خانه | ثبت نام | نظرسنجی | جستجو | موقعیت | قوانین   چت روم
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش /

مطالب پزشکی (آرشیو شماره 1)


صفحه  صفحه 43 از 58:  « پیشین  1  ...  42  43  44  ...  57  58  پسین »
anna_nemati زن #421 | Posted: 9 Feb 2012 15:52
کاربر

 
گياهان بابونه شيرازي، انگور خرس و گزنه اثر ضدعفوني کنندگي مجاري ادرار دارند

يک فارماکوگنوزيست گفت: گياهان انگورخرس، بابونه شيرازي و گزنه از گياهان دارويي مؤثر بر ضد عفوني کنندگي مجاري ادرار هستند.

به گزارش خبرنگار «بهداشت و درمان» خبرگزاري دانشجويان ايران - منطقه کرمانشاه - دکتر فريبرز معطر در سمينار گياهان دارويي در طب سنتي و مدرن که به ميزباني کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به اين که مطالعات ساخت داروهاي گياهاي در ايران با مطالعه بر روي داروهاي گياهي مؤثر بر سنگ‌هاي مجاري ادراري از سال 1351 در اصفهان شروع شد، اظهار كرد: با تحقيقاتي که در مورد سنگهاي مجاري ادراري در دانشگاه اصفهان شروع شد، به اين نتيجه رسيدند که دارويي که بتواند عفونتهاي سنگ‌هاي مجاري ادراري را برطرف و سنگها را دفع کند ارائه نشده است.

عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي اصفهان در ادامه افزود: اصولا تا به حال هيچ داروي گياهي که بر عارضه نفريت کليه اثر کند در دسترس نيست، البته اکثر گياهاني که براي ناراحتيهاي مجاري ادراري مصرف مي شود، گياهاني هستند که اثر ضدعفوني کنندگي و ضد اسپاسمي و اثر مدري دارند و با توجه به اين مطلب

مي‌توان از داروهاي مفيد براي عفونتهاي مجاري ادراري ( که از عوارض شايع مجاري ادراري مي باشد) براي دفع سنگهاي کليه نيز استفاده کرد و اين امر عملا به اثبات رسيده است.

اين فارماکوگنوزيست، گياهان دارويي با اثر ضدعفوني کنندگي مجاري ادراري را گياهان انگور خرس، بابونه شيرازي و گزنه اعلام کرد و گفت: گياه انگور خرس با نام علمي (Arctostaphlos) گياهي است بسيار مفيد که در جنگلهاي شمال وجود دارد و البته بيشتر در نواحي شمال اروپا ديده مي‌شود. اين گياه اثر بسيار بارز آنتي باکتريال بر روي مجاري ادراري دارد و در صورت مصرف باعث دفع سنگهاي مجاري ادراري مي شود. اين گياه به طور مستقيم عمل نمي کند ولي بصورت غير مستقيم معمولا چهار ساعت بعد از مصرف اثرات درماني خود را ظاهر مي نمايد و در موارد عفونتهاي التهابي مجاري ادراري از آن استفاده مي شود.

وي با اشاره به اينکه بابونه شيرازي نيز يکي از گياهان دارويي با اثر ضدعفوني کنندگي مي باشد، عنوان کرد: اثرات ضدالتهابي و ضد اسپاسمي اين گياه بر روي عضلات مجاري گوارشي و ادراري به اثبات رسيده و به خاطر دو ماده بسيار موثري که در بابونه هست، اثرات ضد عفوني کنندگي آن نيز مشخص شده است.

معطر، گزنه را يک داروي آنتي باکتريال و موثر در درمان ورم پروستات دانست و گفت: اين گياه علاوه بر اينکه به عنوان داروي مدري براي برطرف کردن عوارض مجاري ادراري مصرف مي شود، کاربردش در برطرف کردن عوارض ورم پروستات نيز به اثبات رسيده است.

