خانه | ثبت نام | نظرسنجی | جستجو | موقعیت | قوانین   چت روم
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش /

لیست 100 نابغه زنده دنیا


صفحه  صفحه 2 از 2:  « پیشین  1  2
hesam32 مرد #11 | Posted: 26 Jun 2012 16:10
کاربر

 
نیما ارکانی حامد دانشمند 39 ساله ایرانی با اعلام نظریه چگونگی عملکرد جهان، قصد دارد پایه های فیزیک نظری که از زمان آلبرت انیشتن بنا شده را متحول کند.
دانشمند جوان ایرانی، با تصدی بر کرسی استادی دانشگاه پرینستون- جایگاهی که پس از انیشتین در اختیار فرد دیگری قرارداده نشد- دنیا را با این سوال مواجه کرده است که آیا انیشتین بعدی، یک ایرانی خواهد بود؟
نیما ارکانی حامد در حال حاضر استاد دانشگاه هاروارد و دارای کرسی استادی در دانشگاه پرینستون است. این کرسی از سال 1933 تا 1955 در انحصار آلبرت انیشتن بوده است.
پس از اعلام نظریه عملکرد جهان ارکانی، از او دعوت شده که در طرح تونل شتاب دهنده سوئیس (LHC) که با هزینه بالغ بر 5 میلیارد دلار ساخته شده، رهبری آزمایش ها را بر عهده داشته باشد.
تلاش نظریه ابر ریسمان که اخیرا اعلام شده، در این است که توضیح دهد ذرات، کوچکترین مادهتشکیل دهنده مواد نیستند بلکه حلقه های مرتعشی که ریسمان نامیده می شوند، کوچکترین بخش به حساب می آیند.
دکتر ارکانی با تکمیل این نظریه عقیده دارد که این ریسمان هادر 11 بعد در حال ارتعاش هستند که ما فقط 3 بعد از آن را می توانیم مشاهده کنیم، وجود بعد دیگری هم به نام بعد زمان بهاثبات رسیده و تا به امروز در مورد 7 بعد دیگر توضیح کاملی ارائه نشده است.
ارکانی به همراه دو فیزیک دان دیگر به نام های دیموپلوس (Dimopoulos) و والی(Dvali) در مورد این ابعاد نظریه ای ارائه کرده اند که می گوید این ابعاد بزرگتر از آن چیزی هستند که تاکنون تصور می شود و از آن جایی که تنها نیروی گرانش برآنها اثر می گذارد، قابل دیدن نیستند.
تئوری دکتر ارکانی که به همراه دو فیزیکدان دیگر معرفیشده به عنوان مدل ADD، (Arkani-Dvali-Dimopoulos) شناخته می شود.
اکنون ارکانی و همکارانش امیدوارند بتوانند به کمک شتاب دهنده هاردن (LHC) مدل خودرا اثبات کنند. اثبات این نظریه میتواند تحول بسیار بزرگی در فیزیک ذرات به وجود بیاورد.
زندگیبه من آموخت هر چیز قیمتی دارد...پنیر مجانی فقط در تله ی موش یافت می شود
      
mahsadvm زن #12 | Posted: 11 Sep 2012 14:09
کاربر

 
وقتی صحبت از نوابغ اول جهان به میان می آید، ناخودآگاه نام "آلبرت انیشتین" به اذهان خطور می کند.

اما بد نیست بدانید این فیزیکدان مشهور آلمانی جزو این لیست 10 نفره نیست زیرا ضریب هوشی یا همان IQاو در حدود 160 تخمین زده شده است.


در اینجا به معرفی 10 نابغه اول جهان غرب می پردازیم که از ضریب هوشی بالاتری برخوردار بوده اند:1) یوهان ولفگانگ فون گوته: "یوهان گوته" شاعر آلمانی با ضریب هوشی 210 ، نمایشنامه نویس، داستان نویس، دانشمند، سیاستمدار، کارگردان تئاتر، منتقد و هنرمندی آماتور بود که بزرگترین شخصیت ادبی عصر مدرن به شمار می رفت. در فرهنگ ادبی کشورهای آلمانی زبان این شخصیت از چنان جایگاهی برخوردار است که از اواخر قرن هجدهم آثار وی به عنوان آثار کلاسیک در نظر گرفته شده اند.
2) لئوناردو داوینچی: "داوینچی" نقاش، مجسمه ساز، معمار، طراح و مهندس ایتالیایی دومین نابغه برتر جهان از ضریب هوشی 205 برخوردار بود. تابلوهای نقاشی "شام آخر" و "مونالیزا" این هنرمند از برجسته ترین آثار هنری دوره رنسانس محسوب می شد. یادداشت های به جا مانده از داوینچی حاکی است که وی از خلاقیت های بالای فنی برخوردار بوده به طوری که بسیار جلوتر از زمان خود به سر می برده است.

