تالارها ثبت نام نظرسنجی جستجو موقعیت قوانین آخرین ارسالها   چت روم
علم و دانش

پزشکی سلامت (آرشیو شماره دو)

صفحه  صفحه 33 از 60:  « پیشین  1  ...  32  33  34  ...  59  60  پسین »  
#321 | Posted: 18 Jul 2011 06:21
معاینات چشم باید از دوران نوزادی آغاز شود

معاینات چشم باید از دوران نوزادی آغاز شود تا از این طریق، بیماری هایی که بر سیستم بینایی طفل تأثیر می گذارد، شناسایی شود.

احمد شجاعی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» با بیان اینکه عیوب انکساری در کودکان، خطر ابتلا به تنبلی چشم را در آنها افزایش می دهد، اظهار داشت: والدین با مشاهده علائم طبیعی و غیر طبیعی لازم است تا دو سالگی کودک خود را تحت معاینات چشمی قرار دهند ضمن اینکه معاینات چشمی تا قبل از هفت سالگی واجب است.

وی افزود: معاینات چشمی تا سه سالگی باید به طور مرتب انجام شود. این امر موجب شناسایی اشکالات چشم خواهد شد؛ پس از این و در سنین جوانی اگر فرد مشکلی نظیر تاری دید و خستگی چشم داشت، باید به چشم پزشک مراجعه کند همچنین در سنین بعد از ۴۰ سال، معاینه چشم باید ادواری باشد.

این فوق تخصص قرنیه چشم گفت: معاینات چشمی باید از دوران نوزادی آغاز شود چرا که با این اقدام، دیگر بیماری هایی که بر سیستم بینایی طفل تأثیر می گذارد، شناسایی می شود.

شجاعی اضافه کرد: افراد دارای بیماری های زمینه ای و سابقه فامیلی به خصوص بیماری آب سیاه، باید به معاینات چشمی اهمیت دهند چرا که تشخیص و درمان دیرهنگام این بیماری ها منجر به نابینایی فرد می شود.

وی خاطرنشان کرد: در افرادی که بیماری های چشمی دارند باید دفعات معاینات طبق نظر پزشک معالج انجام شود همچنین افرادی که به بیماری های چشمی مبتلا نیستند، باید سالی یکبار تحت معاینات چشمی قرار گیرند.

hi dr!
     
#322 | Posted: 18 Jul 2011 06:22
دستکش هم باکتری را به غذا منتقل می کند

کارشناسان بهداشت عمومی در آمریکا تاکید کردند اگر تصور می کنید که با استفاده از دستکش های لاستیکی و یک بار مصرف در رستورانها و غذاخوری های فست فود می توان از انتقال باکتری ها به غذا جلوگیری کرد باید بدانید که تصورتان اشتباه است چون دستکش ها در انتقال باکتری به غذا نقش دارند.

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، این کارشناسان با تجزیه و تحلیل مطالعات انجام شده روی ایمنی غذایی از دهه ۱۹۳۰ به بعد دریافتند که دستکش ها نیز اگر نه بیشتر ولی به همان اندازه دست های بدون دستکش می توانند باکتری ها را به غذا منتقل کنند.

یکی از مهمترین دلایل این امر ایجاد یک حس اشتباه از ایمنی در صورت استفاده از دستکش است که در نتیجه منجر به انجام رفتارهای پرخطر می شود.

به گزارش سایت اینترنتی دیسکاوری نیوز، در واقع کارشناسان دریافتند کارگرانی که به هنگام آماده سازی غذا از دستکش استفاده می کنند رفتارهای بهداشتی را کمتر رعایت می کنند.

برای مثال دستکش های خود را در نمی آورند و آن اندازه که لازم است دستهایشان را نمی شویند.

یک شکل دیگر پاره شدن یا سوراخ شدن دستکش است که اگر به مدت طولانی استفاده شده و تعویض نشود آسیب می بیند اما کاربر متوجه نمی شود و به کار خود ادامه می دهد. از این طریق هم باکتری های زیادی به غذا منتقل می شود.

این هشدار در مجله «ایمنی غذا» منتشر شده است.

hi dr!
     
#323 | Posted: 18 Jul 2011 06:22
برای مبارزه با سرطان پروستات ویتامین E مصرف کنید

محققان دانشگاه کویینزلند استرالیا در مطالعات خود دریافتند که شانس زنده ماندن مردان مبتلا به سرطان پروستات با درمان ویتامین E که تأثیر بسزایی در کاهش رشد تومورها دارد، افزایش می یابد.