دکتر معطر با تاکيد بر اين که علاوه بر بابونه شيرازي، رازيانه نيز يکي از گياهان مدر با اثرات ضد اسپاسمي در عوارض عضلات مجاري ادراري مي باشد تصريح کرد: رازيانه گياهي پر مصرف در طب سنتي بوده که اثرات ضد اسپاسم آن هم براي ناراحتي‌هاي گوارشي و هم براي ناراحتي هاي مجاري ادراري بسيار موثر است و در منابع طب گذشته، بخصوص کاربردش در درمان عفونتهاي مجاري ادراري مورد بحث بوده و اين امر به خاطر اسانسي است که در آن وجود دارد و اين اسانس ماده اصلي و دارويي گياه مي باشد و اثرات ضد ميکروبي رازيانه را به اين ماده نسبت داده اند.

وي برگ بو، تخم کرفس و زيره سبز را نيز از جمله داروهاي ضد اسپاسم مجاري ادراري دانست و افزود: با توجه به طب گذشته، برگ بو گياهي است هميشه سبز و از ميوه ها و برگهايش به خاطر اسانسهاي فرار بسيار مورد استفاده قرار گرفته و اکثرا به عنوان داروي موثر ضد اسپاسم نام برده شده است.

عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي اصفهان با اشاره به اينکه گياهان دارويي با اثر مدري گياهاني هستند که بدون اينکه تحريک خاصي در بدن انجام دهند با افزايش فعاليت گلوبولي اثرات مدري دارند ودر درمان عوارض مجاري ادراري بسيار مورد توجه اند اظهار داشت: از اين گياهان سروکوهي بسيار مورد استفاده مي باشد و در جنگلهاي ايران يافت ميشود.

معطر با بيان اينکه گياه دم اسب نيز يک گياه دارويي با اثر مدري مي باشد، عنوان کرد: گياه دم اسب اخيرا مورد توجه قرار گرفته و داروي جديدي از آن توليد شده است و اين گياه گياهي است هميشه سبز که امروزه در طب اروپا و درکشور آلمان بصورت قرص و دارو و بعنوان داروي گياهي بسيار مورد استفاده است و در درمان بيماريهاي قلبي و عروقي و فشار خون بالا نيز بسيار موثر مي باشد.

وي گفت: در اين زمينه محققان اروپايي ادعا کرده‌اند که کاکل ذرت يکي از بي ضررترين داروهاي گياهي مدر مي باشد و مي توان از قسمتهاي مخلتف آن در درمان بيماريها استفاده کرد و حتي استفاده از آن براي کودکان نيز بي ضرر مي باشد.

دکتر معطر با اشاره به اينکه مطالعات جديد ثابت کرده است که داروي دم ميوه گيلاس داراي مقادير بسيار زياد مشتقات (تلوبوليکا) مي باشد گفت: اين گياه و گياه کاکل ذرت مي تواند به عنوان دم کرده براي درمان مجاري ادراري مصرف شود.

وي گياه شين دان(مََََرَغ) و خارخاسک را نيز از گياهان مدر اعلام کرد و افزود: خارخاسک خواص درماني بالايي دارد ودر بالا بردن نيروي جنسي و زياد کردن اسپرم بسيار موثر است و خاصيت ضد اسپاسم و آنتي باکتريال را نيز دارا مي باشد.

معطر با بيان اين که در خصوص گياهان دارويي انحلال کننده سنگهاي مجاري ادراري نمي توان گياهان زيادي مصرف کرد، افزود: با تحقيقاتي که انجام شده به اثبات رسيده است که تخم خربزه در انحلال سنگهاي مجاري ادراري بسيار موثر مي باشد و با توجه به اينکه مواد موثر در تخم خربزه با املاح کلسيم يک شلافي تشکيل مي دهد و اين شلاف باعث مي شود که املاح از سنگ جدا شود، تخم خربزه در انحلال سنگها و دفع آن بسيار موثر واقع شده است.


وي برگ بو را نيز در انحلال سنگهاي مجاري ادراري بسيار موثر عنوان کرد و اظهار داشت: برگ بو اثرات آنتي باکتريال و آنتي اسپاسم بسياري دارد.


