تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
علم و دانش

آيا ميدانيد كه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

صفحه  صفحه 17 از 32:  « پیشین  1  ...  16  17  18  ...  31  32  پسین »  
#161 | Posted: 17 Jul 2011 19:04
آیا می دانید با خلق لحظاتي پس از وقوع بيگ بنگ دانشمندان چه دیدند؟

بعد از نزديك به 20 سال تلاش، دانشمندان با به هم كوبيدن ذرات يون به يكديگر به بازآفريني شرايط در آغاز جهان نزديك تر شدند. برخورد يون ها در داخل برخورد دهنده بزرگ هادرون در سويس انجام گرفت.

ميشل توتز استاد فيزيك دانشگاه كلمبيا كه در پروژه ALICE (آزمايش برخورد دهنده بزرگ يوني) شركت دارد به شبكه تلويزيوني سي ان ان گفته:«آن چه ما انجام مي دهيم خلق شرايطي است كه در همان ابتداي تشكيل جهان و يك ميليونيوم يك ثانيه بعد از بيگ بنگ به وجود آمد.

برخورد ذرات يون به يكديگر مي تواند دمايي 100 هزار برابر داغ تر از خورشيد را در داخل برخورد دهنده هادرون توليد كند. اين شرط، شرط لازم براي بررسي جهان در ميلياردها سال قبل لازم است. ما اميدواريم بفهميم اين تركيبات بنيادي چگونه به سوي ساختن پروتون ها و نوترون ها مي روند. مي دانيم كه پروتون ها و نوترون ها به نوبه خود اتم ها را تشكيل مي دهند و همه ما هم از اتم ها ساخته شده ايم.»

اين برخوردها گلوله هاي انفجاري زيراتمي ريزي را به وجود مي آورند كه در يك آزمايش به بالاترين درجه حرارت و تراكم مي رسند و شرايطي را خلق مي كنند كه درست يك ميليونيوم ثانيه بعد از بيگ بنگ به وجود آمده.

در اين برخوردها دماهاي حدود ده تريليون درجه (كه يك ميليون برابر داغ تر از دماي مركز خورشيد است) و تراكم هايي شبيه به يك ستاره نوتروني به دست مي آيد. (تصور كنيد كه يكي از اهرام بزرگ مصر به اندازه يك سرسوزن فشرده شود.)

در اين شرايط انتظار مي رود، پروتون ها و نوترون ها كه هسته اتم را تشكيل مي دهند ذوب شوند و ملغمه عجيب و غريبي از ذرات بينادين كوارك و گلوئون، به نام پلاسماي كوارك- گلوئون را تشكيل دهند. ما دراين برخوردها مقدار كمي از جهان را در لحظات ابتداي آن خلق خواهيم كرد. ما با مطالعه پلاسماي كوارك- گلوئون، اميدواريم درباره نيروي قوي ای كه يكي از چهار نيروي بينادي شناخته شده طبيعت است بيشتر بياموزيم.

این نيروي قوي هزار برابر قوي تر از نيروي الكترومغناطيسي است و عامل با هم نگه داشتن پروتون ها و نوترون ها در هسته يك اتم است. پروتون ها و نوترون ها ذرات بينادي نيستند اما خودشان از ذراتي به نام كوارك ها تشكيل شده اند. باز هم اين نيروي قوي است كه كوارك ها را درداخل پروتون ها و نوترون ها به هم متصل نگه مي دارد.

شايد جالب ترين وجه نيروي قوي اين است كه حدود 98 درصد جرم پروتون ها و نوترون ها را توليد مي كند (دو درصد ديگر وزن آنها از خود كوارك ها مي آيد.) اين به آن معني است كه حدود 98 درصد جرم همه ماده اتمي ما از اين نيرو مي آيد.