3) امانوئل سویدن برگ: "سویدن برگ"، مبتکر مسیحی و فیلسوف و دانشمند الهیات سوئدی بود که با برخورداری از ضریب هوشی 205 دست نوشته حجیمی از کلام الهی از وی به یادگار مانده است. اندکی پس از مرگ او، هوادارانش بلافاصله جمعیت پیرو فلسفه سویدن برگ را با هدف مطالعه در زمینه افکار وی راه اندازی کردند.

4) گوتفرید ویلهلم وون لایبنیتز: "وون لایبنیتز" چهارمین نابغه برتر جهان از ضریب هوشی 205 برخوردار بود. این فیلسوف برجسته آلمانی در رشته حقوق و فلسفه تحصیل کرد. این فیلسوف شهیر در زمان خود نقش قابل توجهی در مسائل سیاسی و دیپلماتیک اروپا ایفا کرد. وی در مقوله فلسفه و ریاضیات از جایگاه برجسته ای برخوردار بود.


5) جان استوارت میل: "استوارت میل"، فیلسوف، اقتصاددان و مبلغ مکتب سودمندگرایی انگلیسی بود که از ضریب هوشی 200 بهره برده بود. وی همچنین روزنامه نگاری برجسته در دوره اصلاحات قرن نوزدهم به شمار می رفت. وی از اصل سادگی در زندگی خود تبعیت می کرد.

6) بلز پاسکال: "بلز پاسکال"، ریاضیدان، فیزیکدان، فیلسوف مذهبی و استاد نثر فرانسوی بود. ضریب هوشی او 195 بود و اساس تشکیل تئوری مدرن احتمالات را بنا نهاد. وی همچنین زمینه گسترش تعلیماتی مذهبی را بنا نهاد که ادراک خدا را از طریق دل به جای منطق آموزش می داد.


7) لودویگ جوزف یوهان ویتگنشتاین: "لودویگ ویتگنشتاین" فیلسوف انگلیسی زاده شده در اتریش بود که ضمن برخورداری از ضریب هوش 190 به عنوان بزرگترین فیلسوف قرن بیستم به شمار می رفت. شخصیت این نابغه شهیر از جذابیت بسیاری در بین هنرمندان، نمایشنامه نویسان، شاعران، داستان نویسان، موسیقی دانان و حتی فیلم سازان برخوردار بود.8) بابی فیشر: "بابی فیشر" که به روبرت جیمز فیشر معروف است، شطرنج باز ماهر آمریکایی بود که از ضریب هوشی 187 بهره برده بود. این نابغه مشهور در سال 1958 عنوان جوان ترین شطرنج باز تاریخ را به خود اختصاص داد. بازی خیره کننده وی در مسابقات قهرمانی جهانی 1972 افکار عمومی آمریکا را به بازی شطرنج هدایت کرد. فیشر بازی شطرنج را از سن 6 سالگی آموخت و در سن 16 سالگی با هدف وقف کامل خود به این بازی، ترک تحصیل کرد.


9) گالیلئو گالیله: "گالیله" فیلسوف علوم طبیعی، منجم و ریاضیدان ایتالیایی بود که به پیشبرد علوم حرکت، ستاره شناسی و قدرت مواد کمک شایانی کرد. وی از بهره هوشی 185 برخوردار بود و کشفیاتش از طریق تلسکوپ علم نجوم را متحول ساخت.


۱۰ مادام دی استل: "نه لوئیز جرمانی نکر بارونس دی استل هولستین" معروف به مادام دی استل دانشمند، مبلغ سیاسی و سخنور فرانسوی - سوئیسی بود که از ضریب هوشی 180 سهم برده بود. وی به عنوان واسطه ای میان فرهنگ نو استعماری اروپا به مکتب رومانتیک گرایی به شمار می رفت. نوشته های او در زمینه های داستانی، نوازندگی، مقالات اخلاقی و سیاسی، انتقادات ادبی، مطالب تاریخی، خاطرات شخصی و شعر از شهرت بالایی برخوردار است.
" تـــو " تکـرار نـمی شوی این
مــــنمـ ....
که وابســـته تر مـی شــوم....
      
christopher مرد #13 | Posted: 29 Oct 2012 10:32 | Edited By: christopher
کاربر

 
فهرست 16نابغه با ضریب هوشی بالا


"فهرست جهانی نوابغ" که توسط دکتر "جیسون بتس" راه اندازی شده، فهرستی از باهوش ترین افرادی را در خود دارد که به گفته بتس قطعی ترین رتبه بندی است.


تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ آبان ۱۳۹۱

به گزارش مهر، ضریب هوشی یک مقیاس اندازه گیری دشوار برای هوش است بسیاری از مردم هرگز مورد بررسی قرار نمی گیرند در حالی که بسیاری دیگر آن قدر آزمایش می شوند تا نمراتشان بهتر شودوب سایت های دیگری نیز در زمینه ضریب هوشی فعالیت می کنند اما بسیاری از آنها محدودیت هایی دارند مثلا به اسپانیایی نوشته شده اند، فقط مختص اروپایی ها هستند و یا فقط ضریب هوشی دوستانشان را بررسی می کنند. اما سایت دکتر بتس هیچ یک از این مشکلات را ندارد و جهانی است.نمره میانگین آزمون ضریب هوشی، ۱۰۰ است. ضریب هوشی اغلب افراد بین ۸۵ تا ۱۱۴ است. هر نمره ای بالاتر از ۱۴۰، ضریب هوشی بالا تلقی می شود و نمره ای بالاتر از ۱۶۰ یک ضریب هوشی نابغه خواهد بود.


در اینجا فهرست ۱۶ نابغه جهانی که براساس سایت دکتر بتس ضریب هوشی بالاتر از ۱۶۰ دارند معرفی می شود:


۱۶- ایوان ایویچ با ضریب هوشی ۱۶۹، ملیت: کروات.
وی متخصص آزمون های ضریب هوش، مسابقات و آمار است و ریاضی پیشرفته تدریس می کند. وی مسابقات جورچین و دیگر آزمون های تقویت ذهن آکادمیک را بر روی وب سایتش دارد.

۱۵- گائتانو مورلی با ضریب هوشی ۱۶۹،‌ ملیت: ایتالیایی.
مورلی که او را تانی صدا می کنند مهندس و همچنین نویسنده یک کتاب در مورد نظریه نسبیت آلبرت اینشتین است. وی دستکم در ۲۰ انجمن ضریب هوشی بالا عضو است و خودش یک سایت آزمون ضریب هوشی نیز دارد. علایق و سرگرمی های او بازی شطرنج و ماهیگیری است.

۱۴- جورج دل فرسنو ویژو با ضریب هوشی ۱۷۰، ملیت: اسپانیا.
جورج عضو چندین انجمن ضریب هوشی از جمله STHIQ، انجمن جهانی ضریب هوشی و Epidaاست.

۱۳- مایک دمپسی با ضریب هوشی ۱۷۱، ملیت: انگلیسی.
دمپسی دارای مدرک روانشناسی قانون از دانشگاه متروپولیتن لندن است.

۱۲- مارک نیدگر با ضریب هوشی ۱۷۱، ملیت- سوئیس. ‌
این جوان ۲۰ ساله اهل فرایبورگ سوئیس دانشمند و طراح بازی های رایانه ای است.

۱۱- سانتانو سنگوپتا با ضریب هوشی ۱۷۴، ملیت: هند.
سنگوپتا دارای مدرک MBAو لیسانس مهندسی هوا و فضا است.

۱۰- ودران گلیسیچ با ضریب هوشی ۱۷۵، ملیت: بوسنیایی.
گلیسیچ علاقمند به تلفیق موسیقی، ریاضیات و شطرنج است.

۹- پیتر راجرز با ضریب هوشی ۱۷۵، ملیت: استرالیایی.
این نویسنده، فیزیکدان و شاعر ۵۸ ساله بیش از ۳۰۰۰ هزار شعر سروده و کتاب هایی را در زمینه احساسات، شیزوفرنی و آلبرت اینشتین منتشر کرده است. راجرز که لیسانس ریاضی از دانشگاه کویینزلند دارد از صرع و خواندن پریشی رنج می برد.

۸- تادایوکی کونو با ضریب هوشی ۱۷۶، ملیت : ژاپنی.
کونو ۳۹ ساله درحال حاضر در ساکاتاشی ژاپن زندگی می کند. علایق وی انجام نوعی بازی ژاپنی، گوش کردن به موسیقی، تماشای فیلم، خواندن کتاب و رمان است.

۷- لی هان کیونگ با ضریب هوشی ۱۷۷، ملیت : کره جنوبی.
لی از شهر دائه جون کره جنوبی در حال حاضر دانشجوی پزشکی است. این نابغه ۲۷ ساله عضو دستکم پنج انجمن ضریب هوشی از جمله منسای کره و انجمن ضریب هوشی بالای
OLYMPIQاست.

۶- تیم رابرتس با ضریب هوشی ۱۷۸، ملیت: استرالیایی.
رابرتس استاد و رئیس بخش علوم رایانه در دانشگاه کوئینزلند مرکزی در استرالیا است. وی علاقمند به تدریس سیستم های عامل، هوش مصنوعی و برنامه نویسی است و پیش از روی آوردن به تدریس، مشاور نرم افزار بوده است.

۵- پاتریک زیمرشید با ضریب هوشی ۱۷۸، ملیت: آلمانی.
این نابغه ۳۰ ساله که در سن ۱۸ سالگی از مدرسه اخراج شد اکنون دانشجوی فلسفه و علوم سیاسی دانشگاه فناوری دارمستات است.

۴- کنت فرل با ضریب هوشی ۱۹۰، ملیت: آمریکایی.
فرل، فیزیکدان و عضو چندین انجمن ضریب هوشی است. این نابغه ۵۲ ساله می گوید آزمون های ضریب هوشی یک سرگرمی جذاب طی پنج سال اخیر برای او بوده است.

۳- میسلاو پرداویچ با ضریب ۱۹۲، ملیت: کروات.
این استاد ۴۵ ساله ریاضی در شهر زاگرب، مالک و مدیر یک شرکت تجاری کوچک نیز هست. پرداویچ بنیانگذار و رئیس انجمن نخبگان GenerIQ society است که ایویچ و فرل در آن عضویت دارند. وی علاقمند به موسیقی، فیلم و کتاب است.

۲- ریک روسنر با ضریب هوشی ۱۹۲، ملیت: آمریکایی.
دومین مرد باهوش و نابغه جهان یکی از جالب ترین شخصیت های این فهرست را دارد. وی نویسنده چندین برنامه تلویزیونی است و در مسابقه "چه کسی می خواهد یک میلیونر شود؟" حضور داشت.

۱- دکتر اوانگلویس کاتسیولیس با ضریب هوشی ۱۹۸، ملیت: یونانی.
باهوش ترین مرد جهان یک روانپزشک یونانی است که در فلسفه، تحقیقات فناوری پزشکی و داروسازی روانپزشکی نیز تحصیل کرده است. این نابغه ۳۶ ساله از نقاشی، سفر و شنا لذت می برد.
      
Persian_Empire #14 | Posted: 17 Nov 2012 05:20
کاربر

 
ما چرا خودمونو با ۲۵۰۰ سال قدمت قبول نداریم مثلا پروفسور حسابی یکی از شاگردای انیشتین بوده ولی کو چشم بینا
به کوروش به آرش به جمشید قسم
به نقش و نگار تخت جمشید قسم

که ایران همی قلب و خون من است
گرفته ز جان از وجود من است
بخوانید این جمله در گوش باد
چو ایران نباشد تن من مباد

|================|
--=( We Love IRAN )=--
|================|
      
shah2000 مرد #15 | Posted: 2 Dec 2012 22:54
کاربر

 
فقط میتونم بگم که متاسفم...


رتبه های برتر کنکور 80 ....!!؟؟

واسم جالب بود.شما هم بدونید بد نیس.

  • ندا ناطق (نفر اول رشته ریاضی): استانفورد، آمریکا
  • اشکان برنا (نفر دوم رشته ریاضی): برکلی کالیفرنیا، آمریکا
  • احسان شفیعی پور‌فرد (نفر سوم رشته ریاضی): ایلینویز، آمریکا
  • محمد فلاحی سیچانی (نفر اول رشته تجربی): میشیگان، آمریکا
  • محمد امین خلیفه سلطانی (نفر دوم رشته تجربی): اطلاعات خاصی پیدا نکردم
  • پیمان حبیب اللهی (نفر سوم رشته تجربی): هاروارد، آمریکا
  • فاطمه منتظری (نفر اول رشته هنر): اوکلند، آمریکا
  • محمدرضا جلایی‌پور (نفر اول رشته انسانی): زندان اوین، تهران

ما هم حرف های زیادی داشتیم... اما برای نگفتن!
      
Persian_Empire #16 | Posted: 13 Dec 2012 04:26
کاربر

 
فرزند پاک وطن هر کجا هستی موفق باشی ...

مدال افتخار "پروفسور سمیعی" در انتظار جراح مغز و اعصاب برتر دنیا در سال 2013


به کوروش به آرش به جمشید قسم
به نقش و نگار تخت جمشید قسم

که ایران همی قلب و خون من است
گرفته ز جان از وجود من است
بخوانید این جمله در گوش باد
چو ایران نباشد تن من مباد

|================|
--=( We Love IRAN )=--
|================|
      
صفحه  صفحه 2 از 2:  « پیشین  1  2 
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش / لیست 100 نابغه زنده دنیا

جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید

رنگ ها Center  List   

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید.


 

 

Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti
Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites
↑ بالا