اين استاد دانشگاه علوم پزشکي اصفهان با اشاره به اينکه امروزه يکي از شايعترين بيماريهاي مخصوص مردان در سنين 50 سال به بالا ، ورم پروستات مي باشد تصريح کرد: گياهان موثر در درمان اين بيماري در دنيا و ايران تخم کدو، گزنه و سبل معرفي شده‌اند و مخصوصا تاثير گياه گزنه در درمان ورم غده پروستات به اثبات رسيده است.
      
anna_nemati زن #422 | Posted: 9 Feb 2012 15:53
کاربر

 
استرس قديمي مي‌تواند عاملي براي ابتلا به افسردگي باشد


مطالعات اخير بر روي موش‌هاي آزمايشگاهي كه در ايالت متحده منتشر شده، نشان داده است كه استرس قديمي و كهنه مي‌تواند عاملي براي ابتلا به اختلال رواني افسردگي باشد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) چندين سال مطالعه بر روي مدارك علمي مربوط به هورمون كوريتزول كه هورمون استرس در انسان است نشان داده كه اين هورمون مي‌تواند عاملي براي بروز اختلالات خلقي در برخي افراد شود.

دانشمندان تا كنون مي‌دانستند كه در بدن افراد مبتلا به افسردگي ميزان بالايي هورمون كوريتزول وجود دارد اما مشخص نبود كه آيا اين امر عامل ابتلا به افسردگي و يا در نتيجه ابتلا به افسردگي است مطالعات جديد كه از سوي يك تيم تحقيقاتي از دانشكده طب هاروارد صورت گرفته حاكي از آن است كه قرار گرفتن در معرض هورمون كوريتزول براي مدت طولاني در واقع با ابتلا به اختلال افسردگي در ارتباط است.

در اين پژوهش موش‌ها را در تماس با هورمون مشابه هورمون انساني كوريتزول كه در موش كورتيكوسترون نام دارد در دو دوره كوتاه مدت 24 ساعت و بلند مدت 17 تا 18 روز قرار دادند.

نتايج اين پژوهش نشان داد كه موش‌هايي كه بيش از 2 هفته در معرض اين هورمون قرار داشتند تمايل كمتري به كشف فضاي جديد داشته و نيز واكنش‌هاي آن‌ها نسبت به محرك‌هاي شديد كاهش پيدا كرده بود كه اين هر دو در موش‌ها نشانه‌هاي ابتلا به افسردگي است.

اين محققان خاطرنشان كردند كه يافته‌هاي مزبور كه در مجله نوروسانيس منتشر شده مي‌تواند به بهبود شيوه‌هاي درمان بيماري افسردگي كمك كند.
      
anna_nemati زن #423 | Posted: 9 Feb 2012 15:53
کاربر

 
مديرعامل كانون هموفيلي:‌
اميدوارم چاره‌انديشي شايسته‌اي براي هموفيلي‌ها صورت گيردمديرعامل كانون هموفيلي‌ گفت: استمهال وزارت بهداشت در پرونده هموفيلي‌ها فرصتي براي بازگشتن هموفيلي‌ها به آغوش وزارت بهداشت است.

احمد قويدل در گفت‌وگو با خبرنگار «بهداشت و درمان» خبرگزاري دانشجويان ايران اظهار كرد: باقي مانده پرونده بيماران هموفيلي كه در سال 1381 به صورت حقوقي مطرح شده روز گذشته در شعبه 1060 با تقاضاي استمهال نمايندگان وزارت بهداشت و سازمان انتقال خون ايران به 40 روز ديگر موكول شد.

وي تصريح كرد: كانون هموفيلي ايران اين انتظار را از دولت نهم دارد كه با چاره انديشي در رابطه با موضوع آلودگي هموفيلي‌ها و ديگر مصرف كنندگان خون و فرآورده‌هاي خوني چاره شايسته شان نظام جمهوري اسلامي انديشيده شود و به چرخه معيوب كنوني پايان داده شود.

مدير عامل كانون هموفيلي اظهار اميدواري كرد كه از فرصت به تعويق افتادن رسيدگي به اين پرونده كه با بهانه عجيب و باور نكردني نمايندگان حقوقي وزارت بهداشت و سازمان انتقال خون ايران مبني بر عدم اطلاع از متن دادخواست‌ها مورد قبل دادگاه قرار گرفت جهت اتخاذ راهكار همه جانبه‌اي براي رسيدگي به امور اين بيماران استفاده گردد.