⊕ دانشمندان می گویند هر كسي كه گام در مسير علم نجوم مي گذارد غرايب فيزيك ذرات از ماهيت نور گرفته تا اجزاي مرموز ماده تاريك را به رسميت مي شناسد. فیزیک ذرات بارها و بارها نشان داده که ما در چه جهان شگفت انگیزي زندگی می کنيم. برخورد دهنده بزرگ هادرون نويدبخش ترين آزمايش در زمينه فيزيك ذرات بود كه به طور موقت تعطيل شد.

اين برخورد دهنده يك تونل 13.25 میلیارد دلاري است كه براي برخورد دادن ذرات در سرعت هاي نزديك به سرعت نور در سازمان تحقيقات هسته اي اروپا در ژنو سوييس مورد استفاده قرار مي گيرد. با اين حال بسياري از غربي ها اين پرسش را مطرح مي كنند که آیا برخورد دهنده ارزش صرف اين همه بودجه را دارد.

پاسخ بسیاری از آمریکایی ها منفی است و به همين دليل مجلس نمایندگان آمريكا تصمیم گرفته از اختصاص 1 میلیارد دلار براي برخورد دهنده بزرگ تگزاس صرف نظر كند.

در ايران صنعت بزرگي دارم به نام صنعت دين در اين صنعت براي رفع و ارضاي قدرت طلبي ولايت فقيه و براي نياز مالي خمس و زكات و براي ارضاي نیاز جنسي صيغه وجود دارد
     
#162 | Posted: 17 Jul 2011 19:05
ویژگیهای 13 ( آیا 13 نحس است؟ )
عدد 13 از دوران قدیم ویژگی خاصی داشت؛ نحس یا مقدس. ولی چیزی که در ریاضیات از این عدد می دانیم هیچ کدام از اینها نیست بلکه این عدد هم مثل بقیه اعداد فقط یک عدد است. ولی بعضی ها تحت تاثیر خرافات قرار گرفته اند و بعضی خواص ریاضی این عدد را پیدا کرده اند. به هر حال این خواص هیچ ربطی به نحس و مقدس بودن 13 ندارد.

نچه در ادامه خواهيد خواند جادوی 13 است كه به نظر جالب مي رسد!!!

13عدد اول است.
1- 213 عدد اول مرسن است.
13 تا جسم ارشميدسي موجود است. (اجسام ارشميدسي اجسامي هستند كه وجوه آنها چند ضلعي بوده، نه لزوما از يك نوع، و كنجهاي آنها مساوي هستند.)
13 کوچکترین Emirp است. ( Emirp عدد اولی است که اگر ارقام آن را معکوس کنیم مجددا عددی اول خواهد بود، مثلا اعداد 13 ، 31 ، 17 ، 37 ، ......)
169= 132 بامعكوس كردن ارقام آن داريم:
961= 312 يعني رقم هاي آن مجددا معكوس مي شود.
132 ، 1+ !12 را عاد مي‌كند.
13 عدد Happy است. ( برای دانستن این که عددی Happy است، مجموع مربعات رقمهای عدد را پیدا کرده و دوباره مجموع مربعات عدد بدست آمده را حساب میکنیم با ادامه این روند اگر به عدد 1 دست پیدا کردیم آنگاه به آن عدد Happy گفته میشود. مثلا برای عدد سیزده 10= 32+ 12 و 1= 02+ 12 بنابراین 13 عدد Happy است.)
13 نیمی از 33+ 13- است.
شاخه زيتوني كه در پشت دلارهاي آمريكا كشيده شده است 13 برگ دارد.
132 عدد !(1-13)+1 را عاد میکند، بنابراین یک عدد اول ویلسون ( Wilson Prime ) است. ( هر عدد اول p که، p و p2, مقدار 1+!(1-p) را عاد کند، عدد اول ویلسون نامیده میشود. مثلا عدد 5 عدد ویلسون است. تنها اعداد شناخته شده 5، 13و 563 است.)
چرتكه چيني داراي سيزده ستون مهره‌ براي محاسبات است.
13 بزرگترین عدد اولی است که میتواند به دو عدد متوالی به صورت n2+3 افراز شود.( آیا میتوانید اثبات کنید؟؟؟)
1+13- 1313 عدد اول است.