به نقل از Science Daily ، محققان استرالیایی در مطالعات خود ترکیب خاصی از ویتامین E با عنوان "توکوتریانول" (T۳) را یافتند که که از رشد تومورهای پروستات جلوگیری می کند.

سرطان پروستات شایع ترین سرطان در کشورهای توسعه یافته به شمار می رود و پیش از سرطان ریه اصلی ترین علت مرگ و میر در میان مردان است.

به گفته محققان استفاده از شیمی درمانی و هورمون درمانی به عنوان درمان های معمول در درمان سرطان پروستات کفایت نمی کند چرا که این درمان ها در نابودی و از بین بردن سلول های بنیادین سرطان پروستات که باعث رشد مجدد تومورها می شوند، ناموفق هستند.

محققان در تحقیقات خود نوع خاصی از T۳ با عنوان گاما – توکوتریانول (y-T۳) را یافتند که با موفقیت قادر به نابودی سلول های بنیادین سرطان پروستات است.

در حال حاضر درمان مؤثری برای درمان متاستاز سرطان پروستات وجود ندارد چرا که پس از انجام درمان های معمول، در ۷۰ درصد مردان مبتلا بیماری عود کرده و تومورها مجدداً رشد می کنند، ولی محققان با استفاده از y-T۳ توانستند با موفقیت از رشد مجدد تومورهای سرطانی و برگشت بیماری جلوگیری کنند.

آن ها در تحقیقاتی که روی موش های آزمایشگاهی انجام دادند، دریافتند که y-T۳ در بیش از ۷۰ درصد از موش های مبتلا به سرطان پروستات به طور کامل از تشکیل تومور جلوگیری می کند و در موارد باقی مانده هم رشد تومورها تا حد زیادی کاهش می یابد.

y-T۳ در متوقف کردن انواع مختلف سرطان ها مانند سینه، روده بزرگ، کبد و معده نیز مؤثر است.

==================================

سرطانی که در کمین مردان است

تحقیقات جدید نشان می دهد برای مردان سالمندی که بیشتر در معرض ابتلا به سرطان پروستات قرار دارند، گزینه های درمانی کمتری وجود دارد و این افراد زودتر جان خود را از دست می دهند.

به گزارش گروه علمی پژوهشی باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز"، به نقل از medindia، محققان دانشگاه کالیفرنیا در بررسی های خود دریافتند که مردان بالای ۷۵ سال که در معرض ابتلا به سرطان پروستات هستند یا تحت درمان شیمی درمانی و یا درمان های تهاجمی همچون جراحی و پرتو درمانی قرار می گیرند.

آمار مرگ و میر در مردان سالمندی که تحت درمان قرار داشته و در معرض خطر بالای سرطان پروستات قرار دارند، بیشتر است.

به گفته محققان، سن بیمار روی تصمیم گیری در خصوص نوع درمان اثر دارد و در واقع نوع درمان باید بر اساس خطر ابتلا به بیماری و سن بیمار در نظر گرفته شود.

سرطان پروستات از شایع ترین سرطان ها در مردان به شمار می رود و دومین علت مرگ و میر پس از سرطان ریه محسوب می شود.

در سال جاری حدود ۲۱۷ هزار و ۷۳۰ مرد به این بیماری مبتلا شده اند و حدود ۳۲ هزار و ۵۰ نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست می دهند.
iscanews

hi dr!
     
#324 | Posted: 18 Jul 2011 06:23
ورزش و مصرف ویتامین D سالمندان را از افتادن حفظ می کند

مطالعاتی که پژوهشگران روی افراد سالمند ۶۵ سال به بالای امریکایی انجام دادند نشان می دهد که ورزش کردن و مصرف مکمل های ویتامین D به کاهش خطر افتادن در آن ها کمک می کند.

به گزارش گروه علمی پژوهشی باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران “ایسکانیوز” به نقل از WebMD ، مرکز پزشکی دانشگاه یال در ۵۴ آزمایش بالینی اثرات مثبت و منفی احتمالی ورزش و مصرف ویتامین D را در جلوگیری از افتادن سالمندان مورد بررسی قرار دادند.

نتایج به دست آمده از این تحقیقات حاکی از آن است که ورزش و انجام فعالیت بدنی در سالمندان تا ۱۳ درصد و مصرف مکمل های ویتامین D تا ۱۷درصد خطر افتادن را در آن ها کاهش می دهد.