قويدل گفت: گذشته از 217 فقره پرونده‌اي كه روز گذشته رسيدگي شد نزديك به 600 پرونده از موارد آلودگي بيماران هموفيلي آماده ارجاع به قوه قضاييه است.

وي اظهار كرد: كانون هموفيلي ايران با احساس مسؤوليت در رابطه با كمك به دولت جهت حل اين بحران تاكنون علي رغم فشارهاي فراوان بيماران آلوده شده‌ از ارجاع موارد جديد به قوه قضاييه خودداري نموده و اميدوار است وزارت بهداشت راسا جهت تامين خسارت اين بيماري اعلام آمادگي نموده و رسيدگي به اين بيماران در چارچوب تشكيل كميسيون ويژه‌اي مركب از نمايندگان وزارت بهداشت، سازمان انتقال خون،‌قوه قضاييه، مجلس شوراي اسلامي، انجمن علمي هماتولوژيست‌هاي ايران و نمايندگان انجمن‌هاي حامي بيماران موارد شكايت‌ها بررسي شود.

وي ادامه داد: در ضمن تامين ضرر و زيان بيماران كه در شرايط كنوني با توجه به قطعيت راي 974 نفر ميزان آن نيز كاملا مشخص است و در شرايط بحراني به سر مي‌برند اقدام فوري را به انجام برسانند.

قويدل تاكيد كرد: در صورتي كه فرصت سوزي گذشته بار ديگر تكرار شود چالش بيماران هموفيلي با وزارت بهداشت و سازمان انتقال خون ايران تداوم يافته و گذشته از آن صدمات جدي به اين بيماران وارد خواهد آمد و در ضمن زمينه اعتماد توده مردم نسبت به اين دو سازمان دولتي تخريب مي شود.

مدير عامل كانون هموفيلي خاطر نشان كرد: رييس كميسيون اصل 90 مجلس طي نامه‌اي به دكتر احمدي نژاد ضمن تشريح ابعاد نگراني آور پرونده هموفيلي و محكوميت‌هاي گسترده از ايشان درخواست نموده است كه امكان اطلاع رساني گسترده نتايج اين پرونده را در سطوح كارمندان دولت براي جلوگيري از تكرار اين قبيل حوادث فراهم نمايد.
      
anna_nemati زن #424 | Posted: 9 Feb 2012 15:53
کاربر

 
سن كم مادر حين بارداري به عمر طولاني فرزند وي مي‌انجامد


براساس تحقيقات صورت گرفته درخصوص ارتباط سن مادر و كودك، افرادي كه سن مادر آنها حين بارداري كمتر از 25 سال بوده احتمال اين كه تا 100 سال عمر كنند، 2 برابر بيشتر از سايرين است.

به گزارش سرويس «بهداشت و درمان» ايسنا واحد علوم پزشكي ايران، به نقل از موسسه ملي سالخوردگي آمريكا، آمار حاكي از‌ آن است كه پيرترين افراد هر جامعه‌اي از جوان‌ترين مادران متولد شده‌اند.

همچنين، محققان اين موسسه معتقدند فرزند نخست هر خانواده نسبت به خواهران و برادران خود از عمر طولاني‌تري برخوردارست؛ شايد غني بودن ذخاير بدن مادر از لحاظ املاح و ويتامين‌ها توضيح مناسبي براي اين پديده باشد.

بر اساس مطالب به دست آمده از تحقيق روي 198 داوطلب ساكن ايالات متحده كه سن آنها بالاي 85 سال بود، مشخص شد 92 درصد آنها فرزند اول خانواده‌اند و سن مادران آنها حين تولد بدون استثنا كمتر از 30 سال بوده است.

براين اساس آنها مي‌گويند: با توجه به افزايش روز افزون سن ازدواج و متعاقب آن سن بارداري در آينده‌اي نزديك از سن افراد به طور محسوسي كاسته خواهد شد.
      
anna_nemati زن #425 | Posted: 9 Feb 2012 15:53
کاربر

 
چگونه از كاهش قند خون جلوگيري كنيم؟اگر در ساعات بين خوردن مواد غذايي دچار حالت‌هايي چون ضعف، سرگيجه و حالت تهوع مي‌شويد ممكن است با مشكل قند خون پايين مواجه باشيد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) اگر چه معمولا تصور مي‌شود كه كاهش قند خون فقط در افراد ديابت بروز مي‌كند اما تجربه نشان داده است افراد غيرديابتي نيز به اين حالت دچار مي‌شوند.

