خانه | ثبت نام | نظرسنجی | جستجو | موقعیت | قوانین   چت روم
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش /

مطالب پزشکی (آرشیو شماره 1)


صفحه  صفحه 41 از 58:  « پیشین  1  ...  40  41  42  ...  57  58  پسین »
anna_nemati زن #401 | Posted: 9 Feb 2012 15:46
کاربر

 
سرعت گام برداشتن با توانايي‌هاي ادراكي در سالمندان ارتباط دارد

تهران، خبرگزاري جمهوري اسلامي

به گفته محققان، افراد مسني كه تيز هوشي خود را حفظ كرده‌اند نسبت به آنهايي كه به دچار كاهش مهارت‌هاي ادراكي شده‌اند، سريعتر و مطمئن‌تر گام بر مي‌دارند.

به گزارش پايگاه اينترنتي رويترز، دكتر "هالتزر" از دانشگاه "يشيوا" در "برونكس" و همكارانش ‪ ۱۸۶‬فرد ‪ ۷۰‬سال به بالا را مورد بررسي قرار دادند تا دريابند آيا بهره‌هوشي، آزمونهاي مربوط به تيزي ذهن و حافظه با سرعت راه رفتن در اين افراد ارتباط دارد يا خير.

محققان سرعت راه رفتن اين افراد را در دو حالت آزمايش كردند در يك حالت افراد ضمن راه رفتن حروف الفبا را از بر مي‌خواندند و در حالت ديگر هيچ مشغوليتي نداشتند.

محققان در گزارش خود نوشتند، نتيجه تمام آزمونهاي ذهني اين افراد توانست سرعت راه رفتن اين افراد را درحالتي كه هيچ مشغوليت فكري ديگري نداشتند پيش بيني كند.

اما در حالتي كه اين افراد موقع راه رفتن مشغوليت فكري ديگري داشتند فقط برخي از آزمونها مانند آزمون حافظه توانستند سرعت گام برداشتن اين افراد را پيش بيني كنند.

به گفته محققان آهسته گام برداشتن يك عامل مهم خطر در زمين خوردن افراد مسن محسوب مي‌شود. نتايج اين مطالعه مي‌تواند به توضيح اينكه چرا مشكلات ادراكي يا زوال عقل اغلب با زمين خوردن در افراد مسن ارتباط دارد، كمك كند.
      
anna_nemati زن #402 | Posted: 9 Feb 2012 15:46
کاربر

 
فقط پنج درصد كمردردها نياز به جراحي دارند

تهران،خبرگزاري جمهوري اسلامي

دبير هفدهمين كنگره فيزيوتراپي ايران گفت: فقط پنج درصد كمردردها كه در اثر آسيب جدي به ديسك بين مهره‌اي ايجاد مي‌شود نياز به عمل جراحي دارند.

دبيرخانه هفدهمين كنگره فيزيوتراپي ايران روز دوشنبه با ارسال نمابري به گروه علمي ايرنا با بيان اين مطلب به نقل از "نورالدين كريمي" كه در آستانه برپايي اين كنگره سخن مي‌گفت افزود: ‪ ۹۵‬درصد ديگر با درمان دارويي، فيزيوتراپي و ورزشهاي اختصاصي بهبود مي‌يابند.

وي گفت: آسيب ديسك كمر، واژه‌اي است كه افراد مبتلا به كمردرد از آن ترس زيادي دارند و اين در حالي است كه فقط درصد بسيار كمي از دردهاي ناحيه كمر به علت آسيب جدي به ديسك بين مهره‌اي بروز مي‌كنند.

وي افزود: بيشتر كمردردها تنها به علت تغيير الگوي فعاليت عضلات ثبات دهنده ستون فقرات در زندگي ماشيني ايجاد شده و بدون نياز به جراحي و حتي مصرف دارو، فقط با آموزش كنترل و تقويت عضلاني قابل درمان هستند.

وي تاكيد كرد: بر اساس آخرين پژوهشها ،با آنكه بخش اعظم كمردردها به خودي خود درمان مي‌شوند ولي اين درمان قطعي نبوده و گاهي عوارضي در بيمار باقي مي‌ماند كه مي‌تواند زمينه ساز عود مجدد بيماري باشد و براي درمان كامل و بدون عوارض بر جاي مانده ، نياز به انجام ورزشهاي خاص كنترل حركتي است.

عضو هيات علمي دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشي ، درمانهاي غير فعال و علامتي را كه بيمار تنها به استراحت و استفاده از دارو اكتفا مي‌كند درماني منسوخ شده دانست و تصريح كرد: درمان كمردرد مي‌بايست فعال و با مشاركت مستقبم بيمار انجام گيرد كه به آن درمان علتي گفته مي‌شود.

وي اضافه كرد: در روش درمان علتي فرد آموزش مي‌بيند تا عضلات مجموعه كمر خود را بكار گرفته و به اصلاح الگوهاي حركتي خود بپردازد.

وي افزود:امروزه فناوري‌هاي نوين از قبيل تحريك الكتريكي ،امواج ماوراء صوت و ليزرهاي كم توان براي كنترل دردهاي مفاصل و عضلات مانند برخي كمردردها به كار گرفته مي‌شوند با اين حال درمانهاي دستي و انجام دقيق تمرينات اختصاصي به همراه آموزش صحيح، اثر بخشي پايدارتري دارند.

هفدهمين كنگره فيزيوتراپي ايران با همت انجمن فيزيوتراپي ايران از ‪ ۲۶‬تا‪ ۲۸‬ارديبهشت ماه امسال در تهران برگزار مي‌شود.
      
anna_nemati زن #403 | Posted: 9 Feb 2012 15:46
کاربر

 
طرح پژوهشي توليد سلولهاي استخواني از مرجان و اسفنج در بوشهر آغاز شد

بوشهر ، ايرنا

طرح پژوهشي استفاده از مرجان و اسفنج خليج فارس به عنوان بستر مناسب براي تمايز نوعي سلولهاي بنيادي (مزان شيمي انسان) به سلولهاي استخواني در دانشگاه علوم پزشكي بوشهر آغاز شد.


عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي بوشهر و يكي از اعضاي گروهي پژوهشي اين طرح گفت: كارهاي مطالعاتي اين طرح كه در قالب يك تيم پنج نفره در دست اقدام است درسال گذشته اجرا شده بود.

دكتر كيوان زندي دوشنبه در گفت وگو با ايرنا هدف ازاجراي اين طرح را بررسي امكان توليد سلولهاي استخواني ازسلولهاي بنيادي بااستفاده از مرجان و اسفنج خليج فارس بجاي مواد و بسترهاي مصنوعي ذكر كرد.

وي اظهارداشت:پيش ازاين طرح،استفاده از اسفنج و مرجان در توليد سلولهاي استخواني حيوانات با موفقيت در دنيا انجام شده است.

زندي گفت: جزيره خارك و خليج نايبند زيستگاههاي مهم انواع مرجانها و اسفنج‌هاي حوزه خليج فارس در استان بوشهر به شمار مي‌روند.

وي گفت:يكي ازكاربردهاي اين طرح در صورت موفقيت آميز بودن، براي بخش‌هاي استخواني كه قابل ترميم نيستند، امكن استفاده و جابجايي دارد.

عضو گروه پژوهشي مركز بيوتكنولوژي دانشگاه علوم پزشكي بوشهر افزود: مدت پيش بيني اجراي اين طرح پژوهشي كه ‪ ۱۰۰‬ميليون ريال براي آن اختصاص يافته يكسال است.

وي گفت:طرح‌هاي پژوهشي استخراج يك پروتئين آنتي كنسر با خواص ضد سرطاني ازخرگوش دريايي وجداسازي مواد با خواص ضد ويروسي از سه گونه مختلف جلبك‌هاي خليج فارس درمركزبيوتكنولوژي دانشگاه‌علوم پزشكي بوشهر با موفقيت اجرا شده است
      
anna_nemati زن #404 | Posted: 9 Feb 2012 15:46
کاربر

 
پزشك متخصص جراح قلب گفت: سن بيماراني كه در ايران جراحي قلب مي‌شوند خيلي پايين تر از آمريكا و كشورهاي پيشرفته است.


دكتر فرخ صدر روز دوشنبه در حاشيه گردهمايي پزشكان ايراني مقيم آمريكا در مشهد به خبرگزاري جمهوري اسلامي گفت: مشاهدات حاكي از آن است كه اكثر بيماران قلبي كه در ايران تحت جراحي قرار مي‌گيرند حتي زير ‪ ۵۰‬سال سن دارند.

وي كه رياست بخش جراحي يكي از بيمارستانهاي قلب در ايالت پنسلوانيا آمريكا را برعهده دارد افزود:اين در حالي است كه در ايالات متحده بيماراني كه عمل جراحي قلب مي‌شوند بين سنين ‪ ۷۰‬تا ‪ ۸۰‬سال هستند.

او از تغذيه نادرست و پرچرب، ديابت، چاقي، سيگار، كم تحركي، استرس، فشار خون و زمينه ژنتيك مهمترين عوامل در بروز بيماريهاي قلبي برشمرد.

وي همچنين عادات غذايي نامناسب و استفاده بي‌رويه از غذاهاي چرب در ايران را بر شيوع بيماري قلبي و عدم كنترل آن موثر دانست.

دكتر صدر با اشاره به اينكه بيماريهاي قلبي شايعترين علت مرگ و مير در همه كشورها شناخته شده‌اند گفت: امروز كشورهاي پيشرفته در خصوص پيشگيري از بيماريهاي قلب و عروق برنامه‌ريزيهاي اصولي و منسجمي را در حال اجرا دارند.

وي افزود: بطور مثال توجه به كيفيت غذا در آمريكا نقش مهمي در مصرف آن دارد بطوري كه با آموزش، پرهيز از غذاهاي چرب در بين مردم نهادينه شده است.

او نقش سيگار را نيز در بروز بيماريهاي قلبي پر اهميت عنوان كرد و گفت:
هم‌اكنون در كشورهاي غربي براي پيشگيري از استعمال سيگار خيلي خوب كار شده بطوري كه در بسياري از اماكن عمومي مصرف آن ممنوع است.

وي افزود: همچنين هر فرد بايد حداقل نيم ساعت در روز پياده‌روي كند و اين خود يكي از عوامل كنترل بيماريهاي قلبي است.

اين متخصص جراحي قلب فعال در آمريكا، در ادامه وضعيت ايران را از نظر عملهاي جراحي قلب بسيار خوب ارزيابي كرد و گفت: عملهايي كه هم‌اكنون در ايران انجام مي‌شود به روز و همسان با آمريكا و ديگر كشورهاي پيشرفته است.

دكتر صدر افزود: از نظر تجهيزات پزشكي براي معالجه بيماريهاي قلبي نيز ايران وضعيت خوبي دارد و بدين جهت نيازي نيست ايرانيها جهت درمان بيماري قلبي به ديگر كشورها سفر كنند.

وي همچنين بيشترين اعمال جراحي قلب را مربوط به "باي پس" يا ترميم عروق كرونر دانست.

گردهمايي پزشكان ايراني مقيم آمريكا با اعضاي هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي مشهد از دوم تا پنجم ارديبهشت در مشهد ادامه دارد.
      
anna_nemati زن #405 | Posted: 9 Feb 2012 15:47
کاربر

 
تست تنفسي تشخيص سرطان سينه با استفاده از فناوري نانوكارشناسان از تهيه تست تنفسي تشخيص سرطان سينه با بهره‌گيري از فناوري نانو خبر مي‌دهند كه درصورت موفقيت آميز بودن مي‌تواند به آزمايش سريع، ارزان و غيرتهاجمي سرطان سينه بينجامد.

به گزارش خبرگزارش يونايتدپرس از نيويورك، اين تست كه بدون نسخه پزشك قابل عرضه خواهد بود مي‌تواند در غربالگري سرطان سينه مورد استفاده قرار گيرد.

تحقيقات قبلي نشان داده است مولكول‌هاي حاصل از سرطان سينه در تنفس و ادرار نيز قابل مشاهده است. جرگ لاهان شيمي دان و دانشمندان علوم مواد دانشگاه ميشيگان در آن آربور و همكارانش سطوحي را تهيه كردند كه بر روي الكترودها قرار مي‌گيرد و مي‌تواند اين تركيبات موسوم به متابوليت‌ها را تشخيص دهد.

اين سطوح فقط يك مولكول هستند. اين مولكول‌ها بطور طبيعي در رديفهايي به حالت ايستاده قرار مي‌گيرند. در حالت ايستاده پاكتهاي نانومتري بين مولكول‌ها متابوليت‌ها را جذب مي‌كنند. وقتي برق به آن متصل شود مولكول خم مي‌شود و با قطع ارتباط با پاكت ها، محتواي آنها را به بيرون پرتاب مي‌كند.

اين پاكت‌ها نه فقط متابوليت‌ها بلكه انواع مولكولها را به خود جذب مي‌كنند. اما براي آنكه فقط متابوليت‌ها جذب شوند برق قطع و وصل مي‌شود و هر بار ولتاژ آن تغيير مي‌كند.

محققان مي‌گويند با ‪ ۱۵‬ارزيابي مختلف مي‌توان دريافت هيچ دو نوع مولكول متفاوتي طرح مشابهي بر روي سطوح متفاوت ندارند. اين يعني همان اثر انگشت.

تشخيص سرطان سينه غالبا تهاجمي است و نياز به نمونه برداري دارد يا بايد از پرتونگاري با اشعه ايكس يا ديگر تجهيزات گرانقيمت استفاده شود.

بسياري از درمانها براي سرطان سينه نويدبخش است فقط تشخيص به موقع حائز اهميت است.

دانشمندان ناچارند از چندين نوع سطوح مختلف در يك ابزار استفاده كنند.

انتظار مي‌رود چنانچه نتايج اوليه موفقيت آميز باشد اين تست تشخيصي طي ‪ ۵‬تا ‪ ۱۰‬بعد به توليد تجاري برسد.
      
anna_nemati زن #406 | Posted: 9 Feb 2012 15:47
کاربر

 
تغذيه ‪ سي و چهار‬درصد سلامت چشم را افزايش مي‌دهد

=

يك جراح و متخصص بيماري‌هاي چشم گفت: تغذيه ‪۳۴‬درصد سلامت چشم را افزايش مي‌دهد.

دكتر "شاهرخ ميلان" روز يكشنبه درگفت وگو باخبرنگار ايرنا مركز استان تهران، افزود: ‪ ۳۳‬درصد سلامت چشم به عوامل ژنتيك بدن و ‪ ۳۳‬درصد نيز مربوط به عوامل محيطي و رفتاري است.

وي با اشاره به نقش تغذيه در بينايي، اظهار داشت: تغذيه يكي از عوامل محيطي بسيار مهم در سلامت و افزايش بينايي است.

ميلان افزود: مواد غذايي حاوي ويتامين‌هاي آنتي‌اكسيدان بخصوص ويتامين ‪A‬ ‪ E‬و‪ C‬و نيز، مواد غذايي حاوي "بيوفلاوينوئيدها"درسلامت چشم نقش موثري دارد.

وي تاكيد كرد: معمولا مواد غذايي حاوي ويتامين‌هاي آنتي‌اكسيدان همچون هويج، عنبه، دال عدس و كدو حلوايي نارنجي رنگ است.

وي ادامه داد: مواد غذايي حاوي "بيوفلاوينوئيدها" انواع ميوه‌جات قرمز رنگ همچون آلبالو، هندوانه، پرتقال سرخ و شاتوت را شامل مي‌شود.

ميلان گفت: از سبزيجات نيز اسفناج، جعفري، كاهو و پيازچه براي بينايي و افزايش سلامت چشم موثر است.

اين متخصص با اشاره به مواد غذايي دريايي موثر براي بينايي، افزود:
ميگوي نارنجي، ماهي "سالمون" و انواع خاويار نارنجي رنگ از مواد غذايي دريايي موثر براي بينايي است.

ميلان، مصرف امگاس را نيز براي بينايي موثر دانست و اظهار داشت: امگاس كه نوعي روغن مخصوص است معمولا از جگر ماهي تهيه شده و براي سيستم بينايي قلب و مغز بسيار موثر بوده و در برخي از انواع آجيل همچون بادام هندي و تخم كدو وجود دارد.

وي يادآور شد: مصرف برخي از مواد معدني بخصوص روي و رژيم غذايي كه حاوي ميوه‌جات، سبزيجات تازه، شير، لبنيات و نيز غذاهاي دريايي باشد در افزايش بينايي نقش موثري دارد.
      
anna_nemati زن #407 | Posted: 9 Feb 2012 15:48
کاربر

 
مصرف كمتر كربوهيدرات‌ها به درمان يك اختلال تخمدان كمك مي‌كند


تهران،خبرگزاري جمهوري اسلامي

تحقيقات جديد نشان مي‌دهد مشكلات ناباروري و بي‌نظمي هورموني كه مبتلايان به نشانگان تخمدان پلي كيستيك گرفتار آن هستند با رژيم غذايي كم كربوهيدرات بهبود مي‌يابد.

به گزارش پايگاه اينترنتي رويترز، در اين بيماري تخمدان زن چندين كيست توليد مي‌كند و نشانه‌هاي آن پر مويي مفرط، چاقي، بي‌نظمي قاعدگي، و ناباروري است. اين بيماري احتمال ابتلا به ديابت را نيز افزايش مي‌دهد.

دكتر كريستال داگلاس پژوهشگر اصلي اين تحقيق مي‌گويد كاهش مصرف كربوهيدرات غذايي ميزان انسولين خون را كاهش مي‌دهد و با گذشت زمان فوايد اين تغيير رژيم غذايي در سوخت و ساز بدن و دستگاه توليدمثلي ظاهر مي‌شود.

داگلاس از دانشگاه آلاباما در بيرمنگام و همكارانش ‪ ۱۵‬زن ‪ ۱۹‬تا ‪۴۲‬ ساله مبتلا به اين بيماري را بررسي كردند.

‪ ۱۱‬زن كه در تحقيقات تكميلي حضور داشتند به مدت ‪ ۱۶‬روز تحت سه نوع رژيم غذايي متفاوت قرار گرفتند.

تغذيه يك گروه رژيم غذايي معمولي شامل ‪ ۵۶‬درصد كربوهيدرات ، ‪ ۳۱‬درصد چربي و بقيه پروتيين بود. رژيم غذايي دوم سرشار از اسيدهاي چرب با يك حلقه اشباع نشده ، ‪ ۵۵‬درصد كربوهيدرات، ‪ ۳۳‬درصد چربي و بقيه پروتيين بود.

رژيم غذايي سومين گروه حاوي كربوهيدرات كم يعني ‪ ۴۳‬درصد ، ‪ ۴۵‬درصد چربي و بقيه پروتيين بود.

رژيم غذايي كم كربوهيدرات در مقايسه با رژيم غذايي استاندارد ميزان انسولين خون را كاهش داد. علاوه برآن افزايش ميزان انسولين در واكنش به گلوكز در رژيم غذايي كم كربوهيدرات كاهش نشان داد.

هيچ تفاوتي بين هورمونهاي توليد مثلي مشاهده نشد.

نتايج بدست آمده نشان داد تغيير رژيم غذايي روش مفيدي در كنار درمان دارويي اين بيماري است. بالا بودن ميزان انسولين در بروز اختلالات هورموني در مبتلايان به اين بيماري نقش دارد و كاهش سطح انسولين به رفع اين اختلالات كمك مي‌كند.
      
anna_nemati زن #408 | Posted: 9 Feb 2012 15:48
کاربر

 
مركز جامع توانبخشي قلب و عروق در بيمارستان مداين راه‌اندازي شد

تهران،خبرگزاري جمهوري اسلامي

مركز جامع توانبخشي قلب و عروق و تنفس بيمارستان مدائن به منظور انجام برنامه‌هاي توانبخشي قلبي به بيماران راه اندازي شد.

روابط عمومي بيمارستان مدائن روز يكشنبه با ارسال نمابري به گروه علمي ايرنا با اعلام اين خبر به نقل از دكتر "رضا قلمقاش" رييس اين مركز افزود:در برنامه‌هاي توانبخشي قلبي،به بيماران قلب و عروق و تنفس كمك مي شود تا توانايي جسمي ،روحي و اجتماعي خود را در حداقل زمان و با كمترين هزينه ارتقا دهند و به صحنه فعال زندگي بازگردند.

وي گفت:اين برنامه‌ها كه در راس آنها ورزش درماني تحت مانيتور قرار دارد،توسط گروهي جوان،متشكل از متخصصين قلب،فيزيوتراپي،روانشناسي و متخصصين تغذيه انجام مي‌شود.

وي افزود:اين گروه موفق شدند تا با كمك كارشناسان داخلي،نرم افزار تخصصي اين كار را در ايران توليد كنند كه ضمن جلوگيري از خروج ارز،كاملا مطابق با طيف مشكلات بيماران ايراني تهيه شده و يقينا از كارايي بهتري نسبت به نرم افزارهاي خارجي برخوردار است.

قلمقاش گفت:تيم توانبخشي و فيزيوتراپي بيمارستان مدائن در ساير قسمت هاي تخصصي نيز فعال است كه از جمله اين خدمات مي‌توان به كلينيك‌هاي ترميم زخم توسط اسكنر ليزر،درمان فلج عصب صورت توسط بيوفيد بك، فيزيوتراپي خاص در بيماري‌هاي زنان و زايمان ،آب درماني و صدمات ورزشي اشاره نمود.
      
anna_nemati زن #409 | Posted: 9 Feb 2012 15:48
کاربر

 
مصرف سبوس گندم موجب كاهش كلسترول خون مي‌شودنتيجه يك تحقيق كه توسط محققان پژوهشكده گياهان دارويي جهاددانشگاهي انجام شده نشان مي‌دهد،مصرف سبوس گندم در كاهش كلسترول خون موثر است.

روابط عمومي جهاد دانشگاهي با ارسال نمابري به گروه علمي ايرنا با اعلام اين خبر افزود:در تحقيقي محققان پژوهكشده گياهان دارويي جهاد دانشگاهي تاثير گياهان دارويي بر درمان چربي بالاي خون را مورد بررسي قرار دادند.

محققان پژوهشكده گياهان دارويي جهاددانشگاهي در اين مطالعه اثر ‪ ۶‬گياه دارويي كنگرفرنگي،يونجه،شنبليله،س ير،سويا،خارمريم و داروهاي گياهي نظير مخمر قرمز برنج،مقل ازرق،فيبرهاي خوراكي،پسيليوم،گوراگام و سبوس گندم را بر درمان چربي بالاي خون مورد بررسي قرار دادند.

نتايج اين تحقيق نشان داد،تركيبات موجود در مكمل‌هاي غذايي و گياهان دارويي از جمله فيبرهاي غذايي،ويتامين ها،فلاوونوييدها،استرول‌ه� � و ديگر تركيبات آنتي اكسيداني مي‌تواند با تاثير بر واكنش‌هاي متابوليسمي بافت‌هاي مختلف بر متابوليسم چربي‌ها تاثير گذار باشد.

بر اساس نتايج اين پژوهش ،استفاده از سبوس گندم منجر به كاهش سطح كلسترول و ‪ LDL‬خون افراد مبتلا به چربي خون بالا مي‌شود و مصرف ‪ ۲۸‬گرم از آن در طول روز مي‌تواند اثرات مثبتي داشته باشد.

علاوه بر اين ،مصرف عصاره بذر گياه دارويي "خارمريم" معروف به "سيلي مارين" در بيماران ديابتي مبتلا به چربي خون بالا موجب كاهش كلسترول تام ‪ LDL‬و تري گليسيريد خون مي‌شود.

همچنين استفاده از سويا نيز مي‌تواند ‪ LDL‬خون را تا حدود ‪ ۱۰‬درصد كاهش دهد و بررسي‌ها حاكي است جايگزيني روزانه ‪ ۲۰‬گرم پروتئين سويا به جاي پروتئين گوشت تاثير بسزايي در كاهش كلسترول خون دارد.

يافته‌هاي اين تحقيق همچنين نشان مي‌دهد،استفاده از بذر گياه يونجه علاوه بر كاهش سطح كلسترول خون در درمان اختلالات يائسگي نيز مفيد است.

همچنين مصرف برگ گياه كنگر فرنگي سنتز كلسترول را در سلول‌هاي كبد مهار و ميزان كلسترول را به ميزان ‪ ۱۸/۵‬درصد كاهش مي‌دهد،به علاوه استفاده از گياه دارويي شنبليله موجب كاهش ميزان تري گليسيريد خون مي‌شود.

نتايج كامل اين تحقيق بصورت مقاله‌اي در پانزدهمين شماره فصلنامه گياهان دارويي كه از سوي پژوهشكده گياهان دارويي جهاد دانشگاهي منتشر مي شود،به چاپ رسيده است.
      
anna_nemati زن #410 | Posted: 9 Feb 2012 15:49
کاربر

 
از كرفس غافل نشويد

كرفس يك سبزى غنى از كلسيم است. خوردن كرفس، باعث كاهش ميزان فشارخون ، ايجاد حالت خونسردى و آرامش مى شود. كرفس به عملكرد كليه ها كمك مى كند و نقش يك ضدالتهاب و آنتى اكسيدان را ايفا مى كند. كرفس اسيد ادرار را از مواد دردناك پاك مى كند و باعث دفع سريع املاح دردناك بدن از طريق ادرار مى شود. بهترين مزيت كرفس اين است كه بدون آنكه نگران اندازه كمر خود باشيد مى توانيد از اين سبزى به اندازه دلخواه استفاده كنيد. زيرا كالرى كرفس صفر است . براى كاهش فشار خون بايد كرفس به صورت خام خورده شود و چنانچه قصد كاهش وزن داريد ، بايد يك ليوان آب كرفس قبل از هر وعده غذايى بخوريد زيرا كرفس باعث كاهش اشتها مى شود.

===================================

علت جديدي براي بروز آلزايمر كشف شد

محققان بلژيكي اعلام كردند كه براي نخستين بار در جهان توانسته‌اند علت جديدي براي بروز بيماري آلزايمر كشف كنند.

به گزارش سرويس «بهداشت و درمان» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، پايگاه اينترنتي نيوكرالا گزارش داد: به گفته محققان بلژيكي ميزان پروتئين آميلوئيد در سلول‌هاي مغزي افراد مي‌تواند عامل مهمي در خصوص شكل‌گيري بيماري آلزايمر باشد.

برابر اين گزارش پروتئين‌هاي آميلوئيد اخيرا به عنوان عناصر اصلي پلاك‌ها در مغز بيماران مبتلاء به بيماري آلزايمر شناخته شده‌اند.

اين محققان افزودند: كشف مهم‌شان نشان مي‌دهد كه هر چه ميزان اين پروتئين بيشتر باشد، احتمال ابتلاي افراد به آلزيمر بيشتر است.

گفتني است بيماري آلزايمر اختلال حواسي است كه بسياري از افراد را تحت تاثير قرار داده است. به عنوان مثال تنها در بلژيك 100 هزار تن از اين بيماري رنج مي‌برند.
      
صفحه  صفحه 41 از 58:  « پیشین  1  ...  40  41  42  ...  57  58  پسین » 
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش / مطالب پزشکی (آرشیو شماره 1)

این تاپیک بسته شده. شما نمیتوانید چیزی در اینجا ارسال نمائید.


 

 

Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti
Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites
↑ بالا