خانه | ثبت نام | نظرسنجی | جستجو | موقعیت | قوانین   چت روم
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش /

Wonders of Creation | عجایب خلقت


صفحه  صفحه 6 از 8:  « پیشین  1  2  3  4  5  6  7  8  پسین »
shadok مرد #51 | Posted: 27 Apr 2012 13:56
کاربر

 
تصاویر مردی بسیار عجیب با۱۵۰ گلوله در بدنش
زخم های وحشتناک ناشی از وارد شدن 150 گلوله به بدن جو کلارک 33 ساله نشان خوبی برای ادامه حیات وی نیست. هر چند پزشکان می گویند وی زنده می ماند اما 25 سال زودتر عمرش تمام شده و از دنیا خواهد رفت.

بدلیل چسبیدن ساچمه ها به شریانهای حیاتی وی، پزشکان معتقدند بیرون آوردن گلوله ها و جراحی جو کلارک خطر مرگ را افزایش می دهند و به همین خاطر دست به ریسک نمی زنند.در سال 2007 زنگ خانه کلارک در کانست در منطقه دورهام به صدا در می آید و کلارک به محض باز کردن درب خانه دو مرد مسلح را می بیند که به وی حمله کرده و گلوله ها را در بدن وی خالی می کنند. گلوله ها به کمر، سر و گردن وی خورده و وارد بدن وی می شوند.یکی از همسایه ها به وی کمک کرده و جانش را نجات می دهد. 8 ماه بعد از این حادثه 5 نفر در ارتباط با قتل وی دادگاهی می شوند و این در حالی بود که وی از نامزد خود، بدلیل جدا شده بود.

بدلیل رویه غلط قضایی دادگاه لغو شده و پرونده از دست پلیس قضایی محلی گرفته شده و به پلیس دورهام داده شد. آقای کلارک می گوید وی 25 سال از عمر خود را از دست داده و زودتر خواهد مرد و دادگاه باید این موضوع را در نظر می گرفت.وی هر روز باید با درد زندگی کرده و مسوولان بیمارستانی می گویند تا به حال چنین چیزی را ندیده اند. کلارک به سیستم قضایی معترض بوده و می گوید حق اش خورده شده است. وی می گوید از زمان تیر خوردنش احساس می کند در جهنم زندگی می کند و مشکلات روحی ناشی از این حادثه هر روز وی را عذاب می دهد.
الاغ با اون خریتش از خیلی ها بهتره
      
shadok مرد #52 | Posted: 27 Apr 2012 14:04
کاربر

 
مردی عجیب که روی آب راه میرود
جوان 28 ساله انگلیسی توانست عملیات راه رفتن روی آب رودخانه تیمز را در برابر چشم رسانه ها انجام دهد.
دیناموی شعبده باز که نام اصلی اش استیو فراین است در منطقه برادفورد متولد شده و بعنوان یک شعبده باز جویای نام با راه رفتن روی رودخانه تیمز و در برابر ساختمان پارلمان انگلیس در لندن، چشم تماشاگران را به خود خیره ساخت.

شیرین کاریهای این جوان جلب توجه کرده و بسیاری را روی پل وستمینستر، نزدیک پارلمان میخ کوب ساخت. صحنه های این عملیات در تلویزیون تحت عنوان جادوگری های نا ممکن پخش شد. برخی از افراد معروف شهادت داده اند که حرکات دینامو محیر العقول است.

الاغ با اون خریتش از خیلی ها بهتره
      
shadok مرد #53 | Posted: 27 Apr 2012 14:11
کاربر

 
مردی عجیب که با گوشهایش میبیند


دانیل کیش Daniel Kish، در شیرخوارگی بینایی خود را از دست داد، او در نتیجه ابتلا به یک تومور مغزی به نام رتینوبلاستوما در سه ماهگی از دید یک چشم و در ۱۳ ماهگی از دید چشم دیگر محروم شد و به گفته خودش هیچ حافظه بینایی ندارد. اما او بیشتر اوقات بدون نیاز به عصای ویژه نابینایان، حرکت می‌کند و کارهایش را انجام می‌دهد. او حتی می‌تواند با دوچرخه‌اش به تنهایی و بدون راهنمایی، حرکت کند و به تنهایی در کوهستان اردو بزند.