دلايل اصلي اين امر مشخص نيست اما برخي تحقيقات نشان مي‌دهد كه برخي افراد نسبت به آزاد شدن هورموني موسوم به اپين مزين در بدن حساس هستند.

محققان آمريكايي در همين رابطه توصيه مي‌كنند كه به منظور جلوگيري از كاهش قند خون بهتر است تقريبا هر 3 ساعت يكبار از وعده‌ها يا ميان وعده‌هاي كوچك خوراكي تغذيه كنيد. با دستيابي به منبع دايمي انرژي بدن مي‌تواند سطح طبيعي از گلوكز مورد نياز خود را تامين كند. ورزش منظم و رژيم غذايي متنوع حاوي مقادير زيادي ميوه‌ها و سبزيحات، درصدي از نان و برنج سبوس‌دار درصدي از پروتئين مانند گوشت لخم و لبنيات نيز توصيه مي‌شود.

همچنين مصرف مواد غذايي و نوشيدني‌هاي حاوي قند بالا مانند نوشيدني‌هاي گازدار و نيز آب ميوه‌هاي شيرين شده به ويژه با معده خالي جايز نيست.
      
anna_nemati زن #426 | Posted: 9 Feb 2012 15:54
کاربر

 
راه هايى ساده براى كاهش وزن بدون رژيم

ایران-سوزاندن كالرى، مسأله اى است كه فرد در طول روز و هنگام انجام كارهاى خانه، هيچ وقت به آن فكر نمى كند.
۱) استفاده از جاروبرقى: وقتى خانمى در طول روز زمانى را براى تميز كردن فرش با جاروبرقى صرف مى كند، نمى داند كه با همين كار تمام ماهيچه هاى پاها و دستان و بازوانش در حال حركت هستند، هنگامى كه جارو را به سمت جلو حركت مى دهيم علاوه بر دستان، شانه، قفسه سينه و قسمت بالاتنه نيز در حال حركت است و فرد در شرايطى مشابه انجام حركات استقامتى و ايروبيك قرار مى گيرد. بنابراين كالرى مى سوزاند.
۲) هر حركتى كه در منزل انجام مى گيرد كالرى مى سوزاند: هرگونه تحركى كه در طول روز انجام مى گيرد، كالرى مى سوزاند. حتى جويدن آدامش نيز ۱۱ كالرى در ساعت مى سوزاند. بنابراين حتى حركات كوچك نيز منجر به سوختن كالرى مى شود. مى توانيد از راه هاى زير براى داشتن تحرك بيشتر در طول روز استفاده كنيد.
۱) وقتى مشغول صحبت با تلفن هستيد از جاى خود بلند شويد و راه برويد.
۲) زمان تبليغات ميان يك فيلم سينمايى يا برنامه تلويزيونى از جاى خود بلند شويد و كمى در اتاق راه برويد.
۳) سبزيجات مخصوص غذا را سعى كنيد با دست خرد كنيد و از ماشين سبزى خردكن استفاده نكنيد.
۴) هنگامى كه در خودرو و مشغول رانندگى هستيد، هنگام توقف پشت چراغ ترمز شانه ها و بازوهاى خود را به عقب و جلو حركت داده و كمى ورزش دهيد.
۵) هر زمانى كه مشغول گوش دادن به موسيقى بوديد، حتى به طور نشسته، پاها و انگشتان پاى خود را تكان دهيد.
۶) با يك سبد كوچك پياده به مغازه سبزى فروشى و خواروبارفروشى برويد و خريد روزانه خود را انجام دهيد.
۳) در اوقات بيكارى در منزل حركات ايروبيك و ورزشى انجام دهيد.
مى توان مقدار زيادى از كالرى اضافه را از طريق انجام حركات استقامتى سوزاند. بنابراين چنانچه در روز فرصت كرديد، زمانى را به انجام تركيبى از حركات ايروبيك و استقامتى اختصاص دهيد. اين كار ميزان سوخت انرژى را نيز افزايش مى دهد.
      
