خانه | ثبت نام | نظرسنجی | جستجو | موقعیت | قوانین   چت روم
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش /

پزشکی سلامت (آرشیو شماره دو)


صفحه  صفحه 34 از 60:  « پیشین  1  ...  33  34  35  ...  59  60  پسین »
leaderlover #331 | Posted: 18 Jul 2011 07:32
کاربر
 
آب لیمو برای درمان سنگ کلیه مفید است

سنگ کلیه یکی از دردناکترین مشکلات پزشکی بر روی کره زمین است که سالانه ده ها هزار نفر را راهی اتاق اورژانس می کند.

به گزارش سرویس «بهداشت و درمان» ایسنا، متخصصان علوم پزشکی در انگلیس توصیه می کنند که نوشیدن حتی مقدار کمی از آب لیموی تازه به صورت روزانه روشی موثر برای پیشگیری از تشکیل این سنگ های دردناک است.

درد سنگ کلیه نه تنها خیلی شدید است، بلکه بسیار هم ترسناک و نگران کننده است، چون به طور کاملا ناگهانی آغاز می شود. کسانی که نمی دانند به سنگ کلیه مبتلا هستند، وقتی درد آن ها شروع می شود به قدری شدید است که آن ها تصور می کنند در حال مرگ هستند.

به گزارش روزنامه ساندی تایمز، این سنگ ها بلورهای بسیار کوچکی به اندازه دانه های شن یا حتی کوچک تر هستند که در مجاری ادراری تشکیل می شوند و این درد شدید را ایجاد می کنند اما بسیاری از این بلورها به خودی خود و حتی بدون درمان های پزشکی از بدن خارج می شوند.

وقتی فردی یک بار سابقه ابتلا به سنگ کلیه را داشته باشد، احتمال این که بار دوم با این مشکل مواجه شود، ۵۰ درصد است و به همین خاطر این افراد بیشتر باید مراقب رژیم غذایی خود باشند و با نوشیدن مایعات زیاد مانع از بازگشت مجدد بیماری شوند.

این متخصصان می گویند: یک راه کار ساده، موثر و در عین حال ارزان قیمت برای جلوگیری از تشکیل سنگ کلیه مصرف آب مرکبات به ویژه آب لیمو است که راه حلی کارآمد و امیدبخش برای این بیماران است.
isna

====================================

گوشت شتر برای افزایش قوای بدن مفید است

مصرف گوشت شتر برای افزایش قوای بدن، رفع تب و کنترل روماتیسم می تواند مفید باشد.

مرتضی صفوی در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، افزود: گوشت شتر از لحاظ شکل ظاهری شبیه گوشت گوسفند است.

این گوشت از سدیم بیشتری بر خوردار است اما میزان پتاسیم آن کمتر است و گوشت شتر منبع بسیار برای بسیاری از مواد غذایی مهم و مورد نیاز بدن است.

این متخصص تغذیه افزود: این گوشت حاوی پروتئین های با ارزش غذایی بالا و تعدادی از ویتامین های مفید و مورد نیاز بدن نظیر ویتامین های گروه B و برخی از عناصر معدنی مهم نظیر آهن و فسفر و کلسیم است.

صفوی گفت: مصرف گوشت شتر برای افزایش قوای جنسی، ضد تب و رماتیسم و ضد بواسیر و رفع طب مفید است.

farsnews
hi dr!
      
leaderlover #332 | Posted: 18 Jul 2011 07:32
کاربر
 
مصرف «شیشه» عوارض شدید قلبی و پوستی دارد

عوارض کلیوی، قلبی و جنسی از پیامدهای مصرف «شیشه» است، زیرا این ماده خطرناک عروق تمام بدن را درگیر می کند.

علی فرهودیان در گفت وگو با فارس، اظهار کرد: شیشه در اکثر افراد میل جنسی را افزایش نمی دهد بلکه یک مهارگسیختگی جنسی ایجاد می کند که فرد اگر در گذشته در مورد ارتباطات خاص جنسی و پرخطر مراقبت هایی انجام می داد، دیگر مهار خود را از دست می دهد.

وی افزود: بیشتر پژوهش ها نشان می دهد شیشه میل جنسی را کم می کند، اما اضطراب فرد را در ارتباطات پرخطر و بیماری زای جنسی کاهش می دهد، لذا فرد فکر می کند میل جنسی اش افزایش یافته و دست به رفتارهای جنسی بیشتر و پر مخاطره ای می زند.