در حال حاضر افتادن افراد سالمند به یکی از مشکلات اساسی این قشر از جامعه تبدیل شده است.

در واقع افتادن و سقوط سالمندان علت اصلی آسیب های مهلک و غیر مهلک و کشنده در میان افراد بالای ۶۵ سال محسوب می شود.

راهکار دیگری که می توان علاوه بر ورزش کردن و مصرف مکمل های ویتامین D توصیه کرد، این است که اطرافیان افراد سالمند بهتر است خانه را بررسی کنند و چنانچه مانعی بر سر راه افراد سالمند قرار دارد، آن را برطرف کنند.
iscanews

hi dr!
     
#325 | Posted: 18 Jul 2011 06:24
مصرف سنگدان مرغ التهاب زا است

سنگدان مرغ دارای امگا ۶ بالایی است و می تواند موجب بروز التهاب در افراد شود.

خدیجه رحمانی در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس افزود: یکی از سؤالاتی که مردم از متخصصان تغذیه می کنند این است که آیا سنگدان مرغ می تواند جای گوشت را بگیرد.

وی گفت: می توان اینطور پاسخ داد که سنگدان مرغ محل جمع آوری سنگ ها و مواد نامناسبی است که مرغ مصرف می کند و وارد دستگاه گوارش می شود.

عضو هیئت علمی انستیتو تغذیه ایران اضافه کرد: میزان پروتئین بالا است و هر ۱۰۰ گرم آن به اندازه نیم فنجان یا دو سوم فنجان خرد شده سنگدان ۳۰ گرم پروتئین دارد و ۱۴۶ کالری دارد.

رحمانی گفت: پروتئین ویتامین های مانند B۱۲، نیاسین در آن وجود دارد و از نظر مواد معدنی مانند آهن، روی و سلنیوم مورد توجه است.

وی اضافه کرد: نوع چربی موجود در سنگدان مرغ از نوعی اسید چرب ترانس است به دلیل اینکه اخیراً روغن های جامد را در برنامه غذایی مرغ ها وارد کردند و اسید چرب ترانس آن بالا است و اسید چرب امگا۳ آن پایین است و میزان آمگا۶ آن بالا است.

عضو هیئت علمی انستیتو تغذیه ایران گفت: به دلیل بالا بودن امگا۶ سنگدان می تواند مصرف آن التهاب زا باشد و برای افرادی دچار بیماری التهابی هستند ماده غذایی مفیدی نیست.

رحمانی گفت: میزان کادنیوم، سرب و کروم در این ماده غذایی بالا است و کلسترول بالایی دارد که هر ۱۰۰ گرم سنگدان مرغ ۳۷۰ میلی گرم کلسترول دارد.

وی افزود: توصیه می شود که از سنگدان مرغ به دلیل دارا بودن چربی ترانس، کلسترول بالا، امگا۶ بالا و وجود عناصر سنگی به عنوان گوشت نمی توان مصرف کرد.
farsnews

hi dr!
     
#326 | Posted: 18 Jul 2011 06:25
برای جلوگیری از التهاب استخوانی مفصل ران سیر بخورید

محققان دانشکده king لندن و دانشگاه ایست آنجلینا در تحقیقات خود دریافتند زنانی که در رژیم غذایی خود مقادیر بالایی از سبزیجات مانند سیر، پیاز و تره فرنگی می گنجانند، کم تر دچار التهاب استخوانی ناحیه مفصل ران می شوند.

به گزارش گروه علمی پژوهشی باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران “ایسکانیوز”، به نقل از WebMD ، التهاب استخوانی مفاصل یکی از شایع ترین انواع التهاب مفاصل است که حدود ۸ میلیون نفر در انگلیس از آن رنج می برند و زنان بیش از مردان در معرض خطر هستند.

این مشکل باعث بروز درد و از کارافتادگی مفصل ران، زانوها و ستون فقرات در سنین بالا می شود و تا کنون درمانی جز تسکین درد برای آ« وجود نداشته.

محققان در بررسی های صورت گرفته دریافتند که استفاده از سبزیجاتی مانند سیر در رژیم غذایی روزانه علاوه بر کاهش خطر ابتلا به التهاب استخوانی مفصل ران، باعث درمان این مشکل هم می شود.