anna_nemati زن #427 | Posted: 9 Feb 2012 15:54
کاربر

 
استفاده درست از شامپو براى محافظت از موى سر

ایران-براى جلوگيرى از ريزش مو، تقويت ريشه و رشد آن از روش درستى براى شامپو زدن به موهاى خود استفاده كنيد. از دستورات زير پيروى كنيد.
۱) قبل از اينكه زير دوش برويد موهاى خود را با يك برس كه دندانه هاى نرمى دارد از ريشه تا نوك به آرامى برس بزنيد، اين عمل گردش خون در زير پوست سر را تحريك مى كند و از جمع شدن شوره ها بر روى پوست سر جلوگيرى مى كند.
۲) موهاى خود را با آب ولرم مرطوب كنيد و شامپو را روى موهاى خود بريزيد و از پشت گردن تا ريشه و نوك موها به آرامى شامپو را روى موها ماساژ دهيد.
۳) حداقل سه مرتبه كل پوست سر خود را با شامپور ماساژ دهيد تا مواد مغذى به پياز مو برسد.
۴) پس از شامپو زدن به موها، نوبت به نرم كننده مى رسد، چنانچه زير دوش نيستيد، مقدارى نرم كننده به موهاى خود بماليد و با حوله مرطوبى موهاى خود را بپوشانيد و آن را به مدت ۳۰ تا ۶۰ ثانيه به همان حالت باقى بگذاريد. بخار حمام و رطوبت حوله باعث مى شود تا نرم كننده بهتر توسط هر تار مو جذب شود.
۵) موهاى خود را با آب خنك بشوييد زيرا آب خنك به سفت تر شدن پوست سر و محكم شدن تارهاى مو كمك مى كند، علاوه بر اين باعث كاهش ريزش مو و درخشندگى و زيبايى بيشتر مو مى شود.
      
anna_nemati زن #428 | Posted: 9 Feb 2012 15:54
کاربر

 
درمان لكه هاى ناشى از آفتاب و افزايش سن

ایران-دست نگه داريد و قبل از اينكه از داروهاى شيميايى براى از بين بردن لكه هاى قهوه اى رنگ صورت خود استفاده كنيد، ليمو و سركه را امتحان كنيد. آن وقت متوجه خاصيت بى نظير آنها خواهيد شد.
ليمو: آبليمو را دقيقاً روى مناطق و محدوده هايى كه داراى كك ومك و لكه است بماليد و اجازه دهيد تا به مدت ۱۵ دقيقه روى صورت شما باقى بماند، سپس صورت خود را تميز بشوييد، آبليمو بهترين، مطمئن ترين و مؤثرترين عامل براى تميزى و پاكسازى پوست است.
سركه: مقدارى سركه سيب را به پنبه اى آغشته كنيد و روى لكه ها و كك ومك ها بكشيد و آن را به مدت ۱۰ دقيقه به همان حالت باقى بگذاريد. اين كار را روزى ۲ مرتبه انجام دهيد، خواهيد ديد كه ظرف مدت چند هفته لكه ها و كك ومك ها محو و ناپديد خواهند شد.


======================================

راه هاى درمان پوست خشك

ایران-ديگر نگران خشكى بيش از حد پوست خود نباشيد، شما مى توانيد خشكى پوست خود را با نرم كننده هاى طبيعى زير درمان كنيد.
آبليمو: چنانچه هميشه آرنج دست شما خشك است و احساس خارش مى كنيد، از دستور زير پيروى كنيد.
مقدار كمى جوش شيرين و آبليمو را با هم مخلوط و به مدت ۲ تا ۳ دقيقه بجوشانيد تا به صورت خمير درآيد، سپس خمير به دست آمده را به آرنج خود بماليد. اين كار را چند مرتبه تكرار كنيد تا ديگر از داشتن آرنج خشك احساس ناراحتى نكنيد.
شير: براى نرمى و لطافت هرچه بيشتر پوست، يك دوم فنجان شير يا يك دوم فنجان پودر شير را در يك وان حمام پر از آب حل كنيد و مدت ۲۰ دقيقه در آن دراز بكشيد.
كيسه پلاستيكى: چنانچه دستان زبر و خشكى داريد، مى توانيد براى نرم شدنش از اين راه استفاده كنيد، ابتدا دستان خود را با مقدارى گليسيرين چرب كنيد سپس دستان خود را درون دو كيسه پلاستيكى قرار دهيد. مواد تشكيل دهنده گليسيرين در گرماى بدن باعث نرم شدن دستان شما مى شود. اين كار را روزى يك مرتبه به مدت ۱۵ دقيقه انجام دهيد. پس از يك هفته دستان شما كاملاً نرم خواهند شد.
      