در ايران صنعت بزرگي دارم به نام صنعت دين در اين صنعت براي رفع و ارضاي قدرت طلبي ولايت فقيه و براي نياز مالي خمس و زكات و براي ارضاي نیاز جنسي صيغه وجود دارد
     
#163 | Posted: 17 Jul 2011 19:05
نخستين حفره‌ي اول با طول سيزده بين دو عدد 113و 127اتفاق مي‌افتد. (منظور از حفره‌ي اول تعداد اعداد مركب بين دوعدد اول متوالی است.)
13 کوچکترین عدد اول جایگشت پذیر (Permutable Number ) است. ( این اعداد، اعداد اولی حداقل با
رقم مجزا هستند كه با تجديد آرايش در رقم هايشان همچنان عددي اول باقي مي مانند مثلا براي عدد 337 ، 733 و 373 و 337 عدد اول است از ديگر اعداد از اين قسم مي‌توان به 13,17,37,79,113,119و جايگشتهاي آن اشاره كرد.)
هشت عدد اول ديگر مي‌تواند به وسيله تغيير يك رقم از 13 توليد شود.{11, 17, 19, 23, 43, 53, 73, 83}
نخستين بار پرچم امريكا 13 ستاره و 13 خط داشت كه نشان دهنده تعداد مستعمرات اصلي اين كشور بود.
عدد 13 كوچكترين عددي است كه ارقام آن در پايه چهار معكوس 13 است. ( 13 در پايه چهار 31 است.)
رويه‌ي بيضوي روي اعداد گويا كه داراي نقطه‌ي گويا از مرتبه‌ي 13 باشد موجود نيست.
132= 19+ ... +8+7
عدد 132 توسط مربعات مجزاي اعداد 1 و 2 و 3 و 4 و 5 و 6 بيان مي‌شود.
طولاني ترين ركورد پرواز يك جوجه 13 ثانيه است.

در ايران صنعت بزرگي دارم به نام صنعت دين در اين صنعت براي رفع و ارضاي قدرت طلبي ولايت فقيه و براي نياز مالي خمس و زكات و براي ارضاي نیاز جنسي صيغه وجود دارد
     
#164 | Posted: 17 Jul 2011 19:06
نور واقعا موج الکترومغناطیس است یا ذره؟؟؟
مکانیک کوانتوم جواب این سوال را به خوبی میدهد. در واقع بین این دو خاصیت یک ارتباطی برقرار میکند و بیان میکند که نور به هیچ وجه نه موج کلاسیک است ونه ذره کلاسیک.

تعریف ذره کلاسیک: ذره ای که ما با دانستن مکان و سرعت اولیه و با آگاهی داشتن از نیروهایی که بر آن وارد میشود میتوانیم مکان و سرعتش را در لحظات بعدی بدانیم (قانون دوم نیوتن)

موج کلاسیک: موج در واقع انرژی را منتقل میکند و در فضا پخش میشود ، مثل امواج صوتی که انرژی آنها با مجذور دامنه رابطه دارد روی محیط یک کره که در حال بزرگ شدن است تقسیم میشود تا جایی که در اثر زیاد شدن محیط کره و ثابت ماندن انرژی صوتی صدا ضعیفتر شده تا دیگر قابل درک نیست.

فوتون، ذره کلاسیکی نیست چون ما اصلا نمیتوانیم مسیر آنرا مشخص کنیم و موج کلاسیکی نیست چون توسط آزمایشاتی مشخص شده که انرژی نور پخش نمیشود.