آن ها حدود هزار زن دوقلو را مورد بررسی و الگوی تغذیه ای آن ها را مورد مطالعه قرار دادند و تصاویری را که با اشعه ایکس از مراحل اولیه التهاب استخوانی مفاصل ناحیه مفصل ران، زانوها و ستون فقرات تهیه کرده بودند، بررسی نمودند.

مطالعات صورت گرفته نشان داد افرادی که رژیم غذایی آن ها سرشار از میوه ها و سبزیجات به خصوص سیر است، کم تر دچار التهاب مفصل ران می شوند.

محققان در مطالعه روی سیر دریافتند که در این ماده موادی به نام “دیالیل دیزولفید” وجود دارد که مقدار آنزیم های آسیب زننده به غضروف را در زمان تزریق آن به غضروف انسان در آزمایشگاه محدود می کند.

بنابراین مصرف مقدار بالای سیر در رژیم روزانه مقدار این ترکیب را در مفاصل بالا برده و می تواند منجر به درمان و پیشگیری از بروز التهاب مفصل ران شود.
iscanews

hi dr!
     
#327 | Posted: 18 Jul 2011 06:27
نوزادان پسر از تغذیه با شیر مادر بهره بیشتری می برند

پزشکان می گویند تغذیه با شیر مادر سبب افزایش ضریب هوشی فرزندان پسر می شود.

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، متخصصان دانشگاه غرب استرالیا در مطالعات اخیر خود دریافته اند که نوزادان پسر اگر تا شش ماهگی پیوسته از شیر مادر تغذیه کنند در سنین بالاتر و دوران مدرسه بازده تحصیلی مطلوب تر و بهتری در دروس ریاضیات، روخوانی، نوشتن و تلفظ واژه ها خواهند داشت.

تصور می شود که پیوند بین مادر و فرزند در طول مدت شیر دادن به نوزاد تقویت می شود و این پیوند می تواند بدین معنی باشد که مادرها در این مدت بیشتر متوجه و حامی کودکان خود هستند.

از سوی دیگر پسرها بویژه هنگام یادگیری به توجه مادر بیشتر واکنش نشان می دهند به همین خاطر می توان توجیه کرد که چرا تغذیه با شیر مادر تاثیر بیشتری روی هوش فرزندان پسر دارد.

به گزارش روزنامه تلگراف، این متخصصان هم چنین یادآور شدند که ممکن است در شیر مادر ترکیباتی وجود داشته باشد که به رشد مغذی کمک می کند.

این تاثیر در نوزادان پسر بیشتر آشکار می شود چون فاقد هورمونهای زنانه هستند و باید گفت که هورمونهای زنانه به عنوان ترکیباتی برای محافظت از مغز شناخته شده اند.

شرح این یافته در مجله «طب اطفال» منتشر شده است.

--------------------------------------------------------------------------

آلودگی هوا و افزایش خطر ابتلا به اوتیسم در کودکان

گروهی از متخصصان در آمریکا هشدار دادند در کودکانی که در نزدیکی بزرگراه ها متولد می شوند به دلیل آلودگی هوای بیشتر در این مناطق، احتمال ابتلا به اوتیسم دو برابر بیشتر است.

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، به گفته متخصصان بیمارستان اطفال لس آنجلس و دانشکده پزشکی دانشگاه کالیفرنیای جنوبی و انستیتو داویس، در این دانشگاه بین سالهای ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۶ نرخ تشخیص اختلال اوتیسم ۵۷ درصد افزایش یافته است.

مرکز کنترل و پیشگیری امراض آمریکا نیز این آمار را تایید کرده است.

مطالعات جدید تایید می کند که فاکتورهای محیط زیستی در کنار عامل خطرزای ژنتیک و وراثت می تواند سرنخ اصلی افزایش نرخ ابتلا به این بیماری باشد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، این متخصصان می گویند گروهی از مطالعات نشان داده است که تماس مادر با آلودگی هوا در طول بارداری با بروز مشکلات جسمی و رشدی در جنین ارتباط دارد.

همچنین تماس با آلودگی هوا در ماه های نخست پس از تولد باعث تاخیر در رشد ذهنی نوزاد می شود.
isna

hi dr!
     
#328 | Posted: 18 Jul 2011 06:27
افراد بالای ۳۰ سال کله پاچه نخورند

حجم بالای اسیدهای چرب ترانس در سوپ سیرابی و کله پاچه برای بدن مضر است.