anna_nemati زن #429 | Posted: 9 Feb 2012 15:55
کاربر

 
راه هاي پيشگيري از مصرف قرص هاي روانگردان در مدارس توزيع مي شود

ايلنا: ريئس اداره مراكز مشاوره و مددكاري نيروي انتظامي تهران، گفت: در صورت هماهنگي با آموزش و پرورش، CD هاي پيشگيري از مصرف قرص هاي روانگردان در مدارس توزيع مي شود.
سرهنگ محمدتقي حاج موسي، رئيس اداره مراكز مشاوره و مددكاري نيروي انتظامي تهران گفت: در مراكز مشاوره نيروي انتظامي در خصوص كنترل و پيشگيري از اعتياد يا گرايش به قرص هاي روانگردان اقداماتي در جهت ارشاد و راهنمايي جوانان انجام مي شود. وي افزود: قرص هاي روانگردان معمولاً در عروسي ها و مجالس شبانه مورد استفاده جوانان قرار مي گيرد كه ما با توجه به تحقيقات كارشناسانه در جهت پيشگيري از گرايش جوانان به اين مواد، با همكاري بخش آموزش مواد مخدر ناجا، اقداماتي را در تهران انجام مي دهيم. وي با اشاره به اينكه حمايت از مددجويان از مهمترين برنامه هاي ناجا در سال جاري است، خاطرنشان كرد: مددكاران مراكز مشاوره حقوق چنداني دريافت نمي كنند و كار آنان بيشتر جنبه اعتقادي دارد.
حاج موسي افزود: ۸۵ درصد كارشناسان مراكز مشاوره را خانم ها تشكيل مي دهند و در بخش هايي نيز از مددكاران مرد استفاده مي شود.
رئيس اداره مراكز مشاوره و مددكاري نيروي انتظامي تهران، با تاكيد بر لزوم گسترش فرهنگ مشاوره در جامعه، گفت: در شرايط امروز كشورمان و با توجه به پيشرفت تكنولوژي، لازم است كه در بخش هاي مختلف به ويژه در مسائل حقوقي با مشاوران مجرب مشورت كنيم. حاج موسي يادآور شد: حمايت از مددجويان در معرض آسيب، اقدامات نرم افزار، آموزش كارشناسان،خريداري كتب تخصصي و برگزاري همايش هاي مفصل از اقداماتي است كه در سال جاري صورت مي گيرد.
      