فرهودیان تصریح کرد: اولین عارضه مصرف شیشه شدت اعتیاد آن است که به منطقه لذت مغزی آسیب می زند و موجب می شود ولع مصرف آن آنقدر شدید شود که فرد خیلی سخت بتواند آن را کنار بگذارد.

وی با بیان این که علت اعتیاد شدید شیشه همین موضوع است، خاطرنشان کرد: شیشه در تمام ارگان های بدن به دلیل این که عروق را درگیر می کند، می تواند عواقب شدیدی از جمله سکته های قلبی، مغزی، کلیوی، پوستی و کبدی را در پی داشته باشد.

=================================

با استفاده از مواد غذایی حاوی آهن و کلسیم به مقابله با آلودگی هوا بروید!

یک متخصص تغذیه با تاکید بر استفاده از گروه ۵ گانه مواد غذایی بویژه مواد حاوی آهن و کلسیم هنگام آلودگی هوا برای جلوگیری از جذب فلزات سنگین و سمی موجود در هوای آلوده گفت: گرسنگی موجب افزایش جذب فلزات سنگین در بدن می شود.

دکتر نسرین امیدوار عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا منطقه علوم پزشکی تهران، اظهار داشت: در شرایط آلودگی هوا اگر بدن به مدت طولانی مواد غذایی دریافت نکرده و گرسنه باشد احتمال این که فلزات سمی موجود در هوا بیشتر جذب بدن شوند بسیار زیاد است.

وی افزود: در این شرایط افراد نباید گرسنه از منزل خارج شوند و حتما باید یک رژیم غذایی حاوی گروه ۵ گانه مواد غذایی یعنی گروه نان، سبزیها، میوه ها، گروه گوشت و لبنیات را دریافت کنند.

این متخصص تغذیه ادامه داد: افراد باید مواد غذایی حاوی آهن و کلسیم را در این رژیم بگنجانند تا شاید بتوان از این طریق تا حدی از جذب مواد و فلزات سمی موجود در هوا جلوگیری کرد.

دکتر امیدوار گفت: مصرف میوه ها و نوشیدن مایعات فراوان نیز بسیار مفید و مناسب است.

در مجموع دریافت کامل مواد غذایی موجب می شود که سلول ها حس سیری داشته باشند و کمتر مواد و فلزات سمی ناشی از آلودگی هوا را جذب و دریافت کنند.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصریح کرد: البته جذب بخشی از فلزات سنگین و سمی موجود در هوای آلوده توسط سلول ها اجتناب ناپذیر است.

این متخصص تغذیه در خصوص تجویز و دریافت مکمل های حاوی آهن و کلسیم اظهار داشت: تجویز این مکمل ها برای سالمندان و افرادی که دچار کمبود این مواد در بدن خود هستند برای مقابله با آلودگی هوا مناسب است.
isna
hi dr!
      
leaderlover #333 | Posted: 18 Jul 2011 07:33
کاربر
 
بیمار مبتلا به سرطان پوست به روش «موز» در کشور جراحی شد

برای نخستین بار در ایران، پوست بینی بیماری مبتلا به سرطان پوست به روش «موز» در مرکز تحقیقات پوست و جذام جراحی شد.

دکتر نوید بوذری متخصص و جراح پوست دانشگاه هاروارد که این عمل جراحی را انجام می دهد در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا افزود: دکتر فردریک موز، یک جراح آمریکایی بود که حدود ۶۰ سال پیش این روش جراحی را پایه گذاری کرد.

در این روش، جراح می تواند از خارج شدن تمام بافت سرطانی از بدن اطمینان پیدا کند به گونه ای که زمانی که بیمار در اتاق جراحی تحت عمل است، بافت های برداشته شده را زیر میکروسکوپ بررسی می کند تا از پاک شدن بدن از سلول های سرطانی مطمئن شود بنابراین با استفاده از این روش بیمار به احتمال ۹۹ درصد به طور قطعی درمان می شود.

وی، خارج نشدن بافت های سالم پوست از بدن را یکی دیگر از مزایای استفاده از روش جراحی «موز» برشمرد و گفت: پیش از استفاده از این روش، جراحان پوست برای جلوگیری از عود سرطان علاوه بر بافت های سرطانی، بخشی از پوست سالم بدن را خارج می کردند این در حالی است که حفظ پوست سالم برخی از بخش های بدن مانند پلک و بینی از اهمیت زیادی برخوردار است.