ارتباطی که مکانیک کوانتوم بین ذرات غیر کلاسیکی و امواج غیر کلاسیکی برقرار کرده که البته با واقعیت همخوانی دارد، به این گونه است که مجذور دامنه امواج غیر کلاسیکی در واقع احتمال حضور ذرات غیر کلاسیکی را بیان میکند؛ یعنی در جایی که شدت بیشتر است (شدت با مجذور دامنه رابطه مستقیم دارد) اگر تعداد زیادی ذرات غیر کلاسیکی داشته باشیم (در همه آزمایشات ما با تعداد زیادی از این ذرات سرو کار داریم) تعداد بیشتری از این ذرات به آن نقطه برخورد میکنند و در جایی که شدت صفر است احتمال حضور ذرات در آنجا صفر است یعنی هیچ ذره ای به آن نقطه برخورد نمیکند.

در ايران صنعت بزرگي دارم به نام صنعت دين در اين صنعت براي رفع و ارضاي قدرت طلبي ولايت فقيه و براي نياز مالي خمس و زكات و براي ارضاي نیاز جنسي صيغه وجود دارد
     
#165 | Posted: 17 Jul 2011 19:07
مکانیک کوانتوم فقط با احتمالات سرو کار دارد و بیشترین اطلاعاتی که در کوانتوم، ما میتوانیم بدست آوریم، احتمال حالتهای مختلف است.

ذرات غیر کلاسیکی موجودات عجیبی نیستند؛ بلکه فقط ذراتی هستند که جرم بسیار بسیار کمی دارند مرتبه جرم آنها ۳۰- ۱۰ کیلوگرم است. در تمام فرمولهای مکانیک کوانتوم اگر جرم را درحد اجسام قابل لمس برای انسان، مثل توپ یا جعبه یا . . . بگذاریم همان نتایج مکانیک کلاسیک بدست می آید.

آقای دوبروی بر اساس تقارنی که در طبیعت وجود دارد حدس زد که چون امواج مثل نور خاصیت ذره ای دارند حتما ذره ها هم خاصیت موجی دارند و ارتباط بین این دو خاصیت را به این صورت بیان کرد که اندازه حرکت ذره با عکس طول موج، و انرژی ذره با بسامد موج رابطه دارد. وجود این امواج توسط دیویسون و گرمر بصورت تجربی اثبات شد و از طرفی وقتی یک باریکه ای از الکترونها را به بلور نیکل میتابانیم پدیده پراش رخ میدهد که پراش خاصیت امواج است؛ پس ذرات هم خاصیت موجی دارند و به امواجی که به ذرات نسبت داده میشود امواج مادی میگویند که مجذور دامنه آنها همان احتمال حضور را به ما میدهد.

بحث مکانیک کوانتوم بسیار فراتر و شیرین تر است و من فقط با این مقدمه خواستم علاقه مندان را ترغیب به مطالعه در این زمینه کنم مباحث بسیار جالبی در مکانیک کوانتوم است مثلا ما هیچ وقت نمی توانیم سرعت و مکان ذره را همزمان اندازه گیری کنیم یا میتوانیم بفهمیم که چرا هر چه دما پایین می آید انرژی جنبشی صفر نمیشود یا با پدیده تونل زنی و خیلی مباحث متنوع دیگری میتوانیم آشنا شویم.

در ايران صنعت بزرگي دارم به نام صنعت دين در اين صنعت براي رفع و ارضاي قدرت طلبي ولايت فقيه و براي نياز مالي خمس و زكات و براي ارضاي نیاز جنسي صيغه وجود دارد
     
#166 | Posted: 17 Jul 2011 19:08
آيا ميدانيد : اولين سيستم استخدام دولتي به صورت لشگري و كشوري به مدت 40 سال خدمت و سپس بازنشستگي و گرفتن مستمري دائم را كورش كبير در ايران پايه گذاري كرد.

آيا ميدانيد : اولين مردماني كه قاره آمريكا را كشف كردند ايراينان بودند و كريستف كلب و واسكودوگاما بر اثر خواندن كتابهاي ايراني كه در كتابخانه واتيكان بوده به فكر قاره پيمايي افتادند.

آيا ميدانيد : كورش پس از فتح بابل به معبد مردوك رفت و براي ابراز محبت به بابلي ها به خداي آنان احترام گذاشت و در همان معبد كه بيش از 1000 متر بلندي داشت براي اثبات حسن نيت خود به آنان تاج گذاري كرد.