anna_nemati زن #430 | Posted: 9 Feb 2012 15:55
کاربر

 
آسم، سالانه باعث از كارافتادگي ۱۵ ميليون نفر مي شود

گروه اجتماعي: رئيس مركز تحقيقات آسم و آلرژي مجتمع بيمارستاني امام خميني، با بيان اينكه بيماري آسم موجب تحميل هزينه هاي كلان بهداشتي، اجتماعي و رواني به خانواده ها و جوامع مي شود، گفت: بيماري آسم از اهميت زيادي برخوردار است، چون باعث ناتواني و از كارافتادگي سالانه بيش از ۱۵ ميليون نفر در جهان مي شود.
دكتر مصطفي معين در آستانه برگزاري هفتمين همايش روز جهاني آسم و آلرژي در جمع خبرنگاران افزود: طي ۱۰۰ سال اخير با توجه به تغيير سبك زندگي روستايي به شهري ، بيماريهاي غيرواگير و مزمن نظير آسم و آلرژي جايگزين بيماريهاي واگير نظير وبا، سرخك و ديفتري شده است.وي با بيان اينكه بيماري آسم و آلرژي جنبه ژنتيك دارد و زماني كه با عوامل محيطي به صورت مكرر همراه شود به بيماري تبديل مي شود، اظهار داشت: از دهه ۷۰ تاكنون شاهد افزايش شيوع آسم در جهان هستيم به گونه اي كه سالانه در كشورهاي توسعه يافته ۷ تا ۱۰ درصد به شيوع اين بيماري افزوده مي شود.معين با بيان اينكه ابتلا به بيماري آسم شايع ترين علت مراجعه كودكان به پزشك در جهان است و همچنين اصلي ترين عامل غيبت از مدرسه، محيط كار ناشي از ابتلا به بيماري آسم است، گفت: متاسفانه هم اكنون شيوع آسم در برخي از كشورها تا ۴۰ درصد بوده در صورتي كه اين بيماري قابل پيشگيري است و در اين زمينه آموزش عمومي نقش بسيار مهمي را دارد.
به گزارش مهر، رئيس مركز تحقيقات آسم و آلرژي مجتمع بيمارستاني امام خميني گفت: بسياري از بيماران گمان مي كنند اين بيماري قابل پيشگيري نبوده و يا درمان ندارد. همچنين مشكل اصلي در مورد بيماران مزمن، عدم همكاري بيمار يا خانواده آنان به پزشكان بوده و يا اينكه پس از مدت كوتاهي درمان را رها مي كنند.
وي با اشاره به عوامل آلرژي زا نظير گرده هاي گل و گياه در بهار و پاييز و حشرات و عوامل محرك زا نظير مواد سرخ كردني، عطر، اسپري هاي حشره كش به عنوان عوامل محيطي موثر بر بروز بيماري آسم و آلرژي، تصريح كرد: عوامل محيط در بروز آلرژي و آسم بسيار اهميت دارد به گونه اي كه در كودكان ۹۰ درصد بيماري آسم از نوع آلرژيك است.معين با اشاره به اينكه دود سيگار يكي از مهمترين عوامل بروز اين بيماري در مصرف كنندگان و اعضاي خانواده به ويژه كودكان فرد سيگاري است، گفت: سالانه ۳ ميليون نفر به علت مصرف سيگار جان خود را از دست مي دهند كه پيش بيني شده اين تعداد تا چند سال آينده به ۱۰ ميليون نفر مي رسد. همچنين تلفات ناشي از بيماري آسم كه يكي از عوامل تشديد كننده آن دود سيگار بوده، سالانه ۳۰۰ هزار نفر است. وي با بيان اين كه دادن شيرخشك، حريره بادام و دود كردن اسفند در اتاق كودكان مي تواند باعث بروز آسم و آلرژي در كودكان شود، افزود: بيماران بايد به متخصصان و فوق تخصص آسم و آلرژي مراجعه كنند تا درمان درست براي آنان صورت گيرد.
معين با اشاره به اينكه طي سالهاي اخير ۵ تا ۱۵ درصد جمعيت كشور به اين بيماري مبتلا هستند، در مورد برنامه هاي هفتمين همايش آسم و آلرژي كه ۱۰ ارديبهشت ماه جاري برگزار مي شود، گفت: در اين همايش ۳۶ كنفرانس علمي، آموزش به بيماران و خانواده هاي آنان، طرح مطالبي براي ارزيابي پرستاران ارائه مي شود. همچنين بيماران و خانواده هاي آنان مي توانند در روزهاي ۱۲ تا ۱۳ ارديبهشت ماه از ساعت ۹ صبح تا ۱۳ بعدازظهر از طريق شماره تماس ۶۶۹۳۸۵۴۵ پاسخ سئوالات خود را از متخصصان دريافت كنند.
      
صفحه  صفحه 43 از 58:  « پیشین  1  ...  42  43  44  ...  57  58  پسین » 
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش / مطالب پزشکی (آرشیو شماره 1)

این تاپیک بسته شده. شما نمیتوانید چیزی در اینجا ارسال نمائید.


 

 

Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti
Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites
↑ بالا