با توجه به این نکته و با استفاده از تکنیک «موز» فقط بافتهای سرطانی از بدن خارج می شود بدین ترتیب پوست کمتر آسیب می بیند.

این جراح و متخصص پوست دانشگاه هاروارد با اشاره به بیماری که تحت عمل جراحی به روش«موز» در ایران قرار گرفت، گفت: او به مدت ۱۳ سال مبتلا به سرطان پوست از نوع BCC روی بینی بود و با روش های درمانی مختلف مانند اشعه درمانی و جراحی بهبود پیدا نکرده بود.

بوذری در پایان درباره میزان رواج روش جراحی «موز» در آمریکا گفت: تقریبا بیشتر سرطانهای پوست در ناحیه سر و گردن در آمریکا به روش موز درمان می شود و این عمل در ایالت های مختلف رواج زیادی دارد.


isna
hi dr!
      
leaderlover #334 | Posted: 18 Jul 2011 07:34
کاربر
 
از مایکروویو فاصله بگیرید

استفاده مداوم از مایکروویو توصیه نمی شود، هنگام روشن بودن این وسیله نیز رعایت فاصله یک متری ضروری است زیرا احتمال نشت اشعه از بین لولاها و لاستیک دور آن وجود دارد.

علی گورانی، کارشناس بهداشت پرتوهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان این مطلب به فارس گفت: درون مایکروویو یک نوسان ساز و یک مولد موج قرار دارد.

این نوسان ساز امواج را با طول موج های کوتاه تولید می کند و در واقع این وسیله حدود ۳۰۰ مگاهرتز، یعنی ۳۰۰ میلیون بار در ثانیه نوسان ایجاد می کند که این امر باعث گرم شدن غذا می شود.

وی ادامه داد: وقتی که مولکول های مواد غذایی به خصوص موادی که امکان حرکتشان زیاد است مثل مولکول های آب، با سرعت ۳۰۰ میلیون بار در ثانیه به لرزش در می آیند و به هم ساییده می شوند و به دلیل این که میزان دفعات ساییدگی در ثانیه خیلی بالاست، ظرف مدت کوتاهی ایجاد حرارت کرده و غذا سریع گرم می شود.

گورانی با تأکید بر این که افراد در مواقع روشن بودن مایکروویو از این وسیله فاصله داشته باشند، افزود: بهتر است افراد کمتر از این وسیله استفاده کنند و در هنگام روشن بودن، رعایت فاصله یک متری توصیه می شود زیرا بعد از گذشت مدت زمانی از استفاده مایکروویو و براثر باز و بسته شدن های مکرر، شکاف هایی بین لولاها و لاستیک دور آن به وجود می آید که ممکن است نشت اشعه اتفاق بیفتد که این امر برای سلامتی مضر خواهد بود.

وی تصریح کرد: وسایل فلزی را درون مایکروویو نگذارند زیرا احتمال اصطکاک خیلی شدید و مختل شدن دستگاه و آسیب به ظرف و مواد غذایی را در پی خواهد داشت و توصیه می شود حتی المقدور درهای ظروفی را که درون مایکروویو قرار می دهند بردارند زیرا درهای بسته باعث تجمع بخار درون ظرف شده و در برخی موارد باعث ترکیدگی می شود.

========================


هویج در جوان ماندن سلول های بدن موثر است

هویج در جوان ماندن و برقراری ارتباط بین سلول ها نقش مهمی برعهده دارد و دیابتی ها بدون هیچ نگرانی، می توانند از آن استفاده کنند.

مسعود کیمیاگر در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، افزود: هویج یکی از سبزی های ریشه ای است و سرشار از بتاکاروتن (پیش ساز ویتامین A) است وگیاهی ۲ساله معمولاً به رنگ نارنجی، سفید یا مخلوطی از قرمز و سفید است.

وی گفت: کاروتن، بتاکاروتن، آلفا کاروتن، لیکوپن، لوتئین، زئازانتین در هویج وجود دارد. در گذشته هویج را به دلیل داشتن بتاکاروتن مصرف می کردند ولی هویج در جوان ماندن سلول ها برقراری ارتباط بین سلول ها نقش مهمی برعهده دارد.

این متخصص تغذیه افزود: هویج سرشار از فیبر است و ۳ تا ۷ درصد قند دارد. قند هویج نسبت به سبزی ها بالا است و نسبت به میوه ها پایین است. هویج منبعی غنی از فیبر خوراکی، آنتی اکسیدان ها و مواد معدنی است.