به گزارش ایسنا دکتر کیومرث دانشور اظهار داشت: در صورت تمایل به مصرف کله پاچه و سیرابی باید فاکتورهای مختلفی را در نظر گفت، به طور مثال مصرف این ماده غذایی برای افراد بالای ۳۰ سال توصیه نمی شود؛ همچنین افرادی که دارای تحرک کم هستند بهتر است کله پاچ و سیرابی مصرف نکنند.

وی تصریح کرد: هر چند کله پاچه دارای حجم بالایی از پروتئین است، اما معمولا در سوپی غوطه ور است که دارای مقادیر زیادی اسیدهای چرب ترانس است که به شدت تاثیر منفی بر سلامت مصرف کننده دارد.

دانشور گفت: همچنین چربی های اشباع شده جز جدایی ناپذیری از این ماده غذایی است که برای بدن مضر است.

وی یادآور شد: مصرف کله پاچه از سوی دیگر پروسه هضم مواد غذایی را با مشکل مواجه می کند؛ به طور مثال پس از مصرف این ماده غذایی تا مدتها احساس گرسنگی به فرد دست نمی دهد زیرا به راحتی هضم نمی شود.

دانشور تاکید کرد: با توجه به تمامی شرایط یاد شده و در صورت رعایت نشدن موازین بهداشتی در هنگام مصرف، می توان استفاده از این ماده غذایی را بستر ساز ابتلا به بیماری های قلب عروقی تلقی کرد.
isna

hi dr!
     
#329 | Posted: 18 Jul 2011 06:28
عوامل ژنتیکی وکم خونی،بهبودزخمهای پوستی رابه تاخیرمی اندازند

میخچه بی درد و زگیل دردناک است بنابراین نباید این دو با یکدیگر اشتباه گرفته شوند.دکتر حسین طباطبایی در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا اظهار کرد: مردم به اشتباه فکر می کنند که هر ضایعه ای در کف پا، میخچه است این در حالیست که برخی از آنها زگیل است اما به علت قرار گرفتن در کف پا به طرف داخل پا برآمده شده و در ظاهر صاف است.

زگیل چون ویروسی است معمولا متعدد است اما میخچه بر اثر ویروس به وجود نمی آید و بندرت بیش از یک ضایعه است.

وی افزود: برخی از بیماران زگیل را با میخچه اشتباه می گیرند و خودسرانه درمان می کنند همین امر باعث افزایش تعداد زگیل می شود.

این متخصص پوست با اشاره به تبعات درمان خودسرانه زگیل و میخچه گفت: بیماران با این کار به پوست خود آسیب می رسانند و با وارد کردن خراش بر آن، باعث عفونت پوست می شوند. در این شرایط بیمار با عفونت و درد به پزشک مراجعه می کند.

وی درباره علت به وجود آمدن میخچه اظهار کرد: پوست به علت فشار مستمر بر نقاطی از بدن، ضخیم می شود تا استخوان و اعصاب زیر نقاط تحت فشار را از آسیب محافظت کند.

گاهی اوقات در مرکز پوست ضخیم شده، یک هسته ایجاد می شود که هنگام تحت فشار قرار گرفتن با اعصاب زیرین خود برخورد می کند و فرد احساس درد می کند این هسته، میخچه است.

این متخصص پوست درباره درمان میخچه گفت: گاهی اوقات با اسید، چسب میخچه و حتی جراحی، میخچه به روش علامتی درمان می شود.

در این شرایط ممکن است دوباره میخچه تشکیل شود اما در درمان علتی، علل به وجود آمدن بیماری درمان می شود.

در این مرحله بیمار به ارتوپد مراجعه می کند تا پزشک مدل پا را تصحیح کند، به این ترتیب فشار از نقطه ای که باعث ایجاد میخچه می شود، برداشته می شود.

وی افزود: ارتوپد می تواند این کار را با تجویز کفش طبی یا انجام جراحی در صورت لزوم انجام دهد اما گاهی اوقات پزشک به علت بالا بودن سن بیمار قادر به جراحی او نیست بنابراین چنین بیماری را تنها می توان به روش علامتی درمان کرد.

طباطبایی در پایان درباره علت دیر بهبود پیدا کردن زخمهای پوستی برخی از افراد گفت: عوامل ژنتیک، ابتلا به بیماریهایی مانند کم خونی فقر آهن و دیابت، ضعف سیستم دفاعی بدن، میزان عمق و ضخامت زخم، تداوم پیدا کردن یا نکردن عامل ایجاد کننده زخم در دیر بهبود پیدا کردن زخمهای پوستی موثر هستند.

در این شرایط با کنترل بیماریهای زمینه ای می توان روند بهبود زخمهای پوستی را تسریع کرد.

isna

hi dr!
     
#330 | Posted: 18 Jul 2011 06:30
مصرف بیش از حد میوه های خشک موجب چاقی می شود

میوه های خشک کالری بیشتری نسبت به میوه های تازه دارند به همین دلیل مصرف بیش از حد آنها موجب چاقی می شود.

تیرنگ نیستانی در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، افزود: فیبر و آنتی اکسیدانی که در میوه ها وجود دارد در لواشک آنها هم وجود دارد.

وی گفت: املاح میوه ای که به صورت لواشک یا آلوچه در می آید، کاهش پیدا نمی کند بلکه با جوشاندن، تغلیظ و خشک کردن، افزایش هم می یابد.

این متخصص تغذیه افزود: بسیاری از افرادی که نمی توانند هر روز با خودشان میوه به محل کارشان ببرند، می توانند کمی برگه های خشک آلو، هلو، زردآلو یا لواشک با خود همراه ببرند.

نیستانی گفت: بسیاری از میوه ها و سبزی ها منبع خوبی برای دریافت ویتامین C هستند که بخش زیادی از این ویتامین ، طی فرآیند خرد و خشک کردن، تخریب می شود و از بین می رود.

وی افزود: میوه های خشک و حتی لواشک هایی که به صورت بهداشتی و سالم تهیه می شوند، می توانند یک میان وعده خوب برای همه افراد باشند اما این خوراکی ها در مقایسه با میوه های تازه معادل خودشان، کالری بیشتری دارند و مصرف بی رویه آنها می تواند باعث چاقی شود و این نکته باید در مورد کودکان یا کسانی که اضافه وزن دارند، مورد توجه قرار گیرد.

=====================================

ترشی برای افراد بی اشتها مفید است

مصرف ترشی برای افراد بی اشتها به غذا مفید است و قسمتی از نیازهای بدن به ویتامین را تأمین می کند.

سیدضیاءالدین مظهری در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، افزود: ترشی یکی از چاشنی ها و طعم دهنده ها به غذا است که برای تهیه آن فرآیند نسبتاً طولانی لازم است.

وی گفت: با استفاده از این فرآیند می توان مواد غذایی فاسد شدنی را تا چند ماه سالم نگه داشت.

ترشی اگر از مواد اولیه خوب و تازه تهیه شده باشد، می تواند به عنوان یک چاشنی مناسب در کنار غذا مصرف شود.

این متخصص تغذیه افزود: ترشی هایی که از سرکه انگور خانگی تهیه شده مناسب تر است و مصرف ترشی برای کسانی که نسبت به غذا بی میل هستند، مناسب است.

مظهری اضافه کرد: اکثر ترشی هایی که در بازار وجود دارد به دلیل اینکه از سرکه های صنعتی استفاده می شود، مناسب نیستند و ترشی هایی که به صورت فله ای ارائه می شود، از نظر مواد اولیه، طرز تهیه یا وسیله ای که با آن ترشی را برمی دارند، اطمینانی وجود ندارد و حتی تهیه آنها نیز ممکن است در شرایط بهداشتی صورت نگرفته باشد که موجب ورود آلودگی به بدن می شود.

وی گفت: ترشی ها از مواد مختلفی مانند پیاز، کلم، سیر، هویج، کرفس و سیب زمینی ساخته شده است که همه این مواد دارای مواد معدنی مانند پتاسیم، ویتامین C، کلیسم و آهن دارند و قسمتی از نیازهای بدن را تأمین می کند.

این متخصص تغذیه افزود: در ساختن ترشی ها به دلیل اینکه نمک زیاد به آن اضافه می کنند برای افراد مبتلا به فشار خون مفید نیست و می تواند در کنار غذای خود از ماست استفاده کنند.
farsnews

hi dr!
     
صفحه  صفحه 33 از 60:  « پیشین  1  ...  32  33  34  ...  59  60  پسین » 
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش / پزشکی سلامت (آرشیو شماره دو) بالا
این تاپیک بسته شده. شما نمیتوانید چیزی در اینجا ارسال نمائید. 
Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti

Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites