خانه | ثبت نام | نظرسنجی | جستجو | موقعیت | قوانین   چت روم
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش /

پزشکی سلامت (آرشیو شماره دو)


صفحه  صفحه 48 از 60:  « پیشین  1  ...  47  48  49  ...  59  60  پسین »
leaderlover #471 | Posted: 19 Jul 2011 06:07
کاربر
 
برای اولین بار در جهان، عمل پیوند قرنیه مصنوعی انجام شد

برای اولین بار پیوند قرنیه مصنوعی تهیه شده در آزمایشگاه به چشم بیماران طی یک عمل جراحی انجام شد و میلیون ها بیمار مبتلا به کم بینایی را امیدوار کرد.

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، دانشمندان امیدوارند که این پیشرفت بویژه از فهرست بیمارانی که سالانه در صف دریافت قرنیه پیوندی هستند، خواهد کاست.

تکنیک جدید شامل رشد بافت انسانی یا کلاژن در آزمایشگاه و سپس شکل دهی به آن با استفاده از یک قالب لنز چشمی است. سپس طی عمل جراحی بافت های آسیب دیده و زخمی از جلوی چشم بیمار برداشته می شود و این قرنیه بیومصنوعی در همان محل جایگزین می شود.

به گزارش روزنامه تلگراف، در نهایت سلول ها و رشته های عصبی موجود در چشم روی قرنیه مصنوعی رشد می کنند و با تمام بافت چشم هماهنگ می شود.

به گفته محققان، نخستین مرحله آزمایش این عمل پیوند نتایج موفقیت آمیزی داشته است و در برخی از بیماران قدرت بینایی به طور کامل بازگشته است.
isna
hi dr!
      
leaderlover #472 | Posted: 19 Jul 2011 06:07
کاربر
 
نوشیدن آب قبل از غذا به کاهش وزن کمک می کند

محققان در آمریکا می گویند که نوشیدن آب قبل از غذا می تواند به کاهش وزن بدن کمک کند.

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا از خوزستان، دانشمندان در ویرجینیا دریافتند: افرادی که رژیم دارند در صورت نوشیدن دو لیوان آب پیش از هر وعده غذایی، پنج پوند (دو کیلو و ۲۷۰ گرم) وزن کم می کنند. آنها این موضوع را بر روی ۴۸ بزرگسال که طی ۱۲ هفته به دو گروه تقسیم شدند، آزمایش کردند.

محققان می گویند: در حالی که نوشیدن آب ـ با کالری صفر ـ می تواند باعث احساس سیری شود، آب زیاد هم می تواند خطرات جدی داشته باشد.

محققان یافته های خود را در نشست ملی انجمن شیمی آمریکا در بوستون ارائه کردند.

همه بزرگسالانی که در این مطالعه شرکت کردند، ۵۵ تا ۷۵ سال داشتند. اعضای گروه اول یک رژیم کم کالری مصرف کردند اما پیش از غذا هیچ آب اضافه ای ننوشیدند. اعضای گروه دوم یک رژیم کم کالری گرفتند اما پیش از هر وعده غذایی دو لیوان آب نوشیدند.

طی یک دوره ۱۲ هفته ای آنهایی که آب نوشیدند، بیش از هفت کیلوگرم وزن کم کردند در حالی که سایرین کمتر از پنج کیلوگرم وزن کم کردند.

مطالعه ای در گذشته نشان داده بود که افراد میانسال و سالخورده که پیش از وعده غذایی دو لیوان آب می نوشیدند در جریان مصرف آن وعده ۷۵ تا ۹۰ کالری کمتر می خوردند.

پروفسور برندا داوی از اعضای ارشد گروه پژوهشگران از دانشگاه ویرجینیاتِک گفت که علت آن ممکن است این باشد که آب شکم را پر می کند.

او گفت: مردم باید آب بیشتر و نوشیدنی های شیرین و پرکالری کمتری بنوشند. این یک راه ساده برای کمک به کنترل وزن است.

به نوشته بی بی سی، محققان می گویند که نوشیدنی های رژیمی و سایر نوشیدنی هایی که در آنها از شیرین کننده های مصنوعی (بدون کالری) استفاده می شود نیز ممکن است به کاهش مصرف کالری و وزن کمک کند.

دکتر داوی گفت که یک نوشیدنی گازدار معمولی حاوی حدود ده قاشق چایخوری شکر است. این مطالعه با کمک مالی موسسه خیریه “بنیاد تحقیقات بهداشت عمومی و آب” انجام شد.

isna
hi dr!
      
leaderlover #473 | Posted: 19 Jul 2011 06:11
کاربر
 
روزه داری منجر به بروز زخم معده نمی شود

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: برخی از مردم تصور می کنند که با گرفتن روزه به بیماری زخم معده مبتلا می شوند در حالی که این تصور اشتباه است.

به گزارش سرویس بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) واحد علوم پزشکی ایران، دکتر شهرام آگاه گفت: افرادی که مبتلا به زخم معده هستند، هیچ گونه مشکلی با گرفتن روزه، برایشان پیش نمی آید و وضعیت بیماری شان وخیم نمی شود.

دکتر آگاه با بیان اینکه روزه هیچ تاثیر منفی در پیشرفت بیشتر بیماری های گوارشی ندارد، یادآور شد: اگر این بیماران و حتی کسانی که از ناراحتی سوءهاضمه رنج می برند، داروهای خود را در ماه رمضان به موقع مصرف کنند به آسانی می توانند روزه بگیرند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران تصریح کرد: گروه بسیار کمی از بیماران هستند که زخم هایی در معده دارند که با گرسنگی بیش از اندازه، دردشان بیشتر می شود که گرفتن روزه به آنان توصیه نمی شود.

این فوق تخصص گوارش و کبد یادآور شد: این در حالی است که بیشتر دردهای گوارشی با کنترل دارو در هنگام افطار تا سحر و پرهیز از مصرف غذاهای پرحجم و چرب با گرفتن روزه، بهتر می شوند.

=================================

مصرف توت مغز را جوان می کند

دانشمندان در یک پژوهش دریافته اند که خوردن انواع توت ها، مغز را جوان نگه می دارد.

محققان می گویند: توت ها از مغز در برابر فرآیند پیری محافظت می کنند و مانع از تحلیل رفتن حافظه می شوند.

پژوهشگران دریافته اند که توت فرنگی ها، تمشک ها و شاتوت ها حاوی مقادیر زیادی از ترکیبات موسوم به «پلی فنولیک ها» هستند که به مغز در انجام عملکردهای اساسی و اصلی آن کمک می کنند.

محققان می گویند: خبر خوب این است که ترکیبات طبیعی پلی فنولیک موجود در میوه ها، سبزی ها و مغزها در واقع تاثیر آنتی اکسیدانی و ضدالتهابی دارند که از تحلیل سلول های مغزی ناشی از افزایش سن پیشگیری می کنند.

jamejamonline
hi dr!
      
leaderlover #474 | Posted: 19 Jul 2011 06:12
کاربر
 
افراد مبتلا به نارسایی کبد روزه نگیرند

یک فوق تخصص گوارش و کبد، بیماری نارسایی کبد را یکی از پیشرفته ترین بیماری های گوارشی دانست و به افراد مبتلا به این بیماری توصیه کرد روزه نگیرند.

دکترشهرام آگاه در گفتگو با ایرنا بیان کرد: کبد کنترل کننده عناصر خون در بدن است و افراد مبتلا به این بیماری به دلیل بروز اختلال سیستم بدنشان نمی توانند روزه بگیرند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران تاکید کرد: فقط این بیماری است که افراد در آن از گرفتن روزه منع می شوند و سایر بیماری های گوارشی با روزه گرفتن بهبود نیز می یابند.

● مایعات گرم در وعده افطار بنوشید

دکتر آگاه همچنین در گفتگو با ایسنا به روزه داران توصیه کرد: از آنجا که خالی بودن معده و پرشدن ناگهانی آن از مهم ترین علت دل دردهای ناگهانی در روزه داران است این افراد نوشیدن مایعات گرم هنگام افطار را فراموش نکنند.

وی افزود: افراد باید روزه خود را به آرامی و با نوشیدنی های ولرم شروع کرده و از مصرف مایعات بسیار سرد و غذاهای چرب خودداری کنند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران تاکید کرد: این افراد باید یک غذای سبک مانند نان و پنیر را هنگام افطار میل کنند و بعد از گذشت یک تا دو ساعت، غذای اصلی خود را مصرف کنند.

دکتر آگاه با بیان این که اغلب دل دردها با رعایت نکات مذکور برطرف می شود، توصیه کرد: اگر این نوع دل دردها در طول ماه رمضان ادامه پیدا کرد، افراد باید حتما برای بررسی بیشتر به پزشک مراجعه کنند.

● پیشگیری از عصبانیت با خوردن غلات در وعده سحر

به گفته یک متخصص تغذیه، مصرف مواد نشاسته ای و غلات در وعده سحر از بروز سردرد، سرگیجه و عوارض عصبی مانند عصبانیت، بی حوصلگی و پرخاشگری پیشگیری می کند.

برلیانت بزرگمهر در گفتگو با فارس با تاکید بر این که افراد در وعده سحر از کربوهیدرات های پیچیده و مواد نشاسته ای به مقدار لازم و متعادل مصرف کنند، گفت: روزه دارانی که در طول روز مبتلا به سردرد یا سایر عوارض می شوند به این دلیل است که انرژی کافی برای فعالیت سلول های عصبی را دریافت نمی کنند و دچار افت قند خون می شوند.

وی تصریح کرد: افراط در مصرف مواد قندی بخصوص در وعده سحری به دلیل تحریک ترشح انسولین یکی از عوامل افت قند خون در طول روز است و بهتر است به جای مواد شیرین از مواد نشاسته ای به میزان متعادل استفاده شود.

بزرگمهر با تاکید بر این که روزه داران باید حتما سحری بخورند، مصرف سبزی ها و میوه های حاوی مقدار زیادی ویتامین و املاح در ماه رمضان را ضروری دانست و افزود: از خوردن غذاهای شور و چرب در ماه رمضان باید پرهیز شود و به جای شیرینی ها و انواع مواد شیرین از مواد نشاسته ای به میزان متعادل استفاده شود.

این متخصص تغذیه، ماه رمضان را فرصت مناسبی برای افراد چاق دانست که وزن خود را به تعادل برسانند و گفت: روزه داری موقعیت مناسبی برای افرادی است که مبتلا به ریزه خواری هستند تا این اشکال را در خود برطرف کنند.

jamejamonline
hi dr!
      
leaderlover #475 | Posted: 19 Jul 2011 06:12
کاربر
 
مصرف اسفناج و کلم نسبت به سایر سبزیجات، تاثیر بیشتری در پیشگیری از دیابت دارند

محققان اعلام کردند: رژیم غذایی سرشار از سبزیجات برگ دار سبز می تواند خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهد.

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا منطقه علوم پزشکی تهران، بررسی ۶ مطالعه در مورد مصرف سبزیجات و میوه ها نشان می دهد که تنها مصرف کلم و اسفناج در پیشگیری از دیابت موثر است.

بر اساس نتایج این مطالعه که در نشریه BMJ منتشر شده، مصرف یک و نیم وعده (معادل ۱۰۶ گرم) از این سبزیجات در روز خطر بروز دیابت نوع دو را ۱۴ درصد کاهش می دهد.

طبق همین نتایج مصرف زیاد میوه و سبزی به طور کلی در کاهش خطر بروز دیابت تاثیری ندارد. اما گل کلم و کلم بروکلی در گروه سبزیجات کاهنده خطر گنجانده می شوند. علت تاثیر مثبت این گروه سبزیجات به درستی شناخته نشده اما عده ای از متخصصان، میزان بالای آنتی اکسیدان و گروهی دیگر منیزیوم این سبزیجات را موثر می دانند.

گفتنی است، متخصصان همچنان مصرف ۵ وعده میوه و سبزیجات در روز را به افراد توصیه می کنند.

=================================

رفع خستگی و ضعف بدن با مصرف انگور

مصرف انگور خستگی را برطرف می کند و به دلیل داشتن پتاسیم برای برطرف کردن ضعف بدن مفید است.

یک متخصص تغذیه در گفتگو با فارس با بیان این که مصرف انگور برای مبتلایان به بیماری های اعصاب و قلب مفید است، افزود: مصرف آب انگور تازه می تواند یبوست که عوارض آن بی اشتهایی، نفخ، سردرد، تشنگی مفرط و بوی بد دهان است را از بین ببرد.

به گفته مرتضی صفوی، غوره که حالت کال انگور است نیز برای تسکین خارش های پوستی موثر است.

این متخصص تغذیه با تاکید بر این که دانه های خشک انگور صفرا و بلغم را رفع کرده ، مصرف روغن هسته انگور را نیز به دلیل داشتن اسید های چرب غیر اشباع برای بدن مفید دانست.

farsnews
hi dr!
      
leaderlover #476 | Posted: 19 Jul 2011 06:13
کاربر
 
سوار کاری در درمان اوتیسم موثر است

کودکانی که به اوتیسم مبتلا هستند، احتمالا بتوانند با یک برنامه سوارکاری ملایم تا حدی به درمان بیماری خود کمک کنند.

براساس نتایج حاصل از بررسی محققان آمریکایی، یک برنامه سوار کاری هفته ای برای اولین بار برای کودکان مبتلا به اوتیسم انجام شد.

در این برنامه، کودکان هفته ای یکبار به نزد پزشک مربوطه می روند و او مدت زمان سوارکاری و چگونگی آن را توضیح می دهد. در این روش بیمار همراه با یک سوارکار ماهر به سوارکاری می پردازد.

در این رابطه محققان اظهار داشتند: به نظر می آید این روش به دلیل ارتباط عمیقی که با اسب و اسب سوارکاری برقرار می کنند بسیار کارآمد و موثر باشد.

براساس این گزارش، سوارکاری باعث می شود تا اعتماد به نفس کودکان و مهارت های گفتاری آنها بهبود یابد.

این امر به دلیل این که اکثر کودکان مبتلا به اوتیسم معمولا حرف نمی زنند، بسیار مفید است.

همچنین سوارکاری و ارتباط با اسب به کودک، نحوه ارتباط بدون کلامی را نیز یاد می دهد و می تواند به کودک نشان دهد هر حرکتی که او انجام می دهد، عکس العملش را بلافاصله می بیند.
mehrnews
hi dr!
      
leaderlover #477 | Posted: 19 Jul 2011 06:13
کاربر
 
استحمام، حداکثر ۱۵ دقیقه

«استحمام» همانند بسیاری از کارهایی که در طول شبانه روز انجام می دهیم، دارای آدابی مخصوص به خود است که عدم رعایت آنها می تواند مشکلاتی را برای فرد فراهم کند، این موضوع تا حدی اهمیت دارد که حتی در دین اسلام نیز توصیه های فراوانی برای آن شده است.

کشور گرم و خشک ایران در این موقع از سال شاهد گرمای گسترده ای است و افراد برای حفظ نظافت بیشتر و حتی جلوگیری از گرمازدگی، بیش از سایر روزها از دوش و حمام استفاده می کنند، ولی آیا همه ما استحمامی اصولی و درست داریم؟

دکتر علی حریرچی، پزشک عمومی در گفتگو با جام جم در این باره معتقد است که حمام و دوش آب سرد فقط برای نظافت نیست و برای تامین زیبایی و بهداشت امری ضروری است.

وی می افزاید: بهتر است در بدو ورود به حمام، بتدریج زیر دوش رفت تا تغییراتی در جریان خون ایجاد نشود و حرارت متوسط آب بین ۳۴ تا ۳۷ درجه باشد.

به گفته این پزشک عمومی، آبهای نیم گرم (۳۰ درجه) مسکنی برای بی خوابی اند، در حالی که آب های گرم (۳۸ درجه) برای پاک کردن پوست چرب بسیار مناسب اند، چون چربی را کاملا حل کرده و پوست را پاک می کنند، ولی نباید فراموش کرد که این درجه از آب برای بیماران فشار خونی و قلبی بسیار مضر است.

● ساعت حمام

سیر یا گرسنه بودن، سرد یا گرم بودن آب، روز یا شب بودن زمان استحمام همه از مواردی است که فرد باید هنگام استحمام مد نظر بگیرد، به عنوان مثال یک حمام با درجه گرمای ۲۷ تا ۳۰ درجه برای شخصی که صبح به سختی از خواب بیدار می شود و به محل کارش می رود، می تواند مفرح و نشاط آور باشد، ولی اگر خسته و بی رمق از محل کار خود مراجعت کرده اید، بهترین استحمام می تواند دوش نیمه گرم باشد تا خستگی از تنتان بیرون برود.

دکتر حریرچی با اشاره به این که دوش نیمه گرم قبل از خواب می تواند به داشتن یک خواب خوب کمک کند، می افزاید: بهتر است افرادی که دچار لرز و اختلالات دستگاه تنفسی اند، استحمام کوتاهی داشته باشند.

وی متذکر می شود: با توجه به گرمای کنونی هوا، افراد می توانند بیش از روزی یک مرتبه نیز استحمام داشته باشند، ولی نباید این مساله را از یاد ببرند که آب گرم می تواند نسوج بدن را نرم و شخص را خسته کند.

● فواید حمام با آب سرد

برخی به حمام کردن با آب سرد علاقه دارند و اغلب در فصل تابستان از این نوع استحمام استفاده می کنند.

به گفته دکتر حریرچی زمان این نوع استحمام نباید از ۵ دقیقه تجاوز کند، چراکه استحمام با آب سرد (۲۵ درجه) می تواند اثرات تحریک کننده ای در اعصاب و عضلات داشته باشد و حرارت بدن را افزایش دهد، ولی در این حین برخی به استحمام با آب نیمه گرم (۳۳ تا ۳۵ درجه) علاقه دارند که زمان آن نباید از ۱۵ دقیقه تجاوز کند، چون ممکن است سبب خشکی پوست شود و در عین حال دسته ای که علاقه به استحمام با آب گرم (۳۵ تا ۴۱ درجه) دارند، نیز نباید بیشتر از ۱۵ دقیقه در زیر آب باشند، چون پس از گذشت این مدت سستی و رخوت سراغ فرد خواهد آمد که تندی نبض، تنفس و افزایش گرمای بدن را در پی خواهد داشت.

● توصیه های گرمابه ای

دکتر حریرچی می گوید: بهتر است افراد بعد از هضم غذا با معده ای سبک به حمام بروند و از استحمام با معده سنگین بپرهیزند، چون استحمام در این شرایط باعث فساد غذا می شود.

وی درخصوص استحمام ناشتا اظهار می کند: بسیاری عادت دارند پس از بلند شدن از رختخواب دوش بگیرند، که اغلب این عادت اشتباه، باعث ضعف آنها می شود، بنابراین بهتر است قبل از رفتن به حمام با میل کردن مقداری عسل از این حالت (ناشتایی) خارج شوند.

این پزشک عمومی می گوید: بهتر است قبل از خروج از حمام کمتر از یک دقیقه آب سرد را از مچ به پایین پا ریخت و پس از استحمام بلافاصله اقدام به فعالیت نکرده و مدتی را نشست و استراحت کرد.

jamejamonline
hi dr!
      
leaderlover #478 | Posted: 19 Jul 2011 06:14
کاربر
 
آب قره قاط، درمان عفونت های مجاری ادراری

تحقیقات نشان می دهد نوشیدن آب قره قاط (نوعی توت) طی ۸ ساعت باعث جلوگیری از رشد باکتری ها در عفونت های مجاری ادراری و درمان این عفونت می شود.

به نقل از WebMD ، تحقیقات قبلی که روی آب قره قاط صورت گرفته بود حاکی از آن بود که ترکیبات فعال موجود در این آب میوه پس از خوردن از طریق سیستم گوارشی نابود نمی شوند بلکه به جای آن، بر علیه باکتری های موجود مبارزه می کنند.

محققان مرکز تحقیقی ماساچوست در بررسی های خود ارزش پزشکی قره قاط را به اثبات رساندند.

مطالعات جدید نشان می دهد که وجود مواد مفید در آب قره قاط وارد مجاری ادراری شده و طی ۸ ساعت مانع از تشدید فعالیت های باکتریایی و چسبندگی آن ها می گردد.

ترکیبات موجود در آب قره قاط از چسبندگی باکتری ها به سایر باکتری ها جلوگیری کرده و مانع از رشد و تکثیر آن ها می شوند.

در صورت اتصال باکتری های موجود در مجاری ادراری به سایر باکتری ها، یک لایه زیستی ایجاد شده و به باکتری ها اجازه تکثیر و تولید عفونت می دهند.

ولی تحقیقاتی که روی آب این میوه صورت گرفته، نشان می دهد که آب قره قاط در جلوگیری از عفونت های مجاری ادراری بسیار مؤثر عمل می کند.

عفونت های ادراری از دسته عفونت هایی است که در زنان بیشتر از مردان مشاهده شده و از هر سه زن، یک نفر به این مشکل مبتلا است که در درمان آن از آنتی بیوتیک ها به عنوان معمول ترین درمان استفاده می کنند و در صورتی که درمان نشود، باعث بروز مشکلات پزشکی مزمن و شدید می شود.

iscanews
hi dr!
      
leaderlover #479 | Posted: 19 Jul 2011 06:15
کاربر
 
طب چینی به درمان بیماران سرطانی کمک می کند

محققان بر این باورند که گیاهان دارویی چینی تاثیر بسزایی در درمان سرطان و کاهش علائم شیمی درمانی ناشی از آن دارند.

طبق یافته های محققان دانشگاه “یل” داروهای گیاهی چینی که قدمتی بیش از ۱۸۰۰ سال دارند، آسیبهای روده ای که بیماران سرطانی در دوره شیمی درمانی به آن دچار می شوند را کاهش داده و در عین حال تاثیر بسزایی در درمان سرطان دارند.

مطالعات انجام شده توسط محققان این دانشگاه نشان می دهد ترکیبی از گیاهان چینی که در درمان تهوع، اسهال و استفراغ به کار می روند تهوع های مشابهی که با استفاده از داروی شیمی درمانی در بیمار بروز می کند را با تحریک قسمتی از سلول روده و کاهش التهاب آن کم می کند.

این دارو که با نام “هانگ تین تنگ” یا “PHY۹۰۶” شناخته شده است برای درمان سرطان در موشهایی که شیمی درمانی می شدند مورد استفاده قرار گرفت.

این مطالعه ثابت می کند در مقایسه با موشهایی که داروهای شیمی درمانی معمول را دریافت کرده اند فرمول های دارویی که قدمت چند صد ساله دارند عوارض کمتری دارند بطوریکه اندازه تومورها در این موشها کوچکتر شده، کاهش وزن کمتری داشته و مسمویت ناشی از مصرف این داروها نیز کمتر است.

بر اساس گزارش دیلی روزتا، فرمولی که در این آزمایشات استفاده شده، باعث تقویت رشد سلولهای بنیادین روده ای شده است.

به گفته “تامی چنگ” استاد فارموکولوژی، این ترکیب از شیمی درمانی و داروهای گیاهی نشان دهنده اتحاد غرب و شرق در راستای یافتن راهی برای درمان سرطان است.

فهم طبیعت پیچیده داروهای گیاهی و بازبینی تاریخ پزشکی قدیم هم می تواند روزنه ای در راستای کشف های جدید در حیطه پزشکی باشد.
hi dr!
      
leaderlover #480 | Posted: 19 Jul 2011 06:15
کاربر
 
نوشیدن آب قبل از غذا مفید است

نوشیدن آب قبل از غذا به کم کردن وزن کمک می کند.

محققان ویرجینیا در مطالعات خود ۴۸ فرد بالغ را در طی ۱۲ هفته مورد بررسی قرار دادند و آن ها را به دو گروه تقسیم کردند.

این دانشمندان اعلام کردند: افراد که در طی روز ۳ بار قبل از غذا ۲ لیوان آب بنوشند، ۵ پوند (بیش از ۲ کیلوگرم) وزن کم می کنند.

محققان اعلام کردند نوشیدن آب به انسان حالت سیری می دهد و از آن جا که آب کالری ندارد، نوشیدن زیاد آب قبل از غذا می تواند فرد را دچار مشکلات سلامتی کند.

نتایج این تحقیقات که روی افراد ۵۵ تا ۷۵ ساله انجام شده در نشست ملی جامعه شیمی آمریکایی بوستون ارائه شده است.

سرپرست این تحقیقات گفت: افراد برای کم کردن وزن بهتر از آب بنوشند و مصرف نوشیدنی های قنددارد با کالری بالا را کم کنند.

در گروه اول این تحقیقات افراد دو لیوان آب بدون کالری را قبل از غذا می نوشیدند و گروه دوم ۲ لیوان آب با کالری کم را قبل از غذا مصرف می کردند.

بعد از طی ۱۲ هفته افرادی که آب بدون کالری را مصرف می کرند ۱۵.۵ پوند (بیش از ۷ کیلوگرم) وزن کم کردند و افراد دیگر حدود ۱۱ پوند (۴.۹۹ کیلوگرم) وزن کم کرده اند.

farsnews
hi dr!
      
صفحه  صفحه 48 از 60:  « پیشین  1  ...  47  48  49  ...  59  60  پسین » 
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش / پزشکی سلامت (آرشیو شماره دو)

این تاپیک بسته شده. شما نمیتوانید چیزی در اینجا ارسال نمائید.


 

 

Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti
Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites
↑ بالا