کیمیاگر گفت: دیابتی ها می توانند از هویج استفاده کنند. آب هویج و آب میوه ها را برای دیابتی ها توصیه نمی کنیم. هویج جزو سبزی های مفید است و برای سلامت بدن از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی افزود: هویج یک سبزی ریشه دار است که می توان آن را خام یا خردشده یا رنده شده در سالاد خورد و بیشتر در پخت سوپ ها و خورش ها کاربرد دارد.

farsnews
hi dr!
      
leaderlover #335 | Posted: 18 Jul 2011 07:36
کاربر
 
مصرف گندم سبوس دار فشار خون را کاهش می دهد

مصرف گندم به صورت سبوس دار باعث کاهش فشار خون می شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، دانشمندان به تازگی اعلام کردند که غذاهایی که با گندم سبوس دار تهیه می شوند می تواند فشار خون را کاهش دهد.

گروهی از محققان دانشگاه "Aberdeen " اعلام کردند که غذاهایی که با گندم سبوس دار تهیه می شوند مثل حریره فرنی، نان و کیک های کوچک می توانند برای سلامتی بسیار مفید باشند.

این تحقیقات روی بیش از ۲۰۰ داوطلب انجام شده و این افراد در طی روز ۳ بار از غذاهایی که با گندم سبوس دار تهیه می شد، مصرف کردند.

فرنک تیس سرپرست این مطالعات گفت: نتایج این تحقیقات می تواند تبلیغی برای محصولات و غذاهای اسکاتلندی باشد زیرا آن ها در بیشتر غذاهای خود از گندم سبوس دار استفاده می کنند.

وی افزود: این غذاها برای فشار خون بسیار مفید هستند. بیماری فشار خون بالا باعث افزایش احتمال بروز بیماری های قلبی و سکته می شود.

================================


رعایت اعتدال در خوردن غذای نذری

در خوردن نذورات و غذاهایی که در روزهای عزاداری یا اعیاد اسلامی تهیه و توزیع می شود نباید جانب اعتدال را از دست داد.

دکتر محمدرضا وفا در گفت وگو با ایرنا افزود: غذاهایی که اغلب بسیار چرب، خیلی شیرین یا پر نمک تهیه می شوند، برای سلامت همه افراد بویژه افراد چاق، دارای اضافه وزن و کسانی که بیماری های متابولیک همچون دیابت، پرفشاری خون یا بیماری های قلبی ـ عروقی دارند، خطرناک است.

وی افزود: در غذاهایی چون حلوا یا شربت های مختلف که به عنوان نذری تهیه می شود میزان قابل توجهی چربی، نشاسته و قندهای ساده وجود دارد که برای برخی افراد مخاطره آمیز است.

وفا اضافه کرد: همه افراد می توانند برای تبرک و برکت، از این مواد غذایی استفاده کنند اما باید بشدت از پرخوری و بی محابا مصرف کردن این مواد غذایی خودداری کنند.

این متخصص تغذیه در مورد کسانی که نذر دارند و نذری تهیه می کنند، گفت: چون این نذروات اغلب در سطح وسیع و حجم زیاد تهیه می شوند، باید افرادی که اقدام به تهیه این مواد می کنند مجوزهای بهداشتی از مراکز مرتبط داشته باشند و نکات بهداشتی را به طور کامل رعایت کنند.

این دانشیار دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: افرادی که نذورات را تهیه می کنند ضمن رعایت نکات بهداشتی، باید به نکات پزشکی و مصرف کمتر روغن، شیرینی و نمک توجه داشته باشند.

وفا توضیح داد: از آنجا که امروزه ما در کشور با معضل چاقی و اضافه وزن مواجه هستیم و چاقی، خود می تواند در بروز بیماری هایی چون دیابت و نارسایی کلیه موثر باشد، بهتر است تولیدکنندگان مواد غذایی بویژه کسانی که مواد غذایی نذری تهیه می کنند، به این نکته توجه جدی داشته باشند.

این متخصص تغذیه اضافه کرد: والدین از خوراندن غذاها یا نوشیدنی های پرچرب و شیرین قبل از وعده های اصلی به کودکانشان خودداری کنند؛ زیرا این مواد موجب سیری کاذب در آنان می شود.

jamejamonline
hi dr!
      
leaderlover #336 | Posted: 18 Jul 2011 07:37
کاربر
 
دیابتی ها ورزش را از یاد نبرند

بررسی های جدید صورت گرفته در دانشکده طب ورزشی امریکا و انجمن دیابت امریکا نشان می دهد که قند خون افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ با انجام ۱۵۰ دقیقه یا ۳ روز ورزش سبک تا شدید در هفته مانند ایروبیک به طور قابل ملاحظه ای کاهش پیدا می کند.

به گزارش گروه علمی پژوهشی باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز"، به نقل از WebMD ، ورزش کردن خطر بروز بیماری دیابت را کاهش می دهد و از سوی دیگر می تواند به متعادل شدن قند خون و هورمون انسولین در افراد مبتلا کمک کند.

ورزش هایی از قبیل تمرین های استقامت، کار با وزنه و پرورش اندام و ایروبیک در بهبود علائم دیابت بسیار مؤثرند.

ورزش کردن در افراد دیابتی همچنین میزان چربی های بدن و نیز کلسترول خون را کاهش داده و به کاهش وزن در این بیماران کمک می کند.

یکی از بهترین ورزش ها برای این افراد ایروبیک است که شدت و مدت انجام آن تأثیر زیستی بسیار مفیدی دارد که شاید سایر ورزش ها این اثر را نداشته باشند.

اگر شما هم به عنوان یک بیمار مبتلا به دیابت به خاطر وزن زیاد و یا بیماری زمینه ای انگیزه ای برای ورزش ندارید مطمئن باشید که هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت و به راحتی می توانید ورزش کنید و از فواید آن بهره مند گردید.

=============================


آلودگی هوا احتمال ناهنجاری در جنین را افزایش می دهد

رئیس بیمارستان شهید اکبرآبادی گفت: آلودگی هوا بروز سقط جنین و احتمال ناهنجاری جنین را افزایش می دهد.

مریم کاشانیان در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس افزود: آلودگی هوا بر جنین تأثیرگذار است و زمانی که آلودگی هوا بر سلامت مادر تأثیر می گذارد سلامت جنین نیز تحت شعاع قرار می گیرد.

وی گفت: آلودگی هوا در رشد جنین اختلال ایجاد می کند، جنین اکسیژن خود را از مادر دریافت می کند و زمانی که اکسیژن مناسب به مادر نرسد به جنین نیز نمی رسد و جنین صدمه می بیند.

رئیس بیمارستان شهید اکبرآبادی افزود: آلودگی هوا می تواند بروز سقط جنین را افزایش دهد و احتمال بروز ناهنجاری در جنین را افزایش می دهد اما معمولاً زمانی که ناهنجاری های جنینی اتفاق می افتد جنین سقط می شود و به دنیا نمی آید.

کاشانیان اضافه کرد: برای پیشگیری از این عوارض به مادران باردار توصیه می شود که در زمان آلودگی هوا از منزل خارج نشوند.
farsnews
hi dr!
      
leaderlover #337 | Posted: 18 Jul 2011 07:38
کاربر
 
کشف ژن مقاوم به درمان HIV

حدود ۳۸ میلیون نفر در سراسر جهان آلوده به ویروس HIV هستند و سالانه ۱۴ میلیون نفر به این آمار اضافه می شود.

بنابراین محققان باید برای طراحی درمان های جدید و مؤثر در طولانی مدت چگونگی تغییر ویروس ها و مقاومت آن ها را در مقابل درمان های دارویی پیدا کنند.

به گزارش گروه علمی پژوهشی باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز"، به نقل از Science Daily ، محققان و مهندسان دانشگاه ویکتوریا در شناخت تغییرات ویروس HIV و چگونگی درمان آن به پیشرفت هایی دست پیدا کردند.

تغییرات ویروسی با سرعت بسیار بالایی رخ می دهند که به دلیل مقاومت در مقابل درمان های دارویی برای بیماران مبتلا به HIV مشکل زاست.

محققان در بررسی های جدید خود ۱۵۰۰ نسخه جدید از این ویروس ها را شناسایی کردند که تا به حال با آن ها برخورد نکرده بودند.

این کشف به ان ها کمک می کند تا ژن های خاصی از ویروس را که در مقابل درمان های دارویی مقاومت می کنند، مشخص کنند که به کشف درمان های مؤثر کمک خواهد کرد.

محققان برای مطالعه این ویروس های متفاوت باید آن ها را میلیون ها بار کپی کنند به خصوص اگر این ویروس ها مربوط به ویروس های پیچیده HIV باشند ولی چون این کار با خطر تکثیر ویروس های واگیردار خطرناک روبروست، محققان از انجام این عمل سرباز می زنند.

آن ها مواد ژنتیکی را از ویروس HIV جدا کردند بنابراینپیش از کپی کردن آن ها دیگر زنده نیستند.

محققان ویروس گرفته شده از نمونه کوچکی از بیماری که سال ها مبتلا به HIV بوده و در مقابل داروهای به کار برده شده مقاومت می کرده، کپی کردند و آرایش ژنتیکی آن را مورد مطالعه قرار دادند.

این روش به محققان امکان می دهد که میلیون ها مولکول را در آن واحد بررسی کنند.


================================


مصرف آسپرین از ابتلا به سرطان جلوگیری می کند

مصرف روزانه آسپرین دز پایین از ابتلا به سرطان جلوگیری می کند.

به گزارش خبرگزاری فارس، محققان اعلام کردند که مصرف روزانه آسپرین دز کم (۷۵ میلی گرم) به طور جدی میزان میزان مرگ ناشی از سرطان های شایع را کاهش می دهد.

تحقیقات و مطالعات در دانشگاه آکسفورد و سایر مراکز تحقیقاتی دیگر نشان می دهد که مصرف آسپرین مرگ های ناشی از سرطان را حداقل یک پنجم کاهش می دهد.

نتایج این تحقیقات در مجله "Lancet " به چاپ رسیده که در این مطالعات ۲۵ هزار نفر مورد آزمایش و مطالعه قرار گرفته اند.

هم اکنون قرص آسپرین برای جلوگیری از بیماری ها و حملات قلبی مورد استفاده قرار می گیرد و فواید این قرص برای این بیماری ها شناخته شده است، اما مصرف این دارو باعث خونریزی معده و روده می شود.

در این تحقیقات محققان خطرها و فواید داروی آسپرین را مورد بررسی قرار داده اند و اعلام کردند که آسپرین در مقابله با بیماری سرطان بسیار مؤثر است.

بیمارانی آسپرین مصرف می کردند ۲۵ درصد کمتر از افراد دیگر در طی دوره مطالعات، در معرض خطر مرگ ناشی از سرطان قرار داشتند و همچنین ۱۰ درصد کمتر از بیمارن مبتلا به بیماری های دیگر در مقایسه با بیمارانی که آسپرین دریافت نکردند، در معرض خطر مرگ قرار داشتند.

farsnews
hi dr!
      
leaderlover #338 | Posted: 18 Jul 2011 07:40
کاربر
 
مصرف پای کدو حلوایی، عمر شما را طولانی می کند

کسانی که علاقه به خوردن پای کدو حلوایی دارند، عمرشان طولانی تر می شود.

به گزارش سرویس «بهداشت و درمان» ایسنا، این متخصصان می گویند: به نظر می رسد ماده آلفا ـ کاروتن موجود در کدو حلوایی یکی از مواد طبیعی است که این نقش مفید و مهم را ایفا می کند.

آلفا ـ کاروتن در بسیاری از میوه هایی که به رنگ زرد پرتقالی هستند، وجود دارد و در حفظ سلامت بدن بسیار مهم است.

علاوه بر این، ماده دیگری به نام بیت ـ کاروتن هم در کدو حلوایی وجود دارد که زیر مجموعه بتاکاروتن است و مزایای بسیار زیادی برای سلامت بدن به ویژه خاصیت ضد سرطانی دارد.

این مواد با یکدیگر بدن را سالم تر و شاداب تر نگه می دارند و بر طول عمر انسان می افزایند.

به گزارش پایگاه اینترنتی هلت کرنیوز، گروه خاصی از متخصصان در مرکز کنترل و پیشگیری امراض آمریکا اخیرا مطالعات دقیق تری را روی تاثیرات آلفاکاروتن روی بدن در صورت مصرف مداوم و برای یک دوره کافی طولانی، انجام داده اند.

آن ها متوجه شدند: با مصرف پای کدو حلوایی یا همان کدو تنبل احتمال ابتلا به بسیاری از بیماری ها به میزان چشمگیری کاهش می یابد و بر طول عمر انسان افزوده می شود.

=========================

در ماه های سرد سال، خشکبار را به رژیم غذایی خود اضافه کنید

متخصصان تغذیه توصیه می کنند که در ماه های سرد پائیز و زمستان، افزودن خشکبار شامل میوه های خشک، مغز ها و دانه های روغنی موجود در بازار به رژیم غذایی روزانه انتخابی مناسب و موثر برای افزایش طاقت بدن و تقویت سیستم ایمنی است.

به گزارش سرویس «بهداشت و درمان» ایسنا، برای افرادی که قصد دارند، واقعا سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنند، بهترین خشکبار برای افزایش ایمنی بدن شامل گردو و پس از آن بادام و پسته هستند.

گردو حاوی بیشترین میزان آنتی اکسیدان ها است و برای کاهش احتمال بروز مشکلات بهداشت روانی مثل اضطراب و افسردگی بسیار مفید است.

بادام هم منبع غنی از ویتامین E و حاوی بیوتین است که به سلامت موها و پوست کمک می کند. دانه های روغنی هم مزایای مشابه مغز خشکبار دارند و اغلب به عنوان تقویت کننده سیستم ایمنی بدن عمل می کنند و برای کمک به تقویت توان بدن در برابر عفونت ها موثر هستند.

به گزارش شبکه خبری تورنتو نیوز، تخمه کدو نیز حاوی مقادیر بالای آهن است که برای مبتلایان به کم خونی، کاهش مشکلات پروستات و مقابله با سنگ کلیه مفید است.

هسته گریپ فرود نیز در کاهش عفونت های تب خالی نقش دارد. دانه های گیاه کتان هم مشکلات پوستی را بهبود می دهند، علائم یائسگی را بهبود می بخشند و کلسترول خون را پایین می آورند.

===============================

پروتئین زیاد و نشاسته کم کلید یک رژیم لاغری موثر

مصرف پروتئین بیشتر و نشاسته کمتر نقش مهمی در رژیم گرفتن دارد.


کارشناسان دانشگاه کوپنهاگ می گویند: اگر می خواهید با رژیم گرفتن وزن خود را کاهش دهید، باید رژیمی را دنبال کنید که حاوی پروتئین بیشتر، فرآورده های لبنی کمتر و همچنین نشاسته کمتر مثل برنج و گندم سفید و تصفیه شده باشد.

با این رژیم غذایی اکثر افرادی که قصد کاهش وزن دارند، می توانند تا حد سیر شدن غذا بخورند، بدون این که به وزنشان افزوده شود.

به گزارش پایگاه اینترنتی یان، کارشناسان با انجام مطالعاتی گسترده به تاثیر این رژیم غذایی در کاهش وزن دست یافته اند و نتایج مطالعات خود را در مجله پزشکی نیوانگلند منتشر کرده اند.

این مطالعه روی ۷۷۲ خانواده اروپایی انجام شده که شامل ۹۳۸ فرد بالغ و ۸۲۷ کودک بوده اند. این افراد شش ماه تحت مطالعه قرار داشتند، نتیجه نوع و رژیم غذایی که برایشان تعیین شده بود، به دقت بررسی شد.

در پایان مشخص شد افرادی که نشاسته کمتری می خورند اما در عوض از پروتئین بیشتری مصرف می کنند، معمولا اضافه وزن نخواهند داشت.
isna
hi dr!
      
leaderlover #339 | Posted: 18 Jul 2011 07:41
کاربر
 
تقویت حافظه با خوردن تخم مرغ

تخم مرغ حاوی انواع ویتامین های گروه B است و برای ارتقای نیروی حافظه مفید است.

احمد رضا درستی مطلق در گفت و گو با فارس، افزود: تغذیه مناسب علاوه بر اثر بر عملکرد جسمی، تأثیر فوق العاده ای بر عملکرد روانی و مغزی انسان دارد.

وی گفت: کمبودهای تغذیه ای می تواند بیماری های روانی و روحی را ایجاد یا تشدید کند و به همین ترتیب ناراحتی های روحی نیز با تأثیر برمقدار دریافت مواد غذایی، اثرات جسمی را بر فرد تحمیل می کند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: بیوتین یا ویتامین B۱ از جمله ویتامین هایی است که در تمام مواد غذایی یافت می شود و در صورتی که غذای افراد به طور عمدی کمبود داشته باشد، علائم کمبود شامل بی حالی شدید، افسردگی و پرخوابی ظاهر می شود.

درستی گفت: منابع غذایی از قبیل تخم مرغ، جگر، گل کلم، قارچ، موز، هندوانه، توت فرنگی و بادام زمینی حاوی آن هستند.

در سفیده تخم مرغ نپخته ماده ای به نام آویدین وجود دارد که از جذب این ویتامین جلوگیری می کند و لازم است تخم مرغ بخوبی پخته و سپس مصرف شود.

وی اضافه کرد: تخم مرغ حاوی انواع ویتامین های گروه B است و برای ارتقای نیروی حافظه مناسب است و باعث تمرکز بهتر حواس می شود. ضمنا بهتر است تخم مرغ با نان سبوس دار خورده شود.

======================

تومورهای هیپوفیز خوش خیم بوده و باعث مرگ نمی شوند


تومورهای هیپوفیز معمولا خوش خیم هستند و باعث مرگ نمی شوند.

دکتر ابوالقاسم رحیم دل در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا منطقه یزد، با بیان این که تومورهای هیپوفیز باعث اختلال دید و سردردهای زیاد می شود، اظهار داشت: این تومورها ممکن است در زنان باعث اختلالات قاعدگی شده و در مردان سردرد، تاری دید و حتی به صورت اختلالات جنسی بروز کند.

وی علائم دیگر این بیماری را اثر گذاشتن بر روی هورمون های تیروئید عنوان کرد و افزود: علائم مهم آن ترشح شیر از پستان مادر است.

دکتر رحیم دل خاطرنشان کرد: در بسیاری از اوقات، اگر این تومورها کمتر از یک سانت باشند به درمان دارویی پاسخ می دهند و در موارد دیگر اقدام به جراحی کمک کننده است.
isna
hi dr!
      
leaderlover #340 | Posted: 18 Jul 2011 07:42
کاربر
 
هیچ کرم یا قرصی نمی تواند پوست صورت را جوان کند

هیچ کرم یا قرصی نمی تواند پوست صورت را جوان کند و تبلیغات ماهواره ای این محصولات غیرعلمی و بیشتر برای تجارت و سودآوری است.

محسن نراقی در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اظهار داشت: متأسفانه تبلیغات در مورد کرم های جوان سازی صورت و قرص های ویژه این کار در ماهواره ها به شدت زیاد شده است که مبنای علمی ندارد و صرفاً براساس انگیزه های تجاری تبلیغ می شود.

وی افزود: اثبات کارایی هر محصول بهداشتی و دارویی باید ابتدا در مجامع علمی معتبر انجام و بعد اعلام شود اما متأسفانه به دلیل اینکه افراد می خواهند هر روشی را تجربه کنند تا به بی اثر بودن آن پی ببرند، این تبلیغات وجود دارد.

نراقی گفت: این محصولات نه تنها مفید نیستند بلکه ضررهایی هم دارند لذا مردم باید دقت کنند که روش های درمانی خود را از متخصصان مورد تأیید کسب کنند و کرم ها و قرص های جوان سازی صورت مورد تایید ما نیست.

وی اضافه کرد: در روش های جوان سازی صورت ۲ نوع روش جراحی و غیر جراحی وجود دارد که هر دو روش هم قابل انجام است و روش های غیرجراحی نیز در حال حاضر معمول است اما توسط متخصصان باید تجویز شود.

رئیس مرکز تحقیقات راینولوژی کشور یادآور شد: متاسفانه در این کرم ها و قرص های تبلیغی ماهواره ای موادی به عنوان نگهدارنده استفاده می شود که موجب عوارض پوستی می شود.

وی گفت: مهمترین اصل برای جوان نگه داشتن پوست صورت پیشگیری از آفتاب و عدم مصرف سیگار است که مورد دوم می تواند پوست صورت را چند سال پیر کند.

همچنین تغذیه مناسب، نوشیدن مقدار زیادی آب، جلوگیری از استرس های زیاد و مصرف میوه ها و سبزیجات کافی در جوان نگه داشتن پوست تاثیر بسزایی دارد.

نراقی ادامه داد: کرم های جوان سازی صورت و دستگاه های کوچک کننده بینی که تبلیغات ماهواره ای آن به شدت افزایش یافته است گمراه کننده هستند و سبب فریب خوردن افراد می شود اما مردم باید بدانند که این موارد و دستگاه ها جنبه علمی ندارد و هیچ کرم یا قرصی نمی تواند کار جوان سازی صورت را به صورت علمی انجام دهد.

وی افزود: کرم های ضد آفتاب می توانند در پیشگیری از پیر شدن پوست موثر باشند اما متاسفانه کرم های تبلیغی گاهی اوقات عوارض زیادی دارد و لازم است مردم درباره آن تحقیق کنند.
hi dr!
      
صفحه  صفحه 34 از 60:  « پیشین  1  ...  33  34  35  ...  59  60  پسین » 
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش / پزشکی سلامت (آرشیو شماره دو)

این تاپیک بسته شده. شما نمیتوانید چیزی در اینجا ارسال نمائید.


 

 

Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti
Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites
↑ بالا