در ايران صنعت بزرگي دارم به نام صنعت دين در اين صنعت براي رفع و ارضاي قدرت طلبي ولايت فقيه و براي نياز مالي خمس و زكات و براي ارضاي نیاز جنسي صيغه وجود دارد
     
#167 | Posted: 17 Jul 2011 19:09
حقایق خواندنی درباره انرژی هادر این مطلب حقایق خواندنی درباره انرژی ها بیان می شود از جمله اطلاعاتی درباره انواع انرژی ها مانند انرژی خورشیدی، باد، جنبشی، شیمیایی، هسته ای و زمین گرمایی ارایه می شود. تعریف انرژی پتانسیل و استفاده از ژول و کالری برای اندازه گیری انرژی از جمله نکات خواندنی دیگر این مطلب به شمار می روند.

⇐ واژه انرژی از واژه یونانی (energeia) می آید.

⇐ بیشتر انرژی ها یا از نوع جنبشی هستند و یا از نوع پتانسیل.

⇐ مثال های رایج انرژی عبارتند از: انرژی گرمایی، انرژی پتانسیل کشسانی، انرژی صوتی، انرژی هسته ای، انرژی زمین گرمایی و انرژی پتانسیل گرانشی.

⇐ انرژی جنبشی به حرکت اجسام مربوط می شود. یک خودرو در حال حرکت و یا توپی که شوت می کنیم و یا پاس می دهیم دارای انرژی جنبشی هستند.

⇐ انرژی می تواند از شکلی به شکل دیگر تبدیل شود. در رعد و برق انرژی پتانسیل الکتریکی به نور، گرما و انرژی صوتی تبدیل می شود.

⇐ انرژی فقط از یک شکل به شکل دیگر تبدیل می شود و نمی تواند ایجاد و یا نابود شود. این اصل، اصل بقای انرژی نامیده می شود.

⇐ ممکن است فرمول معروف اینشتین را شنیده باشید که براساس آن انرژی برابر است با جرم ضربدر مربع سرعت نور.

( E = mc2 )

⇐ مواد غذایی حاوی انرژی شیمیایی هستند که موجودات زنده مانند حیوانات برای رشد و تولید مثل از آن استفاده می کنند. انرژی مواد غذایی معمولاً با کالری یا ژول اندازه گیری می شود.

⇐ در مناطقی که نیروی باد زیاد باشد، تعدادی توربین بادی کار گذاشته می شود که برای تبدیل انرژی باد به انرژی های مفید مانند برق مورد استفاده قرار می گیرند. میزان استفاده از انرژی باد برای تولید برق بین سال های 2005 و 2008 دوبرابر شد.

⇐ بزرگ ترین نیروگاه خورشیدی جهان در صحرای موهاوی ایالات متحده آمریکا ایجاد شده است.

⇐ سد سه دره در چین بزرگ ترین نیروگاه برق آبی جهان است.

⇐ انرژی هسته ای حدود 13% از برق جهان را تولید می کند.

⇐ گیاهان در طول روز از نور خورشید برای امر مهمی به نام فتوسنتز استفاده می کنند.

⇐ فردی که در بالای تخته شیرجه یک استخر شنا ایستاده است، دارای انرژی پتانسیل گرانشی است.

⇐ در طول واکنش های شیمیایی، انرژی شیمیایی اغلب به نور یا گرما تبدیل می شود.

⇐ تسمه های لاستیکی کشیده شده و فنرهای فشرده شده نمونه هایی از انرژی پتانسیل کشسانی هستند.

