کشور بلغارستان، آیو که شباهتی عجیب به گوگل گلس دارد، ساخته شد.

البته باید از راهنمای استفاده از این عینک اطلاع کافی داشته باشید؛ چرا که استفاده از آن در زمان‌های نامناسب می‌تواند مانع از خواب شما در زمان نیاز شود.

اما آیا واقعاً این گجت به درستی عمل می‌کند؟ متخصص خواب، دکتر برایان ویند که از ایده‌ی آیو به خوبی استقبال می‌کند، معتقد است که این عینک پایه‌های علمی محکمی دارد که براساس نور و پاسخی که مغز به آن می‌دهد عمل می‌کند. اما در نقطه‌ی مقابل دکتر هاولی مونتگومری داونز، استادیار روانشناسی در دانشگاه ویرجینیای غربی، با شک و تردید در مورد این گجت سخن می‌گوید و منتظر است تا این عینک به صورت کامل تحت آزمایش قرار بگیرد و آن‌ها را با موفقیت پشت سر بگذارد. او معتقد است باید خریداران این گجت شواهد محکمی در مورددرستی عملکرد آن از سازندگان درخواست کنند.

البته آیو در این زمینه تنها نیست و عینک ۲۹۹ دلاری Re-Timer نیز در واقع همین عمل را انجام می‌دهد؛ اما حسگرهای موجود در آیو را نداشته و طراحی مانند عینک اسکی دارد. طراحی زیبا و کوچک آیو به همراه قیمت ۱۶۹ دلاری می‌تواند گزینه‌ی بهتری باشد.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #525 | Posted: 12 Jul 2015 23:28
کاربر

 
موتوری با قابلیت تولید انرژی از آب در دمای محیط


این روز‌ها مهندسان در حال ساخت انواع پیشرانه‌ها مبتنی بر طیف گسترده‌ای از سوخت‌ها هستند، حال آنکه محققان موفق شده‌اند موتوری را طراحی کنند که قادر است انرژی خود را از آب در دمای اتاق به دست بیاورد.این روزها شاهد انتشار اخباری در مورد استفاده از فضولات حیوانی، روغن سوخته‌ی سرخ کردنی و سایر موارد نظیر هیدروژن مایع به عنوان سوخت هستیم. هرچند استفاده از آب برای ایجاد انرژی سابقه‌ای طولانی دارد، اما محققان اخیرا موفق شده‌اند تا انرژی مورد نیاز را از آب در دمای اتاق به دست بیاورند.

یکی از راه‌های ابتدایی کسب انرژی از آب، تعبیه‌ی توربین‌هایی در مسیر جریان آب است که با چرخاندن پره‌های توربین، منجر به تولید انرژی می‌شود. این سبک از تولید انرژی امروزه نیز در سدها مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما کسب انرژی از تبخیر آب بصورت طبیعی، روش جدیدی است که راه را برای تولید انرژی از روش جدیدی پیش روی انسان قرار داده است.

اما روش جدیدی که توسط دکتر اوزگور شاهین ابداع شده، به چه ترتیب کار می‌کند؟ در قدم اول بهتر است نگاهی موادی داشته باشیم که وی در ابزار جدید از آن استفاده کرده است. برای اینکه بتوان از انرژی موجود در بخار آبی که از آب‌های سطحی برمی‌خیزد، انرژی کسب کرد، دکتر شاهین ابزار جدیدی را ساخته که هیدرا (HYDRA-Hygroscopy Driven Artificial Muscles) نام دارد. در واقع این ابزار شامل ماهیچه‌های مصنوعی است که قادرند مولکول‌های آب را از محیط اطراف جذب کنند. ماهیچه‌های مصنوعی مورد نظر باند‌‌های پلاستیکی هستند که درون‌ آن‌ها هاگ‌های باکتری قرار گرفته‌اند. در صورتی که این ماهیچه‌ها در معرض بخار آب قرار گیرند، منبسط می شوند و در صورت خشک شدن در اثر انقباض به حالت اولیه باز می‌گردند.

برای دریافت انرژی از این فرآیند انبساط و انقباض، موتورهای مختلفی طراحی شده است. اولین نمونه شامل محفظه‌ای است که درون آن چندین ماهیچه‌ی مصنوعی قرار گرفته است. با عبور دادن آب از زیر ساختار این محفظه، کمی مرطوب شده و در نتیجه ماهیچه‌ها شروع به جذب ملکول‌ها یا همان بخار آب می‌کنند که همین امر منجر به ایجاد مکش در موتور می شود. با عبور دادن بخار آب از یک لوله‌ی باریک به سمت ماهیچه‌ها، نیروی مکش منجر به چرخش پره‌های ژنراتور الکترومغناطیس شده و در نتیجه انرژی تولید می‌شود. دریچه‌هایی بصورت کرکره در بالای محفظه تعبیه شده که با انبساط ماهیچه‌ها باز شده و در نتیجه منجر به تخلیه‌ی رطوبت محفظه می‌شود. با تخلیه رطوبت و انقباض ماهیچه‌ها، دیچه‌ها بسته شده و دوباره این روند در قالب یک چرخه تکرار می‌شود.در هر چرخه این موتور قادر است ۵۰ میکرووات انرژی تولید کند که مقدار چندان زیادی نیست، اما نکته‌ای که ارزش این موتور را دو چندان می‌کند، قابلیت استخراج انرژی از مقداری آب راکد با دمای محیط است که کاربرد خاصی نیز ندارد. در صورتی که حرارت منبع آب در حدود ۶۰ درجه سانتیگراد باشد، سرعت باز و بسته شدن دریچه‌ها به ۴۰ ثانیه کاهش می‌یابد. در دمای ۷۰ درجه سرعت باز و بسته شدن دریچه‌ها به ۲۰ ثانیه و در ۹۰ درجه به ۱۰ ثانیه کاهش می‌یابد. با انرژی الکتریکی تولید شده در این مرحله می‌توان یک لامپ ال‌ای‌دی کوچک را روشن کرد یا امواج رادیوی را ارسال نمود. براساس اطلاعات ارائه شده توسط ازگور شاهین، هزینه‌ی مورد نیاز برای تولید کل پکیج موتور تنها ۵ دلار است.

موتور مورد نظر هنوز در مراحل اولیه توسعه قرار دارد و نباید در انتظار عرضه‌ی نمونه‌های تجاری این موتور در آینده‌ی نزدیک باشیم، چراکه هنوز روند کار این موتور از نظر میزان تولید انرژی خروجی ایده‌‌آلی ندارد و نیازمند بهینه سازی و در نتیجه تولید انرژی در مقیاس‌های بزرک‌تر است. شاید در سال ۲۰۲۵ شاهد نصب چنین موتورهایی روی استخرهایی باشیم که برای جمع آوری آب باران طراحی و ساخته شده‌اند؛ پس هنوز استفاده از توربین‌های باد و پنل‌های باتری خورشیدی تجاری‌ترین روش‌ها برای تولید انرژی حرارتی سبز است.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #526 | Posted: 16 Jul 2015 22:48
کاربر

 
پوشش پلاستیکی جایگزین آسفالت در ساخت جاده‌های هلند می‌شود


اغلب جنبه‌های زندگی انسان تحت تأثیر فناوری قرار گرفته وصنعت‌ راه‌سازی نیز از این قاعده مستثنی نیست. اخیراً یک کمپانی هلندی بکارگیری پلاستیک را برای استفاده در پوشش سطح خیابان‌ها پیشنهاد کرده که عملکرد آن بسیار بهتر از آسفالت است.به نظر می‌رسد در آینده‌ی نزدیک آسفالت که این روزها کاربرد بسیاری در ساخت خیابان‌ها و جاده‌ها دارد، جای خود را به سایر مواد که عملکرد و مقاومت بهتری دارند، خواهد داد. یک کمپانی هلندی در این راستا استفاده از پلاستیک را پیشنهاد داده که با بهره‌گیری از مواد بازیافتی ایجاد شده است.

نام پروژه‌ی مورد نظر Plastic Road است و توسط یک کمپانی هلندی با نام VolkerWessels توسعه یافته است. براساس اطلاعات ارائه شده، این پوشش با استفاده از مواد بازیافت شده ایجاد می شود و می‌توان ماژول‌های این پوشش را بصورت پیش ساخت نیز آماده کرد. شاید تصویر کنید که این پوشش تنها در کشورهای سردسیری کاربرد دارد، اما بنابر ادعای کمپانی سازنده، پوشش پلاستیکی مورد نظر قادر است تا دمای ۸۰ درجه بالای صفر نیز مقاومت کند.

از جمله‌ی مزایای استفاده از چنین ماده‌ای می‌توان به نیاز کمتر به بازسازی و همچنین مقاومت بیشتر تا سه برابر آسفالت اشاره کرد. ساخت جاده‌ها با استفاده از PlasticRoad به زمان کوتاه‌تری نیز نیاز دارد و می‌توان در بازه‌ی کوتاه‌تری در مقایسه با آسفالت یک مسیر را ایجاد کرد.

توسعه‌دهندگان این پوشش، منافذی را نیز برای عبور لوله‌های مربوط به تأسیسات شهری پیش‌بینی کرده‌اند. در حال حاضر شهر روتردام هلند آمادگی خود را برای استفاده از چنین پوششی در مسیرهای شهری اعلام کرده است. روتردام یکی از شهر‌های هلند است که از انواع طرح‌های تحقیقاتی استقبال می‌کند.

رولف مارس از کمپانی وولکر وسلس، در این خصوص چنین اظهار نظر کرده است:

در حال حاضر این طرح هنوز روی کاغذ است. مرحله‌ی بعدی برای پیشبرد این طرح ساخت نمونه‌ی اولیه و تست این طرح در محیط آزمایشگاهی بری سنجش عملکرد این پوشش در شرایط مرطوب است تا میزان لغزش این پوشش تعیین شود. ما به دنبال شرکایی هستیم تا طرح خود را در شرایط طبیعی آزمایش کنیم. همچنین کمپانی‌های دیگری نیز نیاز است تا پلاستیک مورد نیاز ما را برای ساخت ماژول‌های پیش ساخته تأمین کنند. ما در پی همکاری با صنایع بازیافتی و دانشگاه‌ها برای بهبود طرح خود هستیم.

وولکر وسلس امیدوار است در سه سال آینده بتواند محصول خود را بصورت تجاری روانه ی بازار کند.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #527 | Posted: 17 Jul 2015 17:47
کاربر

 
شرکت هواپیمایی آمریکایی 'یونایتد ایرلاینز' به دو هکر جایزه داد


شرکت هواپیمایی آمریکایی یونایتد ایرلاینز به دو هکری که متوجه اشکال‌های امنیتی در وب‌سایت این شرکت شده بودند، جایزه داده است.

این شرکت به این هکرها میلیون‌ها ایرمایل جایزه داده است که آنها می‌توانند از آن برای تهیه بلیط هواپیما و هتل استفاده کنند.

این شرکت هواپیمایی، برنامه‌ای برای دادن جایزه به هکرها دارد که طبق آن به هکرهایی که به طور خصوصی، اشکالات امنیتی این شرکت را به جای اعلان عمومی آن اعلام کنند، جایزه می‌دهد.

این هکرها با میلیون‌ها ایرمایلی که گرفته‌اند، می‌توانند چندین بار سفر کنند.
یک متخصص مسایل امنیت اینترنت گفته است که این برنامه شرکت یونایتد ایرلاینز قدمی مثبت در زمینه امنیت اینترنتی است و چنین کاری، اینترنت را امن‌تر می‌سازد.

شرکت‌های بزرگی مانند یاهو، گوگل و فیسبوک نیز به هکرها برای اعلام خصوصی اشکالات، جوایز نقدی می‌دهند.
هکرهایی که جایزه را دریافت می‌کنند، دیگر حق افشای ماهیت اشکال امنیتی را ندارند.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #528 | Posted: 17 Jul 2015 17:49
کاربر

 
نخستین هتل ربات‌ها آماده پذیرایی از انسان‌هاعمر آیزاک آسیموف- نویسنده سرشناس داستان‌های عملی -تخیلی- کفاف بازید از این «هتل عجیب و غریب» را نداشت اما آیا این هتل ژاپنی که مهمانداران، باربران و خدمه آن همه ربات‌اند، اولین سرزمینی است که ربات‌ها قرار است فاتح آن باشند؟

هیدئو ساوادا، گرداننده این هتل اعتقاد دارد که ساخت این هتل اصلاً حیله‌ای برای جذب مشتری نیست، بلکه روال طبیعی وررود تکنولوژی به زندگی آدم‌هاست. «این یک تلاش جدی برای به کار بردن تکنولوژی در زندگی و بهره‌وری بیشتر از آن است.»

نام این هتل «هن نا» (به معنای عجیب و غریب) است و روز چهارشنبه پانزدهم ژوییه در جنوب شرقی ژاپن در شهر ساسبو افتتاح شد. قیمت ارزان‌ترین اتاق این هتل، شبی هشتاد دلار است. مهمانداری که به ژاپنی حرف می‌زند روباتی به شکل یک زن است. ربات انگلیسی‌زبان هتل، اما به شکل یک دایناسور کوچک طراحی شده است. مهمانان برای صحبت کردن با این ربات‌ها در پذیرش هتل، باید دکمه‌ای را فشار دهند و بعد از طریق تایپ یا فشار دکمه‌های دیگری با آنها ارتباط برقرار کنند. دربان هتل هم شبیه آدم بی‌مویی است که در را برای شما باز می‌کند یا اطلاعات لازم در خصوص برنامه‌های هتل را به شما می‌دهد. این دربان (هنوز) نمی‌تواند برای شما تاکسی خبر کند یا بقیه دستورات شما انجام دهد.

در هتل یک پهپاد در حال پرواز خواهد بود که برای مسافران بسته‌های کوچک خوراکی حمل می‌کنند و در داخل هر اتاق هم یک روبات کوچک صورتی رنگ به سؤالات ساده‌ای مثل ساعت چند است یا هوا فردا چطور خواهد بود پاسخ می‌دهد. از آنجایی که کلیدی برای روشن و خاموش کردن لامپ‌ها در داخل این اتاق‌ها وجود ندارد شما باید به این ربات‌ها بگویید که لامپ را روشن یا خاموش کنند.

ژاپن در صنعت روبات‌ها کشوری پیشرو است. دولت به شدت مشتاق بهره‌گیری از آنهاست و بنابراین سرمایه‌گذاری‌های جدی و کلانی در خصوص این فن‌آوری کرده است. اما مسئله روبات‌ها در ژاپن فقط برای کار در کارخانه‌ها یا کارگری نیست، بلکه ژاپنی‌ها به شدت به تعامل بین انسان‌ها و روبات‌ها هم علاقه‌مند هستند؛ چیزهایی مثل نگهداری از سالمندان.

البته در این هتل هم هنوز بخش امنیت به عهده انسان‌هاست و تمام رفتارهای روبات‌ها از طریق دوربین‌های مدار بسته کنترل می‌شود. البته باید مراقب هم بود که این روبات‌های گران‌قیمت دزیده نشوند.

قرار است در چند هفته اول فقط به اندازه نصف ظرفیت هتل مهمان پذیرفته شود تا گردانندگان آن مطمئن شوند همه‌چیز به خوبی پیش می‌رود و بعد دیگر روبات‌ها اختیار کارها را به دست می‌گیرند.
به آینده خوش آمدید!
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #529 | Posted: 17 Jul 2015 17:50
کاربر

 
نخستین چسب شکل‌پذیر جهان برای تعمیر همه چیزتعدادی از طراحان و دانشمندان مواد در لندن یک چسب جدید را تولید کرده‌اند که در تعمیر و اصلاح وسایل، معجزه می‌کند.

به گزارش ایسنا، چسب دستی شکل‌پذیر Sugru می‌تواند برای هر تعمیر چیزی از وسایل خانگی گرفته تا کفش و سایر اجسام مورد استفاده قرار بگیرد.

این چسب نه تنها جایگزینی پایدار برای چسب‌های تفنگی داغ و ابرچسب‌های سمی است، بلکه با تغییر شکل از چسب به شکل لاستیک، یک ماده چسبنده را ارائه کرده که از قدرت کافی برای پیوند ایمن همه چیز از آلومینیوم، فولاد، سرامیک، شیشه و چوب گرفته تا بیشتر پلاستیک‌ها و لاستیک‌ها برخوردار است.

ایده این چسب از ذهن جین نی دولچائوینتیگ، طراح محصول ایرلندی متولد شده که ابتدا آن را در دوره کارشناسی ارشد خود در کالج سلطنتی هنر در لندن تصور کرده بود.

این ایده باعث شد که وی با گروهی از متخصصان سیلیکون یک محصول جدید بسازند. Sugru در زبان ایرلندی به معنی بازی است. این ماده منعطف از سیلیکون ساخته شده و پس از قالب‌گیری و جامد شدن، از حالت خمیری به بافت لاستیکی تغییر شکل می‌دهد.
اگرچه این چسب زیست‌تجزیه‌پذیر نیست، اما بطور کامل غیر پتروشیمی و با فرآیند ترکیب کم انرژی و با گرمای کم تولید شده است.

ویژگیهای بادوام Sugru به این معنی است که تحت هر شرایطی از داخل فریزر گرفته تا زیر دوش داغ و از داخل باغ گرفته تا محیط بیرون کاملا محکم و چسبنده باقی می‌ماند. این چسب کاملا ضد آب و مقاوم به گرما بوده و می‌تواند به عنوان دستگیره و آویز یا حتی برای پر کردن سوراخهای کفش به کار گرفته شود.
به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
pixy_666 مرد #530 | Posted: 27 Jul 2015 09:48
کاربر

 
بوئینگ پتنت موتور جت لیزری را به ثبت رسانده است


با وجود گذشت سال‌ها از اختراع موتورهای جت ساز و کار آن‌ها تغییری انقلابی نداشته و مهندسان بیشتر سعی در بهینه سازی تکنولوژی این موتورهای وابسته به سوخت فسیلی داشته‌اند، اما به نظر میرسد بوئینگ قصد دارد تغییری انقلابی در این صنعت ایجاد کند و در این راه پتنت موتور جت مبتنی بر لیزر و فرآیند هسته‌ای را به ثبت رسانده است،

سازندگان هواپیما دائماً به دنبال راه‌های جدید و کارآمدتر برای پیشرفت و بهینه کردن ایمنی، سرعت و مصرف سوخت تولیدات خود هستند،‌ در همین راه ایده‌ی انقلابی موتور لیزری توسط مهندسان بوئینگ معرفی شده است. هواپیماهای مسافربری مانند بوئینگ دریم لاینر توسط موتورهای توربو فن مستقلی به حرکت در می‌آیند، این موتورها شامل یک سری از فن‌ها و توربین‌ها هستند که هوا را فشرده کرده و با مخلوط کردن آن با سوخت، تراست لازم برای حرکت این غول چند تنی را به وجود می‌آورد. اما موتوری که بوئینگ به تازگی اختراع کرده برای رانش از شیوه‌ای بسیار متفاوت استفاده می‌کند، بر طبق اطلاعات منتشر شده از پتنت بوئینگ این موتور لیزری می‌تواند قدت جلوبرندگی برای هواپیماها، موشک‌ها و حتی سفینه‌های فضایی را نیز ایجاد کند. البته این پتنت به تازگی به ثبت رسیده و مطمئن نیستیم به زودی بتوان به فن‌آوری لازم برای ساخت آن دست پیدا کرد؛ روش کار موتور لیزری-هسته‌ای بوئینگ به صورت زیر است:

۱. موتور جدید بوئینگ با شلیک پرتوی پرانرژی لیزر به مواد رادیواکتیو مانند دوتریوم و تریتیوم شروع به کار می‌کند.

۲. لیزر باعث بخار شدن مواد رادیواکتیو و ایجاد یک واکنش همجوشی هسته‌ای می‌شود که در نتیجه انفجار هسته‌ای به وجود آورده و انرژی زیادی تولید می‌کند.

۳. هیدروژن یا هلیم تحت فشار بالا از خروجی موتور جت خارج شده و تولید رانش می‌کنند.

۴. در این زمان دیوار داخلی محفظه‌ی پیشرانه‌ی موتور که با اورانیوم ۲۳۸ پوشش داده شده است در اثر برخورد با نوترون‌های پرانرژی آزاد شده‌ واکنش هسته‌ای انجام داده و گداخته می‌شوند.

۵. موتور گرمای ایجاد شده توسط اورانیوم را با تزریق مایع خنک کننده از سمت دیگر محفظه‌ی احتراق خنک می‌کند.

۶. مایع خنک کننده به یک توربین و ژنراتور فرستاده می‌شود تا انرژی گرمایشی را به الکتریسیته تبدیل کرده و الکتریسیته برای تولید لیزر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۷. بجز مواد رادیواکتیو موتور احتیاج به انرژی خارجی بسیار کمی خواهد بود.

و در آخر پتنت بوئینگ را می‌توانید مشاهده کنید:

به راستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟؟
      
صفحه  صفحه 53 از 55:  « پیشین  1  ...  52  53  54  55  پسین » 
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش / Technology News | اخبار فناوری

پاسخ شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که بازگفت کردید برگردید

رنگ ها Center  List   

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید.


 

 

Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti
Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites
↑ بالا