دانیل همه اینها را به یاری توانایی و استعدادی ویژه‌ای به نام موقعیت‌یابی از طریق بازتاب صدا یا اکولوکیشن انجام می‌دهد. اکولوکیشن استعداد ویژه‌ای است که برخی از نابیناها دارند.

دانیل می‌تواند با دهانش صدای کلیک خاصی تولید کند و مثل دولفین‌ها بازتاب این صدا را بشنود و ردیابی کند. دانیل زمانی که دو ساله بود، شروع به این کار کرد. البته خیلی از کودکان نابینای دیگر هم این کار را می‌کنند، اما به خاطر منع شدن و تصور اینکه ممکن است از آنها جلوه بدی در اجتماع به عنوان یک آدم ناتوان ایجاد شود، توسط اطرافیان از این کار منع می‌شوند.

کیش برای درآوردن صدای کلیک، زبانش را سریع و محکم به سقف دهانش می‌زند، با این کار یک خلأ موقتی ایجاد می‌کند و همین خلأ صدای کلیک ویژه را تولید می‌کند. انسان‌ها به خاطر داشتن دو گوش، توانایی ردیابی محل صدا را دارند. از آنجا که امواج صوتی به یکی از گوش‌های زودتر از گوش دیگر می‌رسد، مغز از روی همین تفاوت زمانی متوجه جهت زمانی می‌شود. در حقیقت همان طور که ما به یاری دو چشم خود، دید سه بعدی داریم، یک شنوایی سه‌بعدی هم داریم.
کیش، البته، به صورت مؤثر و به جا و بر حسب نیاز از کلیک‌هایش استفاده می‌کند. وقتی او بیرون است، صدای کلیک‌های بلندتری درمی‌آورد. به این ترتیب می‌تواند یک ساختمان را از ۳۰۰ متری، یک درخت را از ده متری و یک آدم را از از دو متری تشخیص بدهد. او می‌تواند اشیایی با اندازه ۱۴ سانتیمتر را تمیز بدهد و حتی بین وسایل نقلیه مختلف، تفاوت قائل شود.

یک پژوهشگر با MRI تحقیقاتی روی مغز دانیل انجام داده است و متوجه شده است که هنگامی که مغز او مشغول موقعیت‌یابی از طریق بازتاب صدا است، قشر پس پسری مغز او فعال می‌شود. جالب است که همین قسمت مغز، وظیفه پردازش داده‌های بینایی را دارد. مغز عملکرد عجیبی دارد، وقتی این قسمت مغز از داده‌هایش محروم شود، یک عملکرد ثانویه پیدا می‌کند و می‌تواند داده‌های شنوایی را پردازش کند و یک تصویر ذهنی از موقعیت اشیای اطراف ایجاد کند.
الاغ با اون خریتش از خیلی ها بهتره
      
shadok مرد #54 | Posted: 17 Jun 2012 15:22
کاربر

 
انسان غول پیکری که هشتمین عجایب جهان شد
به نقل از ویکیپدیا: رنه آندره روسیمف (۱۹۴۶-۱۹۹۳) ، یکی از بهترین کشتی گیران تاریخ جهان است که به عنوان بازیگر نیز شناخته شده است.بهترین آثار او ، به عنوان بازیگر، بازی در نقش فزیک در فیلم شاهزاده براید هیس بود.
به دلیل هیکل بزرگ و غول پیکر آندره،مردم جهان وی را به عنوان هشتمین عجایب جهان می شناسند. قد آندره ۲٫۲۴ متر و وزنش بیش از ۲۴۰ کیلو گرم بود!
آندره در زمینه ورش و کشتی کج موسوم به WWF بار ها به مقام قهرمانی رسید و در سال ۱۹۹۳ نام وی به عنوان اولین کشتی کج کار در تالار مشاهیر ثبت شده است.
الاغ با اون خریتش از خیلی ها بهتره
      
shadok مرد #55 | Posted: 17 Jun 2012 15:26 | Edited By: shadok
کاربر

 
خوابیدن در وان نفت برای شفا!

این متخصصان بر این باورند که نفتالین موجود در نفت در درمان برخی بیماری ها موثر است.

مرزنیوز به نقل ازفردا: عکس زیر متعلق به هتلی ۵ ستاره در روستای نفتالین (در ۵۰ کیلومتری شهر گنجه)جمهوری آذربایجان است که همه ساله پذیرای هزاران گردشگر از اقصی نقاط دنیا برای درمان بیماری های مختلف مفصلی و دیگر بیماری هایی است که پزشکان متخصص در کلینیک های تاسیسات و هتل های درمانی این روستا معتقدند با خوابیدن متناوب در نفت این منطقه بهبود می یابد . این متخصصان بر این باورند که نفتالین موجود در نفت در درمان برخی بیماری ها موثر است.
الاغ با اون خریتش از خیلی ها بهتره
      
shadok مرد #56 | Posted: 17 Jun 2012 16:18
کاربر

 
اختلال خواب منحصر به فرد یک مرد ۷۴ ساله چینی
شرایط باور نکردنی یک مرد چینی ۷۴ ساله که برای ۶ ماه از سال بیدار و برای شش ماه از سال در خواب است پزشکان را متعجب و متحیر کرده است .

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، خانواده “لی ژیمینگ” ( Zhiming ) مجبورند در تمامی دورانی که این پیرمرد ۷۴ ساله در خواب است از وی نگهداری کنند.
آنها می گویند مجبورند هنگامی که وی خواب است او را بنشانند و به وی سوپ گرم بخورانند.
آنها همچنین مجبور به استفاده از پوشک برای وی هستند.
عروس این بیمار عجیب و غریب می گوید: زمانی که وی خواب است، گویی در کما فرو رفته.
وی افزود: اصلا نمی توانیم این بیمار را از خواب بیدار کنیم، اگر قاشق سوپ را در دهان وی قرار دهیم ، بصورت خودکار محتوای آن را می بلعد، اما واکنش دیگری از خود نشان نمی دهد.
به گفته عروس این مرد، زمانی که این بیمار ۷۴ ساله بیدار می شود شش ماه نمی خوابد و مجبور می شود برای سرگرم کرد خود به پرسه زدن شبانه در خیابانها و تماشای تلویزیون پناه ببرد.
الاغ با اون خریتش از خیلی ها بهتره
      
shadok مرد #57 | Posted: 17 Jun 2012 16:21
کاربر

 

جادوگران یک کودک ” زال ” را جهت تهیه ” شربت سلامت و ثرورت ” تکه تکه کردند

کشتار کودکان زال برای ‘درمان جادویی’ در آفریقا
باقی مانده اعضای بدن مثله شده یک کودک زال اهل بوروندی که به منظور استفاده در آیین های جادوگری آفریقایی کشته شده بود، در کنار رودخانه ای در مرز این کشور با تانزانیا پیدا شد. به گزارش انجمن زال بوروندی، بقایای این جسد متعلق به کودکی ۹ ساله است که چندی پیش توسط یک گروه تبهکاری از استان ماکامبا بوروندی ربوده شده و به خارج از مرزهای این کشور کوچک آفریقایی منتقل شده بود.
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از بی بی سی ، در تانزانیا، همسایه شرقی بوروندی، جادوگران از اعضای بدن افراد زال شربتی تهیه می کنند که مصرف آنرا برای بهبود سلامتی و ثروتمند شدن مفید می دانند.
قسیم کازونگو، رئیس انجمن زال بوروندی به خبرگزاری فرانسه گفته است که بقایای بدن این کودک در سواحل رودخانه مالاگارازی پیدا شده و به طور رسمی به خاک سپرده شده است.
افراد زال به کسانی گفته می شود که که پوست و موهایشان به صورت مادرزادی فاقد رنگندانه های طبیعی است.
بنابر بعضی از باورهای آفریقایی، اعضای بدن کودکان زال دارای خواص دارویی و شفابخش است و به همین خاطر، جادوگران آفریقایی در درمان بیماران خود خواص معجزه آسایی برای آن برمی شمارند.
آقای کازونگو همچنین به خبرگزاری فرانسه گفته است که پلیس تانزانیا پنج نفر را در این رابطه دستگیر کرده است اما هنوز مقام های تانزانیایی چنین خبری را تایید نکرده اند.
در تانزانیا، همسایه شرقی بوروندی، جادوگران از اعضای بدن افراد زال شربتی تهیه می کنند که مصرف آنرا برای بهبود سلامتی و ثروتمند شدن مفید می دانند.
دهها نفر از افراد زال تاکنون جان خود را به خاطر چنین باورهایی در آفریقا از دست داده اند.
افراد زال در تانزانیا هدف قاچاقچیان انسان و کسانی قرار گرفته اند که جنازه های مردگان را برای انجام برخی مراسم سنتی- خرافی می دزدند.
در ماه اوت گذشته (مرداد ۸۹) دادگاهی در تانزانیا یک کنیایی را به خاطر تلاش برای فروش یک زال به ۱۷ سال زندان و ۵۰ هزار دلار جریمه نقدی محکوم کرد.
مقام های تانزانیایی قول داده اند که با قاچاق افراد زال مبارزه کنند و تاکنون چندین نفر در این کشور به جرم قاچاق انسان و مثله کردن زال ها به حکم اعدام محکوم شده اند.
یونیسف، (صندوق کودکان سازمان ملل متحد) در ژوئیه گذشته (تیر ۸۹) اعلام کرده بود که در کشورهای جنوب صحرا، در آفریقا اتهامات سوء استفاده از کودکان در جادوگری رو به افزایش است.
بوروندی کشوری کوچک در مرکز آفریقاست که پایتخت آن بوجومبورا نام دارد و با کشورهای اوگاندا، رواندا، تانزانیا و کنگو همجوار است.
جمعیت بوروندی کمتر از چهار میلیون نفر است و موضوع خشونت های قومی در این کشور همواره مورد توجه مجامع بین المللی بوده است .
الاغ با اون خریتش از خیلی ها بهتره
      
shadok مرد #58 | Posted: 17 Jun 2012 16:22
کاربر

 
“پشـه” ، خطرناکترین و کشنده ترین موجود روی زمین است

تنها حیوانی که باعث بیشترین میزان مرگ و میر در جهان است پشه می باشد. تنها پشه مالاریا سالیانه بیش از دو میلیون انسان را به کام مرگ می کشاند در حالی که حیوانی مانند خرس تنها بین ده تا پنج نفر را در طول سال می کشد . و صد نفر در طول یک سال از حمله کوسه کشته می شوند .


به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، این حشره کوچک با وجود نداشتن اعضای مرگبار حیوانات دیگر همچون چنگال های قوی، دندان های تیز و یا نیش زهراگین، اما همچنان می تواند برای انسان، خطرهای جبران ناپذیری را در پی داشته باشد.
نیش پشـه ماده می تواند بسیار کشنده باشد، به طوری که این نوع از پشه ها با نیش های به ظاهر بی خطر، بیماری های گوناگون و خطرناکی همچون تب دنگی و مالاریا به انسان منتقل می کنند.
به گفته محققان، فقط سه درصد از انواع پشــه، خون انسان را می مکند.
پشه ها تقریبا از ۲۰۰ میلیون سال پیش در زمین زندگی می کنند. عمر این حشره بین سه تا شش هفته است و با سرعت و تعداد بسیار زیادی زاد و ولد می کند.
الاغ با اون خریتش از خیلی ها بهتره
      
shadok مرد #59 | Posted: 17 Jun 2012 16:27
کاربر

 
ریتا و دیتجای ؛ دوقلوهای سودانی ، با موفقیت از هم جدا شدند
دوقلوهای سودانی که از ناحیه سر بهم چسبیده بودند، طی یک عمل جراحی موفقیت آمیز در انگلستان از هم جدا شدند
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، تیم پزشکان بیمارستان کودکان گریت ارموند لندن موفق شدند دوقلوهای سودانی که از ناحیه سر به هم چسبیده بودند را با موفقیت از هم جدا کنند.
در این اتفاق نادر، این دو دختر ۱۱ ماهه که جمجمه‌ مشترک داشتند، از هم جدا شدند.
به گفته پزشکان بافت مغزی این دوقلو مجزا از هم بوده است و تنها چند شریان وعصب مشترک داشتند.
این دو قلو که مدت ۴ ماه تحت مراقبت‌های پزشکی بودند، پس از این عمل در شرایط خوبی به‌سر می‌برند.
ریتا و دیتجای گابورا کودکان ۱۱ ماهه سودانی، در پی تقاضای خانواده شان از سوی یک موسسه خیریه بین اللملی عازم انگلستان شدند.

این عمل جراحی در انگلستان توسط دکتر جیمز گوردیچ که در ساال ۲۰۰۴ عمل مشابهی را در ایالات متحده آمریکا به انجام رسانده بود، انجام شد.ریتال و دیتجای ۱۱ ماهه هم اکنون در وضعیت خوبی قرار دارند. این دوقلوها از ناحیه بالای جمجمه به هم چسبیده بودند؛ بافت مغزی آنها از هم مجزا بود و تنها چند شریان و عصب مشترک مغزی داشتند.

این کودکان دوقلو که وضعیت جسمانی آنها مطلوب گزارش شده است، خواهند توانست اولین سال تولد خود را رودروی هم جشن بگیرند.

آخرین این سری عملیاتها که اولین آن در ماه می گذشته انجام گرفته بود، در ماه گذشته با موفقیت به پایان رسید.
الاغ با اون خریتش از خیلی ها بهتره
      
shadok مرد #60 | Posted: 17 Jun 2012 16:31
کاربر

 
جورج و لری ، مسن ترین دوقلوهای به هم چسبیده از ناحیه سر ۵۰ ساله شدند
مسن ترین دوقلوهای به هم چسبیده از ناحیه سر جهان پنجاهمین سالگرد تولد خود را جشن می گیرند.

به نقل از یاهو ، جورج و لوری شاپل در سفری به لندن تولد خود را جشن خواهند گرفت.ا

ین دوقلوهای به هم چسبیده زندگی مستقل و متفاوتی از هم دارند.
لوری قهرمان بازی بولینگ و جورج که او را ‘دوری’ صدا می زنند یک خواننده سبک کانتری و وسترن است.
لوری گفت : وقتی به دنیا آمدیم پزشکان فکر نمی کردند حتی به سن سی سالگی برسیم اما به آنها اثبات کردیم که اشتباه می کردند.
ما در ۵۰ سال گذشته چیزهای بسیار زیادی آموختیم و به زندگی خود ادامه می دهیم.
در حالی که لوری با قد پنج فوت و یک اینچ توانایی حرکتی مناسبی دارد اما جورج با قد چهار فوت و ۴ اینچ از بیماری ‘اسپینا بی فیدا ‘ رنج می برد که مشکلات حرکتی جدی را برای وی ایجاد کرده است.
این دو قلو اهل پنسیلوانیا در آمریکا در ۳۰ درصد بافت لوب پیشانی و عروق حیاتی مشترک هستند و از این نظر امکان جداسازی آنها وجود ندارد.
الاغ با اون خریتش از خیلی ها بهتره
      
صفحه  صفحه 6 از 8:  « پیشین  1  2  3  4  5  6  7  8  پسین » 
علم و دانش انجمن لوتی / علم و دانش / Wonders of Creation | عجایب خلقت

پاسخ شما روی این آیکون کلیک کنید تا به پستی که بازگفت کردید برگردید

رنگ ها Center  List   

 ?
برای دسترسی به این قسمت میبایست عضو انجمن شوید. درصورتیکه هم اکنون عضو انجمن هستید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد انجمن شوید. در صورتیکه عضو نیستید با استفاده از این قسمت عضو شوید.


 

 

Report Abuse  |  News  |  Rules  |  How To  |  FAQ  |  Moderator List  |  Sexy Pictures Archive  |  Adult Forums  |  Advertise on Looti
Copyright © 2009-2020 Looti.net. Looti.net Forum is not responsible for the content of external sites
↑ بالا