در ايران صنعت بزرگي دارم به نام صنعت دين در اين صنعت براي رفع و ارضاي قدرت طلبي ولايت فقيه و براي نياز مالي خمس و زكات و براي ارضاي نیاز جنسي صيغه وجود دارد
     
#168 | Posted: 17 Jul 2011 19:09
ميدانيدانواع امواج طیف الکترومغناطیسی چه هستند؟

.امواج الکترومغناطیسی شکلی از امواج انرژی هستند که هم میدان الکتریکی و هم میدان مغناطیسی دارند. امواج الکترومغناطیسی از این نظر با امواج مکانیکی متفاوت اند که می توانند انرژی را انتقال دهند و از خلأ عبور کنند.

⇐ امواج الکترومغناطیسی برحسب فرکانس شان طبقه بندی میشوند. انواع مختلف این امواج، کاربردها و عملکردهای مختلفی در زندگی روزمره ما دارند. مهم ترین این امواج نور مرئی است که ما را قادر به دیدن می کند.

⇐ امواج رادیویی طولانی ترین طول موج را در بین همه امواج طیف الکترومغناطیسی دارند. دامنه طول موج آنها از 30.5 سانتی متر تا 1.6 کیلومتر است. امواج رادیویی اغلب برای انتقال داده ها استفاده می شوند و برای تمام انواع کاربردها از جمله رادیو، ماهواره، رادار و شبکه های رایانه ای مورد استفاده قرار می گیرند.

⇐ امواج مایکروویو کوتاه تر از امواج رادیویی هستند و طول موج هایی دارند که با سانتی متر اندازه گیری می شود. امواج مایکروویو برای طبخ غذا، انتقال اطلاعات و نیز در رادار برای کمک به پیش بینی آب و هوا مورد استفاده قرار می گیرد. امواج مایکروویو در ارتباطات نیز مفید اند زیرا می توانند به ابرها، دود و باران کم نفوذ کنند. جهان با تابش زمینه ای امواج کیهانی پرشده که دانشمندان معتقدند سرنخی برای منشأ جهان است که انفجار بزرگ نامیده می شود.

در ايران صنعت بزرگي دارم به نام صنعت دين در اين صنعت براي رفع و ارضاي قدرت طلبي ولايت فقيه و براي نياز مالي خمس و زكات و براي ارضاي نیاز جنسي صيغه وجود دارد
     
#169 | Posted: 17 Jul 2011 19:10
امواج مادون قرمز بین امواج مایکروویو و نور مرئی هستند. امواج مادون قرمز گاهی اوقات به صورت مادون قرمز «نزدیک» و مادون قرمز «دور» طبقه بندی میشوند. امواج مادون قرمز نزدیک امواجی هستند که از لحاظ طول موج به نور مرئی نزدیک تر اند. اینها امواج مادون قرمزی اند که در دستگاه کنترل تلویزیون شما برای تغییر کانال ها استفاده می شوند.

امواج مادون قرمز دور از طول موج نور مرئی دور تراند. امواج مادون قرمز دور حرارتی اند و گرما بیرون می دهند. هر چیزی که گرما خارج می کند امواج مادون قرمز ساطع می کند. این شامل بدن انسان هم می شود!

⇐ طیف نور مریی طول موجی را پوشش می دهد که می تواند به وسیله چشم انسان دیده شود. طیف نور مریی طول موجی از 390 تا 700 نانومتر است که مربوط به فرکانس 430 تا790 تراهرتز است.

⇐ امواج ماوراء بنفش بعداز نورمرئی، کوتاه ترین طول موج را دارند. این اشعه ماورای بنفش خورشید است که باعث آفتاب سوختگی می شود. ما توسط لایه ازن در مقابل اشعه ماوراء بنفش خورشید محافظت می شویم. برخی از حشرات، مانند زنبور عسل، می توانند نور ماوراء بنفش را ببینند. نور ماورای بنفش به وسیله تلسکوپ های قدرتمندی مانند تلسکوپ فضایی هابل برای دیدن ستاره های دور مورد استفاده قرار می گیرد.

⇐ اشعه X طول موجی کوتاه تر از اشعه ماورای بنفش دارد. دانشمندان فکر می کنند در این نقطه از طیف الکترومغناطیسی، اشعه (یعنی همان اشعه ایکس) بیشتر به صورت ذرات اند تا امواج. اشعه X به وسیله دانشمندی آلمانی به نام ویلهم رونتگن کشف شد. اشعه x به دلیل نفوذ در بافت های نرم مانند پوست و عضله، در پزشکی برای گرفتن عکس از استخوان مورد استفاده قرار می گیرد.

همانطور که طول موج امواج الکترومغناطیسی کوتاه تر می شود، انرژی شان افزایش می یابد. اشعه گاما کوتاه ترین امواج در طیف الکترومغناطیسی هستند و در نتیجه بیشترین انرژی را دارند. اشعه گاما گاهی اوقات برای درمان سرطان و در گرفتن تصاویر دقیق و با جزئیات برای پزشکی تشخیصی استفاده می شود. اشعه ی گاما در انفجارهای هسته ای با انرژی بالا و ابرنواخترها تولید می شود.

منبع:

در ايران صنعت بزرگي دارم به نام صنعت دين در اين صنعت براي رفع و ارضاي قدرت طلبي ولايت فقيه و براي نياز مالي خمس و زكات و براي ارضاي نیاز جنسي صيغه وجود دارد
     
#170 | Posted: 17 Jul 2011 19:13
-ایا میدانید
عجایب هفتگانه به هفت بنای تاریخی اطلاق میشود که از لحاظ مهندسی بسیار پیشرفته و عظیم میباشد . این ابنیه به دستور اسکندر در زمان لشگر کشی به ایران توسط یک مورخ یونانی ثبت شد ثبت این ابنیه بیشتر جنبه سیاسی داشت و منظور آن نشان دادن قدرت اسکندر به جهانیان بود به همین دلیل فقط بناهای موجود در قلمرو یونان در این بین ثبت شدند و بناهایی مانند دیوار چین و تخت جمشید که بی شک یکه تازان بی رقیب صنعت ابنیه بودند در این لیست جایی ندارند ....مقبره هالیکارناسوس
در 4 قرن قبل از میلاد نه تنها بسیار پر ابهت و پر عظمت بود بلکه به صورت زیبایی با ستونها و مجسمه ها تزیین شده بود . سقف این مقبره با مجسمه هایی از اسبها تزیین شده بود اسبهایی که ارابه شاه ماسولوس و همسرش ملکه آرتمیسیا را می کشیدند . ارتفاع این مقبره مرمری به اندازه یک ساختمان 14 طبقه بود . از نقطه نظر استراتژیکی دامنه کوه درست مشرف به هالیکارناسوس و خلیج آن بود . ملکه آرتمیسیا فرمان ساخت این مقبره را در هالیکارناسوس برای همسرش در 353 سال قبل از میلاد صادر کرد . ملکه این بنا را برای قدر دانی از همسرش ساخت و به این منظور بهترین هنرمندان و مجسمه سازان آن زمان را گرد آورد . شاه ماسالوس تنها حکمران ایالتی معمولی در بین امپراطوری های عظیم ایرانی در 2300 سال پیش بود . ملکه آرتمیسیا دو سال پس از همسرش ، شاه ماسالوس که برادرش هم بود در گذشت . او در کنار شاه در مقبره هالیکارناسوس دفن شد . این بنا در حدود 17 قرن پا برجا بود و در 1400 سال بعد از میلاد بر اثر زلزله فرو ریخت .

2-

در ايران صنعت بزرگي دارم به نام صنعت دين در اين صنعت براي رفع و ارضاي قدرت طلبي ولايت فقيه و براي نياز مالي خمس و زكات و براي ارضاي نیاز جنسي صيغه وجود دارد
     
صفحه  صفحه 17 از 32:  « پیشین  1  ...  16  17  18  ...  31  32  پسین » 
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش / آيا ميدانيد كه؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بالا
جواب شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که نقل قول کردید برگردید
رنگ ها  Bold Style  Italic Style  Highlight  Center  List       Image Link  URL Link   
Persian | English
  

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites